Klaarwater heeft geen vertrouwen in praten, maar weet oplossing ook niet R ItS Visser Paal maakt fietspad Talmalaan onneembaar voor boer Soester Zakenpuzzel iACTUEELS iR^ Opheffing spitsafsluiting van overweg 8 maart in inspraak Rechter kent geen pardon meer voor dronken rijder CIDI bij D66 in Soest: een andere invalshoek WOENSDAG 3 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 TAXATIE NODIG? 'Al anderhalf jaar overlast; gemeente laat het weer versloffen' Van Weedestraat 10 maart aan de orde WD-fractie praat met Klaarwater In proeftijd tweemaal onder invloed Schennispleger in tuin betrapt 't Maandelijkse nieuws van uw reinigingsbedrijf reinigingsbedrijf\ MIDDEN NEDERLAND College wijst bezwaar af SOEST Service voor olie merken soestekScwrant Work First (3) Volgende week in deze krant BB TISSOT Marfp^an Zijp Soester zakenpuzzel igt ervaring r 30-1-2004; actie geldig gebeelde auto's kunnen medicaties. den-Nederland Iweg). Tel.: 035-7501820 Bel uw RVT-taxateur Caroline Jagtenberg Deskundig op het gebied van woningen en bedrijfs onroerend goed Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 G Een delegatie van de WD-ge- meenteraadsfractie is vorige week, naar aanleiding van de berichten over de overlast van jongeren, op bezoek geweest in Klaarwater. O.a. aan de Willem Speelmanhof is gesproken met bewoners van de wijk. Volgens een woordvoerder van de vVü is de fractie daarbij behoorlijk geschrokken van de verhalen die zij te horen heeft gekregen. Mede naar aanleiding van het WD-bezoek heeft het college spoedoverleg gevoerd. Dat heeft geleid tot het persbericht dat B. en W. afgelopen week hebben gepubliceerd over een alternatieve hangplek die zo snel mogelijk moet worden ge realiseerd. De WD-fractie be raadt zich op nadere stappen en overweegt eventueel nog aan vullende vragen in de raad te stellen. De delegatie bestond uit de raadsleden Reinier Borde- wijk en Peter Hoebee, fractieas sistent Peter van der Weij, on der aanvoering van vice-fractie- voorzitter Karei van Geet. De gemeente wil op korte ter mijn een alternatieve hangplek realiseren voor de jongeren die al geruime tijd overlast veroor zaken in Klaarwater. Het gaat om een tijdelijke voorziening die in overleg met deze doel groep tot stand dient te komen. Volgens de gemeente willen ze een droge plek. Ook moeten er afspraken worden gemaakt over het gebruik ervan. Bij de gesprekken met de jongeren is aan de Stichting Balans een be langrijke rol toegedicht, maar een grote groep bewoners van de Wil lem Speelmanhof en directe omge ving heeft weinig vertrouwen in die praatsessies. Een bewoner: 'Ik vraag me af of ze de echte rad draaiers bereiken en, zo ja, welke raddraaier er tijdens zo'n overleg zegt: ik heb het gedaan.' Hij stoort zich aan de uitlatingen die Balans-directeur Roy Sheldon vorige week in deze krant deed. Volgens de bewoner, die zegt na mens veel buurtgenoten te praten, relativeert de welzijnswerker de problemen en generaliseert hij te veel. 'Meneer Sheldon heeft er zelf niets mee te maken en weet er niet veel van. Hij zegt dat jongeren er niet willens en wetens op uit zijn problemen te schoppen. Het gaat hier om gerichte acties, soms lijkt er een lijn in te zitten. Maar waar om ze vuurwerk en eieren op de balkons van de bejaardenflat gooien, ik weet het niet. Niemand weet waarom ze eieren en yoghurt tegen onze ramen gooien en onze auto's vernielen. Het eerste wat ie dereen hier 's morgens doet, is kij ken of zijn auto beschadigd is.' Ingedeukte daken, afgebroken spiegels en bekraste auto's hebben buurtbewoners flinke schadepos ten opgeleverd. Ook moesten er