'V :om RE M 4C SPOED Visser Ui 'Alleen wandelende diender die zich blauw schrijft, helpt' Oplevering Mezenhof afgerond m CIDI gast in D66-cyclus over Midden-Oosten Brief over ongeval met baby Nieuwe polikliniek gynaecologie iACTUEEL! 3 en :>eide >EST. Cr A 1 35 44 Waterschapsverkiezingen zijn goed verlopen' NIEUWE BEZORGER Herrietrappers bedreigen buurvrouw met de dood Amnesty gaat collecteren PAGINA 2 WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 i van j* <-il \RKT Meningen j van lezers! Hebt u dat nou ook? (slot) Soest-Zuid WP ergert zich aan (parkeer)gedrag in Van Weedestraat Woonzorgcomplex, peuterspeelzaal en zes villa's Ook discussie over asielkwestie Opkomst viel wel tegen www.rabobankonline.com Vraag Soester is moeilijk te beantwoorden Politie gebruikt pepperspray tegen man Politie geeft, vanwege impact, uitleg aan buurtbewoners Op locatie Baarn van Meander Medisch Centrum Zaterdag in alle winkelcentra soestekScoür/wt y Witgoed specialis Service voor alle merken Work First (2) Snelheidscontrole ILIGEN PROVAKCEELEN tam: j 0.° I.3 grO.' Na het zeer uitvoerige verhaal van meneer K. Spee is alles wel ver teld, wat er te vertellen is, zodat ik me tot het volgende wil beperken. Wanneer ik het goed begrepen heb, heeft hij toch iets tegen de VVD en verdenkt mij van sterke betrokkenheid bij die partij, terwijl ik uitsluitend wel eens naar mijn buurman van 4 huizen verderop zwaai, omdat het een aardige man is! Ik realiseer me nu pas, dat hij, althans vroeger, iets met die partij had... (raadslid of zo). Maar ik 'stroman', en dat voor ie mand van 82 dat is óók niet vleiend? Denkt hij, dat ik het zelf niet kan? Voorts noemt meneer K. Spee nogal wat namen, die mij ab soluut niet interesseren en zelfs mijn adres (komt er nu een samen scholing van bonbewonderaars?). Het lijkt allemaal tóch wat intimi derend en dat terwijl we bijna de zelfde opvattingen hebben over veiligheid. Hij is echter zó vol van het bonnendoel, dat hij niet in de gaten heeft, dat juist dat de men sen irriteert en niet die bekeurin gen! Er mag best bekeurd worden (het moet zelfs, dat snapt de groot ste sufferd, dus ook ik), maar je moet het doel niet verwarren met het middel. En moet hij daar dan (op z'n Zeeuws gezegd:) zo'n 'gewag' van maken? Met alles wat hem dwars zit èn ooit gezeten heeft, en dat allemaal tegen mij? Je zou bijna denken, dat zijn rela tiveringsvermogen door dat bon- nengedoe ietwat geleden heeft... (overigens die palen, daar bedoel de ik de doelpalen mee, van de doelstelling, had meneer K. Spee soms andere op het oog?). Als de redactie het met me eens is, zou ik de discussie hiermee willen beëindigen, het wordt anders een gebed zonder einde. J.E. Verstegen Naschrift redactie: Mee eens, discussie gesloten. Wanneer is het nu eindelijk eens afgelopen met dat gezeur over die afsluiting op de Den Blieklaan (lees: Foekenlaan)? Beseffen die mensen dan niet dat het balletje bij 1 een ander voor de deur wordt ge legd? Da ar is maar een woord voor: asociaal. Is er wel eens onderzoek gedaan naar het racegedrag van wijkbewo ners zelf als ze hun kinderen naar school brengen? Dan hebben ze van 30 kilometer nog nooit ge hoord. Heel Soest is al volgegooid met drempels en straatjuwelen (hoe kom je op zo'n naam?). Soest heeft de mond altijd vol over het milieu. Een grotere belasting voor het milieu als drempels en afslui tingen is er niet. Remmen, optrek ken, geluidsoverlast, wandelende nieren voor chauffeurs, vertraging voor brandweer en ambulance. En dan ook nog omrijden als je op de Insingerstraat, in Overhees of op de Wieksloterweg woont. Je kunt ook