mm •e Generaal': aantrekkelijk mwproject in Soesterberg nurfit 7500 Euro voor Hospice Soest et feest kan beginnen' PPORT Soest 50 jaar geleden Veel 'oohhs en aahhs' bij ballet Contactdag van 'Hoop' op 14 april in Soest /VARIA r i 4 oodmaster oam Prinsen voor derde er van de partij in optocht entekriebels in Spleasure De bus achter de telefoon Weidevogelbescherming -£6GINa jlENSDAG 18 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT aïSfeassJ S*J link stalla7TUs| Dijsselb.v. maker -inden latietechniek pke kans om door te stromen' PAGINA 17 fc Mn lattelandsgenotsknotsen aan start 'OF WlWMKEMJbi Programma Carnaval 2004 al _„^«,uuu RODA akantieactiviteiten in zwembad Soester zakenpuzzel Monument niet in Braanihage? Kindercarnaval spetterend feest SRO: cursus Recreatie Sportleider A Leerlingen van Sylvia Refos geven voorstellingen Ouders van kinderen die geen contact willen VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Cursus bij Landschapsbeheer Utrecht Dankzij bridgedrive Rotaryclub Soest-Baarn dormsthn^el 37« U soest 1 Te'efO°n:»35-6012iS!| r«:O35-60i36|)6 S'oopMvfeMwJ °"twe,p mfraslr >n wering ïl. (033)- 480 22*4^ ^(O33)^48O 25 20 trale verwarming ie installatie <on 035 - 601 24 72 SSY STEMEhI www.fischer.ii| rsfoort Jeep® -6019666 EST TELEFOON 035 - 6010344 uvv dranken! 35 - 601 24 90 olenbeek n Assurantiemakelaars bestraat 32 Telefoon 035 - 601 13 04 www.holenmolenbeek.nl AEERN SOEST VIANEN ZEIST '9 ming telematic: service en onderhoud sprinklertechniek Isen verrijst momenteel e Generaal Spoorstraat in Eerberg het nieuwbouw- kt 'De Generaal'. Voor de Beschreven huurwoningen Vtaal, die inmiddels zijn k>pt, komt straks een flink ll aantrekkelijke, moder- Bizen terug. Een flink deel pe oorspronkelijke bewo- al er een nieuw dak boven fioofd vinden. poot deel van de nieuwe hui- pmt weer als huurwoning be- paar, maar om het hele pro- pancieel haalbaar te maken is fen aantal koopwoningen op- Jien in het plan, dat eind vol- fjaar gerealiseerd moet zijn. ueuwbouw is inmiddels be en; een aantal bewoners ver- Bij delijk in de lege woningen porlopig beschikbaar zijn, in nting van de nieuwe onder- ns. |ens Ben Majoor van het ma kelaarskantoor Schoeman, dat de koopwoningen in de verkoop heeft, is het bouwproject een schoolvoorbeeld van herstructure ring, waarbij goed gekeken is naar de 'zoekers' in het bestand van de woningbouwvereniging. 'Voor doorstromers, mensen die op zoek zijn naar bijvoorbeeld een twee- onder-een-kap-woning, is dit een unieke kans,' aldus Majoor. 'De mogelijkheden daarvoor zijn in Soesterberg nu eenmaal niet be paald groot...' 'Onder de pannen' Beschikbaar komen 6 twee-onder een-kappers, daarnaast 3 wonin gen onder een kap, 8 hoekwonin gen, 10 patiowoningen (speciaal voor 50+-ers), 7 andere senioren - woningen, plus zo'n 40 midden woningen (huur). Volgens Majoor is het plan onlangs aangepast, waarbij de aanvankelijk bedachte 'platte' huizen zijn ingeruild voor woningen met een dak. 'De meeste Hollanders willen nu eenmaal een 4- - •5-<- k. Zo gaan de twee-onder-een-kap woningen in het project 'De Gene raal' eruit zien. huis met een dak,' aldus Majoor, die als passende slogan heeft be dacht: 'De Generaal gaat onder de pannen'. De verkoopprijzen zijn volgens hem aantrekkelijk: de 8 hoekwo ningen hebben een prijs vanaf 265.000, de 3 onder-een-kap pers kosten vanaf 285.000 en voor de 6 twee-onder-een-kappers geldt een prijs vanaf 365.000. De woningen worden gebouwd door Van Zoelen bouwbedrijf uit Utrecht; de architectuur is van Van Zwieten uit Zeist, in samenwer king met Portaal Ontwikkeling. Bij Schoeman Makelaars is van de koopwoningen alle documentatie en een prijslijst