*s Soest Rita de Bruin: 'Ik moet elke dag wel even schilderen...' SCHIPPER 'Soest aan de Seine' iekrant man 1CULTUUH r 18.999,- Chansons van Edith Piaf live in Soest CirLióhOCK Lezing Guido Lamot in Spirituele Kring Soest Vioolrecital Birthe Blom voor Muziekkring Eemland SCHRAVEMADE B.V. PAGINA 14 jtextiel WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 15 50.950,- 570,- 92,- >1.612,- 2.613,- Brede Bibliotheek Soest Film Pietje Bell 2: 'De jacht op de tsarenkroon' Klatergoud speelt 'Woestijnrozen' Aquarellen in de Klarinet Boekenweek 10 t/m 21 maart Bewegen Tevens 'Morvern Callar' Synthese van Bergrede, Taoïsme en Zen Woord Daad- winterwandeling in Lage Vuursche WEENS KERSENTAARTJE KOFFIE ROYAAL GEBAK GDogter6m I Knutseldagen voor kinderen bij 't Karrewiel Vu-dialezing over Russisch landschap Artishock Literair met Bart Chabot 'Rock 'n Roll Junkie' Bezoek buurvrouw *y 'ïï)oBiV<flv. s/icciafc aanfuctkingi Kijk oofacnifc wa k in cfc krant fummmtm r. elettering st 035 - 58 80 425 www.stalenhoef.net ilke woonruimte, lebrelde collectie thuis, door onze s voor een snelle /aliteit, allure en 'rijdag koopavond. nwonen.nl -1-2004; actie geldig ielde auto's kunnen aties. Tel.: 035-7501820 Willaertstraat 49 SS 6095829| Zaterdag 28 februari (extra voorstelling!) Pietje Bell zet samen met de roversbende De Zwarte Hand de boel behoorlijk op stelten! Een sneeuwballengevecht, een inbraak bij buurman Geelman en de op sluiting van Pietje in de gevange nis zijn het begin van een reeks nieuwe avonturen. Miljonair Stark heeft het voorzien op een Tsaren- kroon die hij met behulp van de boeven Klok en Teun in handen wil krijgen. Zal het Pietje Bell en zijn roversbende lukken de kroon uit de handen van de boeven te houden? Aanvang: 14:00 uur. Toegang: €4,50. Woensdag 3 maart Roald is in de woestijn op zoek naar een vergeten verhaal. Wan neer vreemde stemmen woorden in zijn oor fluisteren, weet hij dat hij de juiste plek gevonden heeft. Vanonder het zand komt de vertel ling van duizend-en-één-nacht tot leven. 'Woestijnrozen', een beeldende theatervoorstelling voor iedereen, met prachtige mensgrote poppen. Leeftijd: 6+. Duur: 55 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: 035-6095829. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 11:00-18:00 uur, en een uur voor aanvang van de voor stelling. Op maandag zijn de theater kassa, receptie en bibliotheek gesloten. Soester Courant veel gelezen veel geprezen De Klarinet :jf- KlarineO9^el^023139 Ontspannen bewegen op muziek is een les die vrijdag 5 maart zal wor- I den gehouden voor mensen van 55 tot circa 70 jaar. Er zijn nog enkele plaatsen open voor de les die wordt gehouden in De Klarinet, van 10:15 tot 11:30 uur. Onder begeleiding van muziek worden de I spieren en de gewrichten geoefend 1 en bij het bewegen worden ook I kleine materialen gebruikt, zoals I ballen en hoepels. Als afsluiting 1 wordt Tai Chi Tao beoefend, een I bewegingsvorm die bijdraagt aan leen fysieke en mentale gezond- Iheid. Mevrouw M. de Wilde is de ■gediplomeerde leidster. (Maaltijd Van 19 februari tot en met 8 maart [kunnen 55-plussers zich aan de bar ïvan De Klarinet of telefonisch 16023139) opgeven voor de geza menlijke maaltijd die op dinsdag 116 maart zal worden geserveerd, pp het menu staan champignon loep, kip met rijst en salade en /ruchtenkwark. De kosten bedra- fcen 4 euro p.p. Internet pp woensdag 25 februari start in De Klarinet weer een cursus inter- let en e-mail. Er zijn vier lessen, plkens op woensdag van 13:30 tot ■5:00 uur. De groepen bestaan uit maximaal 8 personen, zodat er |oor iedereen voldoende aandacht Deelname kost 25,00 inclu- lef lesmateriaal. Ireatiefniarkt lp zaterdag 27 maart wordt van 1:00 tot 14:00 uur een creatief- larkt gehouden in het ontmoe- jgscentrum. De werkgroep van 1 SWOS, die de organisatie in hden heeft, is op zoek naar Insen die zelfgemaakte hobby-, pst- en creatieve artikelen willen Ikopen. Deelname aan de markt :ost 4,00. Opgeven kan bij de |lerenwerksters Tosca van Bus- en Anja van Vliet, ÉS 6023139. Jw totaalinstallateur RA. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE I bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTÓESTELLEN Vanaf de komende week (20 februari) zijn er in de Klarinet/ Vijverhof in Overhees onge veer 15 aquarellen te bewonde ren van Rita de Bruin uit Soest. Misschien is er ook een olie verf- of acrylschilderij bij. De expositie duurt tot 2 april. Rita de Bruin, geboren Haarlem se, woont al jaren in Soest. Veel Soesters kennen haar van de be kende slagerswinkel in winkelcen trum Overhees, waar haar man Joop de scepter zwaait. Rita heeft zelf ook haar partijtje meegeblazen in de drukke winkel, maar is te genwoordig meestal thuis. Voor hun komst naar Soest woonden ze een aantal jaren in Soesterberg. Rita heeft van huis uit belangstel ling voor de schilderkunst. Ze kreeg die mee van haar vader, die zelf ook graag het penseel hanteer de, al heeft ze destijds nooit met hem 'meegeschilderd'. Dat kwam pas later, toen ze zich afvroeg of ze het óók zou kunnen. Welnu, dat was inderdaad zo. In Soest volgde ze een aantal jaren geleden schil derles bij Walter Otten, bij wie ze zich vooral bekwaamde in olieverf schilderijen. Sinds ze wat vaker thuis is heeft ze haar oude hobby weer opgepakt en nu legt ze zich vooral toe op aquarelleren. Dat bevalt haar prima. 'Spelen met water en verf vind ik heerlijk, vooral als er iets moois uit komt. Dat is meestal ook wel zo. Het lijkt wel ergens op, dacht ik.' De overstap van olieverf op aqua rel vindt ze geen stap terug, inte gendeel. 'Je kunt het nauwelijks met elkaar vergelijken. Ik werk nog wel eens in olieverf of acryl; het een is wat fijner, het ander wat grover. Maar aquarel yind ik ook een heel plezierige techniek. En het is altijd weer spannend of het, bij het opdrogen, ongeveer gewor den is wat je je ervan voorstelde. De kleuren kunnen dan toch an ders uitvallen. Je kunt ook bij aquarellen wel effect bereiken met het laag op laag schilderen. Dan lichten ze als het ware op...' Rita houdt wel van stevige kleuren. Van de bekende aquareltintjes in rose en lichtblauw moet ze niet zo veel hebben. Dat ze opnieuw met schilderen begon is in zekere zin te danken aan de slagerswinkel. Tijdens het 20-jarig bestaan van het winkel centrum, vorig jaar, bemande ze een stand met worst en andere lek kere hapjes, maar ze had het kraampje ook ingericht met o.a. driedimensionale kaarten en een paar aquarellen van haar hand. Dat leverde een hoop positieve reacties op, alsmede het verzoek om een keer te exposeren in de Vijverhof. Erkenning Rita kan haar hobby intussen niet meer missen. 