TJES <rn I k Expositie in Groot Engendaal E 2200 euro voor de Blauwe Vogel Soest 50 jaar geledën| SCHIPPER 7 Winterse Superaanbieding! aterschapsvoorlichting roor volkstuinders Vrouwendag over handicaps ^ogterÓm *fb PAGINA 6 WOENSDAG 3 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 Aquarellen van bewoners &dWnkel qoeoezMt:,. - ;ers Wie vergelijkt leest de Soester Courant Maandagmiddag in Emmakerk VRIJWILLIGERSHULP NODIG? tandtechnisch laboratorium SCHRAVEMADE B.V. VLIEGENDE SCHOTELS SOESTER KNOLLEN Opbrengst 'kunstveiling' gehandicapten Meningen van onze lezers. Uw foto's direct afgedrukt van uw cd-rom of geheugenkaart 10x15 glans, Kodak Royal Paper L_ digitale fotoservice .fotoplus, altijd scherpe Sprookjesmiddag Het is tijd voor een bank met ruime openingstijden. sengers tijdens een repe- l"! 1 straat 9A, tel. 602 81 32 vorden in Nepal gebruikt alen bij allerlei rituelen -spiritueel-verhalend). an van een masker vergt I tijd. Uiteraard is dit af- van het materiaal, de n de vorm. Bij het maken kleimasker gaat men als werk. Klei wordt ver iet katoenvezels. Voor dit over een stenen mal wordt lakt de maker de mal even voorhoofd aan. Daarmee ij de god om toestemming afdruk van zijn gezicht te Nadat de gaten voor de i aangebracht worden nog ;en rijstpapier en gom aan- t. Bij al deze stappen moet sker steeds drogen. Pas san het masker beschilderd ct worden. Vereldwinkel zijn verschil- an deze maskers te zien en Ze komen uit Bakhtapur- Ook uit andere landen of lere materialen zijn maskers ig- winkel, Steenhoffstraat 9A, 1132; openingstijden: maan- 00-17:00 uur; dinsdag t/m tg 09:30-17:00 uur. inds kort is er in verzorgings bis Groot Engendaal een wis- selexpositie te zien van aqua rellen, gemaakt door een aan tal van de bewoners. Iedere Densdagmiddag wordt er Dor een groep enthousiaste ïideren getekend en geschil ferd. de Soester Courant oningruil versen andel Uiteraard gaat het tijdens deze schildermiddag niet alleen om het resultaat. Ook de gezelligheid met elkaar, het praatje en het kopje koffie zorgen ervoor dat deze mid dag altijd goed bezocht wordt. Sommige van de deelnemers heb ben vroeger actief geschilderd en zijn blij dat ze hun hobby onder begeleiding weer kunnen oppak- Waterschap Vallei Eem orga- iseert in de maart maart er voorlichtingsavonden voor rikstuinders. Het waterschap il uitleggen welke regels er elden voor percelen langs slo- n. Het gaat daarbij om de re- ris uit de zogeheten Keur en et Lozingenbesluit open teelt n veehouderij. ie Keur is een verordening van ihet waterschap waarin staat wat er el en niet langs watergangen lag. In het Lozingenbesluit staan nder andere regels voor de teelt m gewassen langs watergangen, "et Lozingenbesluit is erop gericht m de waterkwaliteit te verbete- :n. Met name agrariërs moeten kening houden met de regels uit 2t Lozingenbesluit. De regels zijn edoeld om minder bestrijding- middelen en meststoffen in het lootwater terecht te laten komen, laar ook hobbyboeren en -tuin- ers moeten de regels in acht ne- len. Daarom organiseert het wa arschap vier informatiebijeenkom- ten. In de regio Soest vindt de bij enkomst op dinsdag 23 maart (laats in Bunschoten, in de Eem- andhoeve, Bisschopsweg 5b. Iet waterschap organiseert de oorlichtingsbijeenkomsten in