Ë3 'Eén-twee-drie-vier: De Egelantier' Open Avond MBO bij ROC De Amerlanden Internationale Vrouwendag over 'Vrouwen met een handicap9 Snel terecht bij Meander-poli oogheelkunde Baarn en Soest i ACTUEEL i iU&Kti&fll Ballonnenfestival in mei of juli vanaf terrein De Eng Geen uitstel heffing van dwangsom Zuidelijke Eng r Het jaar had niet mooier kunnen beginnen PAGINA 4 tri 2004 WOENSDAG 25 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 PROVAKCEELEN Nieuwe school in Breed Educatief Centrum 'Move into the right direction' In kader van Soest 975 jaar Maandag 8 maart, Emmakerk Rits bekeuringen snor-/bromfietsen Ruim 2100 voor Amnesty Dronkaard botst met auto op auto Illegale man krijgt hulp van collega's Soest houdt vast aan procedure Verkeerscontrole Rijverbod 5 uur BpJccmq betalen is eert goede zaak. Maar te veel ii ook vyeer niet nodig. En een deel van de 2R miljard euro die we Jaarlijks betalen is onnodig Weet -u zeker dat u gebruik^akt van alle regels die u bijvoorbeeld recht g<.-ven op een vrijstelling? Op www iabobank.nl geven we u een dmt& tips Ivóht u snel kunt checken ot u uw kansen op tetüStingvQordeei benut. Het is tijd voor de Rabobank, 4INGENSYSTEEM eten aanvragers van te Soest 66,- beta- apvergunning. Men acht het aantal bo- g wordt aangevraagd, esloten omdat de be- ïn met zich mee ser 450 kapvergun- snvraag gaat een ianvraag toetsen, ien administratieve af in het kapvergunnin- (e boom waarvoor een taart 2004 moet een tagd voor alle bomen meer, gemeten op .30 anvraagformulieren 'inden op de website www.soest.nl of op te 2r, groen en infrastruc- efoonnummer (035) 19 februari 2004 in kapvergunning zijn Politiekeurmerk Veilig Wonen® is er voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij oris in de winkel maar ook bij u thuis krijgen Montage verzorgen wij, maar kunt u ook zelf doen Meer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, de preventieadviseurs van PROVAK SOEST. provak-pkvw@planet.nl of 035-6026900 oi maan i POLITIE KEURMERK VEILIG WONEN Soesterbergsestraat 4 Soest evraagde kapvergunnin- jlaan - 1 lijsterbes, 21 eiken, 1 els 'ergunningen door de i 11 februari 2004; er Campestre, 2 Acer elangen te worden ge- rgunning kunnen dit :n 4 weken na deze be- )ij de afdeling Wijkbe- /an de gemeente Soest, telefoonnummer 035- t van 4 weken liggen de gen ook ter inzage op de Infrastructuur in het ge- INGEN iet 19 februari 2004 i dennen, 4 eiken, 1 spar m het genomen besluit /erzending van het besluit 1 bij het college van burge de gemeente Soest, Post in de maanden maart, april, mei en juni organiseert ROC De Amerlanden op verschil lende data een Open Avond voor het MBO. De eerste wordt gehouden op woensdag 3 maart. Van 18:00 tot 20:30 uur zijn leerlingen en hun ouders, volwassenen en jongeren, wel kom op drie locaties in Amers foort en op de ROC-vestiging aan de Noordweg in Zeist. In Amersfoort staan de deuren open op: Disketteweg 10. De Unit Tech niek Informatica laat hier zien welke studierichtingen er in huis zijn. Onder deICT-opleidingen vallen het ICT-Lyceum en de Mul timedia Academie, waar naast Me diatechnologie ook Sound en Vi sion een uitstroommogelijkheid is. Onder de opleidingen Techniek vallen Bouwkunde (met ruimte voor architectuur), Elektrotech niek, Installatietechniek (met de duale MKB-route), Werktuig bouwkunde en Laboratoriumtech niek. Op de open dag zullen er demonstraties en workshops zijn waardoor je een indruk krijgt van de verschillende leermogelijkhe den. Informatie is er over alle on derwijsfaciliteiten en je krijgt ook gelegenheid kennis te maken met leerkrachten en coördinatoren. Zangvogel weg 140. De Unit Economie Dienstverlening heeft opleidingen Handel en Admini stratie met oa. een uitstroommoge lijkheid Toerisme en Recreatie. Daarnaast biedt deze unit ook Ju ridische opleidingen aan op niveau 4, in voltijd èn deeltijd. Men kan zich hier over dé opleiding Sociaal Juridisch Medewerker met de spe cialisatierichtingen sociale zeker