irt Afscheid van Juultje Krajenbrink I uur digitale fotoservice Zijn uw cardridges ook zo snel leeg? Tranen in H. Familiekerk I Kazuifel voor pr Beekman É*8 - omm WOENSDAG 11 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 H' Voor God spelen Jeugddienst in De Open Hof Website Lezingen bij NPB over 'Hooglied' Concert Ned. Cantorij I ScAatxtt uatuuwteed I Bijbelvertaling I VLEE! HL Ham Meubelen Volksuniversiteit Soest Klankbord ELKE WEEK EEN L fotoplusaltijd scherp. Het scheelde, jew, kaartje,! Jcm, t/cuv Zal, naar wie, anders? Dwarsfluitconcert in Muziekschool De kracht van de reclame ligt in de herhaling Uw foto's direct afgedrukt van uw cd-rorn of geheugenkaart 10x15 glans, Kodak Royal Paper Cantatedienst in Pauluskerk Baarn Maaltijd met God Chansons van Brei Joodse mystiek in de Emmakerk Op zoek naar geluk en zin Nelleke Noordervliet op Baarnsch Lyceum Een huis kopen wordt nog leuker met het Rabobank Nieuwbouwpakket. Breukelen, vast goed, 'aardij, hypotheken en antiën. Ook voor ver» van uw woning, gega, ?erd bespaard u op de kosten (soms wel dui- en euro's). Bel, mail of •t u een afspraak, voor /rijbf. gesprek 6017962 vanbreukelenvastgoed nl' vbo.nl (om alvast een te krijgen). dinginzameling nk al uw gedragen kle- e.d. aan Stichting amerecyling. U kunt het eren bij Depot Soest nstraat 112 Soest. Voor tueel afhalen 5 zak- ielt u 035-6021841. r u... zoek naar extra inkom- ondernemend? Bel thy Life 035-6035345. we computer nodig? lemen met uw oude? puter upgraden? WH- PUTERS tel. 6090443. TAPIJT (op voorraad), ijnen, etc. Michei 'eld Woninginrichting, wstraat 13, Soest. Tel. 5238324. Openings- x ma. 13.00-18.00; vrijd, 3-18.00 en 19.00-21.00; 10.00-17.00 of op af- ak. JOLES, keyboardles. Op iles krijgt u alle aandacht sert u snel en degelijk een sinstrument bespelen, is-proefles! Ook thuis les! ijgt les van een ervaren, ousiaste, gediplomeerde iekleraar. Bel Peter Loef, )35-6027330. 3KKENREPARATIES. larandeerd goed! Uur- <makerij Westeneng, Den klaan 48, tel 035-6011766 irde uien, interpeen, gram 25 ct >de kool, 500 gram itte kool, 500 gram jolraapjes, 500 gram 29 ct oene_kool, 500 gram ooie spruitjes, )0_gram ooie prei, 10 gram 29 ct 29 ct iksoy, ir pak 39 ct \r krop 39 ct >ll. andijvie, cn 0_gram69 c« ote bloemkool, rstuk 79 ct lerenkool pankfaar, 99 ct )urgette, stuks 99 ct nklady appels, lo 99 ct 'OCCOli, pakken 99 ct 'uiven zonder pit, )0 gram 99 ct ollandse komkommers, '125 ct jpernavels, hand- en pers- naasappels of 150 ct troenen, i ons 2 kilo t de Betuwe Jper Elstar of Jonagold, P?tJ99 ct ratis pak zuurkool t/m inderdag bij besteding 750 ct net voor (0$ Redactie: Piet van Dijk, Wim van I den Dool, Tanneke de Mol Ber- Bard Steenhuis. Redactieadres: tcrrit van der Veenstraat 93,3762 JC Soest, tel. 602 06 31, e-mail: w.vd.dooI@planet.nl. Nieuws en/ of tips graag insturen naar dit adres. Op Tweede Kerstdag is mijn moe der overleden. Ze had de ziekte van Rarkinson, was aan het demente ren en haar spraakvermogen was zo achteruit gegaan, dat je haar bijna niet kon verstaan. Toch had ze het naar haar zin in het ver pleeghuis. Vlak voor Kerst kreeg ze longont steking. Ze was niet meer aan spreekbaar. Ik moest onmiddellijk beslissen of ze nog vocht toegediend zou krijgen - of dat we haar gelijk zouden laten sterven. Onze moeder had vroeger ooit gezegd dat ze niet zomaar op wilde geven. Dus ja, wel vocht. En als het nog slechter ging, moest ze dan naar het ziekenhuis? Ik heb mijn drie zusters gebeld. We waren het er over eens: dan naar het ziekenhuis. Nog diezelfde mid dag werd ze naar het ziekenhuis gebracht. Waar de arts vroeg, hoe