Raadbreed pleidooi voor asielzoekers En dit zijn de knallers van deze week: Hersenletsel man na botsing 1.69 2.49 3.99 0.49 2.29 0.89 1.09 Raadselachtige sluiting tandartspraktijk Nassau Vandalen moeten boeten Inbreker komt overal aan, maar maakt geen rommel NIJHOf Herdersstaf krijgt twee bruggen voor zijn neus ledrijfsunits Hl NEFKENS SOEST VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 3 MAART 2004 82e JAARGANG NO. 29 DEZE WEEK Patiënten overvallen met bericht 'Water staat mensen aan de lippen' Voor vernielingen en brandstichting Net vrij; nu weer vier maanden cel Soester rijdt op Birkstraat tegen boom Automobilist heeft vier keer te veel op NU NAAR NIJHOf io% korting op alle deuren' 15% korting op alle buffetkasten' Baldadige jeugd Vechtpartij SOESTER KALENDER "GEVRAAGD VASTE BEZORGERS söesterScourant B. en W.: bezwaren ongegrond UW WONING VERKOPEN? BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 Hol Molenbeek A. van der Lee OPEL-©- Mora hamburgers Witlof Verse tompoucen Jonge kaas Jonagold hand appelen Rundergehakt Casino wit of tarwebrood Boerenachterham VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTTE COURANT o7Rn AR «Rnsct Tplpfmn 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Redactie en SgggggjX ~rs 0.60 Gecon, opla9e 12,00 VERSCHIJNT iEDERE WOENSDAG Actueel 3 Klaarwater heeft geen vertrou wen in praten, maar weet op lossing ook niet. Rechter kent geen pardon meer voor dronken rijder. Paal maakt fietspad onneem baar voor boer. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel Nog een keertje de geur opsnuiven. Alternatieven polikliniek niet concreet. Voltooiing weeshuis in stroomversnelling. Familieberichten Woningaanbod WVS 8 Cultuur 9 Tekenclub Artishock stelt 'Franse' boekenkast ten toon. Twee rivalen in concert van De Nederlandse Cantorij. Boekenweekfolder is uit. Jeugdtheater Duplex in Brede Bibliotheek. Soesterberg 11 Werknemers Steps fel tegen 'vijandige' overname Coltrex. Kennelijk van de ene dag op de andere is de tandarts praktijk Nassau', gevestigd aan het Nassauplantsoen, gesloten. Wat daarvan de precieze achtergrond is, is in nevelen gehuld. Tandarts C. Dokter is niet bereikbaar. Patiënten van tandarts Dokter, die de praktijk enige tijd gele den overnam van tandarts Steen, werden afgelopen maan dag overvallen met een brief, waarin hun de mededeling wordt gedaan dat de praktijk 'met onmiddellijke ingang' ge sloten is. Alle reeds gemaakte afspraken worden in het brief je ook afgezegd en over de eventuele voortzetting van de praktijk wordt alleen maar ge zegd dat daarover niets mee te delen valt. De patiënten krijgen het advies om een andere tand arts te zoeken. Vooral dat laatste is een aantal patiënten wel erg rauw op het dak gevallen. Ze hebben ont hutst gereageerd op het briefje (dat volgens een van hen niet ondertekend was en in een open envelop per post was ver zonden, met het poststempel 'Nieuwegein'). De meeste praktijken in Soest zitten op het ogenblik 'bomvol' en als er niet snel een opvolger in de praktijk aan het Nassau plantsoen komt zullen heel wat mensen het vooralsnog zonder tandheelkundige hulp moeten stellen. 'Wat moet ik nou?' al dus een van de gedupeerden. 