Nieuwe cd van organist Marco den Toom RADIO Campagne voor voortbestaan concerten Domcantorij 1 PRIKBORDt KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST St. Joriskamerkoor zingt in De Open Hof www.rabobankonhne.com 'AGINAle WOENSDAG 25 FEBRUARI 2004 2ramma SOESTER COURANT iitslagen Jehovah's Getuigen op Radio Soest PAGINA 17 'Burgerlijke stand' Presentatieconcert op 6 maart Zondagmiddagconcert 29 februari tid-België Zwaluw IPROFIL Pakketten Polen Ongelooflijk 'Die Winterreise' in Paaskerk Baarn De lopers van de week Dierenlief Dierenleed SAL ïoudt in helft open egen SEB RADIO SOEST 7 dagen per week: Radio Soest verslaat alles FM 105.9 Slagwerk in de muziek Het Gregoriaans 25 FEBRUARI S-Farregat (Beu-I s-Stam/SoVocJ i beker (Ams(el-i Red Stars (D) Red Stars DVSB fZ'49 herpenzeel FEBRUARI ni-Smeeing/BDC :er) DCG (Bosstraat-} )e Zebra's (Bos: 1 MAART titie Soester Bow g, ook op dinsda rhees) ur-DVS (Spaken !len Weerbaar (Beu! kvling Vereniging ,0,0 de wekelijkse concerten L traditiegetrouw, vanwege bijzondere verbondenheid „et Soest, ook in deze krant „orden aangekondigd - veilig K stellen gaat de Domcantorij jjfihet begin van een boeiend ^siemuziekproject campag nevoeren. passiemuziek en campagne starten p zaterdag 28 februari met Bux- Uides 'Membra Jesu nostri', ty- ,jsch Lutherse mystiek waarin Je- l'jjs' lichamelijkheid wordt bezon- i. Elke zaterdagmiddag trekken t openbare concerten van de jofflcantorij 400 tot soms 800 be oekers naar de Domkerk. Doel Li de campagne: verdubbeling U de vrijwillige donaties van het Lrifek, 20.000 bezoekers per jaar. |i)e jaarkosten bedragen 45.000 a köOO euro. De giften bij de uit- jrang zijn echter niet meer vol doende om de kwaliteit van de Mcerten voort te kunnen zetten, Bn op den duur de concerten zelf Evenmin. Met pittige stukjes in het Ijatis programmaboekje wordt het pliek dringend gevraagd om fastens twee euro per bezoeker !;er concert te geven, wil deze tra- jfitie voortleven. Nu ligt de gemid- jelde gift bij de uitgang op een Uo. Ook is de term 'gratis toe- jgang' vervangen door 'vrije toe gang. Entreeheffing wordt niet overwogen, omdat de Domkerk als bUjven ned °Pe" moat Tot nog toe deponeerden bezoe kers hun giften bij de uitgang in ouderwetse discrete collectezakjes; die worden nu vervangen door meer uitnodigende' schalen. Passiemuziek De reeks passie-concerten laat ver schillende historische opvattingen van passiemuziek horen. Het pro gramma voor de komende weken vermeldt: Zaterdag 28 februari 'Membra Jesu nostri', Dietrich Buxtehude (Duitsland 17e eeuw); Zaterdag 6 maart: Johannespas- sion, Cypriano De Rore (Venetie loe eeuw); Zaterdag 13 maart: Legons de Tenebre, Fran?ois Couperin (Frankrijk 17e eeuw); Zaterdag 20 maart: Matthaus-Pas- sion, J.S. Bach (oorspr. versie); Zaterdag 27 maart: 'Passiekoralen door de eeuwen heen', Domorga- nist Jan Jansen; Zaterdag 3 april: Choralpassion, H. Distier (Duitsland 20e eeuw); Zaterdag 10 april: Johannespas- sion, Johann Christoph Demantius (Duitsland rond 1600). Alle concerten beginnen om 15:30 Op zondag 29 februari om 18:00 uur zendt Radio Soest een lezing uit met als thema: 'Wereldomvat tende vrede - uit welke bron? door gastspreker Erwin van den Heuvel uit de gemeente Almere Haven van Jehovah's getuigen. Enkele punten zijn: Sinds de beide wereld oorlogen zijn de noodzaak en de roep om vrede dringender dan ooit. Thans zijn mensen wereld wijd verontrust over het internatio naal terrorisme, burgerlijke onrust en politieke beroeringen. De ge schiedenis toont aan dat wereld omvattende vrede niet door men selijke inspanningen bereikt kan worden, maar alleen door middel van Jehovah's Koninkrijksheer schappij onder bestuur van Jezus Christus (Matth. 