VVD Soest(erberg): 'In één VVD kan men ook veel sociaal kwijt' LENTE!! Ë9 'Babel' in de Soester raadzaal Van Breukelen heeft ze op een rijtje Schrijversfestival op Baarnsch Lyceum: 12 februari /as Tulpen ""'MS! 3 bos. 5,00 iACTUEEL t Vereniging D.I.O.R. voor dialyse-patiënten opgericht WOENSDAG 4 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT Geen behoefte aan samengaan met andere partijen PAGINA 5 Info-ochtend 55+ Wijzigingen bij AGIS-ziekenfonds Zet de vazen vol! 2 bos: 4,00 PROVAKCEELEN Eerste prijs SLAS-gedichtenwedstrijd helden... De Klarinet Tai Chi voor beginners (55+) Ad van Veen wint gedichtenwedstrijd Natuur Nabij IVN-wandeling in de Lange Duinen v Van Breukelen, vast goed! ■10 Makelaardij, hypotheken en assurantiën Recente uitspraken van een tweetal VVD staatssecretaris sen, Melanie Schultz en Mark Rutte, hebben nogal wat poli tieke stof doen opwaaien. De eerste wil zo nodig samengaan met de PvdA en D66, boven dien vindt zij dat de VVD een 'Wassenaars imago' heeft. De tweede staatssecretaris vindt dat de WD te 'sleets' is. (spoedig verslijtend, slordig- Van Dale). De WD fractie Soest/Soesterberg is vai\ mening dat de gedane uit spraken zeer voorbarig zijn. Het zgn. 'Wassenaars imago' is reeds lange tijd verlaten, zoals ook dui delijk werd verwoord door een Wassenaarse WD-wethouder. De Klarinet Klarinet 39, tel. 6023139 123139 II Op donderdag 12 februari zal er in het ontmoetingscentrum De Klari net een informatiebijeenkomst worden gehouden voor 55-plus- sers over de wijzigingen in de Zie kenfondswet. Tijd: 10:00-11:30 uur. AG IS Zorgverzekeraar zal op uit nodiging van de werkgroep Senio renvoorlichting en de werkgroep de Klarinet een informatieochtend houden. Zowel de wijzigingen op het gebied van zorgverzekeringen als de veranderingen in de zorg zelf roepen veel vragen op als: Wat verandert er nu precies? Kan ik me altijd bijverzekeren? Welk aanvul lend pakket past het best bij mijn situatie? Welke mogelijkheden heb ik voor fysiotherapie? Om de meest gestelde vragen te beant woorden is deze ochtend georgani seerd. Mocht men meer willen weten of heeft men andere vragen dan is men van harte welkom. De toegang is vrij. Binnen de WD is plaats voor een ieder die de liberale ideeën tot de zijne/hare heeft gemaakt. Hier heeft arm of rijk absoluut niets mee te maken, wel verantwoorde lijkheid. De uitspraak over een eventueel samengaan is onhandig geweest en dat is zacht uitgedrukt. De WD heeft een eigen gezicht en een ei gen verkiezingsprogramma. Dat moet zeker zo blijven. Natuurlijk zijn er gelukkig wel degelijk raak vlakken met andere politieke par tijen, los van het feit of die partijen nu behoren tot de coalitie of oppo sitie. Zo is in ieder geval tot con sensus te komen. Is er dan helemaal geen reden tot verbetering? Zeker wel. De WD moet zowel landelijk als ook lo kaal thema's die van groot maat schappelijk belang zijn beter in kaart brengen en er ook geheel zonder enige aarzeling voor gaan. Duidelijkheid, geloofwaardigheid en verantwoording durven nemen is essentieel. Een dergelijke opstel ling spreekt kiezers aan. Het gaat de WD, landelijk noch lokaal, niet uitsluitend om bezuini gingen, het terugdringen van cri minaliteit en goede integratie. In tegendeel! Er zijn ook andere as pecten die nadrukkelijk de aan dacht verdienen en hebben. De WD heeft ook een 'sociaal ge zicht'. Hoe is het dan met het 'sociaal gezicht' van de WD binnen onze gemeente? Niet iedereen vindt het een 'sexy' onderwerp, maar een goed sociaal beleid is plaatselijk van groot be lang. WD-ers zijn nadrukkelijk betrokken en verantwoordelijk voor een goed sociaal beleid in de gemeente Soest. Bovendien voor een goede en integere toepassing van de nieuwe wet Werk en Bij stand. Natuurlijk gaat de WD uit van een groot verantwoordelijk heidsgevoel van een ieder, maar... zijn er problemen, dan zijn er ook goede sociale voorzieningen op 'Soester schaal'. Eenvoudiger