1 i rauers NPB-koor zoekt leden 1 PRIKBORD j Blokfluitvirtuoze bij het Colenso Consort en RANT ANT 27,50 MEDISCHE DIENST Fantastische tranen KERKDIENSTEN og _PAG1NA18 Sauers (wintet -d Restaurant I. WESTRA WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT De lopers van de week Marokkaans en Turks koken Dierenlief Dierenleed Toekomstverwachting Vooral sopranen en tenoren ledium PASO Opnieuw beginnen ^Burgerlijk^fandJ Clubfilm over facetten de Eem PAGINA 19 Op 22 februari in Oude Kerk Muziek in Domkerk Bingo bij wijkvereniging Soester zakenpuzzel UW IN ERKOOP ladio M helpt tadio Soest Volksmuziek uit Rusland Liederen alleen voor de dames Radio Soest verslaat alles Terrine van gamba's Ossenstaartsoep Spoom uisvogelmedaillons Bitterkoekjesijs WA URG. GROTHESTRAAT 55 - SOEST - ELEFOON 035 - 601 25 16 mail: restaurant@bauers.nl website: www.bauers.nl Ook verkoop dinerbonnen Dorresieinweg 60 Soest "elefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, WIER en METALEN jterdag na 12.00 uur GESLOTEN. A.J.W. Bedrijfshygiëne ook particulieren Ongediertebestrijding tevens 10UTW0RM/B0KT0R verdelging Bel. 033-2462248 06-53446804 e-mail:info@ajw.nl Inmiddels zijn de 'lopers van week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal .onder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Bonnie Spoelder Rianne Kleverlaan Pepijn van Dalen Mark Verwoerd Henk en Liesbeth Westeneng Bij Balans wordt in maart en april een cursus Marokkaans en Turks koken gehouden. De lessen zijn op donderdag 4, 11, 18 en 25 maart en 1 en 8 april in buurthuis de Schoof aan de Molenstraat, telkens van 17:00 tot 20:00 uur. De kook lessen worden verzorgd door twee Marokkaanse kokkinnen en een Turkse kokkin. Volgens de organi satoren is het niet alleen leerzaam en interessant om de gerechten te maken, maar minstens zo gezellig om na afloop deze gezamenlijk te nuttigen. Deelname kost 60,00 voor zes lessen. Voor opgave en informatie: Marion Foppele, §2 6039400. Amivedi, O 035-6015493 www.rabobankonline.com VERMIST Hangoorkonijn, zwart/wit, Boek weitland. Kater, wit met grijze vlekken, 'Bel le', Stationsweg. Kater, zwart/wit gevlekt, 1 oog wit, Johannes Poststraat. Kater, rood, wit op borst, kin en pootjes, Bilderdijklaan. GEVONDEN Dalmatiër, teef, Soester duinen. Glansparkiet, groen/blauw/geel, Koperwiek. Voor informatie: Lieze van de Pol, Amivedi, tel. 6015493, e-mail: l.v.d.pol@hetnet.nl De ontwikkelingen in de wereld lOlgen elkaar in een hoog tempo >p, zowel op militair, politiek, conomisch als ook op religieus ;ebied. Ondanks het feit dat deze mtwikkelingen in de bijbel voor- egd zijn en daarmee de weder komst van Christus aankondigen, dat gegeven toch bij velen nog obekend. i'anuit de vereniging Het Zoek- cht hoopt ds. Theo Niemeijer uit ".nschede aan de hand van de bij- tel in een seminar van vier avon- en te laten zien hoe ver we reeds Gods' tijdsplan gevorderd zijn. Deze avonden worden gegeven op e woensdagen 3, 17, 31 maart, en 4 april, en worden gehouden in e aula van de Waldheim-mavo, 'ondellaan 2, Baarn. Deze lezingen zijn vrij toegankelijk oor iedereen en beginnen om 20:00 uur. Verdere informatie: Het Zoeklicht, Doorn, 82 0343- 113300, of Hans van Hall, B 035-5415150. Het NPB-koor (NPB=Ned. Protestanten Bond) is een koor dat met Kerst en Pasen en bij enkele andere evenementen zijn medewerking verleent aan de kerkdienst van de NPB- kerk, Rembrandtlaan 20 te Soest. aroenstekerpad Ban Stuivenberg verzorgt maandag E3 februari de bijeenkomst van PASO. In het clubgebouw van De Vriendschap aan de Mezenhof (v/ Nachtegaalweg) staan er ditmaal Verrassingen