Visser UITVERKOOP Raad duikt op Van Weedestraat Raad maakt van aanbevelingen Cultuurvisie weer opdrachten WINTERCOLLECTIE iFïïmmrMNPANCEl 50 TOT 70% KORTING ÜliaiWt! MEÏSm 40 TOT 60% KORTING Veel moois op Spullenhulp-veiling 1 ACTUEEL r Polderland roept leden op [tot actie tegen streekplan Werkloosheid stijgt in één jaar 31 procent Soest: 'Snel extra uitkering yoor minima overmaken' Verdachte verkiest douche Alsnog geluidsisolatie aan aantal huizen bij rotonde ■WOENSDAG 28 JANUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 Fracties willen tussentijds ingelicht worden Wegens passage over rondweg Soest scoort gemiddeld slechter Brief naar ministerie en werkgevers Met stickers aandacht voor zones 30 km/u SOEST Service voor alle merken Zaak moordpoging weer aangehouden Liefdesgedicht Verkeerscontrole boven reis naar rechtszitting Evaluatie Cultuurfestival bij begroting Wie vergelijkt leest de Soester Courant Enquête Grand Cultureel Café I Opbrengst: 8.360 voor nieuwe bestelbus SOtSTCRfkttURANT •i Een aantal fracties wil dinsdag 3 februari in de commissie ver keer met wethouder Harry [Witte over de stand van zaken ^in de Van Weedestraat praten. ^Witte vindt dat prima, maar jjrfcrwacht niet dat hij dan meer ^kan vertellen dan dat hij afgelo- Tijdens de raadsvergadering moest *hij de PvdA onder meer uitleggen jwaarom het een halfjaar had ge duurd, voordat de gemeente met ^winkeliers en bewoners van de winkelstraat en directe omgeving *om de tafel was gaan zitten om een werkgroep te vormen. Witte stelde dat de raad in oktober het krediet voor de werkzaamhe den had beschikbaar gesteld en dat »er daarvoor dus geen plannen ge smaakt hadden kunnen worden. I Wegens ziekte van een ambtenaar '/kon een geplande zitting voor no- jvember niet doorgaan en omdat de •winkeliers het in december druk ^hebben, besloot de gemeente de {eerste bijeenkomst in januari te houden. ♦Tijdens dat overleg stelden acht ^winkeliers en vijf bewoners zich beschikbaar voor de werkgroep die ^morgenavond voor de derde keer ^bijeenkomt. Op 19 februari is er 'nog een inspraakavond voor alle «geïnteresseerde belanghebbenden jen een week daarna stelt de werk groep haar definitief advies aan het 'college op. Op basis van geluiden dat sommi ge belanghebbenden dit tijdschema nogal krap vonden, vroeg een aan- tal raadfracties zich af of het col- 1 lege niet aan de raad zou moeten vragen om er meer tijd voor uit te trekken. Bovendien wilde de PvdA, maar bijvoorbeeld ook D66 dat het college vóór de inspraak avond op 19 februari met de raadscommissie verkeer overleg pleegt over het plan dat de in spraak ingaat. Witte wil dat best doen, maar ziet de noodzaak er niet van in. 'Onze opdracht van de raad is: kom in het voorjaar met een voorstel en dan besluiten we erover. Dan hoeft het college niet steeds tussentijds aan de raad te vragen: mogen we dit of dat doen? Pas als wc in tijd nood komen, komen we naar u toe, maar dat is niet aan de orde.' Kleine zaken Dat voor de eerste bijeenkomst van 8 januari jl. alleen winkeliers en bewoners, en niet alle inwoners van Soest zijn uitgenodigd, is vol gens Witte niet meer dan logisch. 