der f&förZ, zorg -iSl Eigen luthers geluid blijft klinken sss 5» lil Ds. Dick van Keulen vertelt vrouwen over geloof en gevoel 'Zie de mens' in Emmakerk Nadenken over 'dagelijks brood' in de Emmakerk Bach en Telemann samen in H. Familiekerk ZONNESTUDIO - SOEST j^G[NA22 IwÖÊNSDAG 10 MAART 2004~ iNetwerk SOESTER COURANT PAGINA 23 -enbus !uL'</.%.CÏÏ*'u ■~"X_ Over lijden en de psyche ebedsuur sm fii mm mSS^Mfh eheim Open Ochtend voor Vrouwen, 24 maart Jongerenkoor Papendrecht in Joanneskerk PKN-kerkendag in Utrecht 'Man en vrouw in het Hooglied' Friese kerkdienst soestekScourant Leve het scharrelvarken?! Concert Nederlandse Cantorij Meningen I ^^vanlezersl Loopgravenoorlogje om kerkblad Muziek in Domkerk Lentekriebels? Creatieve verwendag! ZONNEBANKEN ZONNEBANKLAMPEN Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 stichting welzijn ouderen minimumbedrag, .rage per periode 1 geen 141,60. /erzamelinkomen is, 15% van 3.900 13 perio- per periode. Voor it een vrijgesteld mpelbedrag) van periode. 300- 160. Dit bedrag is bedrag per perio- or 141,60 zorg eigen bijdrage per It 141,60 en niet n van 160. dit onderwerp kunt :n aan de Senioren- van de SWOS. Zij :iken via 035 602 602 7997. ;ijn in een dorp of I er op. Zij komen I mn handicaps naar I plaats van dat wij ekomen,' lijkt de fi- de banken. Sociaal I ienstverlening leve- naai geen winst op. LoukNachbahr,! ilactie SeniorenVaria I Vroeger was het belangrijk dat je \net' werk had. Vuil werk was wel liswaar onmisbaar - waar zouden [we zijn als ons huisvuil niet meer Iwerd opgehaalden onze straten niet 1 meer geveegd, om maar een paar laken te noemen, maar het was meer iets voor andere mensen, niet voor ons. Ik moest zelf ook even slikken toen mijn dochter aankon digde 'vuilnisman' te worden. Ze Leeft het een half jaar gedaan en Mei veel geleerd over de maatschap- Lij waarin we leven. Maar tijden [veranderen. Langzamerhand is het meest belangrijke datje werk hebt, \jfhet nu net is of niet. iet woordje 'net' heeft natuurlijk allereerst te maken met netheid. L\/fiar er is ook een andere beteke nis. Een fijnmazig stelsel van stevi- be draden, dat tot een rond geheel gemaakt een uiterst stevig verpak kingmateriaal oplevert. Sinaasap pelen, uien, spruitjes en nog veel neer voedsel wordt in netten aange leverd, soms uit verre landen, soms |wm de eigen grond en hier ver kocht. Zonder schaar of ander Scherp voorwerp zijn ze moeilijk \kapot te krijgen. Het is uitermate B/eWg. Over het belang van dat heiwerk wil ik het hebben. Vorige week werd mijn dochter aangereden. Op de fiets leg je het gauw af tegen een auto. Gelukkig voor haar reed de auto achteruit en mngzaam, waardoor de schade zeer beperkt bleef. Zoon Sander die pchterop zat kon er bijtijds afsprin gen en zij brak haar enkel. Het viel dus in de categorie lastig. En hoe \astig, dat heb ik gezien toen ik twee dagen bijsprong, want wat is er veel te regelen, wat doen moeders veel dat geen naam heeft. Als zij als centrale spil uitvalt zijn er veel mensen nodig om haar te vervan gen. Dit gaat volgens het principe De Seniorenbus inbus Soest is er ookl ke werkdag van 09:00| ur brengt de bus u over- /Soesterberg. Als u mi- dag van tevoren beltl jus voor u klaar, eeD| óór of na het afgespro- :nbus brengt u o.a. bij dej tandarts, winkelcentra, ilie, vrienden en beken-] oetingscentra, enz. Ver- et