'Ik moet elke dag wel even schilderen...' Ze kan er, zegt ze, haar ziel en zaligheid in kwijt, en ze hoopt er nog lang mee door te gaan. 'Ik stop als m'n hut vol is, zeg ik altijd, en zolang er mensen zijn die het de moeite waard vin den. Ik doe het voor me zelf, na tuurlijk, maar ik wil zoals iedereen natuurlijk ook best een stukje er kenning...' 'Ik heb werk genoeg,' zegt ze in haar huis aan de Middelwijkstraat, waar ze beschikt over een geweldig atelier in het souterrain. 'Ik heb een betrekkelijk willekeurige selec tie gemaakt: wat landschappen, bloemen en ook dieren.' Ze werkt trouwens ook wel in opdracht; zo heeft ze onlangs een groots drie luik geschilderd van 1.80 bij 2.50 Rita de Bruin met een van haar aquarellen, die vanaf volgende week in de Vijverhof te zien zullen zijn. Foto: Soester Courant. m, dat overigens abstract maar heel kleurrijk is uitgevoerd. De schilderijen in de Vijverhof zijn tot 2 april te zien. Ze zijn ook te koop, vanaf 15,00. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Onder de titel 'Soest aan de Seine' vieren Artishock, de SLAS en de Spirituele Kring Soest dit jaar gezamenlijk de Boekenweek in maart. Het the ma van de (69e) Boekenweek 2004 is 'Gare du Nord - ont moetingen met Frankrijk'. Met 11 interessante evenementen op het gebied van literatuur, muziek, geschiedenis, dans, film, beeldende kunst, lezingen en een Franse maaltijd met Franse wijn krijgt de Boeken week in Soest veel aandacht. Het Boekenweekgeschenk wordt geschreven door Thomas Rosen- boom met als titel 'Spitzen'. Het Boekenweekessay 'Onder het zink - un abecedaire de Paris' is van de hand van Adriaan van Dis. Na de Boekenweek op zondag 21 maart kan iedereen door heel Nederland reizen op vertoon van het boeken weekgeschenk en een railrunners- kaartje van twee euro, dat normaal gesproken alleen voor kinderen is bestemd. De festiviteiten worden in Soest ingeluid met een besloten Bal du Livre in Artishock voor de actieve vrijwilligers van bovengenoemde organisaties. Onder het motto 'Je bent niet wie je bent en je moet worden v/ie ie bent' (Sartre"). De volgende bijeenkomsten zijn ge programmeerd: een dialezing over 'Het land der katharen' door Ankie Nolen; zie de Soester Courant van vorige week; de zevende Spoordal-monoloog over de Franse filosoof/schrijver Michel Houellebecq; een dialezing over Mare Chagall door Ruud Bartlema; een lezing door Jan Brokken over zijn nieuwe roman 'Zoals Frankrijk was'; een concert door de Belgische zangeres Marina Stockx met chan sons van Edith Piaf; een Frans eetcafé met Ilja Gort en zijn vrolijke belevenissen van een Nederlandse wijnboer; een klassiek concert van het Amuze Muziektheater'; drie extra vertoningen van de Franse film 'Être et Avoir'; een Franse boekenkastexpositie van Artishocks tekenclub. Zie voor alle gegevens omtrent plaats, toegangsbewijzen, prijzen, aanvangstijden en reserveringen voor 'Soest aan de Seine' de spe ciale SLAS-folder die binnenkort verkrijgbaar is bij boekhandel Van de Ven, de VW, bij Artishock, bij de Brede Bibliotheek, de Cultuur kalender en in de komende edities van de Soester Courant. Inlichtin gen: Jan Visser, ÉS 035-6014283. Keukens, Maatwerk-kasten, Parket en Lamelplafonds Voor sfeer, ontwerp, aandacht en kwaliteit Industrieweg 12 Soest Q35-6029468 www.schipper-soest.nl De bekendste nummers van Edith Piaf nog eens