op het programma. De bezoekers hoeven daarom geen Voorwerpen mee te nemen. De aanvang is 20:00 uur, maar de zaal gaat om 19:30 uur open. De entree bedraagt 2,00 voor leden en i 4,50 voor anderen. De NPB is een vrijzinnige geloofs gemeenschap. Men kan lid worden van het koor, ook al heeft men geen of een geheel andere geloofs overtuiging. Men moet wel bereid zijn mee te zingen bij elk optreden van het koor, ook al heeft men geen binding met het christelijk geloof. Het koor studeert tevens volksliederen uit verschillende lan den en populaire liederen in. O.a. op 12 maart worden die ten geho re gebracht in Rhenen. Een recent hoogtepunt was de medewerking aan een adventsdienst in Raven- giersburg in Duitsland op 14 de cember. In 2005 staat o.a. een te organiseren korenbeurs van NPB- koren uit diverse plaatsen op het programma. De bede 'vergeef ons onze schul den' gaat veel verder dan een op pervlakkig 'sorry'. Het is een bede die gepaard gaat met berouw over het tekort doen van God. En op die bede geeft God gratie en nieu we kansen. Hij zet ons opnieuw aan het werk in Zijn koninkrijk met de dienende liefde als kernac tiviteit. In de middagdienst van a.s. zondag in de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) zal ds. A. Kamer uit Hoogland deze bede verder toe lichten. 's Morgens preekt er ook een gastpredikant: ds. B. Schaaij uit Dronten. De diensten beginnen om 10:00 en 17:00 uur in het kerkgebouw aan de Parallelweg 1. Info: 82 6025234. Het koor zit erg verlegen om so pranen en tenoren. Wie wil de ge lederen komen versterken? De contributie bedraagt 12,00 per maand. In de zomer is er geduren de ongeveer 6 weken (doorbetaal de) vakantie. Gerepeteerd wordt er elke dinsdagavond van 20:00 tot 22:00 uur in de NPB-kerk (in gang bij de parkeerplaats achter de kerk, aan de Pieter de Hooghlaan). Wie belangstelling heeft kan ge heel vrijblijvend op de repetities komen luisteren. Eventueel kan men voor nadere inlichtingen bel len met Truus Jansen, 82 (035) 6025434, Henny Weissenbach (035) 6029011, of Elly Moerman (035) 6011856. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode: 7 t/m 13 februari 2004 GEBOREN: Naoufel, zoon van A. Azougagh en S. Aachban. - Daan Luuk, zoon van R. Schimmel en M.A.M. Hoekman. - Jarno Gijsbertus Anthonius, zoon A.J.J. de Bruin en A.H.M. Westening. - Loes Anna, D.J.G.A. van Grinsven en F.H.J. Hooft. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Iwan Sacha Fabian Prins en Alice van de Bunt. - Jan Simon de Ko ning en Petronella Jasperina Kroe ze. - Bernard Patrick Fros en Ta mara Roelina Smit. OVERLEDEN: Willemina Anna Maria van Dijk. - Cornelis de Bruin, w.v. P. Hasselt. - Ljutvijan Muratovic. - Wilhel mus Wiss, e.v. G. Fonken. Op donderdag 26 februari wordt een film vertoond over de Eem. Leden van de filmclub De Eemfil- mers maakten gezamenlijk deze prent over het deel tussen Amers foort en het Eemmeer. Alle facet ten van de Eem worden belicht. De vertoning is tijdens een open clubavond in het gebouw van de speeltuinvereniging het Kruis- kampkwartier aan de Pullstraat 3 in Amersfoort. De aanvang is 20:00 uur. De bezoekers kunnen dan tevens leren hoe ze betere (vakantie)films kunnen maken. Het vijfde zondagmiddagcon- eert alweer in dit seizoen in de Kerk v.d. H. Familie in Soest- Zuid was een groot succes. Niet in de laatste plaats door de ont vangst een half uur voor het be gin, waarin de bezoeker wordt ontvangen met koffie en thee in een gezellige en gemoedelijke ambiance. Dirigent en mede werkenden zijn ook daar aan wezig voor vragen en antwoor den. De uitvoering door een klein pro fessioneel