sa- lenwerking met de landelijke or- anisatie voor hobbytuinders lWN, die een dialezing geeft 'er milieuvriendelijk tuinieren, iteraard is er gelegenheid tot het .ellen van vragen. Volkstuin vere gingen en hun leden, en bij het faterschap bekende volkstuinders :bben een uitnodiging ontvangen. |e bijeenkomsten zijn gratis toe- inkelijk voor alle volkstuinders andere belangstellende tuin- ;rs. bijeenkomst begint om 20:00 De zaal is open vanaf 19:30 Dan is er koffie en thee. Na afloop is er tijd voor een praatje onder het genot van een hapje en drankje. Er is ook schriftelijke in formatie over het onderwerp be schikbaar. ken. Toch zijn er ook bewoners bij die voordien nog noöit een penseel hebben vastgehouden en die zelf verbaasd zijn over hun prestaties. Het schilderen beperkt zich niet alleen tot aquarellen. Afgelopen feestdagen is er bijvoorbeeld druk gewerkt aan het maken van 'Delftsblauwe' tegeltjes voor de schouw van de open haard in de recreatiezaal. Ook is er kortgele den serviesgoed beschilderd. De bedoeling is dat de werkstuk ken die nu in de hal en de gang van Groot Engendaal hangen re gelmatig worden gewisseld. Daar door blijft het voor bewoners en bezoekers leuk en boeiend om naar te kijken. Het is opvallend om te zien in hoe veel verschillende stijlen er ge werkt wordt. Schilderijtjes in klein formaat en teer van kleur worden afgewisseld door spontane, fanta sierijke werken die een plezier zijn om naar te kijken. De Vrouwenraad Soest organi seert komende maandag (8 maart) de Internationale Vrou wendag met een bijeenkomst in de Emmakerk, Regentesse- laan 2, die in het teken staat van 'Vrouwen met een handi cap'. Twee vrouwen, die zelf een visue- - le handicap hebben, komen maan dagmiddag aan het woord. Truus Jonker uit Almelo houdt een le zing over het thema en de cabare tière Charlotte Glorie verzorgt na de pauze het entertainment. De bijeenkomst wordt geleid door de voorzitter van de Vrouwenraad Soest, Lia van Veen. Yolanda van Tongeren zorgt voor de muzikale omlijsting. De toegang is gratis. In de Vrouwenraad participeren o.m. Passage, het Liberale Vrouwennet werk, de UW, het CDA-vrou- wenberaad, Vrouwen voor Vrede, het Katholiek Vrouwengilde en de Ned. Vereniging van Huisvrouwen. Ook de Turkse vrouwenvereniging is voor de bijeenkomst uitgeno digd. Dethemadag begint om 14:00 urn;. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 0249 Banketbakkerij jJSlL Het fwt is wij fnMf nid afgelopen! 2 PAKJES M VAN 4,20 VOOR t J Een HeerOjt tuchtiy HazcüwatifeÉtiAjc j 'v'-! 6 STUKS mi VAN 4,20 VOOR VS UrnJF J SOESTERBERGSESTRAAT 53 soest DEZE AANBIEDINGEN ZIJN GELDIG VAN HAANDAG 8 HAART T/M ZATERDAG 13 MAART 2004 BESTEDING VAN HET INKOMEN EN HET GEZÏNSCREDIET. Maandagavond sprak mr. Th. A. Fruin in het perceel Sinnemaplein 2 voor de afdeling Soesterberg van de Partij van de Arbeid over het onderwerp „Besteding van het in komen en het gezinscrediet". Voor bijna een ieder, zo ving spr. zijn lezing aan, is het inkomen beperkt, terwijl de behoeften onbeperkt zijn. Het is nu de kunst om het in komen zo te verdelen, dat men rond komt. De lopende uitgaven moeten direct uit de inkomsten bestreden kunnen worden. Voor de duurzame uitgaven als kleding, meubilair enz., waarbij het om betrekkelijk grote bedragen