t* Kareisen Bandenservice nu te vinden aan Industrieweg Pedicure Sylvia van den Berg: 'Voetverzorging is belangrijk' ASI Soest uit de as herrezen Tijdens onze algemene vergadering geven de leden de toon aan <r E SOEST: 3EST.NL i "Bigvoet" ~LHANDEL (t WANDEL Actie ruit repareren en kenteken graveren Uw goud is geld waard Kinderen presenteren hun zelfgemaakte circus-acts 11 februari 2004 PAGINA 4 WOENSDAG 11 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT Soester bedrijf op nieuw adres Nieuwe salon 'Bigvoet' aan Fazantpad soesterScourant 115% KORTING i I I PAGINA 15 Automark zaterdag in Soest Leun weet 'Kinderkaasfeestje' bij Kaasboerderij 'De Staelenhoef' NIEUW ^cures Onderneming betrekt nieuw pand aan Nieuwegracht Een jaar One-Wish relatiebemiddeling Voorstelling in Brede Bibliotheek Het is tijd voor de Rabobank te Soest inicatie .09 34 55 000@soest.nl est.nl - 1 berk Jen, 1 conifeer conifeer 1 prunus ?st aangevraagde kapvergunnin- 1 Acer Campestre irkstraat2en4- 1 eik 1 hun belangen te worden ge- uele vergunning kunnen dit k binnen 4 weken na deze be- laken bij de afdeling Wijkbe- Jctuur van de gemeente Soest, t Soest, telefoonnummer 035- termijn van 4 weken liggen de ;unningen ook ter inzage op de oen en Infrastructuur in het ge- ikaan- IUNNINGEN en mets 'februari 2004 brupri 2004 V beuk, 6 e 9 f 1 taxus, 3nd; 1 esdoorr kenY tegen het genomen besluit na verzending van het besluit end bij het college van burge van de gemeente Soest, Post- :ijn van Soest oudere foto's '■ze. Toch is dit een bijzonde- voor zover bekend oudste no uit 1909. Eerder was tomen dat de oudste uit 1917 l ^erkenbarepunten zijn de heel onbebouwde Eng (bo- e hoofdweg en de toren van 'eKerk (midden) en de boer- Klooster (rechtsonder). ^VERGUNNINGEN en met 5 februari 2004 i voor een kapvergunning zijn over oud-Soest ontvan- 'sche Vereniging Soest- Van Zoys tot Soest', vol rmatie: Juul van de Poll Kareisen Bandenservice, het bekende Soester bandenbedrijf dat jarenlang aan de Veen- zoom gevestigd is geweest, is sinds vorige maand te vinden in het nieuwe onderkomen aan de Industrieweg 19, midden op het bedrijfsterrein 'Soestdijk'. Daar heeft het bedrijf aanzien lijk meer ruimte ter beschik king. Kareisen Bandenservice staat sinds jaar en dag onder leiding van Mar- tijn de Winter en zijn broer Rob, de beide kleinzoons van oprichter G. Kareisen, die negen jaar gele den overleed. De jonge onderne mers moesten toen van de ene dag op de andere klaarstaan om het bedrijf voort te zetten. Dat deden ze, en ze hebben er nooit spijt van gekregen. Het bedrijf loopt als de spreekwoordelijke 'tierelier' en het is aan de Industrieweg (het nieu we pand staat op de hoek van de Oorresteinweg) nog drukker dan jhet aan de Veenzoom al was. Sa- nen met de medewerkers Niels Timmer en Suleiman Öztoprak staan Martijn en Rob hun manne tje. Toen het nieuwe onderkomen - waar tot voor kort de Rubberin dustrie Soest en het technisch be drijf Kawi (van hun vader) geves tigd waren - beschikbaar kwam, hebben ze dan ook geen moment geaarzeld. 'We zitten hier ruim en prachtig centraal,' aldus Martijn, 'en een heleboel vaste klanten - autobedrijven, spuiterijen - zitten hier om ons heen. We kunnen het nu lopend af.' Maar ook voor de particuliere klant in het bandenbedrijf nu heel makkelijk te vinden. 