een grote muur om Soest bouwen, dan ben je in één keer van de verkeersproblemen af. Controleer maar op handhaving van 30 kilometer, dan zal het over al een stuk rustiger worden. J.V. ten Haaf Alleen een wandelende dien der die zich blauw schrijft, zal effect hebben op het verkeerde parkeergedrag in de Van Weedestraat. Dat zegt Bob Sniiet, bestuurslid van de Vere niging Vrij Polderland (WP). Hij ergert zich aan het feit dat de regelgeving in de winkel straat nauwelijks wordt ge handhaafd door de politie. Smiet woont zelf in de Lange Brinkweg en maakt geen deel uit van de werkgroep die momenteel een advies aan het college voorbe reidt over kortetermijnmaatregelen in de Van Weedestraat. Vorige week liet hij wel de stem van de WP horen in de raadscommissie verkeer. De vereniging stelt vast dat er in de zeven maanden na het raadsbesluit over de hoofdwegen- structuur nog niets is gebeurd. In week 11 (8-12 maart) zal het voorlopig advies van de werkgroep tijdens een inspraakavond voor be langhebbenden en betrokkenen worden gehouden. Deze zou aan vankelijk op 19 februari plaatsvin den, maar is verschoven. De exacte datum moet nog worden vastge steld. De WP zal in elk geval met een bestuursvertegenwoordiging aan wezig zijn (én inspreken) op de in spraakbijeenkomst en roept haar leden op eveneens van de partij te zijn. Er zijn genoeg problemen die moeten worden opgelost, vindt de WP. Smiet noemde in dat ver band onder meer het laden en los sen. Hij wil dat de gemeente hier voor een strak regime gaat hante ren en voor een goed plan Trans port Nederland raadpleegt. Obstakel Suggesties van Smiet waren onder meer: de laad- en loshavens beter afstemmen op de behoefte en het straatmeubilair aanpassen, want de trottoirbanden en fietshekken vor men nu op veel plaatsen een ob stakel voor de chauffeurs met hun volgepakte pallets. De winkeliers zelf zouden ook een bijdrage aan een beter verblijfklimaat kunnen leveren door alle uitgestalde win kelwaren binnen de deur te hou den. Behoudens dit laatste zijn soortge lijke geluiden overigens ook al ge hoord in de werkgroep, waarin acht winkeliers en vijf bewoners zitting hebben. Zij vergaderen morgenavond weer en maakten onlangs nog een rondgang door de winkelstraat om knelpunten te be kijken en te bespreken. Het college zelf laat momenteel onderzoek verrichten naar de (on)mogelijkheden van de invoe ring van betaald parkeren, zonder daaraan bij voorbaat conclusies aan te binden. Het gaat, aldus wet houder Harry Witte, om een ver kennende rapportage, waarin ver gelijkingen worden getrokken met vergelijkbare locaties in soortgelij ke gemeenten. Van de winkeliers is bekend dat ze fel tegen betaald parkeren zijn. In politieke kringen zijn de meningen hierover ver deeld. Bij de behandeling van de Voor jaarsnota, in april, zal de gemeen teraad een compleet voorstel voor gelegd krijgen. Het gaat dan niet alleen om de Van Weedestraat, maar tevens over de verkeerspro blematiek in Soest-Zuid (met o.m. het plan om de spitsafsluiting van de spoorwegovergang op de Foe kenlaan op te heffen) en de door stroming op de Koningswegroute. Twintig mensen met een ver standelijke handicap hebben nieuwe woonruimte gekregen aan de Mezenhof. Dit woon zorgcomplex ligt aan de Nach- tegaalweg, op het terrein waar vroeger onder meer de Stich ting Jeugdzorg was gevestigd. Er staan nu ook zes villa's en een peuterspeelzaal. Het woonzorgcomplex is eigen dom van Amerpoort Asvz en be staat uit drie woningen. Daarin zijn in totaal vijf wooneenheden voor De D66 afdeling Soest/ Soesterberg organiseert op woensdag 25 februari haar der de avond