'Het gaat hier om een aantal klei ne zaken, zoals de doorstroming van het verkeer, het laden en los sen en eventueel meer verblijfs- ruimte. Het is niet de bedoeling de Van Weedestraat opnieuw in te richten. De hele bevolking mobili seren zou veel te grote verwachtin gen wekken.' Een ander wrevel punt is betaald parkeren, iets waar de winkeliers fel tegen gekant zijn. De PvdA wilde wel eens weten hoe het nu zit met dit idee. Witte liet weten, dat er op basis van het raadsbesluit van 3 juli vorig jaar, momenteel onderzoek wordt verricht naar be taald parkeren in de Van Weede straat en direct aangrenzend win kelgebied. De uitkomst daarvan wordt in maart verwacht. Vervol gens is het in april, bij de behan deling van de Voorjaarsnota, aan de raad om te bepalen of dat moet worden ingevoerd. Witte: 'De win keliers willen het niet, maar de raad moet straks het antwoord ge ven. Intussen laten wij wel het on derzoek uitvoeren. Bij betaald par keren is iedereen meteen bang, maar het doel ervan op de korte termijn is om structureel meer doorstroming te realiseren.' Dat laatste argument klopt niet, volgens Soest2002. 'Als auto's er korter staan geparkeerd, omdat er voor betaald moet worden, zijn er juist meer verkeersbewegingen dan wanneer de auto's er langer staan', aldus fractievoorzitter Teun Mid delkoop. De kwestie Van Weedestraat is nu op de agenda voor de raadscom missie ruimtelijke ordening, ver keer en milieu geplaatst. Deze commissie vergadert dinsdag 3 fe bruari vanaf 19:30 uur in de raad zaal. Als het aan Wim Roest (D66) ligt, wordt binnenkort dan ook in commissieverband nog eens gesproken over de tijdelijke afslui ting (tijdens de spits) van de spoorwegovergang tussen de Foe- kenlaan en de Den Blieklaan. Af gesproken is deze afsluiting op te heffen, maar dan wel in goed over leg met de betrokken bewoners langs deze (sluip)route. Volgens Roest zal deze discussie ook veel voeten in de aarde hebben en moet de raad er nauw bij betrokken wor den. Het overleg met de belang hebbenden moet echter nog plaatsvinden. jDe Vereniging Vrij Polderland (VVP) heeft haar leden opge roepen in actie te komen tegen jhet ontwerp-Streekplan van de jprovincie Utrecht. Het gaat ^vooral om de gewraakte passa ge over een rondweg in Soest. i' 'Deze luidt als volgt: 'Een eventue le aanleg van een "korte rondweg" jin het noordoosten van de kern van Soest is, als blijkt dat een op lossing van de lokale verkeerspro blemen binnen de bestaande infra structuur niet mogelijk is, niet op •voorhand onaanvaardbaar.' Die moet eruit, vindt de VVP, want ze ziet de bui al hangen. De gemeente gaat de Van Weedestraat 'zodanig inrichten, dat het verkeer helemaal klem komt te staan en creëert zo een opening om te gaan asfalteren. Om geld voor de aan leg te genereren, worden deals met projectontwikkelaars gesloten en 'voor je het weet, is de oostelijke 'grens van Soest volgebouwd. 'Dan 'heeft het college haar zin en is dat •stuk van Soest verziekt', aldus het ''verontruste bestuur van de WP in 'een nieuwsbrief aan haar leden, pe passage is in het ontwerpplan "(opgenomen op verzoek van het "gemeentebestuur van Soest. In juli /vorig jaar zag de gemeenteraad af (van het ver keer sscenario met een r rondweg door de polder, maar niet dan nadat er een compromis was gesloten om in elk geval bij de pro vincie te pleiten voor bovenge noemde zin. Het CDA en de VVD, grote voorstanders van een nieuwe route, stelden toen vast dat er op dat moment geen draagvlak was voor een rondweg, maar wil den naar de toekomst toe de mo gelijkheid ervan niet volledig af sluiten. In dat verband is het volgens de WP eveneens van belang, dat de tegenstanders van een rondweg hun stem laten horen tijdens de inspraakavond die op donderdag 19 februari in het getneentehuis zal worden gehouden. Dan presen teert de werkgroep van acht win keliers en