6:10, Openbaring 21:3,4). Wereldomvattende vrede is een bijbelse realiteit voor de na bije toekomst. God heeft het be loofd en God kan niet liegen (Ti- tus 1:2). Miljoenen mensen koes teren nu al de hoop levend de rechtvaardige nieuwe wereld onder leiderschap van Gods zoon, Jezus, binnen te gaan. U ook? Informatie en/of vragen? Bel SS 035-6023250 (antwoordappa raat Koninkrijkszaal) of e-mail: m.hardorff@zonnet.nl Opgave gemeente Soest GBA gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 14 februari t/m 20 februari 2004. GEBOREN: Koen, zoon van J. Jansen en S.J.H. van Unen. - Noa, dochter van M.C. Lochmans en T. Hop. - Claartje Suzanne Alice, dochter van T. Loonstra en J.M.S. van Harmeien. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Antonius Cornelis Johannes Roomer, en Gerardus Joannes Hoogeboom. - Robert van Rou wendaal en Johanna Reindina Wassenaar. - Ronald Arnoldus Dijkhuis en Daphne Diana de Vries. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: Gerrit Evert Willigenburg en Ma- rije Petra van de Ruit. OVERLEDEN: Steven Christiaan Hoonhorst, wed. van P.A.M. Kanis. - Catharina Geertruida Higler. Zaterdag 28 februari zondag 29 februari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: S80900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelij'ks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 83033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: W.S. Roorda, Ereprijsstraat 57, 836010162. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: M. Teunissen (Baarn), Ferdinand Huycklaan 16, 835412535. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8306-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Keuntjes - Formule .ode Duif - Big Splitter tness - SNS 4-1, Bril- iders 0-5, Teamwork i, Strajk - Oma en de 4-1. BB-tjes 1-4, Missfits - 4,5, Just us - No Name loten 2-3, Heppie Hoe- only 5-0, Man bijt hond 2-3. wedstrijd standaard se- id. Eric en Charlotte 3SF-wedstrijd; Frans en ns: 4C in intermediate; te Alma: 2C in pre-cham- t en Roelie Schrijvers: 4e •nship; Sepp wint team- versum. Eric en Charlot- enioren; Toon en Roelie in A-klasse; Johan en r Werf: 4e in A-klasse. 10 Soest Al-Renswoude loest A3-Roda '46 A5 2- Zwart Wit B2-SO Soest oest B3-SVM B2 4-3. C- Soest Cl-SV Theole Cl len: SO Soest Dl-Dssel- D1 6-1; SO Soest D2- 2 2-6; SO Soest D4-SO SO Soest D6-SO Soest jpillen: SO Soest D6-SO 9. F-pupilien: SO Soest F1 2-3; 't Gooi F2-SO Gooi F3-SO Soest F3 st F4-'t Gooi F4 4-0; SO 3ooi F5 0-3; 't Gooi F7- 1-5; SO Soest 9-'t Gooi aoi-SO Soest F10 0-3. G- Soest G1-Delta Sports G1 opliefhebbers en natio- tars uit Nederland ne- g 27 februari zitting in tijdens een duivensport- )e Zwaluw. Zij vertellen sport, discussiëren met gaan het gesprek met i enden aan. bijeenkomst in het Dui- aan de Oostergracht )k diverse duivensport- nand, waar van alles en 2 vinden is. Verder ver- Zwaluw een film. tat om 19:00 uur open. zaterdag 6 maart presen teert de Soester organist Marco den Toom zijn nieuwe cd in de oude St. Joriskerk te Amers foort. Dat gebeurt met een con cert dat om 19:45 uur begint. De cd bevat uitsluitend koraalbe werkingen van zijn eigen hand, op genomen op zeven legendarische orgels: Amersfoort (Joriskerk), Utrecht (Domkerk), Den Haag (Luth. Kerk), Deventer (Lebuïnus- kerk), Hasselt (Stephanuskerk), Zaltbommel (Maartenskerk) en Erfurt (Predicherkirche) (Dld.). Op het presentatieconcert in Amersfoort speelt Den Toom di verse van deze bewerkingen, afge wisseld door pakkende orgelwer ken van o.a. Lefébure-Wély en I Guiimant. i Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag uur tot 19.00 uur 9.00 uur tot 17.00 uur i Marco den Toom (1978) studeer de orgel bij Herman van Vliet en het Utrechts Conservatorium. Daarna ontplooide hij zich bij o.a. Charles de Woiff en de bekende Kamper musicus Klaas Jan Mul der. Als kerkorganist is hij verbon den aan de Ichthuskerk te Soest en hij heeft als solist en begeleider een bloeiende concertpraktijk. Hij maakte tournees naar Oostenrijk, Duitsland, Engeland, Schotland en België terwijl momenteel concert reizen gepland staan naar Zwitser land, Israël en Frankrijk (Parijs, St.