I 1 SPOED Huiselijke sfeer bij 'nieuwe' banketbakkerij Dogterom Alternatieyen polikliniek niet concreet SOPHIA VAN AMERSFOORT Concert van Trompetterkorps Bereden Wapens in PP-kerk Nog één keertje de geur opsnuiven SPOED ACTUEEL NIEUWE BEZORGER Forumavond: 'Christen zijn in de praktijk' Jeugdtheaterschool Antares presenteert zich in Klarinet 'Droog' roeien Better Bodies voor geld voor Hartstichting Voltooiing huis weeskinderen in Minsk in stroomversnelling B33 PAGINA 4 WOENSDAG 3 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 irt 2004 Afscheid van oude pand De Driesprong op 23 maart Soester :akenpuzzel iEZOR&ERS Winkel gaat morgen weer open Met Janssen, Boshard en Bartlema Hard werken achter schermen; duidelijkheid eind april Koopappartementen in Baarn: EemborgZuid en Eemborg Noord Wij zoeken een "KANJER" in de verkoop voor onze winkel in damesmode. Landmacht-cadeau bij '975 jaar Soest' Dankzij sponsoring bedrijfsleven Computer probleem? eKPerl SCHOEMAKER ILIGEN PROVAKCEELEN est ie 55 )soest.nl I ïUNNING rs hebben aanlegvergun- ;gen van een houtwal op ie grond nabij de 3rt 2004) wet bestuursrecht (Wet nden en gemotiveerd be- een bezwaarschrift wilt in- aarschrift worden gericht ouders van Soest, Postbus iezwaarschrift moet binnen loemde verzenddatum wor- ORDENING/INSPRAAK- 2rs van de gemeente Soest lemens zijn om vrijstelling/ leren van de gebouwen B p de Ruimtelijke Ordening) van de inspraakverorde- st vallen de inspraakproce- van voornoemd project en Deld in artikel 19a lid 4 van )rdening samen. islissing zal worden geno- binnen een termijn van vier 2rdag 4 maart tot en met eventuele zienswijzen mon- ienen. nswijze naar voren wenst te ieden in een openbare zit- fspraak maken met de heer bereikbaar onder nummer ing hebbende stukken I jn, dagelijks van rdagavond van 19.00 - 20.00 afdeling Planologie en Bou- aadhuisplein 1, ter inzage. LEL I9WRO ekend dat burgemeester en ie volgende vrijstelling/ver- oepassing van de daarbij ge- zee erkers (voorgevel en weg de Ruimtelijke Ordening) eslissing zal worden geno- 1 binnen een termijn van vier lerdag 4 maart tot en met eventuele zienswijzen schrif- wethouders in te dienen, kking hebbende stukken lig- termijn, dagelijks van nderdagavond van 19.00 - tehuis, afdeling Planologie en n), Raadhuisplein 1, ter inza- 10 maart 2004 in deze krant met 88 foto's van Soester winkel- en zakenpuzzel >e Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. De Soester Courant zoekt met spoed Omg.: Aagje Dekenlaan - Bilderdijklaan Hartmanlaan - Van Lenneplaan Bel snel 035-6014152 voor meeF informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. Nog één keer de onmiskenbare geur opsnuiven, die je ai bij bin nenkomst tegemoetkomt. Nog eenmaal in de hoek staan waar je vroeger veel te vaak stond. Nog even op een stoeltje zitten en een blik werpen in de leraren- kamer, op de gang of op het schoolplein. Het kan voor het laatst op dinsdag 23 maart in het gebouw van de Daltonschool De Driesprong. Het gebouw van de basisschool overleefde twee naamsverande ringen, maar in april gaat het te gen de vlakte. Sloperskogels- en hamers zullen het bolwerk van bijna vijf decennia nostalgie met de grond gelijk maken, om plaats te maken voor een modern onder komen dat aan alle eisen van deze tijd voldoet. Daarom worden leerlingen, me dewerkers en ouders van de St. Theresiaschool, later de Katholie ke Basisschool Soestdijk en uit eindelijk De Driesprong nog één keer in de gelegenheid gesteld her inneringen op te halen. Op 23 maart, van 19:00 tot 20:30 uur staan de