Visser ja? CU/SGP maakt zich zorgen om uitzicht vanaf De Eng 'Hufterig gedrag aanpakken!' Hulde voor diamanten paar ACTUEEL tn/v) Portaal wint prijs voor beheer en onderhoud Soester stel krijgt taakstraf voor uitkeringsfraude NS-stations en bushaltes onder de loep Knollen-actie voor Kwatrijn PAGINA 2 WOENSDAG 4 FEBRUARI 2U04 SOESTER COURANT PAGINA 3 Meningen van lezersj Hebt u dat nu óók...? Zalmsnip en wijkagent 'Windturbines zichtbaar langs Al' Voorwaardelijke celstraf voor ontuchtpleger WD-inloopavond redelijk bezocht Commissie RO: 10 februari! Rein en Nel Hoogendoorn 60 jaar getrouwd Meldingsactie ouderenbonden HATHA-YOGA LESSEN soesterËScourant Fietsster gewond na botsing met hond .soesterScourant, Yerkeerslesje Circusvertoning Sleutel verkeerd: vrouw gewond Witgoed specialis Service voor alle merken DAN ONZE NISTRATIE TERKEN! len: <elijke functies in :ierige, informele geving. De Brede ;ek heeft 26 fte. j over de vier cties. Hierin werken arkers uit het 3- educatieve- en eekveld. jide functies geldt istelling voor één elke bij goed neren zal worden et in een vast -erband. cties worden rdeerd volgens de Openbare leken (afhankelijk van l en ervaring). natie: meer weten over de :n de functies, neem Dntact op met nne Houkamp, eur. Op verzoek sturen een functiebeschrijving ormatie over de lisatie toe. eren: ït tot uiterlijk 14 ari uw reactie richten Brede Bibliotheek t, t.a.v. Marianne ;amp, Willaertstraat 49, CP Soest, oon 035-6095820 jn kan ook via jkamp@obsoest.nl. ollicitatiegesprekken gepland in de 1e week maart. lituatie wordt complexer, en graag verpleegd en rzorging in combinatie amland aan deze vraag vreden over de zorg die ing op het gebied van ver innen realiseren zijn wij nde diensten s voor de functie van: verzorgende taken, echter irverzorging, hulp bij ning bieden bij beweging bij je manager. szorg, minimaal 8,66 en ;r Fred Busschers of de 035) 603 68 00. 04.01.03, Hebt u dat nu ook, dat je soms denkt: 'Waar hebben ze het over?', wanneer je weer eens een stukje leest onder 'Meningen van lezers'? Bijvoorbeeld zo'n stukje als dat van ene Koos Spee, dat op de 28ste in deze krant stond onder de kop 'Vriendjespolitiek?'. Ik weet niet wie Koos Spee is en vooral niet wat hij is, maar hij lijkt me van die generatie van zo'n 30 jaren geleden, die zo nodig moest roepen van 'ja, zeg maar Koos', of zoiets... Ik heb met een vriend over die Koos gepraat, maar hij kende hem ook al niet. Toch niet de burge meester, hé?, nee, die heet anders van achteren... Mijn vriend dacht wel het beroep van Koos uit dat stukje te kunnen opmaken: Hij zal boekhouder zijn! Loonadministra- teur, want hij weet alles van tijd... Maar snapt hij wel waar die motie op slaat? Laat ik het hem even uit leggen: Kijk, wij eenvoudigen van geest willen graag een beetje vei ligheid op straat. We willen graag, dat er niet te hard gereden wordt in woonwijken, dat ons aller spul len niet door al te zorgeloze jonge ren vernield worden, kortom, dat Soest (weer) een prettige plaats is om te leven, voor ouderen én jon geren! En daar heb je, en dat kan nu eenmaal niet anders, politie voor nodig. Een politieman of - vrouw, die je zomaar kunt aanspre ken, dat geeft al een heel prettig gevoel! Een wijkagent zogezegd. Dat diezelfde, aardige en aan spreekbare politie dan af en toe ook eens moet optreden als er bur gers (vaak veel minder aardig!) over de schreef gaan, dat hóórt er bij! Ook de bekeuringen horen er bij! Bekeuringen zijn er naar onze me ning niet om als extra inkomsten voor de overheid te dienen, maar om het in je portemonnee te voelen als je fout zit. Maar de overheid zweert bij begrotingen, die moeten kloppen. En dan wil die overheid óók graag kunnen rekenen op een bepaalde opbrengst. In plaats van een begrotingspolitiek, die dat soort opbrengsten als extraatjes beschouwt, die, als de 'onderda nen' zich