Heren Red Stars klimmen uit dalletje 'Van heidehut tot residence' Winnend lot werd voor Soester noodlot SCHIPPER Soest 50 jaar geleden Nieuwe cd Marco den WmmF&d Belangrijke zege op Rotterdam; dames consolideren koppositie De Schieter bindt strijd aan met vijf triatlonverenigingen Uit de historie van Soest(erberg) [SPORT] Campagne voc concerten Dor I PAGINA 16 Sportprogramma Sportuitslagen Holland-België bij De Zwaluw BASKETBAL TRIATHLON ZITVOLLEYBAL VISSEN Zitvolleybalteam speelt toernooi aan de Dalweg Eindzege kan Van der Kraats niet ontgaan Het scheelde* jem haartje;! Jtwo varo Zal, naar wie anders? Dubbele diagnose ij schizofrenie bij WOENSDAG 25 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT WOENSDAG 25 FE5: RADIO SOEST 7 dagen per week FUTSAL DYS houdt in eerste helft open huis tegen SEB Presentatieconcert Radio Soest verslaat alles FM 105.9 WOENSDAG 25 FEBRUARI Futsal 20:55 Firtina'93-Farregat (Beu-; kendal) Volleybal 19:30 Martinus-Stam/SoVoCo (D), kwartfinale beker (Amstel veen) Basketbal 21:00 Argon-Red Stars (D) (Mijdrecht) Basketbal 20:00 BZ'72-Red Stars (H) (Zeist) Dammen 12:00 ADG 2-DVSB Voetbal 14:30 LRC-VVZ'49 14:30 SEC-Scherpenzeel (Bos straat-West) ZONDAG 29 FEBRUARI Handbal 14:00 Gemini-Smeeing/BDC (H) (Zoetermeer) Voetbal 14:00 Soest-DCG (Bosstraat - Oost) 14:00 SEC-De Zebra's (Bos straat-West) MAANDAG 1 MAART Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag (Bowling Overhees) Futsal 21:05 Annour-DVS (Spaken burg) 20:55 SEC-Allen Weerbaar (Beu kendal) Soester Bowling Vereniging Maandag: De Keuntjes - Formule Chicken 1-4, Rode Duif - Big Splitter 3-2, Fysio fitness - SNS 4-1, Bril- jantjes - Outsiders 0-5, Teamwork - Pinshakers 5-0, Strajk - Oma en de zware jongens 4-1. Dinsdag: TNT- BB-tjes 1-4, Missfits - Toverbal 0,5 - 4,5, Just us - No Name 2-3, B4 - de Noten 2-3, Heppie Hoe kers - One pin only 5-0, Man bijt hond - Big Brothers 2-3. DANSEN Sepp Internationale wedstrijd standaard se nioren, Ierland. Eric en Charlotte Voorn: 5e in IDSF-wedstrijd; Frans en Roelie Kerstens: 4° in intermediate; Hans en Colette Alma: 2e in pre-cham- pionship; Toon en Roelie Schrijvers: 4C in pr-championship; Sepp wint team wedstrijd. Wedstrijd, Hilversum. Eric en Charlot te Voorn: lc senioren; Toon en Roelie Schrijvers: 2° in A-klasse; Johan en Wilma van der Werf: 4C in A-klasse. VOETBAL SO Soest A-junioren: SO Soest Al-Renswoude Al 3-2; SO Soest A3-Roda '46 A5 2- 5. B-junioren: Zwart Wit B2-SO Soest BI 2-1; SO Soest B3-SVM B2 4-3. C- junioren: SO Soest Cl-SV Theole Cl 2-2. D-pupillen: SO Soest Dl-Ussel- meervogels Dl 6-1; SO Soest D2- Roda '46 D2 2-6; SO Soest D4-SO Soest D3 0-5; SO Soest D6-SO Soest El 0-9. E-pupillen: SO Soest D6-SO Soest El 0-9. F-pupillen: SO Soest Fl-'t Gooi F1 2-3; 't Gooi F2-SO Soest F2 4-1; 't Gooi F3-SO Soest F3 0-2; SO Soest F4-'t Gooi F4 4-0; SO Soest F5-'t Gooi F5 0-3; 't Gooi F7- SO Soest F7 1-5; SO Soest 9-'t Gooi F9 2-2; 't Gooi-SO Soest F10 0-3. G- voetbal: SO Soest Gl-Delta Sports G1 0-2. Belgische topliefhebbers en natio naal winnaars uit Nederland ne men vrijdag 27 februari zitting in een forum tijdens een duivensport avond bij De Zwaluw. Zij vertellen over hun sport, discussiëren met elkaar en gaan het gesprek met belangstellenden aan. Tijdens de bijeenkomst in het Dui- venzaaltje aan de Oostergracht worden ook diverse duivensport stands bemand, waar van alles en nog wat te vinden is. Verder ver toont De Zwaluw een film. De zaal gaat om 19:00 uur open. De terugkeer van Manfred Dikkers heeft Red Stars geen windeieren gelegd. Onder de borden hebben de basketbal lers nu meer te zeggen en uit breiding van de smalie selectie was sowieso geen overbodige luxe. Prettig was het