gaat, zou tijdig wat opzij moeten worden gelegd. Dit sparen is ech ter in de practijk moeilijk, ook weer omdat het inkomen beperkt is. Blijft dus over het kopen op cre- diet, dat zich allengs meer uitbreidt en geen verschijnsel is van armoe de, want wie niet kan aflossen, krijgt gewoonlijk ook geen crediet. Om aan deze behoeften tegemoet te komen ontstonden er afbeta lingszaken, dito kassen, banken enz. Nu de wet, ter bestrijding van woe ker, tegen uitwassen waakt, kan men wel zeggen, aldus spreker, dat 't afbetalingssysteem een groot voordeel is voor de consument, die dadelijk in 't genot wordt gesteld van wat hij nodig heeft, alsmede ook van belang voor de handel en industrie, wat dus de algemene welvaart verhoogt. Het argument, dat alles reeds van tevoren opgesoupeerd wordt, gaat niet op, daar in elke termijnaflos sing een stuk spaargeld zit. Wat wel nodig is, zo ging spreker voort, is een sanering van het cre- dietwezen. Als zodanig is centra lisatie in een gemeentelijken volks- credietbank een oplossing, waartoe verschillende gemeenten reeds zijn overgegaan. De voordelen hiervan zijn, dat men op de hoogte is met gezinnen in de gemeente en elk geval beoordelen kan; voorts dat men naar alle zijden relaties heeft en dat een lage rente in rekening wordt gebracht. In onze moderne maatschappij, zo besloot spreker zijn lezing, is een gemeentelijke volkscredietbank een onmisbare instelling om tege moet te komen aan een nuttige besteding van het inkomen. VERBETERING RIJKSWEG AMSTERDAM-T GOOI. De A.N.W.B. heeft de bijzondere aandacht van de Minister van Ver- Uit de Soester Courant van Vrijdag 5 Maart 1954 keer en Waterstaat gevraagd voor de rijksweg Amsterdam-'t Gooi. De A.N.W.B. wijst er op, dat zich op deze belangrijke route dagelijks een uitermate intensief verkeer af wikkelt, dat voor vele gedeelten van deze weg boven de veilige ca paciteit ligt. De A.N.W.B. zegt met waardering kennis van de plannen tot verbete ring van het weggedeelte Muiden- Naarden te hebben genomen, doch dringt ook met klem aan op spoe dige voorzieningen van andere ge deelten van deze weg. Hopelijk behoren wij in Soest ook tot 't A.N.W.B. als van de Minis ter. Hoeveel ongelukken zal onze rijks weg nog moeten opbrengen voor de slipgevaarlijke klinkerlaag wordt vervangen? HET MONUMENT. Er is een gemeenteraad, een vere niging van oud-illegalen, een Hoekman, een V.V.V. en waar schijnlijk zij ft er nog veel meer per sonen of verenigingen, die zich druk maken over het plaatsen van een monument ter nagedachtenis aan de gevallenen tijdens de Duit se overheersing 1940-1945. Ik geloof, dat ik namens alle nabe staanden spreek als ik zeg, dat het ons nu niet meer interesseert of dit monument op Braamhage, op de vuilnisbelt of ergens anders komt en dat wij eventuele uitnodigingen betreffende onthulling zeker niet meer zullen aanvaarden. Er is één ding, waarmee bovenge noemde verenigingen en personen en speciaal de redactie van de Soester Courant ons een heel groot plezier zou doen. Laten we geen woord en geen letter meer behoe ven te lezen betreffende het monu ment, het is niet nodig om ons te helpen herinneren, dat wij hen, die ons lief waren, verloren hebben. J. W. QUELLE. U bent te bitter mijnheer Quelle. U gelooft te veel als U meent na mens