netjes gedragen, weer vanzelf minder worden, wil die overheid graag zo aardig overko men, met redelijke belastingen en zo, maar de door haar gemaakte gaten dichten met een vast 'bon nenbedrag'. Dan wordt er 'een doel gesteld' en dan moeten poli- tie-mensen per jaar een bedrag aan bonnen binnenhalen, waarop de overheid vast kan rekenen. En nu denken wij, dat Koos dat niet door heeft, want anders ging hij ons niet uitleggen, dat het die agent toch echt niet zoveel tijd kost om een door de overheid voorge schreven aantal bonnen uit te schrijven... Of doet hij maar zo? En dat meneer Bordewij k toch achter het standpunt van het CDA gaat staan heeft er eigenlijk niets mee te maken, want hij is demo cratisch gekozen! Hij mag gewoon zelfstandig denken. Hij zal nu ook wel een chef boven zich hebben! maar in ambtelijk Nederland is dit nu eenmaal strakker geregeld dan in een politieke partij. Ambtenaren hebben namelijk een chef, met wiens mening zij rekening moeten houden, en die heeft ook weer een chef en zo vervolgens tot aan de giga-hoofdchef, en ja, die heeft dan een politicus boven zich. En daarover zullen we het maar niet hebben, want dat zijn zulke aardi ge mensen, die overal verstand van hebben..., behalve van pluche dan! Maar die gaan dan wél over de begroting (tot de volgende verkie zingen...). Mijn vriend zegt: 'die Koos, dat is toch niet die van die palen...?' Ach, gut... J.E. Verstegen Het doet mij deugd dat de werk geversorganisatie VNO wil dat de toegezegde 200 euro voor alle mi nima inderdaad uitbetaald worden aan die minima en niet - zoals de Zalmsnip - ingepikt worden door gemeenten als voorschot op ge meentelijke belastingen. Het is hoopgevend dat B. W. van Soest bereid zijn een verklaring af te ge ven dat ze deze uitkering inder daad 'meteen' zullen overmaken aan de rechthebbenden. Ze zou den alvast kunnen beginnen met de Zalmsnip! En dan heeft de gemeenteraad het ook nog gehad over 'Wijkagenten'. Daarover kunnen we heel kort zijn: wat zijn dat? J. Baurdoux t";i:'.; Een 24-jarige Baarnaar die afgelo pen zomer in Soest ontucht heeft gepleegd met twee zeer jonge kin deren is woensdag door de recht bank in Utrecht veroordeeld tot vijf maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. Tegen de Baarnaar was drie maanden voorwaardelijk en een werkstraf van 120 uur geëist. De man pleegde afgelopen zomer ontucht met een 5-jarig meisje en een 7-jarig jongetje op camping De Eerste Aanleg. De verdachte woonde permanent op de camping en kreeg vaak kinderen op bezoek in zijn stacaravan omdat hij daar een spelcomputer had staan en snoepjes uitdeelde. Volgens de rechtbank is de ver dachte verminderd toerekenings vatbaar. Hij moet van de rechtbank ook een poliklinische behandeling ondergaan. En om dat goed in de gaten te houden, legde de recht bank een extra lange proeftijd van drie jaar op. Woningcorporatie Portaal heeft van vastgoedonderne ming Amvest de titel Vastgoed- manager van 2003 gekregen. Portaal beheert en onderhoudt voor Amvest 67 woningen in de regio Eemland. De klanten kozen woningcorporatie Por taal als beste verhuurder. Amvest bezit in totaal circa 19.000 huurwoningen in Nederland. Voor het beheer van deze woningen werkt zij samen met 12 vastgoed managers, verdeeld over 22 kanto ren, die verantwoordelijk zijn voor het onderhoud en de verhuur van deze woningen. 