n mm www.smeeingbestelwagens.nl Matig Smeeing/BDC kan ook winnen Soest handhaaft zich in de top Degradatiezorgen groter voor WZ'49 Verlies deert volleybalsters niet Cruciale weken voor SEC sste- iENS COPER sbs) AUTO SMEEING 8.00-20.00 3.00-18.00 Jordie Brouwer op schot tegen De Meern: 2-3 VOETBAL- zondag ZWEMMEN Geen doelpunten in duel met HDS VOETBAL- zondag ïronzen plak 'iiels Schimmel SCHAATSEN Kuyt en Versteeg KORFBAL Benauwde zege van slecht KVO op slechter DWS KORFBAL Doorn maakt het Eemvogels lastig: 10-12 /elke week een\ (sOESTEKScOURANlj I HANDBAL SEC in slotfase alsnog onderuit VOETBAL Sjirk Bajema VOLLEYBAL WOENSDAG 25 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 15 Na Merino s (1-1) volgen alleen nog sterke tegenstanders Handballers komen na speech als herboren uit de kleedkamer Stam/SoVoCo kwetsbaar bij personele problemen VAN HALTEREN METAAL BV wiwwo^afettsaitwM W- 2SS 31 24 MDEERD GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER VOOR NIEUWE OF GEBRUIKTE BESTELWAGENS: VW, MITSUBISHI, HYUNDAI, FIAT, ENZ., ENZ.... ÜNITEDCABDEALERS Totally driven! Meikan 'oetje met room Choco of vanille er 200 gram 0.36 I volkorenbrood leel ca. 800 gram TUT-y Kipfilet Kilo jen en/of zetfouten voorbehouder aan personen ouder dan 16 ji In De Meern heeft Soest zon- dag goede zaken gedaan door de plaatselijke club met 2-3 te verslaan. De ploeg van Hans de I Wit blijft daardoor goed mee- draaien in de top van de tweede I klasse. De trainer was dan ook in zijn sas met de zege op zijn I voorgaande én toekomstige I club. Hij voorzag voor het duel een I mooi scenario: 'we gaan direct ste- lvig aanvallen, en ik hoop op een I snelle goal, dan gaat de rest van- Izelf want er zijn interne problemen ■bij De Meern, dat weet ik uit be- Itrouwbare bron. Bij een achter- lstand komen er discussies in het ■veld en daar buiten, en dat is in het ■voordeel van ons.' ■Soest begon de wedstrijd met Mi- [chel Broodkoorn na een langduri- s blessure weer in de basis. Ton pdelbroek zat op de bank en Mark i der Lee had werkverplichtin- pe beginfase was voor Soest en al 'i de 5e minuut kreeg De Wit zijn kin, want een assist van Brood- roorn op Jordie Brouwer leidde de 0-1 in. De gelijkmaker, amper vier minuten daarna, viel na een over treding van Richard Pietersen en was een streep door de rekening van de Soester oefenmeester: 1-1. Trainer Ruud Vork van De Meern die weer eens hersteld was van een ziekte, trad even naar voren. Lang duurde de euforie van Vork, die volgend seizoen moet plaatsmaken voor De Wit, niet, want in de 23c minuut gaf Brouwer een scherpe voorzet en Jesse Donker kopte de bal in eigen doel: 1-2. Het was een doelpunt waar Brouwer later over zei:' die goal komt ook op mijn conto, dus eigenlijk heb ik er drie Nadat Pietersen geel had ontvan gen van de alleen de eerste helft goed leidende arbiter Adriaansz werkte Brouwer ook de derde erin. Een knappe voorzet van Pieterse verdween als een streep in het doel: 1-3. Het was het laatste wa penfeit van een goede eerste helft. Daarna was er een totaal ander beeld. Wel begonnen de Soesters de aanval te zoeken, maar veel te nonchalant werd er met de kansen omgesprongen. In die fase ver zuimde Soest de wedstrijd te be slissen. De Wit bracht Edelbroek in voor Ali Kocyigit en Koen Sue- ters maakte plaats voor Sander van Geem. De 2-3 na mistasten van doelman Reijer Ran bij een hoek schop, luidde een spannende fase in. Soest