Smeeing/BDC legt lat flink stuk hoger Dammers nu in een na hoogste klasse Irnstige blessure van Bas van Doorn Schade van gelijkspel Soest valt mee tam/SoVoCo schudt medekoploper af r 81 www.autosmeeing.nl Bf jpa i WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 11 Handballers azen nu op deelname aan nacompetitie NDBAL J12- DVSB promoveert voor vijfde achtereenvolgende keer DAMMEN Uitstekend stukje nekwervel breekt af bij ongelukkige val WZ-er DVSB Kampioen Met dank aan onze adverteerders en sponsoren Zak 1 kilo sy&r s.v. WZ'49 - Merino's Behalve DCG verspelen ook andere kanshebbers punten VOETBAL - zondag VASTE BEZORGERS ER^^ at van 3 punten niet beslissend, maar vermoedelijk wel genoeg )0-20.00 0-18.00 QLLEYBAL (unItbd cardeaim) AUTO SMEEING doelstelling heette handha- g, maar inmiddels ligt de lat enlijk hoger voor ling/BDC. Hoewel de leiding wel zo reëel is te ;en, dat de handballers niets hebben te zoeken in de eredivisie, is het wel de bedoe ling dat de nacompetitie wordt gehaald. Ondanks een tamelijk zwaar programma is dat be paald geen hoogmoed, maar eep haalbare kaart. ing/BDC won ook de vierde 'edstrijd van 2004, al ging :el moeilijker dan aanvanke- iyas gedacht: 27-22. In Animo in de Soesters een tegenstan- lie verwoede pogingen onder- it de laatste strohalm in de |e divisie te grijpen. Grote te ler aan Soester zijde was dien dat Robert Wijnen niet meespelen. Toen hij twee ;ende honden uit elkaar haal- iep hij een lelijke beet in zijn Bop. pe Soesterbergse sporthal De r nghal, waarheen de handbal-» K-voor één keer waren uitgewe id kon Paul van den Deijssel wel hikken over de routiniers Ri- l van den Hoef, Willem-Jan Ider en Michel Roest, van wie jaatste zes doelpunten op zijn Éo schreef. 1 de spannende en aantrekkelijke ^strijd nam Smeeing/BDC een |-voorsprong, maar spelverdeler rcel Nieuwenhuys van de Rijs- ijkse gasten hield zijn ploeg in de ie. In de slotfase van de eerste lelft zorgde Michel Roest met drie ffers toch weer voor een gaatje: Ifie voorspelde dat Smeeing/ "T)C daarna snel korte metten zou iken met Animo, veranderde abrupt van gedachten toen Nieu wenhuys weer van zich deed spre ken. Volslagen tegen de verwach tingen in leidde Animo twintig minuten voor tijd met 17-19. Tot die fase in de wedstrijd had Koen Smeeing nog steeds geen doelpunt gemaakt. De topscorer werd voortdurend in de gaten ge houden door Animo en de Soes ters konden maar moeilijk hun draai vinden. Niettemin ging Smeeing toch een rol van beteke nis spelen. Hij vuurde eenmaal meedogenloos raak en gaf en pas sant twee prima assists op de jon ge Pieter de Vries, die met vier doelpunten de toekomstperspec tieven van de handbalvereniging kleur gaf. Wat dat laatste betreft leverden Remco van Hofstede (driemaal) en Bas Tolboom (twee) hun bijdragen. Smeeing/BDC kwam terug tot 20- 20 en bereikte vervolgens het breekpunt in de wedstrijd. Nieu wenhuys maakte in een break-out een grove overtreding op Smeeing en kreeg meteen de rode kaart voorgeschoteld. De Soesters maak ten optimaal gebruik van de nume rieke meerderheid, want De Vries en Tolboom joegen de bal elk tweemaal in het doel. Zonder zijn beste speler was Animo de weg kwijt en kon Smeeing/BDC het duel met 27-22 naar zijn hand zet ten. De nacompetitie lonkt voor Smeeing/BDC en de handballers willen daar nu vol voor gaan. Ge zien de geringe onderlinge ver schillen tussen de nummer vier tot en met tien kan het nog alle kan ten opgaan voor de betrokkenen. De Soesters spelen zaterdag thuis tegen Volendam 2, dan uit tegen Gemini, thuis tegen Swift, uit te gen Gazellen en tot slot thuis tegen Jos Lans krijgt een weinig liefko zende knuffel van een Rijswijker. Smeeing/BDC ondervond onver wacht veel problemen aan Animo, maar trok aan het langste eind, na dat Animo's topscorer Nieuwen huys werd weggestuurd. Foto: Foto Bell het hoger geplaatste Groene Ster. De andere tegenstanders hebben