koor, twee vocale solis ten - Susanne Weide en Marian- ne Ketel - en een heus gambak wintet gaven op sublieme wijze gestalte aan de muziek aan het hof van Elisabeth de Eerste in Enge land. Het was muziek met tranen, zonder een lach, maar wat voor muziek! Zoals Maarten Kooij in zijn inlei ding terecht zei: 'De fraaiste mu ziek is die met deernis'. Vooral het gambakwintet met zijn doorzichti ge en zuivere klank maakte zeer veel indruk. Een samenstelling die zeker wat Nederland betreft bij zonder is. We hopen dat dit en semble Soest nog eens zal verras sen. Verrassend is altijd het programma dat bij De Nederlandse Cantorij - die dit najaar haar 45-jarig bestaan viert - buiten de platgetreden pa den treedt. De bezoeker hoeft niet bang te zijn voor een hoogdrempe lig gehalte. Nee, zelfs de verrassen de programmering is dusdanig dat iedereen kan genieten van de ten gehore gebrachte muziek. En dat is ook de bedoeling. Daarbij bepaalt deze bezoeker zelf zijn toegangs prijs. Soest mag zich gelukkig prijzen dat deze stichting, die elders in ons land nog twee concerten per maand geeft, weer binnen zijn grenzen is teruggekeerd. Soest is en blijft de bakermat van dit gezel schap. M.W. de Geest Zaterdag 21 februari zondag 22 februari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: S20900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, ütrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 135033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: A. Noorman, Oranjelaan 38A, 826012000. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 135033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: J. Meursing, Koningsweg 2-22, 826015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8206-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl De blokfluitiste Clara Hazele- ger is soliste bij het concert dat het Colenso Consort op zon dag 22 februari in de Oude Kerk, Torenstraat 1, zal geven onder auspiciën van de Stich ting 'Kerk en Cultuur'. Het concert begint oin 15:00 uur. Clara Hazeleger (foto), die 'cum laude' afstudeerde aan de Hoge school voor de Kunsten in Utrecht, is soliste in de beroemde Suite in a kl. voor altblokfluit en orkest van G.Ph. Telemann. In 2002 ontving zij de 'Kunstanjer Muziekprijs' van het Prins Bernhard Cultuurfonds en sindsdien is ze regelmatig te zien op de Nederlandse concertpo dia en te beluisteren op cd's en in radio- en televisieprogramma's. Het werk van Telemann is als het ware op haar lijf geschreven en zal haar alle gelegenheid geven om haar grote virtuositeit en muzika liteit te tonen, daarbij ondersteund door de strijkers van het Colenso Consort, dat vorige maand nog genomineerd werd voor de Cul tuurprijs 2003 van de gemeente Soest. Verder zullen worden uitgevoerd de ouverture en dansen uit de ope ra 'Alcina' van Handel, de Sinfonia voor 2 fluiten en strijkers van W.F. Bach en een concerto grosso van Vivaldi. Janncke Jongewaard en Sacha Hubert, de beide hoboïsten van het orkest, zullen soleren in het dubbelconcert Op.7, Nr.5 voor twee hobo's van Albinoni. Het concert staat onder leiding van de in september benoemde nieuwe dirigent, Jan Hulst. In het verleden had het Colenso Consort bij haar uitvoeringen in de Oude Kerk nogal te lijden onder Clara Hazeleger. de slecht functionerende luchtver- warming. Dit probleem is nu opge lost omdat de kerk van een nieuw verwarmingssysteem is voorzien. De toegangsprijs is 8,00 (CJP: 7,00) en kaarten zijn verkrijg baar bij dë Gouden Snaar, Steen- hoffstraat 15, en aan de kerk. Te lefonisch reserveren: 82 (035) 6017698. Zaterdag 21 februari: Instrumenta le muziek