Ö99 142 BONI! V I: OP 8 P OP 1P 1 OP 1 2P 321 Werknemers Steps fel tegen vijandige overname Coltrex Theatertoer van Luchtmachtorkest De Heybergh: schilderen verjongt 99 kaartverkoop voor concert 3deon van start gegaan KERKDIENSTEN Themaochtenden ouderen MEDISCHE DIENST HULPVERLENING aer. 5TDIJK t Soest 01 38 14 ak 6 rollen GREEPJES NATUREL 500 gram 2.29 RÖEU6EB AUTOSCHADE Bij opheffing vliegbasis terug op Soesterberg Chinooks terug op Soesterberg *'De Drie Eiken' High tea Over kerken en gemeentelijke zaken Ledenvergadering ANBO op 8 april Tot eind maart expositie winterlandschappen PAGINA 1Q hoef Belettering 4 Soest 035 - 58 80 425 f.net www.stalenhoef.net jtische leiding. oling-down. max. 10 pers.). psverband. ainen. eid doe je bij: 19 fEN EP (EN r.5 SOESTERBERGSE Een van Nederlands grootste dedingketens, Steps, mag dan •egelmatig aanbiedingen heb- jen, het bedrijf zelf is niet in de lanbieding. Dat is althans.de •eactie van de medewerkers an Steps International BV niet de hoofdvestiging aan de iterrenbergweg in Soesterberg) »p het vijandige overnamebod loor.kledingketen Coltex met loofdvestiging in Heerhugo- faard. •e hierdoor ontstane onzekere si- jatie voor de 800 medewerkers ras voor hen aanleiding om maan- ag de ruim honderd filialen door eel het land vroeger dan normaal e sluiten en 's avonds massaal naar Jaarden te gaan waar een ingelas- aandeelhoudersvergadering verd gehouden. Het personeel lood daar een ondertekende peti- ie aan de aandeelhouders aan die ip weg waren naar de vergadering, n de petitie spreken de perso- eelsleden van Steps hun onvoor- vaardelijke steun uit aan Max ïlom, algemeen directeur van teps, en instemming met zijn sanerings)plan, waarbij volgens xtern onderzoek de continuïteit an Steps een grote kans van sla- heeft. evens zeggen de werknemers van teps geen vertrouwen te hebben in de vijandige overname door Coltex, waarbij Steps verhuist naar Heerhugowaard en er grote ondui delijkheid bestaat over de werkge- egenheid en de continuïteit van Steps als onderneming. Dat er verzet is tegen een eventue- overname lijdt geen twijfel. Bij het hoofdkantoor aan de Sterren bergweg in Soesterberg hangen binnen en buiten posters met tek sten als: Coltrex NEE, Steps JA, en Steps is niet in de aanbieding. De medewerkers van het hoofd kantoor vertrokken maandag aan het einde van de middag gezamen- inds maandag is het mogelijk n de voorverkoop in het bezit an kaarten te komen voor het oncert dat het harmonieor- :est van muziekvereniging Ddeon in Soesterberg voor za- erdag 27 maart op het pro gramma heeft staan. Het orkest is de afgelopen maan den druk bezig geweest om zich muzikaal voor te bereiden op het komende voorjaarsconcert. Onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd is er intensief gerepeteerd om er in het Officierscasino aan de Kampweg weer een prachtig con cert van te maken. Het begint om 20:00 uur, zaal open vanaf 19:30 uur. Kaarten voor dit vooijaars concert zijn uitsluitend verkrijg baar in de voorverkoop. De kaar ten kosten 7,50 per stuk en zijn verkrijgbaar bij Drogisterij Sukking in Soesterberg (Rademakerstraat 21) en de VW in Soest (Steen- hoffstraat 9B). Het orkest zal een gevarieerd pro gramma ten gehore brengen, waar onder het sfeervolle muziekstuk Armeense Dansen' van componist Alfred Reed; het meesterwerk van Prokofiev 'Romeo and Juliet', maar ook muziek uit de musical Les Misérables. Bovendien kan het publiek die avond genieten van een optreden van het octet, een bijzondere formatie bestaande uit acht zeer ervaren muzikanten van Odeon. In de afgelopen maanden heeft dit octet onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd een aan tal keer opgetreden in de regio Soest, waaronder tijdens de uitrei king van de Soester Cultuurprijs 2003 in de raadzaal van het ge meentehuis. Zoals gebruikelijk is er tijdens het