ver moeten we gaan met behande len? In de week die volgde hebben wij, de kinderen, verschillende keren moeten beslissen overleven of dood van onze moeder. We hebben voor God moeten spelen tegen wil en dank. De keerzijde van de verwor venheden van de medische weten schap. Achteraf hebben we vrede met hoe het gegaan is. Toch was er een mo ment waarop bij sommigen van ons twijfel rees: moeten we dit of dat nog wel doen? Ik heb het God ge vraagd - maar die gaf geen ant woord. Bovendien geloven mijn zusjes toch niet in God. Gelukkig zijn we er met zijn vieren uitgekomen. Maar je kunt je ook voorstellen dat dergelijke beslissin gen een splijtzwam worden binnen een familie, als al die godjes niet op dezelfde golflengte zitten. En dan ben je uiteindelijk niet alleen die éne dierbare kwijt, maar ook anderen met wie je juist herinneringen en verdriet zou kunnen delen... Olga Duijni, diaken Sow genieenten Ken je Loesje? Dat eigenzinnige en soms wat weerbarstige meisje dat haar officiële domicilie in Arnhem heeft, maar eigenlijk op j. veel meer plaatsen thuis is? Loes- j je verschijnt immers in de vorm van posters en kaarten overal waar mensen uitdrukking willen geven aan het ideaal om het le ven op de wereld beter en mooier te maken. Waarom dan niet ook in de kerk? Zondagmorgen 15 fe bruari om 10:00 uur, versieren Loesje-teksten De Open Hof. Dan is er een speciale kerkdienst die mede voorbereid is door jon geren van de jeugdkerk. Ook in de uitwerking zullen jeugdkerk- jongeren een actief aandeel heb ben. De band 'Op Pad' zorgt voor muzikale ondersteuning. Centraal staat het thema 'Contrasten'. Dat thema is voortgekomen uit het bijbelgedeelte dat voor die zon dag op het rooster staat: Lucas 6, 17-26. Wij denken dat Jezus de ene groep mensen hoop wilde geven, een hart onder de riem wilde steken. Een andere groep mensen wordt gewaarschuwd om niet alleen met zichzelf bezig te zijn. En beide zullen met andere ogen moeten leren kijken, zowel naar zichzelf als naar die anderen. Misschien kun je dan van ge scheiden werelden één mooie en betere wereld maken. Informatie en nieuws over en van de Samen op weg-gemeen- ten in Soest (De Open Hof, Em- makerk, De Oude Kerk en Wil- helminakerk) is ook via inter net beschikbaar. Zie daarvoor: www.kerkpleinsoest.nl. De vrijzinnige geloofsgemeen schappen van Baarn en Soest orga- niseren in de komende tijd een drietal bijzondere lezingen over Van Vrouw in Hooglied - een Wndraadse lezing'. De eerste is irgen, donderdag 12 februari in NPB-kerk in Soest. Ho. sprak bepaald niet vanzelf dat het Lied der Liederen een plaats in de bijbelse canon kreeg. Dat het uiteindelijk toch lukte is te danken aan de allegorische (niet-letterlij- ke) exegese. Daarmee kon de aardse erotiek spiritueel geduid worden. In de klassieke theologie werd de man of bruidegom ver staan als een beeld voor God of Christus en de vrouw of bruid als beeld voor het volk Israël, de Kerk of de mensheid. Zo kon het Hoog lied ook een geweldige doorwer king krijgen in de mystiek. Maar het Hooglied kan ook nog anders gelezen worden, waarbij het voor al boeiend is om te letten op de ik- beleving van zowel de man als de vrouw. Een tegendraadse lezing, die een nieuw licht werpt op de liefde die in het Hooglied bezon gen wordt! Inleider: ds. Aart van Lunteren. Plaats: NPB-kerk Soest, Rem- brandtlaan 20. Datum: Donderdag 12 februari. Tijd: 14:30 uur. Dit is de eerste van een drietal le zingen. De tweede vindt plaats op 26 februari in de NPB kerk te Baarn, Kampstraat 8, en de derde weer in Soest op 11 maart, aan vang 14:30 uur. r 1 SOEST Deze rubriek verschijnt eens per