1 ragen g Kunstmagneetschool 'De Egelantier' Een groene, gezellige en veilige buurt door actie Zomerschoon Ook kinderdagverblijf in De Plantage op 't Ho DE SCHOOL IN DE PLANTAGE KRIJGT EIGEN NAAM TERSCHAP °^ersc^° - Toeristisch vrijwilligers werk voor 50 ers (m/v) in Eemland Geniet van nu en Sater, pak die ton voor groen en water Activiteitenagenda De Kwekerij rt 2004 Pagina 7 woensdag 10 maart 2004 Pagina 3 lelstellingen zijn en ppelijke effecten zijn. 1EE ordt gemaakt door ital raadsleden die rwerp, ondersteund er van de gemeente, /ordt vervolgens maatschappelijke rokkenen. Zij krijgen rer het onderwerp en van dit overleg ta, die tot slot ter egd aan de hele eid is vervolgens in en wethouders, vooraf aangeeft waar- leid moet voldoen, beleid. Burgemeester en beleid maken, dat lijnen die de raad 1 heeft daarom ook i bekijkt achteraf of orwaarden is voldaan. y wei i ?/oep Cultuurvisie De nieuwste openbare basisschool van Soest heeft een naam gekregen: De Egelantier. Een naam die niet zomaar gekozen is... Kinderen van de Desmund Tutu-school en van de Klimop togen de laatste dag voor de voorjaarsvakantie met een kleurig versierde doos naar het gemeentehuis. Straks in de raadzaal, moest Pinar uit groep 5 van de Desmond Tutu- school zich in die grote doos verstoppen. Zodra Veli en Emre de doos hadden open gemaakt, moest Pinar uit de doos tevoorschijn springen. Het naambord van de nieuwe school in haar handen; een stralende glimlach op haar als wilde roos geschminkte gezicht. TROMPETGESCHAL In de raadzaal waren verschil lende mensen verzameld. Ze zagen Juf Marijke Kemp en Meester Dirk Schuiling hun eigen directeuren en andere juffen die ervoor zorgden dat alles goed verliep. En een mevrouw met krullen, die ze wel eens eerder hadden gezien. En natuurlijk wethouder Harry Witte. Hendrik Jan Houtsma van de Muziekschool stond al klaar om met zijn trompet de cere monie te beginnen. Hij zette letterlijk de goede toon: zijn trompetserenade klonk als een klok en liet gelijk zien dat op die nieuwe school het muziek onderwijs een belangrijke plaats in zal nemen. Evenals drama, tekenen en handenar beid. Vandaar ook dat ze de truc met die versierde doos deden. Een act, die hartstikke goed verliep. Pinar kwam precies op tijd stralend als een Egelantier elfje uit de doos en hield het bord met de naam zo vast, dat iedereen die goed kon lezen: De Egelantier. BLOEMRIJK ONDERWIJS Vroeger, in de middeleeuwen, waren er kunste naars die zich bezig hielden met redenaarskunst. Die rederijkers schreven prachtige toespraken, verhalen en gedichten. Er was één heel beroemd clubje: rederijkerskamer De Egelantier. Daar is de nieuwe school een beetje naar vernoemd, kinderen krijgen er veel les in kunst. Bovendien begint een van de schrijfsels van die rederijkers met 'In liefde bloeiende...'. En dat vonden de meesters en de juffen natuurlijk prachtig en heel toepasselijk. De Egelantier is .ook de naam van een mooie, wilde roos. Daar is de school dus ook naar ver noemd; de straten in de omgé ving hebben allemaal namen van planten of bloemen. Bovendien past zo'n groene naam natuurlijk heel goed bij de naam van het gebouw waar de nieuwe school in komt. Dat gebouw heet De Plantage. ECHT HELEMAAL NIEUW De nieuwe, openbare school in Breed Educatief Centrum De Plantage is in meerdere opzichten een nieuwe school. Gevestigd in prachtige nieuw bouw en werkend vanuit het