heid en arbeidsvoorziening/perso neelswerk laten voorlichten. Voor deze opleiding én voor de oplei ding MBO Recht (Administratief i Juridisch Medewerker zakelijke dienstverlening) geldt dat er in de provincie Utrecht heel goede door stroommogelijkheden naar het HBO zijn. Onder de opleidingen Handel valt ook de MBO-oplei- ïnhoef Belettering d 84 Soest 035 - 58 80 425 ioef.net www.stalenhoef.net ding Small Business en Retailma- nagement die goed aansluit op de HBO-opleiding. In deze opleiding word je in drie jaar opgeleid tot zelfstandig ondernemer in de de tail- en groothandel. De admini stratieve opleidingen bieden kan sen op werk in de secretariële be roepen en in de bedrijfsadministra tie. Voor hen die héél snel willen is er de PRO HBO-opleiding, die Havo-leerlingen de gelegenheid biedt, versneld naar het HBO te gaan, waar ze in 2 jaar tijd alle deelkwalificaties kunnen halen die horen bij het beroep van Commer cieel Medewerker Marketing en Communicatie. Kapelweg 117. De afdeling Zorg van de Unit Zorg Welzijn ver zorgt hier de opleidingen voor Zorghulp, Helpende Zorg, Verzor gende Individuele Gezondheids zorg) en Verpleegkundige. Voor wie deze opleidingen volgt zal het geen probleem zijn een baan te vinden. De opleidingen zijn behal ve in de beroepsopleidende leer weg (BOL), ook te volgen in de beroepsbegeleidende leerweg (BBL). ook Kapelweg 117: de afdeling Welzijn met de opleiding tot So ciaal Pedagogisch Werker met ver schillende afstudeerrichtingen: ba sisonderwijs, gehandicaptenzorg en kinderopvang. Verder kunnen er de opleidingen Onderwijsassis tent en Helpende Welzijn gevolgd worden. In de moderne school is veel gelegenheid ingeruimd voor computeronderwijs en andere he dendaagse onderwijsfaciliteiten. In Zeist is men welkom op Noordweg 12. Daar kan naast So ciaal Pedagogisch Werk op niveau 3 en 4 ook de opleiding tot Hel pende Welzijn gevolgd worden. Meer informatie over de MBO- opleidingen van ROC De Amer landen? Bezoek dan de Open Avond op woensdag 3 maart, van 18:00 tot 20:30 uur. Bel de voor lichtingstelefoon, SS 033-4709161, of surf naar de speciale Open Dagsite: www.opendag-mbo.nl, en vraag de brochures aan. 'Move into the right direction!' 'Een-twee-drie-vier, leve d'E- gelantier. Desmond Tutu en Klimop, gaan er samen breed in op...' Zo klonk het, op de wijs van het bekende Hoedje van-papier, vrijdagochtend vroeg met geestdrift op het ijs koude schoolplein van de Klimop aan de Weegbree straat. Daar werd de naam van de nieuwe school onthuld. Die plechtige onthulling werd daarna nog twee keer herhaald: een keer op het gemeentehuis, waar onderwijs-wethouder Harry Witte een delegatie van de nieuwe school ontving, en later op de Des- mond Tutuschool, die straks ook in de nieuwe school opgaat. Voor de kinderen (en een aantal ouders) was het 's morgens om kwart voor negen wel even afzien. Het was steenkoud op het schoolplein waar de plechtigheid moest gaan plaats vinden. Marijke Kemp, directeur van de Klimop, liet eerst de bouw tekening zien die de kinderen in middels ook als kleurplaat hadden gekregen. Ze vertelde dat de prijs vraag voor een nieuwe naam wel 62 mogelijkheden had opgele verd. Meester Dirk Schuiling van de Desmond Hituschool noemde er een paar op: De Club, De Ka meleon, De Toekomst, De Boe kenwurm, De Scelp, Millennium, De Jaarring. Maar er bleven uitein delijk twee namen over die de jury - tienkoppig - het mooiste vond: De Mozaïek en de Egelantier. Het was dus de Egelantier gewor den, zoals bleek toen Pinar Demir - geschminkt als roos - uit de ver sierde doos oprees met de nieuwe naam op een bord geschilderd. Meester Dirk legde uit waarom: de egelantier is een wilde roos, dus de naam past goed bij de naam van het hele gebouw (De Plantage) en bij de architectuur van het gebouw, maar ook bij de straatnamen in de wijk (allemaal bloemen en plan ten). Daarnaast was de Egelantier ook de naam van een beroemd Amsterdams kunstenaarsgezel schap in de 17e eeuw, de rederij