deuren wagenwijd open voor deze mensen. Contactpersoon voor deze specia le reünie, want dat is het toch ook een beetje, is de huidige directeur Geert-Jan Wijgergangs. Hij is te bereiken op telefoon nummer 6014065 of per e-mail: driesprong@kennisnet.nl Tentoonstelling Ter gelegenheid van de 'af scheidsavond' stelt de school een fototentoonstelling samen. Ieder een die een of meer foto's heeft van het gebouw aan de St. There- siastraat wordt verzocht deze (voorzien van naam en adres), uiterlijk vóór 20 maart, in bruik leen af te geven. De bezoekers van 23 maart wordt tevens gevraagd een persoonlijke herinnering aan het oude pand op schrift te stellen, want De Drie sprong wil een herinneringsboek maken. De huidige leerlingen van de school nemen op maandag 5 april afscheid van het gebouw. Nog de zelfde dag gaan ze gezamenlijk naar de noodlokalen die aan de Koninginnelaan (achter De Pil) gereed zullen staan. Op 1 en 2 april wordt de inboedel al daar heen verhuisd. Aan de Koningin nelaan zullen de kinderen tot waarschijnlijk het einde van dit jaar onderricht krijgen. Daarna keren ze terug naar de St. There- siastraat, waar dan een gloed nieuw schoolgebouw met tien klaslokalen en .verder onder meer een kantine, een speellokaal en een lift zal staan. Nog een goeie maand en dan gaat het gebouw van De Driesprong te gen de vlakte. Foto: Soester Courant. Het bestuur van de Stichting Ka tholiek Onderwijs Soest en Soesterberg (SKOSS) gaf twee jaar geleden de voorkeur aan nieuwbouw boven renovatie en uitbreiding. Om het plan finan cieel haalbaar te maken, werd de bouw van twee villa's in het plan opgenomen. Deze komen te staan op het grasveld naast de school, dat inmiddels een woonbestem ming heeft gekregen. Zoals eerder in deze krant al aangekondigd vindt op woens dag 10 maart in de Rank (ach ter de Wilhelminakerk, Soes- terbergsestraat 18) een forum avond plaats over 'Christen zijn in de praktijk'. De bijeenkomst begint om 20:00 uur. Tijdens deze avond gaat burge meester drs. J.J.L.M. Janssen in op het christen zijn in de praktijk van de bestuurder. Majoor A.M. Bos hard (Leger des Heils) spreekt over het christen zijn als heilsol daat en hervormd predikant ds. R. Bartlema (van de Oude Kerk) be licht de theologische invalshoek. De avond wordt georganiseerd door de Commissie Vorming en Toerusting van de hervormde, ge reformeerde en rooms-katholieke gemeenten van Soest-Zuid. De in leidingen worden voorafgegaan door een inleiding van voorzitter J. Roest. Na de inleidingen vindt een forumdiscussie plaats. Tijdens de inleidingen komen ant woorden op vragen aan de orde, als: Wat onderscheidt een christen van een niet-christen? Hoe bejege nen we onze medemens? Wat be tekent verzoening in onze relatie met onze medemens. Welke keu zes maken we als christen? Zijn politiek en christendom aparte werelden? De inleiders zullen voorbeelden gebruiken om hun persoonlijke visie en ervaringen toe te lichten. Meer informatie: mevrouw J. Rip, SS 6022150, of J. Roest, SS 6018355. 'Het is echt een heel andere winkel,'zegt banketbakker Jan Dogterom van de Soesterberg- sestraat. In enkele weken is de winkel volledig verbouwd en anders ingericht. Morgen gaat de (voor)deur - die een stukje naar links verplaatst is - weer open. In de afgelopen periode was de bekende banketbakkerswinkel van Voor het derde jaar alweer sluit jeugdtheaterschool Antares de theaterlessen af met een pre sentatie in De Klarinet. Twee groepen, met kinderen in de leeftijd van 8 tot 12 jaar, zullen de stukken 'Elf' en 'Bende' gaan opvoeren. Achter de