bezoekuur in het zie-| Baarn en naar de poli- Soest. Ook uw rolstoel of| in mee. 0,80 per enkele rit,| retour 1,60. Reserve- ïinste één dag tevoren, er eerder, want wie hetj t.... Bel 88 6019190 tus- en 16:00 uur en de te- iet u op de lijst. chterkant van de foto van i Perkins vermeldt twee na- adressen. Die zijn het cni- sast voor Joan Kline-Perk- eventueel in contact te ko et Tonnie van Kranenburg ar een kennis van haar va- .rabobankonline.coni aden steen etc. - 035 - 601 30 42 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mai): info@korenassurantien.nl Deze rubriek verschijnt eens per twee weken onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. ïn zo geschiedde. Vele handen ma- (cen licht werk en ieder nam naar beste kunnen een deel van haar verk over. De een bracht de kinde- \en naar school, een ander haalde \e weer op, weer anderen namen ze Iussen de middag mee naar hun \igen huis en brachten ze aan het \ind van de middag weer thuis. En dit alles speelde zich af in een nieuwbouwwijk, waar bijna alle tuinen door schuttingen gescheiden [ijn en de luxaflex of lamellen aan ie voorkant van de huizen meestal gesloten zijn. Ir bleek een zeer fijnmazig net- verk te bestaan. Het was zeker ^een 'noaberplicht', eerder een vrij- villig aangeboden hulp. Wat gaat het hier bijbels aan toe, dacht ik. Ve zijn immers eikaars hoeder? ty/ant vroeg God niet aan Kaïn vaar zijn broeder Abel was? En zei Jezus niet: 'Alles nu wat gij wilt dat i de mensen doen, doet gij hun ook ildus'. Ik vraag me af, is dit nu koed omdat het in de Bijbel staat of staat het in de Bijbel omdat het goed b? Wnmiddels rent mijn dochter als u Idit leest weer vrolijk rond en zoon Sander heeft niets aan het ongeluk overgehouden. r Jantien Heming, kerkenraadslid De Open Hof In Soest is geen Evangelisch- Lutherse gemeente gevestigd, maar deze kerk in Amersfoort heeft wel Soest in haar naam staan: officieel gaat het om de Evangelisch-Lutherse Gemeen te Amersfoort-Baarn-Soest, een streekgemeente die zich uit strekt van Baarn tot Harderwijk. Er staan 22 Soester adressen in de registers. Eens per maand wordt er voor de ouderen in Soest een huisbijeen komst op een doordeweekse dag belegd. Dat heeft te maken met het feit dat de kerk in de Lange- straat in Amersfoort vrijwel niet te bereiken is voor mensen die slecht ter been zijn, sinds de bin nenstad autovrij is. Straks, als op 1 mei ook de luthersen meegaan in de fusie tot de Protestantse Kerk in Nederland, gaan de lu thersen in Eemland evenwel niet op in het grote geheel, al zal er een enkeling wellicht kiezen voor een dichterbij gelegen kerk. Er blijft in Amersfoort en omstreken een luthers geluid klinken, is de overtuiging van dominee Kees van der Horst. 'De voorkeur van onze gemeente is heel duidelijk dat er een luther se gemeente blijft bestaan,' zegt hij. 