dat in de thuiswedstrijd tegen Rotter dam Zuid ook forward Afer Adamus weer van de partij was. Zodoende boekten de Soesters een zeer belangrijke overwinning op de ploeg uit de Maasstad. In een zeer spannende wedstrijd, waarin beide teams elkaar geen duimbreed toegaven, werd het 73- 72 voor Red Stars. Het was Dik kers die in de slotseconden de be slissende score op zijn naam schreef. Meestal bedroeg het verschil niet meer dan drie punten. Soms sloeg Red Stars, dan weer Rotterdam Zuid een iets groter gaatje dat ver volgens weer net zo snel door de ander werd gedicht. De tussen standen: 9-9, 18-18, 27-27, 37-37, 47-47, 57-57 en 67-67. In niets was het verschil op de ranglijst (Rotterdam stond tweede, Red Stars voorlaatste) terug te zien in het duel, wat maar weer eens aangeeft, dat veel ploegen vrijwel gelijkwaardig aan elkaar zijn. Red Stars begon de kampioenspoule ongelukkig. De ploeg speelde in die over de zes wedstrijden het meeste aantal punten heeft ver gaard, mag een wisselbeker in ont vangst nemen. De clubs willen niet deze regiocompetitie hun sport een extra dimensie geven. De eerste wedstrijd is een duatlon op 14 maart in Hilversum, terwijl De Schieter de organisatie van de laatste duatlon voor zijn rekening neemt. Deze wordt gehouden op 11 september op de Vlasakkers. Thssendoor zijn er ontmoetingen in Hoogland (duatlon op 17 april), Nijkerk (triatlon op ,2 juni), Hui zen (triatlon op 12 juni) en Veen- endaal (triatlon op 14 augustus). In samenwerking met vijf an dere triatlonverenigingen heeft De Schieter een regiocompeti tie op poten gezet. Na een voor zichtige start in 2003 is er dit jaar een competitie van drie duatlons en drie triatlons sa mengesteld. De deelnemers kunnen daarin punten verdienen voor hun club. Daarvoor zijn de categorieën da mes, heren en heren veteranen in het leven geroepen. De vereniging Het nationaal zitvolleybalteam van de vrouwen speelt zondag 7 maart een toernooi in Spleasure Centrum aan de Dalweg. Dan is onder an deren international Marijke Roest uit Soest aan het werk te zien, maar ook Stam/SoVoCo vaardigt een damesteam af. De Europese- en wereldkampioen die in het na jaar aan de Paralympics deel neemt, organiseert het toernooi voor valide en minder valide spor ters in samenwerking met het plaatselijke Bentinck Fonds. Dat gebeurt onder het motto 'volleybal ontmoet volleybal' en in het kader van de Nationale Vrouwendag. Op 7 maart zal de sporthal aan de Dalweg om 10:00 uur open gaan, het toernooi begint een uur later. Meer informatie is te vinden op www.zitvolleybal.nl Willem van der Kraats heeft zijn suprematie in de wintercompetitie van de Snoekbaars zaterdag onder streept met de dagzege. Hierdoor kan hem de eindzege in het klas sement niet meer ontgaan. De sporthengelaars hebben nog een wedstrijd voor de boeg. In de negende zit, aan de Eem bij Amersfoort, was er veel werk aan de winkel voor de 28 deelnemers. Van der Kraats had zelf niet min der dan 63 keer beet en kwam met ruime voorsprong op de eerste plaats. Hij ving 14.07 meter vis. Alex de Greeff, die tweede werd, deed het met 9.27 meter en Nol Koot (derde) bleef steken op 7.32 meter. Op zaterdag 6 maart wordt de wintercompetitie afgesloten. Enkele weken later begint de zo mercompetitie Uit de Soester Courant van Dinsdag 23 Februari 1954 VERBOUWING R.K. JON GENSSCHOOL. Door het Schoolbestuur van de R.K. Jongensschool is medewer king verzocht tot verbouwing van de school aan de Steenhoffstraat 26, teneinde een betere verlichting van en zonlicht in de lokalen te kunnen krijgen, alsmede tot ver vanging van de bestaande gasver- warming door een verwarming met vaste brandstof. Deze school dateert uit 1901 en werd toen zodanig