- Eustache). Pakketten voor mensen in Polen kunnen zaterdag 28 februari tussen 9:00 en 12:00 uur worden ingele verd bij de familie De Groot aan de Di Lassostraat 40. Ze mogen niet zwaarder wegen dan 25 kilo eit geen geld bevatten. Ook kun nen meubels, koelkasten en geld worden afgegeven voor transport. Het verzenden van een pakket kost 3,40 plus 1,30 per kilo. Pakketten worden alleen aangeno men als men zich legitimeert. Voor meer informatie, 88 6024377. Op zondag 29 februari vindt het tweede concert in de serie van acht zondagmiddagconcer ten plaats in De Open Hof, Veenbesstraat 2. Het St. Joris kamerkoor uit Amersfoort o.ï.v. Bas Ramselaar zingt, be geleid door Tjalling Roosjen orgel, werken van William Byrd, Thomas Weelkes en Henri Purcell. Tevens kan men luisteren naar or gelintermezzo's van deze compo nisten. Zij waren allen hofcompo- nisten aan het Engelse hof in de 16u en 17e eeuw. Bas Ramselaar werd in 1961 gebo ren te Amersfoort. Hij zong al op zesjarige leeftijd mee in verschei dene koren, onder andere die van zijn vader. Zijn eerste zanglessen ontving hij van Miep Zijlstra en vanaf 1981 studeerde hij solozang aan het Utrechts Conservatorium, gevolgd door privé-studies bij Frans Schouten en Aafje Heynis. Hij volgde interpretatielessen bij Robert Holl. Bovendien was hij tussen 1985 en 2001 vast lid van het vermaarde Nederlands Kamer koor. Als dirigent van 'zijn' St. Joriska merkoor heeft hij de laatste jaren een enorme ontwikkeling doorge maakt. Ook wordt hij door ver schillende oratoriumkoren en vo cale ensembles in het land ge vraagd als correpetitor en ensem- blecoach. Zijn 'missie' als profes sioneel zanger om mensen goed te leren zingen heeft hem gebracht tot het steeds meer zelf gaan diri geren. Zo is hij sinds 2001 de vaste dirigent van de Bach Cantorij Baarn Consort, en werd hij in februari 2002 benoemd tot diri gent van de Toonkunst Oratorium Vereniging Amersfoort. Als diri gent wordt hij gecoacht door Joop Schets. Naast al deze activiteiten is Bas Ramselaar docent stem- en koorvorming aan de Hogeschool Gorinchem (Instituut Dirigenten Educatie) en docent Ensemble- Coaching aan de Kurt Thomas Cursus. Tjalling Roosjen speelde al op jeugdige leeftijd piano, kreeg van zijn vader de liefde voor de kerk muziek overgedragen en is als or ganist en componist autodidact. Privé studeerde hij enkele jaren klavecimbel. Hij is sinds 1974 werkzaam als cantororganist van De Open Hof in Soest. In 1978 behaalde hij de Bevoegdheidsver klaring Kerkmuziek. Zijn liederen en liedbewerkingen werden onder andere gepubliceerd in de bundels Zingend Geloven. Het-concert begint om 16:00- en duurt ca. 1 uur. De toegang is gra tis. Om deze concerten in stand te houden is er een collecte na afloop van het concert. Ook kan men een bijdrage storten op rekening 7805836 t.n.v. zondagmiddagcon certen D.O.H. te Soest. Het zal je gezegd worden: 'Als je een geloof hebt (zo klein) als een mosterdzaadje en je zegt tot die berg: verplaats je, dan zal die berg zich verplaatsen en niets zal je on mogelijk zijn.' Jezus zei dit tegen Zijn volgelingen, zo'n tweeduizend jaar geleden. En ook voor onze tijd zijn deze woorden een bemoedi ging en een belofte. Nieuwsgierig? Ds. R. ter Beek zal erover spreken in de ochtenddienst van de gere formeerde kerk (vrijgemaakt). Hij legt