ge zegd, ook het terecht kritische GroenLinks slaat geen gat in het sociale beleid dat Soest voert! Het beleid voor minima is eveneens in Karei van Geet. goede handen bij een WD-wet houder. Wordt men ouder, dan is de WD ook actief om ervoor te zorgen dat er tijdig de juiste wo ningen zijn en de benodigde zore dichtbij. Hoe is het met de zorg voor ge handicapten? De WD is daarop zeer alert om goede en verant woorde voorzieningen te treffen. Bij de WD gaat het niet alleen om rijkdom, blauwe blazers en parelkettingen. Al met al: binnen de WD kunnen liberalen hun 'so ciale' hart laten spreken, daar is geen partij met een nieuwe naam of fuseren voor nodig! Sociaal beleid is n et exclusief voor de WD, maar zij neemt wel graag het initiatief, met respect voor ie ders verantwoordelijkheid. Naast genoemde sociale aspecten wil de WD Soest/Soesterberg ui teraard dat de criminaliteit wordt teruggedrongen en hard aange pakt, waardoor de veiligheidsge voelens van de burger weer toene men. Het is zeker niet juist, zoals in een artikel in de Soester Cou rant van 28 januari jl. werd gesug gereerd, dat de WD een tegen stander zou zijn van het minder laten bekeuren door de politie. Als de schrijver van dat artikel de in houd van de motie zou hebben gelezen of het debat zou hebben Sinds jaar en dag vinden kun stenaars op Het Baarnsch Ly ceum een warm onthaal. Toen M.C. Escher bijvoorbeeld in Baarn kwam wonen, was de toenmalige rector VorderHake ogenblikkelijk bereid om hem ruimte voor een tentoonstelling aan te bieden. Ook auteurs zijn altijd hartelijk welkom; er wor den jaarlijks schrijvers uitgeno digd die in de belangstelling staan. Als Het Baarnsch Lyceum een lus trum viert, wordt zowel voor de onderbouw als voor de bovenbouw een bijzonder schrijversfestival ge organiseerd. De eerste helft van dit cursusjaar is op diverse momenten door de onderbouwleerlingen ge werkt aan het schrijven van verha len, gedichten en songteksten. Om de leerlingen de smaak te pakken te laten krijgen, gaven Saskia Mouissie en Else van Erkel inlei dende workshops in de eerste en tweede klassen en was cabaretier Marcel Verreck bereid om in de derde klassen het maken van song teksten te introduceren. Alle leer lingen zijn uitgenodigd om hun producten in te leveren en mee te aanbieding geldig t/m zaterdag a.s". OP OP bloemenhuis Soest Zuidpromenade 9-11 Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21 dingen naar publicatie in een uit te geven boekje, zoals Het Baarnsch Lyceum dat al eerder deed onder de titels: 'De fladdervleugelvlin- der' en 'Zwarte raven zijn kans loos' bij vorige lustra. Wanneer op donderdag 12 februari van 14:30 tot ongeveer 16:00 uur een programma voor de onder bouw wordt gepresenteerd, wordt een gevarieerde presentatie ver wacht van Saskia Mouissie, Else van Erkel en Marcel Verreck die niet alleen gevraagd zullen worden om uit eigen werk voor te lezen, maar ook bereid zijn om teksten van leerlingen voor te lezen of ten gehore te brengen. Tijdens de pau ze en na afloop van het program ma zal het mogelijk zijn om gesig neerd werk van de beide schrijf sters en van Marcel Verreck te ko pen. Ook ouders en andere be langstellenden zijn bij deze bijeen komst van harte uitgenodigd! Literair café Op donderdag 12 februari, van 20:00 tot ongeveer 22:00 uur, zal voor de bovenbouw een literair café georganiseerd worden, waar aan de schrijvers Kader Abdolah, Naima El Bezaz en de dichter Ru ben van Gogh zullen meewerken. Kader Abdolah is een uit Iran af komstige schrijver die sinds 1993 in het Nederlands publiceert en met elk boek veel belangstelling trekt. In een bijzonder verzorgd en poëtisch Nederlands schrijft hij vooral over thema's als reizen, an dere culturen en dromen. In 2003 verscheen 'Portretten en een oude droom', dat deze thema's alle drie in zich bergt en dat door de pers zeer lovend werd besproken. Naima El Bezaz is uit Marokko afkomstig. Na een studie