verviel weer in de oude fout: lange ballen en nerveus ver dedigen. Arbiter Adriaansz gaf Jelle Huizin- ga en Gerde Kuenen nog geel, en na een spannende slotfase nam hij de enige goede beslissing in de tweede helft door af te blazen. De Soester formatie treft volgende week rivaal DCG uit Amsterdam op de Bosstraat, maar zal dan wel uit een vaatje moeten tappen. De Wit resumeerde: 'de eerste helft was erg goed, de tweede bedui dend minder, we misten toen te veel kansen en de onzekerheid sloop in de ploeg. Maar we hebben weer drie punten, we blijven lekker meedraaien.' Pp de Nederlandse kampioen- Ichappen korte baan tot 12 jaar leeft Niels Schimmel een bronzen jtedaille veroverd. De elfjarige Boester van De Duinkikkers snel de op de 50 meter vlinderslag naar |en tijd van 35.57. In zijn beste pee ooit scherpte hij het clubre- T>rd aan- Later startte hij op de |U0 meterwisselslag, waarop hij fcor het eerst onder de drie minu- ■n dook. Zijn tijd van 2.59.27 was [Vens goed voor de achtste plaats. Driemaal eerder werd de uit wedstrijd van SEC tegen HDS afgelast vanwege vorst, één keertje zelfs nadat de heren voetballers hun warming-up er reeds hadden opzitten. Zondag kon het duel dan toch eindelijk worden gespeeld. Het werd een typische 0-0-wedstrijd, waarin dus ook niet werd gescoord. Gezien de negende (HDS) en tien de plaats (SEC) op de ranglijst wilde geen van beide elftallen ver liezen. Dat had zijn weerslag op het spelbeeld, waarbij de Utrech ters de eerste helft hun fysieke kracht uitbuitten in de persoonlij ke duels. De Soesters stonden on der druk, maar kwamen niet in gevaar. Na de rust was het precies anders om en speelden de ongevaarlijke schermutselingen zich hoofdzake lijk af op de helft van HDS. Trai ner René Ribberink had zijn ploeg opdracht gegeven om veel vroeger te storen en bracht om die reden Gian Sag en Jeffrey van den Hoed in het veld. De laatste maakte na een maand of drie eindelijk zijn rentree en zijn spel gaf Ribberink moed voor de komende weken. Naast een rits geblesseerde spelers was ook routinier Antek Wojtk- woski verhinderd, maar Timo Tim mer en Rinco Bos verbeten de pijn van hun blessures en stonden daar mee voor de inzet en beleving die SEC elk duel aan de dag legt. Het grote probleem bij de groen- witten blijft het scoren. In veertien duels werden slechts dertien doel punten gemaakt en het is tekenend dat voorstopper Mark Boetekees met twee treffers topscorer is. Kansen kreeg SEC niet tegen HDS, zodat Ribberink volledig vrede had met de brilstand. Zijn ploeg gaat nu twee cruciale weken in met eerst een thuiswed strijd tegen zijn vorige club De Zebra's en daarna een bezoek aan 't Goy. De resultaten hiervan zou den weieens een beslissende factor kunnen zijn voor het eindresultaat, waarbij gezegd moet worden dat SEC een gunstiger programma heeft dan Veenendaal dat de laat ste plaats inneemt. De stand onder in de vijfde klasse: 7. 't Goy 14-15, 8. Achterveld 14-14, 9. HDS 14- 14, 10. SEC 14-13,11. De Zebra's 15-12,12. Veenendaal 15-10. Eén ploeg degradeert aan het einde van de rit. Henriëtte Kuyt en Tom Versteeg van SV Eemland zijn in Utrecht clubkampioen op de marathon ge worden. Deze titelstrijd werd zaterdagavond afgewerkt op de Vechtse Banen, in combinatie met de clubkampioenschappen van schaatsverenigingen uit Amers foort, Zeist en Woudenberg. Achter Kuyt eindigden Ali Veen- stra als tweede en Jolanda Los als derde. Bij de heren