www. smeeingbestelwagens. nl Veilig BDC heeft zicht op nacompetitie peen bedreiging voor volleybalsters Basketbalsters delen tik uit fijflKci mn SPOED Danny Brandenburg maakt het verschil bij Odin-Hees Eemvogels niet dichterbij usiikdcaedkalek) AUTO SMEEING I HANDBAL ROLSTOELTENMS DANSEN TAFELTENNIS KORFBAL PAGINA 25 Jonge ploeg behaalt verdienstelijk gelijkspel bij DES'72 Sportprogrammajj WOENSDAG 11 FEBRUARI 2004SOESTER COURANT Stam/SoVoCo blijft winnen, maar verliest in bekertoernooi Ammerlaan op eerste plaats wereldlijst VOLLEYBAL KORFBAL Koploper MIA pakt punt in Soest I VISSEN SCHAATSEN Van de Kraats Marloes Faddegon ATLETIEK Belangrijke zege Red Stars tijdens titeljacht i 2004 uur htigen: De Soester Courant zoekt met spoed BEZORGERS Ook invalbezorgers zijn welkom. BASKETBAL Echtpaar Voorn Zelfverzekerd Shot rekent al op eerste plek KVO snijdt zich bijna in vingers tegen Wolderwijd Volleyballers maken zich op voor kraker Overtuigende zege fulltimer Van den Broek VOETBAL VOLLEYBAL WOENSDAG 11 FEBRUARI VRIJDAG 13 FEBRUARI ZATERDAG 14 FEBRUARI ZONDAG 15 FEBRUARI Het klinkt wat vreemd voor een subtopper, maar Smeeing/ BDC heeft zich zaterdag defini tief verzekerd van een langer verblijf in de eerste divisie. Atonium en Animo, zaterdag in sporthal De Banninghal te genstander van de Soesters, kunnen 'niet meer langszij ko men, maar dat zal waarschijn lijk voor nog eens zes, zeven ploegen gelden. Handhaving was het enige dat tel de voor de handballers die, tegen alle verwachtingen in, bezig zijn aan een uitermate succesvol sei zoen. De formatie van Paul van den Deijssel speelt als herboren en heeft het vertrek van een handvol meer en minder gerenommeerde spelers ogenschijnlijk moeiteloos opgevangen. Daarbij wordt er wel met krachten gesmeten, want de selectie is soms akelig smal. Zo ontbrak zaterdag ook routinier Charles van Kordelaar en moest Robert Wijnen als middenopbou wer aan de slag. Voorheen had hij altijd een leider naast zich nodig, maar nu zette hij met verve de lij nen uit. In Papendrecht verscheen Smeeing/ BDC met een ploeg die een gemiddelde leeftijd van 24 jaar had. Het resultaat tegen DES'72 (vierde) was er niet minder om: 24-24. De openingsfase was voor de Soesters (0-3), maar DES'72 liet zich de kaas niet zomaar van het brood eten: 5-6. Hierna ontspon zich in de sfeer volle sporthal een aantrekkelijke strijd, waarbij Smeeing/BDC met gevarieerd aanvalsspel het initiatief behield. Het kanon Koen Smeeing stond weer op scherp en had een leeuwenaandeel in de verrassende voorsprong in de rust: 13-15. Dezelfde speler, maar ook trainer Van den Deijssel liepen kort na rust pratend tegen een tijdstraf op en DES'72 profiteerde meteen: 19-16. Onder aanvoering van de twintigjarige Remco Hofstede pak te Smeeing/BDC de draad op. Hofstede was in de verdediging een rots in de branding en aan de overzijde trefzeker bij de cirkel: 20-21. In de tumultueuze slotfase werd duidelijk dat beide teams met hun krachten hadden gesmeten. Aan Soester zijde was het doelman Manasse Wisse die een rol van be tekenis speelde en zijn ploeg de kans bood de wedstrijd winnend af te sluiten. Met nog vijftig seconden op de klok redde Wisse en had Smeeing/BDC balbezit. Een hal ve minuut later dook Van den De ijssel in een time-out om het laat ste strijdplan door te nemen, maar een aanvallende fout van de ne gentienjarige Pieter de Vries gooi de drie seconden voor tijd roet in het eten, zodat het gelijk bleef en de wedstrijd al met al een terech te uitslag kreeg. Nacompetitie Smeeing/BDC speelt in het res tant van de competitie nog vier maal thuis en hoeft nog maar twee bezoekjes af te leggen. 