'In wat voor vorm, dat is nog onderwerp van gesprek tussen onze gesprekspartners van de Hervormde gemeente en de Ge reformeerde kerk in Amersfoort.' De nieuwe Protestantse Kerk in Nederland (PKN) - een fusie tus sen hervormd, gereformeerd en luthers - laat plaatselijke gemeen ten vrij om een naam naar keuze in te vullen. Een kerk kan zich protestantse, hervormde, gerefor meerde of lutherse (wijk)ge- meente noemen, en toch onder de vlag van de PKN blijven. Protestantse gemeente De nieuwe kerk verplicht geen enkele gemeente om plaatselijk op te gaan in een andere. Be staande Samen op Weg-gemeen- ten, zoals de Emmakerk en De Open Hof in Soest, zullen in de praktijk Protestantse Gemeente gaan heten. Maar een aantal ker ken heeft geen directe partner in de wijk of de gemeenten zijn qua cultuur zo verschillend dat sa mengaan niet haalbaar is. Dat laatste geldt voor de lutherse gemeente aan de Langestraat. Weliswaar staat de kerk zowat te genover de hervormde St. Joris- kerk, maar samengaan van deze gemeenten is in het Amersfoort van 2004 ondenkbaar. De St. Jo- riskerk is een behoudende ge meente van Gereformeerde- bondssignatuur, de luthersen zijn in protestant Nederland modern te noemen. 'anavond om 19:30 uur is er in de |ereformeerde kerk (vrijgemaakt) :n gebedsdienst voor gewas en beid. Ieder jaar op de tweede woensdag in maart - aan het be- jin van het groeiseizoen - bidt de [emeente God om 'regen en ze- jen'. Ter inleiding op het gebed ireekt ds. R. ter Beek over Jako- fus 4:2 en 3. Jakobus zegt daarin nerzijds dat je verlangens op niets itlopen als je niet bidt. Anderzijds 'aarschuwt hij voor verkeerd bid- en: dat je God aanroept om je igen verlangens te vervullen. le er die mee wil bidden is welkom an de Parallelweg 1. Info: 88 025234. De St. Joriskerk heeft bovendien de 'luxe' dat er in de binnenstad geen Gereformeerde kerk meer is. De kerkenraad heeft aangegeven straks onder de vlag van de PKN graag verder te willen gaan als 'hervormde wijkgemeente'. Welke kerken in Amersfoort straks nog meer hervormd of gereformeerd dan wel protestant genoemd wil len worden, is nog niet duidelijk. Elders in het land, zoals in Flevo land, Deventer, Den Helder en Edam, gaan kleine lutherse ge meenten straks op in één plaatse lijke Protestantse Gemeente sa men met hervormden en/of gere formeerden. Zover hoeft het voorlopig in Amersfoort nog niet te komen. Lange termijn Ds. Van der Horst denkt dat een lutherse gemeente in Amersfoort levensvatbaar is. Maar dan heeft hij het niet over de lange termijn. De toch al kleine regiokerk kampt al jaren met een teruglopend kerkbezoek en het aantal grijze hoofden valt op. 'Ik hoop dat we nog een tijdje kunnen blijven be staan. De tijd zal het leren,' zegt hii* Een klein lichtpuntje ziet hij in De gevel van het evangelisch- lutherse kerkje aan de Langestraat te Amersfoort. Foto: Foto Bell. toenemende interesse voor dë lu theranen. Sinds begin december registreerde hij al een aantal keren gasten in de diensten. 'Nu de ker- kenfusie een feit wordt, zijn men sen die straks met ons onder de PKN vallen kennelijk toch be nieuwd naar ons. Het zou fijn zijn als we lutherse diensten kunnen blijven houden.' Momenteel is een commissie van hervormde, gereformeerde en lu therse afgevaardigden in Amers foort bezig met het ontwerpen van een organisatiemodel voor de toekomstige PKN in Amersfoort. In 2006 moet dat rond zijn. Dan wordt ook de positie van de lu therse gemeente duidelijk. Redactie: Piet van Dijk, Wim van den Dool, Tanneke de Mol Bernard Steenhuis. Re dactieadres: Gerrit van der Veenstraat 93, 3762 XK Soest, tel. 602 06 31, e-mail: w.vd.dool@planet.nl. Nieuws en/of tips graag insturen naar dit adres. Vaarom zou je naar de kerk gaan? >s. G.E. Geerds uit Ommen geeft aarvoor in de zondagochtend- ienst van de gereformeerde kerk vrijgemaakt) een