Grote VVD-inloopavond over (on)veiligheid en hufterigheid 'Israël' brengt ook Soester gemoederen in beweging Prins Patrick I leidt actie Narre Knollen voor Het Kwatrijn iACTUEEL r Klaarwater heeft nu ook een eigen wijkbeheerteam Budo Ryu krijgt groen licht voor pand Soester Engweg uari 2004 Meubelen Rademaker Meningen 1 van lezers! Vriendjespolitiek? Normen en waarden Morgenavond in theater Brede Bibliotheek ILIGEN PROVAKCEELEN Optische fenomenen Nederlands Palestina Komitee bij D66 Carnavalsvereniging 'adopteert' tehuis Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant Het jaar had niet mooier kunnen beginnen. PAGINA 4 55 soest.nl 3UNNINGEN 122 januari 2004 een kapvergunning zijn anje ïder erk ennen r, stof of eiken. ;vens kasten, dressoirs, oelen en tafels. Tv-, iubels, slaapkamers, >rraad leverbaar uit het de Veluwe. kerkerveen oensdagmiddag gesloten. Moulin Rigaud 75 cl ne Mouun Ricjaud MTNERVOIS WUTOIU A IA HoniÉTt Kü t/t IX. 6 «essen roSlijter NSTRAAT 44 SOEST 035 6012957 WOENSDAG 28 JANUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 belangen te worden ge- /ergunning kunnen dit len 4 weken na deze be- i bij de afdeling Wijkbe- r van de gemeente Soest, st, telefoonnummer 035- ijn van 4 weken liggen de ngen ook ter inzage op de en Infrastructuur in het ge- NINGEN iet 22 januari 2004 ri 2004 nifeer, 1 esdoorn 1 berk 1/111 - 2 berken i, met herplantplicht ;en het genomen besluit verzending van het besluit d bij het college van burge de gemeente Soest, Post- IEER rs maken bekend dat zij de Ier van de Wet milieube- lotorvoertuigen milieube- ir Cars B.V. Soesterberg bezwaar worden inge- en zullen aan de algemene betreffende algemene ten voldoen. In mijn dagblad las ik dat de ge meenteraad van Soest een in mijn beleving wat vreemde motie heeft aangenomen. In deze, door het CDA ingediende motie, ageert men tegen de verplichting die een agent heeft om op jaarbasis een vast aantal processen-verbaal op te maken. Door deze verplichting - aldus de motie- heeft de politie onvoldoende tijd voor de contac ten met de bewoners en dat vindt de raad erg belangrijk. Alleen Soest 2002 was tegen. Niet omdat deze partij het contact tussen de politie en de burger niet belangrijk vindt, maar omdat met het aanne men van een motie met een derge lijke strekking een verkeerd signaal uit gaat. Je zou immers kunnen denken dat het gemeentebestuur een gedoogcultuur voorstaat en dat zoiets verkeerd kan aflopen weten vooral gemeenteraadsleden. Als het stukje in de krant een juis te weergave is van de feiten, dan moet ik helaas constateren dat de woordvoerders van de diverse coa litiepartijen en met name de partij die de hiervoor genoemde motie indiende, niet echt van de hoed en de rand weten. In Soest schrijven de agenten ongeveer 160 bonnen per jaar. Een diender werkt netto (dus met aftrek van vakantie, vrije dagen, opleiding, vorming, schiet- instructie etc. etc.) ongeveer 200 dagen per jaar. Op zo'n dag loopt, fietst of rijdt hij met aftrek van lunchtijd en administratie ongeveer zes uur op straat. Als hij dan één proces-verbaal per dag zou maken (dat is dus al meer dan gemiddeld) is hij ongeveer 3-7 minuten bezig. Dat betekent dat er nog ongeveer 5 uur en 53 minuten per dag over blijft voor contacten met de bur ger. Er is er één in de raad van Soest die dit haarscherp weet. Dat is Reinier Bordewijk van de WD. Hij heeft een niet geringe staat van dienst achter de rug bij de Rijks politie en de Politieregio Utrecht. Hij had dan ook -en terecht- moeite met de motie. Hij zei zelfs tijdens de behandeling: 'De politie kan haar