schermen wordt druk overlegd, onderzocht, gekeken en nog meer gepraat, maar con creet is er nog niets te zeggen over wat er na 1 september in het gebouw van de polikliniek aan het Dalplein zal komen. Per die datum zal Meander Medisch Centrum de poli slui ten. Van de huidige activiteiten blijven dan alleen over radiologische on derzoeken ten behoeve van huis artsen en bloedprikken. Maar na 1 september worden er geen spreekuren meer gehouden, ter wijl voor de oogheelkunde de pa tiënten zijn aangewezen op het speciale oogheelkundig centrum op de locatie Baarn van Meander MC. In overleg met onder anderen de gemeente Soest, de huisartsen, de verzekeraars en de verpleeghuizen bekijkt de directie van Meander MC welke zorgverlening er straks mogelijk is in het huidig gebouw van de polikliniek. 'Geen zieken huisactiviteiten, maar wel aanpa lende zaken die een snijvlak heb ben met de eerste en de tweede lijn, het ziekenhuis en de huisart sen', zegt Jeroen Hurkens, woord- Sinds de oprichting in 2001 heeft docente Carine Davelaar veel kin deren en jongeren uitgedaagd zich zelf te ontplooien op het toneel. Met fantasie, creativiteit, beweging en veel plezier worden de toneel lessen vormgegeven. De leerlingen durven zich te bewegen in de ruimte, kunnen 'iemand anders' spelen en durven voor een groot publiek te gaan staan. Hoe dat laatste uitpakt is dinsdagavond 9 maart vanaf 19:15 uur te zien in De Klarinet, Klarinet 39. De en tree is gratis. Naast deze twee groepen is er ook een groep voor jongeren gevormd. Jongeren in de leeftijd van 12 tot 14 jaar repeteren momenteel aan een stuk dat op 8 april in het thea ter van de Brede Bibliotheek wordt opgevoerd. De entree hiervoor be draagt drie euro. Na afloop van de presentaties is er, zoals elk jaar, de gelegenheid om je meteen (weer) aan te melden voor het volgend seizoen. Iets wat tot nog toe veelvuldig gebeurt. Daarnaast kun je ook met Antares kennis maken door een korte workshop te volgen die later dit seizoen wordt gegeven. De groe pen van Antares hebben les op maandagmiddag (6/7 jaar en 12/ 14 jaar) en dinsdagmiddag (8/9 jaar en 10/12) jaar. Bij Better Bodies wordt sinds zondag geroeid voor de Neder landse Hartstichting en dat blijft zo tot zaterdagmiddag. De Health Club neemt deel aan de landelijke Men's Health RowingChallenge, maar spon sort tevens een goed doel: de Nederlandse Hartstichting. Teams van tien deelnemers (da mes, heren of mixed) kunnen er aan meedoen. Ze moeten geza menlijk 42.195 meter afleggen en mogen zelf bepalen wanneer ie mand wordt afgelost. Uiteraard gaat het erom welke ploeg de min ste tijd nodig heeft. Een mixed-team, bestaande uit le den van Better Bodies, beet zon dag de spits af en kwam uit op een tijd van 2 uur en 29 minuten. Van avond begint om 18:30 uur een damesteam aan de marathon en zaterdag 6 maart komt er nog een mixed-team in actie. Maar Better Bodies hoopt tegelij kertijd veel geld in te zamelen voor de hartstichting. De teams kunnen zich laten sponsoren en daarnaast wordt er in de sportschool aan het Weteringpad een collectebus neer gezet, waarin bezoekers een bijdra ge kunnen storten. De laatste roeiploeg zal zaterdag 6 maart rond 12:30 uur klaar zijn. Meteen daarna wordt de totale op brengst van de actie overhandigd aan een vertegenwoordiger van de Nederlandse Hartstichting. In het groene Baarn realiseert Eemland Wonen stijlvolle koopappartementen: Eemborg Zuid en Eemborg Noord. Koopappartementen waarin de zekerheid van kwaliteit sa mengaat met het plezier van zorgeloos wooncomfort. De appartementen