gebouwd, dat de ramen aan de noordzijde liggen, zodat er nimmer zon in de lokalen kan komen. De gang, welke aan de zuidzijde ligt, heeft een minimale verlichting, waardoor het zonlicht zelfs aan die zijde nauwelijks kan binnendringen. Door het verbete ren van de gang en het aanbrengen van lichtramen in de zuidgevel bo ven die gang zal het mogelijk zijn een goede oplossing te verkrijgen. Door de vergroting van het glasop pervlak zal van de verwarming een grotere capaciteit verlangd moeten worden. Een vernieuwing van de bestaande gasverwarming, waarbij is rekening gehouden met vergro ting van het lichtoppervlak, zal een bedrag vorderen van f 8.100-. De kosten van het aanbrengen van een centrale verwarming met gebruik making van vaste brandstoffen, zal ongeveer f 4700.- meer vragen. B. en W. achten deze meerdere uitga ve wel verantwoord, omdat in de practijk is gebleken, dat de kosten wegens gebruik van gas gedurende de laatste jaren voor deze school met zeer hoge lokalen bijzonder hoog is geweest, zodat het school bestuur o.m. om deze reden aan de Minister van O.K.W. verzocht de vergoeding per leerling op een ho ger bedrag te bepalen. Daarbij komt nog dat indertijd door het gemeentebestuur op het nemen van een gasverwarming wel enigszins is aangedrongen. DE POLITIE VERGEET NIETS. In de herfst van 1950 werden ten nadele van de heer Z. toen wonen de aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg, een tweetal bromfiet sen gestolen. Dezer dagen zijn de daders, twee Amsterdammers, door de politie gearresteerd, die het vier jaar ge leden gepleegde misdrijf bekenden en ook de naam van de heler ver schaften. De bromfietsen zijn niet meer te achterhalen. Het is een schrale troost voor de heer Z., die inmiddels is geëmi greerd, dat de daders ten minste gevonden zijn. BOERENBALDOOR „DE KNOLLENPLUKKERS". Het ensemble „De Soester Knol- lenplukkers" is nog maar een paar jaar oud, doch in en buiten Soest hebben deze Knollenplukkers reeds een goede naam verworven. Dit bleek vorig jaar op het natio naal concours voor Boerenkapel- len te Weesp, het tweede concours van dit soort, - waarvan de Soes ter Knollenplukkers de primeur hebben - waarop de Soestenaren met vijf eerste prijzen gingen strij ken en dit bleek ook Zaterdaga vond weer, toen een Boerenbal werd georganiseerd in de zaal van „Eemland". Deze zaai was volledig bezet toen het muziekprogramma met de her kenningsmelodie van „De Knol lenplukkers" werd ingezet en de conferencier Teus Pulp (de heer S.F. Besselsen) een hartig woord je ter inleiding sprak. Aaneengeregen door de conferen cier bliezen de boertjes prettige muziek, welke zij met goed ensem- blespel en veel muzikaliteit ver kochten onder het welgevallig oog van Marinus Larsen. AUTOMOBILISTEN KREGEN VERKEERSLES. „Misschien leer ik van U meer, dan U van mij", zei de agent van politie F. Sonders, toen hij voor de leden van de Motor- en Automo bielclub „Soest", in restaurant „Zonneheuvel", verschillende as pecten van de nieuwe Wegen Ver keerswet behandelde. Natuurlijk was ook de verkeerstafel erbij en kregen de dame en de heren auto mobilisten (motorrijders ontbra ken) niet alleen theorie doch ook visueel verkeersles. Dat de heer Sonders van de auto mobilisten wat leerde op deze avond betwijfelen wij. Wat we ze ker weten is, dat de automobilisten wel leerden. Zij leerden een politie-verkeers- man kennen, die een droge wet kruidde en levendig maakte met talrijke voorbeelden uit de verkeer- spractijk en in directe en begrijpe lijke taal zijn toeschouwers wist te boeien. De voorzitter van de Soester auto mobilisten uitte de waardering van de luisterenden en bood sigaren aan. de eerste vijf duels viermaal uit en vaak met een