dan uit wat de evangelist Mat- theüs opgeschreven heeft in hoofd stuk 17 vers 14 tot 21. In de middagdienst is de laatste zondag van de Heidelbergse Cate chismus aan de beurt van behan deling. Het zal dan gaan over het slot van het gebed dat Jezus ons zelf leerde, het Onze Vader. Ds. J.B.K. de Vries uit VoIIenhove gaat voor in deze dienst. De diensten beginnen om 10:00 en 17:00 uur in het kerkgebouw aan de Parallel weg 1. Info: 88 6025234. Op zaterdag 28' februari wordt in de Paaskerk in Baarn een uitvoe ring gegeven van de beroemde lie derencyclus van Franz Schubert en Wilhelm Müller. De bas-bariton Kees de Bruijn zal samen met pia nist Harry Schram de liederen tot klinken brengen. Bijzonder aan deze avond is ook dat er tijdens de uitvoering beelden worden ver toond van dè schilderijen van Ja- net Brooks-Gerloff. De opbrengst van dit sfeervolle concert gaat naar het vleugelfonds van de Paaskerk, waarmee weer een stap wordt ge zet op weg naar de aanschaf van zo een instrument. De Paaskerk ligt aan de Utrechtse- weg in Baarn, op loopafstand van het station. Het concert begint om 20:15 uur. De toegangsprijs be draagt 10,00 aan de zaal te vol doen. In de pauze wordt een glas glühwein geschonken. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Tim en Suzan van Straten Pieter Hilhorst Amivedi, SS 035-6015493 VERMIST Kater, zwart, witte pootjes, zwart opstaand staartje, 'Klaasje', Van Goyenlaan. Kater, zwart, wit puntje staart, wit te pootjes en bef, groene halsband, Ganzentrek. Poes, zwart, 4 witte sokjes, witte bef, krols, Colenso. GEVONDEN Kater, zalmkleurig, cypers, witte voetjes, witte bef, Wollegras. Hamster, wit met bruine vlekjes, Kerkstraat. Konijn, zwart, Amersfoortsestraat. Lieze van de Pol, 88 6015493, l.v.d.pol@hetnet.nl Woensdag 25 februari (Aswoensdag) Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:30 pastor J. Beekman; viering Rooms-katholiek, H. Faniiliekerk, Willibrordusstraat 19 19:30 pastor J. Beekman en K. Berends; gebedsviering; Cantate Domino Zaterdag 28 februari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor B. Tieman; communieviering; samenzang Zondag 29 februari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 communieviering (parochianen); samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor B. Tieman en pater H. Lieberom; eucharistieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor R. Bouwman; communieviering; parochiekoor Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. F. Bonda, Amersfoort Oecumenische wijkgenieente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. M.T. Reichmann, Maarssen Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. E.F. Vergunst, Ridderkerk Christeiijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 student A. Hoekman, Urk Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. J.B.K. de Vries, VoIIenhove Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. F. Mulder (woensdag 3 maart, 15:00 en 19:30 ds. W. Visscher) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. A. Kuiper, Amsterdam; bijzondere bijeenkomst over Abel Herzberg Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 A. Benner (Jeugd met een Opdracht), Amsterdam Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Huib Zegwaart Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Taimalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. L.C. Kraak Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. L.A. van Baardewijk, Loosdrecht Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds, K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. D. Soeteman Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pastor M. Sweere Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl woensdag