legde Klaas Roel Koelewijn beslag op de twee de plaats en nam Jaap Blauwend- raad genoegen met de derde plek. Ondanks de 8-10-zege op DWS had KVO weinig reden om tevre den te zijn. De hekkensluiter uit Kootwijkerbroek was eerder met een 21-9-nederlaag naar huis ge stuurd, ditmaal konden de Soester- bergers geen vuist maken. Vanaf het startsignaal probeerde DWS vooral de aanval van KVO in de kiem te smoren. Hoewel KVO na een kwartier met 0-4 leidde, luk te dat goed. In de saaie eerste helft werd het tempo voortdurend ver traagd en daar had KVO geen ant woord op. Na de rust (2-5) kwa men de aanvalsvakken van KVO nog minder uit de verf en werd het zelfs 6-6 en 8-8. Daarna besliste het eerste aanvalsvak de wedstrijd. Maurice van Dillen en Ilse van Rooijen zorgden toen voor 8-10. Voor KVO rest in de zaalcompe titie nog één wedstrijd, op 6 maart. Nu al staat vast dat de ploeg als derde zal eindigen, achter Rood Wit en Huizen. In Doorn had Eemvogels het aan zienlijk minder gemakkelijk dan gedacht. De nummer twee bleef lang in onzekerheid tegen de thuis ploeg die op de voorlaatste plaats staat. De Soesters moesten zelfs een 3-1-voorsprong van Doorn 3 ongedaan maken. Dat lukte nog voor de pauze (3-5), maar in het tweede deel bleef Doorn tegen sputteren. Af en toe bedroeg de marge drie doelpunten in het voor deel van Eemvogels, maar de te genstanders bleven terugkomen. In de slotfase werd het zelfs nog spannend, toen Doorn de achter stand verkleinde tot 10-11. Met een goede actie stelde Joachim Terra tot slot Jacqueline Kuil in staat de bevrijdende treffer te sco ren: 10-12. Eemvogels moet in de zaalcompe titie nog twee wedstrijden spelen en heeft nog kans om de titel te pakken. \IN DE BUS?// Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 Smeeing/BDC begint nu ook al matige wedstrijden te win nen; In de heenwedstrijd en daarna in een bekerduel waren de Soesters kansloos tegen de jonge, getalenteerde 'reserves' van Volendam, maar zaterdag avond bleef Smeeing/BDC in 2004 voor de vijfde maal op ei gen veld ongeslagen: 26-22. Met dank aan met name Ro- bert Wijnen. De linker opbouwer had wegens een hondenbeet tegen Animo niet meegespeeld en liet ook op de trainingen verstek gaan. Met een zelfgeknutselde brace om zijn mid delvinger meldde Wijnen zich vrij dagavond echter bij coach Paul van den Deijssel met de mededeling VOETBAL- zaterdag Lang zag het ernaar uit dat SEC- zaterdag met een 0-0 afscheid zou nemen van Houten. Maar rond de tachtigste minuut was het dan toch ineens raak, zij het voor de gasthe ren van Delta Sports. Met het eni ge doelpunt werd de wedstrijd be slist. Dat was zuur voor de groen- witten die verder eigenlijk geen kans hadden weggegeven, maar er zelf ook geen een hadden ge creëerd. Voor depositie op de ranglijst had de nederlaag geen di recte gevolgen. SEC blijft tiende (van de dertien). Het gat met de middenmoot is, normaal gespro ken, niet meer te dichten. Maar net zo goed zullen OSO en VOP waarschijnlijk niet meer in staat zijn de achterstand op de Soesters ongedaan te maken, ondanks dat ze nog meer wedstrijden voor de boeg hebben. Voormalig WZ-trainer Sjirk Ba jema is toegevoegd aan de techni sche staf van S.O. Soest. Bij deze club zal hij vanaf de zomer het tweede elftal onder zijn hoede ne men. De 51-jarige Amersfoorter was in de jaren negentig succesvol aan de Eemweg. Met WZ'49 werd hij in drie jaar tijd tweemaal kampioen. Een andere ex-WZ- er, Gerrit van der Roest, gaat bij Soest de Al trainen. Enkele we ken eerder werd Hans Renes, ook al van WZ'49, aangetrokken als trainer voor de D-pupillen. Zeventien weken na de uitglij der bij Dynamo leden de da mes van Stam/SoVoCo einde lijk weer eens een competitie nederlaag. Lycurgus was ver antwoordelijk voor de grootste verrassing in de zeventiende speelronde die verder geen ver velende consequenties heeft. 