taken zelf best invullen'. En natuurlijk weet Reinier Borde wijk vanuit zijn leidinggevende functie bij de politie, dat een dien der die één bon per dag schrijft weinig risico loopt om met een burn-out door de bedrijfsarts naar huis gestuurd te worden. Maar, en dat is de hamvraag van deze dis cussie, waarom stemt Bordewijk en de gehele WD-fractie dan toch voor zo'n motie. Is dat omdat er tijdens de coalitiebesprekingen afgesproken is dat CDA en WD vier jaar lang vriendjes zouden zijn. Kom op zeg, het moet toch moge lijk zijn dat je op grond van ken nis van de feiten gewoon een keer anders stemt dan je coalitiegeno ten. Dat komt bij de kiezer echt niet fout over! Koos Spee Bravo Burgemeester! Goed idee om veelplegers aan de schandpaal te hangen. Dat deden ze immers vroeger al: op een mestkar zetten en ermee door het dorp rijden. Maar meneer Janssen, u kunt zelfs nog een stap verder gaan. Daar waar Balkenende als een baksteen :akt voor het vak 'normen en vaarden in Nederland', kan de ge- neente Soest laten zien dat het op okaal niveau wel kan. ..We halen de 10-geboden van stal, moderniseren deze en voe gen er zelfs nog een paar aan toe, bijvoorbeeld: -u zult op geen enkele wijze af val op de grond gooien. - u zult niet spugen in het open baar. - u zult respect hebben voor ge zaghebbers, ouderen, ander mans spullen én dieren. 'ervolgens worden deze 'geboden' ergroot en in veelvoud gekopi- :rd en in alle openbare gelegen- ;den gehangen (uiteraard naast foto's van de veelplegers), 'vertreders mogen ter plekke be- >et worden: lik op stuk. De bin- nkomende gelden kunnen weer ibruikt worden voor goede doe- n (zie punt 4). We houden ermee op om ieder een en alles ongevraagd maar te tutoyeren (daarmee is m.i. ook alle respect verdwenen). Het 'etiquette- en maatschappij leervak' wordt op de basisscho len ingevoerd. Hiermee wordt de jeugd weer geleerd hoe met twee woorden te spreken en hoe we ook alweer normaal en met respect voor elkaar om moeten gaan. Het oude initiatief van Artis- hock halen we weer van stal, waarbij voor alle jeugd een plek Stichting De Soester Kring Secretariaat: KrommewegS Tel. 035-6014403 Het geruchtmakende interview met de Soester VVD-afde- lingsvoorzitter Hans Gerret- sen, dat in de afgelopen zomer in deze krant verscheen, krijgt een vervolg. Gerretsen pleitte destijds onomwonden voor een harde aanpak van alle vormen van hufterigheid in Soest, wat hem voornamelijk bijval ople verde. Morgenavond, 29 janua ri, organiseert de WD daarom een 'grote inloopavond' in de theaterzaal van de Brede Bi bliotheek aan de Willaert- straat. Deze avond is volgens Gerretsen toegankelijk voor iedereen uit Soest en Soesterberg 'die wil mee praten klagen discussiëren over alle zaken die het woon-, leef- en winkelgenot van velen frustreren'. Dus ook zij die geen WD-lid of WD-aanhanger zijn, zijn van har te welkom. Naast bestuursleden van de afdeling zijn ook enige raadsleden van de WD-fractie present, o.a. Karei van Geet (vice- fractievoorzitter), Reinier Borde wijk (voormalig commissaris van politie) en Peter Hoebee, die graag een luisterend oor hebben voor deze problematiek. Zoals bekend heeft afdelingsvoor zitter Hans Gerretsen zich enige tijd geleden in deze krant duidelijk uitgesproken over 'hufterig' gedrag op straat en in de woonomgeving. Kern van het artikel was dat het de hoogste tijd is dat daar eens hard tegen opgetreden wordt. De tijd van gedogen is geweest! Het arti kel heeft toen heel wat stof doen opwaaien en velen lieten weten de mening van afdelingsvoorzitter Gerretsen te delen. Grens Hans Gerretsen: 