vijf bewoners van de Van Weedestraat en omgeving haar voorlopig advies aan belang hebbenden. Daarna wordt een de finitief voorstel gemaakt, dat aan het college zal worden aangebo den. Het college gebruikt dit bij haar standpuntbepaling over wel ke kortetermijnmaatregelen in de winkelstraat getroffen clienen te worden. Mensen die willen ageren tegen het ontwerp-Streekplan kunnen dat onder meer doen via de web site www.streekplanutrecht.nl Ze moeten vóór 16 februari gerea geerd hebben. Het bestuur van de WP zal dat in ieder geval doen. •.Dertien woningen bij de roton de Birkstraat/Soesterberg- 1 sestraat komen nog in aanmer- king voor geluidwerende voor zieningen. Er zal aan de voor gevels speciaal glas worden ^aangebracht in woon- en slaap vertrekken en de huizen krij gen speciale ventilatiesyste- fmen. ;De kosten bedragen gemiddeld f6.500 euro per woning. Daarnaast wil de gemeente per woning 450 Aeüro uitgeven als tegemoetkoming *in het schilder- en herstelwerk na de sanering, voor zover dat niet reeds door de aannemer wordt uit- jgevoerd. Een van de bewoners had ge- 'vraagd om deze tegemoetkoming. if'Het college besloot daarop alle ei genaren van de betreffende wonin- Het aantal werkzoekenden in Soest is vorig jaar met 31 procent toegenomen en ten opzichte van twee jaar gele den zelfs met 66 procent. Vier weken geleden stonden 2263 inwoners van deze ge meente geregistreerd, die geen baan hebben, maar er wel één willen hebben. Dat blijkt uit cijfers van het Cen trum Werk en Inkomen (CWI). Soest scoort slechter dan het gemiddelde van Nederland, waarin de werkloosheid vorig jaar 24% groeide, en dat van de regio Midden west (22,9%). Middenwest omvat de provin cies Utrecht, Flevoland en Zuid-Holland (exclusief het Rijnmondgebied) en het Gooi. Binnen deze regio steeg de werkloosheid de afgelopen maanden het snelst in het ge west Eemland. In Soest zijn de mannen in de meerderheid: 1201 om 1062. Bijna de helft van de werkzoe kenden is tussen de 40 en 50 jaar. Van de werkzoekenden is 35% van buitenlandse afkomst, maar de stijging slaat de laatste tijd het hardst toe onder au tochtonen. Opvallend is dat eenderde van de werkzoeken den een mbo-, havo- of vwo- opleiding heeft genoten. In deze groep steeg de werkloosheid het afgelopen jaar 55 procent. Naar opleidingsniveau is de ver deling onder de werkzoekenden als volgt: lager dan vbo 394; vbo/mavo 606; mbo/havo/ vwo 719; hbo 369; wo 171; niet bekend 4. Van hen zijn 1070 werklozen langer dan een jaar op zoek naar een baan. In het Soester bestand van het CWI gaat het om onder ande ren mensen die werkzaam wil len zijn op het gebied van admi nistratie (403), commercie (217), transport (214), produc tie (181) verzorging (179) en verkoop (139). Volgens de gegevens van het CWI telde Nederland per 31 december jl. 678.545 en Mid denwest 122.717 werkzoeken den. www.rabobankonline.com /Ilfjk www.klik-automatisering.nl Tel. 033-469 1955 -Computerreparaties ra -Virus verwijdering 3' - 5 -ADSL aanleggen 3 2 -pc upgraden I Ji -Computercursussen 13 Om de aandacht te vestigen op de 30-kilometerzone is de bewoners vereniging Soest-Zuid een actie gestart met stickers. Het betreft afbeeldingen van het gebodsbord dat aangeeft dat niet harder dan 30 km/u mag worden gereden. De vereniging vraagt haar leden deze sticker te plakken op de vuilcontai ners. Omdat deze afvalbakken eens per week aan de straat staan, worden automobilisten extra geat tendeerd op de snelheidslimiet. Bijna overal in Soest geldt een