'En dat is niet in ons nadeel', zegt Van den Deijssel, wiens ploeg nog zomaar kans maakt op deelname aan de nacompetitie. Achter de aanstaan de kampioen doen Aalsmeer 2 en Volendam 2 voor spek en bonen mee, omdat deze clubs reeds zijn vertegenwoordigd in de eredivisie. Handhaaft Smeeing/BDC zich op de zesde plaats of eindigt ze als vijfde, dan is de kans niet uitgeslo ten dat ze een periodetitel van UDSV mag overnemen. In de nacompetitie spelen vier teams uit en thuis tegen elkaar en de winnaar van deze extra reeks mag het vervolgens opnemen te gen de nummer elf uit de eredivi sie met als inzet een plaats in de hoogste handbalklasse. Dat is alle maal heel ver weg voor Smeeing/ BDC, maar is nog wel een dikke, vette worst die Van den Deijssel zijn spelers kan voorhouden. De trainer/coach wil namelijk dat zijn team de competitie op passende wijze afsluit en -nu de spanning er definitief af is- geen terugval maakt. Totally driven! VOOR NIEUWE OF GEBRUIKTE BESTELWAGENS: VW, MITSUBISHI, HYUNDAI, FIAT, ENZ., ENZ.... Basketbal 19:30 Lokomotief-Red Stars (H) (Den Haag) Dammen 12:00 DVSB-Huissen 2 (Baarn) Robin Ammerlaan heeft de eerste plaats op de World Ranking van de ITF Wheelchairtennis overge-, nomen van David Hall. In Sydney' versloeg de Soester rolstoeltennis ser zijn Australische rivaal in de finale met 3-6,7-5,7-5. In de drie laatste onderlinge finales in dit Olympisch jaar trok Ammerlaan tweemaal aan het langste eind. De ranglijst is straks mede bepalend voor de plaatsing en loting van de Paralympics in Athene, waar Am merlaan medailles hoopt te oog sten. De rolstoeltennissers verplaatsen, zich momenteel naar Melbourne, waar komende week de Australi- an Open voor hen op het pro gramma staat. Mogelijk komt het daar wederom in de eindstrijd tot een confrontatie tussen Ammer laan en Hall. Futsal 21:10 's Graveland-DVS Futsal 20:10AORC-Firtina'93 (Utrecht) 20:10 Dissel-SEC (Amersfoort) Tafeltennis 20:15 Laren 2-Shot Volleybal 2015 Unicornus-Stam/SoVoCo (H) (Bunschoten) VOETBAL- 2aterdag Zaterdag heeft Hees in Utrecht met een forse overwinning (2- 5) Odin nog vaster op de laatste plaats vastgedrukt. De uitslag zou doen vermoeden dat het een aantrekkelijke wedstrijd was, maar de werkelijkheid was dat de twee teams een bij zonder slechte prestatie lever den. Danny Brandenburg maakte alle goals voor de rood- witten. De eerste helft had weinig amuse mentswaarde, daarom was de ac tie van Brandenburg opvallend. Vanaf de middellijn raakte hij de bal en tot zijn stomme verbazing verdween de bal gejaagd door de wind in het vijandelijk doel. Met die voorsprong ging Hees de rust in. Vlak na de hervatting kon Bran denburg volkomen vrij gelaten fraai inschieten: 0-2. Hees maak te het zich daarna onnodig moei lijk. Met nerveus verdedigend spel bood het de Utrechters kansen, die tot de aansluitingstreffer leidde, al kreeg het daarbij wel de hulp van de arbiter die de grensrechter van Hees volkomen negeerde in een buitenspelsituatie: 1-2. Daarna maakte Brandenburg zijn one-man show af met nog drie gave doelpunten, Odin spartelde nog even tegen en scoorde de 2-5 wat tevens de eindstand was. Brandenburg was tevreden met zijn optreden. 