heleboel goede edenen. Hij onthult in de preek ver psalm 100 het geheim van het hristelijk geloof. Een onthulling /aar je blij en enthousiast van /ordt en die consequenties heeft oor het leven van elke dag. Jat is op zich al bijzonder, want nds de zondeval zijn we er ellen- lig aan toevervreemd van God n het paradijselijk leven. Dat lijkt in de middagdienst als ds. R. er Beek preekt aan de hand van ondag 2 van de Heidelbergse Ca- cchismus. Het lijden en sterven ran Jezus Christus, de Zoon van Jod, bracht verandering in onze illende. In deze weken voor Pasen concentreren de gemeenteleden ach in het bijzonder op dit lijden. Je diensten worden gehouden om !0:00 en 17:00 uur in het kerkge bouw aan de Parallelweg 1. Tijdens le ochtenddienst is er crèche. Info: 6025234. door Anouschka Polderman Op woensdag 24 maart, vanaf 9:15 uur, zal er in Soest een Open Ochtend voor vrouwen plaatsvinden. Ds. Dick van Keulen zal spreken over het thema 'Geloof en gevoel'. De ochtend is toegankelijk voor alle vrouwen die interesse heb ben. In zijn gezellige woonkamer in Houten begint ds. Dick van Keu len onder het genot van een kop thee te vertellen. Hij heeft aange geven graag over het onderwerp 'geloof en gevoel' te spreken. Hij vertelt, dat hij vroeger een stil jon getje was. Hij groeide op in een groot gezin, maar leerde nooit zijn gevoelens uiten. Hij was overal bang voor en zijn gevoel werd ver waarloosd. Hij werd gemeente ambtenaar, maar op zijn 27e be sloot hij theologie te gaan stude ren. De ommekeer in zijn leven kwam toen hij ging nadenken over het christelijk geloof en de Heili ge Geest. Het gevolg was dat hij bevrijd werd van zijn negatieve gevoelens. Hij leerde dat hij niet meer op zichzelf hoefde te vertrou wen, maar mocht leren vertrouwen op God. Door zijn angstgevoelens aan God over te geven, ontdekte hij de liefde van Jezus. Hij ontving zoveel liefde dat hij erachter kwam dat Jezus niet is gekomen om te oordelen maar om te bevrijden. 'Mijn negatieve gevoelens vol angst maakten plaats voor gevoelens vol liefde' Ds. Dick van Keulen spreekt niet alleen graag over dit onderwerp door zijn eigen ervaring ermee. Het is een onderwerp dat veel mensen aanspreekt. Velen weten wat het is om een leegte van bin nen te hebben. Weten dat er iets mist, een verlangen hebben naar iets. In deze maatschappij wordt geprobeerd deze leegte op te vul len met geld, drugs, drank, seks en macht. Ds. Dick van Keulen legt uit hoe de leegte en de angstgevoe lens kunnen verdwijnen. Het ge voel is het orgaan voor het ontvan gen en doorgeven van liefde. Ge voelens van liefde komen in de plaats van gevoelens van angst. Ds. Dick van Keulen heeft de leef tijd bereikt van 79 jaar en woont in Houten. Hij is emeritus predikant. Hij spreekt op veel plaatsen in het land, niet alleen op vrouwenoch tenden, maar ook op mannenda- gen en bij christelijke studenten verenigingen. Hij wordt veel ge vraagd, omdat zijn manier van spreken praktisch en eerlijk-is. Op zondagavond is hij te horen op de radio bij het programma 'Ik zou Ds. Dick van Keulen. wel eens willen weten'. In dit pro gramma behandelt hij brieven van luisteraars. Hij heeft het boek 'Groeien in geloof' geschreven. Nu is hij bezig met zijn tweede boek, dat 'Jezus op Zijn troon' zal gaan heten. Onder het thema 'Een kans om vrucht te dragen' wordt op zon dag 14 maart om 10:00 uur een jongerenviering gehouden in de Joanneskerk te Soest. Het jonge renkoor 'Onderweg' uit Papend recht verzorgt de muzikale omlijs ting. Niet alleen hebben jongeren, Chantal en Kirsten v.d. Broek, ge holpen om gestalte aan deze vie ring te geven, maar ook op muzi kale wijze wordt door het koor ui ting gegeven aan het beleven van het geloof. 