kerskamer d'Egelantier, die als De Vrouwenraad Soest organi seert op maandag 8 maart tra ditiegetrouw de Internationale Vrouwendag. Die wordt ge vierd met een bijeenkomst in de Emmakerk en staat ditmaal in het teken van 'Vrouwen met een handicap'. De organisatoren hebben daartoe twee vrouwen uitgenodigd, die zelf een visuele handicap hebben. De eerste is Truus Jonker uit Almelo, die een lezing over het thema houdt. En daarna beschikbaar is voor een gedachtewisseling. De tweede is de cabaretière Charlotte Glorie, die na de pauze het enter tainment verzorgt. Zij is vanaf haar geboorte (1970) blind en de leuke, lastige, ontroerende en lachwek kende kanten van een visuele of andere handicap vormen voor haar een onuitputtelijke bron van inspi ratie. Ook het feit dat ze getrouwd en moeder is, levert veel stof voor liedjes en conferences. Ze vindt het boeiend om het voelen, den ken en handelen van haarzelf en Sinds het najaar van 2003 ligt in de locatie Baarn van Mean der Medisch Centrum het ac cent op planbare en laagcom- plexe zorg. Binnen deze opzet past ook het nieuw te bouwen oogheelkundig dagcentrum voor heel Meander te Baarn. Bovendien wordt er een nieuwe polikliniek Oogheelkunde ge bouwd in Baarn, ter vervanging van de huidige poliklinieken Oogheelkunde in Baarn en Soest. De polikliniek Oogheelkunde is een van de laatste poliklinieken die uit Soest weg zal gaan. Tot die tijd kunnen patiënten zowel in Baarn als Soest terecht op de huidige poliklinieken Oogheelkunde. De toelatingstijden zijn daar kort en patiënten kunnen snel geholpen worden. In de komende tijd bouwt Mean der Medisch Centrum hard aan een goed geoutilleerd oogheelkun dig dagcentrum voor heel Mean der in Baarn. Straks zullen daar patiënten uit de hele regio gehol pen worden. Oogartsen uit Baarn en Soest werken daar samen met de oogartsen uit Amersfoort. Bo vendien wordt er een nieuwe po likliniek Oogheelkunde op locatie Baarn gebouwd, ter vervanging van de huidige poliklinieken Oog heelkunde in Baarn en Soest. Het nog te bouwen oogheelkundig dagcentrum bestaat uit een opera tiekamer en uit een oogheelkundi ge dagbehandelingsafdeling. Al in mei, nog voordat de nieuwe poli kliniek Oogheelkunde in Baarn gereed is, zal het grootste deel van alle oogheelkundige ingrepen in kortverblijf in Baarn gaan plaats vinden. Patiënten worden hier in een zeer patiëntvriendelijke huis kamerachtige omgeving geholpen aan planbare, niet-complexe ingre pen. Er kunnen met name veel meer staaroperaties worden ver richt, wat een positief effect heeft op de wachtlijst voor deze opera tie. Toelatingstijden De nieuwe polikliniek Oogheel kunde in Baarn zal naar verwach ting begin augustus betrokken wor den door de specialisten Stori- mans, Garcia Garcia en Nijman. Tot die tijd houden de oogartsen Storimans en Garcia Garcia poli in Soest. Oogarts Nijman houdt poli in Baarn. Patiënten kunnen daar terecht voor onderzoek en behan deling van alle oogheelkundige aandoeningen. Zowel in Baarn als in Soest zijn de toelatingstijden kort en kunnen patiënten snel ge holpen worden. Als de nieuwe polikliniek Oogheelkunde gereed Oogarts Storimans (links) en manager oogheelkunde Ans van Eijken. is houden de Soester en Baarnse oogartsen polikliniek in Baarn. De Amersfoortse oogartsen blijven polikliniek houden in Amersfoort. Voor afspraken is de polikliniek Oogheelkunde te bereiken via het algemene telefoonnummer van de locaties Baarn en Soest: SS 035- 5482511. De politie heeft vorige week dins dag 68 bekeuringen uitgeschreven tijdens een grote snor- en brom fietscontrole. Daarvan vielen er overigens twaalf automobilisten ten deel, omdat ze de gordel niet droegen, het kentekenbewijs niet bij zich hadden of met een tele foon in hun hand aan het bellen waren. Daarnaast werd 56 keer een bon ingevuld voor snor- en bromfiet sers. In de meeste gevallen (26) ging het om opgevoerde brom mers. Het ontbreken van een ver zekeringsbewijs of een certificaat was veertien maal