beschikbaar. Infor matie: Schoeman Makelaars, Mid delwijkstraat 54, Soest, 83 035- 6036282. Birkstraat 93 - Soes! 1 Tel. 601 23 54 ij Beukenlaan 46 - Soest Tel. 601 20 65 I Van Weedestraat 46a| Soest-Tel. 601 38 7 lurg. Grothestraat 35 - Soesif fel. (035) 601 60 33 :ax (035) 601 37 05 5-mail: nfo@de jongaccountants.nlf vVWw.dejongaccountants.nlB rat de Plattelandsgenotsknot- etreft kan het feest begin ne praalwagen voor de cht van 21 februari is ge en voor die avond staat 'eest op het programma. Wordt gehouden aan de Weg en begint om 20:41 /mol phegenI slittenS STANSENi NUMMEREND •veweg 70 - 3765 GG Soest elefoon (035) 601 60 30 nstraat 1 - 3762 KA Soest elefoon (035) 603 06 24 gskaarten zijn alleen ver in de voorverkoop bij and Diervoerders aan de ■aat.. Een toegangsbewijs 3,00 voor donateurs en het le voor andere belangstellen de willen meefeesten. De [vond staat mede in het teken 'rins Sjonnie Jordaan. Voor iziek zorgt de Jordaanse zan- 'b Zorem die al menige Am- ise kroeg op zijn kop zette >k aanstaande zaterdag het ffizal doeft laten stijgen, ^lattelandsgenotsknotsen zijn 033-4343200 - www.unica..r V BOUWADVIES B.V. inische keuringen o.g. jeleiding it- Tel. 035 -602 31 13 de afgelopen maanden druk in de weer geweest met het verzinnen, ontwerpen, maken en optuigen van de praalwagen. De carnavals vereniging heeft op dit gebied een naam hoog te houden, want zo'n beetje elk jaar wordt de eerste prijs in Soest in de wacht gesleept. Vo rig jaar wonnen de Plattelandsge- notsknotsen ook de grote, regiona le carnavalsoptocht van Hoogland. Toen had de club het onderwerp 'Een SCHOT in de roos'. Toen werd een grote man uit Schotland uitgebeeld, die zijn hoofd door een dartbord had gestoken. Wat het dit jaar is, zal zaterdag blijken. De leden van de carnavalsvereni ging beseffen dat het niet eenvou dig zal zijn opnieuw alle prijzen in de wacht te slepen. Als dat niet lukt, ligt het in elk geval niet aan het enthousiasme en de gedreven heid die ook de laatste maanden weer zijn aangesproken. Vrijdag 20 februari vanaf 20:30 uur: Discocarnaval in de 'Knollenhal', Nijverheids- weg 12. Zaterdag 21 februari vanaf 13:00 uur: optocht door Soest, vanaf Nieuwerhoek- pleiri. Zaterdag 21 februari vanaf 15:00 uur: feest na de op tocht in de 'Knollenhal', Nij- verheidsweg 12, met om ca. 16:00 a 16:30 uur uitreiking van de sleutel. Zaterdag 21 februari vanaf 20:30 uur: Knolienbal in de 'Knollenhal', Nijverheidsweg 12. Zondag 22 februari vanaf 14:00 uur Hollands Carna val in de 'Knollenhal', Nij verheidsweg 12. Maandag 23 februari vanaf 14:00 uur Seniorenbal in dienstencentrum 'de Vijver hof', Klarinet 39. Dinsdag 24 februari vanaf 21:00 uur: Afsluitavond met om 24:00 uur verbranding Krelis en teruggave van de sleutel in d'Oude Enghe, Middelwijkstraat 2. au voor telecommunicatie Jtion voor mobiele communicatie veweg 27-29a. Soest. 1 - Telefax 035 - 6091009 anhaltelecom.nl de derde keer zullen de un Prinsen, de jongste van rie carnavalsverenigingen Soest rijk is, deelnemen diverse optochten. Zater- is de wagen te zien in de die door Soest trekt, een later in Hoogland. n met die banaan' is het mot- ïn Prins Dennis I en zijn ge- Ongeveer zeventien leden en vanaf oktober gewerkt aan iraalwagen, waarmee ze dit hoge ogen willen gooien. 