'Klanten betrek ken een woning van Amvest, maar het beheer en de verhuur loopt via onze vastgoedmanagers. Wij vin den het belangrijk dat de dienst verlening aan onze klanten opti maal is,' aldus Hans Touw, ad junct-directeur portfoliomanage- ment van Amvest. Daarom houdt 'De plaatsing van ongeveer 12 windturbines langs de rijksweg Al Eemnes/Baarn en Bun schoten/Amersfoort zullen het mooie en ruimtelijke karakter van het open EemJandvallei- landschap ernstig aantasten. Ook vanaf de Soester Eng zijn deze windturbines te zien en dat baart ons grote zorgen. Niet alleen het uitzicht in de Eem- vallei wordt anders, maar ook het uitzicht óp onze prachtige Eemvallei wordt aangetast.' Dat beweert althans de fractie van de ChristenUnie-SGP in Soest. Fractie-assistent A.J. van Schaik 1 stuurt met de brief waarin e.e.a. te lezen staat ook een standaard-be zwaarschrift mee, waarin men bij de provincie bedenkingen kan la ten aantekenen tegen het windmo lenplan. Dat is vergezeld van een nogal suggestieve compositiefoto, waarbij de windmolens zijn 'inge- monteerd' in een plaatje van de Eng. Van Schaik: 'Als Utrechtse ge meenten zijn wij verplicht aan het nieuwe streekplan mee te werken om de door het Rijk opgelegde 50 Megawatt schone energie ergens in de provincie op te wekken. We zijn natuurlijk niet tegen het terugbren gen van C02 en het opwekken van schone energie, maar het plan zo als het er nu ligt, is ondoordacht. Gaat dan nu, na 975 jaar, het rus tieke gezicht van onze mooie Eng Foto: Foto Classique. verdwijnen? Het is nu het jaar van de aap; zal die dan toch uit de mouw van politiek Den Haag ko men? Kijk naar de foto en huiver over wat u staat te gebeuren als deze plannen doorgezet worden. De verhouding is misschien niet helemaal juist, maar de turbines zullen duidelijk te zien zijn!' En hij vervolgt: 'Als de Eemvallei u lief is, vul dan een standaard be zwaarschrift in, eventueel aange vuld met uw eigen opmerkingen, en stuur het op tijd op naar de provincie Utrecht. Mogelijk kan de aap dan weer terug in de mouw!' Hij verwijst ten slotte voor mee informatie over de windturbines en hun locatie naar het gemeentehuis. Ca. 35 mensen zijn vorige week donderdag binnengelopen bij de WD-avond in de theater zaal van de 'Brede Biblio theek'. Het panel, bestaande uit de VVD-raadsleden Karei van Geet, Reinier Bordewijk en Peter Hoebee, terwijl colle garaadslid Peter van der Torre op de tribune aanwezig was als steun, werd deze avond gecon fronteerd met allerhande mis standen in en om Soest/ Soesterberg. De Utrechtse politierechter heeft donderdag een 63-jarige Soesterse en haar 73-jarige partner wegens uitkeringsfrau de veroordeeld tot respectieve lijk 120 en 60 uur taakstraf. Van mei 1998 tot januari 2001 ontving de vrouw een nabe- staandenuitkering. De man, met wie zij al lange tijd een re latie heeft, kreeg in diezelfde periode een AOW-uitkering. Volgens de officier van justitie hadden de twee te veel geld ont vangen, omdat zij niet aan de uit keringsinstanties hadden doorge geven dat zij samenwoonden. Maar volgens het stel was daar helemaal geen sprake van geweest. Zij hadden wel samen gewoond, maar hadden besloten om toch weer apart te gaan leven. Daarom had de man naar zijn zeggen een woning op een recreatiepark be trokken. Hij beaamde dat hij vaak in de woning van de vrouw in Soest, was geweest. Maar volgens hem had hij daarover overleg gehad met de uit keringsinstantie. Een medewerk ster zou hem hebben gezegd dat hij zo vaak in Soest kon zijn als hij wilde. Maar de bewuste mede werkster bleek zich een dergelijk gesprek niet te kunnen herinneren. Bovendien kon zij zich niet voor stellen dat zij zoiets zou hebben In tegenstelling tot wat werd ge meld in het artikel over de Van Weedestraat in de vorige Soes ter Courant (editie 28 januari), vindt de vergadering van de raadscommissie RO-Verkeer- Milieu niet plaats op 3 februa ri, maar op 10 februari in het gemeentehuis. Daarin komt de Van Weedestraat aan de orde. VVD-afdelingsvoorzitter Hans Gerretsen had deze avond de regie in handen als gespreksleider en deed dat met verve. Na een vraag over dat onderwerp wist Karei van Geet te melden dat de nieuwjaars viering in Soesterberg, die dit jaar geheel uit de hand is gelopen, vol gend jaar niet meer doorgaat. De raad heeft daar, op initiatief van de WD, een stokje voor gestoken. Ook de paardrijders in de bossen rondom Soest kwamen even, zij het mondeling, langs. Veel ergernis is er over het gebruik van wandel paden door ruiters en vooral over de reactie van menig ruiter als men daar iets van zegt. Zoals dat ove rigens geldt voor allerhande hufte rig gedrag - Reinier Bordewijk spreekt liever over 'onaangepast gedrag' - is het beste wapen tegen hufterig gedrag nog steeds de foto- of videocamera. 