Onzekere toekomst ijsbaan, toch groots jubileumfeest Postiljon even Surinaams Mediapastor Ben Verberne viert afscheid in Cenakel Vier vrouwen uit Soesterberg exposeren in Artishock ors Soest KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Feestelijke overhandiging cheque aan CliniClowns ZONNESTUDIO - SOEST PAGINA 16 €20.950, 570,- 92,- te e- €18.999,-* Grote interesse van ouders Tophandbal in Banninghal op Valentijndag Judo-examen Bridge-instuif BC Soesterberg Muziek in Domkerk Nieuw materieel uit Soesterberg voor vredesmissie Irak Soester zakenpuzzel Soester Courant in Soesterberg odfrclrnjm ZONNEBANKEN ZONNEBANKLAMPEN Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 iat in Soest en wel 3s laten aanbrengen, diefstal: wil een dief eine barstjes ster- rdan 50%!Ditdoor- voorruit door mid- 36,-!) en tijdrovende alle WA-Plus, Casco aat rechtstreeks naar gsgegevens bij repa- len van Centraal Be- Jtomark, specialist in lijvend en deskundig futomark-Röst €21.612,- 2.613,- 3r 30-1-2004; actie geldig gebeelde auto's kunnen scificaties. weg). Tel.: 035-7601820 SOESTERBERGSE COURANT WOENSDAG 11 FEBRUARI 2004 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De I Jsbaan vereniging Soester- berg bestaat veertig jaar. De viering van dit jubileum staat voor september van dit jaar op het programma. Onderdeel van de feestelijkheden is een over zichtstentoonstelling. Het be stuur deed een beroep op oud- •bestuursleden en oud-mede werkers om hiervoor speciale en waardevolle herinneringen en materialen af te staan. In het Soesterberg's Nieuws- en Advertentieblad van 13 februari 964 werd de bevolking van ioesterberg geïnformeerd over de iprichtingsvergadering die een week daarvoor was gehouden in :afé restaurant 't Centrum van lertus de Bruin aan de Radema- cerstraat. In het artikel werden :nkele namen genoemd van perso- ïen die erg belangrijk zijn geweest voor de oprichting van de IJsbaan- vereniginig, de heren H. Snel en R Pieren. Zij gaven tijdens de oprich tingsvergadering de geïnteresseer den achtergrondinformatie. De eerste bestuursleden waren: de heren H. Snel (voorzitter), D. Molog (secretaris), M.A. Legierse (penningmeester). Als commissa rissen fungeerden de heren A.J.W. de Goede en G.J.M. Geytenbeek. Mensen van het eerste uur op wie Soesterberg trots mag zijn. Vanzelfsprekend zijn er nadien heel wat wisselingen van de wacht geweest, nu eens rustig, dan weer heftig. Maar één ding bleef: de ijs baan zelf met het dorpse, informe le karakter. Mede door het initiatief van de heer Ab Blokzijl zijn het aanzien en het gebruik van het terrein dras tisch veranderd. De naam is even wel nog steeds hetzelfde en het karakter ook. Wel veranderd zijn de aankleding en de gebruiksmogelijkheden. Door de inzet van een nieuw be stuur en vele vrijwilligers is de een voudige ijsbaan omgetoverd tot een terrein waar ook veel andere activiteiten kunnen worden geor ganiseerd. Het eerstkomende gro te festijn op de ijsbaan is de viering van Koninginnedag. Het Oranje Comité zal zoveel mogelijk activi teiten daar organiseren. Geschaatst op natuurijs is er niet dit jaar als gevolg van tegenwer king door de weergoden, maar be gin april gaat de baan weer open Een van de hoogtepunten in het bestaan van de ijsvereniging Soes terberg was het plaatsen van een naambord door de toenmalige wet houder van sportzaken, Gunther Plomp. Foto: archief Eemland Pers voor onder meer skaten, rolschaat sen en jeu de boules. Het bestuur is onlangs in contact gekomen met Breedtesport, een onderdeel van de gemeente Soest. In overleg is besloten in september 2004 een groots jubileumfeest op touw