'Ik ben onder behandeling voor een kroon, en ik had volgende week een afspraak. En ik kan blijkbaar nergens anders te recht.' In de envelop zat, tot zijn niet geringe verbijstering, ook het hele 'dossier' met zijn tand heelkundige geschiedenis, wat hem op z'n minst uiterst on zorgvuldig voorkwam. Mysterie Ook in de wijdere kring van de Soester tandartsen staat men voor een compleet mysterie. Geen van de collega's was door Dokter geïnformeerd, zo blijkt. Ook voor hen komt de plotse linge sluiting van de praktijk als een verrassing en wie mogelijk toch over enige kennis van de achtergronden van het vertrek van de collega zouden kunnen beschikken, houden stevig de kiezen op elkaar. Tandarts Dokter zelf is telefo nisch niet te bereiken. Er wordt althans niet opgenomen op het nummer van de praktijk in Soestdijk. Het nummer van de praktijk in Diemen, waar hij ook nog werkte - hij verdeelde zijn tijd tussen de beide praktij ken en zou, naar verluidt, zich op den duur alleen op die in Soest willen concentreren - lijkt niet te kloppen of is afge sloten. Daar klinkt in elk geval alleen het bekende toontje dat aangeeft dat er geen verbinding mogelijk is. Bij het ter perse gaan van deze editie van de Soester Courant was er verder geen concrete informatie te achterhalen. De gemeenteraad van Soest maakt zich ernstig zorgen over de situatie van de uitgeproce deerde asielzoekers, die vol gens de nieuwe richtlijnen van Den Haag het land moeten worden uitgezet. Vrijwel raad breed houdt de Soester politiek een pleidooi om de 'meest schrijnende gevallen' in Soest te ontzien. De politiek kiest daarvoor het middel van de vragen aan de bur gemeester, omdat haar vermoede lijk ook weinig andere middelen ter beschikking staan. Zeven frac tievoorzitters in de raad - van 'links' tot 'rechts', met de opvallen de uitzondering van de eenmans fractie van de ChristenUnie/SGP - hebben de vragen ondertekend. De brief is gedateerd op 1 maart (afgelopen maandag) en luidt als volgt: 'Geachte heer Janssen, De minister van Vreemdelingenza ken heeft van een Kamermeerder heid het groene licht gekregen om uitgeprocedeerde asielzoekers het land uit te zetten. Zij heeft de Ka mer toegezegd hierbij nogmaals te bekijken of aan schrijnende geval len pardon gegeven kan worden, ook al vallen zij onder de termen van het uitzettingsbeleid. Het is u bekend dat binnen de ge meente Soest zich tientallen perso nen bevinden die voor uitzetting volgens deze regeling in aanmer king komen. Onder deze groep bevinden zich schrijnende geval len, voor wie het zeer pijnlijk is om het land te moeten verlaten. Hoe wel de gemeente niet de instantie is die verantwoordelijk is voor het uitzettingsbeleid, blijft deze wel de overheidslaag die het dichtste bij de burger staat en als zodanig nauw betrokken blijft bij het lot van deze inwoners. Het is u wellicht ook bekend dat in Soest mensen het water aan de lip pen staat. De oproep van de Klim- opschool aan de minister om voor een specifiek geval, een Angolees gezin, haar hart te laten spreken en aan dit gezin toch een verblijfsver gunning te verlenen is een nood kreet. Het gemeentebestuur, bur gemeester en wethouders en de raad, kan aan dit soort noodsitua ties niet voorbijgaan. Hierbij zijn wij ons er goed van bewust dat het gemeentelijk beleid het rijksbeleid in deze niet mag ondermijnen, dan wel er in conflict mee mag komen. Wij vragen u als burgemeester: Wat is de precieze juridische grondslag om een uitgeproce deerde asielzoeker uit te zetten? Erkent u dat ook in Soest schrij nende gevallen onder de uitge procedeerde asielzoekers voor komen die aanleiding zijn voor een heroverweging van de geno men beslissing om de toegang tot Nederland te ontzeggen? Ziet u voor u zelf en de raad nog mogelijkheden om op te komen voor