een tot vijf punten achterstand op- Smeeing/BDC. Mocht Smeeing/BDC de nacom petitie bereiken, dan moet het tus sen 27 maart tot en met 9 mei'vol aan de bak en zes extra wedstrij den spelen. In de twee weekeinden daarna volgt de 'best of two' tus sen de twee beste periodekam pioenen. De winnaar van die serie mag vervolgens met de nummer elf uit de eredivisie strijden om een plaats in de hoogste handballea gue. Voor de vijfde achtereenvol gende maal heeft het eerste tiental van DVSB zich verze kerd van de titel. Volgend sei zoen mogen de dammers uitko men in de landelijke hoofd klasse en zullen ze ongetwijfeld proberen meteen door te stoten naar de hoogste damklasse van ons land. Bij winst op Huissen 2 zou het kampioenschap DVSB niet meer kunnen ontgaan. Groot was de verrassing toen een aantal sterke spelers van de tegenpartij was ver vangen door onbekende dammers. Dat kon niet meer mis gaan, was de veronderstelling aan Soester zij de, maar DVSB kwam bedrogen uit. Voor het eerst dit seizoen slaagde de ploeg er niet in te win nen, maar werd een moeizaam ge lijkspel (10-10) uit het vuur ge sleept. De mineur over dit resultaat ver dween als sneeuw voor de zon, toen bleek dat concurrent Het Noorden eveneens een slippertje had gemaakt en het verschil op de ranglijst drie punten bleef. Met nog één wedstrijd voor de boeg kan die kloof niet meer worden gedicht. En dus werd er zaterdag gefeest door het damteam dat de laatste jaren telkens is versterkt met top- spelers. Zo kon ook de spanning worden weggewerkt die boven ver wachting hoog was opgelopen tij dens de voorlaatste wedstrijd. Na remise van Francis Tholel en winst van Bert Zwart ging Piet Karregat tegen de sterke Kemperman on deruit. Omdat Andrew A Ong en Pavel beiden remiseerden, werd het 5-5. Klaas Bor, de man in vorm, zorg de weliswaar voor 7-5, maar met grote vreze werd gevreesd voor de afloop van de partijen van Harry Clasquin en Ruud Kloosterman. Beide DVSB-ers verloren en een nederlaag tekende zich af. Op dat moment stond Het Noorden nog voor in Leeuwarden. Opluchting was er nog niet, toen Cees Binnen- kade remise overeenkwam (8-10) en vanaf dat moment waren alle ogen gericht op Paul Sier die na vijfenhalf uur spelen zijn opponent op de knieën kreeg en voor zijn ploeg een gelijkspel realiseerde. De verslagenheid was niettemin aanzienlijk, totdat uit Leeuwarden het verlossende bericht kwam dat ook Het Noorden had gemorst. De ambities van DVSB werden zo- Acc. kantoor Kraaykamp Den Oude Garage De Soester - Drukkerij Neo-Print Brink Kantoorinstallaties doende wederom in de praktijk ten uitvoer gebracht. De damclub is zeker van de titel, zodat opnieuw een unicum in haar geschiedenis kon worden bijgeschreven. Transfer Teamleider Evert Davelaar heeft inmiddels al gesprekken gevoerd met een jeugdige topspeler uit de ereklasse. Hij wil nog geen naam noemen, maar veronderstelt dat deze transfer op een oor na gevild is. De komst van een topspeler is gewenst, omdat de Wit-Rus Pavel heeft aangekondigd te zullen ver trekken. 'Omdat hij zelf meent, dat hij onder de maat heeft gepres teerd en zichzelf een waardeloze 'huur' vindt. Dat is misschien moeilijk te geloven voor een bui tenstaander, maar het is echt zo. Pavel heeft in zijn land een keihar de damopvoeding gehad. Daar tel je alleen maar als je wint. Als hij verloor, werd hij geslagen door zijn trainer. Ik kon dat aanvankelijk eveneens moeilijk geloven, maar ben vorig jaar in Minsk geweest en heb dergelijke praktijken toen met eigen ogen gezien. Dat is beslist niet leuk hoor, maar daar werkt het zo.' Of er, afgezien van de eventuele jonge topdammer, meer gerenom meerde spelers zullen worden bin nengehaald, betwijfelt Davelaar. Of er moeten nog meer sponsors opstaan. 