Neder lands recht heeft zij onder andere gewerkt bij het FNV en als zelf standig consultant. Na haar debuut 'De weg naar het noorden' is zij vooral blijven schrijven over the ma's als integratie, discriminatie en emancipatie, maar ook sluit zij bij voorbeeld in 'Minnares van de dui vel' aan bij de mystiek in de Ara bische wereld. Ruben van Gogh is vooral vanuit het Utrechtse bekend geworden als dichter, performer, publicist, pre sentator, kunstliefhebber en poë zierecensent. Sinds Van Gogh 'De man van taal' publiceerde in 1996 staat hij te boek als een dichter van zeer leesbare, soms zelfs klassiek vormgegeven poëzie die zich mak kelijk laat lezen en die zich heel goed in een staccato, bijna rappen de stijl door hemzelf laat voordra gen. Ook de humor wordt door Van Gogh in zijn werk zeker niet geschuwd. Tijdens het literair café kunnen door de auteurs gesigneerde boe ken gekocht worden. Ook voor deze avond geldt nadrukkelijk, dat ouders en belangstellenden van harte welkom zijn. gevolgd, zou hij hebben gezien dat het UITSLUITEND gaat om de wijkagent en niet om de politie in het algemeen. Door deze niet ge heel juiste opmerking ontstaat vol komen onnodig een verkeerd beeld. Ook in de kaderstelling In tegraal Veiligheidsbeleid van de gemeente Soest is opgenomen dat er zo mogelijk met enige flexibili teit moet worden omgegaan met de prestatie-overeenkomst die ge sloten is tussen de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie enerzijds en de Korpsbeheerders anderzijds v.w.b. het opgelegde aantal 'staandehoudingen met pro cesverbaal' daar waar het gaat om de wijkagent. Natuurlijk wil ook de VVD dat de politie meer gezag gaat uitstralen. De WD hecht enorm aan veiligheid en het is goed dat we daarin zeker niet al leen staan. Bovendien is onze me ning dat er een eind moet komen aan gedogen. Tevens willen wij een degelijk financieel beleid zeker in deze periode waarin het econo misch iets minder gaat. Goede in tegratie is ook heel essentieel. Resumerend kan worden gesteld dat de WD geen 'Wassenaars imago' meer heeft. Heeft de VVD Soest/Soesterberg een 'sociaal gezicht'? Zeer zeker! Wil de WD met andere partijen samengaan/fuseren? Neen. Samenwerken met andere par tijen? Natuurlijk!! Namens de VVD fractie, Karei van Geet, vice fractievoorzitter Korte Hartweg, Soest In rustige en gezell woonomgeving gel., gemod. middenwoning (jaren '30) met berg., tuinhuisje en mooie aangel. voor- en achtertuin. Ind.: gang, kelderk., toil., woonk. met open h., grenen vloer, schuifpui en spec. balken plaf., ruimé hoekkeuk met inb.app. (vaatw., koelk., vnesk., 4-pits kook- pl.) en bijkeuk (met aansl wasm/droger en c.v.-ketel) Verd ruime overl., 2 roy. slpk., badk. met ligb. en 2e toil Zolder: vaste trap naar voorzolder en 3' ruime slpk. met dakk. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderh. en is o.a v v.dubb glas inbouwk., extra bergruimte. Aanv. in overl Politiekeurmerk Veilig Wonen® is er voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij ons in de winkel maar ook bij u thuis krijgen Montage verzorgen wij, maar kunt u ook zelf doen Meer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, de preventieadviseurs van PROVAK SOEST. provak-pkvw@planet.nl of 035-6026900 ui rndcm i POLITIE KEURMERK VEILIG WONEN Soesterbergsestraat 4 Soest helden van het heden zijn vaak de doden van vandaag voor hen wordt stil gebeden in treurende tochten die als tranen zo traag trekken door onze steden gele fakkels zijn getuigen van een oorverdovend zwijgen de doden van vandaag hun heldendom vervaagt gestaag gaven leven, toekomst, heden om het nooit meer terug te krijgen Ad van Veen 24.12.2003 _lKlarine^9^el^023^^J| Bij voldoende belangstelling start op woensdag 25 februari in ont moetingscentrum De Klarinet een cursus Tai Chi voor beginners (55- plussers). Tijd: 10:35-11:50 uur. Tai Chi is een bewegingsvorm die in China al eeuwen algemeen be kend is. Miljoenen