te zetten. Wat de toekomst de ijsbaanvereni ging brengt, is onzeker. Het terrein op de hoek van de Kampweg en de Banningstraat is onderdeel van de herinrichtingsplannen voor dit gebied, waarover de inwoners hun licht hebben kunnen laten schij nen. De ijsbaanvereniging blijft bestaan, dat staat voor het bestuur als een paal boven water, maar of dat ook geldt voor de ijsbaan op de huidige plek, is onzeker. Als het aan het bestuur ligt wel. Het zal er alles aan doen om het gemeente bestuur ervan te overtuigen dat dit een goede zaak zou zijn. 'De kinderen leren in een paar weken meer van Suriname dan Iik als opa van bijna 70 jaar heb J geweten. Fantastisch hoe zij spelenderwijs deze stortvloed f van gegevens zich eigen hebben gemaakt'. Het was vorige week 's avonds dringen in de toch vrij grote Pos- tiljonschool. Elk jaar wordt ge werkt aan een thema en voor dit jaar was het Suriname. Waarom Suriname? Directeur Jan Visscher: 'Omdat het enerzijds een vroege re kolonie van ons was en verder is het een prachtig land met veel voor ons onbekende en toch be langrijke zaken. We hebben dit over de groepen verspreid, de leer lingen zagen van elkaar wat ze hebben gedaan en kregen zo een breed beeld van Suriname'. Anderhalf uur lang kon men in alle klaslokalen niet alleen zien wat Suriname is, maar ook de muziek horen en zelfs de vele soorten vaak hartige hapjes proeven. Per kwar tier gaf een groep een demonstra tie en dan was het dringen, want het was zeker de moeite waard dit bij te wonen. Verkleed en ge schminkt zong een groep het Suri naamse volkslied, onder leiding van een heuse eigen muziekband. Toen een ouder de opmerking maakte 'wat' ze hadden gezongen, klonk spontaan opnieuw het volkslied maar dan in het Neder lands. Groep la beheerde het zogenaam de proeflokaal, waar heerlijke geu ren de neuzen prikkelden. Een andere groep had een plattegrond gemaakt van een inlands Suri naams dorp met alles erop en er aan. En hoe dit alles was opgezet, kon men zien aan de videobeel den, waarin de kinderen bezig wa ren aan het grootse resultaat van de avond. In het lokaal van groep 8 stonden Josien, Emma en Guus nerveus te wachten op hun beurt van optreden. 'We hebben dit in vier, vijf weken geleerd. Zelf Surinaamse kleding maken en vanavond laten zien. En dan de muziek en de dans, heer lijk. Maar ook de geschiedenis van dit prachtige land boeide ons bij zonder. Maar nu moeten we optre den, doei...' En weg waren ze om direct daarop een show te tonen die met een daverend applaus werd beloond. De totale uitvoering stond vermeld onder de naam Anansi, een be kend sprookjesfiguur uit Suriname en te vergelijken met onze Reynaert de Vos; allebei bekend omdat ze iedereen te slim af zijn. De Postiljonschool blijft nog een poos Suriname herinneren maar dan in de actie voor het kinderhuis Sukh Dhaam. Aan de Comme- wijnrivier ligt dit 'Huis van Geluk', waar zestig kinderen in de leeftijd van 4 tot 16 jaar een thuis hebben. Wilt u meer weten over Suriname? Vraag het de kinderen van de Pos tiljonschool! Zaterdag 14 februari zondag 15 februari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor B. Tieman; communieviering; herenkoor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores Peter Denneman en Joke Litjens; tv-uitzen- ding; schola Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 880900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, 88030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 88352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: ^>0900-8844; alarmnummer:881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ^035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 