www.smeeingbestelwagens.nl Soest na offday weer terug op aarde Soest-Soest iets uitgebreider WZ'49 weer met lege handen Verrassing Smeeing/BDC compleet of als ger. De Saegher zet WC met videocamera 'op scherp' TE SOEST: SOEST.NL Hees doet zichzelf te kort AUTO SMEEING 1FUTSAL Bas van Doorn weer op Eemweg TAFELTENNIS Shot verstevigt leiderspositie PAGINA 4L WOENSDAG 10 FEBRUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 17 riaart 2004 Gelaten blauwwitten krijgen voetballes van gretig NVC: 1-5 Atletiek en tennis terug op het programma jjOEST-SOÉiT zr informatie. Sensationele zege voor DVS Matig Zuidvogels gaat er met de buit vandoor soesterScourant j Van degradatie- tot promotiekandidaat j|||pETBAL-zondag PROCAR 1- brilcentrum nota iOKST Tel. "33 - *"1. Totally drivens VOOR NIEUWE OF GEBRUIKTE BESTELWAGENS: VW, MITSUBISHI, HYUNDAI, FIAT, ENZ., ENZ.... WC is in mei een van de te genstanders van Stam/ SoVoCo in de strijd om twee tickets naar de eredivisie. En de Vughtse coach Marcel de Laat is nu al boos op zijn collega Derk de Saegher. Aanleiding is een 'video-in cident' tijdens het duel tus sen Orion en WC. De Saegher was zaterdag met vrijwel de gehele damesselectie een kijkje gaan nemen in Doe- tinchem. Vooraf had hij zijn collega en kennis Marinus Wouterse van Orion een video camera en band gegeven met het verzoek de wedstrijd op te nemen. Toen De Saegher na af loop van het duel de camera en band weer in ontvangst nam, zag De Laat dat. De WC- coach ontplofte en schold alles en iedereen van Orion uit, schreef een journalist van het Brabants Dagblad. Hij citeerde ook De Laat: 'Het gaat mij er niet om dat SoVoCo in bezit komt van beelden, maar om de manier waarop. Zie het als een erecode die is geschonden.' Een ongeschreven wet is dat je van je eigen wedstrijden onge vraagd opnamen mag maken, maar dat je bij andere duels de toestemming vraagt van beide teams. De Saegher reageert laconiek op de ophef in Vught. 'Als je de camera zo maar neef zet, loop je de kans dat je wordt wegge stuurd. Als ik WC had ge vraagd, hadden ze toch nee ge zegd. Ik ga niet die hele discus sie aan, maar regel het op een slimmere manier. Ik ken de coach van Orion en heb hem gebeld.' De Saegher erkent dat het niet super netjes is, wat hij heeft ge daan. 'Ik zou het ook een beetje lullig vinden. Maai hé, wat maakt het uit, ik heb wel meer banden van VVC. Laatst vroeg Vrevok mij om een band van Donitas. Nou die heb ik meteen gegeven. Sommige trainers zijn een beetje huilebalken. Koude Oorlog? Dat vind ik een beetje overdreven. Heel Nederland wordt met camera's in de gaten gehouden, En ik ben toch zeker geen ridder uit de Middeleeu wen.' Het is te hopen voor Stam/ SoVoCo dat VVC door het in cidentje met de videocamera niet op scherp is gezet. Het moet heel gek lopen, wil Smeeing/BDC nog uit de na- competitie worden gestoten. De Landgraafse naamgenoot kan in theorie nog in punten langszij komen, maar moet dan in twee wedstrijden een nega tief doelsaldo van 68 dichten en daarvoor is een mirakel no dig. Kortom, de verrassing is compleet bij de Soester club. 'Zeker', reageert trainer Paul van den Deijssel, Svant we be gonnen de competitie als de gradatiekandidaat.' Waarschijnlijk neemt Smeeing/ BDC de periodetitel van kam pioen UDSV over. In dat geval begint de ploeg de reeks van zes poulewedstrijden op zondag 28 maart in sporthal Beukendal. Een andere mogelijkheid is dat ze de vierde periode als beste afsluit en met een uitwedstrijd begint. Hoe dan ook, de spelers en bege leidingsstaf hebben er zin in. Geen haar op welk hoofd dan ook, dat denkt aan promotie naar de eredi visie, maar aan deze eervolle staart van het seizoen willen de handbal lers een flinke ruk geven. 