in de cyclus over het Midden-Oostenconflict. Te gast is een vertegenwoordiger van het CIDI (Centrum Infor matie en Documentatie Israël), dat altijd als pleitbezorger van Israël optreedt. De eerste avond werd ingegaan op de achtergronden van het conflict. In de tweede bijeenkomst was het aan het Palestina Komitee om haar standpunt uiteen te zetten en te verdedigen. Nu krijgt het CIDI de zelfde gelegenheid. De cyclus wordt t.z.t. afgesloten met een de bat tussen de verschillende par tijen. Daarover zal tijdig een nader bericht in deze krant verschijnen. Voorafgaande aan deze informa tieve avond vindt er een reguliere afdelingsvergadering van D66 plaats. Die belooft bijzonder inte ressant te worden! Het bestuur zal onder meer een motie voorleggen aan de leden om humaner met uit geprocedeerde asielzoekers om te gaan. Als de motie wordt aangeno men zal zij aan het landelijke D66- congres in maart worden voorge- legd. Beide bijeenkomsten zijn open baar, gratis toegankelijk en voor koffie en thee wordt gezorgd. Ze vinden plaats in de Schoof, Molen straat 142, om 19:00 uur voor de afdelingsvergadering en om 20:30 uur voor de thema-avond met be trekking tot het Midden Oosten. elk vier personen ingericht. In vier eenheden is er begeleiding, de vijf de is een aanleunwoning voor vijf bewoners die een hoge mate van zelfstandigheid hebben. Zij kun nen desgewenst wel een beroep doen op de begeleiders van de an dere huizen. De feestelijke opening en daarmee de afronding van de oplevering van het totale bouwplan vond vrij dagmiddag plaats. Twee bewoners hielpen wethouder Bart Krol bij het verwijderen van een lint en bo den zo genodigden en belangstel lenden de mogelijkheden het woonerf te betreden. Daar is ook de peuterspeelzaal te vinden, die is overgedragen aan de gemeente Soest en alweer geruime tijd in gebruik is. Op het terrein van 1600 vierkante meter zijn ver der zes geschakelde twee-onder een-kap woningen gebouwd. Amerpoort heeft zo een project kunnen realiseren, waarbij de men sen met een verstandelijke handi cap in de samenleving kunnen De Soester Courant zoekt met spoed Bartolottilaan - v. Beuningenlaan - Deel Birkstraat - De Rode Haan Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. 'De samenwerking tussen zes waterschappen die tegelijker tijd verkiezingen in mei/juni 2003 hielden is goed verlopen. Door de samenwerking zijn de kosten lager uitgevallen. Wel viel de opkomst tegen.' Dat staat in de evaluatienota water schapsverkiezingen mei-juni 2003, die op de agenda staat voor de vergadering van het Al gemeen Bestuur op 19 februa ri aanstaande. De opkomst bij de waterschapsver kiezingen daalde voor Waterschap Vallei Eem met 3,5 procent naar 24,5 procent. De werkgroep die de evaluatie heeft uitgevoerd, noemt als mogelijke oorzaken voor de lagere opkomst: onbekende kandidaten, onbekendheid met waterschappen, te weinig betrok kenheid bij waterbeleid. De vele publicaties in de pers hebben niet tot een hoger stempercentage dan in 1997 geleid. Ook het aantal kandidaten was met 76 aanzienlijk lager dan de 97 kandidaten die er in 1997 waren. Ondanks de teruggelopen belang stelling zijn de waterschappen te vreden over het verloop van de verkiezingen. De verkiezingen zijn rechtmatig verlopen, er was over het algemeen veel positieve publi citeit, alle kiezers hebben tijdig de juiste stembiljetten ontvangen en 'Hoeveel parkeerbonnen zijn er in 2003 door de politie uitge schreven tussen de spoorweg overgang bij station Soestdijk en de rotonde op de Burge meester Grothestraat?' Het antwoord op die vraag wil Soester Bob Smiet op korte ter mijn