'Vijf doelpunten in één wedstrijd, dat heb ik nog niet eerder gepresteerd, wel eens vier in een bekerduel. De eerste goal was de vreemdste, de derde dé mooi- ste, dat was een echte counter, en die schitterende assist van Arap Baskaya was niet te missen.' Trainer Jan Bos vond het een hele slechte wedstrijd. 'Maar je trekt je meestal op aan de tegenstander, als die goed speelt, dan ga je van zelf mee. Volgende week tegen Renswoude kunnen wij dat gaan waarmaken. Ik heb dan weer de beschikking over Bas van de Broek die zijn schorsing erop heeft zitten, dan kunnen we weer eens met twee spitsen spelen.' Aanvankelijk werden de korfbal lers uit Soest overdonderd door de gasten (1-5), maar gaandeweg de eerste helft werd dat gedeeltelijk rechtgezet. Toen de pauze inging, was de achterstand verkleind tot 5- 7. Eemvogels moest in de tweede helft veerkracht blijven tonen en deed dat ook. Kort nadat het ge lijk was geworden (8-8), nam MIA wederom afstand, maar ook dit maal lukte het Eemvogels de stand in evenwicht te brengen (12-12). Vijf minuten voor tijd nam MIA opnieuw de leiding, maar met zijn derde doelpunt zorgde Reyk Mul ler voor de eindstand van 13-13. Eemvogels is er niet in ge slaagd virtueel op gelijke hoog te te komen met koploper MIA 3. De Soester promovendus deelde in Spleasure Centrum de punten, zodat het verschil met de Amersfoorters vier punten bleef. Eemvogels heeft een wedstrijd meer voor de boeg, maar is wel af hankelijk van een misstap van de concurrent. Als MIA in de reste rende drie wedstrijden niet meer dan een punt verspeelt, is de koers gelopen. Vanwege de harde wind kozen de wedstrijdvissers van de Snoekbaars zaterdagmorgen voor de inloopha ven van Huizen. Hoewel ze daar meer beschut zaten dan elders hadden ze heel wat te stellen met hun paraplu's. Niettemin werd er goed gevangen. Willem van de Kraats boekte weer een dagzege met 13,35 meter. Hij werd kort gevolgd door Kik van de Hoef (12.70), terwijl het verschil met de derde plaats van Sjaac van der Bliek (9.95) een stuk groter was. Tijdens haar debuut op een natio naal kampioenschap is Marloes Faddegon als dertiende geëindigd op de supersprint. De schaatsster van SV Eemland reed zowel de 100 als de 300 meter tweemaal. Op de kortste afstand legde ze in 11.82 en 11.89 beslag op de vijfde en zesde plaats. De klasseringen op de 300 meter vielen lager uit. Met tijden van 29.57 en 29.22 werd ze vijftiende en twaalfde. ,r 3,-k.k. ■woning C dakkapel >et westen hilderd in S003 Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Na de valse start in het najaar staan de dames van Red Stars er in de nieuwe en beslissende competitie veel rooskleuriger voor. De basketbalsters deel den zaterdagavond een gevoeli ge tik uit aan Crackerjacks, dat op papier de voornaamste te genstander is: 64-43. Vanaf 9-8 in de vijfde minuut had Red Stars de leiding in sporthal Beukendal en die werd niet meer prijsgegeven. Wat niet wegneemt dat het bij tijd en wijle nog span-j nend was. De Amersfoorters kwa men eenmaal terug van 22-12 naar 22-20, maar moesten in het ver volg meestal het antwoord schuldig blijven op de gretige Soesters. Halverwege het derde kwart (39- 33) gaf Red Stars weer even vol, gas en werd het 45-35. In de vier de periode kwam Crackerjacks er niet