nig! 6. iRadioSoest I wint de cultuuiprijs I twee i duizend drie DEZE WEEK OP RADIO SOEST Radio Soest m e.com 1 PRIKBORD F ]mmSodi KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Violiste Birthe Blom bij Muziekkring Eemland Romantiek en Modern in docentenconcert I op f °f i PAGINA 1 jÜÓENSDAG 4 FEBRUARI 2004 WITTE DRUIVEN SOESTER COURANT PAGINA 17 AUTOSch a d e STALENHO ef soest De lopers van de week Riagg gaat op zaterdag open Dwarsfluitconcert in Bergkerk Heel anders Baarns dameskoor Enjoy zoekt leden Dierenlief Dierenleed Avond over kerklied Groepen bij Stade- Fiom Utrecht 'Burgerlijke stand' I Muziek in Domkerk Bijeenkomst partners seksueel misbruikten Zondag in Hilton Soestduinen Zaterdag 7 februari, Muziekzaal Dank voor het stemmen op I Radio Soest s En nu weer j afstemmen op FM 105.9 j de wekkerradio FM 107.9 via de kabel radiozender Dagelijks van J Klassieke muziek op zondagmiddag Maarten Kooij en de Cantorij Manesse speelt Rachmaninoff ef Belettering Soest 035 -58 80 42' et www.stalenhoef.ni 99 99 bak 500 gram NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 Inmiddels zijn de 'lopers van e week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer i wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Thijs Koster Pim Molmans Daniêlle Kolomonie Amber Rupe Levi Schouten t Geert Geijtenbeek Gerard Wilco Floor Riagg Amersfoort Omstreken is maf 31 januari op zaterdag open om mensen opvang te bieden die in psychische nood verkeren of in crisis zijn. Cliënten die al in behan deling of onder begeleiding zijn bij een GGZ-instelling kunnen zon der verwijzing van 08:30 tot 17:00 uur terecht bij de medische en (so ciaal) psychiatrische medewerkers die dan in het gebouw aanwezig zijn. Mensen die op dit moment geen GGZ-zorg ontvangen kun nen via de huisarts verwezen wor den. De bedoeling is in de loop van het jaar ook op zondag en feestdagen open te gaan. Tijdens de zaterdagopenstelling is het Riagg bereikbaar op het ge bruikelijke telefoonnummer: 88 033-4603500. Het Riagg hoopt met dit experiment, dat tot het einde van dit jaar gepland is, tege moet te komen aan de wens en de vraag van cliënten om de zorg en opvang buiten kantoortijden beter af te stemmen op hun behoeften. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag in 9.00 uur tot 19.00 uur f zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 ui Op vrijdag 13 februari spelen in de Bergkerk, Abraham Kuyperlaan 2 te Amersfoort, dwarsfluitleerlin gen van Francien Post. Zij brengen muziek ten gehore van o.a. Vival- di, Bach, Handel en Quantz. De Schotse organist Chris Bragg zal hen zowel op het grote als op het kist-orgel begeleiden. Niet alleen vergevorderde, maar ook leerlin gen die net begonnen zijn krijgen de kans van zich te laten horen. Zo kan men luisteren naar fluitisten van zes tot zestig jaar! Naast de grote barok-componisten wordt ook minder bekende twintigste- eeuwse muziek gespeeld, bijvoor beeld van Alain en Bennett. Francien Post heeft een lespraktijk in Amersfoort en in Soest. Het concert is gratis toegankelijk en begint om 19:30 uur. Op zondag 8 februari zal de och tenddienst van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) in het teken staan van het project 'Heel anders'. De kinderen van de gemeente in de basisschoolleeftijd zijn deze week op school en thuis rond dit thema bezig in liederen, crea-acti- viteiten en bijbelvertellingen. Zon dag zal hun werk in de kerkzaal te zien zijn en zullen zij liederen ten gehore brengen. Ds. R. ter Beek leidt de dienst, die om 10:00 uur begint. Hij zal preken over Za- cheüs, de tolontvanger, voor wie het leven 'heel anders' werd toen hij Jezus wilde volgen. In de middagdienst om 17:00 uur is ds. A. Buursema uit Amersfoort de voorganger. Belangstellenden zijn hartelijk welkom, het adres van de kerk is Parallelweg 1. Voor