—I Uitstel besluit nieuwe locatie school ërzoek nieuwe lift Huis ten Halve Peuters 'De Linde' op bezoek bij Brede Bibliotheek Soest m Hollandse Heli Helden in het Luchtvaart Museum Apaches naar Afghanistan KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING PAGINA 8? II /ÊiËgaP- WOENSDAG 18 FEBRUARI 2004 Wijk Drie maanden langer de tijd voor ontwikkeling totaalplan Ben Rabelink en SCW al jaren 'in overleg' 'De Drie Eiken' Bingoavond Soester Courant in Soesterberg 5 Nieuwe computer cursus Drie Eiken P. Creutzberg afwezig gjSOESTERBERGSE «^COURANT 300- k.k. gedekte villa [1 927] 3 tuin op zuidwesten kamers sopp. 11 90 ma Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 inverhoopt een serieuze klacht )ben over de woningtoewijzing/ u die schriftelijk indienen bij stbus 276/ 3760 AG Soest, ter an de klachtencommissie. tog vragen heeft over het üssysteem dan kunt u daarvoor j WVS, nternetsite: nruimt.everdelina.nl De besluitvorming over de nieuwe locatie voor de Wet houder de Haanschool is uitge steld tot de raadsvergadering van 24 juni. Daardoor heeft de Scspsterbergse bevolking drie maanden langer de tijd om met het gemeentebestuur van ge- hten te wisselen. Intussen jft het college wél op het idpunt staan, dat de open- e basisschool moet worden rstigd op de hoek van de pweg en de Banningstraat. t laatste is nu juist het hete ïgijzer in de discussie. Onder er de Vereniging Soesterbergs [ang (VSB), de Werkgroep Toe- nstvisie Soesterberg (WTS) en medezeggenschapsraad van de ipol pleiten er met klem voor on| het schoolteam en de leerlin gen elders te huisvesten, bij voor keur op de hoek van Wostoic en de Oude Tempellaan. De locatie aan mKam pweg is vanuit verkeers kundig oogpunt veel te onveilig, luidt de algemene mening. ^jeen videoband heeft een groep ;orgde ouders zelfs de verkeers- laties bij de huidige en de be ide locatie van de school in ild gebracht. De band is bijge- igd aan het bezwaarschrift tegen de voorgenomen verhuizing naar de Kampweg, dat op het gemeen tehuis is afgegeven. De verplaatsing van de school is nodig, omdat het Dorpsplein vol ledig op de schop gaat en opnieuw wordt ingericht en volgebouwd. Over deze revitalisering sluit de gemeente volgende maand al een contract af met Dura Projectont wikkeling. Maar wethouder Krol beloofde bij herhaling glashard, dat deze overeenkomst de langere termijn van de planvorming op geen enkele wijze in de weg zal zit ten. Het college besloot tot uitstel van de besluitvorming over de schoollocatie om recht te doen aan de inspraak van de bevolking, eind vorige maand. De VSB en de WTS zijn daar blij mee, want het geeft hen meer tijd om een totaalplan voor Soester berg te ontwikkelen, waarbij recht wordt gedaan aan werkgelegen heid, woningbouw, spreiding van scholen en andere voorzieningen. De WTS stelde voor de school desnoods eerst in een noodgebouw onder te brengen, alvorens de knoop wordt doorgehakt. Deze werkgroep heeft inmiddels de meest direct betrokkenen uitgeno digd voor overleg. De schoolloca tie is namelijk niet het enige knel punt in de toekomstvisie. Dorpshuis Zo maakt het bestuur van het Dorpshuis zich ernstig zorgen over de perspectieven van De Burgste de die moet wijken en -zoals het er nu naar uitziet- in afgeslankte vorm in de nabijheid van het nieu we schoolgebouw moet herrijzen. Bestuurslid Elje Bouwmeester wees de raadscommissie op het groeiend aantal tieners dat samen schoolt in het dorpshuis en stelde ook dat steeds meer volwassenen deelnemen aan de cursussen. Als Soesterberg er straks honderden woningen bij krijgt, zal de behoefte aan een dorpshuis met goede faci liteiten alleen maar groter zijn, al dus Bouwmeester die concludeer de dat het bestuur al 2,5 jaar met de gemeente overlegt, maar zon der resultaat. 