mensen doen daar dagelijks in de buitenlucht hun prachtige en heilzame oefe ningen. Op mooie rustige muziek worden vloeiende en ontspannen bewegingsoefeningen gedaan. De oefeningen gaan in een rustig tem po dat voor iedereen te volgen is. Voldoende, training kan de be weeglijkheid van de gewrichten bevorderen en zenuwen en spieren sterker maken. Ook coördinatie en evenwichtsgevoel verbeteren sterk. Verder kan het natuurlijk ook ge zellig zijn. De cursus zal worden gehouden op de woensdagochtend. De groep telt tien personen. De kosten bedragen 35,00 voor 14 lessen. Opgeven bij de oude- renwerkers, mevr. T. van Bussel (maandag- en dinsdagmiddag), of mevr. A. van Vliet (woensdag- of vrijdagochtend), 88 6023139. Computercursus Word Bij voldoende deelname start op woensdag 11 februari weer een computercursus Word 97 (tekst verwerken) voor 55-plussers in ontmoetingscentrum De Klarinet. Basiskennis van de computer is noodzakelijk! In deze cursus leert men onder andere brieven maken, bewerken en opslaan, plaatjes en foto's invoegen, tekst verplaatsen, kopiëren en printen. De cursussen worden gegeven in kleine groepen van 8 personen. Iedere cursist heeft tijdens de les de beschikking over een eigen computer. De gehele cursus be staat uit acht lessen van anderhalf uur op de woensdagmiddag, van 13:30 tot 15:00 uur. Cursuskosten: 46,00, exclusief lesmateriaal. In lichtingen en inschrijven bij mevr. T. van Bussel (maandag- en dins dagmiddag), of bij mevr. A. van Vliet (woensdag- of vrijdagoch tend), SB 6023139. Werkgroep De Klarinet is een werkgroep van Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). De SLAS-bijeenkomst voor li teratuurliefhebbers - en dan vooral voor degenen die van poëzie houden - die vorige week donderdag plaatsvond in de Soester raadzaal, was er een van bijna bijbelse dimensies. In maar liefst veertien buiten landse talen waren er gedich ten aan te horen, zodat het ge heel wel wat had van de spraak verwarring tijdens de bouw van de Toren van Babel, bekend uit het Oude Testament. Theologisch beter-geschoolden zullen vermoedelijk ook nog asso ciaties gekregen hebben met de gebeurtenissen tijdens het eerste Pinksterfeest, bekend uit het Nieu we Testament, waar een interna tionaal publiek de apostelen op eens in 'vreemde tongen' hoorde spreken. Het publiek in de zeer goed bezette raadzaal - al met al zo'n 75 mensen; dat is wei eens minder geweest op een Soester poëzieavond - bestond echter uit in het algemeen heel gewone Soes- ters, en die hoorden het op deze Nationale Gedichtendag allemaal zeer welwillend en nieuwsgierig aan. Enkele malen klonk tijdens deze door de SLAS (Stichting Literaire Activiteiten Soest) georganiseerde plaatselijke avond-van-de-poëzie ook muziek. Niet alleen het Klein Soester Koor, dat onder leiding van Norien Siemons werk van o.a. Bartok, Brahms, Schumann, Grieg en de Klerk ten gehore bracht, zorgde voor de omlijsting met al dan niet welluidende klanken, maar ook een aantal van de 'voor lezers' aarzelde niet om de gitaar of een ander instrument ter hand te nemen en het gedicht of lied van hun keuze luid te zingen. Dat was in enkele gevallen beslist een lust Soester Courant veel gelezen veel geprezen IVN Eftnbnd. v.Hanigoy} ter bavofderlng van IVN-Eemland organiseert op zon dagmiddag 8 februari een natuur wandeling in de Lange Duinen in Soest. De start is om 14:00 uur op de parkeerplaats aan de Foeken- laan, bij de overweg van de spoor lijn naar Utrecht. De belangstelling gaat vooral uit naar overwintering en bodemvorming. De Lange Duinen vormen een stuifzandgebied, deel uitmakend van bos- en natuurterreinen Soest (521 ha). Eigenaar is de gemeen te Soest. Het gebied is vrij toegan kelijk. Met de Korte Duinen vor men de Lange Duinen het groot ste 'levende' stuifzandgebied van de Utrechtse Heuvelrug. Voor 1885 waren hier uitgestrekte hei develden. Het daarop aangeplan te bos bestaat voornamelijk uit grove