8806-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ^351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 8835 2391. Grof vuil, 880800-7662000. Op woensdag 18 februari komt een ambassadeur van de Stich ting CliniClowns Nederland naar Soesterberg om een che que in ontvangst te nemen. Daarop staat het bedrag dat de schilderijen hebben opge bracht die 25 kinderen onder het motto 'schilderen voor kin deren door kinderen' hebben gemaakt tijdens een creatief project. Onder leiding van Patricia Vonk van de Welzijnsorganisatie Stich ting Balans en onder begeleiding van de Soesterbergse kunstenares Xena Tameris leefden de kinderen zich in een 'workshop' in de Wet houder De Haanschool uit op echt doek. Ze kregen nog meer het ge voel echte kunstenaars te zijn doordat ze voor een door henzelf gekozen goed doel schilderden: de CliniClowns. De kunstwerken wer den te koop aangeboden op de veilingsite Ricardo. De verkoop werd een succes. Hoe- Leerlingen en leerkrachten van De Postiljon in Soesterberg be steedden aandacht aan Suriname en sloten het thema af met een spe ciale ouderavond. Zaterdag 14 februari kunnen Soes-, terbergers voor het eerst in 'eigen huis' genieten van handbal op eer- stedivisieniveau. In De Banninghal spelen de heren van Smeeing/ BDC een thuiswedstrijd tegen Animo. De Soester formatie wordt geleid door de Soesterberger Paul van den Deijssel en is bezig aan een uitermate succesvol seizoen. On danks dat de ploeg vorige zomer aan kwaliteit moest inboeten, pres teert Smeeing/BDC met een posi tie in het linker rijtje optimaal. De handballers staan vijfde en ont moeten zaterdagavond de nummer voorlaatst. Tegen de Rijswijkse gasten zal Smeeing/BDC een zo sterk mogelijk team binnen de lij nen brengen. Normaal gesproken spelen de handballers hun thuis wedstrijden in Beukendal of Spleasure Centrum in Soest, maar komend weekeinde wordt voor eenmaal uitgeweken naar De Ban ninghal. De aanvang van de wed strijd op Valentijndag is 20:10 uur. de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 45,- (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 Bij de afdeling judo van Laetitia zijn de volgende jeugdleden ge slaagd voor het examen. Quinne de Bree, Bas van Coevering, Mel- vin van Eyndhoven, Bram Hiele- ma, Max Jansen, Wesley Okhui- zen, Ben Ravenhorst, Mathijs Vrij, Ronald Wimmers, Sven van der Wijst, Jonathan van Ee, Ernst-Jan v/h Hoenderdaal, Ruud Hordijk, Dillon Kools, David Meijerink, Stephan Mol, Derrick de Vreeden, Shawn van Vrijberghe de Coningh, Dylan van Vrijberghe de Coningh, Ben van Zeist, Sascha van Zeist, Dave Alberti, Sidëne Butöt, Cijs Börjen, Koen Kooi, Rebecca van Laar, Niels Mutser, Dion Orzes- zek, Anita Ravenhorst, Marjolein Sportman,.Michelle Steyger, Peter de Vries, Sebastiaan Warning. Op zondag 15 februari houdt BC Soesterberg voor de vijfde maal een bridge-instuif. In de speelzaal van de Drie Eiken kunnen zowel thuisbridgers als clubspelers gratis meedoen. Tot 13:15 uur kunnen bridgeliefhebbers intekenen en vanaf 13:30 uur wordt er gespeeld. Mediapastor Ben Verberne 'viert' op zondag 29 februari (10:00 -10:50 uur, RKK, Ne derland 1) zijn laatste werkdag. Hij gaat dan voor de laatste keer in het voormalige klooster Cenakel in Soesterberg voor in de eucharistieviering verzorgd door het Mediapastoraat en neemt zo afscheid van de kij kers. Ben Verberne is één van de drie mediapastores die Nederland telt. Hij gaat in verband met het berei ken van de 65-jarige leeftijd als mediapastor met emeritaat. Ver berne werd geboren in Haarlem. Op de lagere school was hij gefas cineerd door de