1 - 1,- gl - 2,50 \LEN PRIKBORD c MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN Steunpunt Rouw en Verlies bestaat tien jaar Eigentijds bijbellezen in de Emmakerk RADL0 WOENSDAG 3 MAART 2004_ SOESTER COURANT Wereldgebedsdag 0p vrijdag 5 maart PAGINA 15 Alumni gingen - A/ A, C CAKE harte Dierenlief Dierenleed Kerk(blad) in de krant Nieuwe folder en website Jezus, mijn Heiland De lopers van de week soestekScourant Workshop over 'Innerlijk kind' Muziek in Domkerk 000.- k.k. .500.- k.k. s Zwanikken RADIO SOEST 7 dagen per week: Radio Soest verslaat! alles Semmy Prinsen en Rob van den Broeck i Het kunstwerk van Sandra Cotes ieMorena. Wol vertrouwen bouwen aan toe- jjomst' is het motto van de Wereld gebedsdag 2004, die dit jaar ook 'veer in Soest wordt gehouden. Dat gebeurt met drie bijeenkom en op vrijdag 5 maart in Molen kot, Groot Engendaal en de Pet rus en Pauluskerk. De oorsprong van de Wereldge bedsdag ligt in Amerika, waar de zendingsbeweging van vrouwen in besloot wereldwijd oecume nisch te gaan samenwerken. In 1927 werd de eerste echte Wereld- zebedsdag gehouden, die samen- rST^V" z°SdeHelen Kam uit Korea voor de teksten en zo is de goede gewoonte geboren om ieder jaar vrouwen uit een an- land te vragen de viering sa men te stellen. Dit jaar hebben vrouwen uit Pana ma de teksten gemaakt en de kun stenares Sandra Cotes de Morena maakte het mooie kunstwerk, dat hierbij is afgebeeld. De illustratie laat een boom zien in de vorm van een kruis die de hemel verbindt met de aarde: 'Het leven dat God ons geeft, ons in geloof met Hem verbindt.' 'Panama' betekent in de Panamese taal 'boom'. In een in- heemse taal betekent het 'over vloed van vissen en vlinders.' De collecte is voor een project van het Leger des Heils in Panama. Na de avondviering in de Petrus en Pauluskerk worden er nog dia's vertoond en kan er' bij de koffie nog even nagepraat worden. De aanvangstijden zijn: Molen schot om 10:00 uur; Groot En gendaal om 15:00 uur; vergaderzaal Petrus en Pauluskerk om 19:00 uur. Amivedi, 88 035-6015493 VERMIST Kater, rood, wit op borst, pootjes, 'Puck', Bilderdijklaan. Kater, zwart/wit, groene halsband, Ganzetrek. Toviparkiet, groen, lange staart, 1 veer rood, Amersfoortsestraat. Vogel, geel, rood voorhoofd, Birk- Stmt GEVONDEN Poes, zwart, wit. Paars halsbandje, Kornet. Kater, rood, witte bef en buik, Soestdijkerweg. Lieze van de Pol, Amivedi, tel. 6015493, l.v.d.pol@hetnet.nl Om misverstanden (alsnog) te voorkomen: Het artikel met de kop 'Loopgravenoorlogje om kerk blad', dat vorige week in de Soes- ter Courant verscheen, stond ge heel los van de rubriek 'Kerk in de krant', die op dezelfde pagina was opgenomen. Noch de Raad van Kerken Soest, die verantwoordelijk is voor de publicaties in de twee wekelijkse rubriek, noch de redac tie van de rubriek, kan op het ar tikel worden aangesproken. Het was geschreven door de redactie van de Soester Courant. www.rabobankonline.com Het leven kan zwaar zijn en de naderende dood kan je bang ma ken. Wat is het dan heerlijk om zeker te weten dat Jezus je Redder is. En bij die Redder mag je horen, in liefde, tot in eeuwigheid. Als dat n wonder is! Zondagmiddag het hierover gaan in de dienst i de gereformeerde kerk (vrij ge naakt). Ds. R. ter Beek behandelt Zondag 1 uit de Heidelberg- se Catechismus. Bij de voorberei- w en in de uitvoering van de jienst spelen de jongeren een bij zondere rol. Hun vragen worden in de dienst behandeld, zij laten lie deren horen en zorgen voor bege- ïg met gitaar en andere instru menten. Ook in de ochtenddienst gaat het over Jezus Christus. Toen Hij op aarde leefde deed Hij vele tekenen en wonderen. Ds. C.J. Mewe uit Spakenburg zal preken over een genezing op de rustdag. Daarmee Set Jezus, vol bewogenheid, zien Hij gekomen is om te verlos sen. Hij zal ieder redden, die in geloof zijn hand naar Hem uit strekt. Belangstellenden zijn wel kom in de diensten om 10:00 en 17:00 uur in de Schuilplaats, Paral lelweg 1. Info: 88 6025234. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder écn klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Stephan van Steenveldt Koen Wijgergangs GEVRAAGD VASTE BEZORGERS y in Soest voor de Aanmelden: tel. 60141 52 In het Horusoog, Birkstraat 101A, start eind maart een tweedaagse workshop 'Innerlijk kind'. In deze workshop worden vanuit het hier- en-nu uitstapjes gemaakt naar de jeugd. Het doel is oude pijn een plek te geven, om vervolgens, met meer enthousiasme en meer (levens)vreugde, je weg te vervol gen. Er zijn twee mogelijkheden om deel te nemen: 26 maart en 2 april, of 28 mei en 4 juni, telkens van 10:00 tot 17:00 uur. De kosten zijn 100 euro voor beide dagen, incl. koffie en thee. De workshop wordt gegeven door Marita Hofman. Zij heeft een praktijk voor psychotherapie, Via Vitae; te Leersum. De praktijk is aangesloten bij de V.B.A.G. Info: 88 0343-512888, e-mail: harhof@hetnet.nl. In februari 1994 namen Eveli- ne Mossel en Nelleke Wijnhof het initiatief tot de oprichting van het Steunpunt Rouw en Verliesbegeleiding in Soest. Het doel is nabestaanden van een overledene te steunen bij het verwerken van hun verlies, troost, erkenning en inzicht te bieden in datgene wat ze door maken en hun eigen ruimte en tijd te gunnen om het leven weer op de rails te krijgen. Na regionaal te zijn begonnen is het steunpunt in die tien jaar uit gegroeid naar landelijke bekend heid. Vanuit bijna het hele land hebben ondertussen meer dan dui zend mensen de weg naar het steunpunt kunnen vinden. Vooral jonge mensen toonden veel be langstelling. Deze groep nabe staanden kent namelijk weinig mogelijkheden om met lotgenoten en in persoonlijke gesprekken hun ervaringen te delen. Voor het be leven van rouw is in onze maat schappij weinig plaats. Alles moet snel, jong, gezond. Op dood en verdriet lijkt wel een taboe te rus ten. Maar als een dierbare komt te overlijden heeft dat een enorme impact op je dagelijks bestaan. De zo gewenste eigen ontplooiing, je zelfbeeld en je levensvisie veran dert door dit verlies zodanig, dat aansluiting met leeftijdgenoten vaak tot moeilijkheden leidt. Een zeer apart en weinig erkend pro bleem troffen Eveline en Nelleke aan bij jongeren die niet een ouder of partner maar bijvoorbeeld een broer, een zus of een vriend(in) verloren. Hun verdriet wordt niet of nauwelijks erkend, omdat de omgeving ten onrechte meent dat het hier 'slechts' om een verder weg gelegen relatie gaat. Mede omdat zij zich ook door deze groep van nabestaanden sterk voelden aangesproken, besloten zij om zich ook te specialiseren in het begeleiden van jongeren. Groepen Het steunpunt biedt gespreksgroe pen op leeftijd en soort verlies aan. Op dit moment leiden Eveline en Nelleke zes gespreksgroepen per jaar. Naast deze groepen is er in dividuele begeleiding. Beide vor men zijn gebaseerd op het aanrei ken van zelfredzaamheid en in- zichtgevende hulp. Gelukkig besteden de media de laatste jaren meer aandacht aan jongeren en rouw. En ook het be drijfsleven begint te merken dat het effectiever is de werknemer deel te laten nemen aan een vorm van rouwbegeleiding dan dat de nabestaande langdurig in de ziek tewet verdwijnt. Wanneer er op de arbeidsplaats meer ruimte en be grip komt voor het verdriet is niet alleen de werknemer, maar ook het bedrijf beter geholpen. Folder en website Om het tienjarig bestaan niet on opgemerkt voorbij te laten gaan komt het steunpunt met een nieuwe aangepaste folder en een website (www.rouw-en-verlies.nl), waar alle activiteiten worden ver meld. Een goede rouwbegeleiding erkent en bevestigt het verdriet. Het steunpunt wil graag de hand vatten aanreiken en een steun in de rug zijn om samen de moeilijke weg te gaan. Met veel energie gaan Eveline en Nelleke door met dit werk. Zij zijn niet alleen professionals maar ook ervaringsdeskundigen en vanuit die twee belevingswerelden geven zij regelmatig veelbezochte lezin gen, gastcolleges en trainingen aan beroepskrachten in opleiding. Informatie: Nelleke Wijnhof: 88 6022122, of Eveline Mossel, 88 6014310; e-mail: info@rouw- en-verlies.nl. Zaterdag 6 maart zondag 7 maart Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, §8033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: E.J. Klein Onstenk, Albert Cuyplaan 98A, @6015968. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zaterdag 24:00 uur: H. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, @6019633. Dierenarts, zondag 00:00 - 24:00 uur: E. Klein-Benes, Ereprijsstraat 23, @6014211. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., @06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Op de dinsdagen 9 en 23 maart is er in de Emmakerk volop ge legenheid om stil te staan bij een eigentijdse, niet-funda- mentalistische wijze van bijbel lezen. Hoe moet je tegen dit boek aankijken en dan: hoe gaan we lezen? In de jaren '70 verschenen er van diverse auteurs toegankelijke boe ken en boekjes over het op een ei gentijdse of moderne manier lezen van de bijbel. Een van de schrijvers was dr. C.J. Labuschagne (zeg: La- buskanje); hij schreef o.a. 'Gods oude plakboek', 'Wat zegt de bij bel in Gods naam?' en minder lang geleden 'Zin en onzin over de Bij bel'. Het doel van deze boeken was steeds om 'gewone' gemeenteleden en iedere andere geïnteresseerde in aanraking te brengen met de ont wikkelingen op het gebied van bij belonderzoek; in het algemeen een meer wetenschappelijke dan devo tionele omgang met dit inderdaad oude boek. Of zoals het op de ach terflap van een van deze boeken is verwoord: 'Door de verouderde opvattingen betreffende de bijbel is er een botsing ontstaan tussen bij belwetenschap en bijbelgeloof. Hieraan zijn ondeskundige uitleg, misbruik van de bijbel en funda mentalistisch bijbelgebruik niet vreemd. De auteur laat zien dat het mogelijk is volledig modern mens te zijn en in God te blijven geloven, juist door de bijbel op een wetenschappelijke wijze serieus te nemen.' De eerste avond is het woord-aan dr. Labuschagne, die in Zuid-Afri- ka is opgeleid en gepromoveerd en jaren aan de Universiteit van Gro ningen heeft gedoceerd, onder meer over de uitleg van het Oude Testament. Hij zal o.a. spreken over zijn visie op de bijbel. Dr. C.J. Labuschagne. De tweede avond wordt verzorgd door Joost Storm en Maria Be rends. De laatste heeft in het kader van haar opleiding theologie aan de VU te Amsterdam het bijbelle zen in Nicaragua onderzocht en zal zo nog een heel ander licht kunnen laten schijnen op de vraag die dan meer aan de orde zal zijn, name lijk, hoe pakje dat nu aan, dat bij bellezen? Beide avonden zal er voldoende ruimte zijn voor interactie met de inleiders. De bijeenkomsten zijn toegankelijk voor iedereen, zowel jong als oud, en beginnen om 20:00 uur in de Emmakerk, Park Vredehof 2. Informatie: Janke Holman, 6468370; e-mail: arie.janke@hetnet.nl. Zaterdag 6 maart: Johannespas- sion en motetten van C. De Rore (16e eeuw), door het solistenen semble van de Domcantorij: 'Can- tores Martini'. Aanvang: 15:30 uur. Vrije toegang, graag 2 na afloop. Zaterdag 6 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 communieviering (parochianen); samenzang Zondag 7 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor R. v.d. Vring; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Goddijn; eucharistieviering; kinderkoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 communieviering (parochianen); Coro mediante Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor B. Tieman; communieviering; samenzang Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. C. Oosterveen, Barneveld Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 prof. dr. A. van der Meiden Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 prof. dr. H.P. de Roest Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. J.H. Velema, Nunspeet Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. C.J. Mewe, Spakenburg; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. A. Schot Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 A. Rot, Amersfoort; opname Radio Soest Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H. Dijkhuizen; avondmaal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. ER. v.d. Meulen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 student C. de Winter, Hoogland Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 prof. dr. K. Zwanepol Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 pastor M. Sweere Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. J.P. Dam-Oskam Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Rembrandtlaan 20 SOEST L^npbI DE NPB GAAT DE LUCHT IN Zondag 7 maart om 10.15 uur opname door Radio Soest Voorganger: Ds. A. Rot uit Amersfoort Uitzending volgt dezelfde dag om 18.00 uur. jpartement met vrij nderhouden en heeJt ee. gang. toilet, roy. en met provisiekast, voetpad met een ideale er mei trapkast en pk., badkamer v.v. 