de meest schrijnende geval len binnen de gemeente? Zo ja, bent u dan bereid samen met de raad u hiervoor sterk te maken richting de minister van Vreemdelingenzaken?' De brief is ondertekend door de fractievoorzitters van CDA (Mar- greet van Roomen), D66 (Wim Roest), GGS (Ingrid Koomen), Groenlinks (Ajis Mann), PvdA (Paul Lemmen), Soest 2002 (Teun Middelkoop) en WD (Ellen Hu- berts). Zeven Soesters, in de leeftijd van 13 tot en met 16 jaar, zijn vorige week opgepakt in een leegstaand pand aan de Ener gieweg. Ze hadden met brand slangen water gespoten en daarbij onder meer de verlich ting en plafondplaten vernield. De politie had dinsdagmiddag rond drie uur een tip gekregen en kon ter plekke de jonge vandalen aanhouden. Tijdens het verhoor op het politiebureau bleek dat vier van de zeven vermoedelijk ook verantwoordelijk zijn voor enkele brandstichtingen in de Boeren- streek. Het viertal werd ingesloten op het bureau, de drie anderen werden na het verhoor op vrije voeten gesteld. Tegen alle zeven Soesters is procesverbaal opge maakt. Verder startte de politie een onder zoek naar een andere jongen die vorige week geen deel uitmaakte van de groep, maar vermoedelijk wel medeschuldig is aan de brand stichtingen. Pragmatisme Desgevraagd laat Chris van Vuu- ren, fractievoorzitter van de Chris- tenünie/SGP in Soest, weten dat er wat hem betreft geen 'inhoude lijke' reden is geweest om de brief met de vragen niet te onderteke nen. 'Het is puur een kwestie van pragmatisme. Ik vind het niet zo nodig om precies dezelfde vragen te stellen als de anderen, maar ik ben - net als hen - natuurlijk ook belangstellend naar de antwoorden van de burgemeester.' Maar liefst viermaal de maximaal toegestane hoeveelheid alcohol had een Hilversummer in zijn bloed, toen hij donderdagavond achter het stuur van zijn auto kroop. Het ging meteen al mis, want op de Ereprijsstraat reed hij, 's avonds kort na half elf, achteruit tegen een geparkeerde auto aan. Iemand die dat zag gebeuren, bel de direct de politie en die hield de man aan. De Hilversummer bekende onom wonden, dat hij de aanrijding had veroorzaakt, maar verklaarde "dat hij niet onder invloed van alcohol had gereden. Hij zou, na de bot sing, drie glazen alcohol hebben gedronken. Die verklaring was weinig geloofwaardig, gezien het resultaat van de ademanalysetest. De Hilversummer blies 865 ug/1 en om dat te bereiken, zijn veel meer biertjes nodig. De politie vor derde dan ook het rijbewijs van de man in. Hij zal zich voor de rech ter moeten verantwoorden. De Heybergh: schilderen verjongt. Kaartverkoop concert Odeon van start. Theatertoer Luchtmacht- orkest. Sport 13 BDC heeft deelname nacom- petitie in eigen hand. Duizendste duel Guus Tourné. Programma heren SoVoCo overvol. Dames Red Stars laten steek vallen. Prikbord 15 Medische dienst. Kerkdiensten. Steunpunt Rouw en Verlies bestaat tien jaar. Radio Soest. 'De inbreker heeft overal aan gezeten, maar geen rotzooi ge maakt', verklaarde een Soester die op oudejaarsdag slachtoffer - was van een inbraak, tegenover de politie. Dinsdag moest deze 'keurige' inbreker voor de poli tierechter in Utrecht verschij nen. 'Ik werk nu eenmaal netjes. Dat is mijn handelsmerk. Maar dat is na tuurlijk geen reclame', vertelde de> verdachte tamelijk schuldbewust aan rechter R. Meertens. De rech ter vond het allemaal minder net jes en veroordeelde de man tot vier maanden gevangenisstraf wegens twee bedrijfsinbraken en een wo ninginbraak in Soest, in drie dagen tijd. 