uit de Barok door Piet Dhont en Paul van der Linden (barokhobo), Elske Tinbergen (violoncello) en Jan Jansen (orgel en clavecimbel). Het trio speelt sonates van o.a. Fasch, Telemann en van de onbekende Matthes. Domorganist Jan Jansen begeleidt het trio in diverse combinaties en speelt een werk van Johann Sebas- tian Bach op het grote Batzorgel. Aanvang: 15:30 uur. Toegang: vrijwillige bijdrage. Zaterdag 21 februari Roonts-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; samenzang Zondag 22 februari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, WiJlaertstraal 51 10:00 pastor R. v.d. Vring; eucharistieviering; samenzang Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. M. Koole Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00ds. B.M. Meijndert; 17:00 ds. A.L. van Zwet, Hoevelaken Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. J. Brons, Urk Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. B. Schaaij, Dronten; 17:00 ds. A. Kamer, Hoogland Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 leesdienst Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. A. Gescher, Doesburg Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 E.B. van der Waal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. K. Holwerda, Amsterdam Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst; avondmaal Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Ütrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Ütrechtseweg 160 09:45 ds. L. van den Berg Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pastor M.J. Burger Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Wijkvereniging Overhees houdt zaterdag 28 februari weer een bin go in ontmoetingscentrum De Kla rinet. Vanaf 20:00 uur rollen de balletjes, maar om 19:00 uur gaat de deur open. Deelname kost 3,50 voor leden en donateurs van de wijkvereniging en 7,00 voor anderen. 10 maart 2004 in deze krant met 88 foto's van Soester winkel- en zakenpanden! tuur, bijkeuken met Iels een ruime gang imers van 12 m2. ;e badkamermeubel jerverwarming en irijs 445.000,- k.k. Nassaulaan locatie gelegen kteristieke la met garage, vrije tuin op het recent geheel (o.a. elektrische n, bad-kamer etc.) d van de originele alle entree, hal met kelder, toilet, dichte •uwapparatuur, bij- sluiting wasmachine net parketvloer, leuren naar de tuin. aapkamers, moderne araat toilet. Vaste leruimte. Tevens woning is voorzien 'aarding in overleg, prijs 745.000,- k.k. 035 - 6030025 Zondagmiddag, 14.00 uur. Op Radio 1 begint Langs de lijn. Op Radio Soest klassieke muziek, uit- lezocht door Jacques van der priendt, toch? J luistert naar Radio M. feven bellen met radio Soest, 609 (8 51. liet wie? liet Jaap Pastijn. Jaap, waarom Radio M en |iet Radio Soest? uitzendcomputer heeft het be- |ven. We kunnen niet meer zon- T'r technicus uitzenden. En aan- jezien de vrijwilligers al de hele leek bezig zijn om alle program- la's met de hand "te schuiven" Ijn er geen medewerkers meer die lok nog in het weekeinde beschik bar zijn. n jij dan? lou, eh, ik probeer sinds gisteren i oplossing te zoeken voor het |robleem door een paar dingen n mekaar te solderen. Dat is een 1 technisch werkje en dan kan ?een andere sores an me kop lebben en daarom vandaag maar 1von Radio M. Jammer voor al die speciaal ge makte programma's t is niet anders. Die compu- aait al tien jaar en toen we Inkregen was het al een tweede- landsje, kun je nagaan, r'fkan die computer maken? dat programma waar hij op faait komt uit België en daar J°et dus iemand naar toe om te Ijken of dat allemaal gerepareerd f3" worden. "België? I". daar kunnen