'Sommi ge spelers hebben het al over acht wedstrijden', doelt Van den Deijs sel over de kansen die ze zich toe rekenen. Eerst moet Smeeing/BDC nog op bezoek bij De Gazellen en op 20 maart in Spleasure Centrum de reguliere competitie afsluiten met een thuiswedstrijd tegen Groen Ster dat zich eerder al voor de na- competitie plaatste. Smeeing/BDC moest afgelopen zaterdag wel even van Swift win nen om vrijwel zeker te zijn van de nasleep. Dat gebeurde (27-23), waardoor de Arnhemmers op vijf onoverbrugbare punten werden gezet. Het was alweer de zesde achtereenvolgende thuiszege van het team dat na 22 duels 27 pun ten bezit en vijfde staat. Het was wederom Koen Smeeing die met tien doelpunten een leeu wenaandeel in de productie had. De rechter opbouwer gaf in de be ginfase het goede voorbeeld en VOETBAL- zaterdag VOETBAL Tijdens de honderd meter lopen vanaf de parkeerplaats naar het clubhuis van VVZ'49, bleek maar al te goed hoe populair Bas van Doorn is bij de vereni ging. Na tientallen handen te hebben geschud werd hij een kwartier later, in de kantine toe gezongen. De boomlange ver dediger was voor het eerst na drie weken weer op sportpark Zonnegloren, na een in Den Helder opgelopen blessure. Van Doorn kan het voorval niet van zijn netvlies afhalen. 'Ik klom in de lucht en mijn te genspeler bukte, ik kwam daar door ongelukkig terecht. Ik her inner mij nog het onheilspel lend geluid van het publiek, je weet wel: dat geluid dat niet veel goeds voorspelt. In het zie kenhuis werd mij verteld dat ik behoorlijk geluk had gehad. Een dwarslaesie had zomaar gekund. Ik ben blij dat ik er weer bij ben. In augustus hoop ik weer van de partij te zijn, ik ben een clubmens maar nu gaat mijn gezondheid voor.' Gretig blijft Van Doorn zijn makkers volgen vanuit het clubhuis. 'Vooral bij hoekschoppen zou ik zo wel weer het veld in wil len gaan.' Vanaf dag één van de voorjaars competitie staat Shot bovenaan en die positie werd vrijdagavond ver stevigd met een 8-2-zege op Gis pen 2. Het was de eerste return- wedstrijd. Ondanks de ruime over winning heerste bij Marcel Jansen, die twee van zijn drie enkelspelen verloor, teleurstelling. Sinds zijn vakantie in Zuid-Afrika wordt de clubpreses geteisterd door een hardnekkige bacterie. De antibio tica die hij daartegen inneemt, be lemmert hem in zijn reactievermo gen en concentratie. Martin Fransen en Paul Roest had den tegen het zwakke Gispen geen enkele moeite. Fransen hoefde in dividueel geen game af te staan en met Roest haalde hij, na een slech te eerste game, ook het dubbel eenvoudig binnen. IUNNINGEN en met 4 maart 2004 nnmg at - 2 kastarijesv;t| 1 spar bomen 1 conifeer ikelhazelaar ér Saccarinum Elegant'met }n ieder geval tien sporten zul- len worden beoefend tijdens Soest-Soest, de sportuitwisse- ling die van vrijdag 4 tot en met zondag 6 juni in Duitsland zal worden gehouden. Terug van :n tegen het genclen besluit «fggeweest zijn atletiek (AV n na verzending vaii het besluit en tenn,s (LTC diend bij het collegeT/iinfcatge soestdijk). s van de gemeente Soest, Post- Vmier was van de 00sterburen het :k gekomen om handboog- en en biatlon (lopen en fiet- 'sen) aan het programma toe te voegen, maar het Bentinck Fonds eé-triatlonvereniging De Schieter beschikken volgens de gemeente niet tover (voldoende) jeugd. Red[ Stars had enkele maanden aangegeven af te zien van te. Dit in verband met het it er (zowel hier als daar) niet luwelijks nog gastgezinnen meer gevonden kunnen worden. Dat [de gasten in gymzalen over nachten, komt de verbroedering niet ten goede, meent het bestuur. Bovendien bleven de Duitse bas- ïlsters twee jaar geleden zon- fafmelding thuis en werd het jongensteam zonder begeleiders naaf Nederland gestuurd. Nu zul len alsnog een of twee teams wor den ^geformeerd door de basket balvereniging, waarvan er sowieso een herenteam zal afreizen, dat ie- der der jaar m augustus deelneemt aan een toernooi van BC'70. Dit be zoek gaat buiten het officiële pro gramma van de uitwisseling om, want die is bestemd voor jongeren van 14 tot en met 18 jaar. Ma beide gemeenten worden de contactpersonen van elke sportver eniging met elkaar in contact ge bracht. Het is vervolgens aan hen om de leeftijden van de deelne mers op elkaar af te stemmen, 'Vaste klanten' De Nederlandse voetbalinbreng wordt dit jaar verzorgd door WZ'49, de vorige keer deed Hees mee. 