twee weken onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. De plannen om naar het westen des lands te verhuizen, zijn in een stroomversnelling gekomen en daarom vertrekt Juultje Kra jenbrink eerder dan ze eigenlijk had gedacht. Ze was als geeste lijk verzorger voor twaalf uur per week werkzaam in de ver zorgingscentra Groot Engen- dael en Molenschot in Soest. Met haar man, oud-burgemees ter van Woudenberg Jan Kra jenbrink, gaat ze in Oegstgeest wonen. Deze week neemt ze al afscheid, na bijna vier jaar. Ze kijkt terug op een bijzondere en bewogen tijd. 'Ik heb er nog even aan gedacht om dit werk vanuit Oegstgeest aan te houden,' zegt ze. 'Maar dat is qua afstand en reistijd niet te doen. Het is jammer dat ik het werk hier achter moet laten. Toen ik in 2000 aan de slag ging, was het een nieuwe functie. Het duurt een tijd voordat je dan bent ingewerkt. Maar na zowat vier jaar kan ik wel zeggen dat ik iets heb opgebouwd. Ik heb m'n plekje verworven in de organisatie, ik heb vertrouwen gekregen. Dat is iets wat ik nu moet loslaten.' Wijsheid Haar werk was mooi en moeilijk allebei, zegt ze terugkijkend. 'Mooi omdat ik mocht delen in de rijkdom van het leven van oude mensen. Mensen die terugkijken op hun leven, daar de waardevol le dingen uit vasthouden en die mij daar deelgenoot van maken. Het is een verrijking voor mezelf geworden. Mijn man vroeg me vanmorgen: ben je nou wijzer ge worden in die jaren? Ach ja, wij zer, ik heb wel veel wijsheid van anderen aan mogen horen. Iets daarvan hoop ik bij me te hou den.' Het werk was ook moeilijk. 'Het is soms zwaar. Ik kom met men sen in aanraking die veel verdriet hebben. Een partner die is overle den, een kind, een kleinkind. Mensen die als enige zijn overge bleven van een groot gezin. Men sen die verschrikkelijke dingen hebben meegemaakt. Mensen die veel moeten loslaten in hun le ven, die kampen met steeds meer lichamelijke gebreken. Die in de laatste fase van hun leven zijn, een periode waarin de vragen van het leven veel intenser zijn.' Ook dat verdriet neemt ze mee. 'Het is nooit zo geweest dat ik de deur achter me dichttrok en alles vergat. Sommige mensen zullen dat kunnen, ik heb dat niet ge kund. Ik kon dat niet achter me laten.' Juultje Krajenbrink heeft veel van de tweehonderd bewoners van beide tehuizen gesproken, van wie een aantal inmiddels is over leden. Als er nieuwe mensen kwamen wonen, trok ik daar ruim Juultje Krajenbrink. De introductiefase van de Nieuwe Bijbelvertaling (NBV) is begon nen. Deze loopt tot eind oktober; dan zal de officiële presentatie in de kerk plaatsvinden. De NBV is bedoeld voor kerkelijk gebruik, voor studie en als basistekst voor kerkmusici. Het is een geheel nieuwe oecumenische bijbelverta ling voor het Nederlandse taalge bied. In de protestantse kerken zal de NBV de Vertaling-1951 ver vangen. In de rooms-katholieke kerk zal naar het zich laat aanzien de Willibrordvertaling (herzien in 1995) ook in gebruik blijven. De protestantse rechtervleugel houdt vast aan de Statenvertaling (1637). Aan de NBV is geruime tijd gewerkt door theologen en neerlandici. De opdracht was een vertaling te maken die zowel recht doet aan het oorspronkelijke He breeuws en Grieks als gericht is op de kerkelijke doelgroep. Komende zondag -15 februa- ri om half vier concerteer! de I Nederlandse Cantorij onder leiding van Maarten Kooij in de kerk van de Heilige Familie aan de St. Willibrordusstraat met muziek rond 1600 in En geland. De tijd van Shakespeare. Vocale solisten, koor en gamba's geven kleurrijk gestalte aan een episode waarin de traan noodzakelijk was. Om drie uur worden