aanleiding een boete uit te delen. Anderen moe ten dokken, omdat ze geen helm droegen of omdat hun voertuig te veel lawaai maakte. De uitlaten van vier brommers werden in be slag genomen, één voertuig werd ingenomen vanwege de slechte staat waarin het verkeerde en een andere bromfiets werd naar het bureau meegenomen, omdat de politie het framenummer wilde onderzoeken. De controle vond plaats tussen 7:00 en 15:00 uur op de Dal weg in Soest en de Geerenweg in Baarn. anderen vanuit een kritische, niet zo voor de hand liggende hoek te benaderen. De themadag begint om 14:00 uur en wordt geleid door de voorzitter van de Vrouwenraad Soest, Lia van Veen. Yolanda van Tongeren zorgt voor de muzikale omlijsting. De toegang is gratis. In de Vrou wenraad participeren o.m. Passa ge, het Liberale Vrouwennetwerk, de UW, het CDA-vrouwenbe- raad, Vrouwen voor Vrede, het Katholiek Vrouwengilde en de Ned. Vereniging van Huisvrouwen. Ook de Turkse vrouwenvereniging is voor de bijeenkomst uitgeno digd. Vrouwendag Bijna alles van wat vrouwen nu zijn en hebben aan vrijheid en rechten hebben ze te danken aan de voor- vrouwen die de strijd zijn aange gaan tegen onderdrukking en wets- ongelijkheid. Op 8 maart 1857 trokken in New York voor het eerst textielarbeidsters de straat op om te demonstreren tegen de zwa re, 12-urige werkdag. In 1860 rich ten deze vrouwen de eerste eigen vakbond op. Maar er veranderde niet veel. Ze werden niet gehoord. Pas op 8 maart 1908 protesteerden de textielarbeidsters opnieuw, nu óók tegen kinderarbeid en vóór vrouwenkiesrecht. Ook in Chicago gingen nu de vrouwen de straat op. En er werden zelfs fabrieken bezet. Deze acties trokken de aandacht van-vrouwen over de gehele we reld. In 1910 vond in Kopenhagen een internationale vrouwenconferentie plaats waaraan vrouwen uit 15 ver schillende landen deelnamen. Een van de voornaamste leidsters was Clara Zetkin uit Duitsland. Zij stelde voor om in het vervolg ieder jaar de achtste maart te vieren als eerbewijs aan de Amerikaanse voorloopsters en als internationa le actiedag voor de bevrijding van de vrouw. In 1911 is deze dag voor het eerst in 5 landen gevierd. Bijna één miljoen vrouwen demonstreer den voor kiesrecht, recht op onder wijs en arbeid en tegen discrimina tie van vrouwen in wetgeving. In Nederland is de achtste maart voor de eerste keer in 1912 ge vierd. In de jaren daarna was voor al de strijd om het vrouwenkies recht belangrijk. In 1912 is uitein delijk het algemeen, dus ook het vrouwenkiesrecht ingevoerd. Voor veel vrouwen was het doel bereikt. Mede daardoor kwam de viering van de vrouwendag op een laag pitje te staan. Vrede en veiligheid Door de slechte economische si tuatie in de jaren dertig werd de achtste maart weer nieuw leven ingeblazen. Er dreigde gevaar voor een nieuwe oorlog, en er werden nu acties en demonstraties georga niseerd voor vrede en veiligheid. Deze vonden plaats ondanks de kans op arrestaties. Na de oorlog zette de Nederlandse Vrouwen Beweging zich in om de traditie van de achtste maart voort te zet ten. Maar de belangstelling was niet zo groot. In de jaren 50 en 60 werd het nog wel hier en daar ge vierd, maar zonder veel politiek effect en zonder specifieke vrou wenthema's. Aan het eind van de zestiger jaren komt de tweede feministische golf op en laten de Dolle Mina's van zich horen. De viering van 8 maart wordt weer nieuw leven ingeblazen en er worden overal plaatselijke actiecomités opgericht. In 1978 wordt de dag voor het eerst door de vrouwenverenigingen samen georganiseerd. Naast thema's zoals www.rabobankonline.com Het Comité Soest 975 jaar mag voor drie van zijn activiteiten gebruik maken van het evene mententerrein De Eng, maar voor het opstijgen van ballon nen moet AA'eJ worden betaald. Het verzoek om dit laatste gra tis te mogen doen, is niet geho noreerd. Als het aan de afdeling algemene zaken van de gemeente lag, zou voor elke start op het geplande ballonnenfestival het gebruikelijke tarief van 