bedrijven worden ingehuurd om de ramen van de woningen schoon te maken. Over de politie zijn de bewoners wel te spreken. Die surveilleert de laatste weken dagelijks in en rond de Willem Speelmanhof en slaagt er soms in om jongeren aan te houden en te bekeuren. Het was de laatste tijd zelfs betrekkelijk rustig in de buurt achter Honsber- gen. Tot afgelopen donderdag. Toen werden opnieuw ramen be kogeld, ditmaal met sneeuwballen, en werd een auto bewerkt met een scherp voorwerp. Samenscholingsverbod De problemen spelen volgens de bewoner al zeker anderhalf jaar en zijn het laatste halfjaar alleen maar toegenomen. 'Eind 2002 hebben we de gemeente al een brief ge schreven hierover. Begin dit jaar hebben we om een samenscho lingsverbod verzocht. Maar dat is geweigerd, eerst moeten alle mo gelijkheden uitgeput raken. De gemeente laat de politie streng optreden en heeft haar hoop ge vestigd op Balans.' Mede op basis van ervaringen uit het recente verleden verwachten de bewoners van dat laatste niet veel. Vorig jaar escaleerde de over last al, waren er knokpartijen, ar restaties en zelfs een rechtszaak. Volgens de bewoner gaat het nu voor een deel om dezelfde jonge ren, maar laat de gemeente het wederom versloffen. 'Enkele weken geleden hebben we weer om een gesprek gevraagd met de burgemeester. Dat heeft hij geweigerd, omdat hij geen herha ling van zetten wilde. We hebben toen we uitgebreid met een amb tenaar eesnroken. die zei dat de gemeente ook niet wist wat ze er aan moest doen.' De bewoner is blij dat het college vorige week alsnog heeft besloten, dat er op korte termijn een alter natieve, overdekte hangplek moet komen voor de jongeren. Balans en het jongerenwerk van de ge meente gaan in overleg met de Zondagnacht is een 16-jarige Soester aangehouden, terwijl hij zich in een tuin aan de Klarinet bevredigde. De politie kreeg daar over een melding en wist de schen nispleger al snel te lokaliseren en zelfs op heterdaad te betrappen. Hij werd meegenomen naar het bureau, waar hij de volgende mor gen werd verhoord. Tijdens dat verhoor bekende de jongen dat hij hetzelfde al eens eerder had ge daan. De politie sluit niet uit, dat de Soester zich aan nog meer der gelijke feiten heeft schuldig ge maakt. Daarom wordt eventuele getuigen verzocht te bellen naar de politie, tel. 0900-8844. De politie zet het onderzoek intussen voort. Omdat hij in één nacht twee keer werd betrapt op dronken rijden, is een 33-jarige Soester dinsdag door de Utrechtse po litierechter veroordeeld tot in totaal 21 maanden rijontzeg ging, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moet hij 1750 euro betalen aan boete. De politie hield de man op 11 ok tober 's avonds op de Dalweg aan. Op het politiebureau bleek uit een ademtest dat hij een alcoholgehalte had van 795 microgram. De maxi maal toegestane hoeveelheid is 220 microgram. Volgens de Soester zette de poli tie hem vervolgens weer af naast zijn auto, die nog steeds op de Dalweg stond. Dat hij weer was ingestapt in plaats van de enkele honderden meters naar zijn huis te lopen, noemde hij achteraf 'stom'. Want even verderop stonden de agenten hem op te wachten. De Soester moest opnieuw blazen. Omdat inmiddels enige tijd was verstreken, bedroeg zijn alcoholge halte de tweede keer 700 micro- gram. *- brengen naar het afvalbrengstation ude Schans". Daarnaast organiseert Spullenhulp twee keer per jaar een huis-aan-huis inzameling van textiel. In het voorjaar en in het najaar worden hiervoor plastic zakken huis-aan-huis bezorgd. Op de zak staat vermeld wanneer u deze gevuld met textiel aan de straat mag zetten. Textiel: Niet alleen draagbare kleding maar ook lakens, dekens, handdoeken en gor dijnen kunt u kwijt bij de Kringloopwinkel "Spullenhulp" of in de textielcontai- ners. Het textiel mag niet verontreinigd zijn met bijvoorbeeld olie of poetsmiddelen en het dient verpakt te zijn in een gesloten plastic zak. Schoenen: Complete paren graag bij elkaar bin den. Rubberen laarzen, schaatsen en klotnpen mogen niet in de container maar kunnen -indien nog bruikbaar- wel naar de kringloopwinkel worden gebracht. Wagen over afvaf enverweridng? Voor vragen, opmer kingen en tips kunt u schrijven, mailen of bellen naar RMN. Reinigingsbedrijf Midden Nederland (RMN), Postbus 203, 3760 AE Soest. Telefoon 035 - 603 92 22, E-mail: info@rmn2000.nl De Chemocar, in maart weer bij u in de buurt Op de afvalkalender van RMN staat vermeld wanneer in de maand maart de chemocar bij u in de buurt komt. Een mooie gelegenheid om uw klein chemisch en gevaarlijk afval (KCA) weg te brengen. Grote schoonmaak in het medi cijnkastje? Een grote schoonmaak in de medicijnkast levert vaak een hoeveelheid aan oude medicijnen op die u niet meer gebruikt of waarvan de houdbaarheidsdatum verstreken is. Breng de oude medicijnen naar de chemocar, de apotheek of het afvalbrengstation. Let op! Gebruikte injectienaalden dient u in te leveren bij de apotheek. De apotheker verstrekt hiervoor kleine containers waarin u naalden en spuiten kunt verzamelen. Is de container vol, dangi kunt u deze inleve- jf ren bij de apotheek. U krijgt dan weereen lege container mee. Schuur- ofgarageopruiming? Bij het opruimen van een schuur of garage komen vaak blikken met resten verf, flessen met kwastonthar der, terpentine of thinner te voorschijn. Geef dit af bij de chemocar of op het afvalbrengstation. Evenals gebruikte batterijen, afgewerkte oliën, energie zuinige lampen, ac cu's, en insectenbe- strijdingsmiddelen. Bij diverse winkeliers staat een milieubox voor verf resten of een batterijenbox. Is de box vol, dan zorgt RMN ervoor dat het afval veilig en ver antwoord wordt afgevoerd. Wilt u een lijst met producten die tot het KCA behoren? Vraag een exemplaar bij de chemo car of vraag telefonisch een lijst aan bij RMN. Laat het chemisch en gevaarlijk af val nooit onbeheerd achter maar geef het altijd persoonlijk af. Denk aan ge vaar voor kinderen, dieren en milieu. Textiel en schoenen Textiel en schoenen kunt u s- brengen naar Kringloopwinkel "Spullenhulp" s- deponeren in de textielcontainers die op diverse plaatsen in de gemeente Soest staan jongeren bekijken wat voor een plek het moet worden en zullen afspraken maken over het gebruik ervan. Vluchtwegen De bewoners betwijfelen of dat zoden aan de dijk zal zetten. Net als de politie beseffen ze dat de jongeren mobiel zijn en ach niet zo gemakkelijk laten sturen. 'Aan een doorgaande weg kom je ze niet zo snel tegen. Liever staan ze op een plek met veel vluchtwegen, zoals hier in Klaarwater. De jongeren schaffen zelfs een scanner aan, zo dat ze kunnen horen of de politie er aan komt. Met dat soort zaken houden ze dus rekening. Ik kan me herinneren, dat ze op de Konings weg een hangplek hebben neerge zet. Ook toen hebben ze aan de jongeren gevraagd wat ze wilden. Vervolgens lieten ze een kunstena res haar gang gaan en het resultaat was dat er geen jongere kwam. Een droge hangplek? Het weer maakt ze echt niets uit, hier zijn ze ook bij slecht weer. Ze staan ge woon onder een afdakje.' Politie én bewoners weten wie de grootste probleemveroorzakers zijn. Ze kennen menigeen bij naam en toenaam. 