'We zaten aan de Veenzoom toch een beetje ver scholen,' zegt Martijn. De firma bestaat al sinds 1942, dus inmid dels ruim zestig jaar toen opa Kareisen aan de Kostverlorenweg begon. Later verhuisde hij naar de Insingerstraat en inmiddels is het al meer dan 45 jaar geleden dat het bedrijf aan de Veenzoom start te. Daar wordt nu plaatsgemaakt voor woningbouw. V.r.n.l. Martijn de Winter (en zijn zoontje Indy), Rob de Winter, Niels Timmer en Suleiman Öztoprak voor het nieuwe pand aan de In dustrieweg. Foto: Soester Courant. Aan de Industrieweg gaat Kareisen Bandenservice op de oude en ver trouwde voet verder. Vol trots maakt Martijn overigens melding van een belangrijke uitbreiding van het machinepark: de allernieuwste 3D-uitlijnmachine, de derde van dit soort in Nederland en nog maar anderhalve maand op de markt. De machine kan het uitlij nen heel specifiek efficiënter en sneller laten verlopen en heeft ook met 'lage' auto's totaal geen moei te. 'De uitlijning is nu absoluut perfect,' aldus Martijn de Winter. Voor banden in werkelijk alle soor ten en maten kan men bij Kareisen bandenservice in Soest terecht: van kruiwagen tot shovel, van auto tot motorfiets. 'Behalve... voor een fiets,' lacht hij, 'maar verder voor alles waar een band op zit.' Ir zijn nog altijd veel mensen ie hun 'onderste onderdanen' hun voeten - eigenlijk maar en beetje 'op de koop' toene en. Ze besteden er niet veel andacht aan, tot het moment at ze opeens last hebben van en wrat, een eksteroog of inge groeide nagel of ander onge- ief. De pedicure is dan degene lie uitkomst moet brengen. lylvia van den Berg is zo'n pedi- :ure die heel veel plezier heeft in laar vak, juist omdat ze het leven ran veel andere mensen op die nanier een stuk aangenamer kan naken. In de gloednieuwe salon ïaast haar huis aan het Fazantpad jehandelt ze met toewijding de soms zeer pijnlijke) klachten vaarmee haar klanten tobben: ivermatige eeltvorming, ingegroei- le nagels, schimmel, likdoorns en ksterogen (wat op hetzelfde neer- lomt), wratten en wat zich verder al nog kan voordoen aan de lenselijke voet. Na afloop van de handeling geeft ze altijd een ite voetmassage, wat de klanten jjzonder op prijs blijken te stellen. '~et is een heerlijke afsluiting.' Ze enkt er trouwens ook een kop je koffie bij. 'lvia heeft onlangs haar opleiding [gerond - inclusief de speciale tekening voor de behandeling van zgn. 'diabetesvoeten', waar- ior ze om de vijf jaar opnieuw ;amen moet doen. Voor diabeti ci is een goede voetverzorging zo togelijk nog belangrijker dan voor :wone, gezonde mensen. 'Zij loeten hun voeten altijd heel goed [ten nakijken, en die mogen ze s zeker niet verwaarlozen,' aldus Sylvia. Ze koos de naam 'Bigvoet' omdat ze dat voor haar salon wel een leuke, 'beetje gekke' naam vond. 'Grote voet' - dat klinkt niet, en Bigfoot is ook weer zo Engels, dan moet je steeds denken aan een Amerikaanse beer die zo genoemd wordt. Zo kwam ik dus op Bigvoet...' 'Grieks eiland' Overigens zijn zowel kleine als grote voeten welkom in de salon, die is ingericht met de modernste voorzieningen. Bovendien valt daarin de grote muurschildering op, die de indruk wekt dat men zich bevindt op een terrasje aan de kust van een zonovergoten Grieks eiland. 'De meeste pedicuresalons zijn vaak zo steriel en zakelijk. Ik wilde het wat gezelliger maken, zodat de klanten zich helemaal op hun gemak voelen.' Sylvia is enthousiast aan haar 'nieuwe leven' als pedicure begon nen. 