'Vaste klanten' zijn ook dit jaar de dansers van Danscentrum Sepp, de softballers van de Knickerbockers, de tafeltennissers van Shot, de volleyballers van Stam/SoVoCo, de handballers van Smeeing/BDC en last but not least de toerrijders van Tempo Toer. Zij krijgen vrijdag bezoek van een Duitse delegatie, waarmee ze op zaterdag de 260 kilometer naar de Westfaalse stad per fiets zullen af leggen. Zoals de laatste vijf uitwisselingen te doen gebruikelijk participeert ook het Griftland College in de uitwisseling. Een aantal creatieve leerlingen zal meedoen aan het kunstzinnige onderdeel. Verder wordt bekeken of de Scholen in de Kunst een muziekgroep kan sa menstellen. Hoeveel deelnemers uit Soest over ruim twee maanden naar de Duit se naamgenoot afreizen, valt nu 'ETBAL- zaterdag Hees, dat alweer enkele weken in de wachtkamer had gezeten, kon de prestatiecurve van daar voor niet voortzetten. In Utrecht lieten de roodwitten de kans aan zich voorbijgaan om UW op de ranglijst te passe ren: 2-1. Het verschil is nu vijf punten. Hees was iets te enthousiast over dSingestudeerde buitenspelval en hfinteerde deze zo vaak, dat het op nog niet te zeggen. Feit is dat het vertrek op vrijdagmiddag is. Dan zullen bij Beukendal enkele tou ringcars klaarstaan om de jongeren te vervoeren. De terugkomst daar staat gepland voor zondag, aan het eind van de middag. De eerste Soest-Soest dateert van 1952 en kwam tot stand op initia tief van de, Duitsers en werd aldaar gehouden. Twee jaar geleden, toen de Duitsers hier te gast waren, werd uitgebreid stilgestaan bij het vijftigjarig bestaan van de uitwisse ling. O ja, Nederland won het sportieve onderdeel toen met 14- 6. De drie ontmoetingen daarvoor werden in Duits voordeel beslist, terwijl in 1992 en '94 de punten broederlijk werden verdeeld. De vier keer daarvoor won telkens het thuisland. Na drie achtereenvolgende neder lagen heeft DVS weer eens gewon nen, en hoe. In de strijd tegen de gradatie zorgden de Soesters voor een sensationele verrassing door kampioen Wings met 6-3 te ver slaan. DVS kwam offensief redelijk voor de dag en wist met snelle counters voortdurend gevaar te stichten. Achterin opereerde de ploeg eveneens naar behoren. Marcel van Essen was met vier treffers de grote man bij de Soes ter formatie die een beroep deed op vier invallers. Voor aanvang van de verrassende zege stond DVS achtste op een lijst van twaalf. De vier onderste de graderen naar de tweede klasse. DVS komt nog tweemaal in actie. een gegeven moment niet kon uit blijven dat de scheidsrechter in een twijfelgeval liet doorspelen. UW profiteerde meteen. Nadat Hees kansen op de gelijk maker had gemist, zorgde Roel Roest direct na rust voor de 1-1. In plaats van de druk nog verder op te voeren, deden sommige Soesters niet mee in de opzet om de tegen stander vast te zetten. Daar kwam ook nog eens een mis verstand bij. Drie verdedigers ke ken toe hoe een Utrechter zijn ploeg naar de zege mocht schieten. Hees ging toen alsnog drukken, maar creëerde geen mogelijkheden 14 55 (cDsoest.nl nl ERGUNNINGEN met 4 maart or een kapvergunning zijn ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 er slordig mee om. In de llc mi nuut werd Soest pas voor het eerst gevaarlijk. Na een snelle counter miste Richard PieterSen de zuiver heid. NVC counterde meteen terug en de 0-1 was een feit. Guus