de bezoekers ontvangen met een kopje thee of koffie. Maarten Kooij is uw gids in dit tranendal. De toegang is zoals altijd: naar draagkracht. Maarten Kooij als muziekgids. I Exclusief vlees per pakket van I 12,5-25 kg of meer (voor uw vriezer) I B.S.E. vrij GERDA TUPKCR 1 TEL. 035-6016991 I www.schoonnatuurvlees.nl I l1 Voor bankstellen in leer, stof of eiken. Kom bij Bram kijken. Tevens kasten, dressoirs, salontafels, eethoekstoelen en tafels. Tv-, video- en computermeubels, slaapkamers, matrassen enz. Uit voorraad leverbaar uit het goedkoopste adres van de Veluwe. B. Ham Hooglandseweg 19, Nijkerkerveen 033-2571654 Woensdagmiddag gesloten. Di Lassosiaat 65', tel. 6022195 COMPUTERCURSUSSEN Word, Exel, PowerPoint, Access, FrontPage, Internet, Windows, typen, introductie. cursussen, fotobewerking,, kindercursussen! DataDidact Computeropleidingen: 035- 6022826; www.datadidact.nl de tijd voor uit. Ik ging niet met een naar ze toe, maar na een week of drie tot vier. Dat waren altijd heel bijzondere gesprekken. De overgang naar een tehuis is groot; mensen beseffen dan dat ze de laatste fase van hun leven ingaan.' Haar taak als geestelijk verzorger was vooral luisteren, een klank bord zijn. 'Ik heb meestal heel wei nig gezegd.' Juultje Krajenbrink, die in Ermelo jarenlang ervaring heeft opgedaan in een kerkelijke gemeente als pastor, hecht aan de term geestelijk verzorger. 'Het is breder dan pastoraal werker, dat heeft een kerkelijke binding. Geestelijk verzorger is een ruimer, objectiever begrip. Ik was er ook voor niet-gelovige mensen, even- Een andere taak was het bijstaan van het verzorgend personeel. 'Het is heftig wat zij soms moeten meemaken. Ze hebben wel elkaar als belangrijk klankbord. Maar col lega's zitten in dezelfde positie. Ik sta buiten alles en ik praat er nooit over met derden.' Juultje Krajenbrink ging destijds aan het werk met geldelijke steun van de kerken. In de loop van de tijd is zij betaald door haar werk gever, de Stichting Zorgcentra Soest. Of zij een opvolger krijgt, is nog niet duidelijk. Wel heeft ze gemerkt bij bestuur en directie dat er duidelijk de intentie is om deze functie voort te zetten. Ze wil graag afsluiten met een bij zonder stukje tekst van de schrijf ster Clara Asscher-Pinkhof: "Ik heb je altijd in mij gehad, God. Als het straks voorbij is, laat ik je vrij." 'Dat zegt iets over mensen die God in zichzelf hebben ervaren. Dat je het eind van je leven in die lijn mag zien, dat geeft ruimte. Een hele mooie gedachte.' Toen Jan Beekman eind novem ber zijn 12,5-jarig priesterjubi leum vierde vroeg hij als cadeau een kazuifel speciaal bedoeld voor uitvaarten. Een kazuifel is een gewaad dat priesters dragen bij het voorgaan in een eucha ristieviering (Heilige Mis). Pas tor Beekman is erg tevreden over de uitvoering er van en wil op deze wijze iedereen die bijge dragen heeft hartelijk bedan ken. De kleur van het kazuifel is van grijs, licht grijs naar bijna wit grijs. Dit is in zekere zin de laatste mode op dit gebied. Vóór het Tweede Vaticaanse Concilie in het begin van de jaren zestig hadden de kazuifels bij uitvaarten een pikzwarte kleur. Daar is men na dat concilie anders over gaan denken. Naast het zwart (de dood) kwam ook de kleur paars (het verdriet) en de kleur grijs (hoop op eeuwig leven) opzet ten. De laatste uitvaartkazuifels kenden een combinatie van paars en grijs. Pastor Beekman: 'Ik heb voor een grijs kazuifel gekozen, omdat voor mij de belofte van het eeu wig leven centraal staat. Dat wordt nog versterkt door de mo tieven op de mouw en op de sto la. Die zijn uitgevoerd met zilver draad. Zilver