'Behalve dan dat we nu waar schijnlijk niet op 20, maar op 27 maart kampioen worden en dan spelen we uit', rekende DerkdeSaegher. De trainer/coach vond het niet leuk om excuses voor het 3-2-ver- lies in Groningen aan te dragen, maar deed het toch. Reina Wieber- dink had vanwege omstandighe den een week niet getraind en kwam, op een paar ballen na, niet in actie. Tamar Steenbergen kwam evenmin aan spelen toe. Tijdens de wedstrijd lag ze ziek, zwak en mis selijk in de kleedkamer en toen haar ploeggenoten na afloop aan dachtig toeschouwer waren bij de eredivisiewedstrijd Donitas-Vre- vok (3-0), was de middenaanval- ster al op weg naar huis. Haar positie werd ingenomen door Michèle Fokkenrood-van Rooij die nauwelijks werd aangespeeld door spelverdeelster Ysabel Maréchal. Vrijwel alle aanvallen liepen op een bepaald moment voorspelbaar over de buitenkanten. Omdat Lin- da Ellenbroek de rol van Wieber- dink moest waarnemen, had De Saegher verder geen wisselmoge lijkheden meer, waarmee de achil leshiel van de succesvolle dames- ploeg is blootgelegd. Als er in de personele sfeer een kink in de ka bel komt, is Stam/SoVoCo bijna net zo kwetsbaar als een aantal bedreigde diersoorten op de lijst van het WNF. Bijna had Stam/SoVoCo toch nog gewonnen. Na de winst in de eer ste set, werden daarna vier setpun- ten verspeeld en haakte Lycurgus via 32-30 weer aan. In de vijfde set gaf het team uit Soest een 4-7- voorsprong uit handen: 15-13. 'Wij waren niet goed en zij speelden hun beste wedstrijd van het sei zoen, zeiden ze zelf', aldus De Saegher. Niet dat het zaterdag al lemaal wat uitmaakte, want de voorsprong op DOK bedraagt nog altijd 12 punten en het is een uto pie voor de concurrent te veron derstellen, dat die nog kan worden ingelopen. Promotie De gedachten gaan daarom nu al vooral uit naar de wedstrijden om promotie, waarin de deur naar de eredivisie moet worden geopend. Stam/SoVoCo speelt op 1 mei eerst thuis tegen WC, dat in de andere eerste divisie net zo opper machtig is. Op 8 mei volgt een uit wedstrijd tegen zeer waarschijnlijk Donitas, dat in de tussenliggende tijd op bezoek gaat in Vught bij WC. Donitas werd zaterdag bekeken door Stam/SoVoCo en de begelei dingsstaf en door De Saeher ge kwalificeerd als een 'behoorlijk sterk team'. Hetzelfde geldt voor WC dat al regelmatig 'spionnen' van Stam/SoVoCo op de tribune had zitten en waarvan De Saegh er ook een videoband heeft. 'Ik weet precies hoe ze spelen, wat ze doen, wie de ballen krijgen. Ik zal nog eens gaan kijken om dat be vestigd te krijgen, maar aan de onbekendheid van de tegenstander zal het niet liggen.' Waaraan dan wel? Vooral aan de vorm van de dag, zegt De Saegh er. Heren De heren zetten hun overwinnings reeks zonder problemen voort te gen Wilhelmina dat toch wel in de categorie 'altijd lastig' mag worden geplaatst. Het werd 3-1 voor de Soesters die gezien de betrekkelijk matige tegenstand ook een 4-0 uit de strijd hadden kunnen plukken. 