maximumsnelheid van 30 km/u, maar een veelgehoorde klacht is dat een groot aantal weggebruikers zich daar niet aan houdt. De gemeente juicht het initiatief van de bewonersvereniging Soest- Zuid toe. Bewoners van andere 30-kilometerzones die ook een 30 km sticker willen opplakken, kun nen contact opnemen met Robert Klerks van de gemeente Soest. Hij is te bereiken onder nummer (035) 6093453. Het gemeentebestuur van Soest zal schriftelijk, maar ook mondeling er bij het ministerie van sociale zaken en werkge versorganisaties op aandringen om snel over de brug te komen met de toegezegde 200 euro voor alle minima. Het geld zou, op basis van het na jaarsakkoord, vorig jaar al zijn overgemaakt, zodat de gemeenten het bedrag vóór Kerst zouden kun nen doorsluizen naar de minima. Door een conflict tussen het minis terie en de werkgevers is het geld nog steeds niet uitgekeerd. De werkgevers willen dat het geid geoormerkt wordt gestort in de lo kale schatkisten. Kennelijk zijn ze bang, dat gemeenten de gelden, of een deel ervan, voor andere doel einden aanwenden. Volgens socia le zaken is er een ingewikkelde wetswijziging voor nodig om het geld geoormerkt uit te keren. Het gevolg is een impasse, waarvan de doelgroep de dupe is. Op verzoek van GGS wordt nu een raadsbreed gesteunde brief gestuurd naar de ruziënde partijen met het verzoek om het geld zo snel mogelijk beschikbaar te stel len. In de brief wordt tevens ge steld, dat Soest zich zal verplichten het geld meteen uit te keren aan de minima, ook als het ongeoormerkt op haar rekening is binnengeko men. Wethouder Bert Krijger van finan ciën zei donderdagavond in de raadsvergadering dat het college ook mondeling stappen heeft on dernomen in de richting van de VNO, de organisatie van werkge vers, in een poging het bureaucra tisch gehakketak tot een einde te brengen. Een andere eenmalige uitkering voor de minima is inmiddels wel op de bestemming aangekomen. In het najaar van 2002 had de rege ring 20 miljoen opzij gezet voor de minima. Hiervan kwam veertigdui zend euro terecht bij de gemeente Soest. Het geld bleef lang op de rekening van de gemeente staan, volgens het college deels doordat eerst uitgezocht moest worden wie in aanmerking kwamen voor de eenmalige uitkering. Ans Mann van GroenLinks stelde daar vorig najaar al vragen over en maakte zich donderdagavond weer kwaad om het feit dat de uitkeringen nog steeds niet zijn gedaan. Wethouder Krijger liet het raads lid rustig 'uitrazen', om vervolgens droogjes mee te delen, dat het geld inmiddels wel is uitgekeerd. In' Soest hebben 220 huishoudens eenmalig een bedrag uitgekeerd gekregen. De hoogte ervan was afhankelijk van de gezinssamen stelling. Toen Ans Mann dat hoor de, was ze wel zo netjes om met een haar excuses aan Krijger aan te bieden. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voornjkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Eén van de deelneemsters aan de Gedichtendag 2004, morgena vond in de raadzaal, is Gladys Og- hide. Gisteren is zij 42 geworden en ze is afkomstig uit Benin City, de hoofdstad van Edo-staat in het zuidwesten van Nigeria. Ze volgde daar een universitaire studie vormgeving en schreef een boek over de gewoonten van haar land. Haar man vluchtte eerder naar Nederland en ze woont nu met haar drie kinderen ook sinds een jaar in Soest. Gladys leest morgen het liefdesge dicht 'Ehuase' in haar eigen Edo- dialect en vertaalde het zelf op les in Nederlands proza. Ik heb haar verhaal opnieuw vorm