den. In het kader van het Europees Natuurbeschermingsjaar werden de Lange en de Korte Dui nen in 1995 tot aardkundig monu ment benoemd. Informatie: SS 06-52057766. voor het oor, zoals het verrassen de optreden van Judith Gor met twee Hebreeuwse liederen en Ma rijke te Vaarwerk met een Ierse song. In andere gevallen werd het muzikaal onderscheidingsvermo gen van de aanwezigen juist weer heel erg op de proef gesteld. Fries volkslied Maar alles draaide uiteraard om de poëzie, zoals presentator Jan Vis ser na de verwelkoming door SLAS-voorzitter Nelleke Streef kerk nog eens benadrukte. Na zijn voordracht van een gedicht van Cees Nooteboom ('net zo als ik, maar hij heeft de PC. Hooftprijs...' aldus Visser) presenteerde zich een hele optocht van Soesters van uit eenlopende herkomst. Sommige gedichten - Frans, Duits, Engels - waren voor ex-middelbarescholie- ren nog aardig te volgen, maar van het Edo (Nigeria), Afghaans, Ara bisch, Turks en nog een paar exo tische talen was geen chocola te maken, soms trouwens óók niet van de erbij gegeven vertalingen in het Nederlands... Hoogtepuntje was overigens het door Eit Algra en Jan Visser gezamenlijk gezon gen Friese volkslied, waarmee ze misschien op de kermis nog wel eens furore kunnen maken. Het programma - wel een lange zit, omdat het publiek ook tweeën eenhalf uur op een droogje moest zitten - werd halverwege onder broken voor de officiële prijsuitrei king van de SLAS-gedichtenwed strijd ter gelegenheid van de Na tionale Gedichtendag met als the ma 'Helden'. Juryvoorzitter Peter Ensdorff las het oordeel over de 17 inzendingen die de SLAS had bin nengekregen voor, nadat hij had vastgesteld dat de (poëzieminnen de?) jeugd van Soest het volledig had laten afweten en dat er onder de 'mededingers' slechts mannelij ke dichters werden geteld. 'Durven vrouwen er niet voor uit te komen dat ze helden hebben?' aldus Ens dorff. Anti-lielden De jury had drie gedichten geko zen als de beste, omdat ze elkaar in kwaliteit niet zoveel ontliepen. Opvallend daarbij: geen gedichten over helden in de gangbare beteke nis: dus geen ruimtevaarders, No belprijswinnaars of profvoetballers, eerder anti-helden, waarbij de jury zelfs een ondertoon van desillusie was opgevallen. Een eervolle ver melding was er overigens eerst voor Jan Menne - als dichter voor al bekend van zijn 'straatgedichten, in de Soester Courant - voor zijn poëem over zijn heldin: zijn echt genote Joke en haar rol als oma. De heldendichten van Jan F. Bou- man (over zijn buurman Karei, die het niet zo opheeft met de moder ne communicatiemiddelen) en van J. Bosman (over de held-op-sok- ken die staande voor de spiegel tot grootse daden komt) hadden de jury bijzonder aangesproken, maar de hoofdprijs ging toch naar het gedicht 'helden' van Ad van Veen (zie het kader), dat de jury aan sprak door zijn kortheid en zijn li teraire gehalte. 'Compacte poëzie, helder en zonder één woord te veel,' aldus het juryrapport, 'en zonder een spoor van de pompeu ze, dik aangezette 'vereringspoëzie' Ad van Veen leest zijn winnende gedicht voor; rechts jury-voorzitter Peter Ensdorff. Foto: Soester Courant. in veel andere gedichten'. Met een knap rijm en een uitgewogen ritme was het een gedicht dat zeker niet 'uit de mouw geschud en op papier geslingerd was,' aldus de jury. Lof was er voor de trefzeker weergege ven kortheid-van-memorie over de (al lang al weer) nameloze slacht offers van zinloos straatgeweld, voor wie de stille tochten met ie dere tocht minder dramatische zeggingskracht lijken te hebben. Van Veen kreeg dan ook de hoofdprijs: een bedrag van 50 euro, bloemen en een flesje wijn, dat er overigens ook voor de ande re genomineerden was. De voorle zers en de muzikanten werden be loond met een fraaie roos. Van het 'open podium' waarmee de avond werd besloten werd spaarzaam ge bruik gemaakt. Op 13 december jl. is de pa tiëntenvereniging D.I.O.R., een afkorting van het zo