Eemborg Zuid zijn gelegen tussen de bestaande bouw aan de Drakenburgerweg en de Professor Fockema Andreae- laan in Baarn, waar op de begane grond een kinderdagverblijf ge combineerd wordt met een zorg voorziening voor ouderen en een praktijkruimte. Daarboven komen 9 ruime koopappartementen. Aan de achterzijde bevindt zich de be sloten en fraai aangelegde binnen tuin. De 5 nieuwbouw koopapparte menten Eemborg Noord 'bekro nen' de westelijke vleugel van het complex aan de Drakenburgerweg. Deze vleugel wordt zo compleet gerenoveerd dat van een totaal nieuw appartementencomplex ge sproken kan worden. Een fraaie architectuur, solide bouw, perfec te isolatie, zorgvuldige materiaal keuze en afwerking. Koopsommen vanaf 172.500,00 v.o.n. tot 347.400,00 v.o.n., waarbij een garage optioneel is. Info-middag Belangstellenden zijn op vrijdag 5 maart van 14:00 tot 17:00 uur van harte uitgenodigd op de info-mid dag aan de Professor Fockema Andreaelaan te Baarn. Uitgebrei de informatie is aan te vragen bij Van Berkum Makelaars uit Baarn, SS 035-541 84 45, en Schoeman Makelaars uit Soest, SS 035-603 62 82. Zie ook: www.eemborg- baarn.nl. voerder van Meander MC. Zolang er nog geen zekerheid is over welke activiteiten dat wor den, doen de gesprekspartners geen mededelingen daarover. Hurkens: 'Er gebeurt wel degelijk een hele hoop, maar we gaan geen voorbeelden noemen. An ders wordt iets genoemd, terwijl dat misschien uiteindelijk toch niet doorgaat.' Volgens hem hebben alle partijen de absolute wil om in de huidige poli een nieuw soort zorgcentrum te realiseren. Maar tussen droom en werkelijkheid zit een moeizaam traject dat moet worden over brugd. Het zijn vooral financiële haken en ogen die aan de ontwik keling ervan zitten. Van welke ac tiviteiten is het verstandig ze naar het Dalplein te verplaatsen en wie gaat ze betalen, zijn vragen waar de betrokken partijen voortdu rend tegenaan lopen. Schaalgrootte 'Wat je ook gaat doen, er moet een bepaalde schaalgrootte voor te krijgen zijn. Het moet wel zin vol en haalbaar zijn', zegt Hurkens die verklaart dat iedereen hoopt dat er eind april duidelijkheid ver schaft kan worden. 'Of we er uit komen, weet ik niet, maar zou dat onverhoopt gebeuren, dan stap pen we allemaal met opgeheven hoofd uit het overleg. Iedereen heeft de beste intenties. Alle op ties worden nu verder uitgewerkt.' Meander Medisch Centrum zal hoe dan ook een link houden met de toekomstige activiteiten, al was het alleen maar omdat het pand eigendom is van het ziekenhuis. Maar volgens Hurkens is het ook nog steeds de bedoeling dat Meander de regie in handen houdt, precies zoals eerder is afge sproken met de gesprekspartners. Vast staat volgens Hurkens te vens, dat de nieuwe activiteiten ongeacht hun aard niet het hele gebouw zullen vullen. Er blijft in ieder geval fysieke ruimte over. Meander zoekt als eigenaar daar om op eigen houtje alternatieven en denkt daarbij aan bijvoorbeeld een zelfstandig behandelcentrum. Dat zou kunnen betekenen dat een privé-kliniek er ook onderdak krijgt. 