zeer kleine groep. Deze duels werden allemaal verlo ren, terwijl er in menige partij meer had ingezeten. Anderhalve week werd bijna Lokomotief ver rast, dat al zijn andere duels met groot verschil won. Ditmaal lukte het Red Stars wel om de nummer twee te kloppen. Dat gebeurde na drie zenuwslo pende laatste minuten. Rotterdam Zuid kwam vanaf de vrije worplijn op 67-70, maar de topscorers Frank Renzenbrink en Thomas Kok draaiden de zaken om (71- 70). Met minder dan een minuut te gaan, scoorden de gasten nog maals, maar Dikkers had het laat ste woord. Scores Red Stars: Frank Renzen brink 18, Thomas Kok 17, Afer Adamus 15, Manfred Dikkers 13, Robert Brakel 7, Eelco Dijksma 2, Isar Lamot 1. Dames Zonder al te veel moeite consoli deerden de dames hun ongeslagen status en de koppositie in de eer ste kernklasse. Ze kregen zaterdag avond het zwakke Jump op bezoek en konden het zich permitteren om de ene na de andere vrije en half- vrije schotpoging om zeep te hel pen. Dat deden de basketbalsters dan ook. De meest eenvoudige lay-ups werden gemist, al moet in dat verband een uitzondering wor den gemaakt voor Vanessa Vis die de meeste punten maakte voor Red Stars. In de eerste helft werd Jump op een achterstand van dertig punten gezet, maar het derde kwart was niet om over naar huis te schrijven. Pas in het tweede deel van de vier de periode gaf Red Stars, dat maar zes speelsters ter beschikking had, weer gas en werd het nog 77-40. Foto: Foto Bell Spelverdeler Frank Renzenbrink, topschutter met 18 punten, houdt het overzicht als hij op weg is naar de basket van Rotterdam-Zuid. Red Stars pakte twee waardevolle punten in de strijd om een veilige plek op de ranglijst. Het is bepaald geen positieve ervaring als iemand er met je geld vandoor gaat, zoals de penningmeester van de dam sportvereniging in Soest, maar in feite wordt niemand er per soonlijk de dupe van. Anders was het 65 jaar geleden. In 1939 maakte de Soester Pieter S. het zo bont, dat zijn opvat ting van eerlijkheid uiteinde lijk leidde tot het faillissement van zijn Nationaal Kantoor voor Aflosbare Waarden te Soest en de Hollandsche Bank voor Staatspremie Aandeelen te Baarn. Voor hem persoonlijk was het ge volg vijf jaar gevangenisstraf, on der meer wegens valsheid in ge schrifte en 'bedriegelijke bank breuk'. De kranten en tijdschriften stonden in die tijd bol van deze zaak. S. won op 26 januari 1939 op lot nummer 19239 de hoofdprijs in de Staatsloterij, 100.000 gulden. In die tijd was dat bedrag ruwweg gelijk aan 2 miljoen nu. De prijs kwam hem echter niet alleen toe. Deelnemers aan de Spaarkas had den ook recht op een deel van de prijs. De één na de ander meldde zich dan ook aan het kantoor aan de Hartmanlaan in Soest, maar als dit al tot enig resultaat leidde, wer den de winnaars met een klein be drag afgescheept. De bedrogen cliënten schakelden de politie in, die S. arresteerde op het moment dat hij juist het laatste deel van het door hem geïncasseerde bedrag (85.000 gulden, want vijftien pro cent van de ton ging naar de.belas- tingen) 'in veiligheid' had ge bracht. 'De honderdduizend is er uit'. Een feit dat ook nu nog, nu dit bedrag verhoudingsgewijs aanzienlijk min der waard is dan 65 jaar geleden, een paar keer per jaar tienduizen den illusies om zeep helpt. 