voorjaarsconcert ook een optreden van een solist. Dit keer zal Sergio Hamerslag acte de presence geven met een klarinet concert van Rossini. Sergio is een zeer talentvolle klarinettist, die ooit begonnen is met klarinet spe len bij Odeon. Bij de hoofdvestiging van Steps aan de Sterrenbergweg in Soester berg maken de teksten op posters duidelijk hoe het personeel denkt over het vijandige overnamebod door Coltrex. Foto: Eemlani Pers lijk per bus naar het kantoor van Greenfield, (één van de aandeel houders van Steps) in Het Berg huis aan de Huizerstraatweg in Naarden waar zij, samen met me dewerkers van de winkels, in een demonstratie de getekende petities aanboden aan alle aandeelhouders. De demonstranten willen door middel van deze petitie de aan deelhouders ervan overtuigen dat het plan van hun directeur niet al leen door externe adviseurs wordt ondersteund, maar zeker ook door de 800 medewerkers die het moe ten uitvoeren. Het personeel zou vandaag nadere informatie krijgen van directeur Blom. PROFIL- Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstilden dinsdag Urn vrijdag STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 Het orkest van de Koninklijke Luchtmacht is alweer een paar jaar weg uit Soesterberg. Het moest noodgedwongen de per fecte oefenruimte met prima akoestiek op Kamp van Zeist verlaten toen justitie de gebou wen opeiste om er een gevange nis voor -in eerste instantie al leen- bolletjesslikkers van te naken. Sindsdien oefent het orkest in Amersfoort. Het is echter de be- loeling dat het te zijner tijd terug keert naar Soesterberg. Als in de ïabije toekomst door de opheffing /an de vliegbasis de gebouwen laar vrijkomen, zijn deze beschik bar voor niet alleen het orkest, naar ook voor het Luchtmacht Mannenkoor en voor het Militaire Luchtvaart Museum dat nu nog op Kamp van Zeist is gevestigd. Hoewel de huidige accommodatie n Amersfoort een goed alternatief s, hoort het orkest van de Konink- ijke Luchtmacht toch thuis op Soesterberg, de bakermat van niet alleen de militaire luchtvaart, maar van veel andere militaire activitei ten. Het orkest bijvoorbeeld heeft er de basis gelegd voor tal van muzikale successen in binnen- en Duitenland. De laatste jaren is het repertoire stukje bij beetje veran derd, in een moderner jasje gesto ken. Na de militaire marsmuziek uit de beginperiode, schuwt het orkest de populaire muziek allang niet meer. Het optreden van het orkest heeft de laatste jaren zelfs iet stadium van een complete heatershow bereikt. Vlomenteel leeft het zich bijvoor beeld uit in een grote theatertoer met de nieuwe musical 'Eternity'. Dit is het verhaal van de succes volle vampierrockster Star die zich 'wil bevrijden van zijn onsterfelijk heid. Eternity is een Engelstalige 'backstage musical'. De titel is af geleid van de rockband waar het allemaal om draait: Eternity. De naam van de band is zo gekozen omdat alle bandleden het eeuwige leven hebben gekregen: ze zijn immers vampier. Het verhaal gaat over hoofdrolspe ler Star die walgt van het feit dat er mensen vermoord moeten wor den om de vampiers in leven te houden. Hij wil dit stoppen en be sluit de waarheid te vertellen aan een beroemde journaliste. Hoe het verhaal verder verloopt en afloopt is in het theater te zien. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht reist nu voor het acht ste achtereenvolgende jaar met een indrukwekkend theaterprogramma door Nederland. Op 18 januari vond de première van Eternity plaats in het Luxor Theater in Rot terdam. Het orkest voert samen met de zestien leden van de cast de musical uit, zoals onlangs in het goed gevulde Theater Figi in Zeist, onder de bezielende leiding van de dirigent majoor Josef Suilen. Zeer bijzonder was dat het orkest, be staande uit vijftig leden van de Luchtmachtkapel, zelf ook ponti ficaal op het podium had plaatsge nomen, zodat