staat voor het god delijke. Heel speciaal staat op de stola (die los over het gewaad wordt gedragen) een zogenaamde levensboom afgedrukt. Deze le vensboom staat voor het leven van de mens van geboorte tot aan de dood. Daarom ook de wortels naar beneden (wij mensen zijn van de aarde). Takken en blade ren die naar boven wijzen (wij mensen kennen ook het verlan- IN DE BUS? SPECIAALZAKEN Weedestraat 85 376) CD Soest 035 601 39 17 www. fotoswager. nl JAN VAN ZAL Oostergracht 1 (Industrieterrein De Grachten) Tel.: 035 - 6011018. www.vanzal.nl Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel.(035)6014152 per foto, geen openingskosten, 11 t/m 29 februari Op zondag 15 februari wordt tij dens de Cantatedienst in de Pau luskerk aan de Brink in Baarn uit gevoerd de cantate BWV 126: 'Er- halt uns, Herr, bei deinem Wort' door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. diri gent Bas Ramselaar. De dienst wordt geleid door ds. C. van Noord. Aanvang: 19:30 uur. Op zondag 15 februari viert de gereformeerde kerk vrijgemaakt van Soest het heilig avondmaal. Zij denkt tijdens deze maaltijd niet alleen terug aan wat Jezus, Gods zoon, voor de mensen deed door te sterven aan het kruis. Zij gelooft ook Gods belofte, dat ze in de he mel met Hem de wijn zullen drin ken op een feest dat geen einde heeft! De preek zal gaan over de engelen. In de bijbel staan in de kleine brief van Judas enkele ver zen over de engelen. De predikant, ds. R. ter Beek, zal de gemeente helpen Gods Woord beter te be grijpen. De diensten in de Schuilplaats, Parallelweg 1, beginnen om 10:00 en 17:00 uur. De avondmaalsvie ring is alleen voor de belijdende leden van de gemeente. Voor de jonge kinderen is er 's morgens opvang in de kerk. Iedereen is van harte uitgenodigd. Frédéric Dorfmann brengt mor genavond, donderdag 12 februari, een programma met chansons van Jacques Brei getiteld 'Les maux dits maux d'amours (de Jacques Brei)' Plaats: 't Hoogh landt, Kerklaan 1-3/hoek Zevenhuizer- straat te Hoogland. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 5,00. Deze avond wordt georganiseerd door de Alliance Frangaise Amersfoort. Pastor Beekman in zijn nieuwe uitvaartkazuifel. gen naar het hogere). Ergens on deraan vinden wij het motief van het kruis. Wij geloven in het eeu wig leven op grond van de belof te van Jezus Christus.' Binnen het jodendom bestaat een eeuwenlange mystieke traditie. Hoe de joodse mystiek in elkaar zit en wat iemand daar vandaag de dag aan kan hebben is onderwerp van twee avonden in de Emma kerk, Regentesselaan 2. Maandag 16 februari om 20:00 uur is de eer ste bijeenkomst; de tweede is op 1 maart. Beide avonden worden ge leid door ds. Pieter van Winden. De eerste avond gaat in op de ont wikkeling van de oude joodse mys tiek en hoe van daaruit de bijbel gelezen wordt. De betekenis van Isaac Luria wordt behandeld. Ook wordt nagegaan wat de aantrek kingskracht is van korte joodse ('chassidische') verhalen over rab bi's uit Oost Europa. Het werk van Martin Buber is hierbij van belang. Op de tweede avond wordt de moderne Kabbala besproken en onderzocht wat de mogelijkheden daarvan zijn voor een eigen ge loofsbeleving. De toegang is vrij. Informatie: SU 6033770. Op zaterdagmiddag 14 februari staat de dwarsfluit met al zijn mo gelijkheden centraal in de Muziek zaal van de Muziekschool in Amersfoort. De acht muzikanten zijn, naast hun werk als uitvoerend musicus, allen als docent verbon den aan de Muziekschool (Scholen in de Kunst). Tijdens dit concert, met de titel 'De dimensies van de dwarsfluit', zijn de verschillende stijlen, interpretaties, klankkleuren