'Het wordt nu hoog tijd om die zaken keihard aan te pakken. Je vraagt je soms af waar de grens ligt. Leraren worden bedreigd en zelfs vermoord en sla maar een pagina van welke krant dan ook op. Het is overal ellende geblazen. En het ergste is nog dat het zo langzamerhand gemeen goed is geworden. Echt schrikken doen we er niet meer van. Normen en waarden, dat is het hele verhaal. Zoals prof. Smalhout dat zeer te recht in de Telegraaf van 24 janua ri noemt: 'Discipline, burgerlijk fatsoen, gezag en autoriteit zijn tot onacceptabele begrippen vertaald'.' Gerretsen verder: 'Laten we op passen met z'n allen, want er komt een moment dat we écht machte loos staan. Dan kunnen we het tij niet meer keren en dan kun je je écht bergen. Half Nederland staat te juichen omdat een paar (bewe zen) drugssmokkelaars gratie heb ben gekregen in Thailand. Alsof de Olympische ploeg thuiskomt met 32 gouden plakken! Ik vraag me dan af: ze zijn toch niet zo maar, voor de lol, veroordeeld? Zij wisten toch waar ze mee bezig wa ren en welke risico's ze daarbij lie pen. Kijk, over Machiel Kuijt hoor je me niet. Als die inderdaad on schuldig is, dan is het een grof schandaal dat hij daar nog één mi nuut vastzit. Maar degenen die schuldig zijn? Laat maar zitten hoor, en inderdaad, dat is daar geen lolletje. Maar ja, nogmaals, dat wisten ze van tevoren. 24 man in één cel, geen airconditioning, radio, tv, bed, behoorlijk toilet of iets dergelijks. En als we hier een discussie hebben over twee man in wordt gecreëerd waar men mu ziek kan maken, toneelspelen, sjoelen, tekenen, schilderen, ta feltennis, spelletjes doen, film kijken e.d. Een soort van na schoolse opvang in de middagen en de avonden (i.p.v. de zoge naamde hangplekken), m.n. ook voor kinderen die niet mogen of kunnen sporten. Een plek voor elkaar en door elkaar en uiter aard om van elkaar leren. Hier bij kunnen (geschoolde) werklo zen en/of (oudere) vrijwilligers een grote rol spelen in het opzet ten, toezicht houden, aanspreek punt zijn etc. Iedereen is ervan overtuigd dat de maatschappij te ver is doorgescho ten en de meesten willen terug naar 'die goeie ouwe tijd'. Dus Burgemeester, aan u de schone taak om nu, samen met al die bur gers die ook zo graag willen, maar niet weten waar ze moeten begin nen, het tij te doen keren (niet al leen in het kader van het 975-ja- rig bestaan of de komende verkie zingen, maar gewoon omdat het 'de hoogste tijd' is). Mw. T.R.H. Klunder Politiekeurmerk Veilig Wonen® is er voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij ons in de winkel maar ook bij u thuis krijgen Montage verzorgen wij, maar kunt u ook zelf doen Meer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, ■H9 de preventieadviseurs van PROVAK SOEST. PXfj provak-pkvw@planet.nl of 035-6026900 POLITIE KEURMERK VEILIG wonen Soesterbergsestraat 4 Soest Hans Gerretsen. één cel, wél voorzien van al die gemakken, dan rolt half Nederland over dat idee heen. Nee, in een verpleeghuis je laatste adem uitbla zen met zes of meer man (vrou wen) op je zaal, gescheiden door een flinterdun gordijntje dat nog niet eens helemaal tot de grond reikt, dat is aangenaam! Dat moet allemaal maar kunnen. Af en toe word ik er helemaal niet goed van.' Driedubbel De WD-afdelingsvoorzitter heeft nog wel een voorbeeld van 'door gedraaide regeltjes'. 