'Soms probeer je naar buiten te rennen, al is het alleen maar om te zien wie het is geweest. Maar al zie je dat, dan kan de po litie daar meestal weinig mee. Daarom hebben we om een sa menscholingsverbod gevraagd.' De maat is vol voor een groot aan tal bewoners in de geplaagde buurt. Een gezin neemt de wijk en gaat verhuizen, anderen overwegen hetzelfde te doen. 'We lopen met de gedachte om op het goede mo ment ons huis te verkopen en Soest te verlaten. Maar vanwege de slechte publiciteit over de buurt, is het nu geen goede periode om je huis te verkopen.' Sommige bewoners willen nog ver der gaan en een knokploeg inhu ren om het plein letterlijk schoon te vegen. De bewoner van dit ar tikel is daar fel op tegen. 'Je kunt dan wachten op represailles en je loopt het risico dat je de verkeer de jongeren te pakken hebt. Maar het is inderdaad zo, dat sommigen hier herhaaldelijk en serieus over praten.' Moedeloos De jongeren zelf aanspreken op hun gedrag, heeft absoluut geen zin, meent hij. 'Dat leidt tot grote bekken of ze vernielen je auto', al dus de man die met zijn gezin ver schillende keren slachtoffer was van de terreur. Om moedeloos van te worden, zegt hij. Kwaad is hij, maar toch heeft hij ergens in zijn achterhoofd nog be grip voor de jongeren. Beslist niet voor hun gedrag, maar wel voor hun situatie. 'Feit is dat er voor jongeren niets te doen is in Soest. Jongeren die niet bij pa en ma op de bank willen zitten, ontmoeten elkaar op straat. Is het niet hier, dan is het elders. Je kunt het pro bleem hooguit verschuiven.' Op maandag 8 maart houdt de gemeente een informatie- en inspraakavond over de spitsaf sluiting van de spoorwegover gang bij de Foekenlaan. Soest wil die opheffen in de hoop dat de ontsluiting van Soest-Zuid en Overhees soepeler verloopt. De bijeenkomst begint om 19:30 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis en is vooral bedoeld voor inwoners van de wijken Soest - Zuid, Overhees en Hees, maar ook andere Soesters zijn welkom. De spitsafsluiting werd in 1999 in gesteld om het sluipverkeer in de wijken een halt toe te roepen. Het gevolg was dat alle verkeer via de Koningsweg en/of de Ossendam- weg in de richting van Amersfoort of Utrecht moest rijden. Voor de mensen uit Soest-Zuid die richting Biltseweg moeten rijden, is het sindsdien moeilijk -mede door de drukte op de Ossendamweg- om hun wijk te kunnen verlaten. Daar om besloot de gemeenteraad van Soest vorig jaar juli dat bekeken moest worden of de maatregel niet zou kunnen worden teruggedraaid. De bewonersvereniging Soest- Zuid heeft inmiddels drie alterna tieve plannen ontwikkeld voor het geval de spitsafsluiting wordt op geheven. Deze plannen zijn ge stoeld op eenrichtingsverkeer en/ of afsluitingen en omleidingen om sluiproutes onaantrekkelijk, dan wel onmogelijk te maken. De drie alternatieve plannen zullen 8 maart worden gepresenteerd. Ze zijn nu al te bekijken via www.soest- zuid.nl en www.soest.nl Iedere betrokkene en belangheb bende kan maandag 8 maart zijn zegje doen. Van Weedestraat Op woensdag 10 maart, aanvang 19:30 uur, is er een inspraakavond over de Van Weedestraat en direc te omgeving. Een werkgroep van winkeliers en bewoners presenteert dan haar voorlopig advies aan het gemeentebestuur. Deze (voorlopi ge) plannen liggen nu al ter inza ge in de hal van het gemeentehuis. Op basis van de inspraak wordt dat eventueel bijgesteld en als de finitief advies aan het college ge stuurd. Gisteravond was er al een in spraakbijeenkomst over het func tioneren van de Koningsweg. Deze krant was toen al bij de drukker. Daarom volgende week een ver slag. Overigens is de (politieke) besluit vorming over de drie bovenge noemde verkeerskwesties pas op 3 juni. De gemeenteraad behandelt dan de Voorjaarsnota. Op maan dag 17 mei praten de fracties er ook in commissieverband al over. ELKE WEEREEN SOtSTElCÏCOURANT IN DEBUS?