'Met dit team moet het mogelijk zijn om weer kampioen te worden en naar de ereklasse te gaan. Als we die stap ook willen maken, staan we voor de keuze, want dan moet je zeker vijf spelers erbij hebben en je begrijpt dat zo iets financiële consequenties heeft.' PLUS Patat frites Hamlappen Kiloj&48T KORTING fOETBAL zaterdag ?Z'49"had aangezet voor de jacht op de gelijkmaker en Bas an Doorn zette af voor een pichtduel op het middenveld. Toen hij was gesprongen, bukte zijn tegenstander en de aan- oerder van WZ'49 tuimelde fver hem heen. Met zijn hoofd pcht naar beneden stortte Van Doorn naar de grasmat, waar hij nog wel met zijn pols een oot deel van de klap opving. jaarna zag ik zijn hoofd knikken, Lat was geen prettig gezicht', her- lert voorzitter Aart Bosman van 'Z'49 zich het ongeval. Van iorn kon nog lopend naar de :edkamer toe. Vandaar werd hij ir ambulance naar het ziekenhuis Bt Den Helder vervoerd. Daar gleek dat Van Doorn nog geluk bij o ongeluk had gehad. In de ma- leplaats was het kantje boord jor de Soester. ihalve een gebroken pols, was [n uitstekend stukje van een nek- irvel afgebroken. 'Was de breuk kele millimeters groter geweest, in had hij een dwarslaesie gehad', Idus Bosman die met clubarts Lex Drop de speler ter zijde stond in het ziekenhuis. Van Doorn kreeg op last van de specialist een stijve nekbrace om. Voor een meer comfortabele bra- ce vond de arts het nog te vroeg. Zondag durfde men^het nog niet aan om de voetballer te vervoeren naar het ziekenhuis in Utrecht, maar volgens Bosman -die zich baseert op uitspraken van de Hel- derse medici- is het gevaar op er ger letsel nu in principe geweken. Maandag zouden de doktoren op nieuw bekijken of het verantwoord was de speler te vervoeren. Uitein delijk werd besloten dat hij op dinsdag weer naar huis mocht. Daar zou hij gisteravond rond ze ven uur arriveren. Waarschijnlijk heeft de pols een groot deel van de klap opgevan gen, zo hoorde Bosman in het zie kenhuis van de specialist. De breuk in de pols was op zich mooi, zodat het gekwetste lichaamsdeel meteen in het gips kon worden gezet. Omdat de breuk net boven het ge wricht zit, zal Van Doorn vermoe delijk altijd last ervan houden, maar de rechtshandige Soester is blij dat het zijn linker pols is waar op hij in eerste instantie terecht kwam. Toen hij hoorde dat het veel erger had kunnen uitpakken, was Van' Doorn volgens Bosman behoorlijk geschrokken. Ook de spelersgroep en de begeleiding waren neergesla gen. Zij wilden aanvankelijk met A.s. zaterdag op sportpark Zonnegloren aanvang 14.30 uur: Er wordt om zeer belangrijke punten ge streden!!!! Zonder Bas van Doorn, vanaf deze plaats wensen wij onze aanvoerder veel sterkte met zijn herstel!!!! de spelersbus wachten op Van Doorn, maar Bosman liet al snel weten, dat zulks geen zin had. De voorzitter en clubarts Drop bleven wel bij de voetballer totdat enkele familieleden van de speler zich in het jjelderse ziekenhuis hadden gemeld. 'Tóen hij 's avonds wat pijnstillers had gekregen, had hij al weer aardig praatjes', zei Bosman die met Drop door de voorzitter van HCSC naar Soest werd terug gebracht. Het is afwachten hoe lang het her stel van Van Doorn zal duren, maar bij de club verwacht men dat de aanvoerder dit seizoen niet meer in actie zal komen. Voor wat het nog waard is: WZ'49 verloor het duel tegen HCSC met 3-1. De Soesters von den zichzelf niet slechter dan de Noord-Hollanders, maar hadden het vizier niet goed afgesteld. Het scheelde soms weinig, want Hidde Reitsma raakte een keer de lat. Na rust kwam HCSC op een 2-0- voorsprong die werd verkleind door Saddy de Koning. In de fase dat WZ'49 al aan 2-2 dacht, viel Van Doorn uit en mocht Ronald Heerschop hem niet meer vervan gen, omdat hij alle drie wissels reeds had verbruikt. In de slotfase counterden de gastheren nog naar 3-1. Spanning kan de tweede klasse niet worden ontzegd. Met DCG, NVC en HFC wedijvert Soest om de titel, terwijl de acht andere ploegen allemaal de mouwen opstropen om de gradatie te ontlopen. Drie van de vier clubs uit de kopgroep verspeelden