'Sturen we ge wapende militairen (soldaten) naar een land om daar de zaak in de gaten te houden en die man doet wat ie moet doen, schieten als de nood aan de man is, en hij raakt iemand die overlijdt. Inderdaad, heel zielig voor het slachtoffer en zijn familie, maar hij hield zich wel bezig met verboden praktijken. De militair wordt, als een soort crimi neel, teruggeroepen en er wordt een onderzoek gestart! Er wordt zelfs overwogen om de familie van het slachtoffer schadevergoeding te betalen. Ik denk persoonlijk dat ze, bijvoorbeeld, in de Verenigde Sta ten driedubbel liggen over dit dub bele beleid. Je bent bewapend, je mag het wapen onder omstandig heden gebruiken, je doet dat (en •dus daarmee je werk) en je bent meteen een crimineel. Ongeloof lijk! Vind je het gek dat met deze idiote regelgeving menig individu niet meer weet waar de grens ligt? Het wordt nu de hoogste tijd om die grens eens te trekken. 'Tot hier en niet verder, grote vrind, anders weet je de consequenties'.' Luisterend oor Die opstelling zoeken de mensen bij een betrouwbare, harde, maar rechtvaardige overheid, denkt Ger retsen. 'Als je onschuldig bent heb je immers niets te vrezen? Waarom zo te keer gaan tegen legitimatie plicht? Ik vind het prima. Maar ja, ik heb dan ook niets te verbergen... Aan ons nu de taak om de zaak zo snel mogelijk weer te "normalise ren". Het herinvoeren van normen en waarden, daar gaan en staan wij voor als VVD. Wij staan voor een duidelijke, harde aanpak van deze problematiek. Maar het woord is donderdag aan de bezoeker van deze inloopavond! Wie zich ergert aan bepaalde zaken in de woon- c.q. leefomgeving, krijgt bij de VVD een luisterend oor, ook bij een aantal leden van de gemeente raad.' De bijeenkomst begint om 20:15 uur; de theaterzaal is open vanaf 19:30 uur. Einde van de avond om ca. 22:00 uur. De toegang is gratis. Ria van Egdom noemt als speer punt ook nog maar even het zwerfvuil bij het milieueiland aan de Wiardi Beckmanstraat. Het af gelopen jaar vroeg ze de gemeen te herhaaldelijk streng op te treden tegen overtreders en zo snel moge lijk ondergrondse containers te plaatsen. De gemeente wil dat laatste ook uitvoeren, maar niet bekend is wanneer de bovengrond se containers vervangen zullen worden. Na het Smitsveen en de Engh heeft nu ook Klaarwater een wijkbeheerteam (WBT). Het wordt gevormd door dezelfde mensen die in het vorig jaar op gerichte Platform Klaarwater zitting hebben. Nog lang niet alle straten uit de wijk hebben een afgevaardigde in het WBT. Toch is het de bedoeling dat het WBT door zoveel mogelijk straten wordt vertegenwoordigd. 'Want de problemen in de Johan- nes Poststraat zijn anders dan die in bijvoorbeeld de Beukenlaan', zegt voorzitter Ria van Egdom. Als algemene doelstelling heeft het WBT de leefbaarheid in de wijk te bevorderen. Het fungeert in veel zaken als gesprekspartner van de gemeente en zal als zodanig reeds bij de ontwikkeling van plannen worden betrokken. Een actueel voorbeeld hiervan is het speel ruimteplan waaraan de gemeente momenteel werkt. Een actueel probleem dat het WBT Klaarwater snel opgelost wil zien, is de overlast van hangjonge ren. Met name in de Willem Speel manhof en de Gustaf Gelderhof klagen de bewoners de laatste tijd weer hierover. Burgemeester Koos Janssen zei twee weken geleden in de commissie bestuur en midde len, dat de ongerustheid van de bewoners terecht is en dat de ge meente met de politie afspraken zal maken. De politie was toen nog bezig met het verzamelen van in formatie. Op woensdag 4 februari wordt voor de Soester Kring een lezing gehouden over optische fenome- ncn door Gerrit Sasbrink uit De- demsvaart. De lezing, die met dia's wordt toegelicht, gaat over allerlei merkwaardigheden met betrekking tot ons zien. Het zien komt tot stand door middel van ons oog en de verwerking in ons brein. Er zijn