'Verhuizing is niet nodig en toch zijn we bereid mee te praten.' Welzijnswethouder Harry Witte hoopt eveneens dat er op dit punt snel stappen ondernomen kunnen worden, maar wekte geen grote verwachtingen over het eindresul taat met zijn opmerking dat het college vindt dat er een 'dorps- huis-achtige functie moet komen'. Levensbelang De beoogde groei van Soesterberg is van levensbelang om het voor zieningenniveau in de dorpskern op peil te houden, dan wel te krij gen, vinden de diverse belangen verenigingen. Als het aan de WTS ligt, komen er minimaal achthon derd woningen bij, waarvan de helft op de percelen van De Open Ankh en het Kontakt der Kontin enten. Verder liggen ook de ijsbaan en de sportclubs onder vuur. De ijsvere- niging kan haar ijs- en skatebaan opdoeken als de Wethouder de Haanschool naar de Kampweg wordt verplaatst. Voor de sport clubs breekt met de herinrichting van sportpark Kerklaan een alles bepalende fase aan. Hierin speelt ook het terrein van Abrona een doorslaggevende rol, maar dat ligt grotendeels op Zeister grondge bied, wat de hele ontwikkeling nog ingewikkelder maakt. Alleen bij een goed doortimmerd totaalplan kunnen de verschillen de deelplannen op de juiste wijze worden uitgevoerd, menen de VSB en de WTS. Kortom, er is veel werk aan de winkel en daarom drukten ze het gemeentebestuur op het hart om niet alleen aan dachtig naar de bevolking van Soesterberg te luisteren, maar straks ook daadwerkelijk met de ideeën en suggesties aan de slag te gaan. r geen bijzondere voorwaarden, ïring van enkele woningen met r karakter. In die gevallen zijn e voorwaarden voor die .ngegeven. Het betreft hier lingen, jongerenwoningen, woningen en woningen voor n. Voldoet u niet aan de in de gestelde voorwaarden, dan en zin op de betreffende woning uw verzoek wordt dan niet rt er met uw woonbon? dig en juist ingevulde i worden behandeld. Bovendien ïtroleerd of u aan alle n voldoet. Per woningzoekende neer cfan drie reacties mee. eer reacties zijn ingezonden en de laatste drie meegenomen ing. waarbij alles klopt worden door Igorde gezet. Als u bovenaan de lijst staat wordt de woning door •/verhuurder aan u aangeboden. u de woning dan krijgt u via de een huisvestingsvergunning van e Soest, waarvoor u leges ad moet betalen. andidaat ïlecteerd voor een woning, dan inen 5 werkdagen na het van de reactietermijn benaderd 'huurder. Zonder een sbrief is het niet mogelijk de i binnen te bekijken. Hét heeft issentijds te informeren naar uw _S U NIET IN AANMERKING KOMEN VOOR EEN WONING iT U GEEN BERICHT!!! a woningtoewijzing ten van de woningtoewijzingen :ergegeven in een overzicht. )rdt aangegeven hoeveel reacties woning zijn ontvangen en of de loting of aan een Kandidaat is toegewezen. woningzoekenden gevallen is het mogelijk om op of sociale gronden een rklaring te verkrijgen. Slechts in eperkt aantal gevallen zal een verklaring, die slechts van I is voor een flatwoning, worden Informatie hierover kunt u bij WVS of op de internetsite: iruimteverdelina.nl. j is al jaren bezig om een gro- liftinstallatie gerealiseerd rijgen in het wooncomplex s ten Halve in Soesterberg. |n Rabelink sr. heeft tot nu steeds nul op rekest gekre- Op zijn brieven en een d tekeningenactie kwam ^liswaar telkens een reactie, r door de inhoud voelde hij i steeds met een kluitje in et riet gestuurd. Maar hij geeft et op. huidige lift voor vier personen |et lijkt wel een douchecel') is lel te klein. 