'Als we helemaal scherp waren ge weest, maar dat zat er donderdag avond niet in. Het was onze derde wedstrijd in zes dagen en dat merkte je. Daardoor hebben we ons eigen niveau niet gehaald', al dus trainer/coach Juijan van Slooten. De Amersfoortse tegen stander kon alleen in de derde set hiervan profiteren: 25-19, 25-21, 21-25, 25-21. Twee dagen eerder had Stam/ SoVoCo gespeeld in de eerste ron de van het toernooi om de regio beker, waaraan de beste ploegen tussen Den Helder en Amersfoort (t/m de derde divisie) mogen meedoen. Daarin werd het tweede team van Smashing met 3-1 aan de kant geschoven: 16-25, 7-25, 25- 23, 17-25. Concentratieverslap ping was de oorzaak van het ver lies in de derde set. In de strijd om de rayonbeker plaatste Stam/SoVoCo zich eerder al voor de finale, waarin het zal moeten knokken tegen Almere- Haven dat in de reguliere compe titie een klasse lager uitkomt. Een datum voor deze bokaalstrijd, die waarschijnlijk in Huizen zal plaats vinden, is nog niet bekendgemaakt door de NeVoBo. Een praktische mogelijkheid is zaterdag 6 maart. blessure eindelijk weer een hele wedstrijd kon spelen, kregen kan sen. Het was jammer voor de thuisclub dat de 2-0 vlak voor de thee geen feit werd. 'Zo'n bal moet gewoon voor de goal, er stonden twee man zo vrij als een vogel om aan te leggen. Met die goal was de wedstrijd gespeeld geweest', rea geerde Heerschop na afloop gela ten. De tweede helft bleef Paul Hil- horst in de kleedkamer achter. Maurice Eijpe nam zijn positie over en zorgde voor meer dreiging op links. Twee kopballen van Step- han de Koning en een schot van Eijpe gingen rakelings over, maar hadden een beter lot verdiend. De Merino's begon de ernst van de zaak in te zien en WZ'49 werd behoorlijk teruggedrukt, maar kon daardoor weer de counter hante ren. Bij een van die uitvallen kreeg Schaap nog een mogelijkheid, maar een verdediger dwarsboom de hem onreglementair. Terwijl ie dereen aan een vrije trap dacht, liet de arbiter gewoon doorspelen en, wrang genoeg, viel direct de gelijk maker. Gespannen Na afloop was Heerschop niet te vreden. 'Ik vond de scheidsrechter dramatisch, maar daar hebben we niet door gelijk gespeeld, de over schakeling van druk zetten en te- Dansje om de bal tijdens VVZ'49-De Merino's. Het duel aan de Eemweg eindigde onbeslist (1-1), terwijl de Soesters wel de mogelijkheid hadden om de winst te grijpen. Foto: Foto Bell rugvallen naar counterspel was erg moeilijk, maar ja iedereen was ge spannen want er stond veel op het spel. Ik moet mijn jongens wel een compliment geven voor hun inzet, maar we krijgen het nog moeilijk. We hebben de zwakke broeders in deze afdeling allemaal gehad, we krijgen alleen nog te maken met sterke tegenstanders.' dat hij de volgende dag in elk ge val in de aanval inzetbaar was. Met acht treffers was Wijnen goud waard voor zijn ploeg. Smeeing/BDC startte allesbehalve goed aan de wedstrijd in Spleasu- re Centrum. Aanvallend was er geen scherpte, verdedigend was de ploeg niet bij de les en de anders immer uitblinkende Manasse Wis se had een offday. De schade bleef aanvankelijk beperkt tot 7-7, maar toen nam Volendam -dat niet op volle oorlogssterkte naar Soest was afgereisd- via rechter opbouwer Jeffrey Jansen (12 doelpunten) het initiatief. Het gevolg was een rust stand van 9-11. Het moet pijn in de oren van de spelers hebben gedaan, wat ze tij dens de onderbreking te horen kregen van Van den Deijssel, in elk geval stapte een herboren formatie uit de