'Weer niet', zegt de man achter zijn krant die de loterijlijst nakijkt, en 'Weer niet', zegt de vrouw die met haar lot op een verkoopadres is om de nummers op de uitslagenlijst te vergelijken met de nummers op haar loten, en 'Weer niet', zegt of denkt op één na iedere speler in de Staatsloterij. En 'toch niet' zuchtten in 1939 de 'obligatiehouders' van de onderne ming van de Soester S. Ze waren een moment gelukkig, maar korte tijd later verbitterder dan ooit, want ze hadden 'em, zoals dat heet, en ze hadden 'em toch ook niet. Snel rijk Net als de andere spelers in de Staatsloterij was de Soester ie mand die graag zo snel mogelijk rijk wilde worden. Hij vond het blijkbaar onvoordelig om dit te bereiken langs de normale weg. De honderdduizend moet je op een héél lot hebben, anders wordt het -zeggen nog steeds de ware spe lers- een fooi. Maar hoe kom je aan een heel lot als je, zoals blijk baar S. in die tijd, niet over het Keukens, Maatwerk-kasten, Parketen Lamelplafonds Voor sfeer, ontwerp, aandacht en kwaliteit Industrieweg 12 Soest 035-6029468 www.schipper-soest.nl geld beschikt om het te kopen? De Soester vond dat helemaal geen probleem: weliswaar kocht hij het lot, maar liet anderen betalen. Iedereen leert al heel jong dat eer lijk het langst duurt; S. had dit waarschijnlijk verkeerd begrepen, en zeker verkeerd uitgelegd. Te oordelen althans naar zijn daden, was het zijn overtuiging dat eerlijk heid de langste en onzekerste weg naar rijkdom was Hij had bedacht obligaties uit te geven om zo aan geld te komen, bijvoorbeeld om loten voor de Staatsloterij te kopen. Vlotte pra ter als hij was -er was geen speld tussen te krijgen ,en iedereen had het volste vertrouwen in hem, zo werd de politie later tijdens de ver horen van de gedupeerden duide lijk- verkocht hij tal van obligaties in het hele land. Hoe groot de vraag naar de obligaties was, bleek wel uit het feit dat een zakenman in het Gooi voor duizenden gul dens bij S. geplaatst had! Dit on danks het feit dat politie, justitie en de burgemeester van Soest, kenne lijk op basis van ervaringen met S. in het verleden, hadden aangera den niet met de Soester in zee te gaan. S. had, was hij eerlijk gebleven, veel kunnen bereiken, zeiden de mensen achteraf. En misschien zou hij eerlijk gebleven zijn als niet plotseling Vrouwe Fortuna aan de deur van zijn kantoor aan de Hart manlaan had geklopt en hem de honderdduizend aanbood. Misschien was hij er even beduusd van, voelde hij zelfs de neiging om alles te laten verlopen zoals het zou moeten verlopen, zodat zijn obligatiehouders... Helaas, hij kon zo buitengewoon goed praten! Hij praatte nu eens ter afwisseling tot zichzelf, en met succes. Hij wist zichzelf ervan te overtuigen dat hij het geld heel goed zelf kon gebrui ken. Niemand zat immers zö op het geld te wachten als hij. Ten minste, afgezien van zijn crediteu ren die aanzienlijke sommen van hem te vorderen hadden en einde lijk wel eens geld wilden zien. Hij kon hen nu, al was het maar voor een tijdje door een deel van het gevorderde bedrag terug te beta len, tevredenstellen. Toverformule Maar als hij dat achterwege zou laten, wat kon hij dan niet allemaal beginnen met netto 85.000 gul den? Hij speelde met het woord, bekeek het aan alle kanten en zag dat het een toverformule was. Hij zou voortaan zaken in het groot kunnen doen, hij zou naar het bui tenland kunnen uitwijken als dit, om hem onbegrijpelijke redenen overigens, noodzakelijk zou blijken te zijn, en daar zou hij van de rente kunnen leven. Hij zou er de zaken man-met-succes kunnen spelen. Hij overtuigde zichzelf precies op tijd, zoals hij voordien tal van an deren had weten te overtuigen, want er waren al enkele argwanen de obligatiehouders op pad om hem vóór te zijn. De Soester scheepte hen af met kleine bedragen. Hij overlegde daarbij -naar later bleek door zijn cliënten ondertekende, maar door hem vervalste- kwitanties waaruit zou moeten blijken dat zij geen enkele aanspraak konden maken op een hoger bedrag. Ze voelden zich bedrogen en haastten zich naar de politie die ijverig begon te zoeken. In de eerste plaats