zondag 'dure' pun ten, zo ook Soest dat bij De Bilt niet verder kwam dan 1-1. Tegelijkertijd liet NVC zich op ei gen veld verrassen door het be scheiden CDW (1-2), terwijl HFC (vierde) in een doelpuntloos duel de punten deelde met De Meern (tiende). De enige die geen mis stap maakte, was DCG. Deze ploeg versloeg de nu definitief af gehaakte periodekampioen Zee- burgia met 0-1 en naderde Soest tot op een punt, maar kan die ach terstand omzetten in een voor sprong als het de inhaalwedstrijd tegen Hercules winnend afsluit. Op zondag 29 februari komt DCG overigens naar de Bosstraat-Oost. Na vier opeenvolgende competi tiezeges (in ruim drie maanden) hadden de blauwwitten het volle dig aan zichzelf te wijten dat ze niet met een zege uit De Bilt te rugkeerden. Het duurde een kwar tier voordat Soest de gastheren onder de duim leek te hebben. In de over het algemeen matte verto ning mocht Jordi Brouwer aanleg gen voor een vrije trap. Het was het eerste schot op doel van Soest dat meer grip op De Bilt kreeg en in de 27c minuut via een prachti ge kopbal van Brouwer op 0-1 kwam. Uitgespeelde kansen waren in het vervolg van de eerste helft niet meer te noteren. De drie kwartier na rust waren niet bepaald opwindender. Soest maakte zich soms schuldig aan hautain voetbal, maar liet weinig wapenfeiten zien. Brouwer testte na bijna een uur saai voetbal van af 35 meter de doelman van De Bilt Die voorkwam ternauwer nood een tweede tegentreffer. Soest dacht kennelijk dat de klei ne voorsprong betrekkelijk een- voudignaar het einde kon worden geloodst, maar kwam bedrogen uit. Een minuut of tien voor tijd GEVRAAGD in Soest voor de Aanmelden: te!. 6014152 sprak Edwin de Kruyff zijn routi ne aan en liet zich enigszins op zichtig vallen in het strafschopge bied. De scheidsrechter wees naar de stop en De Kruyff nam zelf plaats achter de bal om deze on houdbaar voor Reijer Ran in het doel te knallen: 1-1. Bijna kwam Soest toch nog als winnaar uit de bus. Pietersen leg de van grote afstand aan, maar de bal spatte op de lat bijkans uiteen. Met twee kopballen was Soest in die slotfase ook nog gevaarlijk, maar een teleurstellend gelijkspel kon niet meer worden ontlopen. Periodetitel Mede door de andere resultaten viel de schade achteraf mee. Soest houdt alles in eigen hand, te meer daar het DCG nog op de Bosstraat ontvangt. De koploper van de tweede klasse doet ook nog volop mee in de strijd om de tweede pe riodetitel. Samen met de koninklij ke HFC staan de blauwwitten eer ste in deze tussenstand. Het doel saldo'van de Haarlemmers is met plus 7 iets beter dan dat van de Soesters (plus vijf). n/of zetfouten voorbeh aersonen ouder dan 16 lai kis je ze drie keer achter el- aar verslaat, moet je het ook naken. De drie punten voor- ong zijn nog niet beslissend, Jaar waarschijnlijk wel vol- oende.' Jurjan van Sloten kon rijdagavond opgelucht adem- alen na de 1-3-zege van Stam/ SoVoCo op medekoploper nicornus. Het resterende pro- amma van zes wedstrijd lijkt eneens in het voordeel van de Soesters. licornus, dat geplaagd wordt [öor blessures, moet nog zweten tegen de nummers drie, vier en zes, terwijl Stam/SoVoCo onder meer de onderste vier tegenover zich krijgt. 'Als je het tegen die ®loegen nog weggeeft, verdien je het niet, maar ik denk niet dat dat zal gebeuren', aldus Van Slooten die beseft dat je niet kampioen 'ordt in een rechtstreeks duel met /nicornus, maar in een uitwed strijd tegen Keistad 16 in een hal iet een lekkend dak, een half- ichte bal en slechte scheidsrech- rs. De ontmoeting tussen de twee :oplopers van de regioklasse was geen denderende wedstrijd, maar dat kwam omdat er van beide kan ten veel spanning opzat De voor naamste zorg van Van Slooten was hoe zijn jonge spelers daarmee zouden omgaan, maar dat bleek 1 achteraf allemaal overbodig te zijn geweest. Even moest Stam/SoVo Co wennen aan de omzettingen van Unicornus dat zich volledig had aangepast aan het spel van de Soesters, maar ook dat karwei was vlot geklaard. In de eerste twee sets kwam de ploeg van Van Slooten eigenlijk geen moment in de problemen en met 20-25 en 22-25 werden deze sessies winnend afgesloten. Dat het in de derde set stroever verliep, had te maken met het feit dat de krachten afnamen bij Stam/SoVo- Co, terwijl de Bunschoters met een alles of niets mentaliteit voor hun laatste kans vochten. Met 25-23 pakten ze de set, maar daarna deelden de Soesters weer de lakens uit: 23-25. 