kleedkamer. Binnen tien minuten gaven de handballers de wedstrijd een wending. De dek king stond als een dijk en de ka nonnen Wijnen en Koen Smeeing (negenmaal raak) schoten met scherp: 17-13. In de laatste fase kwam de voor sprong van Smeeing/BDC niet meer in gevaar. Aanvalsleider Charles van Kordelaar, goed voor vijf goals, zette de lijnen goed uit en met twee fraaie treffers zorgde hij ervoor dat de marge van vier doelpunten intact bleef. Na afloop kon Van den Deijssel niet echt vreugdevol zijn. Natuur lijk was hij blij met de overwin ning, maar het tegenvallende spel had hem pijn gedaan en lag als een deken over de fraaie zege, waar door Smeeing/BDC zich hand haafde op de vijfde plaats. Kanshebber De club is momenteel de voor naamste kanshebber om straks de periodetitel over te mogen nemen van de aanstaande kampioen jyOETBAL- zaterdag UDSV die sinds afgelopen week einde al zeker is van promotie naar de eredivisie. Dat zou betekenen dat Smeeing/BDC, dat als doel stelling had om degradatie te ont lopen, mag meedoen aan de na- competitie. Met nog zowel twee uit- als thuiswedstrijden in het ver schiet belooft het voor de Soester handbalclub nog een spannend en aantrekkelijk slotakkoord van de competitie te worden. Van den Deijssel beseft evenwel als geen ander dat het ook nog een zware klus zal worden. Gemini (uit), Swift (thuis), De Gazellen (uit) en Groene Ster (thuis) vormen be paald geen gemakkelijke serie voor de handballers die dit seizoen bo ven verwachting presteren. Zaterdag steeg WZ'49, on danks het gelijkspel tegen me- dedegradatiekandidaat de Me rino's een plaats in de rechter rij van de ranglijst, maar de condities voor een handhaving •in de eerste klasse zijn er niet beter op geworden. De groen- witten zullen het dit seizoen I0nder de vorige week gebles seerd geraakte Bas van Doorn moeten doen. Zijn positie werd zaterdag overi- geas door een uitstekend spelende AJemdar Kurt overgenomen. Twee momenten in het duel waren cru ciaal voor de thuisclub. Op slag van rust ging Saddy de Koning voor eigen succes, terwijl er voor het doel twee ploeggenoten klaar stonden. Een tweede doelpunt had de wedstrijd op slot gedaan, maar dat was nu dus niet het geval. Bo vendien miste Gijs Schaap in de 92'minuut voor open doel. VVZ'49 zetten in het begin de gasten onder druk. Trainer Ronald Heerschop had dat aangekondigd en de hoop op een snelle goal uit gesproken, zodat zijn ploeg daarna zou kunnen terugvallen op coun- lervoetbal. De oefenmeester kreeg zijn zin, want in de lle minuut be reikte Johan Walen met een zuive re pass Stephan de Koning die op zijn beurt met zijn hoofd Gijs Schaap bediende: 1-0. Terugzakken De thuisclub liet zich na die tref fer letterlijk en figuurlijk terugzak ken. Het middenveld werd uit han den gegeven en door slap verdedi gen kwamen er kansen voor de gasten uit Veenendaal. Die wisten daar geen raad mee. De onpartij dige, maar matig leidende arbiter van Aarden liet veel toe. De doel man van de Merino's mocht zelfs ver buiten de zestien de bal nog met de hand aanraken. In dezelfde minuut kreeg Schaap terecht geel voor inkomen met ge strekt been. De laatste tien minu ten voor de rust waren weer voor de groenwitten. Schaap en Stephan de Koning, die na een langdurige Foto: Foto Bell Met negen treffers werd Koen Smeeing wederom topscorer. De opbouwer is alweer op zoek naar een gaatje.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15