naar S. en in de tweede plaats naar het geld. De obligatiehouders hadden die volgorde liever andersom ge zien, maar de wet wilde nu een maal dat eerst de verdachte gepakt werd. De buit kwam daarna pas aan de orde. S. was echter spoorloos. Twee da gen, drie dagen. De obligatiehou ders zaten niet stil. Ze namen een advocaat in de arm die het faillis sement van de Soester aanvroeg. De crediteurenlijst telde niet min der dan 866 namen van mensen met een totaal tegoed van 243.876 gulden. Het faillissement werd uit gesproken en kort daarna werd S. gepakt. Maar het geld was weg. Hij praatte nog wat met de politie, maar dit keer faalde zijn gladde tong: men had hem en men hièld hem, en bracht hem over naar Utrecht, waar hij in hechtenis werd genomen. In een lamp Het grootste deel van het geld -dat hij door het elders te deponeren onttrokken had aan het faillisse ment dat hij kennelijk zag aanko men- kwam bij nader onderzoek boven water. Een bedrag van 4.000 gulden was aanvankelijk in het kantoor verstopt in een lamp. Later kreeg de administratrice en collectrice van S. dit bedrag als dank voor bewezen diensten. Zij stelde dit veilig bij haar vader in Hilversum, waar het werd gevon den en in beslag genomen. Een veel groter bedrag, 62.000 gulden, had S. inmiddels 'belegd' in een naamloze vennootschap in Apeldoorn. Toen men bij deze NV op de hoogte werd gesteld van alle verwikkelingen, gaf men het geld tenslotte maar af om zichzelf voor verdere narigheid te behoeden. Met de bedragen die hij als 'zoet houdertje' aan de meest lastige cliënten had uitbetaald, was nage noeg het complete bedrag van 85.000 gulden boven water. S. had door alle maatregelen die hij had moeten nemen in zijn -achteraf vergeefse- pogingen om het be drag voor zichzelf veilig te stellen, nauwelijks kans gehad zélf veel uit te geven. Daardoor was de afloop voor de crediteuren niet zo'n nachtmerrie als dat ze tot toen toe veronderstel den, al was het bedrag van 85.000 gulden vanzelfsprekend bij lange na niet voldoende om hen volledig schadeloos te stellen en kregen ze slechts ongeveer eenderde van wat ze werkelijk tegoed hadden. Maar beter iets dan niets. Al zullen zij na dit 'financiële avontuur' vermoe delijk tot de conclusie zijn geko men dat het toch voordeliger zou zijn zélf een lot te kopen en dit niet aan anderen over te laten! FOCWJt JAN VAN ZAL Oostergracht 1 (Industrieterrein De Grachten) Tel.: 035 - 6011018. www.vanzal.nl De woning van Pieter S., waar mede-eigenaren van een winnend lot in de Staatsloterij de deur plat liepen om hun geld uitbetaald te krijgen. Bijna was S. er met het geld vandoor gegaan. Bron: archief Eemland Pers Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toenInformatie: Juul van de Poll, 6017065. Pieter S. had in 1939 weinig ple zier van zijn poging om 85.000 gulden winst uit de Staatsloterij voor zichzelf te bestemmen, hoewel anderen er ook recht op hadden. Bron: archief Eemland Pers Schizofrenie heeft niet alleen veel impact op het leven van de betrok ken patiënt, het legt ook een druk op het leven van de mensen om hem heen. Vaak is sprake van een zware belasting, zowel praktisch als emotioneel. Wanneer er naast schizofrenie ook nog sprake is van een verslaving aan bijvoorbeeld drank en/of drugs, dan spreekt men van een dubbele diagnose. De term dubbele diagnose duidt op de situatie waarin er naast een psy chiatrische diagnose ook sprake is van verslavingsproblematiek. Deze situatie brengt in veel gevallen nog meer vragen, angsten en onduide lijkheid met zich mee. Tevens is de hulpverlening rondom deze groep mensen minder helder. Speciaal voor familieleden en di rect betrokkenen organiseert het Riagg Amersfoort «Sc Omstreken, in