'Als er iemand op een fjancard weggehaald moet worden t bij overlijden geeft dat proble- 'en omdat dit door middel van i takel of op een andere manier gebeuren. Zoiets grijpt de aan.' Huis ten Halve werd .begin jaren tachtig gebouwd door de toenma- woningbouwvereniging Sint iph, later gefuseerd met de hui- je verhuurder, Stichting Centrale mingzorg ('Hart voor wonen') Amersfoort. Het complex tam op de plaats van het gelijk- lige min of meer historische touw dat op oudejaarsdag 1980 de grond toe afbrandde. Daar- ;e kwam een triest eind aan het >ouw dat rond 1800 een beken de tussenstop was voor reizigers die van de postweg Arnhem-Am- lam gebruik maakten. Het landelijke bekendheid toen de hei in Soesterberg een irrein werd aangelegd. Alle itvaartpioniers kwamen er. Na oorlog kreeg Huis ten Halve een andere bestemming, als Ka tholiek Militair Tehuis (KMT). Later kocht wijlen circusdirecteur Toni Boltini het. Hij bracht er zijn cireusacademie en een horecazaak onder. Na zijn vertrek kreeg het pand de bestemming meubelzaak. Als Meubidick ging het in vlam men op. Het huidige wooncom plex kwam ervoor in de plaats. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Voor vrijdag 27 februari staat in ontmoetingscentrum De Drie Ei ken een bingoavond op het pro gramma. De eerste ronde gaat om 20:00 uur van start. De zaal is open vanaf 19:00 uur. De kaarten kosten 3,50 inclusief een kopje koffie. Dansavond 55+ In Soesterberg kunnen 55-plussers zaterdagavond 28 februari voor het maken van een dansje terecht in het ontmoetingscentrum De Drie Eiken. Onder de bezielende leiding van een discjockey kunnen danslustigen vanaf 20:00 uur op de dansvloer terecht. De toegang is gratis. Bejaardenterreur als cabaret De vrouwencabaretgroep Pandora uit Apeldoorn treedt op vrijdag middag 5 maart op in ontmoe tingscentrum De Drie Eiken. De groep bestaat uit dertien vrouwen inclusief pianiste in de leeftijd tus sen 70 en 90 jaar. Zij brengen het programma 'Bejaardenterreur', een hilarisch cabaret dat zeer de moei te waard is. De voorstelling begint om 14:00 uur en wordt aangebo den door ontmoetingscentrum De Drie Eiken. Kaartjes zijn af te ha len bij het ontmoetingscentrum, waarbij geldt: vol is vol. Muziek duo Klezier omlijst high tea Het niet alleen in Soesterberg maar ook in de omgeving bekende mu zikale duo Klezier zorgt op zon dagmiddag 7 maart voor de muzi kale bijdrage aan de high tea in het ontmoetingscentrum De Drie Ei ken aan het Dorpsplein. Vanaf 14:00 uur staan allerlei zoete en hartige hapjes klaar. De kosten bedragen 2,50 p.p. Kaartjes zijn te koop bij het centrum. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 6021841. Hoe leuk het is te luisteren naar een voorleesverhaal on dervonden de peuters van kin derdagverblijf 'De Linde' vori ge week. In het kader van de Nationale Voorleesdagen 2004 waren de peuters samen met hun ouders en leidsters uit genodigd door de Brede Bi bliotheek Soest. Ze kwamen daar om deel te ne men aan een project met als doel het voorlezen van volwassenen aan kinderen die zelf nog niet lezen, te stimuleren. In een vrolijke stoet wandelden kinderen, ouders en leidsters van het kinderdagverblijf naar de bibliotheek op het Dorps plein. Daar aangekomen werden zij hartelijk ontvangen door twee medewerkers van de Brede Bi bliotheek