Reurink maakte dankbaar gebruik van on zekerheid in de Soester defensie. Daarna trok doelman Reijer Ran aan de noodrem, de benutte straf schop van Erik de Jongh beteken de een wel heel erge valse start voor de thuisclub: 0-2 na 12 minu ten. Het lamgeslagen Soest deelde nog wel wat speldenprikjes uit, maar verder dan een kopbal van Gerdo Kuenen kwam het niet. De Wit wisselde de weer geblesseerd ge raakte Michel Broodkoorn in voor Ali Kocygit, maar die kon er, zon der een bal te hebben aangeraakt, getuige van zijn dat na een misver stand van Jelle Huizinga de 0-3 werd ingetikt door Mark de Boer. De thuisclub was op dat moment totaal de weg kwijt en na een op stootje, veroorzaakt door Peter de Wit, sloeg NVC sportief terug, het was weer De Jongh die gebruik maakte van de chaos in de Soester defensie: 0-4. De wedstrijd was op dat moment geen wedstrijd meer, en een nog grotere nederlaag lag op de loer. Motiveren Toch heeft trainer De Wit in de rust zijn mannen kennelijk toch nog enigszins kunnen motiveren, want op de beginfase van de twee de helft na, speelde de thuisclub weer eens op de helft van de te genstander. Dat bracht de fraaie tegentreffer van Ton Edelbroek op het scorebord: 1-4. Intussen had de perfect fluitende arbiter Smit Brian Smit van NVC met twee gele kaarten uit het veld gezonden. De Soesters probeerden daarna nog van alles om de stand om te Binnen twaalf minuten stond Soest al met 0-2 achter in de topper tegen NVC en speelde het een ver loren wedstrijd Foto: Foto Bell buigen en dat bracht toch weer wat respect van de aanhang. Maar de wedstrijd was gespeeld en De Jongh bepaalde de eindstand op 1- 5 met een doelpunt om in te lijs ten. Toch zag De Wit nog positieve punten: 'voor de rust zijn we ver nederd, we hadden ëen totale of fday. Na de hervatting konden we NVC toch weer onder druk zetten, en dat is toch goed voor het zelf vertrouwen van mijn jongens. Het is een terechte nederlaag en zeker niet geflatteerd. Maar we zijn ze ker niet uitgeschakeld want in deze afdeling kan iedereen van iedereen winnen.' ge club Hoogland terugkeert), kreeg de eerste vijftien minuten geen vat op de wedstrijd. De 150 toeschouwers moesten lijdzaam toezien dat de groenwitten nauwe lijks over de middenlijn kwamen. Het duurde dan ook tot de 16e minuut dat de gastheren de eerste kans kregen. Paul Hilhorst bereikte Schaap die het leder doorschoof naar Maurice Eijpe die echter te zwak inschoot. Het was een mo ment waar Heerschop op terug kwam: 'als zo'n bal er nou eens in gaat, loopt het ineens heel anders.' Ook Zuidvogels kreeg vlak voor rust nog een kans, maar Kamer beek tekende voor de 0-0 rust stand. Na de hervatting was er van verbe tering geen sprake. De ploeg uit Huizen, met de onzichtbaar acte rende ex-Soestspeler Marco Lam in de gelederen ging nog slechter voetballen, en vreemd genoeg zak te WZ'49 daarin mee. Heerschop haalde Hilhorst eruit en Saddy de Koning mocht opdraven, maar of fensief werd er geen vooruitgang geboekt. Integendeel Zuidvogels kreeg wat kansen, en waar één minuut eerder Mark Bosma nog verzaakte, tekende dezelfde speler in de 83e minuut wel de 0-1 aan. Foto: Foto Bell Door de teleurstelling liep Johan Walen nog tegen een gele kaart op, een lot wat ook de trainer van Zuidvogels, Pieter de Jongh, be schoren was. De dolgedraaide oe- fenmeester die tot opluchting van het Zuidvogelsbestuur de club aan het eind van het seizoen verlaat, bestookte de uitstekende arbiter Pijlman uit Volendam voortdurend met niet mis te verstaan commen taar. Zuidvogels was zaterdag een mak kelijk te kloppen ploeg, maar ook deze opdracht was te zwaar voor de ploeg van Heerschop. 'Tja het zit gewoon niet mee dit seizoen, vandaag hadden we gewoon moe ten winnen. Maar je moet wel goals maken. Maar de sfeer in mijn ploeg is zowel tijdens de wedstrij den als de trainingen zeer goed, dus er is nog hoop.' De oefen- meester was vol lof over Alemdar Kurt. 