ze meer dan pa pt bakken hoor. En als dat deze leek niet lukt dan zijn we de ko pende weken gedurende het hekeinde mooi de sigaar met z'n ("en. Je kan toch moeilijk de hele 1 iemand in een kouwe studio hen zitten om te schakelen van Programma naar nieuws en pro- Vamma en nieuws. Nee, het is Jigenlijk te gek voor woorden, öat het nou net moet gebeuren pou je de Cultuurprijs hebt gewon den Pa, dat is extra vervelend voor al fie trouwe luisteraars, maar ik ga bphangen, ik ga proberen om de aak weer aan de gang te krijgen, ll is het dan ook maar een nood oplossing. Radio Soest FM 107.9, probeer pet nog eens. DONDERDAG 19 FEBRUARI VRIJDAG 20 FEBRUARI ZATERDAG 21 FEBRUARI ZONDAG 22 FEBRUARI MAANDAG 23 FEBRUARI DINSDAG 24 FEBRUARI WOENSDAG 25 FEBRUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie: Inske den Duik en Dirk- Jan Arnold 10.00 Cultuur in de regio h Nieuws uit theaters en mu sea in de regio. Presentatie: Lonneke Meijer, redactie Ad van Wijngaarden 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse hits Muziekprogramma, samen stelling en presentatie Tha- ri Schröder 14.00 Operetteland Marco Bakker 2 Vandaag hoort u niet al leen operettemelodieën, maar ook andere liederen uit zijn repertoire. Een duet Die Czasdasfürstin met Christine Deutekom; Wenn die kleinen Veilchen blühen van Robert Stolz, maar ook Some enchanted evening uit South Pacific en Oh what a beautiful morning uit Oklahoma. Lead me Lord, een onver valste gospel en een puur Hollands stuk muziek Am sterdam, een potpouri van liedjes over deze Stad aan het IJ. Marco Bakker is een veelzijdig artiest. Presenta tie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek De Puntenburger Muzikanten Dit accordeonorkest dat veel optreedt in Verzor- gings- en Verpleegtehuizen staat onder leiding van Willy Tijmensen en heeft als vocalist de enige echte Mokumer Monny. Een ge zellig programma waarmee we vooral de oudere luiste raar veel plezier zullen doen. De presentatie is in handen van Inske den Duik 18.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 19.00 De Gemeenteraad Rechtstreeks verslag van de Raadsvergadering in het gemeentehuis van Soest. Presentatie Jan Visser 22.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 Rondje om de kerk Presentatie Eit Algra 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senio ren, presentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Inske den Duik 13.00 Piet Ekel Een luisterrijk verleden Ook deze keer belooft het weer een nostalgische uit zending te worden met daarin o.a. de volgende on derwerpen: Hoe speelden jongens vroeger? Hutten bouwen, kuilen graven, proppen schieten enz. Over het verzamelen van film sterplaatjes, voetbalplaatjes en sigarenbandjes, de cri sistijd en het circus. Willy Alberti - Mens durf te leven; Diana Durbin - Cielito Lindo; Maurice Chevallier - TTiank heaven for little girls; Circus Renz - John Woodhouse. Presen tatie Thari Schröder 14.00 Brassband h Brassbandtime is een pro gramma voor de liefhebbers van harmonie-, fanfare- en brassbandmuziek. Aandacht voor de London Brass, een toonaangevend koperensemble, met mu ziek uit de opera Carmen van Georges Bizet, het Budapest Wind Ensemble, met muziek uit Die Zau- berflöte van Mozart en een optreden van Franse sym fonisch blaasorkest van dc Garde la Républicaine met vader en zoon Maurice en Nicolas André als solist in o.a. een speciaal voor hen geschreven compositie Pari- seAN DREam van de or kestdirigent Roger Boutry. Samenstelling en presenta tie Kees Vroon en techniek Jaap Bijl. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 HetSportcafé Actueel sportprogramma, presentatie Rob Dekker 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig ge presenteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Klassieke muziek op de zondagmiddag Dimitri Kabalevsky, een 20e eeuw- se componist, pianist en dirigent schreef buitengewoon veel: ope ra's, drie pianoconcerten, twee cel loconcerten, strijkkwartetten, sym fonieën cn filmmuziek. Hij was een van de Russische componis ten, die scherpe kritiek te verduren had. Muziek moest zuiver. Van daar Dimitri koos voor volksmu ziek. De adeldom van de rasechte componist liet zich niet door be grippen als zuiverheid en decaden tie uit het veld slaan. Zijn 2e Pia noconcert in g klein is daar een voorbeeld van, het is rijk aan klankkleur en vol virtuoze technie ken. In zijn autobiografie schreef Prokofjev dat in Rusland weinig componisten schrijven voor kinde ren en hij zelf gaf het grote voor beeld met Pietertje en de Wolf. Dimitri Kabalevski volgde zijn voorbeeld na met zijn 'Komedian ten', een stuk met kleine scènes, echt voor kinderen. Verrassend pianospel "Nur für die Damen" zo schreef Felix Mendelssohn-Bartholdy bij het voltooien van de 48 Lieder ohne Worte. Bedoeld als homma ge aan de talrijke knappe vrouwen om hem heen, of als uitnodiging tot zelfstudie? Felix was een uit zonderlijke pianist. Zijn stijl in de Lieder ohne Worte is eenvoudig maar met rijke melodieën en met een verrassend ritme. Frank van de Laar, een ervaren vakpianist, heeft ze alle 48 op de cd gezet, een cd die er zijn mag! Zondagmiddag 14.00 uur. 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje Natuur en Milieu h Over alles wat leeft en bloeit, vandaag met o.a. Jo- han Simon van de kwekerij Soest. Hij vertelt wat we de komende maanden aan cur sussen, projecten en lezingen in de kwekerij kunnen ver wachten. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Vanuit het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeentehuis •met o.a. Het Soestgevoel, de column van de Burgemees ter, presentatie Ivonne Dijkhuis. 12.00 Soest 975 jaar 1350-1550 Deel twee in de serie van zes uitzendingen over de ge schiedenis van Soest aan dacht voor het ontstaan en het verdwijnen van de kloos ters in Soest. We vergelijken religieuze gemeenschappen van destijds met de orde die nu nog in Soest gevestigd is. Wim de Kam praat met een salesicaan van Don Bosco. Anneke van Vliet leest een gedicht van Potgieter over de aanval van de knechten van Maarten van Rossum op het Brigittenklooster. Hans Kruiswijk spreekt met tal van bijzondere functiona rissen in de oudste vereni ging van Soest, het Groot Gaesbeekcr Gilde. Het lied dat bij het dansen om de gil- deboom wordt gezongen door één van de ambtsdra gers binnen het gilde. Ook heeft hij een gesprek met Jan van Galen over de ontgin ning van het veen, iets dat juist in deze periode sterk opgang maakte. Presentatie Wim de Kam 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, ver zameld cn gepresenteerd door Kees Vroon 14.00 Soest Klassiek Van Dimitri Kabelevski hoort u een compositie voor kinderen 'De Komedianten'. De pianist Frank van de Laar speelt 'Lied ohne Wor te' van Felix Mendelssohn Bartholdy. Samenstelling Jacques v.d. Griendt, presen tatie Inske den Duik. Zie toelichting hiernaast 16.00 Musica Aeterna Presentatie Liesbeth Gankema 18.00 Kerkdienst 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Samen de Bijbel Lezen Presentatie Joke Almirante 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn Muziek h De Puntenburger Muzikanten Een accordeonorkest met als vocalist de enige echte Mokummer Monny. Pre sentatie Inske den Duik Zie ook vrijdag 114)0 Van Heuvelrug tot Uiterwaard Aan de hand van de be kende wandelaar en wa tersporter Frans van Dus- schoten verkennen we de mogelijkheden in het prachtige gebied tussen Eem en Waal. Een pro gramma met tal van tips en nieuwtjes voor luiste raars die wel eens wat an ders willen dan alleen maar naar de radio luiste ren. 