niet opgewas- SEB. Het duel tussen de lenmoters eindigde in 5- eerste helft hielden de achterin open huis en as het niet verwonderlijk 0 werd. Op slag van rust Wilbert van Dorresteijn rge. Michel Vlaswinkel de tweede helft voor 4- ing duurde het niet of het ïr 5-2. In de slotfase na- 'S door een droog schot winkel en een schuiver 1 3n Heijnen, meer leverde sief niet op. Vanuit het hart van Soest vanuit het souterrain van het gemeentehuis zendt (CULTUURPRIJSWINNAAR 2003) Actualiteiten Interviews Informatie Seniorenprogramma's Sport en Cultuur Ontspanning Politiek Muziek En nog veel meer DONDERDAG 26 FEBRUARI VRIJDAG 27 FEBRUARI Luister donderdagavond 19.00 uur naar het rechtstreekse verslag van de vergadering van de Soester gemeenteraad. Op de radio in de keuken: 08.00 Goedemorgen Soest presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio h (van 25 febr. jl.) redactie Ad van Wijngaar den presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma presentatie Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse hits Muziekprogramma, samen stelling en presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland gepresenteerd door Paul Sparnaaij en technisch on dersteund door Ben Ver schoor. Wim Sonneveld, een van de meest veelzijdige ca baretiers die Nederland heeft gekend. Wie kent niet zijn typetjes als kwaadaardi ge clown, komische figuren en legendarische types. Maar ook bekend als groot showman, bekwaam regis seur, als romanticus, levens kunstenaar, maar vooral door zijn stem als liedjes zanger. Vandaag hoort u in de uitzending natuurlijk 'Het dorp', 'aan de Amster damse grachten', 'verliefd op juffrouw van Dam' en niet te vergeten de geweldige con ference over de 'de kroket ten'. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Van Heuvelrug tot Uiterwaar den h (van 23 febr.) presentatie Frans van Dus- schoten. Een programma voor de (iets) oudere luiste raar die nog actief bezig wil zijn. Vandaag wordt de Eif- fel belicht ais gebied voor korte vakanties, verder over reizen die geboekt kunnen worden via internet en een gesprek met KLM-arts Sjef Dirckx over hoe u zo gezond mogelijk verre reizen kunt ondernemen. De muziek die u hoort is van het Ulrich Trio, dat Duitse volksliedjes ten gehore brengt. 17.00 De Soester en zijn muziek Lonneke Meijer ontvangt Bert Smit. Bert Smit is op richter van het cultuurplat form en is bestuurslid van de Muziekkring Eemland. Daarnaast heeft hij met zijn vrouw Marijke de Spirituele Kring opgericht. De techniek wordt verzorgd door Marcel van Blaricum. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie Kees Vroon 10.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senio ren presentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie Inske den Duik 13.00 'Ontmoeting met., mevr. Vischer' Mevrouw Vischer die op 12 februari afscheid heeft ge nomen als directeur van de Stichting Zorgcentra Soest. Onder de stichting ressor teren de zorgcentra: Mo lenschot, Groot Engendaal en de Heijberg (Soester berg). Begonnen als direc teur Molenschot heeft zij zich 27 jaar ingezet voor een stuk ouderenzorg in Soest. Er wordt met haar gepraat over verleden, he den en toekomst van de ouderenzorg. Presentatie Kees Vroon, techniek Ele- na de Hollander. 14.00 De jaren 50 - 60 h Iemand die niet is weg te denken en al meer dan 45 jaar de ene na de andere hit scoort is Sir Cliff Richard. In de uitzending van vandaag wordt ruim aandacht aan deze entertai ner geschonken. U hoort o.a van zijn band The Sha- dows 'Genie with the light brown lamp', van Cliff zelf het 'When I'm sixty four', Tm a bachelor boy' al zul len velen daar anders over denken, maar Cliff Richard onderstreepte het nogmaals in zijn Tm not getting mar- ried'. Verder is er ruime aandacht aan het instru mentaal kunnen van The Shadows. presentatie Kees Pels 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 HetSportcafé Actueel sportprogramma presentatie Rob Dekker 18.00 Jazz uit Artishock presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud de beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig ge presenteerd door Ap Kruitbos, zelf zegt hij er van: de fijnste en mooiste muziek die er bestaat.' 