beproefde, maar zeer eigentijdse onderwijsconcept van de kunst magneetschool. De kunstvakken hebben hierin een prominente rol. Voor de kinderen van de Desmund Tutu-school en de kinderen van de Klimop wordt dit hun nieuwe school. Hun oude scholen worden namelijk opgeheven. Toch is De Egelantier geen samensmelting van Klimop en Desmund Tutu- school. "We verwachten ook veel nieuwe aanmeldingen", zegt directeur Marijke Kemp, "de eerste hebben we al binnen en we verwachten er nog meer. Voor ouders die ook belang hechten aan dé kunstzinnige ontwikkeling, wordt dit een ide ale school. Met veel muziek, en toneel, handenar beid en tekenen." "Ik ben benieuwd bij wie ik in de klas kom", zucht het jongetje dat naast haar staat. Na de zomervakantie weet hij het. i dan probeer je daar waarbij je natuurlijk je gelijk wilt inbrengen", n maar tegenover 3ts tot stand", vult t het lokale politieke bent heel erg betrokken gebeurt en maakt keuze plaats moeten vinden", s niet allen maar saai chien denken. Bij de eleien en plezier maken." mooi dorp en het is vqor kunnen zorgen dat Ieder jaar vindt de actie Zomerschoon plaats in de gemeente Soest. Zomerschoon is een opruim-, her- stel- en opknapactie om de buurt waarin u woont groener, gezelliger, schoner en veiliger te maken. Iedereen kan zich aanmelden. In 2004 is Zomerschoon voor de scholen op vrijdag 14 mei en op zaterdag 15 mei voor bewoners. Met onderstaande bon kunt u zich aanmelden. dan komt u in aanmerking voor de prijs van honderd euro. En niet de gemeente, maar u zelf bepaalt waar u die honderd euro aan uitgeeft. Enkele voorbeelden: een groep bewoners van de Smitsweg bindt het hele jaar de strijd aan tegen zwerfvuil. Reden voor de gemeente Soest om ze te belonen met de straat- stuntprijs. Zij kochten voor dit geld een picknicktafel. Met het geld van de straatstunt prijs van het Boekweitland werden stoeptegels - met lieveheersbeestje - 'Tegen Zinloos Geweld' geplaatst. Ook de kruidentuin werd weer onder handen genomen. kenland? emma, kiezen tussen cul- m natuur. Griekenland. ;en. Rugzak mee, de stilte 'Absoluut sushi." soms ook de auto." ;sen misschien alleen als f beroep? een uit de hand gelopen wel veel wijkgericht, Dor dorp." "Inwoner." n goede film." woon heerlijk ontspannen." I U bepaalt zelf hoe en wat u doet. De afgelopen jaren zijn er verschillende activiteiten geweest, zoals zwerfvuil opruimen, bloembakken beplan ten en neerzetten, éénjarigen inzaaien of inplan ten, een buurtfeest organiseren, de zandbak leeg scheppen of een anti-hondenpoepactie voeren. Op www.zomerschoon.nl vindt u meer ideeën. DOE MEE, VUL DE BON IN U kunt zich inschrijven als individu of als groep. Samen met buren, familie, vrienden of de leden van de club waarvan u lid bent. "Wat voor Zomerschoonplannetje mensen ook hebben, we helpen ze graag", stelt Benike van der Ploeg, wijkcoördinator bij de gemeente Soest. "Vaak is er niet eens zoveel geld nodig en is het beschikbaar stellen van materialen al j Ja, wij doen mee aan Zomerschoon op voldoende. Met enthousiasme krijg J je vaak heel veel j voor elkaar. De eer- ste jaren lag de aan- j dacht vooral bij het schoonmaken van de j buurt; vandaag de J dag is het veel J I belangrijker dat buurtbewoners samen initiatieven j ontplooien en elkaar leren kennen. Dan j ontstaat vanzelf meer betrokkenheid met de buurt en I durven mensen I elkaar sneller aan te spreken op bepaalde