Soest. Nadat iedereen plaats had geno men, vertelde meneer Mike op voortreffelijke en boeiende wijze aie vai op de vUegteri li^htvaa dë oorli Reactienummer 3 ndtekening: nen zijn. I len worden niet in behandeling genomen. J Rabelink: 'Nog voordat de bouw begon, heeft de ouderenbond ANBO erop gewezen dat de lift te klein was. Er is niets gedaan met het advies om een grotere lift aan te'brengen. En dat terwijl er daar voor ruimte genoeg is in het trap- raaihuis.' Volgens Rabelink heeft de SCW de boot steeds afgehouden. Daar om heeft hij zich, verwijzend naar deWoonzorgstimuIeringsregeling, niet alleen ook tot de gemeente, maar tegelijk ook tot de provincie gewend. Het aanpassen van de lift installatie in het flatgebouw valt echter niet binnen deze regeling, zo heeft de provincie laten weten. Rabelink kreeg bij deze afwijzing wel een tip van de provincie, die van mening is dat ouderen zo lang mógelijk zelfstandig moeten kun- I nen wonen. Om dit te bevorderen is een tijdelijke subsidieregeling 'opplussen van woningen' inge- 1 steld. Eigenaren van complexen I méergezins sociale huurwoningen, I zoals Huis ten Halve, kunnen bij dë provincie subsidie aanvragen I voor het beter geschikt maken van woningen voor ouderen. Op grond van deze regeling is aanpassing van de liftvoorziening mogelijk. De provincie heeft dit doorgegeven I aan de SCW. J Naar aanleiding hiervan heeft een medewerker van de SCW vorige week telefonisch contact opgeno- I men met Rabelink. 'Ik heb toen gezegd dat ik het ten hemel schreiend vind dat een verhuurder erop gewezen moet worden dat er regelingen bestaan die het mogelijk maken aan het verzoek te vol doen.' Volgens Rabelink kreeg hij als antwoord 'dat wij 17.000 wo ningen hebben en dat we prioritei ten moeten stellen.' Rabelink: 'Ik heb toen gezegd: als je zoveel wo ningen hebt en je kunt er niet voor zorgen dat die aan redelijke eisen voldoen, dan had je niet moeten fuseren. Dan moet je klein blijven.' Opplusregeling Maar het enige wat al die jaren klein is gebleven, is de lift.... 'Ik heb zelf een "liftgevoelige" rolstoel aangeschaft die er net in past. Maar er woont hier iemand die een rolstoel heeft, waarmee ze niet in de lift kan komen. Die heeft ze elders gestald.' Heel misschien hoeft dat straks niet meer. Rabe link zegt dat de SCW heeft toege zegd op grond van de 'opplusrege ling' nog eens te bekijken of het met gebruikmaking daarvan moge lijk is aan de wensen van de bewo ners te voldoen om de liftinstalla tie aan te passen. Of dat ook gebeurt? Rabelink hoopt het, al brengt een brief die hij van de SCW heeft gekregen hem niet bepaald, in een juichstem ming. 'De huidige liftinstallatfb is destijds gebouwd volgens de nor men en eisen die er in die tijd aan zijn gesteld. Vanzelfsprekend ver anderen eisen en wensen. Dit be tekent niet dat wij ook automatisch verplicht zijn om de lift aan te pas sen aan de eisen die hier nu aan gesteld zijn,' aldus de SCW. En: 'Een eenvoudige aanpassing is niet mogelijk. Er kan alleen door in grijpende bouwkundige aanpassin gen een oplossing worden gevon den. Hiermee zijn hoge kosten ge moeid. U begrijpt dat de hoogte van investeringen van belang is bij de afweging of aanpassingen wel of niet worden uitgevoerd. Daar naast is het belangrijk te weten of bewoners een bijdrage willen doen in de kosten. Om inzicht te krijgen over de hoogte van de kosten, wordt door de SCW een inschat ting gemaakt van de benodigde investering. Op basis hiervan ko men wij bij u terug met een voor stel'. Wordt dus vervolgd. Ben Rabelink bij de lift in de hal van Huis ten Halve. 