'Ik heb de afgelopen acht jaar voornamelijk voor de kinderen ge zorgd, maar nu wilde ik toch weer graag iets voor mezelf gaan doen. Waarom pedicure? Omdat ik graag iets verzorgends, iets met ménsen wilde doen. De opleiding vond ik ook heel leuk en praktisch - de hele familie is meegeweest als 'model' - al komt er best nog veel leerwerk bij kijken.' i GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 i Tegen inlevering van j deze advertentie I op de 1e behandeling I i Fazantpad 4 - Soest t Tel. 035-602 43 19 j Komende zaterdag 14 fe bruari - komt de Mobiele Ser vice van Automark weer in Soest voor een actie Ruit Repa reren Kenteken Graveren. Op verzoek van de klant wordt de voorruit ter plekke gratis geïn specteerd en krijgt men een deskundig en vrijblijvend ad vies m.b.t. eventuele beschadi gingen. Men hoeft niet van te voren een afspraak te maken: voor Voorruit- inspectie of Ruitreparatie meldt men zich direct bij de reparateur. Reparatie van de voorruit is voor WA-Plus, Casco en AU-Risk ver zekerden geheel zonder kosten. Voor de juiste verzekeringsgege- vens moet bij reparatie wel de laat ste groene kaart worden meegeno men. Klaar terwijl u wacht/win kelt! Let op: deze aanbieding geldt niet voor particulier verzekerden van Centraal Beheer. Zaterdag kan men terecht van 09:00 tot 16:00 uur op de parkeerplaats bij het postkantoor aan de Steenhoff- straat. Bij regen kan men rustig in de auto blijven zitten. Let op de gele tent van Automark! Graveren van het kenteken met NL in alle ruiten kost tegenwoor dig slechts 15,- per auto, inclu sief twee waarschuwingsstickers. Voor 5,- extra wordt een specia le reflectielaag over de gravures Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Ruil 't hier voor een nieuw sieraad of we betalen u de dagwaarde kontant uit. Ook oude merkhorloges ruilen of kopen wij van u in (defekt is geen bezwaar). ,SCCN Laanstraat 18, Baarn Telefoon 035 - 541 59 37 Dat is weer 'ns heel iets anders: met de kinderen kaasmaken op een echte kaasboerderij! Liedjes erbij zingen, limonade drinken, een kaas je maken met de naam van de maker of maakster erop, koeien kijken, praten met de boerin over alles wat er op de boerderij gebeurt... Bijelkaar zo'n anderhalf uur een oergezellig kaasfeestje. Meer weten? Bel even met Trudie: 035-6013781 KAASBOERDERIJ 'DE STAELENHOEF' Birkstraat 123, Soest. Pedicure Sylivia van den Berg in haar salon 'Bigvoet'. Foto: Soester Courant. Korting 'Bigvoet', de pedicuresalon van Sylvia aan het Fazantpad 4 (Over- hees) - is vooralsnog alleen open op maandag en dinsdag (beide dagen 09:00-15:00 uur) en op maandagavond. Sylvia werkt uit sluitend op afspraak - S8 6024319 - en ook alleen in haar eigen sa lon; ze komt dus niet 'aan huis'. De behandeling duurt normaliter zo'n drie kwartier en het standaardta rief is 20,50. Ter introductie biedt ze nieuwe klanten een kor ting van 15 tegen inlevering van de speciale bon, die elders op deze pagina is afgedrukt. aangebracht, waardoor de gravures bij regen en 's avonds goed zicht baar blijven. Graveren helpt tegen diefstal: wil een dief een gestolen auto verkopen, dan moet hij alle ruiten met het oorspronkelijke- kentekennummer vervangen! Vijfenvijftig weken nadat een grote brand het bedrijfsgebouw aan de Kostverlorenweg ver woestte, is ASI Soest bv aan de Nieuwegracht uit de as herre zen. De onderneming in hy- drauliek en hydraulische aan- drijftechnieken draait weer op volle toeren. In het complex, dat voor een groot deel uit nieuwbouw bestaat, be schikt ASI over onder meer dui zend vierkante meter magazijn en een werkplaats van 2500 vierkan te meter. Daar worden eenvoudi ge nippeltjes