meer aan te pas en werd dui delijk dat Red Stars op het condi tionele vlak meer inhoud heeft. Zodoende kon het verschil simpel worden opgevoerd. Tessa de Bruin werd topscorer met 19 punten en schoot onder meer drie driepunters raak. Ook Suzan- ne Visser en Antoinette van Etten (beiden 12) en Vanessa Vis (11) lieten zich gelden in de aanval. Na twee wedstrijden is Red Stars nog ongeslagen, terwijl de vijf an dere teams allemaal al eens een g slikten. Van belang voor Eric en Charlotte Voorn zijn zater dag als zevende geëindigd op het WK standaarddansen voor senio ren. Het paar danst bij Danscen trum Sepp en maakte in Antwer pen deel uit van een deelnemers veld van 58 paren uit 29 landen. Red Stars zal vooral zijn, dat de ploeg zo compleet mogelijk aan de resterende acht duels begint. Heren In het herenteam maakte Manfred Dikkers na een jaar zijn rentree. De center liet in Utrecht meteen zien, dat hij van waarde kan zijn voor de ploeg die het vooralsnog moeilijk heeft in de zware en span nende winnaarspoule. Voor de derde keer dit seizoen was BC Utrecht te sterk, maar het verschil bedroeg na veertig minuten slechts zeven punten. Red Stars toonde inzet en knokte ach enkele keren terug in de wed strijd. Zo werd het in het derde kwart op een gegeven moment 59-, 59 en hing er zelfs een verrassing Shot won vrijdagavond met 7-3 van Almeerspin. Het verschil had groter kunnen uitvallen, maar daar maalden de Soesters niet om. 'We worden toch wel kampioen', zei Martin Fransen zelfverzekerd. Binnen de kortste keren stond het 3-0 voor de thuisploeg en leek Shot af te stevenen op een eenvou-.. dige zege. Onverwachts verloren Fransen en Hans van Gooi echter het dubbelspel (15-13 in de derde game). Toen Fransen daarna ook kopje onder ging tegen Joost Blan kenberg was het ineens weer span nend. Het herstel kwam op tijd, want de volgende vier partijen werden sim pel in winst omgezet. Pas op 7-2 moest Paul Roest in een spannen de strijd zijn meerdere erkennen in Sander Spijkstra. Van Gooi bleef in drie enkelspelen gemakkelijk overeind. Tessa de Bruin was zowel van af stand als onder het bord moeilijk af testoppen voor Crackerjacks. Tegen de op papier voornaamste tegen stander tekende ze voor 19 punten. Foto: Foto Bell in de lucht. Een minuut of zes voor tijd creëerden de Utrechters weer een gat van acht punten. Omdat Dikkers ook moest uitblazen en Christiaan Glerum in de foutenlast was gekomen, legde Red Stars het daarna in de lucht af. Maar het was vooral de routine van de op ponent die van doorslaggevende betekenis was. Waar Red Stars af en toe te gehaast succes zocht, speelde Utrecht de wedstrijd dege lijk naar het laatste fluitsignaal: 77-70. KVO kan de titel uit haar hoofd zettenmaar wil proberen de twee de plaats op te eisen. Dat kan nog steeds, al sneden de Soesterbergers zich zaterdag bijna in de vingers. Slecht aanvallend spel, vooral in de eerste helft, bracht de ploeg in de problemen in het duel met Wol derwijd. Ondanks een veelbelo vende start (2-0) kwam KVO met 5-6 achter en na de hervatting liep Wolderwijd nog verder weg. De opponent vertraagde het spel zo veel mogelijk, terwijl KVO bij bal bezit het tempo opvoerde. De ommekeer kwam bij 7-9 en dat was met name te danken aan Rem co van Woudenberg die zich als enige wist te onderscheiden. De aanvoerder maakte acht treffers en was zodoende verantwoordelijk voor de 13-10-overwinning. De Soesterbergers waren zo ruiterlijk toe te geven dat de gasten recht hadden gehad op een punt, maar daar kocht Wolderwijd niets voor. nen, volgens trainer/coach Derk de Saegher. 