brieven van een missionaris uit het toenmalige Nieuw Guinea die door zijn mees ter werden voorgelezen. De missie bleef hem boeien: hij ging naar het seminarie van de Missionarissen van het Heilig Hart. Op 1 septem ber 1963 werd hij door mgr. Ver hoeven van Manado (Indonesië) in Stein (Zuid-Limburg) tot priester gewijd. Verberne werkte vervolgens 23 jaar in de Filippijnen. In 1991 keer de hij terug naar Nederland en werd missiesecretaris van het bis dom Rotterdam. Sinds 1 septem ber 1996 is Ben Verberne verbon den aan het Omroeppastoraat (op gericht in 1974 in de Franciscus Xaveriusparochie in Amersfoort), toen nog gevestigd in Lelystad. In 2000 verhuisde het Omroeppasto raat naar het Cenakel in Soester berg en werd tot Mediapastoraat 'omgedoopt'. In zijn eerste jaren was Ben Ver berne niet alleen omroeppastor (het verzorgen van uitzendingen van de eucharistievieringen op te levisie en de rubriek Postbus 900 op de radio) maar ook voor een deel basispastor. In beide gevallen een klankbord voor vele kijkers en luisteraars én parochianen. Verber ne: 'Ofschoon vaak op afstand en anoniem, mocht ik mensen vaak heel nabij zijn.' Bij de verhuizing naar het Cenakel in Soesterberg werd het Omroep pastoraat niet alleen 'omgedoopt' tot Mediapastoraat maar lëegen de pastores ook een andere rol. Hun activiteiten verschoven van levens begeleiding (een vorm van pasto rale hulpverlening) naar geestelijke begeleiding waarin de begrippen 'zielzorg' en 'spiritualiteit' een be langrijke plek innemen. In zijn functie van mediapastor was Ben Verberne als eindredacteur nauw betrokken bij interactieve multime diale projecten als 'Bidden' en 'Vasten'. Ben Verberne: 'Het is van belang via massamedia een levensstijl te communiceren die geworteld is in de christelijke traditie; juist nu in onze cultuur veel vertrouwde ka- De scheidende mediapastor Ben Verberne. Foto: Gerrit Semé. ders wegvallen. De gestage inzet hiervoor samen met collega's zowel bij het Mediapastoraat als bij de KRO, heeft veel weg van die ge stage motregen. Je hebt een flinke dosis vertrouwen nodig dat die in zet zijn uitwerking heeft, dat het gras opkomt, soms op de meest onverwachte plaatsen en op een manier waarvan wij niet durven dromen.' wel de actie nog niet is afgesloten, is al een bedrag van bijna 600 euro binnen. Het definitieve bedrag wordt pas op het allerlaatste mo ment op de cheque ingevuld. Bij de overhandiging aan de ambassa deur van de CliniClowns, 's mid dags om half drie in de Wethouder De Haanschool, zijn de jeugdige kunstenaars zelf aanwezig. De overhandiging krijgt een extra feestelijk tintje, onder meer door het voor deze bijzondere gelegen heid aanbieden van een glaasje (kinder)champagne aan de makers van de schilderijen. Zaterdag 14 februari: Domorga- nist Jan Jansen speelt op het gro te Batzorgel werken van Johann Sebastian Bach. Naast de Dorische Toccata staan op het programma onder meer 'Allein Gott in der Höh sei Ehr', 'Komm heiliger Geist Herre Gott', Triosonate in C- dur en Preludium en fuga in G- dur. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij (collecte). In het weekend zijn uit Soesterberg ruim 360 militaire voertuigen en 100 containers met een inhoud potten, pannen, computers en on derdelen voor de militaire voertui gen naar de Eemshaven gebracht. Daar is het gisteren ingescheept aan boord van het Deense contai nerschip Tor Futura, dat het mate rieel naar Um Quasr in Irak ver scheept. Daar komt het schip op 1 maart aan. Vanuit Um Quasr wordt het materieel over de weg naar de provincie Al Muthanna vervoerd. Het is nodig voor de landmachteenheid die medio maart de