gegeven in onderstaande verzen. Bij een verkeerscontrole, vrijdag rond 16:00 uur op de Middelwijk straat en de Koningsweg, werd twaalf keer een bekeuring uitge schreven voor het niet dragen van de autogordel. Daarnaast deelde de politie vier boetes uit wegens te •hard rijden. gen 450 euro aan te bieden. Dat gebaar is mede het gevolg van het feit dat de gemeente te laat tot de conclusie kwam, dat sanering van deze woningen noodzakelijk was. Door de aanleg van de rotonde is de geluidbelasting met meer dan 2db toegenomen. De meeste eigenaren hebben in middels de saneringsovereenkomst ondertekend. Een eigenaar ziet af van de werk zaamheden, omdat hij het karakter van zijn woning niet wil aantasten. In een ander geval moet de bewo ner op eigen kosten achterstallig onderhoud aan zijn woning laten uitvoeren, alvorens de gemeente de geluidwerende voorzieningen wil aanbrengen. Een derde eige naar heeft gesteld dat hij een scha devergoeding wil, maar de ge meente wacht zijn claim af. Ruim een half uur moesten rechters, officier en advocaat bij de rechtbank in Utrecht wachten, omdat een 31-jarige Soester onder de douche stond. De man weigerde maandag ochtend de gevangenis in Haarlem te verlaten om zijn zaak bij te wonen. Toen zijn advocaat hem belde om te vragen wat hij dan wel wilde, stond de man in Haarlem net on der de douche en moest de zitting ruim een half uur worden ge schorst. De zaak werd vervolgens ook uitgesteld, omdat de verdachte een andere advocaat bleek te wen sen. De verdachte kreeg in juni iri een portiek aan de Weegbreestraat ru zie met een oude bekende. Hij ver dacht de kennis ervan dat hij zijn fiets had gestolen. De mannen raakten slaags en moesten door omstanders uit elkaar worden ge haald. Daarna loopt de lezing van de ge beurtenissen sterk uiteen. Het slachtoffer verklaart dat hij wegliep en vervolgens door de verdachte in de rug werd gestoken. De verdach te stelt dat het slachtoffer dreigend op hem afkwam en hij, om zichzelf te verdedigen, de man heeft neer gestoken. Nadat de zaak in september en december al was aangehouden om getuigen te kunnen horen, was de zaak door de Utrechtse rechters op maandag geplaatst. Die dag is spe ciaal gereserveerd om zaken te be handelen, die niet meer uitgesteld moeten worden. De schaarse zit tingsruimte werd echter opnieuw niet gebruikt, omdat de Soester weigerde te verschijnen. Volgens de parketpolitie, die voor het ver voer naar de rechtbank zorgt, had de verdachte die ochtend gewei gerd om vanuit de gevangenis in Haarlem de tocht naar Utrecht te aanvaarden. Ook de op dat soort momenten gebruikelijke afstands verklaring weigerde hij te tekenen. Zijn advocaat R. van Boom was nergens van op de hoogte en ver scheen volledig voorbereid op de rechtbank. Van Boom zocht telefo nisch contact met de verdachte. Die vertelde dat hij erop had gere kend dat zijn raadsman hem nog zou bezoeken een paar dagen voor de zaak. Nu wilde hij een nieuwe advocaat. Vertrouwensbreuk Met deze boodschap kon de raads man naar de rechter. 'Ben vertrou wensbreuk', vertaalde raadsman Van Boom. 