samenwerking met Ypsilon, maandelijkse informatieavonden en gespreksbijeenkomsten. Op 15 maart is er een informatieavond rondom het thema dubbele dia gnose bij Schizofrenie. Tijdens deze avond zal dhr. Van Wessel, psychiater bij Altrecht, informatie geven over allerlei aspecten rond om een dubbele diagnose. Tevens zal er voldoende ruimte zijn om vragen te stellen. Op 19 april is er een gespreks- avond voor familieleden en direct betrokkenen van mensen met schi zofrenie. Tijdens deze bijeenkomst staat geen specifiek thema cen traal, maar zal de nadruk liggen op het uitwisselen van ervaringen. De bijeenkomsten worden gehou den van 19:30 tot 21:30 uur in het gebouw van het Riagg, Westsingel 41 in Amersfoort. Aan deelname zijn geen kosten verbonden en vooraf aanmelden is niet nodig. Informatie: Riagg afdeling Preven tie, mevrouw R. Kasander (SS 033-4603500). 0(n je wekelijkse concerten - .je traditiegetrouw, vanwege ^zondert verbondenheid „et Soest, ook in deze krant m,tden aangekondigd - veilig ie stellen gaat de Domcantorij ,an het begin van een boeiend .jssiemuziekproject campag nevoeren. msaonnw* er- campagne suran zaterdag 2S febrcar. ma Bat- Iu5es 'Membra Jesu nosn. :\- .jsh Lutherse mystiek waann Je- Jbs' Bctanehjkhdd wordt rvc. - jen- Elke zaterdicm: cc >f trekken jc openbare concerten van de pcitncantorij 400 tot soms Se- ittefcers naar de DomkerL Doei m de campagne: verccbbe.cc san de vrijwillige donaties van hei «abliek. 20.000 bezoekers per j ac jfejaaikoaen bedragen 45.COC a 50.000 euro. De giften hr de ra ting zijn echter niet meer vol doende om de kwaliteit van de concerten voort te kunnen zenen, m op den duur de concerten zeti tsenmin- Ma pittige stukjes in he: traas programmaboekje wordt he; publiek dringend gevraagd cm uunstens tw ee euro per bezoeker p»r concert te geven, wil deze tra ditie voortleven. Nu ligt de gemid delde gift bij de uitgang op een iuio. Öok is de term 'gratis ;oe- vervan een door vrije toe- Vanuit het hart van Soest vanuit het souterrain van het gemeentehuis zendt (CULTUURPRIJSWINNAAS 2003) Actualiteiten Interviews Informatie Seniorenprogramma's Sport en Cultuur Ontspanning Politiek Muziek En nog veel meer!!! DVS was woensdag niet opgewas sen tegen SEB. Het duel tussen de twee middenmoters eindigde in 5- 4. In de eerste helft hielden de Soesters achterin open huis en daarom was het niet verwonderlijk dat het 4-0 werd. Op slag van rust verkleinde Wilbert van Dorresteijn deze marge. Michel Vlaswinkel zorgde in de tweede helft voor 4- 2, maar lang duurde het niet of het was alweer 5-2. In de slotfase na derde DVS door een droog schot van Vlaswinkel en een schuiver van Ramon Heijnen, meer leverde het offensief niet op. 0p zaterdag 6 maart presen teert de Soester organist Marco den Toom zijn nieuwe cd in de oude Sl Joriskerk te Amers foort. Dat gebeurt met een con cert dat om 19:45 uur begint. De cd bevat uitsluitend koraalbe werkingen %"an zijn eigen hand. op genomen op zeven legendarische orgels: Amersfoort (Joriskerk). Utrecht (Domkerk). Den Haag (Luth. Kerk), Deventer (Lebuinus- kerk), Hasselt (Stephanuskerk). Zaltbommel (Maartenskerk) en Erfurt (Predicherkirrïie) (DId.). Op het presentatieconcert in Amersfoort speelt Den Toom di verse van deze bewerkingen, afge wisseld door pakkende orgelwer ken van o.a. Lefébure-Wélv en Guilmant. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 7 Openingstijden: W dinsdag t'm vrijdag f van 9.00 uur tot 19.00 uur 1 zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur Luister donderdagavond 19.00 uur naar het rechtstreekse verslag van de vergaderin van de Soester gemeenteraad. Op de radio in de keukei

Soester Courant | 2004 | | pagina 16