alle nabestaanden te spreken. Uw bitterheid is begrijpelijk, doch dit mag niet verhinderen, dat het monument ter nagedachtenis aan hen die vielen, zal komen. Liefst niet ergens achteraf, doch in ons midden, opdat we ons blijven herinneren het offer, dat onze do den brachten voor onze vrijheid, die het ons weer mogelijk maakte onze mening vrijuit te zeggen. Red. De Blauwe Vogel, het dagver blijfvoor meervoudig complex gehandicapte kinderen aan de Bosstraat, heeft vorige week een 'reuzencheque' ter waarde van 2200 euro in ontvangst mogen nemen. Dat was de op brengst van de 'kunstveiling', die eind vorig jaar in Soest was gehouden. De veiling werd georganiseerd door het CCG-Soest, de Cliënten raad Chronisch zieken en Gehan dicapten Soest, het 'platform' dat plaatselijk de belangen behartigt van gehandicapten en langdurig zieken. Dat gebeurde ter gelegen heid van het Europees Jaar van de Gehandicapten, dat ook in Soest met diverse activiteiten gestalte heeft gekregen, zoals de veiling, die in het museum Oud Soest werd gehouden met burgemeester Jans sen als veilingmeester. Mede dank zij een schenking van de Rabobank liep de opbrengst op naar 2200 euro. Die werden door voorzitter Kees Vroon en secretaris Chris Schrijver van de CCG en Frans Bos namens het lokaal comité Jaar van de Ge handicapten Soest (van wie initia tiefneemster Marlies Bouten we gens ziekte helaas ontbrak), over handigd aan Blauwe Vogel-mana- Keukens, Maatwerk-kasten, Parketen Lamelplafonds Voor sfeer, ontwerp, aandacht en kwaliteit Industrieweg 12 Soest 035-6029468 www.schipper-soest.nl ger Hans van der Mispel. De fees telijke plechtigheid vond plaats met een flink aantal bezoekers van de Blauwe Vogel als getuigen. In de Blauwe Vogel verblijven da gelijks kinderen in de leeftijds groep van anderhalf tot 17 jaar, die zowel lichamelijk als verstandelijk en emotioneel gehandicapt zijn. Het dagverblijf - onderdeel van de Amerpoort/Asvz - gaat het be drag waarschijnlijk gebruiken om er een speeltoestel mee aan te schaffen voor in de tuin. Volgens V.l.n.r. Frans Bos, Chris Schrij ver, Frans v.d. Mispel en Kees Vroon tijdens de overhandiging van de symbolische 'reuzencheque' aan de Blauwe Vogel. Foto: Soester Courant. Van der Mispel zijn dat soort toe stellen, die speciaal gemaakt moe ten worden, bijzonder kostbaar. Het normale budget is lang niet toereikend voor dat soort aan schaffingen. SPECIAALZAKEN per foto, geen openingskosten, 3 t/m 7 3 maart B INDUSTRIEWEG 5 Mg Van Weedestraat 85 3761'CD'Soest T: 035 601 39 17 www.fotoswager.nl Kinderen kunnen zich woensdag 3 maart laten schminken als een goe de fee, Sneeuwwitje, Roodkapje of ieder ander favoriet sprookjesfi guur. De Vrije Teugel staat dan tussen 14:00 en 16:00 uur in het teken van sprookjes tijdens de we kelijkse inloopmiddag. Wie dat wil, mag een sprookje naspelen op het podium. Deelname aan deze activiteit aan het Vedelaarpad kost 2,50. De kassa gaat om 13:45 uur open. ÏINDS 1956 Nieuw Katoenlook, hoogpolige tapijttegels. !ü&van €10,95 voor €7,25 cv.ckvanHeugten.nl of bel 0318-571225 voor gratis kleurenbrochure 1000 mJ tapijttegelshowroom Utrechtseweg 4, Renswoude Altijd ±200.000 tapijttegels voorradig Nieuw v.a. €2,35 p.t. SOxSOcm Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 7