'U was eigenlijk pas drie maanden vrij', constateerde'de rechter. 'Het is maar net wat voor keuzes je maakt in dit leven', stelde de inbre ker, die zonder problemen alle fei ten bekende. De man is sinds zijn vrijlating dakloos en half december raakte hij in Soest verzeild. Hij woonde een tijdje in een port-au- cabin op een bouwterrein. Toen hij zich de dag na Kerst wilde scheren, stal hij bij een inbraak in een kap perszaak in Soest twee tondeuses, bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86111, www.nijhofbaarn.nl een handdoek en contant geld. Op oudejaarsdag probeerde hij eerst in te breken bij een woning boven een bakkerij. Hij nam uit de woning een zaklamp en een sleu telbos mee. Toen hij vervolgens de bakkerij daaronder probeerde bin nen te komen, werd hij betrapt door de politie. De verdachte heeft een flink straf blad. 'De samenleving heeft hier last van', stelde officier van justitie W. Nijkerk, die de inbraken verve lend noemde. Nijkerk eiste de maximale straf, zes maanden cel, die de politierechter kan opleggen. De verdachte zelf vond vier maan den cel, waarvan een voorwaarde lijk, wel een mooie straf. Hij kreeg een beetje zijn zin. Een waarschuwing aan het adres van drie jeugdige Soesters had vrij dagavond geen effect, want even later zag de politie dat ze op de Dalweg nog steeds sneeuwballen naar andere mensen gooiden en hen en passant allerlei opmerkin gen toewierpen. Voor de politie was de maat toen vol en hield de jeugd aan. Een 12- en een 15-jarige werd een taakstraf in het vooruitzicht ge steld. Een andere jongen van 15 kwam daarvoor niet in aanmer king, aldus de politie. Foto: Brandweer Soest Op de Van Weedestraat is zater dagavond rond half twaalf een Soester in elkaar geslagen. De achttienjarige lag daar op de grond, toen de politie poolshoog te kwam nemen. Twee jongens zouden hem hebben geslagen. Het slachtoffer werd per ambulance naar locatie De Lichtenberg van Meander Medisch Centrum gere den voor controle. De politie heeft de zaak in onderzoek. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 4 maart geen opgaven Vrijdag 5 maart 10:00 Wereldgebedsdag, Molenschot, Dalplein. 15:00 idem, Groot Engendaal, Boekweitland. 19:00 idem, Petrus en Paulus- kerk, Kerkplein. Zaterdag 6 maart 20:15 Concert Ronald Brauti- gam, Cenakel, Amersfoort sestraat 18, Soesterberg, 15,50/17,50. 20:30 JazzClub en expQsitie, Artishock, Steenhoffstraat 46. Zondag 7 maart 13:30 Jazzsessie, Artishock, Steenhoffstraat 46. Maandag 8 maart 14:00 Internationale Vrouwen dag, Vrouwenraad Soest, Em- makerk, Regentesselaan 2. 19:30 Inspraakavond over af sluiting overweg Foekenlaan, gemeentehuis, Raadhuis plein 1. 20:30 Film 'Als twee druppels water', Artishock, Steenhoff- straat 46, 3,50/5,00. Dinsdag 9 maart 19:15 Presentatie jeugdtheater- school Antares, De Klarinet, Klarinet 39. 20:00 Lezing dr. C.J. Labus- chagne over 'bijbellezen', Em- makerk, Regentesselaan 2. Woensdag 10 maart 19:30 Inspraakavond verkeers plannen Van Weedestraat, ge meentehuis, Raadhuisplein 1. 20:00 Forumavond 'Christen zijn in de praktijk', De Rank, Soesterbergsestraat 18. 