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal 14.00 In de Link Presentatie Ad van Veen 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken over en com mentaar op de sport van het afgelopen weekeinde, presentatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur Luister naar het rechtstreekse verslag van De gemeenteraad Het gaat over Soest Het gaat over u Donderdagavond 19.00 uur Met kabel 107.9 Zonder kabel 105.9 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Piet Ekel h Een luisterrijk verleden Hoe speelden jongens vroe- fer? Presentatie Thari chröder. Zie toelichting vrijdag 11.00 Senioren vragen Verzoekplaten, presentatie: Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Soest 975 jaar h De periode 1350 -1550 Deel twee in de serie van zes uitzendingen over de geschiedenis van Soest met aandacht voor het ontstaan en het verdwijnen van de kloosters in Soest. We ver gelijken religieuze gemeen schappen van destijds met de orae die nu nog in Soest gevestigd is. Presentatie Wim de Kam 14.00 Operetteland h Marco Bakker 2 Vandaag hoort u niet alleen operettemelodieën zoals een duet uit Die Czasdasfürstin met Christine Deutekom; Wenn die kleinen Veilchen blühen van Robert Stolz, maar ook Some enchanted evening uit South Pacific en Oh what a beautiful mor ning uit Oklahoma. Lead me Lord, een onvervalste gospel en een puur Hol lands stuk muziek Amster dam, een potpouri van lied jes over deze Stad aan het IJ. Presentatie Paul Spar naaij, techniek Ben Ver schoor. ondersteunt door Ben Ver schoor 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Rondje oni de kerk h Presentatie Eit Algra 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, pres. Joke Almirante 18.30 Weg met Hobbels, pres. Menno Schuit, 19.00 De Verrekijker, Kinderprogr. Pres. Caren Zwarteveen en Marieke Boer, 19.30 Het Kompas, jongerenprogr. 20.00 Het Boek het Bin nenste Buiten pres. Herman Spoor e.a. 20.30 Bijbelver zen van Johan van Maar- lant, pres. Herman Spoor 21.00 Zingenderwijs, pres. Elly van Tol 21.30 Avond sluiting, pres. Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Hans Kruiswijk praat over de belangstelling voor de natuur in het algemeen in alle jaargetijden en de ver wondering die dat te weeg brengt bij jong cn oud. Pre sentatie Ina Aangeen brug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a Het Soestge voel cn de column van de Burgemeester, presentatie Ivonne Dijkhuis 12.00 Lunchroom Middag Magazine, met het wekelijkse bloemetje voor een van onze luisteraars. Presentatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret Deze keer vooral gewijd aan Toon Hermans. Confe rences cn liedjes uit zijn laatste One man show uit 1997 en zijn laatste cd Als de liefde is, met onder meer zijn hommage aan theater Carré. Verder muziek uit de Nederlandse productie van de musical Les Miserables met Henk Poort, Ernst Daniël Smid, Pia Douwes en Bill van Dijk. Samenstel ling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ h Nieuws voor senioren en ouderen, presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Nieuws uit de theaterwe reld, musea en galeries uit de regio. Presentatie Lon neke Méijer, redactie Ad van Wijngaarden 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 19