'We en de lat dit jaar erg hoog ge en hebben hard moeten wer- om de wagen op tijd af te krij- zegt Prins Dennis I. Hij pluk- erder dit seizoen de gouden an van de boom die toen aan- elijk vol hing met deze yruch- Het leverde hem de verkiezing >rins van de Proam Prinsen op. >oest krijgen ze concurrentie ongeveer negen andere groe- in Hoogland rijden circa vijf- vagens mee in de traditioneel >tste optocht van deze regio, verwachtingen voor het carna- weekeinde zijn hoog gespan- Prins Dennis I. nen. Dennis 1: 'Zoals het er nu naar uitziet, blijft het droog, wat waarschijnlijk ervoor zal zorgen dat er veel mensen zullen genieten van de optocht.' rins Golfkarton 26 - 3762 EC Soest 035 - 609 53 00 035 - 609 53 11 PACKAG///G 'KARTON I DISPLAYS )rt - Tel. 033-4643060 - Fax 033-44561683 >f machine onderhoud '765 GD Soest www.td-support.nl jdens de krokusvakantie iudt Spleasure Centrum acti- eiten voor de jeugd. Van aandag 23 tot en met vrijdag februari is er elke middag »sen half twee en half vier iets eciaals te beleven in het embad aan de Dalweg. igonnen wordt op maandag met giga glibberige hindernisbaan, volgende dag gevolgd door de per snelle loopmattenrace. Op )ensdag is er het spannende die- i opduikspel en donderdag kun- n de bezoekers meedoen aan de mme voorjaar kennisquiz. Na. ze hersengymnastiek in het wa ter wordt het programma vrijdags atfgesloten met nogmaals de hin- tdernisb?an. Wie al de lentekriebels heeft en in de'vakantie wil komen zwemmen in het recreatiebad, kan dat die week doen vanaf 10:00 uur (woensdag vanaf 11:00 uur). De entree bedraagt 3,00 voor kin deren tot en met 14 jaar en 65- plussers en 3,65 voor anderen. Kinderen tot 2 jaar mogen gratis naar binnen. Voor meer informa tie over hét programma, SS 6027363. 10 maart 2004 in deze krant met 88 foto's van Soester winkel- en zakenpanden! Uit de Soester Courant van Vrijdag 18 Februari 1954 De vereniging van oud-illegale werkers te Soest heeft zich per brief tot Burgemeester en Wethou ders gewend en daarin bezwaren ontwikkeld tegen plaatsing van 't Oorlogsmonument op de buiten plaats „Braamhage". Dit schrijven wordt als ingekomen stuk in de raadszitting van Donderdag a.s. behandeld. WITTE PAARDSTRAATJE WORDT OPENBARE WEG. Vele lezers zullen niet geweten hebben, dat het straatje, dat vanaf de Middelwijkstraat, ter hoogte van de Molenstraat, een verbin ding met het Kerkpad vormt, de verbinding met het Kerkpad vormt, de naam draagt „Witte Paardstraatje". Aan de raad wordt voorgesteld dit straatje te kopen van de heer A.W. Hilhorst alhier, voor de som van vijfentwintig cent. Dit straatje krijgt na de koop de bestemming openbare weg en de bestaande moderpoel zal te zijner tijd be straat worden. VERBREDING EN BEVEILI GINGSPOORWEGOVER GANG TALMALAAN. B. en W. stellen de raad voor de spoorwegovergang nabij de Tal- malaan te verbreden en te beveili gen met een afsluiting van halve bomen, welke vanuit het station Soestdijk zullen worden bediend. Van de hieraan verbonden kosten zullen de spoorwegen f 3309,- voor hun rekening nemen, alsme de de kosten van het aanbrengen van beveiligingsinrichtingen, terwijl de kosten voor de gemeente zijn f 1046,-, alsmede een bedrag van f 1815,- voor kosten van door de gemeente uit te voeren werken, in totaal dus f 2900,-. De afsluiting van de spoorweg overgangen met halve afsluitbo men is het nieuwste in toepassing gebrachte systeem voor overwe gen, die worden bediend vanuit een meer verwijderd punt. Deze halve afsluitbomen blijken in de practijk te voldoen. De verbreding en verbetering van de overwegbe vloering wordt bereikt door toe passing van beton elementen. VERLOREN MOEITE De ijsbaanvereniging, die met veel moeite het hoofd boven het ijs kan houden, heeft iedere winter de na righeid, dat jongelui het houten hokje, dat nabij de baan is opge steld, openbreken. Zondag is de politie hiervoor weer gewaarschuwd en in touw geweest, zonder resultaat helaas. Wat men in dit hokje zoekt is een raadsel, want een kind, dus ook een knaap van 16 of 18 jaar kan weten, dat wanneer de ijsbaan gesloten is, er in dit hokje niets te halen is. WACHTGELD EN PENSIOEN VOOR ONZE WETHOUDERS. Naar aanleiding van in de gemeen teraad gedane suggesties, om een wachtgeld- en pensioenregeling voor wethouders te ontwerpen, hebben B. en W. 