gemaakt, maar ook een compleet hefeiland dat een capaciteit heeft tot 900 ton en mogelijk zal worden ingezet voor het plaatsen van windmolens in de Noordzee. Oude, degelijke draai banken, maar ook hypermoderne geavanceerde machines staan op loopafstand van elkaar voor de productie van bijvoorbeeld hy draulische componenten, maar ook complete aggregaten. ASI levert weer volop aan de au tomobielindustrie, de scheepvaart, de carrosseriebouw en verschillen de overheden en instanties die daaraan zijn gelieerd. Wat niet wegneemt dat er verloren terrein moet worden teruggewonnen. Di recteur W.F. Busch heeft het vol ste vertrouwen erin, dat ASI daar in zal slagen. 'Anders was ik na tuurlijk niet doorgegaan.' Tekeningen Van doorslaggevende betekenis was in dat verband ook dat bij de brand van vorig jaar januari het bedrijfskantoor niet door de vlam men werd vernietigd. Toen na urenlang blussen het sein 'brand meester' was gegeven, konden de computers uit het kantoor worden gehaald. Niet alleen de complete boekhouding, maar ook alle teke ningen waren bewaard gebleven. Zonder die gegevens was het on mogelijk geweest een doorstart te maken. Twee dagen na een van de groot ste branden in Soest van de afge lopen decennia was ASI alweer operationeel; verspreid over ver schillende gemeenten, in reeds ge bruik zijnde gebouwen van be vriende ondernemers en onder al lesbehalve ideale omstandigheden, maar de overlevingsmentaliteit kreeg daarbij wel gestalte. Na een zeer hectisch jaar beschikt ASI nu over een nieuw gebouw dat aan alle eisen van deze tijd vol doet. Er wordt gewerkt naar be stek en tekeningen van derden, maar de grote kracht van ASI is, aldus directeur Busch, dat de me dewerkers zelf meedenken met de klant en desgewenst het product of de componenten ontwikkelen. Ook voor specifieke problemen zoekt de eigen research- en deve- Een deel van de werkplaats. lopmentafdeling een oplossing. ASI werd in 1934 opgericht door W.F. Busch sr. en verhuisde in 1956 van Amsterdam naar Bus- sum. Twaalf jaar later kwam ASI naar Soest en in 1989 nam Busch jr. het bedrijf van zijn vader over. Bij ASI Soest bv werken ongeveer vijftig mensen. Het nieuwe complex van ASI Soest bv aan de Nieuwegracht ge zien vanuit vogelvlucht. asi soest BV Irene van Zanten, eigenaresse van relatiebemiddelingsburo One- Wish, kijkt met tevredenheid terug op het eerste jaar. 'Een groot aan tal mensen heeft dit jaar gekozen voor onze wijze van bemiddeling. Daarmee heeft onze persoonlijke aanpak bewezen prima tegemoet te komen aan de behoeften van de hedendaagse relatiezoekende.' 'In het afgelopen jaar heb ik erva ren dat bemiddeling alleen niet meer voldoet aan de hoge eisen die mensen (terecht) stellen aan een relatie', aldus Irene van Zan ten. Je kunt je wensen alleen ver vullen, als je zelf actief aan dit pro ces meewerkt! Ons streven is een partner te vinden waar je een duurzame relatie mee kunt opbou wen. Het gaat bij One-Wish niet om snel en veel 'daten', maar om de relatie te vinden waarin je jezelf kunt blijven ontwikkelen en groeien. Daarvoor richten wij ons niet alleen op het zoeken naar een partner, maar ook op het kijken naar jezelf. Wij gaan van het prin cipe uit: Geluk in een relatie be gint bij jezelf en als je weet wie je bent, weet je ook wat je wilt. Je zult zien dat jouw ware partner dichterbij is dan je ooit gedacht had.' Dit heeft ertoe geleid dat One- Wish nu ook Personal Coaching als extra dienst aan haar pakket heeft toegevoegd. Zo zijn de kan sen om een duurzame relatie aan te gaan nog groter geworden. Naast deze persoonlijke begelei ding kan men bij One-Wish ook deelnemen aan één van de maan delijks georganiseerde evenemen ten. Via de One-Wish-chatbox kan men zelf ook contacten leggen. 