'Die jongen heeft geleerd wat incasseren is, hij is vandaag diver se malen geprovoceerd, maar heeft in tegenstelling tot andere jaren zich voorbeeldig gedragen.' En zo putte Heerschop er toch nog een positief puntje uit. VVZ'49 redde het weer niet en verkeert nu, met drie andere ploe gen, in ernstige degradatienood. jen 3 - 1 boom berken ïen :eren, 1 naaldboom -1 walnoot, 1 morel jen I grove den Derk den, 1 berk luwspar 4 coniferen rove dennen, 1 larix, rove den 3 douglassparren naaldboom glasspar 1 spar, 1 esdoorn iglassparren ïun belangen te worden ge- rie vergunning kunnen dit binnen 4 weken na deze be- iken bij de afdeling Wijkbe- ctuur van de gemeente Soest, Soest, telefoonnummer (035) ermijn van 4 weken liggen de inningen ook ter inzage op de )en en Infrastructuur in het ge- Het zijn zaalvoetballers, dus we gaan ze gewoon kort aanpak ken. Dat had oefenmeester Hans de Wit van Soest vooraf bedacht. Maar dat liep zondag toch wel even anders aan de Bosstraat-Oost. Het waren de gasten uit Naarden die kort en gretig speelden en de thuisclub wist hier geen raad mee: 1-5. Enkele spelers waren gewoon niet bij de les en de winst ging terecht naar NVC dat daarmee de eerste plaats overnam van Soest. Een ge luk voor Soest was dat de overige concurrentie ook punten morste, zodat de schade beperkt bleef. Voor 400 toeschouwers trok NVC meteen fel van leer en kreeg wat kansen, maar de gasten sprongen Het enige lichtpunt van zater dag was de terugkeer van Bas van Doorn, na drie weken, aan de Eemweg. De lange verdedi ger van VVZ'49, die herstel lende is van een in Den Helder opgelopen blessure, zag zijn teamgenoten verliezen van Zuidvogels (0-1). Een neder laag die totaal niet nodig was, want de gasten uit Huizen speelden een zeer matige par tij. hielp met drie treffers zijn ploeg aan een 5-2-voorsprong. Bijzonderheid was dat Guus Tour- né zijn duizendste wedstrijd voor BDC speelde. Voor de vierde maal werd hij dit seizoen van het twee de 'teruggehaald' en als cirkelloper was hij bij zijn eerste twee pogin gen meteen succesvol: 8-2. Er wa ren toen vijftien minuten gespeeld, maar de bezoekers gaven zich niet zonder slag of stoot gewonnen. Swift-coach Peters bracht eindelijk de boomlange opbouwer Bram Zewald in, die het gat begon te dichten. Routinier Peter Scholten maakte dat karwei af: 12-12. Mede geïnspireerd door de luide bijval van het thuispubliek bouw de Smeeing/BDC weer aan een voorsprong (15-12) en op 21-15 leek het pleit beslecht. 'Nee', dacht Arnhemmer Scholten nogmaals. Met vijf doelpunten (22-20) hield hij de hoop bij zijn ploeggenoten overeind en kon iedereen zich op maken voor een eindfase met veel tumult. De scheidsrechters gingen daar prima mee om en deelden terecht veel tijdstraffen uit. Smeeing en Robert Wijnen stelden hun vizier op scherp en toen de rook was opgetrokken, was de 27-23-eind- stand op het scorebord te lezen. Foto: Foto Bell Tijdens zijn duizendste wedstrijd voor BDC was het bij de eerste twee pogingen meteen raak voor Guus Tourné. De handbalploeg is zo goed als zeker verzekerd van deel name aan de nacompetitie. Aan het eind van die .reeks ligt een ticket klaar voor de eredivisie. WZ' 49 kan het verlies zichzelf aanrekenen. De thuisclub kon geen van de schaarse kansen benutten, en dompelde zich zo steeds meer in de degradatieproblemen, want onder in de staart beginnen de clubs zich te roeren. De ploeg vari trainer Ronald Heer schop begon het duel met doelman Robert Hagen, wegens een gemiste training, op de bank. Pascal Ka merbeek nam zijn honneurs goed waar. WZ'49, met alleen Gijs' Schaap in de spits (Stephan de Koning was geblesseerd - er word gemompeld dat hij naar zijn vori-

Soester Courant | 2004 | | pagina 17