live horen? Dat kan. Op vrijdag 19 maart vertolkt de Belgische actrice en zangeres Marina Stockx in het kader van de Boekenweek de beroemde chansons van de gro te dame van de Franse muziek, Edith Piaf in Artishock. Veertig jaar na haar dood ontroert de prachtige muziek van Edith Piaf nog veel mensen. Marina Stockx, die de hoofdrol speelde in de mu ziektheater-productie 'Edith Si- mone', is ook een kleine vrouw met een mooie stem in een zwar te jurk. Ze wordt aan de piano be geleid door de getalenteerde pia nist Jo Braet. Marina Stockx zingt Edith Piaf in Artishock. Vrijdag 19 maart, aan- Marina Stockx zingt Edith Piaf in Artishock. vang 21:00 uur. Toegang 6,50, leden Artishock 4,50. Alvast reserveren aanbevolen éS 035- 60249551 of 035-6019577. Stcenhoffstraat 46, lel. 601 95 77 Zondag 22 februari Indiaas concert met Koustuv Ray De nieuwe Artishock-werkgroep India-muziek presenteert haar eer ste Indiase concert, met Koustuv Ray op sarod en Niti Ranjan Bis- was op tabla. Zij zullen verschil lende raga's (klassieke Indiase mu ziek) ten gehore brengen en wor den begeleid op tampura. De werkgroep (W.I.M.) bestaat voor alsnog uit drie leden: Else Schel vis, Guido Lanot en Herman Joos- ten. De W.I.M. streeft naar drie klassieke Indiase concerten per jaar. De werkgroep is een initiatief van Herman. Hij kwam via de aan schaf van een dilruba (een Indiaas strijkinstrument) in aanraking met diverse Indiase musici die in Ne derland wonen en werken. Koustuv Ray is een bekende naam voor liefhebbers en kenners van klassieke Indiase muziek. Hij werd geboren in Calcutta. Zijn muzika liteit werd geïnspireerd door zijn vader, Pandit Biresh Roy, zelf een gerenommeerd vocalist en vertol- Maandag 23 februari In een Schots kustplaatsje wordt de 21-jarige Morvern Callar (Sa- r*mantha Morton) op kerstochtend wakker om haar vriend dood op de keukenvloer te vinden. Zijn polsen zijn doorgesneden. Mor vern gaat in een soort shocktoe stand naast hem liggen en liefkoost zijn lichaam, terwijl de kerstver lichting knippert - rood, wit, rood. Zo begint 'Morvern Callar', een film van regisseur Lynne Ramsey - bekend van het veelvuldig be kroonde 'Ratcatcher' (1999). Even lijkt het erop dat het een ouder wetse art-house film wordt, waar over een beklemmende mantel van het uitzichtloze bestaan hangt. Maar Ramsey werpt die mantel af. De sfeer verandert wanneer Mor vern actie onderneemt om haar onbegrijpelijke en lege bestaan te ontvluchten. Haar vriend heeft haar een walkman met een compi latiecassette nagelaten, een goed gevulde bankrekening en een door hemzelf geschreven boek op een floppy disk - met een adressenlijst van uitgevers. 'I wrote it for you', laat haar vriend haar weten. Dat Koustuv Ray. ker van klassieke Indiase muziek. Koustuv Ray is niet alleen een uit stekende sarodiya, hij is ook een begenadigd vocalist. Sinds 1988 woont hij in Nederland. Hij geeft, naast de zang- en muzieklessen op het Rotterdams Conservatorium, de Amsterdamse Muziekschool en de Muziekschool te Almere, con certen in binnen- en buitenland. Eén van de rijkste schatten van India is de klassieke Indiase mu ziek. Er is waarschijnlijk geen an dere muziekvorm die zo'n rijke verscheidenheid aan menselijke emoties heeft dan de Indiase klas sieke muziek. Omdat de muziek meer afhankelijk is van klank of swara dan van woorden