zaken." J Ook in 2004 worden J weer straatstuntprij- zen uitgeloofd. Organiseert u samen 4 met de buren iets cyri vrijdag 14 mei 2004 (alleen voor scholen) zaterdag 15 mei 2004 Naam contactpersoon: Adres en postcode contactpersoon Telefoonnummer: Naam groep: Ik/wij doe(n) mee metpersonen Ik/wij begin(nen) omuur en eindigen omuur Ik/wij ga(an) de volgende actie doen: Ik/wij ho(o)p(en) dat de gemeente Soest het volgende kan doen: Stuur dit formulier voor 7 april 2004 retour naar: Gemeente Soest, t.a.v. Benike van der Ploeg goeds voor de buurt, Antwoordnummer J 20,_3760 VB_ Soes_t_ MICKEY'S KINDERDAGVERBLIJVEN OPENT 2E VESTIGING IN SOEST Mickey's kinderdagverblijven bestaat tien jaar en heeft, verspreid over Midden Nederland, inmiddels tien kinderdagverblijven. Na de zomervakantie opent Mickey haar elfde kinderdagverblijf in Soest! Voor een aantal Soesters is Mickey's kinder dagverblijven al lang geen onbekende meer. Mickey's heeft in Soest al een vestiging in de Di Lassostraat. De ouders en de kinderen die gebruik maken van die opvang, weten dus al hoe leuk, veilig en flexibel Mickey's is. Zodra het zwangerschapschapverlof van moeders er op zit, kunnen baby's bij Mickey's terecht. En totdat kinderen de leeftijd hebben om naar de basisschool te gaan, verzorgt Mickey's maar wat graag de verzorging van uw kleintje(s). Want Mickey's kinderdagverblijven noemt zich 'een uniek bedrijf met als doelstelling mede te voor zien in de behoefte van ouders aan goede en passende kinderopvang'. NAAR DE PLANTAGE In breed educatief centrum De Plantage - het nieuwe gebouw dat aan de Smitsweg in Soest verrijst - start Mickey's na de zomervakantie met een baby- en een peutergroep. De babygroepen zijn heel bewust klein gehouden: negen kinderen op twee begeleiders. "Gediplomeerde begeleiders", vertelt Sacha Bakker-Sluyter trots. Sacha werkt sinds kort bij Mickey's op de afdeling Communicatie en omdat Margit Thijn (de directeur van Mickey's) op wintersport is, voert Sacha even het woord. "Vanaf achttien maanden gaan de kinderen naar de peutergroep. De baby- en de peutergroepen komen elkaar namelijk regelmatig tegen. Baby's kennen de leidsters al en ook de kinderen uit hun nieuwe peutergroep zijn geen onbekenden. De overstap verloopt dus heel natuurlijk. Ook de peutergroepen zijn klein en voor kinderen heel overzichtelijk. Twee vaste begeleiders op een groep van hooguit 14 peuters." NATUURLIJKE ONTWIKKELING Mickey's kinderdagverblijven werkt met een inmiddels beproefd concept en een degelijk peda gogisch beleidsplan. "Contact met de ouders vin den we heel belangrijk", vertelt Sacha. "We doen er alles aan om de aan ons toevertrouwde kinderen veiligheid en vertrouwen te bieden. Alleen van uit die basis kunnen kinderen zich goed ontwik kelen. Kinderen hebben meer nodig dan een schone luier en een volle maag. Positieve aan dacht en knuffels zijn minstens zo belangrijk." In De Plantage betrekt Mickey's een prachtige ruimte. "Eén van de redenen, waarom we erg veel zin hebben in deze nieuwe vestiging. De ruimte is heel mooi en we beschikken daar straks over de meest fantastische voorzieningen." De samenwerking met de andere instanties in De Plantage, is een andere reden waarom ook Mickey's uitziet naar de opening van dit breed educatieve centrum. "Die samenwerking biedt natuurlijk allerlei mogelijkheden", vertelt Sacha, "want ook al zijn ouders die hun kind naar