'Je ziet op dit gebied nieu we ontwikkelingen in het land. Ook de minister geeft aan, dat we in Nederland op zoek moeten naar nieuwe vormen van zorg. Wij onderzoeken nu de mogelijkhe den daarvan.' www.rabobankonline.com Ongeveer 30 uur per week. Leeftijd 40/50 jaar Flexabiliteit en ervaring zijn een must!! Sollicitaties alleen schriftelijk met toevoeging van recente pasfoto en c.v. T.a.v .Ine Berens KONINGINNELAAN 22 3762DE TEL. 035 6025996 WWW.SOPHIAVANAMERSFOORT.NL De commandant van het Re gionaal Militair Commando Midden biedt de gemeente Soest in het kader van de vie ring van het 975-jarig bestaan van Soest een relatieconcert aan. Op vrijdag 19 maart speelt het Trompetterkorps der Bereden Wapens in de Petrus en Pauluskerk licht klassieke muziek, populaire melodieën en bewerkte marsmuziek. De toegang is gratis. Het Trompetterkorps der Bereden Wapens is één van de vier muziek korpsen die de Koninklijke Land macht heeft. De ca. 40 beroeps muzikanten tenen in het relatie concert dat zij tot veel meer in staat zijn dan de traditionele mars muziek en militaire signalen. In een avondvullend programma ver zorgen zij een gevarieerde muziek avond. Zijn niveau bewees het korps onder meer tijdens de we reldberoemde taptoe in het Schot se Edinburgh. Maar ook was het korps te bewonderen tijdens de inmiddels ook alom bekende Tap toe Breda. Iedereen is op 19 maart vanaf 19:30 uur van harte welkom om het optreden van het Trompetter korps bij te wonen. Toegangskaar ten zijn gratjs, maar het aantal plaatsen is beperkt. De kaarten zijn vanaf 5 maart verkrijgbaar bij: VWSoest, Steenhoffstraat 9B; Brede Bibliotheek Soest, Willaert- straat 49; Primera 'Zuid', Zuidpro menade 3, en Primera 'de Beer', Tamboerijn 7. RMC Midden De commandant van het Regio naal Militair Commando Midden (RMC Midden) is gebiedsverant- woordelijk voor de provincies Utrecht en Flevoland in geval van calamiteiten. Als militaire bijstand nodig is, zal het RMC Midden nauw samenwerken met de pro vinciale en gemeentelijke besturen van het getroffen gebied. In Soest zijn militaire activiteiten meer uit zondering dan regel. Daarom wil de commandant van het RMC Midden de relatie met de bevol king graag op een andere manier onder de aandacht brengen. Een prettige manier om elkaar enigs zins te leren kennen is een concert. Het Comité 975 jaar Soest heeft, samen met tientallen organisaties en vrijwilligers, een programma voor 2004 gemaakt voor alle Soes- ters en geïnteresseerden. Een Het Trompetterkorps der Bere den Wapens. Soest-Zuid alleen 'achterom' be reikbaar en kwamen de klanten via het garagepad aan de kant van de werkplaats binnen. Daar was tijde lijk een soort 'noodwinkel' inge richt, zodat de verkoop zoveel mogelijk ongehinderd door kon gaan. Maar nu is de 'echte' winkel dan toch klaar en wat meteen opvalt is de zoveel huiselijker sfeer, met o.a. houten balken aan het plafond, te gels en oud-Hollands stucwerk, en de toepassing van meer hout en steen, in plaats van de spiegels en glasplaten die tot dusver het beeld bepaalden. Ook zijn er een paar nostalgische snufjes, zoals oude boerderijraampjes in de achter wand en een oude deegtrog als bij zonder verkooppunt. Het interieur is ook totaal 'omgegooid': de toon bank bevindt zich nu bijvoorbeeld aan de andere kant. De inrichting is vooral bedacht door zijn vrouw Myijam, meldt een trotse Jan Dogterom. 'Ze is heel goed in sfeer maken.' De klanten moeten zich thuis voelen, vinden Jan en Myrjam, en het ge zellig vinden om in de winkel te komen. Banketbakkerij Dogterom is al ja- Jan en Myrjam Dogterom met hun jongste spruit Femke, in het interieur van de nieuwe winkel. Foto: Soester Courant. ren een bekende naam in Soest. In 1955 nam vader A. Dogterom de banketbakkerij van Schaddelee - destijds een begrip in Soest-Zuid - over, die al vanaf de jaren dertig aan de Torenstraat gevestigd was. Oudere Soesters herinneren zich dat ongetwijfeld nog goed. Sinds de opening van het nieuwe winkel centrum in Zuid - zo'n twintig jaar geleden - is de banketbakkerswin kel, inmiddels onder leiding van Jan, gevestigd aan de Soesterberg- sestraat 53. Vader Dogterom is helaas zeer onlangs overleden. 