baby's en peuters is er 's morgens crèche. Info: 6025234. Al 40 jaar bestaat het Baarnse da mes/vrouwenkoor 'Enjoy', dat al lerlei soorten muziek op het pro gramma heeft, maar vooral muziek van deze tijd: The Young Verdi, The Young Mozart, musicals als The Sound of Music, Phantom of the Opera, Miss Saigon en ook Nederlandstalige muziek, en door gaans drie- a vierstemmig. De di- rigente is Tanya Worron uit Soest; zij zingt voor en begeleidt het koor op de repetities. Er zijn jaarlijks verschillende optredens en concer ten, o.a. in Daelhoven. Ook dit jaar zijn er weer veel plan nen. Het koor oefent op dinsdag avond in de NPB-kerk aan de Kampstraat in Baarn, vanaf 20:00 uur. Wie belangstelling heeft kan gerust eens vrijblijvend komen luisteren (en eventueel meezin gen). Informatie: Leny Schouten, 88 5420870, of Margreeth Huijs- man, 88 5415378. Amivedi, 88 035-6015493 VERMIST Kater, rood wit op borst kin en pootjes, 'Puck' Bilderdijklaan. GEVONDEN: Benner Senner.Foekenlaan. Lieze van de Pol Amivedi 035-6015493 l.v.d.pol@hetnet.nl Op maandag 9 februari zal in De Open Hof een avond worden ge houden over het kerklied. Inleider is ds. Pieter Endedijk, predikant in Didam en vice-voorzitter van de (protestantse) Interkerkelijke Stichting voor het Kerklied. Aan de hand van de bijbellezingen voor zondag 15 februari (Jeremia 17: 5- 10, psalm 1 en Lucas 6: 17-26) wordt een gang door de eredienst gemaakt, waarbij ds. Endedijk on der meer zal ingaan op de inhoud van de liederen en de verhouding tussen tekst en melodie. De te zingen liederen zijn gekozen uit: Liedboek voor de Kerken, Zingend Geloven, Dienstboek, Eva's lied, Amsterdamse Katernen, Gezangen voor Liturgie. Tot slot zal een orde worden gepraktizeerd die kan dienen als sluiting van een kerkelijke avondbijeenkomst. Medewerking zal worden verleend door de cantorij van De Open Hof, met Tjalling Roosjen aan het orgel. Het is de bedoeling dat er veel wordt gezongen door alle aan wezigen. De avond wordt georganiseerd door de werkgroepen Eredienst liturgie en Vorming toerusting van De Open Hof. Belangstellen den uit andere wijken zijn van har te welkom. Aanvang 20:00 uur. Stade-Fiom helpt bij psychosociale problemen met zwangerschap, adoptie en verwerking van sek sueel geweld. Dat gebeurt in de vorm van individuele, paar- en groepsgesprekken. In de groepen wisselen de deelnemers ervaringen uit, bieden elkaar steun en diepen vragen uit. De groep wordt bege leid door een of twee maatschap pelijk werkers. De groepen komen gemiddeld 10 keer samen, duren twee uur per bijeenkomst en vin den plaats op het Jansdam 2 te Utrecht. In februari en maart starten, bij voldoende aanmeldingen, de vol gende groepen: vrouwen die een abortus hebben gehad (maandagmiddag); geadopteerden (maandag vroeg in de avond); vrouwen met incestervaring (dinsdagmiddag); vrouwen met een verkrachtings ervaring (maandagmiddag); mensen die een partner hebben die seksueel misbruikt is (woens dagmiddag); mensen die definitief ongewenst kinderloos zijn (donderdag of vrijdag). Informatie: dagelijks 9:00-17:00 uur, 88 030-2 361 761 (vragen naar een Fiom-medewerker). Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 24 t/m 30 januari 2004. GEBOREN: Nika Josephine, dochter van C.J. van Loen en M. van Drie. - Joep, zoon van M.M. van der Kruijk en C.M.A. Verhoeven. - Irene Ma- rie-Louise, dochter van M.F.F. Witkamp en C.S. Den Oude. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: R.E. van Straaten en C.M. Stolk. - Willem van Vulpen en Wijmpje van Hornsveld. - Abraham Kruit en Linda Alice Jansen. - Arjan Kok en Jacoba Theodora Blijleven. OVERLEDEN: Johannes van Kooij, e.v. M.H. Val- kenet. - Gijsbert van Duinkerken, e.v. L. Schrijvers. - Maria Adria- na van Hoven, e.v. J.R. van Beek. - Dirk Arnold. - Jacoba Hagens, w.v. C. van Rouwendaal. - Marthijn Kolenbrander, e.v. H. Vosjan. Zaterdag 7 februari: Engelse ka thedrale koormuziek van o.a. Ho- ward Goodall, Herbert Howells, Gustav Holst en John Ireland, door het koor van de Domcanto rij o.l.v. Remco de Graas. Aan vang: 15:30 uur. Toegang vrij. Partner zijn van iemand die sek sueel is misbruikt (bijvoorbeeld incest, aanranding, verkrachting) is niet altijd makkelijk. Vaak gaat alle aandacht uit naar hulp aan het slachtoffer, maar ook de partner heeft met verschillende emoties te maken. Voor partners van seksueel misbruikte mannen/vrouwen orga niseren Altrecht, Stade/FIOM en Riagg Amersfoort Omstreken een bijeenkomst op donderdag 19 februari, van 19:30 tot 21:00 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal onder meer aandacht besteed worden aan de volgende onderwerpen: de gevoelens en dilemma's waar part ners mee te maken kunnen krijgen. Hierbij gaat het bijvoorbeeld over jezelf wegcijferen om de partner te steunen en het omgaan met intimi teit. Tevens wordt informatie gege ven over hulpverlening aan man nen en vrouwen die slachtoffer zijn (geweest) van seksueel misbruik en een groepsaanbod speciaal voor partners. Er is ook gelegenheid voor discussie en uitwisseling van ervaringen. De avond wordt verzorgd door mevrouw J.H. Rijsenbilt, psycho therapeut, en de heer W. Mathijs- sen, sociaal psychiatrisch verpleeg kundige bij Riagg Amersfoort Omstreken. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw van het Ria gg, Westsingel 41 te Amersfoort. Partners uit de hele provincie en stad Utrecht zijn van harte wel kom. De bijeenkomst is kosteloos. Een folder is op te vragen bij Ria gg Amersfoort «Sc Omstreken, me vrouw F. Mulder, 88 033- 4603500. Bij haar kan men ook terecht voor verdere informatie en/of aanmelding. Zaterdag 7 februari zondag 8 februari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 88033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.P. Kesler, Van Lijndenlaan 22, 886016728. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, ©5415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8806-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Rembrandtlaan 20 SOEST DE NPB GAAT DE LUCHT IN Zondag 8 februari om 10.15 uur opname door Radio Soest Voorganger: Mw. E. Bast-Fokkema Uitzending volgt dezelfde dag om 18.00 uur. Komende zondag (8 februari) om 15:00 uur vindt in de Bea- trix-concertzaal van het Hilton Royal Pare Hotel in Soestdui nen een prachtig concert plaats. Violiste Birthe Blom zal samen met de pianist Daniël Kramer een uitvoering voor de Muziekkring Eemland verzor gen. Birthe Blom (1982) studeerde aan het Sweelinck Conservatorium, bij Jan Repko en Lex Korff de Gidts en vervolgens bij Herman Kreb- bers. Zij won eerste prijzen op na tionale en internationale concour sen. Zij werd toegelaten tot De Voorziening voor Excellerende Jonge Musici. Birthe heeft reeds in elf Europese landen en Japan re citals gegeven en als soliste met veel orkesten opgetreden. In 2001 is haar eerste cd met de pianist Christopher Devine uitgekomen in de serie Nieuw Nederlands Klas siek. Met deze pianist en de cellis te Amber Docters van Leeuwen vormt zij het pianotrio The 3 Co- lour Company. Daniël Kramer (1975) studeerde aan het conservatorium in Utrecht bij Ton Hartsuiker en daarna aan het Sweelinck Conservatorium bij Hakon Austbo. Hij behaalde zijn diploma's met onderscheiding. Ook hij behaalde prijzen op natio nale en internationale concoursen w.o. de eerste prijs voor pianobe geleiding op het European Music Competition for Youth in 1995 in Luxemburg. Daniël treedt in bin nen- en buitenland op als solist zowel als in kamermuziekverband. Werken worden uitgevoerd van Birthe Blom. Mozart, Stravinsky, Messiaen, Schubert en De Falla. Kaarten kunnen vanaf vandaag besteld worden bij De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15, waar