'One-Wish, gewoon omdat het sa men leuker is!' De kinderen van de cursussen circustechniek van de Brede Bibliotheek Soest presenteren zich in een spetterende circus voorstelling. Op maandag 16 februari vinden twee voorstel lingen plaats in het theater van de Brede Bibliotheek en wel om 16:00 uur en om 18:30 uur. De cursussen circustechniek zijn gestart in september. Volgens Jos Derks, als docent werkzaam bij de Brede Bibliotheek via Circus Jo- pie, zijn de kinderen eerst heel breed met alle materialen aan de slag geweest. Daarna mochten de kinderen zelf kiezen met welk ma teriaal ze graag een act wilden doen. Naast allerlei technieken hebben de kinderen ook geleerd hoe ze zelf een act kunnen maken. 'Kinderen komen op en vergeten bijvoorbeeld hun diabolo'. Er zit echt een opbouw in: opkomst, middendeel met allerlei trucs en afsluiting met mooie buiging. 'Meestal moet ik dan nog wel het een en ander bijsturen. Kinderen zijn ontzettend inventief en beden ken soms de raarste dingen. Tij dens de voorstelling zal één groep meisjes een act laten zien, die ze echt van begin tot eind zelf in el kaar hebben gezet. Dat is heel bij zonder.' De gekozen acts bestaan uit koord dansen, ballopen, jongleren, één- wieler fietsen en trapeze. Zo'n vijf weken geleden zijn de kinderen daarmee begonnen. Daarnaast staat er ook nog een aantal geza menlijke acts op het programma. Zo doet de jongste groep (6 t/m 8 jaar) de 'clownsact met fotograaf' en zal de oudste groep (9 t/m 12 jaar) een ladderact, een spring- touwact en acrobatiek laten zien. De kaarten zijn in de voorverkoop aan de aankomende circusartiesten verkocht tijdens de circuslessen. Vanaf vandaag zijn de overgeble ven kaarten in de vrije verkoop verkrijgbaar bij de receptie van de Brede Bibliotheek. De toegangs prijs bedraagt 1,50. Heeft uw kind wellicht belangstel ling voor een circuscursus of heeft u gewoon zin om eens te komen kijken... iedereen is van harte wel kom. Niets is voor deze circusar tiesten leuker dan voor een volle zaal hun kunsten te vertonen! Voor meer informatie en reserve ringen: 88 035-6095829. Maandag 8 maart 2004 is het tijd voor een algemene vergadering van Rabobank Soest-Baarn. Aanvang van de vergadering is 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur zijn leden van onze bank van harte welkom in Groot Kievitsdal, Hilversumsestraatweg 19 te Baarn. De volledige agenda, de notulen van de vorige algemene vergadering, de tekst van de voorgestelde wijzigingen van de statuten en het huishoudelijk reglement en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage op ons kantoor aan het Kerkplein 9 te Soest. Maakt u maandag 8 maart 2004 tijd vrij voor onze algemene vergadering? Hieronder vindt u de verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Voorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement Voorstel tot fusie met de Coöperatieve Rabobank Eemnes U.A. gevestigd te Eemnes en in verband daarmede: a. wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement; b. benoeming leden van het bestuur; c. benoeming leden van de raad van toezicht. Mededelingen en rondvraag Coöperatieve Rabobank Soest-Baarn U.A.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15