20:00 (Boekenweek) Lezing Ankie Nolen over 'Het land der katharen', SLAS, Artis hock, Steenhoffstraat 46, 4,00/5,00. in Soest voorde, Aanmelden; tel. 601 4152 Een twintigjarige Soester is za terdagmorgen vroeg met her senletsel en diverse breuken en kneuzingen opgenomen in het Utrechts Medisch Centrum. Hij had dat opgelopen bij een eenzijdig ongeval op de Birk straat. GRATIS WAARDEBEPALING Woning- en Assurantiemakelaars UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grolhestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl nvm«wonen Rond de klok van kwart voor drie reed de man alleen in een auto naar Amersfoort. Volgens de po litie botste hij met hoge snelheid tegen een boom. Het motorblok slingerde daarbij uit jde auto en kwam in een tuin terecht, maar buiten de bestuurder raakte nie mand gewond. Hij raakte bekneld, maar had ge luk dat er toevallig een politieman passeerde. Die verleende eerste hulp en riep de assistentie van de ambulance, de brandweer en zijn collega's van de politie in. Nadat de brandweer het slachtof fer uit zijn auto had bevrijd, werd de Soester per ambulance naar het ziekenhuis in Utrecht vervoerd. Daar werd het letsel vastgesteld. Hoe de toestand van hem nu is, is niet bekend. Zijn auto was total loss. In het UMC werden door een arts bloedmonsters van de man afge nomen om te controleren of hij al cohol had genuttigd. De uitslag daarvan laat nog op zich wachten. Te Koop 12 bedrijfsuolts - Nijverheïdsweg-Noord te Amersfoort Variërend van circa 60 m2 tot 160 m2 bvo Bel 030-23 32 552 of 033-24 73 173 Zeg maar nee, dan krijg je d'r twee... Zoiets overkomt de be woners van de Herdersstaf in de Boerenstreek, die straks vanuit hun achtertuin tegen twee bruggen zitten aan te kij ken. Dat is nog geen ramp, ware het niet dat daarover straks ook een schare recrean ten door het 'biezenveld' achter hun huizen zal gaan banjeren. Dat is althans de vrees die de be woners van de 'oneven' kant van de Herdersstaf koesteren, met alle gevolgen ervan voor hun privacy, rust, uitzicht, woongenot, veilig heid en de waarde van hun huizen. Ze zijn er destijds van uitgegaan dat het geprojecteerde biezenveld een natuurgebiedje werd, dat niet 'recreatief gebruikt' zou gaan wor den. De (geprefabriceerde) brug gen zouden dan ook alleen ten dienste staan van het onderhoud van het gebied en de landschappe lijke, cultuurhistorische en natuur wetenschappelijke waarden. Volgens het gemeentebestuur staat het bestemmingsplan de bruggen wel toe, ook al omdat ze minder dan 5.00 meter hoog zijn en zich op zo'n veertig meter van de hui zen van de Herdersstaf bevinden ('zodat naar onze mening van een onevenredige inbreuk op de belan gen van de bewoners van de ge noemde huizen geen sprake zal kan zijn'), hoewel de bewoners menen dat de afstand slechts 23 meter gaat bedragen. Overigens wordt het biezenveld zó beplant dat van een 'rechtstreeks doorzicht' vanaf de brug geen sprake is, aldus de gemeente. Ook de welstandscommissie vindt dat de bruggen voldoen aan de ei sen. Dat de bruggen eerst nog wor den afgesloten met een hekwerk (dus voor het recreërende publiek niet toegankelijk zijn), is volgens de gemeente geen argument. De twee bruggen bevinden zich overi gens in verschillende stadia van de ambtelijke molen. Voor de ene brug worden de 'bezwaren' dan ook ongegrond verklaard, voor de andere brug worden de 'zienswij zen' van de hand gewezen. De vrij stelling resp. de bouwvergunning worden dan ook verleend. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTO M O B I ELBE D RIJF HH Soest 601 23 64 12 stuks 500 gram 0.49 :vV'. 4 stuks kilo kilo kilo heel vers van 't mes 100 gram Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl y Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm ÜW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT]

Soester Courant | 2004 | | pagina 1