'Ziet u in uw woon- of leefomgeving zaken die niet door de beugel kunnen, legt u dat dan vast op de gevoelige plaat en geef dat materiaal vervolgens aan de politie. Daarmee kunnen zij daadwerkelijk iets doen.' Het panel was verder zeer eensge zind over het feit dat schade ten gevolge van 'onaangepast gedrag' in eerste instantie moet worden doorberekend aan de daders of hun ouders. Daarnaast moet na tuurlijk nog een behoorlijke boete worden opgelegd. Aanpakken! Al met al ontspon zich een leven dige discussie en vele vormen van hufterigheid passeerden die avond de revue. Naar grote tevredenheid van het publiek werd daar door het panel adequaat en vooral kordaat op gereageerd. Het is duidelijk: wat de WD betreft is er maar één antwoord op hufterig gedrag: aan pakken! Op de vraag of het ook hufterig is om je kinderen met de auto naar school te brengen als je daar vlak bij woont was het panel ook eens- De officier wees er op dat er daar naast vele aanwijzingen waren dat het stel wel degelijk 'een gezamen lijke huishouding' had gevoerd. Zo was tijdens observaties geconsta teerd dat de man bijna altijd in de Soester woning was, had het twee tal een samenlevingscontract en stond de man voor verschillende instanties bij de vrouw ingeschre ven. De officier hield bij zijn eis reke ning met het feit dat de uitkerings instanties hadden berekend dat de man hen voor tienduizend euro zou hebben benadeeld, terwijl het benadelingsbedrag voor de vrouw zo'n 15 duizend euro was. De rechter bleek het met de offi cier eens en vonniste overeenkom stig de eis. Wie zelden of nooit met het openbaar vervoer reist heeft het wel van horen zeggen, of men leest het in de krant. De laatste tijd is er heel wat veran derd op de NS-stations en bij de bushaltes. Ook in Soest. Op de NS-stations zijn veel loket ten gesloten of slechts een gedeelte van de dag geopend. Kaartjesauto maten zijn er voor in de plaats ge komen. Menig oudere heeft daar echter nog grote moeite mee. Het gevolg is veelal dat er niemand meer in de buurt is als aanspreek punt voor informatie, met name op de kleinere stations zoals in Soest. Voor het waarborgen van de vei ligheid zijn er service- en alarmzui len geplaatst, maar als er echt iets Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Voor meer: - energie - - evenwicht - - ontspanning - Nog enkele plaatsen vrij op woensdag- en donderdagavond. Inl.: Michaël Hermans - Marga Klaassen Kerkstraat 45 3764 CS Soest 035-602 13 97 gebeurt, is er dan iemand die hulp kan bieden? Hoe denkt men over het voornemen van de NS om de prijs van een kaartje aan het loket binnenkort met 0,50 euro te ver hogen? Wat vindt u er van De ouderenbonden ANBO, PCOB en Unie KBO zijn een on derzoek gestart naar de ervaringen van de gebruikers van het open baar vervoer. Kan men, als het lo ket gesloten is bij een agentschap een kaartje kopen Hoe is de ser vice op het station, in de trein en in de bus? Kunt u voldoende infor matie verkrijgen? Is het reizen met trein en bus wel veilig en is hierin nog verschil tussen overdag reizen of 's avonds? Zijn er veel vertra gingen in het reisschema? Allemaal vragen waarin de be leidsmedewerkers van de ouderen bonden inzicht willen krijgen. Met de ervaringen van de deelnemers willen de bonden een gesprek aan gaan met de NS en de bus vervoer sondernemingen voor het behoud van de goede en verbetering van de slechte aspecten. Meldpunt Gedurende de gehele maand fe bruari kan men ervaringen doorge ven aan: PCOB, t.a.v. K. Wierda, Postbus 1238, 8001 BE Zwolle. Per post maximaal 2 pagina's, per telefoon c® 038-4225588, per e- mail: k.wierda@pcob.nl. Men kan zijn/haar mening kwijt over zowel positieve als negatieve ervaringen op stations, bij bushaltes en tijdens de reis. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Burgemeester Koos Janssen heeft afgelopen maandag de fe licitaties van het gemeentebe stuur en de hele bevolking van Soest overgebracht aan het echtpaar Hoogendoorn, wo nend aan de Wilgenblik. Rein (85) en Nel (83) Hoogen- doorn-van der Veen waren 60 jaar getrouwd. Dat werd o.a. gevierd met een etentje met de kinderen, dat wil zeggen de zoon en de jongste dochter, want de oudste bevindt zich momenteel in Cambodja. Er zijn inmiddels twee kleinkinderen. Ook de medebewoners van het huis - de Gossenburcht aan de Wilgenblik - leefden mee, getuige de versiering in de gang naar het appartement waar de Hoogen- doorns sinds drie jaar wonen. Bruidegom en bruid zijn geboren en getogen Hagenezen, zoals ze het zelf omschrijven. Daar volgden ze beiden na de mulo ook de kweekschool, waar ze elkaar 'in het oog' kregen. Ze bleken dus voorbestemd voor het onderwijs, waarin ze beiden ook hun sporen hebben verdiend. 'Als jongen wil de ik dolgraag naar zee,' vertelt de bruidegom, die in die tijd smulde van de verhalen van De Ruyter en Tromp. 'M'n ouders vonden het best, als ik eerst een beroepskeu zetest deed. Daarvan genas ik he lemaal. Toen wist ik het niet meer. M'n ouders zeiden: word dan maar schoolmeester - dan heb je een vaste baan, veel vakantie en een goed pensioen...' Erg honkvast leken ze aanvankelijk niet. In 1944 bracht de onderwijs loopbaan hen eerst naar Almelo - waar de bruidegom (als dienst plichtig militair) aan krijgsgevan genschap ontsnapte omdat hij Duits gaf - later naar Beilen, waar de lagere school werd verruild voor de mulo en nog weer later naar Sumatra, Indonesië (toen net niet meer Nederlands Indië), waar de bruidegom hoofd van de school van een Amerikaanse oliemaat schappij (Standard) werd. In Indo nesië maakten ze wel een roerige tijd mee -'we zijn daardoor ge vormd, kun je wel zeggen' - en in 1955 volgde de terugkeer naar Nederland, naar Amersfoort om precies te zijn. Daar werd de heer Hoogendoorn eerst leraar aan de mulo (Duits en Nederlands), later aan de scholengemeenschap de Amersfoortse Berg (alleen Duits). In 1962 verhuisde het echtpaar naar Soest, naar een huis aan de P.C. Hooftlaan. Mevrouw Hoogendoorn, die van jongs af 'schooljuffrouw' wilde worden en het lager onderwijs altijd trouw is gebleven, gaf in die jaren nog eni ge tijd les aan de Van der Hucht- school. Praten In 1983 ging de bruidegom met pensioen. Hij had eerder met vut kunnen gaan, maar hij was daar voor té verknocht aan het onder wijs. 'En ik begon het toen pas een beetje te begrijpen...' Hij heeft al tijd goed met de leerlingen over weg gekund. Dat wordt bijvoor beeld bewezen door een zilveren Het diamanten bruidspaar Hoogendoorn-van der Veen. Foto: Soester Courant. lepelvaasje met inscriptie, in 1969 door de leerlingen uitgereikt aan de 'leraar van het jaar'. Zijn ge heim? 'Behandel je leerlingen als ménsen,' aldus de heer Hoogen doorn, 'niet als lege vaten waar je de leerstof in moet gieten. Je moet kunnen praten met je leerlingen - dat mag in deze tijd ook wel eens benadrukt worden.' Sinds enkele jaren wonen de Hoogendoorns met veel plezier in de Gossenburcht. 'Ik prijs de dag waarop we dat besluit genomen hebben,' aldus de bruidegom. 'We voelen ons hier erg thuis, met een leuke groep mensen om ons heen, die meeleven en belangstelling to nen.' Zondagmiddag raakte een fietsen de vrouw uit Soest gewond bij een aanrijding met een hond. Rond 14:50 uur fietste de 64-jarige vrouw over de Bosstraat. Plotse ling stak een hond het fietspad over. Hij liep tegen het voorwiel van de fiets, waardoor de vrouw ten val kwam. Zij werd met een hoofdwond per ambulance naar het Lichtenberg-ziekenhuis in Amersfoort gebracht. Of de hond letsel heeft opgelopen is onbekend. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? www.klik-automatisering.nl Tel. 033-469 1955 de onderneming jaarlijks een klanttevredenheidsonderzoek on der haar huurders en huurdersver enigingen om te inventariseren of zij tevreden zijn over hun woning, de woonomgeving en de dienstver lening van de vastgoedmanager. Portaal bezit in de regio Eemland circa 9.000 woningen. Vincent van Oordt, directeur Portaal Eemland, is blij met de benoeming: 'We hou den zelf ook regelmatig dit soort onderzoeken. Als Portaal vinden we het namelijk van belang dat de dienstverlening aan onze klanten •optimaal is. Deze onderzoeken .geven ons inzicht in onze verbeter- punten. Hoewel het naar mijn me ning altijd nog beter kan, is deze benoeming een opsteker voor Por taal.' Soester Courant elke woensdag een belevenis! -Computer reparaties -Virus verwijdering 3 2 -ADSL aanleggen 3 -pc upgraden jï -Computer cursussen Soest: Weteringpad 48 Tel. 035-6566412 Amersfoort: Leusderweg 12 gezind: Neen, dat is niet hufterig. Of het verstandig is, is wat anders, maar het is niet verboden en daar mee voldoet dit feit dus niet aan de basisregel voor hufterig gedrag. In de conclusie van discussieleider Gerretsen dat 'hufterigheid geen kleur of leeftijd heeft' kon men zich grotendeels wel vinden, hoe wel een aantal aanwezigen toch het meeste last bleek te hebben van jongeren. Veiligheidsgevoel Na nog een discussie over gedrag van automobilisten binnen de 30 km-gebieden, samenscholingsver boden en - zij het zijdelings, om dat Gerretsen de discussie graag op Soest/Soesterberg toespitste - het Midden Oosten werd de avond om ca. 22:00 uur afgesloten. De conclusie van de avond mag zijn dat men het optreden c.q. de aan wezigheid van de politie als het belangrijkste ervaart (veiligheids gevoel), dat men zich op de twee de plaats stoort aan het weggedrag van en vernielingen door jongeren. De WD gaat zijn huiswerk doen en zal zeker van zich laten horen. Dat het onderwerp leeft moge blij ken uit de vele enthousiaste, dank bare, reacties na afloop. Kortom: de thuisblijvers hadden weer eens ongelijk. De politie heeft vorige week dins dag toezicht gehouden op het ge drag van de verkeersdeelnemers op plaatsen waar verkeersbriga- diers optreden. Dat gebeurde tus sen 15:10 en 15:40 uur op de Os- sendamweg bij de kruising met de Braamweg en de Korte Ossendam. Alle automobilisten stopten netjes voor de verkeersbrigadier, maar vier fietsers reden vrolijk door. Zij werden door een politieman aan de kant geroepen en kregen de verkeersregels nog eens uitgelegd. Daarna mochten ze hun weg ver volgen. Prins Patrick I van carnavals vereniging de Narre Knollen heeft afgelopen zaterdag de ac tie voor het Kwatrijn een extra stimulans gegeven door met bewoners van het Kwatrijn en een filmploeg van TV Amers foort op pad te gaan om spon sors te zoeken. De uitzending is vandaag, woensdag 4 februari, in het regiojournaal vanaf 17:00 uur met herhalingen t/m 24:00 uur. Andere locatie Carnaval 2004 wordt niet aan de Bosstraat gevierd, maar aan de Nijverheidsweg. De firma Ben Becker heeft een bedrijfshal be schikbaar gesteld voor het carna val. De SKV de Narre Knollen wil de heren W. Becker van Ben Becker en D. de Witte van Record WPT hartelijk danken voor hun medewerking en inspanning, zodat het carnaval 2004 toch gewoon kan doorgaan. Kindercarnaval Het kindercarnaval zal dit jaar gehouden worden op zaterdagmid dag 14 februari op de Kinderboer derij De Vrije Teugel, Vedelaarpad 53. Aanvang: 14.00 uur. Er komt een optreden van verrassing! Kom allemaal! Optocht Opgave carnavalsoptocht SKV Narre Knollen, zaterdag 21 februa ri, aanvang: 13:00 uur. Om voor de jurering en de hieraan verbon den prijzen in aanmerking te ko men dient men zich op vrijdag 20 februari op te geven voor 20:00 uur bij Wil Meijer, SS 6012020. 