'Had u hem zoiets be loofd', vroeg rechter A. Wassing nog. Maar ook dat was volgens de raadsman niet het geval. De officier van justitie was fel te gen een aanhouding van de zaak. Die was van mening dat de ver dachte de rechtbank onder druk zette om uitstel te forceren. De of ficier vroeg dan ook om een be handeling bij verstek. De recht bank kon echter geen kant op, omdat iedere verdachte recht heeft op een goede verdediging. De rechtbank stelde de zaak uit tot 23 februari en gaf ook een bevel me- debrenging. Dat betekent dat de verdachte die dag in ieder geval met de politie mee moet naar de rechtbank, of hij nu wil of niet. Gladys Oghide. EHUAZE Ehuaze was de leider van zijn dorp. Op een dag vertrok hij voor zaken naar de stad en zag daar Oubibo. Zij trouwden en Ehuaze verwaarloosde zijn 6 vrouwen in het dorp, die besloten met Oubibo af te rekenen. Want Oubibo was niet normaal. Ze had een blanke huid en had waarschijnlijk geen bloed in haar lichaam. De medicijnman brouwde een drankje waardoor Ehuaze erg boos werd en riep: 'Kom hier, we gaan naar het bos, Oubibo!' 'Wal is er schotje?' riep zij nog. Hij vermoordde haar en werd weer gewoon. 'Wat heb ik gedaan? Ik ben gek geworden.Slecht nieuws gaat zo snel als het vuur door het bos. Ehuaze werd gepakt door de Britse politie en kreeg als moordenaar de doodstraf van de koloniale overheersers. Zonder al te veel discussie heeft de gemeenteraad zich vo rige week unaniem achter de Cultuurvisie 2004-2010 ge steld en daarbij van een aantal aanbevelingen weer opdrach ten gemaakt.. Voor een belang rijk deel kwamen de fracties te rug van de eerder gemaakte 'slagen om de arm'. Ook over de continuïteit van het Cul tuurfestival, waarover vorige week in de raadscommissie nog een en ander te doen was, schijnt nu meer zekerheid te bestaan. Het Cultuurplatform Soest gaat een enquête houden onder het 'hele culturele veld' van Soest, waarin de behoefte wordt ge peild aan een Grand Cultureel Café. Het platform hoopt daar mee de haalbaarheid van zo'n café te kunnen aantonen. Vol gens de Cultuurvisie gaat het om een 'ontmoetingspunt waar kunst- en cultuurminnende Soester gelijkgestemden ont moeten en waar gelegenheid is om onder het genot van een hapje en een drankje van de cultuur in brede zin kennis te nemen'. Het zou ook plaats moeten bieden aan exposities en optredens van kleinere ge zelschappen en beeldende kun stenaars, zowel amateurs als professionals. 'Het moet cen traal en liefst langs de doorlo pende lintweg in Soest gelegen zijn, waardoor het voor ieder een duidelijk herkenbaar is,' al dus het 'beleidsvoornemen' in de Cultuurvisie. Afgezien van het promotieplan en het plan van aanpak voor de doel groepen jeugd en allochtonen - waarvoor de assistentie wordt in geroepen van het Cultuurplatform en de cultuurconsulent - staan alle andere 'opdrachten' aan het Colle ge van B. en W., die eerder door de commissie waren teruggedraaid tot 'aanbevelingen', weer als op drachten geformuleerd in het uit eindelijk vastgesteld document. Ze hebben daardoor een minder vrij blijvend en meer verplichtend ka rakter. Of het in de praktijk veel' uitmaakt staat overigens nog te bezien. Dat geldt met name voor het Cul tuurfestival, dat in mei voor de tweede keer gaat plaatsvinden (nu in het kader van het 975-jarig be staan). De eerste editie, vorig jaar, was volgens 'tout Soest' zó'n suc ces dat niet alleen het culturele veld, onder aanvoering van het organiserende Cultuurplatform Soest, maar ook het gemeentebe stuur enthousiast is over de plan nen om het festival een blijvend karakter te geven. In de commis sie wilden met name de coalitie fracties zich echter nog niet vast leggen op een structurele subsidie voor het evenement. Volgens de VVD moest dat elk jaar (dus inci denteel) worden 'afgewogen' bij de begrotingsbehandeling, zoals frac tievoorzitter Ellen Huberts in de commissie had geëist. Ze kreeg daarvoor toen