er voor de spelers weinig ruimte overbleef. Wat opvalt in deze musical zijn de uiteenlopende muziekstijlen van 'pop/rock tot klassieke symfonie. De componist van Eternity is Rik Elings. Hij is opvallend genoeg niet echt een bekende in het mu sicalwereldje, hoewel hij toch al enkele musicals op zijn naam heeft staan. De eerder door hem gecom poneerde musicals waren overi gens reli-musicals die uitsluitend in kerken werden opgevoerd. De musical Eternity is ontstaan uit een ontmoeting met Frank Free- Scène uit de musical Eternity die het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht met een aantal solisten in verschillende theaters in het land uitvoert Foto: John de Lisle man. Elings zorgde voor de melo dieën en maakte er briljante or kestraties van, terwijl Freeman de teksten en verhaallijn heeft ge schreven. De hoofdrol Star wordt gespeeld en gedragen door Addo Kruizinga. Hij heeft in grote musicals gestaan en speelt nu de rol van rechercheur Rik in de tv-serie Ernstige Delic ten. Voor liefhebbers van musicals is Eternity een aanrader! Het Or kest van de Koninklijke Lucht macht brengt nieuw bloed in het theater met Eternity. Voor meer informatie: surf naar www.eternitymusical.nl COURANT WOENSDAG 3 MAART 2004 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Vorige week is een vrachtschip met vier CH-47 Chinook transporthe likopters van het 298 squadron van vliegbasis Soesterberg vanuit Koe weit in de Eemshaven in Gronin gen aangekomen. Drie helikopters hebben sinds 6 augustus vorig jaar ondersteunende taken vervuld ten behoeve van de Stabilisation Force Iraq (SFIR) in Irak. De vierde helikopter werd in Irak gebruikt voor eventuele transport- behoefte van de extra verkennings capaciteit die enige tijd door het Korps Commandotroepen uit Roosendaal werd geleverd. In de Eemshaven worden de vier Chinook transporthelikopters vliegklaar gemaakt, zodat ze naar de thuisbasis Soesterberg kunnen worden overgevlogen, waar ze een groot periodiek onderhoud krij gen. Op de voormalige Irakese vliegbasis Tallil ondersteunt het vervangende luchtmachtdetache ment de Nederlandse militairen in Irak met tactisch luchttransport en medische evacuatievluchten. Het detachement van ongeveer 85 luchtmachtmilitairen wordt nu nog geleid door luitenant-kolonel Wido Gerdsen. I Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg j Telefoon 0346 - 35 14 02 Op zondag 7 maart is er een high tea voor 55-plussers in De Drie Eiken. Zoete lekkernijen en harti ge hapjes worden vanaf 14:00 uur geserveerd in het ontmoetingscen trum aan het Dorpsplein. En na tuurlijk wordt er thee geschonken. Het Soesterbergse duo Klezier, onder leiding van P. Creutsberg, zorgt voor de muzikale omlijsting. Deelname aan de high tea kost 2,50 per persoon. In het ont moetingscentrum kunnen belang stellenden vooraf een toegangs kaartje kopen. Zaterdag 6 maart zondag 7 maart Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14:30 pastor G. Claassens; viering in De Heybergh Zondag 10:30 pastor J. Beekman; eucharistieviering; cantores Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 D. Muurling, Barneveld World Outreach Church (info locatie: §80346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 8S0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ^030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 321352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ^033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: §§0900-8844; alarmnummer:^ 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §8035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, §§06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88352391. Grof vuil, ^0800-7662000. In eendrachtige samenwerking hebben de ouderenbonden PCOB, ANBO en KBO twee themaochtenden georgani seerd. Deze zullen worden ge houden op donderdag 11 en 18 