te horen krijgen van het college. Navraag van deze krant bij de politie leert, dat de ge meente het antwoord op die vraag waarschijnlijk schuldig moet blijven. Parkeerbonnen worden welis waar bij de politie geregistreerd, maar niet per locatie gespecifi ceerd. De surveillanten en de reguliere politie controleren re gelmatig in alle winkelcentra, waar een blauwe zone is inge steld. Dat zijn de Van Weede straat, Soest-Zuid en Overhees. Bekeuringen die daar worden uitgeschreven aan foutparkeer- ders worden wel in een compu terbestand van de politie inge voerd, maar er vindt geen af zonderlijke vermelding plaats van de locaties, aldus een woordvoerder. De politie heeft pepperspray gebruikt om een 37-jarige Soester te kunnen aanhouden. De man verzette zich hevig in zijn woning aan de Varenstraat. Volgens de politie beledigde hij hen en dreigde hij met een houten slagvoorwerp. Een veertigjarige vrouw wist tijdens de schermutselingen te ontko men. Het tweetal had op de late dins dagavond al eerder bezoek gehad van de politie met het verzoek om het wat rustiger aan te doen. De politie had namelijk klachten ont vangen over geluidsoverlast. Kennelijk verkeerden de man en de vrouw in de veronderstelling dat hun buurvrouw van 26 had ge klaagd. Even na middernacht klommen ze op haar balkon. Vol gens de bewoonster hadden de twee met stoelen tegen de ruit ge gooid, tegen het raam gespuugd en was ze door hen met de dood be dreigd. Ze had zich zo bedreigd gevoeld, dat ze enkele vrienden vroeg bij haar te komen. Ook bel de ze de politie. Die ging daarop naar de woning van de twee verdachten, waar uit eindelijk de man met moeite in de boeien kon worden geslagen. Hij moest zijn verzet staken, toen hem pepperspray in het gezicht werd gespoten. Door deze spray krijgt men tijdelijk onder meer branden de ogen. De man werd afgevoerd, de vrouw ging ervandoor, maar naar haar werd nader onderzoek ingesteld. Tegen de man werd proces-verbaal opgemaakt. De 26-jarige buur-N vrouw deed aangifte van bedrei ging. Het frappante aan de zaak is, aldus de politie, dat zij niet had geklaagd over geluidsoverlast en de verdachten geheel ten onrech te hun woede op haar hadden geuit. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Waarschijnlijk een dezer dagen krijgen bewoners en enkele di rect omwonenden van de Va renstraat een brief van de poli tie. Daarin wordt uiteengezet wat er allemaal precies is ge beurd tijdens en rond het tragi sche ongeval, waaraan een veertien maanden oude baby overleed. Op de galerij van de derde verdie ping van een flat aan de Varen straat viel het meisje, bijna twee weken geleden, uit de armen van haar vader. Ze werd ter plekke gereanimeerd en vervolgens met spoed naar het Utrechts Medisch Centrum vervoerd. Daar overleed ze aan haar verwondingen. Het meisje had een Poolse moeder en een in Zwolle woonachtige Irake se vader, met wie ze in Soest bij kennissen op bezoek was. Mede omdat er verklaringen wa ren, dat het wellicht geen ongeluk was, stelde de politie een onder zoek in. Enkele dagen later was de conclusie daarvan, dat er wel de gelijk sprake was van een noodlot tig ongeval. Niet lang daarna werd het onder zoek toch weer voortgezet. Niet omdat er ineens aanleiding was te veronderstellen dat het geen onge luk was, aldus politiewoordvoerder Hans Meuleman. 