'Je kunt in drie maan den speelsters niet dertig procent verbeteren, maar iedereen kan nog wel beter worden. De een met ser veren, de ander met passen of blokkeren. Dat kan straks twee punten per set extra opleveren, omdat je een bal net wat intelligen ter behandelt.' Bekeravontuur Het bekeravontuur is bijna ten ein de voor Stam/SoVoCo. Martinus, op dit moment derde van Neder land, nam zondagmiddag in De Bunt geen enkel risico en ver scheen op volle oorlogssterkte in het veld. Twee uur van te voren waren de Amstelveners al in de zaal en tijdens de voorbereiding werd niets aan het toeval overge laten. Kennelijk was Martinus ge waarschuwd voor de (bijna) ver- ras-singen die Stam/SoVoCo in de geschiedenis op haar naam heeft staan. In de volgepakte De Bunt bleef een (nieuwe) bekerstunt uit. Marti nus, derde van Nederland, was een maatje te groot. Dat ondervond ook Meike Martijn die op de foto een bres tracht te slaan in de Amstél- veense afweer. Foto: Foto Bell 'Martinus speelde super fanatiek', stelde De Saegher na afloop droog vast. 'Ze hebben niet gewisseld en geen bal, werkelijk geen bal weg gegeven. Op en top gemotiveerd waren ze. We zijn niet weg gemept, maar hebben geen kans gehad.' Het bekerduel eindigde in een 0- 3-nederlaag (19-25, 20-25, 20- 25), zodat de return in de kwart finale op woensdag 25 februari een formaliteit zal zijn. Niettemin toonde zondagmiddag iedereen zich tevreden, niet in de minste plaats om de nieuwe (hoofd)sponsor Conesco. Als Stam/SoVoCo promoveert naar de eredivisie, stelt dit bedrijf uit Oosterhout zich garant voor een nog groter bedrag. De heren van Stam/SoVoCo moeten Unicornus weer naast zich dulden. Ze verspeelden zelfs een punt tegen Smashing (3-1), terwijl de Bunschoters met 4-0 wonnen. Een mooiere uitgangspositie voor de kraker in de regioklasse is er niet. Vrij dag staan beide teams tegen over elkaar in sporthal De Kuil in Bunschoten. Dit seizoen stapte Stam/SóVo- Co al tweemaal als winnaar uit de onderlinge confrontatie. Voor de competitie werd het in oktober 3-1 en bijna twee we ken geleden werd Unicornus in de halve finale van de regiobe ker verslagen. De eindstrijd te gen Almere Haven is waar schijnlijk op 6 maart in Huizen en binnen twee weken begint ook het landelijk bekertoernooi waarvoor Stam/SOVoCo een startbewijs heeft gekregen. De competitie blijft echter het be langrijkst. Stam/SoVoCo kan vrijdag avond met een volledig fitte groep naar Bunschoten vertrek ken en gezien het spel van de laatste weken neemt trainer/ coach Jurjan van Slooten ook een propvolle tas met vertrou wen mee. De enige problemen die hij heeft, zijn van een luxe die elke trainer zich zou wen sen. Van Slooten verwacht ove rigens niet dat het duel tussen de twee kandidaten voor de ti- I tel van beslissende aard zal zijn. I 'Tenzij we met 3-1 of 4-0 win nen, maar anders zijn twee pun- I ten zo weer goedgemaakt.' Na Unicornus volgt meteen het lastige Wilhelmina, maar in de laatste reeks van vijf wedstrij den heeft Stam/SoVoCo in theorie een makkelijker pro gramma dan de concurrent. Beide favorieten promoveerden vorig seizoen naar de regioklas se en hopen nu direct door te stoten naar de derde divisie. Basketbal 17:15 Bulls-Red Stars (D) (Utrecht) iVoetbal flnne 1? 