45,00 in rekening moeten worden gebracht. Het col lege heeft water bij de wijn gedaan en bepaald dat er voor slechts één opstijging moet worden betaald. Het is een beetje een broekzak vestzak verhaal, want ongetwijfeld zal de ballonvaarder de kosten in rekening brengen bij het Comité Soest 975 jaar. En dat voldoet deze nota met geld uit de subsidie- pot die het van de gemeente heeft gekregen. De behandelend ambte naar staat op het standpunt dat een vergunninghouder, in dit geval de ballonvaarder, altijd moet op draaien voor de kosten; dus ook als er een 'pleitbezorger' (lees: het comité) achter de aanvraag zit. De ballonvaarder wordt namelijk inge huurd en heeft een commercieel belang. Het college heeft de gul den middenweg gekozen. Het ballonnenfestival is een van de tientallen activiteiten in het kader van het 975-jarig bestaan van Soest en zal worden gehouden op vrijdag 28 mei of vrijdag 2 juli. De bedoeling is dat dan meerdere bal lonnen garant staan voor een spec taculair kijkspel. Ze stijgen op van af het grote trapveld dat wordt be grensd door onder meer de Soes ter Engweg. Het terrein zal ook worden ge bruikt voor de historische optocht van zaterdag 12 juni en de oldti- merstocht op zondag 13 juni. Bur gemeester en wethouders hebben daarvoor hun goedkeuring ver leend. Charlotte Glorie. gelijke rechten, werk en vrede, ko men ook onderwerpen als abortus en sexueel geweld -op de agenda. Gezamenlijke strijd Een groot aantal vrouwen gaat zich weer betrokken voelen bij de vie ring van de Internationale Vrou wendag. De thema's zijn in de loop der jaren wel wat veranderd, maar de basis blijft toch de gezamenlij ke strijd voor vrede en gelijkwaar digheid van mannen en vrouwen. Emancipatie lijkt de laatste jaren niet meer zo'n hot item. Toch kun nen we er niet om heen dat de deelname aan de maatschappij van vrouwen en mannen op veel terrei nen nog steeds niet gelijkwaardig is. Daarom moeten we verenigd blijven en solidair zijn met de men sen die de belangen behartigen van die vrouwen die in de knel zitten of dreigen te komen. Ook al is dit misschien niet direct ons eigen be lang. De collecte van Amnesty Interna tional heeft in Soest 2130,53 opgeleverd. Vrijwilligers stonden zaterdag in verschillende winkel centra met een bus om geld in te zamelen. Het was de tweede keer dat de organisatie een landelijke collecte hield. Het motto 'Geef om vrijheid' sloeg volgens Amnesty bij veel mensen aan. Het leverde niet alleen veel giften op, maar leidde tevens tot veel gesprekken. Am nesty is blij met en dankbaar voor de opbrengst, omdat het groten deels afhankelijk is van giften van/ particulieren. Pinar Demir verrijst - als een roos - uit de doos met de naam van de nieuwe school. Foto: Herman van Dam. motto had: 'In liefde bloeyende... en omdat de nieuwe school een zogenaamde 'kunstmagneetschool' gaat worden past daarbij ook een culturele uitstraling. Een dronken Baarnaar heeft op de Steenhoffstraat schade aangericht, toen hij met zijn auto tegen een geparkeerde wagen botste. In een flauwe bocht naar links raakte de 57-jarige man vorige week dins dagavond een auto die aan de rechterzijde van de rijbaan stond. Er was geen sprake van persoon lijk letsel. Bij het opnemen van de aanrijding stelde de politie vast dat de bestuurder naar alcohol dronk, zodat hij een blaastest moest afne men. Later bij de ademanalyse werd duidelijk dat hij meer dan drie keer zoveel alcohol in zijn bloed had dan is toegestaan. De man kreeg een proces-verbaal en moest zelf zijn rijbewijs aan de politie afstaan. Pas toen de politie dreigde pepper- spray te zullen gebruiken, keerde de rust weer in een horecagelegen heid aan de Burgemeester Gro- thestraat. Daar wilde de arbeidsin spectie vrijdagavond tegen half acht een illegale vreemdeling aan houden. De 22-jarige man uit In dia was daar als medewerker aan wezig, maar beschikte niet over geldige verblijfspapieren. Enkele van zijn collega's probeerden de aanhouding te