ons brengen natuurlijk absoluut niet verplicht hun kind later ook naar de in De Plantage gevestigde basisschool en buitenschoolse opvang te brengen, die mogelijkheid bestaat wel. En het is natuurlijk heel mooi als de overstap naar de basisschool en de buitenschoolse opvang, voor kinderen zo natuurlijk mogelijk verloopt. Dat is precies waar Mickey's voor staat: veilige, vertrouwde en zo flexibel mogelijke opvang, opdat elk kind zich optimaal kan ontwikkelen." De stichting Eemlijn exploiteert met vrij willigers de fietsboot, die van mei tot en met oktober een toeristische lijndienst onder houdt over de Eem en het Eemmeer. De bemanning van de fietsboot kan nog verster king gebruiken. 50+ers die het liefst twee dagen per week als vrijwilliger op de fietsboot willen werken, kunnen de komende maanden worden voorbereid op hun taak. Zij ontvangen eemverteltraining, leren als gastvrouw of gast heer op te treden, leren hoe zij het schip moe ten vastleggen bij het aanmeren, hoe de moto ren worden gestart, hoe de kaartverkoop gaat, enz. Het is zeer bevredigend werk, met lange werkdagen (09.00-18.00 uur) dat in Amersfoort begint en eindigt. FIETSREISLEIDERS Nieuw: stichting Eemlijn wil met 50+ers (m/v) een nieuw project opzetten 'Betrap Eemland' (op twee manieren te verstaan) en zoekt daar voor vrijwilligers die zich de komende maanden willen scholen als fietsreisleiders. De fietsreis- leiders gaan in tweetallen met geïnteresseerde fietsers op pad in Eemland. Zij kunnen een stukje gebruikmaken van de fietsboot en fiet sen verder een mooie route naar een interes sant fietsreisdoel in Eemland. Onderweg ver tellen zij hun gasten een paar keer bijzonder heden over het landschap. Fietsreisleiders moeten bereid zijn om een of twee tochten per week met gasten te maken. Mogelijk kunnen zij vanuit hun eigen woonplaats vertrekken. Interesse? Schrijf of mail met Han Gerlings, secretaris van stichting Eemlijn, Delilaplein 6, 3816 RG Amersfoort, of mail: hangerlings@zonnet.nl VERGADERDATA WIJKBEHEERTEAM DE ENG 30 maart 27 april 25 mei 29 juni De vergaderingen vinden plaats om 19.30 uur in De Schoof, Molenstraat 142 Soest. Contactpersoon is Benike van der Ploeg, wijkcoördinator gemeente Soest, telefoon (035) 609 37 15. VERGADERDATA WIJKBEHEERTEAM SMITSVEEN 25 maart 22 april 27 mei 24 juni 26 augustus 30 september 28 oktober 25 november 16 december De vergaderingen vinden plaats om 19.30 uur in de Klimopschool aan de Weegbreestraat 104-106 Soest. Contactpersoon is Carrien Eenhoorn, wijkcoördinator gemeente Soest, telefoon (035) 609 34 83. Met deze leus is de gemeente Soest in 2003 begonnen met een stimuleringsregeling rond om het gebruik en de aanschaf van regentonnen en com- postvaten. De regeling geldt nog tot december 2005! Besparen van drinkwater en tegengaan van verdro ging van de bodem zijn belangrijke doelstellingen voor onze samenleving de komende jaren. Ook het tuinieren zonder gebruik te maken van chemische bestrijdingsmiddelen en van kunstmest draagt daar aan bij. Een gezonde tuin en bodem heeft minder water nodig in droge periodes en ook spoelt er geen gif uit naar het grondwater en het diepe grondwater. Natuurlijk is het ook gezonder voor uzelf. Dat u wilt bijdragen en meehelpen blijkt bijvoor beeld uit het eerste jaar van de actie en het snelle vollopen van de cursus milieuvriendelijk tuinie ren. De gemeente hoopt met het organiseren van de