14:00 De Bilt-Soest Xl<111S JvtïIlCS 14:00 SEC-Nieuwland (Bos- Hans Renes zal vanaf volgend sei-, straat-West) zoen jeugdtrainer bij S.O. Soest zijn. De veertigjarige Soester neemt de D-pupillen onder zijn hoede. Renes is altijd onlosmake lijk verbonden geweest aan VVZ'49, waar hij de laatste sei zoenen hoofdjeugdtrainer was en de voetbalschool leidde. Een con flict tussen hem en het bestuur was er eerder dit seizoen de oorzaak van, dat het tot een breuk kwam. vangster greep Stam/SoVoCo wel de tweede set (20-25) en vervol gens mocht Stam/SoVoCo het met haar eerste spelverdeelster afma ken: 22-25 en 19-25. Omdat ook DOK met 3-1 won, bleef het verschil tussen Stam/ SoVoCo en deze eerste achtervol ger tien punten. De Soester forma tie kan de marge morgenavond vanaf 21:00 uur uitbouwen, want dan wordt in Amsterdam de in haalwedstrijd gespeeld tegen Ar- mixtos dat wordt geplaagd door twee blessures en dus eigenlijk geen probleem mag zijn. Hetzelf de geldt voor Abcoude dat zater dag naar De Bunt komt, maar daarna volgen nog onder meer twee lastige uitwedstrijden tegen Lycurgus en Altemo. De titel ligt voor de tweede achter eenvolgende maal voor het op rapen. De spanning is weg, maar zaterdag bleek toch wel dat de vol leybalsters elk duel bij de les moe ten zijn. Verder is er tijdens de trainingsuren nog wel wat te win- Dick van den Broek heeft tot nu toe geen spijt ervan dat hij zijn werk heeft neergelegd en sinds kort als fulltime atleet door het le ven stapt. De Pijnenburger won dit weekeinde op overtuigende wijze de minimarathon van Apeldoorn. In het deelnemersveld van 1700 atleten was Van den Broek attent en hij reageerde direct toen twee Marokkanen versnelden. Vijf lo pers maakten zich los van de rest van het veld, waarbij de Soester veel kopwerk voor zijn rekening nam. Hij deelde plaagstootjes uit en na 10 van de 18,6 kilometer kon nog maar één Marokkaan hem volgen. Óp 3,5 kilometer van de finish gaf Van den Broek nogmaals alles en kon hij onbedreigd op de finish afgaan. Zijn winnende eind tijd van 58.50 kan, gezien de slechte omstandigheden, als zeer goed worden geoormerkt. Na slechts vijf weken echte training was de Pijnenburger zeer tevreden over het resultaat. Zijn trainer René van Zee voorspelt een goed jaar voor zijn pupil Handbal 20:10 Smeeing/BDC (H)-Animo (BANNINGHAL!) Korfbal 18:45 KVO-Huizen (Banning hal) 20:15 Altius 3-Eemvogels (Hil versum) Voetbal 14:30 HCSC-WZ'49 (Den Hel der) 14:30 Hees-Renswoude (V.O. Utrechtseweg) 14:30 SVP-SEC (Veenendaal) Volleybal 19:00 Stam/SOVoCo (D)-Abc- oude (De Bunt) fegen degradatiekandidaat ®IO/Oosterwolde had de ge- podverfde kampioen Stam/ pVoCo duidelijk last van mo- atieproblemen. Onderschat- Jig van de opponent kostte de [joeg de eerste set, maar daar- i was de tegenvallende Soes- Eer ploeg toch te sterk voor de appere noorderlingen: 1-3. Ongetwijfeld waren de volleybal- pers in hun hoofd al bezig met de jekerwedstrijd tegen Martinus die jen dag later in De Bunt zou wor- jen afgewerkt. Hoe dan ook, in de jerste set werd Floortje Kok al paar de kant gehaald (om niet peer te worden ingezet) en mocht Bok spelverdeelster Ysabel daréchal voor even haar trainings pak aantrekken. Met de achttien jarige Hanna Talacua als haar ver-

Soester Courant | 2004 | | pagina 25