'n „Verordening op het verlenen van wachtgeld of pensioen aan de wethouders der gemeente Soest en van pensioen aan hun weduwen en- of wezen" ontworpen en deze ter goedkeu ring aan de gemeenteraad voorge legd. In hoofdtrekken is de inhoud hier van als volgt: Wachtgeld wordt, na een diensttijd als wethouder van minstens 4 jaar, gedurende 3 jaren toegekend en wel 75 procent van de wedde ge durende het eerste jaar, 50 procent gedurende het tweede jaar en 25 procent gedurende het derde jaar na het ontslag als wethouder. Hierbij is men er van uitgegaan, dat, voor de overgang naar een andere functie in de burgermaat schappij, een aflopende wachtgeld termijn van drie jaar voldoende compensatie biedt. Het wethouderspensioen bedraagt, na een diensttijd als wethouder van minstens 4 jaren, jaarlijks voor elke 6 maanden dat men wethou der is geweest 1/48 gedeelte van de laatst genoten jaarwedde, tot een maximum van de helft van die wedde. Het maximum pensioen wordt derhalve bereikt na 12 jaren wethouderschap. Het weduwenpensioen bedraagt jaarlijks de helft van het pensioen, dat de wethouder bij pensionne ring genoot of zou hebben geno ten. Het wezenpensioen bedraagt, als tevens weduwenpensioen wordt uitbetaald, per kind 10 procent van het wethouderspensioen. Wordt geen weduwenpensioen uitbetaald (ouderloze kinderen), dan be draagt het per kind 20 procent van het wethouderspensioen. Afgelopen zaterdagmiddag heeft de Soester carnavalsvereniging De Narre Knollen, als 'opmaat' voor het grote carnavalsgebeuren, een spetterend kindercarnaval op de kinderboerderij De Vrije Teugel gevierd. Als de 'mooist verklede' feestvierders koos de jury Sifra ('Mini Mouse') en Nick Klomp ('Indiaan'), In de leeftijdsgroep 6+ waren het Anouk Barlo ('Tover fee') en Stephan Riteveld ('Bob de Bouwer'). Winnaars van de kleur plaatwedstrijd waren Metijn Brons en Adinda Kenter. Mede om zelf meer kader te kwe ken organiseert NV SRO, exploi tant van onder meer Spleasure Centrum aan de Dalweg, een cur sus Recreatie Sportleider A. Bij voldoende belangstelling start maandag 15 maart de eerste van 26 lessen van 2,5 uur. In eerste instantie is de cursus be doeld voor mensen (vanaf 17 jaar) die activiteiten van SRO Sportont wikkeling willen begeleiden, maar ook vrijwilligers van sportvereni gingen zijn welkom. De kosten van de cursus bedragen ongeveer 250 euro, maar de SRO is bereid een betalingsregeling te treffen voor deelnemers die SRO-jeugdsport- projecten willen begeleiden nadat zij het RSLA-diploma hebben be haald. SRO houdt wekelijks tal van sport activiteiten, voor jong en oud. Het vinden van gekwalificeerd kader blijft hierbij een belangrijk aan dachtspunt. Geïnteresseerden kun nen zich aanmelden voor een in formatieavond, waar de inhoud van de cursus, de kosten en de mogelijkheden na het behalen van het diploma zullen worden be sproken. Voor aanmelden en meer informatie: Jan Hardeman, SRO Sportontwikkeling, 88 033- 422 5120. Het is enkele minuten voor ne gen 's ochtends. Buiten is het nog niet echt licht. In het kan toor van de bus knippen de lichten aan. De telefoniste die zojuist is binnengekomen kijkt door het raam en ziet bus 1 over de Dalweg rijden richting Mariënburg. Bus 2 komt niet langs, want die gaat naar de Vijverhof. Tien minuten eerder hebben de rijders hun spullen voor die ochtend opgehaald, hebben de kachel in de bus warm gestookt en zijn op pad gegaan. Op het kantoor is inmiddels de tweede telefoniste binnengeko men. Ze pakt het boek met de rit tenschema's en legt dat open voor zich neer. Ze zet de mobilofoon aan, pakt het blokje met de boe kingsformulieren en schikt zo nog het een en ander. Voor zich ziet ze twee telefoons, wat kantoormate riaal en allerhande dingetjes, waar onder een glinsterende glazen bol, wat een cadeau was bij het 10-ja- rig bestaan van de bus en de 'Gou den Oliebol', de jaarlijkse pu blieksprijs van Progressief Soest, door de bus gewonnen in 1999. De telefoon gaat over. 