het pro gramma ook verkrijgbaar is (88 6012132). De entree voor belang stellenden bedraagt 14,00 incl. een glas wijn na afloop. Vrienden van de Stichting kunnen met voor rang reserveren bij de bekende re serveringsadressen. Doelstelling van de Stichting Muziekkring Eemland is om, voor haar inmid dels 300 vrienden, klassieke mu ziek van niveau te brengen, waar na er onder het genot van een drankje met elkaar en de musici kan worden nagepraat. Zaterdag 7 februari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 communieviering (parochianen); samenzang Zondag 8 februari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor R. Bouwman; communieviering (familieviering) Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 communieviering (parochianen); cantores Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor B. Tieman; communieviering; Kleine Joannes Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. J. van Buuren, Kollum Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. J. de Jong, Usselstein Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. M. Koole Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. R. Rosmolen, Hoogland Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. P.J. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. A. Buursema, Amersfoort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. J.S. v.d. Net Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. E. Bast-Fokkema, Amersfoort (Radio Soest opname) Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 J. ter Beek, jeugddienst Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63 B 10:30 ds. A.A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:30 ds. G. Bronsveld, Doorn Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 pastor M.J. Burger Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. D. Soeteman Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl www.rabobankonline.com Docenten van de Muziek school (Scholen in de Kunst) laten weer van zich horen. Op zaterdag 7 februari geven zij in de Muziekzaal, Muurhuizen 1- 3 Amersfoort, een concert. Na het Scarlatti-concert op 31 ja nuari staat dit concert in het teken van Romantiek en Modern. De werken die deze avond op het pro gramma staan bestrijken de hele periode van de romantiek tot de eenentwintigste eeuw. Van Johan nes Brahms via Maurice Emma- nuel, Hendrik Andriessen (een Nederlandse componist) en Antal Dorati tot Anton Havelaar. Anton Havelaar (dwarsfluit) zal men deze avond niet alleen als componist maar ook als uitvoerend musicus kunnen horen. Zijn collega-docen ten, die met hem dit concert ver zorgen zijn: Jan Schoonenberg (altviool), Camille Geiser (hobo) en Hans van Ham (piano). Er zal gemusiceerd worden in diverse sa menstellingen, van solist tot kwar tet. Aanvang: 19:30 uur. Toegang: 5,00; leerlingen Scholen in de Kunst 2,50. Reserveren: 88 033- 4673473. Uw lokale DONDERDAG 5 FEBRUARI VRIJDAG 6 FEBRUARI ZATERDAG 7 FEBRUARI ZONDAG 8 FEBRUARI 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Inske den Duik en Dirk-Jan Amold 10.00 Cultuur in de regio h Nieuws uit de wereld van theater en musea, redactie Ad van Wijngaarden presentatie: Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presen tatie: Loes Moraal 12.00 De Kloof Verslag van de Nationale Gedichtendag in de Raad zaal van de gemeente Soest. Bekendmaking vp de win naar van de Gedichtenwed strijd. Presentatie: Werner Paans en Jan Visser 13.00 Nederlandse hits Muziekprogramma, samen- stelling en presentatie: Than Schröder 14.00 Operetteland Der Vetter aus Dingsda Een operette van Eduard Künneke. Het verhaal speelt op het landgoed 'De Weert'. Julia woont daar met haar voogd oom Josse en tante Victoria. Het mo ment is aangebroken dat Julia het erfrecht krijgt van het landgoed. Maar oom Josse wil dit verhinderen. Presentatie: Paul Spamaaij, techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Cees Vos Lonneke Meijer ontvangt de voorzitter van het Comité Soest 975 Soest, Cees Vos. Hij is ook voorzitter van de Warmbloed Paardenfok Ver eniging. Elk jaar organiseert de WPV Ringsteekwedstrij- den. Uiteraard brengt hij zijn muziekkeuze mee. Techniek Marcel van Blari- cum, redactie Ad van Wijngaarden 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie: Kees Vroon 10.00 Soest in bedrijf Informatie over valse eu ro's. Hoe herkent u een vals eurobiljet? Verder aandacht voor de blauwe brieven van de belasting. Loont het de moeite om een biljet in te vullen. Ook aan arbeidsrecht wordt aandacht besteed. Presen tatie: Henk de Jong 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senio ren, presentatie: Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Inske den Duik 13.00 Piet Ekel Een luisterrijk verleden Hoe ging het vroeger thuis? Maandag wasdag met wasbord, zakje blauw, wringer. Jezelf wassen in een teil of onder de pomp. Oude beroepen, de vod denman, de lantaarnopste ker, de klepperman en de dorpsomroeper. Piet leest voor uit het poëziealbum van zijn moeder, meer dan 100 jaar oud. En muziek, Vodde - Wim Sonneveld; 1948 - Gerard Cox; De postkoets - De Selvera's; Poëziealbum - Tekstpiere ment, presentatie: Thari Schröder 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 HetSportcafé Actueel sportprogramma, presentatie: Rob Dekker 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie: Rosamint Faas Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock Presentatie: Ab van Schaik 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig ge presenteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Dietrich Buxtehude (1637-1707) was een Deens-Duitse organist en componist. De Nederlandse Can torij olv Maarten Kooij, speelt wer ken van hem. Maarten Kooij geeft zelf de toelichtingen. Buxtehude was leerling van zijn vader. Hij werd wijd en zijd beroemd als or ganist. Hij componeerde orgelwer ken, kerkelijke koorwerken en in strumentele Abendmusiken. Zijn werk is van grote invloed geweest op latere orgelcomponisten, ook Bach. De Nederlandse Cantorij voert werk uit van Buxtehude, parafra ses op het Hooglied. Luistert u wat Maarten Kooij te zeggen heeft. De pianist David Mannesse heeft de vroegste pianowerken van Ser- gey Rachmaninoff op cd gezet. Rachmaninoff heeft ooit eens ge zegd: "muziek is genoeg voor een heel mensenleven, maar één men senleven is niet genoeg voor de muziek". Heel zijn 72-jarige leven was vol met muziek, met compo neren, dirigeren en pianospelen. Hij was pas dertien jaar toen hij begon met componeren. David Mannesse heeft een riante cd op genomen. Commentaar Inske den Duik. Zondagmiddag 14.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie: Maria Drost 10.00 Ommetje Natuur en Milieu h Ad van de Herik komt vertellen hoe het met de vogels is gesteld. Al een kievit gezien? Presentatie: Ina Aangeenbrug 11.00 Vanuit het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de Burgemeester, presentatie: Ivonne Dijkhuis 12.00 Waar blijft de tijd In december 2003 is Her man Vos uit de Versteeg- laan in Soesterberg overle den. Eerder in dat jaar had Jan Menhe een interview met hem. Daarin vertelt Vos over zijn werk als melkboer, zijn betrokken heid bij de plaatselijke brandweer en over de oorlog. Presentatie: Wim de Kam 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon 14.00 Soest Klassiek Maarten Kooij en De Ne derlandse Cantorij. David Manesse speelt Rachma ninoff. Samenstelling Jac- ques v.d. Griendt, presen tatie: Inke den Duik. Zie toelichting hiernaast 16.00 Music Aeterna Presentatie: Liesbeth Gankema 17.00 De straat van Jan van de Hoef Vandaag op bezoek in de Veenbesstraat, bij de zoon van een aannemer, presen tatie: Ruud van Zomereen 18.00 