'Syn&MW&i/ Industrieweg 4b Soest 3762 EK Tel. 035-6010811 erne wijze gefabriceerd 1 Speenkruidstraat 65 3765 AB Soest Telefoon 06 53 89 60 90 Fax/Tel. 035 60 137 32 Vanuit het hart van Soest vanuit het souterrain van het gemeentehuis zendt (CULTIJIJRPRIJSWINNAAR 2003) Actualiteiten Interviews Informatie 1 Seniorenprogrannna's Sport en Cultuur Ontspanning Politiek Muziek En nog veel meer Luister iedere 3e donderdagavond van de maand naar het rechtstreekse verslag van de vergadering van de Soester gemeenteraad. DONDERDAG 4 MAART 08.00 Goedemorgen Soest presentatie Eet v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio (h) van 3 maart jl. Enkele leden van de Hilver- sumse showgroep 'The Luc- ky Boys and Girls' zijn als gast in de studio. Verder veel tips voor een avondje uit. Redactie Ad van Wijngaarden, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma presentatie Loes Moraal 12.00 De Kloof (h) van 29 febr. jl. presentatie Werner Paans en Jan Visser. In het eerste deel wordt ge tracht de kloof te overbrug gen tussen de opvattingen van wethouder Bart Krol en de Soesterbergse burgeracti vist Arie Treur over het vliegdorp. Verder een inter view met twee sportmensen van Stam SoVoCo, de drie minuten van dominee Bart- Jema, de column 'politicus van de maand' door Peter Ensdorff, een gedicht van Hendrik van Teylingen over de nachtmerrie van een dichter en een gedicht aan de 'Stamtafel' van de dichter des Vaderlands, Simon Vin kenoog. Het tweede uur een onthullende discussie met de Soester advocaat Bob van der Goen, afgewisseld door twee prachtige liederen van Mathilde Santing. Eit Algra, Neks Blommers en Wim de Kam stoeien over recht en onrecht in onze sa menleving. 14 00 Operetteland gepresenteerd door Paul Sparnaaij en tech nisch ondersteund door Ben Verschoor. Zie voor inhoud: dinsdag 9 maart. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17 00 De Soester en zijn muziek Lonneke Meijer ontvangt Anke Nolen. Ankie, gebo ren in Den Haag en sinds 1980 woonachtig in Soest, zat in de jaren 80 in de ge meenteraad voor de WD. Zij werkt als officemanager bii een organisatieadviesbu reau in Baam. Door Jraar historische belangstelling is zij er toe gekomen om een boek te schrijven over de Katharen. 18.00 Radio M. tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 5 MAART 08.00 Goedemorgen Soest presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie Kees Vroon 10.00 Soest in bedrijf presentatie Henk de Jong 11.00 Soest 55+ Het programma voor de 5 5-plussers vol diverse tips en wetenswaardigheden op het gebied van uitgaan en andere zaken die van be lang zijn. Zo heeft Karin de Lange, die dit program ma presenteert een ge sprek met de directeur van Quo Vadis uit Baarn, René van Wijk, over diverse hulpmiddelen op elektro nisch gebied die speciaal zijn ontwikkeld voor zorg instellingen. 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie Inske den Duik 13.00 'n Luisterrijk verleden presentatie Thari Schröder. In deze uitzending vertelt Piet Ekel aan Thari over het sporten in de jaren 30, over zijn ontmoeting met Fanny Blankers Koen, over de radio distributie, het Polygoon Journaal en over het liefdesleven en de dood van Jean Louis Pi- suisse die op het Rem- brandtsplein, in een crime passionel, werd doodge schoten. De muziek in dit programma: M'n eerste meisje van de zangvereni ging van Jean Louis Pisuis- se, Parlez moi d'amour van Lucienne Boyer, de marinierskapel met Koning Voetbal en Adèle Bloe- mendaal met De meisjes van de suikerwerkfabriek. Techniek Fredy Timmer 14.00 In de Linkh (van 23 febr. jl.) presentatie Ad van Veen 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het Sportcafé Aktueel sportprogramma met een vooruitblik op de sporten van het komende weekend. Presentatie Rob Dekker, technisch bijge staan door Huib Ghijsen en Lida van Steendelaar 18.00 Jazz