^-^ Neem een abonnement: €9»-per half Jaar! tel.(035)6014152 De officier van justitie nam het hem hoogst kwalijk dat hij de rij ontzegging die hem de eerste keer was opgelegd, daarmee had over treden. Ze vond het 'ongelooflijk brutaal' dat de man uiteindelijk voor de tweede keer dronken in de auto was gestapt. Bovendien hield zij rekening met het feit dat de Soester vorig jaar ook al was ver oordeeld voor rijden onder in vloed. Hij liep in oktober nog in de proeftijd van de voorwaardelijke rijontzegging van negen maanden die hem bij die gelegenheid was opgelegd. Die moesten wat haar betreft wor den omgezet in onvoorwaardelijk en daarnaast eiste zij tweeduizend euro boete en nog eens zestien maanden rijontzegging. Dat de Soester mogelijk zou worden ont slagen als hij zijn rijbewijs zo lang kwijt zou zijn, had hij volgens de officier aan zichzelf te danken. Ook de rechter vond dat de man genoeg kansen had gehad, en dat de man het nu maar eens moest gaan voelen wat hij had gedaan. Wel matigde zij de eis. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voornjkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 ondefd Het College van B. en W. heeft de bezwaren afgewezen van boer Lanser (Soesterengweg) tegen een paal in het fietspad gedeelte van de Talmalaan, langs het evenemententerrein de Eng. De boer kan er met z'n tractor straks niet meer door. Bij de vorige bijeenkomst van D66 Soest/Soesterberg was een vertegenwoordiger van het Palestina Komitee op bezoek; afgelopen woensdagavond was als spreker uitgenodigd Eran Nagan van het Centrum Infor matie en Documentatie Israël (CIDI). Niet onverwacht leid de dat tot heel andere invals hoeken... Nagan begon met een uitvoerige uiteenzetting over de negatieve kanten van de Palestijnse leider Arafat, 'de eerste terrorist of ex- terrorist die de Nobelprijs voor de vrede heeft gekregen'. Aan de hand van een aantal voorbeelden maakte hij duidelijk dat, zijns in ziens, Arafat als totaal onbetrouw baar moet worden gezien. Vervol gens ging hij in op een aantal as pecten van het beleid van Israël. Daarover bleken ook vanuit het publiek de meeste vragen te be staan. Tijdens de vorming van de staat Israël zijn vele Palestijnen met list en geweld verdreven. Het aantal bannelingen is inmiddels aange groeid tot 3,5 miljoen. Israël en het CIDI zien geen mogelijkheid hen het recht tot terugkeer te geven; dat zou de joodse staat totaal ont wrichten. 'Wel zou enige vorm van compensatie bespreekbaar moeten zijn', aldus Nagan. Nederzettingen Inmiddels hebben zich honderd duizenden Israëli gevestigd in de bezette gebieden. Dat is puur machtspolitiek van de zijde van Israël, zo werd uit de zaal opge merkt en leidt tot veel ellende voor de Palestijnen.''Israël is toch een rechtsstaat, hoe kan zij dit dan met haar gevoel voor rechtvaardigheid rijmen?', zo luidde een vraag uit de zaal. Daar kwam Nagan niet helemaal uit. Hij toonde zich persoonlijk geen groot aanhanger van de ne derzettingenpolitiek van Israël, maar een opheffing van alle neder zettingen leek hem aan de andere kant weer niet haalbaar. Muur of hek? De muur die rondom de Westbank wordt gebouwd is de laatste tijd frequent in het nieuws. Hetzelfde geldt voor de problemen en het leed die deze muur voor de Pales tijnse bevolking veroorzaakt. Ook het CIDI is, zo blijkt uit de woor den van Nagan, ongelukkig met deze afscheiding. Het is overigens een hek, zo betoogt hij, slechts en kele stukken hebben de vorm van een muur. Maar evenondoor dringbaar... Het hek is als tijdelijk bedoeld en moet dienen om zelf moordcommando's tegen te hou den. 