'Goede morgen, met de Seniorenbus spreekt u'. De telefoniste pakt een pen en begint op het blokje te schrijven. Na enige tijd zegt zij' 'Mevrouw, u wilt dus vrijdagoch tend om 10:30 uur opgehaald wor den, u wilt dan naar het Medisch Centrum Overhees, waar u een afspraak heeft om 10:45 uur met de fysiotherapeut. U denkt om 11:30 uur zeker klaar te zijn en dan wilt u weer naar huis. Dat klopt dus? Dan ga ik nu even kij ken of dat kan wat het programma van de bussen betreft. Eens even kijken, vrijdagochtend... bus 1... bus 2... Ja, de heenreis kan met bus 2. Nu even kijken naar terug.... ja, u kunt om 11:35 uur opgehaald worden. U rijdt dan eerst nog even mee om een andere passagier weg te brengen en daarna brengt de bus u thuis. Dus...' De telefoniste herhaalt nog een keer de boeking en hangt op. Dit was een makkelijke vraag. Soms is er meer passen en meten nodig, om de zaak rond te krijgen. Soms ook worden met een telefoontje meerdere ritten tegelijk geboekt. Gelukkig is het nog niet druk en kan ze de boeking meteen verwer ken in de rittenschema's. De ande re telefoniste is na het zetten van koffie het logboek gaan lezen, om te zien of er berichten zijn waar zij die ochtend rekening mee moeten houden. Die rust duurt echter niet lang. De telefoon gaat en het ge sprek verloopt ongeveer net zo als daarnet. Inmiddels gaat ook de tweede telefoon. Nu zijn beide da mes druk bezig met noteren, kijken in de rittenschema's, overleggen met de klanten aan de telefoon, etc. De 'oohhs' en 'aahhs' waren niet van de lucht tijdens de twee voorstellingen die Ballet studio Sylvia op 31 januari en 7 februari gaf in het Baarnsch Lyceum. Luid applaus en een stortvloed aan complimenten vielen balletpedagoge Sylvia Refos en haar leerlingen ten deel. 'De voorstellingen waren een groot succes. Alle leerlingen dansten mee. Kinderen vanaf 4 jaar tot en met volwassenen', zegt Sylvia Re fos die de kleintjes vertederend vond in het door haar geschreven kinderballet 'het biggetje zonder staart'. De hoofdrol in dit ballet werd gedanst door Inka Agelink. Zij is net 6 jaar geworden en dans te met veel drama de rol van het biggetje zonder staart. Het hoofdballet van de voorstel ling was 'de kleine zeemeermin' en was voorzien van prachtige de cors, terwijl de dansers in fraaie kostuums waren gestoken. Vooral het decor van de derde akte, 'diep in de zee', was indrukwekkend. Giovanni Refos had zichzelf over troffen in het maken van grote zeepaarden, een dolfijn, vissen en een kwal. 'Ik heb zoveel complimenten ge had dat ik er verlegen van werd. Er waren mensen die zeiden dat ze de show zo professioneel vonden dat het wel. op tv uitgezonden kon worden', aldus Sylvia Refos. 'Ook viel het iedereen op dat onze school gegroeid is. Niet alleen in het aantal leerlingen, maar ook in kwaliteit. Dat de leerlingen beter zijn geworden en de choreografie ën nog sterker zijn dan de vorige keer, de kostuums en decors nog mooier.' Na de pauze werd het programma voortgezet met losse dansen, zoals de streetdance op muziek van Ja- mai, Jennifer Lopez, Justin Tim- berlake, Sean Paul en Beyoncé. Sylvia Refos: 'Wat ik heel leuk vind, is dat er twee jongens bij de streetdance meedansen. Het pu bliek vond het super dat zij erbij waren.' De spitzendans op muziek van de Pink Panther sloeg eveneens in als een bom: De zevenjarige Carmen Schalkwijk maakte iedereen aan het lachen toen zij opkwam als in- spector Clouseau. 