heeft zij een universele bekoring. Aanvang: 15:00 uur. Entree: 10,00. Reserveringen: ÉS 6021625. laat Morvern zich geen twee maal zeggen, en zet haar eigen naam in het manuscript voor ze het op stuurt naar een uitgever. Met het geld vertrekt ze samen met haar vriendin Lanna, naar Spanje om te drinken en te feesten. De regisseur onderstreept keer op keer de ei gengereidheid van Morvern en haar zucht naar vrijheid. In een mooie scène stroopt ze 's nachts haar jurk omhoog, terwijl ze ge vangen is in de schijnwerper van een vissersboot. Ongenaakbaar staat ze op het land, ze doet wat ze wil. 'Morvern Callar' zit vol met dat soort prachtige scènes. Mooi is ook hoe ze opgaat in de muziek op de haar nagelaten walkman, onder meer van Can, The Velvet Under ground en Lee 'Scratch' Perry. Ook wij, de toeschouwers, zijn dan even van de buitenwereld afgeslo ten. Het is een intrigerende en mooi gefotografeerde film, die lang bij blijft. Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, Si 6029367. Scène uit 'Morvern Callar'. Uneto-Vni O Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Er is de laatste tijd veel Neder lands viooltalent en de Mu ziekkring Eemland maakt er goed gebruik van. Na Janine Jansen en Frederieke Saeys was vorige week zondag Birthe Blom uitgenodigd in Hiiton Soestduinen. Birthe heeft reeds verscheidene prijzen gewonnen, waaronder de Europese Muziekprijs en het Da- vina van Wely-concours. De trou we bezoekers van de concerten herinneren zich haar nog wel van de Proefkelder. Ditmaal trad ze op met de pianist Daniël Kramer. Het concert werd geopend met een van die charmante tweedelige sonates van Mozart, zijn sonate in G gr.t. KV 201. Mooi, parelend gespeeld. Daarna een sprong van anderhalve eeuw, naar Stravinksy. In het jaar 1931 kwam Stravinsky in contact met de Russisch-Ame- rikaanse' violist Samuel Dushkin. Deze vroeg hem of hij een viool concert voor hem wilde schrijven. Na aanvankelijke twijfel - Stra vinsky dacht dat hij niet genoeg afwist van de mogelijkheden van de viool - stemde hij in en zo kon Dushkin een jaar later met de componist als dirigent in Berlijn de eerste uitvoering geven. De sa- Birthe Blom en Daniël Kramer tijdens het concert in Hilton Soest duinen. menwerking beviel zo goed dat Stravinsky nog een aantal werken voor viool en piano schreef, waar onder de 'Suite Italienne', een be werking van Stravinsky's orkest werk 'Pulcinella', op thema's van Pergolesi. Meer dan voortreffelijk gespeeld, ritmisch fel aangezet, al was de piano hier en daar wat te sterk, waardoor de viool wel eens ten onder ging. Daarna nogmaals de 20e eeuw met 'Thème et variations' van Oli- vier Messiaen (1908-1992), een vroeg werk, gecomponeerd ca. 1924, met vooral in de pianopar tij zeer gecompliceerde akkoorden. Heel indringend gespeeld. Na de pauze weer een stap terug: Schu- bert, zijn Sonate in A op. 162, het zgn. 