'Het is niet fraai, maar hoe moet Israël zich anders hiertegen verdedigen', zq vroeg hij de aanwe zigen. Die bleven het antwoord schuldig. Daarnaast waren er kritische vra gen over de plaats van het hek, dat stukken Palestijns gebied afsnijdt. Volgens Nagan wordt de planning herzien en zullen het nog maar kleine stukjes zijn. Maar dat stel de de meeste aanwezigen niet ge rust. Hoe verder? Op den duur zit er niet anders op dan dat men wederzijds tracht meer begrip voor eikaars stand punt op te brengen. Het CIDI ziet daarbij de noodzaak dat de Pales tijnen worden geholpen zich eco nomisch beter te ontwikkelen. En uiteraard zullen er ook aan Israë lische zijde stappen moeten wor den gedaan; niet in de laatste plaats waar het het terugdraaien van (veel) nederzettingen betreft. Maar op korte termijn is er weinig reden tot optimisme. Ook de volgende, en laatste, bij eenkomst van D66 over Israël zal weer voor een ieder toegankelijk zijn. Plaats en tijd zullen tijdig be kend worden gemaakt. Dan zal men pogen tot conclusies te ko men, mede aan de hand van de in totaal drie presentaties in deze cy clus. Tot nu toe is dat wel mogelijk, omdat het weggedeelte (71 meter tussen de Soesterengweg en de Albert Cuyplaan) verboden is voor alle verkeer behalve voor voetgan gers, (brom)fietsers en... tractoren, waarmee speciaal aan boer Lanser was gedacht. Dat is al zo sinds 1983. Steeds meer automobilisten maken echter ook gebruik van het fietspaadje, en ze doen dat volgens de gemeente ook nog met veel te hoge snelheid, waardoor de veilig heid van de fietsers in gevaar wordt gebracht. De gemeente heeft dan ook besloten er een verplicht fietspad van te maken, met een paal in het midden. En dan kan boer Lanser er met z'n tractor niet meer door en moet hij omrijden over de Prins Bernhardlaan. Die is volgens hem echter niet al leen langer, maar ook drukker (door fietsende scholieren) en dus niet geschikt voor een tractor met aanhanger, en bovendien vaak te smal omdat er nu en dan aan weerszijden auto's geparkeerd staan. Lanser ziet dus liever geen paal in de Talmalaan, maar opteert voor een Caterpillar of een neer- klapbare paal, of desnoods een neerklapbare piramide, als hij dan maar niet hoeft bij te dragen in de meerkosten daarvan. Het gemeentebestuur is daar niet gevoelig voor. De Prins Bernhard laan is wel drukker, maar niet zó Het stukje Talmalaan op de Engt dat als 'verplicht fietspad' is aange wezen. Foto: Soester Courant. dat een tractor de veiligheid in ge vaar brengt. Een Caterpillar wordt niet meer toegepast, omdat auto's daar toch meestal omheen rijden en ook steeds hoger op de wielen staan, en een klappaal is gevaarlijk voor fietsers, omdat die slecht aan sluit op het wegdek. Lanser is de enige belanghebbende bij een doorsteek, aldus de gemeente, en moet dus maar betalen voor een beweegbare piramide. Zijn be zwaar is ongegrond verklaard. Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Zoals alle ambtenaren in Rotter dam op hun bureau aankijken te gen de tekst 'Werken voor onze gemeente is kiezen voor dienstver lening, integriteit en dienstbaar heid aan het openbaar bestuur', zo hebben sommige ambtenaren in Soest een bordje voor hun neus staan met 'Work first'. Helaas 't werkt niet. De uitdrukking stamt uit het jar gon van de sociale dienst, die te genwoordig Werk Inkomen heet. De afdeling Verkeer in het witte huis aan het Raadhuisplein blijft niet achter en heeft de term 'workshop' voor u bedacht, ge leend uit de wereld van cultuur en wetenschappen. Een overdreven woord voor een doodgewone in spraakavond over de Koningsweg. Met behulp (u raadt het al) van een extern verkeersbureau uit Delft met de kolderieke naam LARGAS Langzaam Rijden Gaat Sneller. Op zoek naar pro blemen die er niet zijn. Zo'n extern bureau moet onze ge meentegelden wel waarmaken en zal z'n dure adviezen en aanbeve lingen heus niet overlaten aan de tienduizenden gebruikers van de weg, de omwonenden en de bedrij ven langs de route. Een kind kan de was doen. Volgens een gemeentelijk persbe richt mogen maximaal 30 belang hebbenden meedoen aan deze Svorkshop' onder het mottoWei nig Is Meer Dan Veel WEIM- DAVE. Grappig niet waar? Nog te verwachten valt een zoge naamde 'masterclass' (de term is afkomstig uit de wereld van de Schone Kunsten) door Planologie Bouwen over de aanleg van bruggetjes en wandelpaden in de Boerenstreek. Eigen werk eerst. Communicatie is contact. Maar niet voor de vroede vaderen van Soest. Ik ben me echt rot ge schrokken van de kop in de Gooi en Eemlander onlangs: 'Burge meester praat niet met bewoners - Janssen vreest herhaling van zet ten'. Dat geldt voor burgers van de Willem Speelmanhof, die geen ge hoor vonden bij de baas van Soest voor hun klachten over jongeren- overlast. Zijn uitspraak in de krant is een flagrante ontkenning van des griffiers notitie 'Burgerpartici patie', die op 14 februari door de gemeenteraad is vastgesteld en waarin staat: 'Kwaliteitszorg voor tijdige, duidelijke en begrijpelijke voorlichting en communicatie is van essentieel belang'. Symboolpolitiek. Veronderstel dat de huisarts tegen u zegt: houd op met dat gezeur over uw kwaaltjes, ik weet het nu wel, ik praat niet meer met u. Inmiddels begrijp ik uit de media, dat ook de bewoners van de Eiken- laan/Soesterbergsestraat ('verloe dering'), Smitsveen/Ereprijsstraat ('rottigheid'), de Energieweg ('ver nielingen') en de Boerenstreek ('brandstichting') ten einde raad «ijn. De burgemeester (lees: bet ge meentebestuur) wil niet meer pra ten, maar de politie zegt hardop in de Soester Courant: praten heeft geen zin meer. De welzijnsstichting Balans wil nog wel overleg. Roy Sheldon, de directeur, liet weten: 'Er zijn nog een paar niet ingevulde uurtjes in ons jaarwerkplan, die we met enig geschuif met menskracht kunnen inzetten. Al gaat een deel van die uren al op aan de extra contacten over dit probleem'. Een onthut send bericht. Clockwork first. Inmiddels is een stuurgroep inge steld en wordt een plan van aan pak geschreven. Daar wordt een burger niet vrolijk van. Misschien is het wat om een wethouder (met Jeugdbeleid o.m. in haar portefeuille) van buitenaf aan te trekken, zoals in De Bilt ge beurde met Marjan Haak uit Soest. Hoe goed kennen de Soesters Soest? Na vijfjaar Soester Logopuzzel presenteren 88 Soester zaken zich nu met een foto van hun TISSOT PRS200 Swiss Watches since 1853 juwelier Van Weedestraat 145, Soest, Telefoon (035) 602 06 70 bedrijfs- of winkelpand in de Soester Zakenpuzzel 2004. Een uitdaging voor de 21.800 huishoudens die de huis-aan-huis- editie van de Soester Courant ont vangen: zoek naam/adres èn juis te foto bij elkaar. Alvast hartelijk dank aan de be drijven en winkels die bereid wa ren aan deze spannende puzzelac tie mee te werken. Wij verwachten weer veel inzendingen, want een kans op de hoofdprijs van 500,- (en vele andere geldprijzen) kun je niet laten lopen! Tot volgende week! Olga Goezinnen-Slagter. met 88 foto's van Soester winkel- en zakenpanden!

Soester Courant | 2004 | | pagina 3