uit Artishock presentatie Rosamint Faas en Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 6 MAART 08.00 Goedemorgen Soest presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud de beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig gepresenteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassieke muziek op de zondagmiddag Semmy Prinsen bespeelde de saxofoon op een concert ten hui ze van Jacques van de Griendt be geleid door Rob van den Broeck op piano. Voorwaar een gewaagde combinatie, want een huiskamer concert is een intieme gebeurtenis, waarbij het publiek dichtbij de ar tiesten zit en waarbij iedere fout door beide partijen direct wordt opgemerkt! Rob trad al 5 maal eerder op in de Soester Huiscon certen en is een graag geziene gast. Hij vindt zijn thematiek in eigen melodieën die hij improviseert in gewaagde ritmieken en rijke melo dische vondsten. Semmy Prinsen volgde een opleiding aan de kunst academie in Arnhem, daarna volg de hij een opleiding aan het Haags Conservatorium. Vanaf het begin viel de keuze op de tenorsax. Hij heeft een eigen band: het Semmy Prinsen Trio. Sprookjes In het tweede uur de 5e uitzending van de Sprookjes. Muziek van Moussorgsky voor Hartmann. Na het overlijden van Hartmann over woog Moussorgsky hoe hij de her innering aan zijn vriend levend kon houden en hij besloot de schilde rijen die zijn vriend voor hem ge maakt had op muziek te zetten. Zo ontstonden de 'Poolse ossenwa gen', de Kuikentjes in de eierscha len, 'de boze heks Baba Jaga' en 'de Poort van Kiev'. In 'de Nacht op de kale berg' beeldt Mouss orgsky het feest uit van Geesten van de Duisternis bij de dood van Johannes de Doper. De 'Speel plaats voor Engelen' is een muzi kale bijeenkomst van kinderenge len. ZONDAG 7 MAART 08.00 Goedemorgen Soest presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje Natuur en Milieu h (van 3 maart jl.) presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Vanuit het Raadhuisplein h (van 3 maart j.l.) Muziek vanuit het gemeen tehuis met o.a. Het Soest gevoel, de column van de Burgemeester 12.00 Vrijwilligers 2004 presentatie Nel Pelzer Nel Pelzer ontvangt vandaag Jan Visser, columnist in de Soester Courant, maar vooral bekend van Radio Soest, Artishock, Cultuur Platform, redacteur van het literair tijdschrift Schoons chip, de SLAS en zijn eigen geschreven Proza, ook niet te vergeten zijn politieke loopbaan als gemeente raadslid, kortom een veel zijdig en boeiend mens. Wat de mensen nog niet wisten: Jan schrijft ook or gelmuziek. Hij vertelt een uur lang over zijn passies, hij heeft er vele! 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon 14.00 Soest Klassiek samenstelling Jacques v.d. Griendt, presentatie Inske den Duik Zie toelichting hiernaast 16.00 De straat van... mevr. Marcus. Zij vertelt vol vuur over het wel en wee over de Dissel en de Schaapskooi. Twee zaken waarvan zij de eigenaresse was, haar klanten, niet zel den bewoners van Paleis Soestdijk. Over redenen waarom zij gestopt is en nog veel meer. presentatie Ruud van Zomeren. 17.00 Musica Aeterna. Vandaag muziek van de Spaanse barokcomponist Luca Ruiz de Ribayaz y Foncea, muziek uit het midden van de zeventiende eeuw onder de titel: Luzy Norte. 18.00 Kerkdienst van de Ned. Pr. Bond 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Het Boek open presentatie Herman Spoor 21.00 Radio M. tot maandag 08.00 uur MAANDAG 8 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Opgewekte muziek met af en toe een praatje en daar bij wordt verteld wat Radio Soest u voor de rest van de dag te bieden heeft. Presen tatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg en informatie van de gemeente. U hoort de sportuitslagen van dit week end en diverse interviews. U kunt eventueel recht streeks reageren tijdens de uitzending op telefoon: 6093857. Presentatie Ruud van Zomeren. 