de steun van CDA en GGS. Compromis In de periode tussen commissie- en raadsvergadering is er achter de schermen gewerkt aan een soort compromis, waarmee alle betrok kenen uit de voeten zouden kun nen. In de raad aanvaardden alle fracties dan ook het tekstvoorstel van Roder van Arkel (GGS), waarin wordt afgesproken dat de i De werkgroep die de Cultuurvi sie heeft voorbereid; v.l.n.r. Hans v.di Pol (raadslid Soest 2002), Isa- bel Lopez (cultuurambtenaar), Bert Smit vertegenwoordiger Cul tuurplatform), MaritStam (raads adviseur) en Joke Mulder voorzit ter en raadslid VVD). Tot oktober was ook Henk Koning (raadslid CDA, inmiddels overleden) lid van ie werkgroep. raad bij de begrotingsbehandeling in oktober, op basis van een eva luatie van de twee Cultuurfestivals die dan achter de rug zijn, 'over de vorm van een eventuele voortzet ting van het festival in de komen de jaren' zal beslissen. Daarbij wor den in ieder geval de elementen structureel of incidenteel - en af wisselend een klein of groot festi val, zoals Hans van de Pol (raads lid van Soest 2002 én lid van de werkgroep die de Cultuurvisie op papier heeft gezet) in de commis sie nog als idee had geopperd - betrokken. Hoewel deze tekst bij zorgvuldige beschouwing niet of nauwelijks (meer) zekerheid biedt over een structurele subsidie voor het festi val, stemde de raad er opgelucht en blijmoedig mee in. In de twee de ronde benadrukten de woord voerders van CDA, PvdA, Groen Links en D66 nog wel dat zij het festival in elk geval belangrijk ge noeg vinden voor een vaste subsi die. Ook de voorbereidende werk groep toonde zich verheugd met het eindresultaat. 'Je kunt nu een maal niet alles hebben,' aldus Bert Smit, die namens het Cultuurplat form in de werkgroep zat. Hij twij felt niet aan het succes van (ook) het komende festival. 'De evalua tie bij de begrotingsbehandeling zal vast en zeker uitwijzen dat er alle reden is om het voortbestaan vei lig te stellen...' A De traditionele 'kunstveiling' van Spullenhulp, die afgelopen zondag werd gehouden in Ar- tishock, is weer een succes ge worden. Er was opnieuw een overweldigende belangstelling voor de 285 kavels, die er on der de hamer kwamen. Na afloop konden veilingmeester Raymond Thiellier, die weer als vanouds op dreef was, en de me dewerkers van Spullenhulp zeer tevreden terugkijken op het evene ment. De opbrengst vormde wel iswaar geen record, maar was met www.rabobankonline.com 8.360 toch best 'om over naar huis te schrijven', aldus Thea Prin sen, vrijwilligerscoördinator van het kringloopcentrum. 'De sfeer was uitstekend, het was ontzettend druk en de zaal zat erg vol. Veel mensen bleven ook de hele mid dag,' aldus Thea. Ook dit jaar ging er veel moois weg voor in het algemeen zeer aantrekkelijke prijsjes. De belang rijkste stukken waren o.a. een te gel van de Porccleyne Fles, die 95,00 opbracht, en een grote koperen vijzel, die maar liefst 320,00 opleverde. Twee boe kensteunen van de Amsterdamse School brachten 120,00 in het laatje en een prachtige vaas van glaskunstenaar Copier ging voor 230,00 weg, evenals een andc- Veilingmeester Raymond Thiel lier in actie tijdens de Spullenhulp- veiling in Artishock. Foto: Foto Bell. re vaas van 'Leerdam' voor 260,00. De veiling was geopend door Spullenhulp-voorzitter Neks Blommers, die de medewerkers van het kringloopcentrum een pluim op de hoed stak voor de or ganisatie en de uitvoering. Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152

Soester Courant | 2004 | | pagina 3