'Grand Duo'. Ook hier weer prachtig samenspel en tot slot nog een paar van die heerlijke kleine vioolwerkjes: 'Asturiana' en 'Dan- se Espagnola' van Manuel de Falla in een bewerking van Fritz Kreis- lcr. Staand applaus, en als toegift van Ravel 'Pièce en forme de Ha- banera'. Een zeer gevarieerd pro gramma. dat technisch en muzikaal voorbeeldig werd gerealiseerd. Op zondag 29 februari organi seert de Spirituele Kring Soest een lezing door Guido Lamot, met als titel 'De leegte en het ogenblik' synthese van Bergre de, Taoïsme en Zen'. De lezing vin.lt plaats in De Deel, aan vang 15:30 uur. De leegte en het ogenblik. Deze twee begrippen kunnen sleutels zijn die de poort openen naar het werkelijke leven. Hoe meer we ontledigd worden van onszelf, des te meer ons ware gelaat te voor schijn treedt, eenvoudig als onge sneden hout. Hoe meer we aan dacht vestigen op het heden, des te minder zorgen en behoeften we hebben, een zee van tijd blijft over en stille aanwezigheid in elk ding. 'Wie de leegte op dit ogenblik kan zijn, daar zal liefde opwellen en licht neerdalen in het hart'. Belangstellenden zijn op 29 fe bruari vanaf 15:00 uur van harte welkom in De Deel (Kerkstraat 11B, achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor een kopje kof fie of thee. Om 15:30 uur start de i--- - - r inleiding omtrent het aangekon- opbrengst komt geheel ten goed dig(je themaj waarna er gelegen- aan de stichting Woord Daad. js tot het steuen van vragen. Aanmelden bij Jopie Rond 17:00 uur volgt er een infor- 030-2291362) of Marijke de Jong- meel samenzijn, waarbij nog een ste (ÉS 035-6010175). Het rnaxi- gjaasje ^an worden gedronken. De maal aantal inschrijvingen is 50. t>ijdrage in de onkosten bedraagt WI3 TIMMEREN ER VROLIJK OP LOS MET SPIJKERHARDE AANBIEDINGEN Het Woord Daad-comité Soest e.o. organiseert op zaterdag 28 fe bruari een verrassende winterwan- deling met muzikale omlijsting in de Lage Vuursche. De ontvangst is van 15:00 tot 16:00 uur in het in formatiecentrum van Staatsbosbe heer, Camping de Zeven Linden, Zevenlindenweg 4, Lage Vuursche (bij de Hilversumsestraatweg). Daarna maken de deelnemers een wandeling onder begeleiding van een IVN-natuurgids door de prachtige bossen van de Lage Vuursche. Onderweg worden ze verrast door muziek. Voor kinde ren vanaf 4 jaar wordt een aparte activiteit georganiseerd. Na afloop van de wandeling, die ongeveer anderhalf uur duurt, wacht een knappend haardvuur en vioolmu ziek, waarbij een heerlijke kom erwtensoep wordt aangeboden. De kosten voor deze wandeling zijn 5,00 per persoon, 3,50 per kind, 17,50 per gezin. De 7,00 (incl. consumpties). De Spirituele Kring Soest organi seert lezingen op religieus, levens beschouwelijk en maatschappelijk gebied en is een ontmoetingsplaats voor ieder die zich met zingeving, spiritualiteit en levensvraagstukken bezighoudt in een besef van we derzijdse gelijkwaardigheid en res pect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaat schap vereist. Iedereen is van har te welkom én kan gewoon als be langstellende binnenlopen. Informatie: Marijke en Bert Smit, S 6019815. U heeft het vast al gelezen. Onze winkel krijgt een nieuw jasje. Eens in de zoveel jaren moeten wij daar aandacht aan besteden om u nog beter van dienst te kunnen zijn. Het leuke is dat de verkoop gewoon doorgaat. Achter onze winkel kunt u terecht tot en met woensdag 3 maart. Op donderdag 4 maart openen wij onze nieuwe winkel. Graag tot ziens in onze banketbakkerij. voor maar 5/" voor maar JL/"" BanKeioaKKerij Soesterbergsestraat 53. Soe Telefoon: 035-601 20 50 Fax: 035-629 52 34 Atelier 't Karrewiel houdt van maandag 23 tot en met woensdag 25 februari knutseldagen voor kin deren. De eerste dag wordt er een staande vogel gemaakt van textiel- verharder en klei; de dag ema