maart in ontmoetingscentrum De Drie Eiken. Op 11 maart (aanvang 9:30 uur) komt Soester Henk Gerth vertellen over de historie van de kerkgebou wen in Soest en Soesterberg. Gerth staat bekend als kenner bij uitstek als het gaat om de geschiedenis van onze gemeente. Op 18 maart (aanvang 10:00 uur) wordt uitleg gegeven over enkele gemeentelijke zaken, zoals de slui ting van de dependance van de ge meentesecretarie en wat daarvoor het alternatief is. Hiervoor komen burgemeester Koos Janssen, wet houder Bert Krijger en enkele ambtenaren naar het ontmoetings centrum aan het Dorpsplein. Soes- terbergers die de bijeenkomst bij wonen, kunnen ook vragen stellen aan de vertegenwoordigers van de gemeente. De drie ouderenbonden hopen op minstens zoveel toeloop als tijdens de twee voorgaande themaochten den, toen de opkomst hoog was. De KBO, ANBO en PCOB heb ben de handen ook ineengeslagen voor een ledenwerfactie. Volgens de bonden moet het mogelijk zijn dat meer Soesterbergers zich aan melden als lid. Hiervoor wordt bin nenkort een folder verspreid. Wie wil helpen bij de verspreiding, kan contact opnemen met een van de bestuursleden van een van de drie bonden. Belasting Ook dit jaar gaan de zogenaamde 'belastinginvullers' van de drie bonden op pad om ouderen te hel pen bij het invullen van hun aan gifteformulier. In veel gevallen is het mogelijk dat de ouderen meer belastinggeld terugkrijgen dan ze zelf wisten. Vandaar is het altijd raadzaam advies in te winnen bij de vrijwilligers van de bonden. Een van de mensen die helemaal op de hoogte is van de laatste stand van zaken is Henk Helmhout, penning meester van de ANBO. Hij is te bereiken onder nummer 352150. Voor informatie kan men ook bij andere bestuursleden van de drie bonden terecht. Rijbewijs Mensen van zeventig jaar en ouder die lid zijn van de ANBO, de PCOB of KBO kunnen zich tegen een sterk gereduceerd tarief laten keuren bij een arts voor het verlen gen van hun rijbewijs. De keuring vindt plaats in het Diaconnessen- ziekenhuis in Zeist. Voor meer in formatie hierover: §806-28701055. Soester Courant elke woensdag een belevenis! Op donderdag 8 april houdt de afdeling Soesterberg van de ANBO haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. In ontmoetings centrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein opent de voorzitter om 9:30 uur de zitting. Alle leden van de ANBO zijn welkom. De ANBO opent in Nederland binnenkort een meldlijn, waar mensen van 57,5 jaar of ouder kunnen klagen over de sollicitatie plicht. Sinds 1 januari moeten zij verplicht solliciteren, maar meest al krijgen ze bij het Centrum Werk en Inkomen (CWI) nul op het re kest. 'We doen niets voor u, krij gen ze dan te horen', stelt de ANBO. Het gevolg is dat velen gefrustreerd raken door de bena dering van het CWI en de UWV. Zodra de meldlijn is geopend, is deze te bereiken onder nummer 0900-2330099. De kosten bedra gen 1,00 per gesprek. Tot eind maart is de hal van zorgcentrum De Heybergh aan de Rademakerstraat een expo sitie ingericht van aquarellen die enkele bewoners hebben gemaakt. Zij komen elke maandagmiddag bij elkaar om onder leiding van creatief the rapeute Marian Gast hun hob by te beoefenen. Ze doen dat niet alleen met veel plezier, maar ook met verbazing wekkend resultaat, in aanmerking genomen dat de meesten pas sinds ze in De Heybergh wonen met schilderen zijn begonnen. De ex positie omvat een aantal winter landschappen, want het thema van de afgelopen periode was winter. Marian Gast: 'Het is erg leuk ge worden. We hebben de aquarellen opgehangen om de inwoners van Soesterberg de gelegenheid te ge ven om eens te komen kijken wat de mensen hebben gepresteerd. Ik ben er in ieder geval heel erg trots op.' Na de winter is het bijna van zelfsprekend dat het volgende the ma het voorjaar is. 