Kerkdienst De Vrijzinnige Geloofsge meenschap 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Samen Bijbel lezen Presentatie: Joke Almirante 21.00 Radio M. tot maandag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie: Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn muziek h Lonneke Meijer ontvangt Cees Vos. Zie toelichting donderdag 11.00 Het Praattheater Een programma gemaakt door en voor mensen met een verstandelijke handi cap. Thema: Hoe neem je afscheid van iets of ie mand die je dierbaar is. Presentatie: Gerda van Empelen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie: Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen Presentatie: Loes Moraal 14.00 Brassbandtime Een programma voor de liefhebbers van harmonie-, fanfare- en brassbandmu- ziek. Aandacht voor de London Brass, een toon aangevend koperensemble, met muziek uit de opera Carmen van Bizet, het Budapest Wind Ensemble, met muziek uit "Die Zau- berflöte" van Mozart en tenslotte nog een optreden van het fameuze Franse symfonisch blaasorkest van de Garde la Républicaine met vader en zoon Mauri ce en Nicolas André als solist in o.a. een speciaal voor hen geschreven com positie PariseANDREam van de orkestdirigent Ro- ger Boutry. Samenstelling en presentatie: Kees Vroon en techniek: Jaap Bijl. 15.00 Soest Actueel H 16.00 Lunchroom H 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commen taar en de sport van het afgelopen weekeinde. Pre sentatie: Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 10 FEBRUARI WOENSDAG 11 FEBRUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, Presentatie: Dirk Jan Arnold 10.00 Een luisterrijk verleden h Verhalen met en over Piet Ekel, presentatie: Thari Schröder Zie toelichting vrijdag 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma, presentatie: Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie: Kees Vroon 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Der Vetter aus Dingsda Een operette van Eduard Künneke. Presentatie: Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. Zie toelichting donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Soest in bedrijf h Informatie over valse eu ro's, belasting en arbeids recht, presentatie: Henk de Jong 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, pres: Joke Almirante, 18.30 Weg met Hobbels, pres: Menno Schuit, 19.00 De Verrekijker, kinderpro- gr. pres: Caren Zwarte- veen en Marieke Boer, 19.30 Het Kompas, jonge- renprogr. 20.00 Het Boek het Binnenste Buiten, pres: Herman Spoor e.a., 20.00 Bijbelverzen van Jo- han van Maarlant, pres: Herman Spoor, 21.00 Zin genderwijs, pres: Elly van Tol, 21.30 Avondsluiting, pres: Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Gera Berends zal iets ver tellen over de IVN-wande- ling, die zondag 8 februari in de Lange Duinen wordt gehouden. Verder infor matie over het aanleggen van een originele Pastorie- tuin naast de Oude Kerk. Presentatie: Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a Het Soestge- voel, de column van de Burgemeester. Presentatie: ivonne Dijkhuis 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret Deze keer weer een geva rieerd programma met o.a. Freek de Jonge mét het 5 sterren bungalowpark en het Kistje; Bram Vermeu len met het liedje Pauline. Herman Berkien met ge dichten, cabaret Ivo de Wijs, Peter Faber en Jac- ques Klöters over een maf fe bokser. De dienstmede- delingen op het Centraal Station van Wim Son neveld en musicals melo dieën uit Chess, Sweet Charity. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+h Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senio ren. Presentatie: Karin de Lange 15.00 Soest Actueel H 16.00 Lunchroom H 17.00 Cultuur in de Regio Alles over theater en mu sea in de regio, presenta tie: Lonneke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 17