'Het lijkt wel een douchecel. Er kunnen vier mensen in, maar dan wel zonder boodschappentassen. En alleen een aangepaste rolstoel kan erin'. Foto: Eemland Pers. Op woensdag 3 maart om 15:00 uur start er weer een nieuwe cur sus internet/e-mail in ontmoe tingscentrum De Drie Eiken. De cursus bestaat uit vier lessen van anderhalf uur. Deelnemers leren omgaan met internet en e-mail. De kosten bedragen 25,00, inclusief lesmateriaal. De groep bestaat uit maximaal acht deelnemers. Be langstellenden kunnen zich hier voor opgeven elke maandag-, dins dag- en vrijdagochtend tussen 9:00 en 12:00 uur, 88 0346-351402. De Tweede Kamer heeft inge stemd met de uitzending van zes Apache-gevechtshelikop ters van de Koninklijke Lucht macht naar Afghanistan. De gevechtshelikopters zullen naar alle waarschijnlijkheid eind maart voor de duur van zes maanden worden uitgezon den. Het is de bedoeling dat de toestellen in en om Kaboel be veiliging- en verkenningsvluch ten gaan uitvoeren. De Apaches krijgen het aller nieuwste systeem van automati sche 'flares'. Dit zijn vuurbollen die worden afgeschoten om hittezoe- kende raketten af te leiden. Het automatische 'flaressysteem' wordt al een paar jaar gebruikt bij de Chinook transporthelikopters. De Nederlandse Apaches zijn de eer ste in de wereld die nu uitgerust worden met 'flares'. Tijdens hun verblijf in Afghanistan staan de Apaches onder direct bevel van de Chef Defensiestaf. Alleen met diens toestemming mogen de Apaches buiten Kaboel en omge ving verkenningsvluchten uitvoe ren. Het uit te zenden detache ment bestaat in totaal uit 135 man personeel. De Apaches opereren om tactische redenen en uit veilig heidsoverwegingen altijd met z'n tweeën. Twee operationele heli kopters worden doorlopend op standby gehouden om vlug te kun nen worden ingezet ten behoeve van de snelle reactie eenheid. Twee Apaches voeren zowel overdag als 's nachts taken uit als onderdeel van de Show of Force. De drie Chinook transporthelikop ters die op de basis Tallil zijn ge stationeerd worden vanwege het aantal gemaakte vlieguren voor periodiek onderhoud vanuit Koe weit naar de Eemshaven ver scheept. De vierde Chinook die eerder op eigen kracht naar Tallil was gevlogen voor de inzet van de commando's wordt eveneens naar Nederland verscheept. De Chi nooks zijn afkomstig van het 298 squadron van de vliegbasis Soesterberg. De transporthelikop ters maakten deel uit van de Sta- bilisation Force Iraq (SFIR) en* ondersteunden het tactisch lucht transport en medische evacuatie- vluchten. Pandemonia Science Theater Nederland moet haast wel het gevoel hebben dat het Militaire Luchtvaart Museum aan de Kampweg in Soesterberg de thuisbasis is, zo vaak treedt het er op. De volgende voorstellin gen staan alweer op het pro gramma: voor de zondagen 22 en 29 februari. Dan voeren de acteurs de luchtige voorstelling 'Hollandse Heli Hel den' op. Het is een spannende weergave van een reddingsactie, opgevoerd in het Flying Center van het museum. Het museum neemt, samen met het Pandemo- nia Science Theater, de bezoekers mee terug in de tijd. Tijdens de voorstelling gaan adjudant Moers en sergeant Vroom terug in de tijd, naar de zwoele zomer van 1976. Vlieger Moers en boordmonteur Vroom zijn werkzaam bij de Search and Rescue (SAR). Dit onderdeel van de Koninklijke Luchtmacht is gespecialiseerd in hulpverlening aan mensen in nood rond de Waddeneilanden. Op Ter schelling maken Moers en Vroom