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassieke muziek op de zondagmiddag Trommen spelen een belangrijke rol in het slagwerk van de verschil lende orkesten. Toen zo'n vierhon derd jaar geleden de eerste orkes ten begonnen te ontstaan was di rect het slagwerk erbij vertegen woordigd De trommen waren er echter al veel eerder, in de Middel eeuwen en op het slagveld van de vele ontelbare oorlogen. Er wor den drie werken behandeld waar in het slagwerk van bijzondere be tekenis is. Benjamin Britten heeft een werk geschreven: Young Pers ons Guide to the Orchestre, waar in Britten alle instrumenten van het orkest behandelt. U kunt het in volle glorie horen, na twaalf minu ten komt het slagwerk, oorverdo vend! Het volgende werk is de Transfiguration (de gedaantewisse ling) .van Olivier Messiaen. De werken van Messiaen zijn kostbaar om uit te voeren omdat hij super- grote orkesten, koren en slagwerk nodig heeft. Het slagwerk heeft een bijzondere plaats omdat het zo uitgebreid is en gebruikt wordt bij de recitativen. Het derde werk is de Bolero van Ravel. Het werk wordt gedragen door de kleine trom en de psychologische druk op de speler is bijna ondoenlijk. In dit tweede uur van Soest Klas siek wordt er ingegaan op bijna alle facetten van het Gregoriaans. De oorsprong vormt een kluwen van joodse, Syrische, maar ook Latijnse en Griekse invloeden. U hoort Benedictijnse monniken, vrouwen en mannen en instrumen ten. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. ZONDAG 29 FEBRUARI MAANDAG 1 MAART 08.00 Goedemorgen Soest De zondag wordt vrolijk begonnen met afwisselende muziek met wat luchtige informatie er tussendoor. Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie presentatie Maria Drost. Een programma met een grote variatie aan christelij ke muziek, zang en gedich ten. 10.00 Ommetje Natuur en Milieu h (van 25 febr. jl. Hans Kruiswijk, de beken de journalist en auteur praat in deze uitzending over de belangstelling voor de natuur in het algemeen in alle jaargetijden en de verwondering die dat bij jong en oud teweeg brengt. Presentatie Ina Aangeen- brug 11.00 Vanuit het Raadhuisplein h (van 25 febr. jl.) zie voor toelichting woens dag 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon en muzikaal aan elkaar ge plakt door Elena de Hol lander. 14.00 Soest Klassiek samenstelling Jacques v.d. Griendt, presentatie Inske den Duik. Vandaag in het eerste uur van Soest Klas- 1 siek uitgebreid aandacht aan het slagwerk in de mu ziek, het tweede uur wordt gevuld met het Grego riaans. Zie toelichting hiernaast 16.00 De Kloof een programma, waarin ge tracht wordt maatschappe lijke en politieke tegenstel lingen te overbruggen. Vandaag een inhoudelijke discussie tussen wethouder Bert Krol en Ari Treur van Soesterbergs belang. In het tweede uur aan de stamta fel advocaat Bob van der Goen. Een programma van Werner Paans en Jan Visser 18.00 Samenkomst van de Jehovah's Getuigen in de Koninkrijkszaal 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Het Boek open presentatie Herman Spoor. 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Opgewekte muziek met af en toe een praatje en daar bij wordt verteld wat Ra dio Soest u voor de rest van de dag te bieden heeft. Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg en informatie van de gemeente. U hoort de sportuitslagen van dit weekend en diverse inter views. U kunt rechtstreeks reageren tijdens de uitzen ding op telefoon: 6093857 presentatie Ruud van Zo meren; techniek Jaap Gan- kema 10.00 De Soester en zijn Muziek h (van 26 febr. jl.) toelichtingzie donderdag 17.00 uur 11.00 De straat van presentatie Ruud van Zomeren 12.00 Lunchroom Middag Magazine Een muzikaal magazine met de betere lichte mu ziek, gelardeerd met infor matie over onder andere weggelopen en terugge vonden huisdieren. Presen tatie Ruud van Zomeren; techniek Jaap Gankema 13.00 Even uitblazen h (van 26 febr. j.1.). Verzoekplaten rond een thema presentatie Loes Moraal; Henk Enserink 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. De sport uitslagen komen aan bod en verder gesprekken met spelers of trainers over de sport van het afgelopen weekend met mogelijk al een vooruitblik op het ko mende weekend, presentatie Rob Dekker; techniek Huib Ghijsen 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur. DINSDAG 2 MAART 08.00 Goedemorgen Soest presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg Presentatie Dirk Jan Arnold; techniek Elena de Hollander 10.00 Ontmoeting met... Mevr Vischer presentatie: Kees Vroon zie voor een uitgebreide toelichting: vrijdag jl. 13.00 uur 11.00 Senioren vragen Verzoekplaten voor en door senioren. Aanvragen: Senioren vragen, postbus 3062, 3760 DB Soest samenstelling Atie Derk- sen; presentatie Marceüa; techniek Lida van Steendelaar 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Radio Soest non-stop Muziek programma 14.00 Operetteland h (van 26 febr. j.1.) gepresenteerd door Paul Sparnaaij en technisch on dersteund door Ben Ver schoor. Zie voor een uitgebreide toelichting: donderdag jl. 14.00 uur 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, een programma met aller lei genres christelijke mu ziek presentatie Joke Al- mirante 18.30 Weg met Hobbels, Interviews waar in mensen over hun pro blemen kunnen praten. Presentatie Menno Schuit, 19.00 De Verrekijker, godsdienstig programma voor jonge kinderen. Pre sentatie Caren Zwarteveen en Marieke Boer. 19.30 Het Kompas, godsdienstig programma voor jongeren 20.00 Het Boek, het bin nenste buiten pres: Her man Spoor e.a. De toepas^- sing van de bijbelse bood schap op het moderne le ven 20.30 Bijbelverzen van Johan yan Maarlant, presentatie Herman Spoor 21.00 Zingenderwijs, pre sentatie Elly van Tol, 21.30 Avondsluiting, presentatie Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 3 MAART 08.00 Goedemorgen Soest presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Zijn de eerste vogels uit Afrika alweer gesigna leerd? Ad v.d. Herik houdt ons hierover op de hoogte, presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein De column van de burge meester 'mijn Soestgevoel', daarna gevarieerde mu ziek. 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie Ria Hilhorst, met daarin de mogelijk heid tot het aanvragen van een bloemetje voor een persoon waarvan u denkt: die verdient het, of zou eens een bloemetje moeten hebben. 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret, met deze keer een scala aan ar tiesten op cabaretgebied zoals: Ivo de Wijs, Don Quishocking, Jaap v.d. Merwe, Paul van Vliet; Liselore Gerritsen, Adèle Bloemendaal, Jasperine de Jong, Robert Long met Leen Jongewaard en ver der musicalmelodieën uit de musicals Gipsy, Miss Saigon, Annie get your gun en Stop the world, I want to get of. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ h (van 27 febr. jl.) presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio presentatie Lonneke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 17