wor den opbergpotten voor potloden gemaakt. Deze twee activiteiten zijn voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Op 25 februari kunnen kinderen van 11 tot en met 15 jaar in 't Kar rewiel terecht voor het bekleden van een rekje met mos en salim. Het rekje wordt verder versierd voor het voorjaar. Alle activiteiten zijn van 9:30 tot 15:30 uur. Deelname kost 17,50 inclusief materiaal, lunch, drinken en een ijsje. Voor meer informatie, onder meer over de plaats van handeling, kan contact worden opgenomen met Thea Borger, SS 6026529. De Volksuniversiteit Soest organi seert morgenavond, donderdag 19 februari, een dialezing door mevr. ir. Lika Smirnova over Russische landschappen. De lezing vindt plaats in het Orlando-gebouw aan de Di Lassostraat 65, naar aanlei ding van de tentoonstelling 'De ontdekking van het oneindige' over Russische geschilderde landschap pen in het Groninger Museum. Aanvang: 19:30 uur. Entree: 14,00. Woensdag 25 februari Artishock Literair heeft de beken de auteur Bart Chabot uitgenodigd voor een optreden in de filmzaal of, bij grote belangstelling, in de tentoonstellingszaal op woensdag avond 25 februari om 20.00 uur. Behalve geroemd biograaf van zijn vriend Herman Brood is hij ook dichter. Twee maanden geleden verscheen zijn bundel 'Zand er over'. 'Als ik eruit voorlees gaat de zaal mee', liet hij onlangs de Volks krant weten. De begaafde perfor mer wordt dit jaar vijftig. Dan ver schijnt zijn verzamelde dichtwerk onder de titel 'Greatest Hits'. Bij Nijgh Van Ditmar versche nen van hem: 'Broodje gezond' (1996); 'Judaskus' (gedichten, 1997); 'De kootjesblues' (2000); 'Broodje halfom' (2001); 'Brood en spelen'(2002); 'Broodje spring levend' (2003); 'Zand erover' Woensdag 25 februari Na het optreden van Bart Chabot vertoont Artishock de film 'Rock 'n roll junkie' (1994), een muzikaal docudrama over de Nederlandse poplegende Herman Brood. De film (kleur, 90 minuten) werd ge regisseerd door Eugene van den Bosch en opgenomen in o.m. Am sterdam, Berlijn (Nina Hagen!) en Utrecht. Uit interviews met Broods moeder, zijn manager, ex- bandleden en ex-vriendinnen bor relt een beeld omhoog van een zeer egocentrische en impulsieve kunstenaar, die bijvoorkeur elke verantwoordelijkheid voor zijn ei gen daden uit de weg gaat. 'Ik kan mij niet permitteren een schuldge voel mee te slepen'. Ook al haalde Brood later niet meer het niveau van klassiekers als 'Saturday night', 'Doreen', 'Still (2003). Aanvang: 20:00 uur. Entree 6,00. Het is zeer aan te raden tijdig plaats te bespreken: SS 6019577. Bart Chabot. believe', 'Dope sucks' en 'Love you like I love myselfWel is te horen waarom hij een unieke plaats in de Nederlandse popwereld inneemt met 'The Wild Romance'. Aanvang: 21:15 uur. Entree: al leen de film: 5,00; leden 3,50. Combikaart Bart Chabot en film: 8,00; leden 6,50. Meer informatie op internet: artis- hock-soest.nl In het fotobijschrift bij het vorige week geplaatste artikel over de expositie van vier Soesterbergse kunstenaressen in Artishock, is een fout geslopen. Niet kunstenares Thea v.d. Berg bekijkt op de foto de schilderijen van haar collega Marijke Dijkman. De bezoekster is een buurvrouw van Thea, Dieny Toonk. tandtechnisch laboratorium Voor'al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49

Soester Courant | 2004 | | pagina 15