'Bij het eerste onderzoek zijn geen strafbare fei ten aan het licht gekomen, maar bij de evaluatie hebben we besloten toch verder te gaan met het onder zoek. Om alle aspecten uit te slui ten, zodat we later geen twijfels kunnen krijgen. Zoals het er nu voorligt, denken we niet dat er meer aan de hand is.' Meuleman kan in het belang van het onder zoek niet zeggen welke aspecten nader worden belicht. De brief aan de bewoners van de Varenstraat, die mogelijk inmid dels is verstuurd, is bedoeld om duidelijkheid te scheppen. Meule man: 'Het ongeluk heeft enorm veel impact en was het gesprek van de dag. Er zijn mensen die het hebben zien gebeuren, veel buurt bewoners zijn verhoord, ook als ze niet getuige waren. Er is veel po- Bewoners, van het zorgcomplex verrichtten met wethouder Bart Krol (links) de officiële opening. Foto: Herman van Dam Het bouwplan is ontworpen door Verweij Messnig Partners uit Soest en gerealiseerd door Van Hoogevest Ontwikkeling. De ar chitect heeft in zijn ontwerp reke ning gehouden met de stijlkenmer ken uit de jaren dertig. In deze periode werden de meeste wonin gen uit de directe omgeving neer gezet. Op het middenterrein wordt volgende maand nog een boom geplant, die is aangeboden door Van Hoogevest. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOESTERÊÏCÖUR/VNT Aanmelden: tel. 6014152 Baarn is dat er kortere wachttijden zijn en dat de spreekuren zelden uitlopen omdat de gynaecoloog niet gestoord hoeft te worden voor acute zaken.' Zorgeenheidsmanager Gera de Jong (rechts) en Egbert Lenters, gynaecoloog in de nieuwe polikli niek gynaecologie/verloskunde. ook de samenwerking met de vijf andere waterschappen is goed ver lopen. Door de intensieve samenwerking met vijf andere waterschappen in Midden-Nederland zijn de kosten iets lager uitgevallen dan in 1997: 1.14 miljoen euro in 2003 tegen 1.15 miljoen euro in 1997. Gelet op de loon- en prijsstijgingen in die periode heeft de samenwerking dus geleid tot een aanzienlijke kos tenbesparing. Call center De waterschappen hadden voor het beantwoorden van publieks vragen een call center ingescha keld. Het externe call center be antwoordde in totaal ruim 6500 telefoontjes, waarvan 1100 voor waterschap Vallei Eem. 'Het werken met één 0800-nummer is goed bevallen en de ervaringen met het call center zijn uitgespro ken positief', staat in de evaluatie te lezen. Op landelijk niveau zullen de wa terschappen aanbevelingen doen om de waterschapsverkiezingen verder te stroomlijnen. De staats secretaris voor waterbeheer, mw. M. Schultz van Haegen, heeft bij de start van de campagne voor de waterschapsverkiezingen in Mid den-Nederland aangegeven een voorstander te zijn om in heel Ne derland in dezelfde periode water schapsverkiezingen te organiseren. Meander Medisch Centrum beschikt op de locatie Baarn over een nieuwe polikliniek gy naecologie/verloskunde. Deze bevindt zich op de vierde ver dieping en is elke maandag en woensdag (8:00-17:00 uur) ge opend. Op de vrijdagmorgen vinden operatieve ingrepen en dagopnamen plaats. Gynaecoloog Egbert Lenters spreekt van een 'goed uitgeruste polikliniek', waar alle patiënten te rechtkunnen bij hem of een van zijn vijf collega's. Kleine chirurgi sche ingrepen, zoals sterilisaties, kijkoperaties in de baarmoeder en in de buik kunnen in Baarn in dag behandeling worden uitgevoerd, eventueel ook onder plaatselijke verdoving. Ook voor vrijwel alle gynaecologische aandoeningen en de nacontroles na ziekenhuisopna me kunnen de patiënten zich op de genoemde tijden in Baarn melden. Van de gynaecologische polikli- niekbezoeken resulteert uiteinde lijk slechts 5% in een operatie. Daarvan worden de niet planbare en complexe operaties in Amers foort uitgevoerd. Voor sommige specialistische onderzoeken en be handelingen, zoals vruchtbaar- heidsonderzoek zijn speciale voor zieningen nodig, die alleen op lo catie Amersfoort Elisabeth aanwe zig zijn. Lenters: 'In de nabije toekomst gaan we samen met de urologen meer patiënten met verzakkingen en incontinentieproblemen behan delen in Baarn. Doordat nu beide poliklinieken urologie en gynaeco logie zich naast elkaar op de vier de etage bevinden, wordt de sa menwerking nog makkelijker.' Gera de Jong, zorgeenheidsmana ger gynaecologie/verloskunde, laat weten dat nieuwe patiënten via de huisarts een afspraak kunnen ma ken bij een gynaecoloog. 