'Ik ben heel trots op de leerlingen. Zij hebben ontzettend goed ge presteerd. Ik hoop dat dit ook voor hun weer een onvergetelijke erva ring was', aldus de balletdocente die haar opleiding genoot aan de Royal Academy of Dance (RAD). Deze internationale organisatie schoolt docenten ook bij en ziet erop toe, dat het niveau hoog blijft. De aangesloten balletscholen wer ken met een lessysteem dat spe ciaal is ontwikkeld voor op groeiende kinderen die een of twee keer per week dansen. De passen en technieken zijn afgestemd op hun leeftijd. Verder bestaat de mogelijkheid om examens af te leggen, ook voor degenen die van ballet hun beroep willen maken, als danser of als docent. Balletstu dio Sylvia is inmiddels bezig aan haar elfde jaar. De rijders van bus 1 komen bin nen. Ze hebben een moment pau ze voor een kop je koffie. Als de telefonistes druk zijn zorgen ze voor zichzelf, is het rustig, dan worden ze onthaald op koffie en een koekje, of soms een rijkere traktatie, gekregen of zelf aangeschaft. Aan het bureau tegenover de tele fonistes is inmiddels de 'coördina tor' gaan zitten. Zij zorgt voor de goede gang van zaken over. de da gen heen, dat de bemanning van de bussen en de telefoonpost voor de komende maanden geregeld is, dat zieken en vakantiegangers wor den vervangen, dat bijzondere of voor langere tijd afgesproken ritten goed zijn vastgelegd en dat soort van dingen. De ochtend gaat voorbij en de middagploeg treedt aan. Twee stel rijders en één telefoniste, 's Middags is de telefoon veel min der druk dan 's ochtends. Na het doornemen van de rittenschema's en wat onderlinge afspraken tussen de rijders van de twee bussen wordt het rustiger op het kantoor. De telefoniste gaat wat administra tief werk doen met de gegevens van de vorige dag, leest ook het logboek op mededelingen van de voorbije week, zet verse koffie, beantwoordt de telefoon en heeft contact met de bussen via de mo bilofoon. Het lijkt op de ochtend, maar met een tandje minder. Om vier uur begint de telefoniste de boekingen af te ronden. Door ritten over de bussen anders te schikken, kan er een betere werk verdeling ontstaan en capaciteit vrijgemaakt worden voor boekin gen die de volgende ochtend bin nen kunnen komen. Als dat ge daan is kan het kantoor verder worden opgeruimd, de schema's gekopieerd en op de juiste plaats worden opgeborgen. Als er dan om even over half vijf nog een klant belt die wat afspraken wil maken is de kans groot dat er weer het een en*ander overhoopgehaald wordt en dat nu is na vier uur 's middags niet de bedoeling. Die tijd tussen vier en vijf uur op de tele foonpost is ingevoerd om de com municatie tussen de bussen en de passagiers van het middagpro gramma tot het eind van de dienst goed te kunnen ondersteunen en niet bedoeld om de boekingstijd voor de bus uit te breiden. Dus van de klanten wordt gevraagd om af spraken te maken tussen 9:00 en 16:00 uur. Maar de Seniorenbus is klantvriendelijk en zal iemand die na 16:00 uur toch nog belt zo mo gelijk helpen. Tegen vijf uur parkeren de rijders hun bussen achter Molenschot, le veren hun spullen in en gaan naar huis, evenals de telefoniste. Het licht gaat uit in het kantoor. Een welbesteed dagje bus zit erop. Als kinderen geen contact meer willen met hun ouders is dat voor alle ouders moeilijk te verteren. Het is een van de erg ste dingen die een vader en een moeder kunnen overkomen. Door veel vrienden en kennis sen worden deze omstandighe