verhinderen, maar toen de politie hen wees op de pepperspray, deinsden zij terug en kon de Arbeidsinspectie de illegale man afvoeren. Soest 2002 heeft tevergeefs een lans proberen te breken voor de Soesters die hun gronden op de Zuidelijke Eng moeten aan passen aan de akkerbomvbe- stemniing. De lokale partij stel de donderdagavond de ge meenteraad voor om te wach ten met het heffen van de dwangsommen, totdat de Raad van State (RvS) uitspraak heeft gedaan in het hoger beroep dat drie burgers hebben aangete kend. Daar voelden uiteindelijk de ande re fracties niets voor en wethouder Bart Krol van ruimtelijke ordening al helemaal niet. Hij ontraadde de fracties sterk om een politieke wending aan de zaak te geven. Omdat deze nog onder de rechter (RvS) is, gingen de raadsleden niet inhoudelijk in op de handhaving van het bestemmingsplan, de pro cedure kwam op voorspraak van Soest 2002 wel aan de orde. Uitstel van de bestuurlijke dwang- beschikking zou volgens CDA- wethouder Krol een 'uitermate zwak signaal' van de gemeente zijn aan het adres van de RvS die mor gen het hoger beroep van drie Soesters behandelt. 'Er is geen juridische reden om de dwangbeschikking in de ijskast te zetten en het lijkt me ook niet zo verstandig. De raad geeft ons als college opdracht het bestemmings plan te handhaven. Dat hebben we gedaan en de rechtbank geeft ons daarin gelijk. We moeten dat zelfs doen van de rechtbank', aldus Krol die de procedure dus onvermin derd wil voortzetten. Hij verwacht overigens dat de Kroon zeer spoedig na de behan deling uitspraak zal doen, waar schijnlijk zelfs vóór het verstrijken van de termijn, waarbinnen de be trokken grondeigenaren de illega le praktijken moeten stopzetten, willen ze geen fikse boete van de gemeente krijgen. Akkerbouw Sinds 1999 is het gemeentebestuur bezig om een eind te maken aan afwijkend gebruik van gronden op de Zuidelijke Eng. De percelen mogen volgens het bestemmings plan alleen voor akkerbouw wor den benut, maar sommige mensen hebben er bijvoorbeeld een wei land met paarden en op één van de bewuste percelen staat een woning die dus ais zodanig moet verdwij nen. De gemeente is hierin in het gelijk gesteld door de rechtbank, maar een aantal bewoners heeft zijn hoop nu gevestigd op de Kroon. Bovendien hebben twee grondei genaren inmiddels bij de gemeen te een verzoek ingediend om vrij stelling te krijgen. Deze zijn van tafel geveegd. Sommige inwoners die nu worden aangepakt door de gemeente, vin den dat er met twee maten wordt gemeten. Bij anderen heeft de ge meente op basis van het zoge noemde overgangsrecht wel een uitzondering gemaakt, terwijl zij zelf menen dat ze daar ook recht op zouden hebben. Ze zijn ook bijzonder benieuwd hoe het gemeentebestuur zal om gaan met de aanstaande aanvraag voor een bouwvergunning van de stellingkorenmolen De Windhond. Het is de bedoeling van de aanvra gers dat de molen op de Zuidelij ke Eng wordt herbouwd, maar niet op de locatie waar deze in het be gin van de vorige eeuw afbrandde. Tegenover de rechtbank verklaar de de vertegenwoordiger van de gemeente onlangs dat de ambtelij ke afdeling een negatief advies over deze bouwaanvraag zal afge ven aan het college. Op de Zuide lijke Eng heeft menigeen echter de stellige indruk, dat het college wél zal meewerken aan de bouw van de molen. Het rijden zonder gordel en het niet kunnen tonen van het rijbewijs waren woensdag in totaal elf maal aanleiding voor de politie om een bekeuring uit te schrijven. Ze deed dat op de Nieuweweg en de Mid delwijkstraat, waar ze 's middags tussen kwart over twee en vier uur een verkeerscontrole hield. Een negentienjarige Soester heeft in de nacht van zaterdag op zon dag een rijverbod van vijf uur ge kregen. Hij werd iets voor drie uur aangehouden op de Laanstraat in Baarn en moest ter plekke blazen en vervolgens op het bureau de ademanalysetest ondergaan. De uitslag was ruim het dubbele van de limiet. Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 5