zich gereed om met hun helikop ter, een Alouette III, een reddings actie uit te voeren boven de golven van de Noordzee. Het is een dynamische voorstelling met veel actie waarbij zowel de vlieger als de boordmonteur de hulp van het (vooral) jonge pu bliek kunnen inroepen. Samen zor gen zij voor de goede afloop van het verhaal van de mol die de maan wilde pakken. Dit prenten boek, 'Ik wil de maan' van Jona than Emmett, is door jeugdbiblio thecarissen verkozen tot prenten boek van het jaar 2004. Terwijl de kinderen even later naar aanleiding van het verhaal een spelletje deden en onder het genot van een drankje en een hapje een mooie kleurplaat versierden, advi seerde mevrouw Gonnie de ouders over verschillende materialen die er allemaal voor hun kinderen in de bibliotheek te vinden zijn. Zij vertelde tevens waar op gelet kan worden bij het uitkiezen van een boek voor jonge kinderen. Hierbij toonde ze de ouders talloze voor beelden. Ouders kregen na afloop de gelegenheid hun peuter gratis lid te maken van de bibliotheek waar gretig gebruik van werd ge maakt. Het bezoekje aan de bibliotheek werd afgesloten met een grappig, maar tegelijk ook griezelig teken filmpje over een jongetje en een Meneer Mike (rechts) leest voor een aandachtig gehoor van peuters en ouders voor uit het bekroonde boek 'Ik wil de maan'. Foto: Eemland Pers. spin. Door de aanstekelijke muziek bij het filmpje konden sommige peuters niet meer stil blijven zitten op hun stoeltje. Toen het tijd was om weer terug te gaan naar het kinderdagverblijf kregen alle kin deren als verrassing een vrolijk ge kleurde ballon mee. De bezoekjes aan de bibliotheek werden door de kinderen, ouders en leidsters als gezellig en leer zaam ervaren. De kinderen hebben genoten en de ouders en de leid sters van kinderdagverblijf 'De Linde' hebben een hoop goede ideeën opgedaan om hun kinderen leuke boeken en voorleesverhalen aan te bieden. Het doel van het project is zeker bereikt! Foto: Eemland Pers. Treffender kan de aandacht voor en de spanning over het verhaal dat aan de peuters werd voorgelezen haast niet in beeld worden ge bracht. HUISARTS wegens vakantie, van 20 februari tot 1 maart De collega's nemen waar. de reddingsactie. De voorstelling is, net als trouwens het museum, gratis te bezoeken. De voorstellin gen op 22 en 29 februari worden om 13:00,14:00 en 15:00 uur op gevoerd. De openingstijden van het mu seum zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 16:30 uur en op zondag van 12:00 tot 16:30 uur. Het museum is gesloten op maandag en zaterdag en op een aantal feestdagen, zoals eerste paasdag en Koninginnedag. Foto: Eemland Pers Scène uit de voorstelling 'Hol landse Heli Helden' die op de zon dagen 22 en 29 februari wordt op gevoerd in het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg. Zaterdag 21 februari zondag 22 februari Rooms-kathollek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering (parochianen); cantores Woensdag 25/2 19:00 pastor B. Tieman; communieviering; ge mengd koor Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ©0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ©030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, ©352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer:© 1.1.2. Vrijwilligersliulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, ©06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting Dc Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. Grof vuil, ©0800-7662000.

Soester Courant | 2004 | | pagina 9