veel overeenkomsten tussen ons oog en een fotocamera. Onze her senen zijn tot op zekere hoogte vergelijkbaar met een computer met geheugens, zoekprogramma's, enz. Alle eigenschappen van ons oog en brein komen in de lezing aan de orde. Als het gebeurt dat de hersenen een beeld niet goed weten te herkennen, ontstaan ge zichtsbedrog en illusie. Tijdens de lezing worden ook on mogelijke figuren getoond: ons oog ziet dan iets waarvan ons brein zegt dat er iets niet klopt. Verder komen aan de orde driedimensio nale fotografie, trompe-l'oeil, ana- morfosen en meerzinnige figuren. De bijeenkomst van de Soester Kring vindt plaats in de kerkzaal van de Nederlandse Protestanten bond aan de Rembrandtlaan 20, ook bereikbaar vanaf de parkeer plaats aan de Pieter de Hooghlaan. Aanvang 10:00 uur, zaal open 9:30 uur met koffie en thee. Van de bezoekers wordt een bijdrage van 3,00 gevraagd. Jassen.verwisseld Na afloop van de lezing op 21 ja nuari jl. ('Woorden onderweg') zijn twee lange beige damesjassen bij vergissing met elkaar verwisseld. De ene vrouw heeft zich gemeld bij de Soester Kring. Graag willen we weten wie de andere is. Bel a.u.b. (035)6010645. VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Wie vergelijkt leest de Soester Courant De weg voor Budo Ryu om zich te vestigen aan de Soester Eng- weg lijkt vrij. Het college is be reid om een procedure te star ten, waarmee kan worden afge weken van het bestemmings plan. Het gemeentebestuur helpt daar mee niet alleen de sportschool, maar ook zichzelf. Budo Ryu moet vanwege het Spoordalplan, dat voorziet in de bouw van circa 150 woningen, de Steenhoffstraat ver laten en kan nu terecht in een nog te bouwen pand aan de Soester Engweg, op de plek waar vroeger de LTS Eemland stond. Door Budo Ryu op deze manier te hel pen aan een alternatieve locatie, loopt de ontwikkeling van Spoor- dal geen vertraging op. Met uit- Sr p Israël en Palestina brengen de gemoederen in beweging, dat bleek eens te meer tijdens de openbare bijeenkomst over dit onderwerp, afgelopen woens dag in De Schoof. Een prima opkomst en een spreker die veelvuldig werd onderbroken door, soms verontwaardigde, opmerkingen - een echte dis cussie tussen betrokken men- D66 Soest/Soesterberg organiseert vier informatieve bijeenkomsten rondom Israël en Palestina, waar bij de verschillende invalshoeken en meningen aan de orde komen. Afgelopen woensdag was Wim Lankamp van het Nederlands Pa lestina Komitee (NPK) als spreker uitgenodigd. Hieronder de belang rijkste punten zoals die tijdens de inleiding en discussie naar voren kwamen. Zoals de naam al zegt komt het NPK vooral op voor de belangen van de Palestijnen. Maar niet een zijdig. Zo erkent het NPK, zij het met pijn in het hart, conform reso lutie 181 uit 1947 van de Verenig de Naties het recht op een 'natio naal Joods tehuis' ter plekke - en dus de staat Israël. Maar, zegt Lan kamp: 'Dan moeten Israël en die haar steunen ook de andere reso luties van de VN respecteren; om te beginnen het recht op terugkeer van de Palestijnse vluchtelingen - vastgelegd in jpsolutie 194 uit 1948.' Je kunt met VN-resoluties niet naar willekeur omgaan, de een bevalt me wél, de andere niet. Niet alle verdrevenen zullen naar hun oude plek kunnen terugkeren, maar dat moet wél het uitgangs punt zijn; en waar het onmogelijk is moet er een compensatieregeling komen. Het onrecht dat de Pales tijnen nog steeds wordt aangedaan en de onderdrukking waaronder zij lijden zijn onverdraaglijk. Nederzettingen In 1967 waren er in de bezette ge bieden géén Joodse kolonisten, nu honderdduizenden. Het extra on recht dat daaruit voor de Pales tijnen voortvloeit zien we regelma tig op de tv. 