en samenspeelmogelijkheden van dit prachtige instrument met de betoverende klank te beluisteren. Er worden werken gespeeld van o.a. Bach, Doppler en Quantz in verschillende bezettingen, van een triosonate met klavecimbel en cel lo tot een fantasie voor fluit en pia no. Ook zal een werk op traverso (de voorloper van de dwarsfluit) ten gehore worden gebracht. Het concert zal ongeveer een uur duren en is door de lengte en door de keuze van het repertoire ge schikt voor een breed publiek. Liefhebbers en/of bespelers van de dwarsfluit mogen deze uitvoe ring natuurlijk niet missen! Muziekzaal, Muurhuizen 1, Amersfoort. Aanvang 16:00 uur. Toegang: 2,50; kinderen t/m 15 jaar gratis. Ieder mens is bewust of onbewust op zoek naar geluk en zin. Maar het is niet zo gemakkelijk vast te stellen wat geluk en zin nu eigen lijk betekenen. Op dinsdag 9 maart start drs. Hans de Vries bij Volks universiteit Soest een cursus, waar in de cursisten intensief zijn met onder meer de vraag naar beteke nis van geluk en zin wordt inge gaan. Gezien de aard van het the ma zal ook de eigen ervaring van de cursisten in de cursus ruim schoots aan bod komen. Duur van de cursus: 5 lessen, van 19:45-21:45 uur. De cursusprijs is. 40,00, kosten van de syllabus zijn 10,00. Paper roses Een cursus voor liefhebbers van rozen is de cursus Paper roses ma ken. De rozen worden gemaakt naar een idee van Nanette de Freese. De eerste avond wordt ge speeld met crêpepapier waaruit de kleur moet lopen en zo mogelijk wordt al een eerste roos gemaakt. Een deel van het lesmateriaal: ste len en bloemband is te koop bij de docente. De cursus wordt gegeven op de dinsdagen 2 en 9 maart van 19:30-21:30 uur. De cursusprijs is 22,00. Leren schminken De nieuwe workshop 'Leren Schminken' die voor een avond in het programma is opgenomen, is zo'n succes, dat al een derde avond nodig is om aan alle vraag te kun nen voldoen. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen beschikbaar-, op donderdag 19 februari van 19:30- 22:00 uur. Schminken is naast leuk vooral een kwestie van durven en doen! Tij dens de workshop leer je de basis technieken, zodat je voortaan zelf kinderen kunt gaan omtoveren tot heks, leeuw, prinses etc. Je schminkt één van de cursisten en wordt daarna zelf geschminkt. Van alle creaties wordt een foto ge maakt. Kosten voor deelname 17,50, (inclusief lesboek en foto). Voor meer informatie, aanmelden voor cursussen en het aanvragen van het vooijaarsprogramma: Volksuniversiteit Soest, Di Las sostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 6022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Martin Buber. Niet de schrijfster Naima el Bazaz, maar haar collega Nelleke Noor dervliet is morgen - donderdag 12 februari - present op het Schrij versfestival van Het Baarnsch Ly ceum. Ze werkt mee aan het lite rair café dat voor de bovenbouw wordt gegeven, samen met de schrijver Kader Abdolah en de dichter Ruben van Gogh. Naima el Bazaz is wegens ziekte verhinderd. Het literaire café (ter gelegenheid van het lustrumjaar) begint om 20:00 uur en ook ouders en be langstellenden zijn welkom. Bent u van plan een nieuwbouwhuis te kopen? Dan is hbt .Raböb^k Nieuw bouwpakket net wat voor u. Naast de hypotheek bëyat 'net pakket onde' andere een woon- en aansprakelijkheidsverzekering en een gratis qpieyeringskeuring. Zo zijn at uw financiële woonzaken in één keer goed geregeld en houdt u tijd over voor leuke dingen, zoals het inrichten. Meer weten? Loop even bij uw Rabobank binnen of kijk op www.rabobank.nl Het is tijd voorde Rabobank. Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 7