10.00 De Soester en zijn Muziek h (van 4 maart jl.) Lonneke Meijer ontvangt Anke Nolen. Zie toelichting maandag 4 maart 11.00 Hef Praattheater presentatie: Maijan van Empelen 12.00 Lunchroom Middag Magazine met de betere lichte muziek, gelar deerd met allerlei informa tie en in ieder geval de ru briek 'weggelopen en terug gevonden huisdieren'. Pre sentatie Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen h (van 4 maart jl.) presentatie: Loes Moraal 14.00 Brassbandtime presentatie: Kees Vroon. In deze uitzending aandacht voor de King of brass, Har- ry Mortimer. Als dirigent is hij bekend door zijn optre den met zijn Men o'brass tijdens het VARA Brass bandfestival in 1977. In dit programma muziek uit deze periode met opnamen van deze gelegenheidscombina tie van 81 musici uit drie Engelse topbands. Samen met de VARA gaf Mortimer in de zeventigerjaren een belangrijke stimulans aan de Nederlandse brassband- wereld. De Men o'brass speelt o.a. muziek van Sulli- van, Rimmer en Elgar. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine, met onder andere de sportuitslagen van het afgelopen weekend. Gesprekken met spelers of trainers en wellicht al een vooruitblik op het komend weekend. Presentatie: Rob Dekker; techniek Huib Ghijsen. 18.00 Radio M. tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 9 MAART 08.00 09.00 10.00 11.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 Goedemorgen Soest presentatie Eef v.d. Horst Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg Presentatie Dirk Jan Arnold 'n Luisterrijk verleden h (van 4 maartil.) Presentatie Thari Schröder zie toelichting vrijdag 5 maart Senioren vragen Samenstelling Atie Derksen. Lunchroom Middag Magazine Radio Soest non-stop Muziek programma Operetteland h (van 4 maart jl.) De invloed van de Scheven- ingse school van Louis Da- vids, de typisch Frans ge oriënteerde sketches, de sfeer rondom het Leidse Plein en de Jordaan, zijn Hollywood avontuur en de film met Fred Astaire heb ben de talenten van Wim Sonneveld verdiept en ver sierd. Zoals Willem Parel, Frater Venantius of zijn opa-vertolking elke keer op de lachspieren, maar ook op de gevoelige snaren werkte, zo was Wim in staat om zich op het toneel tussen het publiek te begeven. Vandaag kunt u genieten van Weet je nog wel oudje, huis-tuin-keukenliedje en de conférences Opa en Fra ter Venantius Presentatie Paul Sparnaaij en technisch ondersteund door Ben Verschoor. Soest Actueel h Lunchroom h Soest in bedrijf h (van 5 maart) presentatie Henk de Jong Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, presentatie Joke Almirante 18.30 Weg met Hobbels, presentatie Menno Schuit, 19.00 De Verrekijker, pro gramma voor jonge kinde ren, presentatie Caren Zwarteveen en Marieke Boer. 19.30 Het Kompas, programma voor jongeren 20.00 Het Boek het Bin nenste Buiten pres: Herman Spoor e.a. 20.30 Bijbelver zen van Johan van Maarlant, presentatie Herman Spoor 21.00 Zin genderwijs, presentatie Elly van Tol, 21.30 Avondslui ting presentatie Wim Prins Radio M. tot woensdag 08.00 uur FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. WOENSDAG 10 MAART 08.00 Goedemorgen Soest presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje Natuur en Milieu presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Muziek uit het gemeente huis, maar er wordt begon nen met de column van burgemeester Janssen: mijn Soest gevoel. 12.00 Lunchroom Middag Magazine met de mogelijkheid een bloemetje aan te vragen voor degene waarvan u denkt, die heeft er een nodig of die heeft er een verdiend. Telefoon: 6093857, presentatie Ria Hilhorst 13.00 Over't voetlicht Musical en Cabaret samenstelling Ad van Wijn gaarden. In deze aflevering terug in de tijd met liedjes van voor de oorlog zoals: Moeder wil dansen, De olieman heeft een Fordje opgedaan van Louis Davids, Van Dam en Van Dalen van Alex de Haas, Peren van Paul Collins, Voorbij van Fien de la Mar en het Af scheidsfeestje van Sylvain Poons. Verder hoort u Jetty Pearl met Margo'tje, Wim Kan met zijn kijk op de keizer van Japan en de vro lijke conférence Ik stond er bij en ik keek er naar over Flipse in de dierentuin. Tot slot hoort u Liesbeth List met De vluchteling en mu sicalmelodieën van Richard Rodgers 14.00 Soest 55+ h (van 5 maart jl.) presentatie Karin de Lange zie toelichting vrijdag 5 maart 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio redactie: Ad van Wijngaarden presentatie: Lonneke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 15