'We proberen iedere keer een thema erin te hou den.' Een van de exposanten van het groepje van acht is de 81-jarige mevrouw W. Veenenbos. Zij heeft ooit, toen ze al op leeftijd was en nog in Limburg woonde, naast handwerken wel eens een paar te- ken- en schilderlessen gevolgd, 'maar niet op een hoog niveau'. Toen ze in De Heybergh kwam, heeft ze de draad weer. opgepakt, en met veel plezier. Mevrouw T. Hulsbus is eveneens 81 jaar. Zij grapt: 'Ik doe het echt uit verveling, om een beetje bezig te zijn. Anders zit ik maar in een kamertje met slaaphok. Daarom doe ik maar een beetje mee aan de activiteiten.' Marian Glas vult aan: 'En we lachen wat met elkaar en hebben erg veel plezier.' Mevrouw Hulsbos is bezig aan een nieuw schilderij, met olifanten, want daar heeft ze iets mee. Ze vertelt: 'Dat komt eigenlijk door m'n man. Hij komt oorspronkelijk uit Neder- lands-Indië. Na de inval door de Japanners in de Tweede Wereld oorlog, toen hij net in militaire dienst was, is hij naar de Birma- spoorweg gestuurd om daaraan mee te werken. Na de bevrijding werd hij opnieuw getraind om Ne- derlands-Indië te bevrijden van de Japanners die nog in allerlei uit hoeken zaten. Hij kwam toen bij een onderdeel dat De Rode Oli fant heette.' Sindsdien heeft zij iets met olifanten: 'Ik heb thuis ook allemaal prulletjes en beeldjes en houtsnijwerk van olifanten.' Voor dat ze een maand of vijf geleden in De Heybergh kwam, had ze nooit geschilderd. Het winterlandschap is haar eerste werkje. 'Fantastisch toch?' reageert Marian Glas. Mevrouw A. Wunderink uit Soest is 83 jaar. 'Er zijn hier veel activi teiten en toen ben ik maar aan al lemaal mee gaan doen. En hier ben ik blijven hangen. Het is een leuke opvulling van de tijd.' Teke nen had ze eigenlijk nooit eerder gedaan, kon ze ook niet, vond ze. Maar dankzij de adviezen van Marian Glas is ze nu zeer verdien stelijk bezig. Haar winterlandschap in het rijtje aquarellen aan de wand valt dan ook absoluut niet uit de toon. Al vindt ze wel dat de eer lijkheid haar gebiedt te zeggen dat ze 'het naschildert, hoor. En ik neem er de tijd voor.' Eveneens 83 jaar is mevrouw J. Kraaijenhagen. Met naast zich poes Smoky ('Door zijn zwarte vacht en witte bef lijkt het net of hij een smoking aan heeft') schil dert zij een boeketje bloemen. Zij woont al een paar jaar in De Hey bergh en is hier pas begonnen met schilderen. Zelfs tekenen deed ze niet. 'Ja, op schóól'. Maar dat is dus al een paar jaar geleden, en bovendien heeft ze aan de op drachten die ze in de tekenles kreeg niet bepaald geweldige her inneringenDaar denkt ze nu 1 echter niet meer aan. In De Hey bergh heeft ze het plezier in teken en schilderwerk teruggekregen. Dat is terug te vinden in haar bij drage aan de expositie van winter landschappen. Temidden van het gezelschap tach tigers zit Babs Sweers uit Soester berg. Zij is vrijwilligster in De Hey bergh en vindt het leuk om mee te doen, maar ze houdt zich beschei den op de achtergrond, want het gaat om de bewoners. Creatief therapeute Marian Gast uit Zeist, waar zij als verpleegkun dige werkzaam is, Ze heeft zoveel plezier in het werken met de be woners van De Heybergh, dat zij afgelopen maandagavond met een tweede groep is begonnen, in Vre- denoord in Huist ter Heide. 'Het gaat er vooral om dat de mensen lekker met elkaar werken en een beetje plezier hebben. Ze zijn bo vendien met iets anders bezig dan met de dagelijkse beslommerin gen.' Dat dit resultaten afwerpt, is tot eind maart te zien in De Hey bergh. Creatief therapeute Marian Glas begeleidt de bewoonsters, in dit ge val mevrouw Wunderink (83) van De Heybergh in Soesterberg bij hun hobby, aquarelleren. Foto: Eemland Pers Een groepje creatieve bewoon sters van De Heybergh bezig met aquarelleren. Ze doen dat iedere maandagmiddag met veel plezier. Er is nu een kleine expositie inge richt van hun werk.

Soester Courant | 2004 | | pagina 11