'Zouden we ons maar niet beter kunnen concentreren op het terugdraaien van deze 'settle- ments' en dan het - onhaalbare - recht op terugkeer desnoods maar vergeten', zo onderbrak iemand uit de zaal de spreker. Maar die bleek daar niet voor te voelen: 'Op die manier beloon je het onrecht, ver- goeielijk je het recht van de sterk ste en haal je de VN onderuit.' Het is te veel gevraagd om begrip op te brengen voor zelfmoorde naars die onschuldige mensen op blazen. Maar, zo bepleitte Lan kamp, laten we wel probéren te begrijpen hoe iemand zo ver kan komen. Het machtige Israël dat over alle wapens beschikt, de voortdurende onderdrukking en vernederingen, een broer of zuster gedood - je ziet inJe wanhoop en De Kolonieweg begint als een gewone straat, zoals vele in Soest. Maar als men een stap over het spoor zet lijkt het of je alleen op de wereld bent. Rust, stilte, mooie oude bomen - hier begint het natuurgebied de Eng. Ieder die hier mag wonen moet zich rijk prijzen. Op deze mooie plek, misschien wel de mooiste van Soest, staat sinds 8 jaar het buitenhuis Het Kwa trijn. Het Kwatrijn is een kleinschalige woonvoorziening voor verstande lijk en dikwijls ook lichamelijk ge handicapten. Er zijn vijf woon groepen, ingedeeld naar de zorg die de bewoners nodig hebben. Zo is er een woongroep waar de be woners heel zelfstandig zijn. Ze doen al hun boodschappen zelf, gaan naar hun werk, koken en re gelen hun uitjes, precies zoals het in elk normaal gezin gaat. Maar er zijn ook woongroepen waar bewo ners veel meer zorg nodig hebben. Die zorg wordt gedragen door leuk personeel; ze kennen hun verant woordelijkheid, maar houden van gezelligheid. Die sfeer vind je op heel Het Kwatrijn. Als je door de woonhuizen loopt hoor je altijd wel lekkere muziek, van Neder landstalig tot trance. Er zijn twee ruimten waar overdag dagbesteding is. Verstandelijk ge handicapten kunnen aan de slag bij het klussenteam. Zij doen allerlei werkjes zoals houtbewerken, trak taties maken voor kinderfeestjes, enz. Gehandicapten met een lager niveau brengen de dag door in een soort van 'snoezelruimte'. Dat is een ruimte voor bewoners die echt niet zoveel kunnen. De Kwatrijn medewerkers proberen hen te prikkelen met dingen die prettig zijn voor hun zintuigen: muziek, een waterbed, kruiden. Tuin Helaas is Het Kwatrijn omheind met een hek. Niet om de Soesters buiten de poort te houden, maar om de veiligheid van de bewoners te waarborgen, omdat zij niet alle maal 'verkeersveilig' zijn. Wie eens wil komen kijken is van harte wel kom, maar meldt u wel even aan. De privacy van de bewoners wordt erg op prijs gesteld. Om de woon- zondering van het moskeebestuur heeft de gemeente nu met alle hui dige bedrijven, verenigingen en in stellingen binnen het gebied over eenstemming bereikt over ver plaatsing. Voor de sportschool mag aan de Soester Engweg maximaal 550 vierkante meter worden bebouwd. Op het terrein moeten verder mi nimaal elf parkeerplaatsen worden gerealiseerd. Het is de bedoeling dat op de eerste verdieping een dienstwoning komt. Joop en Lidy van Diermen zetten hun sportschool nog enkele jaren voort. Daarna neemt dochter Jac- queline, die onlangs de derde dan zwarte band van judo behaalde, Budo Ryu over. Zij is al jarenlang werkzaam in de school van haar ouders. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 huizen ligt een prachtige, glooien de tuin waar ze heel erg van genie ten. Er staat al een schommel en er wordt gespaard voor meer speel toestellen. Het Kwatrijn bestaat nu alweer acht jaar en de tuin is dui delijk aan een opknapbeurt toe, de bestrating zit vol gaten en kuilen. Maar het blijft een mooi stukje Soest. Vrijwilligers Hóe erg de bewoners het ook naar hun zin hebben op Het Kwatrijn, soms willen ze ook wel eens ach ter die hekken vandaan. Lekker carnaval vieren, een colaatje drin ken in de kroeg op de hoek, een cadeautje kopen voor een familie lid of wandelen, zwemmen of fiet sen. Ze zijn met weinig tevreden. Natuurlijk gebeurt dat nu ook wel, maar eigenlijk te weinig, Gelukkig kunnen ze terugvallen op een aan tal enthousiaste vrijwilligers, maar daarvan zijn er nog veel meer no dig. Prins Patrick I heeft Het Kwatrijn dit seizoen geadopteerd als zijn 'goede doel'. Zoals men hierboven heeft kunnen lezen is er een grote behoefte aan vrijwilligers. Mensen die zich geroepen voelen om wat tijd vrij te maken voor de bewo ners van het Kwatrijn kunnen zich opgeven bij Ria van der Hagen, §2 6096135. Actie Ook is duidelijk dat de infrastruc tuur hoognodig dient te worden Prins Patrick en zijn adjudanten. aangepakt. Vooral in deze econo misch zwakke tijden zijn dit soort instellingen gehouden aan een so ber beleid en is er dus niet vol doende budget om alle noodzake lijke aanpassingen voor de bewo ners te realiseren. Daarom komt Prins Patrick I met het Narre Knollenhart in actie. 'Hart in actie' is bij de meeste mensen bekend van SBS 6 en Wendy van Dijk. De Narre Knollen gaan de komende weken bedrijven, winkels en ande re mogelijke sponsors benaderen om een bijdrage te leveren aan het opknappen en inrichten van de in frastructuur. Men moet hierbij denken aan terrassen (priëlen), geur (planten), geluid (mobielen), beweging (aangepaste speeltoestel len), rijden (paden herstellen en alles toegankelijk voor rolstoelen en ander aangepast vervoer) en ook voor het gebouw, bijvoorbeeld tv-steunen voor bedlegerige men sen, zodat ze liggend televisie kun nen kijken. SKV de Narre Knollen steunt Het Kwatrijn. U kunt hen helpen door een donatie over te maken op re kening 35.99.50.094 t.n.v. de Nar re Knollen, Kwatrijn. Wie goede ren, mankracht of machines be schikbaar heeft kan contact opne men met Nico van den Berg, 6021590 in Soest. Het Kwatrijn aan de Kolonieweg. Soester Courant veel gelezen veel geprezen verzet nog maar één mogelijk heid.... Rol van Nederland Van oudsher staat Nederland ach ter Israël; begrijpelijk vooral van uit de Holocaust tijdens de Twee de Wereldoorlog. Maar dat mag er niet toe leiden dat we hier de ogen sluiten voor ander onrecht. En dat gebeurt. Helaas moeten we consta teren dat Nederland, evenals de meeste andere EU-landen, niets wezenlijks onderneemt tegen de schendingen van mensenrechten ten opzichte van de Palestijnen. Nederland zou het vreedzaam naast elkaar leven van Joden en Palestijnen in de toekomst moeten bevorderen. Het associatieverdrag van de EU met Israël opent bij voorbeeld de mogelijkheid om protest aan te tekenen tegen de ne derzettingen-politiek. Nederland houdt zich stil. Niet iedereen bleek zich met de standpunten van spreker te kunnen verenigen. Dat was ook niet de be doeling. D66 organiseert deze bij eenkomsten juist om de verschil lende opinies te kunnen horen. Heftige reacties horen daarbij. De volgende bijeenkomst in een trits van vier zal plaatsvinden op woensdag 25 februari. Dan zal een vertegenwoordiger van een van de joodse organisaties in Nederland het woord voeren. Nadere gege vens over deze, wederom openba re, bijeenkomst zullen tijdig be kend worden gemaakt. Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 5