den vaak niet begrepen. Voor de ouders is het zelf vaak ook onbegrijpelijk. Zij hebben al het mogelijke voor hun kind(eren) gedaan. En nu worden ze aan de kant gezet door hun kind(eren). Vrienden, kennissen en familie trekken zich in sommige gevallen terug. Er is veel onbegrip naar deze ouders toe. Die hebben het gevoel dat ze gefaald hebben en vragen zich voortdurend af wat ze toch fout gedaan hebben. Op al deze vragen krijgen deze ouders bijna geen antwoord. Zeker niet van hun kind(eren). Voor deze ouders organiseert de lotgenotencontactgroep 'Hoop' een landelijke contactdag. Hier kunnen zij met lotgenoten praten en (h)erkenning vinden. Op woensdag 14 april wordt deze con tactdag gehouden in Soest, in De Rank aan de Soesterbergsestraat 18, van 11:00 tot 16:00 uur. De spreker op deze Open Dag zal zijn René Diekstra, psycholoog, die het uiteraard zal hebben over de situa tie van ouders die geen contact hebben met hun kind(eren). Hij heeft o.a. het boek geschreven 'Als leven pijn doet'. Tussen de middag kan er een broodje a 1,50 en/of soep a 2,25 genuttigd worden. Graag vooraf melden of men daar van gebruik wil maken. De dag zelf kost voor leden 7,50 en voor niet-Ieden 10,00. Opgave: Linda Verbiest, S 040-2837823, of e-mail: le.verbiest@planet.nl. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Het is bijna weer zo ver. De eer ste grutto's zlijn teruggekeerd uit Afrika en de kieviten ma ken zich op voor een nieuw broedseizoen. Vanaf half maart tot in juni zullen honderden vrijwilligers weer de weilanden in gaan om nesten te zoeken en te markeren en in samenwer king met agrariërs op vele dui zenden hectaren zorgen voor de bescherming van de nesten. Ook in de Eempoider. De vrijwifligers zijn verenigd in plaatselijke weidevogelgroepen. In de Eempoider zijn dat De Marei, De Wulp en Westelijk Eem. Door het grote aantal agrariërs dat boert met oog voor zijn weidevogels zijn er ieder jaar weer veel nieuwe vrij willigers nodig. Landschapsbeheer Utrecht organiseert daarom een weidevogelcursus op de Eemland- hueve op 2, 9 en 16 maart. De cur sus begint om 19:30 uur en in drie avonden zal cursusleider André Duiven de deelnemers inleiden in de wondere wereld van de weide vogels. Aansluitend aan de cursus worden de cursisten ingedeeld bij de lokale weidevogelgroep in hun omgeving en brengen zij de aange reikte theorie in praktijk, onder regelmatige begeleiding van erva ren medevrijwilligers van de wei devogelgroep. In de Eempoider zijn al veel agra riërs, verenigd in de agrarische na- tuurvereniging Ark en Eemland- schap, bezig met weidevogelbe scherming en daardoor blijft er veel behoefte aan nieuwe vrijwilli gers. Hulp is dus zeer gewenst. Voor het geboden cursusmateriaal wordt een kleine vergoeding ge vraagd. Nadere informatie en op gave: Landschapsbeheer Utrecht, (030) 2205534, of via Willy en Rian Zwart van de Hospice Soest hebben zaterdag een cheque ter waarde van 7500 euro in ont vangst mogen nemen. Dat gebeurde in de tennisbal van LTYC Soestdijk, waar de Rotary Club Soest-Baarn zaterdagavond een bridgedrive vóór het goede doel hield. Namens deze organisatie overhandigde burge meester Koos Janssen de symbolische cheque. Op de foto een impressie van het in meer opzichten ge slaagde evenement, waaraan 115 paren meededen. Zij speelden voor de gezelligheid, de ontspanning en voor al ook voor het goede doel. Een groot aantal paren viel in de prijzen, maar de hoofdprijs was voor de Hospi ce Soest. Deze opvangvoorziening moet nog worden gerealiseerd en is bedoeld voor stervensbegeleiding en alleenstaande zieken die in de laatste fase van hun le ven verkeren. Foto: Foto Bell

Soester Courant | 2004 | | pagina 17