'Wij hadden meer servicedruk en zijn over het geheel toch gewoon beter dan Unicornus', luidde het commentaar van de coach die donderdagavond nog een lastige klus heeft te klaren in Spleasure Centrum. Om half negen wordt daar de naar voren gehaalde thuis wedstrijd tegen Wilhelmina (oor spronkelijk 21 februari) afgewerkt. Gisteravond, na het ter perse gaan van deze editie, speelde de ploeg tegen Smashing in de eerste ronde van bekercompetitie voor de divi sie- en beste regioteams; de finale om de regiobeker volgt binnen een maand. Het herenteam van Stam/ SoVoCo is dus nog op alle fronten van de partij. Aanblijven j Niet minder belangrijk is dat waar schijnlijk binnen twee weken kno pen worden doorgehakt met het oog op volgend seizoen. Enkele jongelingen staan enigszins in de belangstelling van divisieclubs, maar als Stam/SoVoCo zelf pro moveert naar de derde divisie, is het voor hen aantrekkelijker om te blijven. In dat verband is ook het aanblijven van Van Slooten wel licht voor sommigen mede bepa lend voor hun keuze. De trainer/coach heeft enkele wensen bij het bestuur neergelegd. De belangrijkste daarvan is dat er meer trainingsfaciliteiten komen voor het tweede herenteam, zodat de aanstormende jeugd beter kan worden opgeleid. 'Met één training per week help je ze niet op weg. We hebben als herenlijn laten zien dat we goed op weg zijn en daar moet wat tegenover staan', aldus Van Slooten die in de week na de krokusvakantie antwoord hoopt te krijgen van het bestuur. Hij geeft min of meer al aan er een vijfde seizoen aan vast te plakken als er extra trainingsmogelijkheid voor heren 2 wordt ingeruimd en er geen leegloop ontstaat. Voor dat laatste hoeft waarschijnlijk niet te worden gevreesd. Het bestuur van de volleybalvereniging heeft de bal maar voor het intikken, zo lijkt het. Dames Het damesteam vergrootte de voorsprong op DOK tot vijftien punten. Stam/SoVoCo won don derdagavond het inhaalduel met Armixtos met 3-1 en klopte zater dag in De Bunt Abcoude met 4-0. De enige spanning die resteert in de top van de eerste divisie is in welk weekeinde Stam/SoVoCo de titel officieel pakt en of dat in een thuiswedstrijd zal gebeuren. Tegen Armixtos kon de ploeg het zich permitteren slecht te spelen. Dat kostte haar de tweede set, maar ondanks de matige beurt had Stam/SoVoCo eenvoudigweg te veel klasse in huis om zich uit het veld te laten slaan: 19-25, 25-23, 16-25,18-25. Tegen Abcoude kwam Stam/ SoVoCo helemaal niet in de pro blemen: 25-19,-21, -20, -20. Manager Jacques Hardenberg gaat binnenkort met trainer Derk de Saegher en diens assistent Jos Blanken afstemmen wat de plan nen en wensen zijn om vervolgens aan alle speelsters afzonderlijk te vragen wat hun ideeën voor vol gend seizoen zijn. Verder zal er vooral hard worden getraind om eind april, begin mei optimaal aan de promotiewedstrijden te kunnen beginnen. Uit de andere eerste di visie zal hoogstwaarschijnlijk WC, dat -met een wedstrijd min der- een voorsprong heeft van ne gen punten, de tegenstander zijn. Uit de eredivisie zijn Sneek en Donitas de voornaamste kandida ten. Foto: Foto Bell In het hol van de leeuw sloeg Stam/SoVoCo medekoploper Uni cornus van zich af. Door de 1-3- zege namen de Soesters een voor sprong van drie punten op de Bun schoters. Totally driven! 4 OOK VOOR UW NIEUWE OF GEBRUIKTE MITSUBISHI...

Soester Courant | 2004 | | pagina 11