van toepassing zijnde 'Dialyse Is Onze Redding' opgericht. Het is een vereniging van dialyse- rende nierpatiënten en van nierpatiënten die in de pre-dia- lysefase verkeren, alsmede van reeds getransplanteerden. D.I.O.R. is aangesloten bij de lan delijke nierpatiëntenvereniging N.V.N. en is ook aangemeld bij de Nederlandse Nierstichting. De dia lyse-afdeling van het Meander Medisch Centrum, dat voor het district Eemland gevestigd is op de locatie De Lichtenberg, heeft in dertijd van harte meegewerkt aan de oprichting van de vereniging. D.I.O.R. hoopt op haar steun te mogen blijven rekenen. De doelen van de vereniging liggen op diverse terreinen, maar alle ac tiviteiten zijn uiteraard gericht op de behartiging van de algemene, maar zeker ook op de individuele belangen van de leden: bemidde laar bij eventuele problemen met de medische en verpleegkundige verzorging, onderlinge contacten onderhouden op gebied van voor lichting en ontspanning, in de meest uitgebreide zin de buitenwe reld benaderen op gebieden als voorlichting en het vragen om steun. Binnenkort zal de vernieuwde en uitgebreide dialyse-afdeling van De Lichtenberg worden geopend, waaraan maanden is gewerkt en waar de nierpatiënten op een nog betere verzorging kunnen rekenen. De vereniging D.I.O.R. hoopt daarbij van haar aanwezigheid blijk te kunnen geven! Het secretariaat van D.I.O.R. is in handen van mevr. L. Neef, Vondellaan 37, 3818 WN Amers foort, 88 035-4614020; e-mail: lneef@avia.nl. Gareel, Soest Aan de rand van de gezell nleuwb. loc Boerenstreekin rustige woonomg. gel., mod. middenwoning met berg., roy. aangel. tuin op het z (15 m) en vrij uitz. Ind. gang, toilm kwnk. met gren. vl., luxe hoekkeuk. met gran blad en inb -app. (rvs afzuigk., rvs 4-pits kookpl., elektr. oven, koelk.) en ruime trapk Verd.: overl., 3 slpk., badk. m douche en 2e toil., vaste wast. en aansl. voor wasm. Zolder vlizotrap en veel bergruimte. Alg.: deze woning verkeert in perf. st. v onderh. en is o.a. v.v.: dubb. glas, aangel. voor- en achtertuin, energiezuinige boiler (zonne- energie), ged. stoffering Aanv in overleg. Van Goyenlaan, Soest Op één van de mooiste plekjes aan de Van Goyenlaan gel., 3-kamerapp. (voorh. 4- kamers) op de 2e etage met berging in de onderb Ind.. gang, hal, toilet, m.k., mod ruime keuk. met inb app. o.a ker. kook plaat en afzuigk.), douchecel, woonk., 2 grote slaapk en ruim balkon op het z Alg.: dit appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. v.v. laminaat vloer, dubbel glaskunststof kozijnen, inter comsysteem. De servicekosten bedragen 147,00 p.m (ind. voors. cv, watergebr, opstalverz., glasverz., schoonm.kosten. groot onderh etc. Aanvaarding in overleg. Colenso, Soest Nabij paleis Soestdijk, in rustige omge ving gel., zonnig 2-kamerparterreapp. (ca. 50 m') met gr. tuin. Ind.: hal, werkk met aansl. wasmach7droger en vaatwas- mach., mod. keuken (o.a. afzuigk. en kookpl,), woon-eetk., slaapk. met ruime vaste kast en douchecel met toilet Alg.: dit app. verkeert in uitst. staat v. onderh. en is o.a. v.v laminaatvloer geh. app., dubbelglas en grote aangelegde tuin. Servicek.: 108,00 per m. (ind. o.a. gas c.v., watergebr., onderhoud, glasverz brandverz. en opbouw reserve). Aanvaarding in overleg. Hamseweg, Hoogland In het gezell. centrum van Hoogland, op de Ie verd. gel. 3-kamerhoekapp. met gr balkon en gar. (1998). Ind,: entree, hal toilwerkruimte met c.v ketel en meg'. afz ruime douchecel met luxe badk - meubel en aansl wasm./droger, 2 ruime sik open luxe keuk- met inb.app. (o.a elek. kookpl, oven, afw.mach, koelk vriesk., afz.kap roy lichte woonk., gr. balk. op het zw. Alg.: dit app. verkeert in uitst. staat van onderh. en is o.a. v.v.: schuifwandkasten in slaapk., ged stoff vfdeofooninstall., ruime garage, extra bergruimte. www.vbo.nl Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 inro@vanbreukelenvastgoed.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 5