'Het afstapje van deze piste is wel erg hoog. Straks lig ik languit op de grond tussen u in. Het is maar goed dat ik in mijn rok een split heb zitten. Niet om er sexy uit te zien, maar gewoon om geen salto mortale te maken'. Aldus de spreekstalnieester van de gemeente Soest tijdens een hearing over het circusterrein te Soesterberg op maandagavond 26 januari in Kontakt der Kontinen ten. Twee dagen later, zelfde tijd, zelfde plaats in hetzelfde 'pro gramma met betrokkenen en be woners' van Soesterberg, zegt ze: 'Kijk, ik heb nu een broek aange trokken, dan kan ik deze gevaarlij ke truc wat gemakkelijker doen. Hartelijk welkom, geëerd publiek. Ik zal u even de aanwezige arties ten voorstellen. Dat is Annet, daar zit Ellen, hier heb je Gerard en dat is Wim. Dag Wiml Achter mij zit Harry en dat is Bert. Dit is Bart en hier zit mijn collega Ad. Ik geef nu het woord aan de wethouder van trapezes.' De wethouder: 'Ja, ik geef toe. De gemeenteraad heeft geen idee wat er met Soesterberg moet gebeu ren. Al veertig jaar niet, zeggen sommigen. En de Raad heeft ons ook geen duidelijke opdracht ge geven zoals in de Hoofdwegen structuur in Soest of in de kaders telling Cultuurvisie. We rommelen dus zelf maar wat aan in Soester-< berg met ad hoc-deelplannetjes. Zo werkt dat in het Dualisme. Of' de Raad doet het of wij doen het als college van burgemeester wethouders, The show must go on. Work first, is ons motto. Wel hekben we laatst als college, heerlijk gegeten in dit gebouw' met de Soesterbergse ondernemers en zakenlieden en die willen graag zoveel mogelijk huizen bouwen en bedrijfsterreinen. Het was een voortreffelijke maaltijd, dus zei den we tegen elkaar: laten we dat maar doen. Dat wil zeggen BRO uit Vught en Arcadius en een on derzoeksbureau uit Houten om de gemoederen te sussen. We zijn gek op externe adviseurs. U mag vanavond meepraten, maar we hebben voor deze twee bijeen komsten niet de belanghebbenden uitgenodigd. Daar kunnen we niet aan beginnen. De Wethouder De Haanschool niet, het Dorpshuis niet, de ouders niet, de mevrouw van de pony niet, de Postiljon niet, de ijsbaan niet, de volkstuintjes niet. Anders blijven we aan de gang. Eind maart hakken we de knoop door onder het devies: Geen gezeur met Arie Treur' En gaan jullie gauw met z'n allen in groepjes uiteen om verder te mopperen. Dat willen we niet ho ren. Wij hebben onze plicht ge daan. Wij hebben als college van B W al lang besloten 'dat de nieuwbouw voor de wethouder De Haanschool en het Dorpshuis een onderdeel zal zijn van het totaal plan voor het circusterrein aan de Kampweg.' Zo pakten we dat aan in de vorige eeuw toen het Dualisme nog niet was uitgevonden en zo proberen we dat nog lang vol te houden. Verdeel het hoog geëerd publiek maar in groepjes, Dolores. Trou wens, die rok met die split stond je maandagavond veel leuker dan de broek die je vanavond aan hebt.' Zaterdagmiddag omstreeks 14:30 uur heeft een 78-jarige automobi liste uit Soest een 74-jarige plaats- genote aangereden. De vrouw wil de haar sleutels uit het contactslot halen op de F.C. Kuyperstraat, maar draaide per ongeluk de ver keerde kant op, waardoor haar auto startte. Vervolgens schoot de auto naar voren en reed daarbij de 74-jarige voetgangster aan, die door de klap viel. De bestuurster kwam met haar auto tot stilstand tegen de muur en de deur van een winkel. De voetgangster werd met een hoofdwond per ambulance naar ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort vervoerd. De deur van de winkel liep een scheur op door de aanrijding. Neem een abonnement: 9,-per halfjaar! tel.(035)6014152 SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 >0

Soester Courant | 2004 | | pagina 3