cursus milieuvriendelijk tuinieren en het opzetten van deze stimuleringsregeling voor regentonnen en compostvaten dat voor u de stap kleiner wordt om zelf te gaan composteren en de planten in uw tuin van regenwater te voorzien. Dat laatste scheelt jaarlijks gemiddeld toch zo'n 2200 liter kostbaar drinkwater dat anders in de tuin verdwijnt. WEGWIJZER NAAR DUURZAAM A PROFIJT Bezoek één of meerdere deelne- CW/J> mende winkeliers; S Laat u voor aansluiting van de ton en het zelf composteren adviseren door de winkelier. Ook voor hulpstukken en advies na aankoop kunt u I bij hem terecht; Vul na de aanschaf van regenton of compostvat* het speciale aanvraagfor mulier in dat u bij de kassa van de betreffende winkel kunt krijgen en waarmee u de BTW (19%) terug kunt vragen aan de gemeente Soest. Maak de kassabon aan het formulier vast voordat u hem opstuurt. Als u een compostvat aanschaft, vraag dan bij de kassa ook naar de folder 'GFT-Afval, u kunt het beter bevatten'. U kunt de folder ook aanvragen bij de gemeente Soest (zie colofon). elk huishouden heeft recht op 1 regenton en 1 compostvat. DEELNEMENDE DETAILLISTEN Regentonnen compostvaten Weikoop, Torenstraat 16,(035) 601 29 53 Vaarderhoogt, Dorresteinweg 72b, (035) 601 28 83 Big Boss, Nijverheidsweg 8, (035) 6013544 DAVO, Weteringpad 1-3, (035) 601 62 28 Provak Ceelen, Soesterbergsestraat 4, (035) 602 69 00 Regentonnen Karweihuis, Rademakerstraat 5, Soesterberg, (0346) 35 19 80 Compostvaten RMN (Reinigingsbedrijf Midden Nederland), De Schans 14, (035) 6039229 Tot 30 maart 2004 TENTOONSTELLING DUIMELIJNTJE Natuurbeleving rondom het sprookje 'Duimelijntje' (Duimeliesje) van Hans Christian Andersen. Ook in de maand maart staat deze tentoonstel ling nog in het milieucentrum opgesteld. De ten toonstelling en de opdrachthoeken erbij zijn bedoeld voor de oudste peuters en kleuters (3-6 jaar). Ouders en grootouders met kinderen in deze leeftijd zijn van harte welkom tijdens de openingstijden van het milieucentrum (dinsdag, woensdag en donderdag van 13.00 - 16.30 uur). Voor meer informatie over dit project en andere activiteiten van het milieucentrum de Kwekerij, neem contact op met onderstaande nummers. CURSUS MILIEUVRIENDELIJK TUINIEREN AL VOL! Vorige maand in Op 't Hoogt nodigden we u uit, nu al vol! We kunnen u wel op een wachtlijst voor vol gend jaar zetten. Om het komende tuinseizoen toch een frisse start in de tuin te maken, hebben we hieronder wat concrete doe-dingen voor in maart op een rij gezet. DOE-LIJSTJE VOOR MAART Oude stengels van vaste planten afknippen. Als het gras zichtbaar groeit, wordt het tijd om de eerste keer te maaien. Gazon beluchten of verticuteren. Gazon, border, rozen en hagen bemesten. Clematis terugsnoeien. Onkruid blijven wieden, ook onder hagen. Zomerbollen binnen in potten planten en aan de groei brengen. Eenjarige planten binnen voorzaaien. Rozen snoeien en meteen bemesten. Laagje compost over het gazon en in de borders verspreiden. Uitgebloeide bolletjes uit potten en bakken halen en in de tuin planten. Uien planten. Uitgebloeide bloemen uit violen halen. de Kwekerij ADRES: Molenstraat 157 Soest OPENINGSTIJDEN DE KWEKERIJ: dinsdag, woensdag, donderdag van 13,00 - 16.30 uur MEER INFORMATIE (tijdens kantooruren): Johan Simon (035) 609 32 02 of Henriëtte Steijn (035) 609 34 54 E-MAIL: milieucen trum@soest.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 15