'Het is echt jammer dat hij de nieuwe zaak niet meer heeft ge zien,' aldus Jan. De heropening van de winkel wordt gevierd met een aantal zeer smakelijke en voordelige aanbie dingen. Bijvoorbeeld de bonbon blokjes, een heel nieuw product, 'en net zo lekker als gewone bon bons, maar veel scherper geprijsd,' aldus Jan Dogterom. Zie ook de advertentie elders in deze krant. Dankzij massale steun van het bedrijfsleven hoopt de Stich ting Kinderhulp Tsjernobyl nog dit jaar het tehuis voor weeskinderen geheel gebruiks klaar te hebben. Op zaterdag 10 april wordt een vrachtwagen op pad gestuurd om tal van bouwmaterialen in de Wit- Russische hoofdstad Minsk af te leveren. De afgelopen maanden hebben ondernemingen tal van materialen beschikbaar gesteld. Zoals sanitair, tegelwerk en gipsplaten, maar ook behang, verf en andere noodzake lijke spullen. Richard Voortman, sinds oktober als vrijwilliger aan de stichting verbonden, heeft ervoor gezorgd dat deze fysieke vorm van hulpverlening in een stroomver snelling geraakte. Hij bezocht tal van bedrijven met het specifieke verzoek om materialen ter beschik king te stellen. In Minsk heeft de stichting al en kele jaren een huis in bezit. De af werking ervan wordt ter plekke gerealiseerd door lokale mensen. De stichting, opgericht door het echtpaar Heine en Hieke Tolsma, hoopt dat de opening dit jaar zal plaatsvinden, zodat weeskinderen er kunnen worden opgevangen. Een echtpaar uit Wit-Rusland, dat zelf altijd al weeskinderen opving, zal Way Back Home gaan beheren. Intussen gaat Kinderhulp Tsjer nobyl onverdroten verder met de inzameling van hulpgoederen. Op dit moment is er, naast kinderkle ding en -schoenen, bijvoorbeeld ook behoefte aan rolstoelen (36-38 centimeter), pampers, schoolmate riaal en een generator die kan wor den ingezet bij stroomstoringen. Want die komen er nog wel eens voor. Deze week heeft Kinderhulp Tsjer nobyl in Soest pamfletten ver spreid met een oproep aan mensen om zich aan te melden als vrijwil liger. De stichting heeft hen nodig in het depot bij het sorteren en in pakken van de spullen die ze krijgt voor de hulpverlening. Per vrijwil liger gaat het om een ochtend per week van ongeveer vier uur. Verder kan de Stichting Kinder hulp Tsjernobyl altijd donaties ge bruiken ter dekking van de onkos ten. Wie een bijdrage wil leveren, kan dat doen via bankrekening 37.99.12.198 of giro 6704926. Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 breed scala aan activiteiten zal de revue passeren. Zo zullen er onder meer een cultuurfestival, een boe renbruiloft, een korenfestival en zelfs een speciale rechtszitting wor den georganiseerd. Dit is nog maar een kleine opsomming van het ge hele programma. Veel verenigin gen uit Soest en Soesterberg orga niseren dit jaar uiteenlopende ac tiviteiten, speciaal in het kader van 975 jaar Soest. In 2004 wordt gedurende het hele jaar de eeuwenlange geschiedenis van Soest tot leven gebracht. Zie ook: www.soest975jaar.nl. Het Politiekeurmerk Veilig Wonen® is er "voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij - ons in de winkel maar ook bij u thuis krijgen Montage verzorgen wij, maar kunt u ook zelf doen Meer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl of maak een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert, de preventieadviseurs van PROVAK SOEST. provak-pkvw@planet.nl of 035-6026900 Soesterbergsestraat 4 Soest POLITIE KEURMERK VEILIG WONEN

Soester Courant | 2004 | | pagina 5