mariniers in Irak gaat af lossen. Het Nederlandse contingent van de Stabilisation Force Iraq (SFIR III) bestaat ook deze keer weer uit 1.100 Nederlandse militairen. De militairen zijn afkomstig van alle krijgsmachtonderdelen, dus land-, zee- en luchtmacht, en vallen on der de verantwoordelijkheid van de Chef Defensiestaf. SFIR levert in het zuidoosten van Irak een bij drage aan de veiligheid en stabili teit. Daarnaast helpen de militai ren bij de wederopbouw en de op leiding van Irakese politie en het Irakese leger. De vier Chinook transporthelikop ters afkomstig van het 298-squa- dron van vliegbasis Soesterberg, die op het ogenblik op de voorma lige Iraakse vliegbasis Thllil zijn gestationeerd, hebben vanaf 6 au gustus tot eind januari 355 missies gevlogen. Op basis van het aantal gemaakte vlieguren zijn de trans porthelikopters toe aan groot on derhoud. De februari-expositie in Artis hock wordt verzorgd door vier vrouwen uit Soesterberg. Thea van den Berg, Annelien Bou- mans, Marijke Dijkman en Monique Musters ontwikkel den hun vaardigheid in het schilderen bij onder meer C- drie, De Werkschuit, en geza menlijk gedurende vele jaren bij Jean-Marie van Staveren in het Soesterbergse dorpshuis Burgstede. De combinatie van liefhebberij en gezelligheid brengt het kwartet daar nog altijd wekelijks bijeen. Medio vorig jaar trok het groepje de Soester kunstenares Karin de Bruin aan om hen één keer in de maand van feedback en nieuwe impulsen te voorzien. De tentoon stelling werd vrijdagavond onder grote belangstelling geopend door Karin de Bruin. De opening werd zoals altijd gecombineerd met Ar- tishocks JazzClub. Thea van den Berg schildert bij voorkeur met acryl. Door laag over laag te werken tracht ze diepte in haar kleuren te krijgen. Zij expe rimenteert ook graag met gemeng de technieken. Thea: 'Ik ga graag uit van realistische onderwerpen om daar vervolgens in kleur en vorm een experimentele uitwer king aan te geven.' Marijke Dijkman volgde een eta- ieuropleiding en senndert puur voor haar liefhebberij. Annelien Boumans schildert ook zelfstandig en verkocht al verscheidene wer ken. Het is voor haar de eerste keer dat zij officieel exposeert. Annelien: 'Voor mij is kleur erg belangrijk. Ik hou erg van het ex pressionisme, zoals dat van de Cobragroep.' Monique Musters werd een aantal jaren geleden met drie anderen genomineerd voor de landelijke eindronde van de Talens Palet wedstrijd in Utrecht. Zij werkt ook bij voorkeur met acryl en ex perimenteert verder graag met ge mengde technieken. Monique: 'ik schilder op gevoel en niet omdat Kunstenares Thea van den Berg bij schilderijen van haar collega Marijke Dijkman. Foto: Martijn van Amerongen 'het moet lijken'. Sfeer in een schil derij is voor mij belangrijk.' De expositie loopt t/m 24 februari en is op dinsdag, woensdag en vrij dag van 10:00 tot 12:00 uur te be zichtigen. Voorts op filmhuisavon den ('s maandags van 21:30 tot 22:30 uur). De toegang is gratis. Nadere info: Semmy Prinsen, huis meester, 88 035 - 60 19 577. 10 maart 2004 in deze krant met 88 foto's van Soester winkel- en zakenpanden! Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel.(035)6021841. Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Naam: Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 x 48,00 per keer 5,90 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 x 61,00 per keer 7,30 Jumbo Mega Jumbo 10 x€ 84,00 per keer 9,60 10 x€ 96,00 per keer €10,80 TEVENS VERKOOP VAN Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.30 uur tot 22.00 uur 09.30 uur tot 18.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 17