'De huis arts stuurt per fax de schriftelijke verwijzing naar de polikliniek. Daar wordt door de gynaecoloog beoordeeld welke arts voor dat probleem het meest geschikt is. De ene specialist is bijvoorbeeld ge specialiseerd in kwaadaardige aan doeningen en de ander in bekken bodemproblemen. Daarnaast kan een patiënt voorkeur voor een be paalde arts of locatie hebben. Voordeel van de spreekuren in ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,- per half jaar! tel.(035)6014152 De werkgroep Amnesty Inter national Soest gaat zaterdag 21 februari collecteren. Omdat de geldinzameling van vorig jaar, toen voor het eerst gehouden, een groot succes was, gaan vrij willigers sopnieuw de straat op met een bus. Zij zijn komende zaterdagochtend en -middag te vinden in de win kelcentra Van Weedestraat, Soest- Zuid, de Smitshof, Hoogvliet en Overhees. Motto van de collecte is 'Geef om vrijheid'. 'Niet in alle landen is vrijheid vanzelfsprekend en de betrokkenheid van mensen, en in dit geval hun geld, kan be werkstelligen dat ook in deze lan den de vrijheid een stapje dichter bij komt', aldus een woordvoerder van de werkgroep. Amnesty zet zich in voor de vrij lating van gewetensgevangenen, eerlijke processen voor alle politie ke gevangenen, afschaffing van de doodstraf en beëindiging van mar teling, politieke moorden en ver dwijningen. Een van de meest re cente schrijfacties van de Soester werkgroep richtte zich op Myan mar. Zowel de regering van dat land als de ambassade ervan in Nederland werd bestookt met brie ven. Daarin wordt gepleit voor onder meer onmiddellijke vrijlating van alle gewetensgevangenen. Amnes ty wil tevens, dat deze gevangenen niet zonder proces achter de tralies worden gezet en dat hun detentie niet zomaar kan worden verlengd. Ook dringen de schrijvers erop aan, dat de Militaire Politie en vei ligheidsdiensten stoppen met het laten verdwijnen van mensen. Ook de repressieve wetgeving, die wordt aangewend om de vrijheid van meningsuiting en vreedzame bijeenkomsten op straat in de weg te staan, moet worden gestopt. Bovengenoemde kwesties heeft Amnesty tevens onder de aan dacht gebracht van de omliggende landen van Myanmar. Amnesty stelt dat de schrijfacties wel dege lijk zin hebben. De berichten berei ken vaak de gevangenen die hier moed uit putten. Bovendien leiden de brieven regelmatig tot vrijlating van gevangenen. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60 litie in de straat geweest. Dat er allerlei verhalen de ronde doen, dat kun je niet tegengaan, maar in de brief geven wij aan wat er pre cies is gebeurd volgens ons. Daar mee voldoe je tevens aan een be hoefte.' Het versturen van een dergelijke brief gebeurt alleen in incidentele gevallen, die veel stof hebben doen opwaaien. Onlangs verspreidde de politie tot tweemaal toe flyers in de Baarnse wijk, waar een echtpaar werd vermist en van wie later de stoffelijke resten werden opgegra ven op het terrein van een kinder boerderij. In de brief aan de bewoners van de Varenstraat wordt de mensen ook gewezen op de mogelijkheid om zich desgewenst in verbinding te stellen met de Stichting Slachtof ferhulp. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Aan 't werk! Voor de oudere jeugd (12+), die op 't verkeerde pad dreigt te gera ken, ligt er een papieren project voorstel aan 't Raadhuisplein om zorg en begeleiding van probleem jongeren te intensiveren. Project kosten: 40.000 euro. Voor de achttien 'veelplegers' in Soest, die burgemeester Janssen bij naam en toenaam schijnt te kennen, zijn nog geen plannen in voorbereiding voor zover ik weet. Misschien iets voor mijnheer Ger- retsen, de crimefighter van de WD? Begeleiding bij de vakken rekenen en lezen van allochtone kinderen in groep drie wordt vastgelegd in een projectvoorstel, dat 25.000 euro schijnt te kosten. Verder wil de gemeente een duur zaam veilige route ontwikkelen voor schoolkinderen vanuit de wijk De Eng naar het toekomstige Breed Educatief Centrum (de Plantage) in de wijk Smitsveen. Kosten voor de planvorming: 10.000 euro. De kosten van de rea lisatie van een veilige oversteek van de Nieuweweg zijn lastig in te schatten en liggen tussen de 45.000 en 150.000 euro. Er schijnt een meningsverschil te be staan over deze route tussen de verkeersambtenaar en het onder wijsveld. Vervolgens produceerde de ge meente een 'Plan van Aanpak' (25.000 euro) voor het verbeteren en creëren van speelplekken voor jongeren tot 15 jaar. Om te weten wat de lieverdjes wil len, u zult het niet willen geloven, organiseert het college een 'Kin- derKlankBord'. Let op die drie hoofdletters in het woord, want de dames en heren aan het Raadhuis plein hebben absoluut gevoel voor een eigentijdse style en design. De burgemeester denkt natuurlijk: als in Soest de burgerparticipatie van volwassenen niet lukt (een 'desil lusie', noemde de VVD het in haar nieuwjaarstoespraak), proberen we het met de kleintjes. De ambte naren gaan met de kindertjes wan delen door de wijk; ze mogen plat- tegrondjes tekenen en inkleuren, enquêtes invullen, meepraten en aangeven waar prikstruiken staan... Ik heb mijn KleinDochter, die vo rige week drie jaar is geworden, meteen aangemeld. Fay ergert zich altijd dood aan de speeltuigen op de Kinderboerderij. Daar staat naast een prachtige glijbaan een onmogelijke draaimolen, die het nooit doet. Het kolossale gevaarte draait alleen als iemand een slot ontgrendelt. Zelden is er een aar dige sleutelfiguur bereid het vehi kel in beweging te zetten. De vrij willigers hebben het meestal te druk met harken, uitmesten, voe deren, schoonmaken en andere diervriendelijke activiteiten. Vorige week schetste ik u de papie ren plannen (70.000 euro) om het jeugdbeleid te actualiseren. Als ik nu alles bij elkaar optel, lig er voor de externe bureaus een bedrag klaar van 170.000 euro. Mijn bu reau vis-a-vis@achferhetnet.nl doet het voor de helft. De gemeente heeft blijkbaar geld genoeg over voor de jeugd. Dat is goed nieuws. Nu nog een VISIE. Welke wethouder, welke raads fractie, welke ambtenaar maakt daar werk van? Op de Birkstraat zijn vorige week dinsdag drie automobilisten be keurd wegens te hard rijden. Ze werden betrapt door de wijkagent die met behulp van een lasergun een controle uitvoerde. Op het bewuste gedeelte van de Birkstraat mag 50 worden gereden, de top snelheid bedroeg 69 kilometer per Politiekeurmerk Veilig Wonen® is er Voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij ons in de winkel maar ook bij u thuis krijgen Montage verzorgen wij, maar kunt u ook zelf doen Meer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, de preventieadviseurs van PROVAK SOEST. provak-pkvw@planet.nl of 035-6026900 Soesterbergsestraat 4 Soest

Soester Courant | 2004 | | pagina 3