'Onderweg' is eind jaren zestig opgericht door een groep jonge ren van de r.k. kerk in Papend recht. Vanaf het begin zijn zij ook betrokken bij de opbouw van de vieringen, dus wordt er ook mee gedacht aan teksten en vormge ving. Momenteel bestaat het koor uit ruim dertig personen, jonge ren en wat oudere jongeren, in de leeftijdsgroep van 12 tot 50. De leiding is in handen van John van Werkhoven die sinds 1999 het di rigeerstokje hanteert. Dat muziek een belangrijke rol speelt blijkt wel uit het feit dat piano, keyboard, slagwerk, basgitaar en dwarsfluit het instrumentarium vormen van dit koor. Een van de koorleden, Irene van Geel, heeft door haar ouders bin ding met de Joannesparochie en zodoende is het aanbod gekomen om ook hier een keer hun muzika le kwaliteiten te laten horen. Graag nodigen zij dus iedereen die zich in zijn geloof jong van hart voelt en dat tot uitdrukking wil laten komen, uit voor de woord- en communieviering op 14 maart in de Joanneskerk. Voor gangers zijn Anita v.d. Leen en Paul Sparnaaij. .Per 1 mei zal de Protestantse Kerk in Nederland officieel een feit zijn. Om dat te vieren zal op zaterdag 12 juni een grote lande lijke kerkendag worden gehouden in Utrecht. De locaties zijn het Jaarbeurscomplex en een aantal kerken in de binnenstad. Er wor den duizenden deelnemers ver wacht. Alle protestantse gemeen ten in het land zijn aangeschreven met het verzoek om tien perso nen naar de kerkendag af te vaar digen. De bedoeling is er een feestelijke manifestatie van te ma ken waarop de kerk zich in al haar facetten zal presenteren. Informa tie is te vinden op de website www.sowkerken.nl. Morgenmiddag, donderdag 11 maart, wordt het derde deel van de lezingencyclus van ds. Van Lunte- ren uit Baarn gehouden. Deze cy clus: 'Man en vrouw in het Hoog lied', was afwisselend in Baarn en Soest gelokaliseerd. Deze laatste lezing wordt weer in Soest gehou den en wel in het NPB-kerkge- bouw aan de Rembrandtlaan 20. Aanvang: 14:30 uur. De toegang is gratis en er wordt een kopje kof fie of thee geschonken. Op zondag 14 maart wordt er een meditatieve dienst, georganiseerd door mevr. V.d. Kuil en dhr. Van Kampen. Een interessante bele ving in beelden en muziek, iets dat men niet mag missen. Plaats: NPB kerkgebouw, Rembrandtlaan 20. Aanvang: 10:15 uur. De Friese vereniging 'Frysk en Frij' (Gooi en Eemland) heeft een oe cumenische Friese kerkdienst voorbereid, die zal plaatsvinden op zondagmiddag 21 maart in de Doopsgezinde kerk aan de Boom berglaan 14 in Hilversum. Voor ganger is ds. T.H. Hibma uit Am sterdam; organist is Harry Schram uit Baarn. Na afloop is er koffie/ thee. De dienst i$ bedoeld voor alle gezindten en begint om 15:00 uur. Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 'Het gevoel is het orgaan voor het ontvangen en doorgeven van liefde' Tijdens de kerkdiensten in de Emmakerk wordt in de lijdens- tijd, de veertig dagen voor Pa sen, stil gestaan bij het lijden van Christus. In die tijd willen de kerkgangers zich concentre ren op de zin en onzin van het lijden. Hoe ga je om met lijden, welke soorten van lijden kun je onder scheiden en welke mogelijke op lossingen kunnen je daarbij hel pen? Daarvoor zijn drie vrouwen uit de buurt gevonden die een ie der op eigen wijze iets over dit onderwerp komen vertellen. Op maandagavond 15 maart komt mevr. Riek van Haeringen; zij is Gestalttherapeute en predikante en zal vanuit haar ervaring en mensvisie vertellen hoe zij aankijkt tegen lijden. Mevrouw Van Hae ringen heeft een eigen praktijk voor Gestalttherapie, 'De Dakka pel' in Soest. Volgens de Gestalt- theorie is contact even noodzake lijk voor mensen als zuurstof en water. De therapeut staat niet al leen stil bij problemen maar legt juist meer nadruk op de manier waarop ze worden ervaren, welke Over de vrouwenochtend op woensdag 24 maart is Ds. Dick van Keulen erg enthousiast. 'Vrou wen hebben respect nodig voor het 'binnengevoel', ze hebben warmte, erkenning en veiligheid nodig. Vrouwen zijn gemakkelijk te raken door gevoelens. Daarom is dit on- Riek van Haeringen. betekenis ze hebben en hoe men ermee omgaat. De week daarop op 22 maart zal mevr. M(int) Faas het een en an der vertellen over kunst en de vi sie op het lijden die daarin wordt gepresenteerd. En tot slot komt op 29 maart mevr. M. Bunck-Spanjer. Zij is contextueel familietherapeu te en psycho-therapeut (EAP). De (maandag)avonden vinden plaats in de Emmakerk, Park Vre dehof 2, en beginnen om 20:00 uur. Informatie: Janke Holman, 88 6468370, of: arie.janke@hetnet.nl. We hebben de afgelopen jaren nieuwe afkortingen en nieuwe woorden geleerd. Wat dacht u van BSE of MKZ? Vogelpest was ook geen alledaags woord en wat te denken van hobby pluimvee of het sinister klin kende 'ruimen'? De problemen in de landbouw roe pen vragen op: Kan het niet min der- of op een andere manier in tensief? Moet er echt zo véél ge produceerd worden en op zo'n dieronterende en milieu aantas tende manier? Aan de andere kant: moeten we ook niet wat meer waardering hebben voor de hele boerenbedrijfstak? En boven dien: zouden we niet allereerst moeten kijken naar ons eigen koopgedrag? Daarover gaan enkele nauw-be- trokkenen in gesprek in een fo rumdiscussie in de Emmakerk op 18 maart. In het. forum zitten de heer A. Hilhorst, die een intensie ve varkenshouderij heeft, een Soester die zich richt op scharrel- vee, de directeur van de Rabobank Soest-Baarn, de heer Porter, en de heer Velthuizen, voorzitter van GLTO in de provincie Utrecht. In de forumdiscussie staat de vraag centraal hoe wij omgaan met de levende have van onze schaarse productiemiddelen. De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 18 maart om 20:00 uur in de Emmakerk, Park Vredehof 2. Informatie: Janke Holman, 88 6468370. Op zondag 14 maart staat in de kerk van de H. Familie aan de St. Willibrordusstraat in Soest- zuid muziek van Johann Sebas- tian Bach en zijn eveneens be roemde tijdgenoot Georg Phi lip Teiemann op het program ma. Het concert wordt uitge voerd door de solisten en het barokorkest van de Muziek- kring De Nederlandse Cantorij o.l.v. van Maarten Kooij. Naast zijn functie als cantor van de Thomaskirche in Leipzig, was Jo hann Sebastian Bach verbonden aan het Leipziger Collegium Mu- sicum dat wekelijks optrad in de openlucht of in het koffiehuis. Bach kon beschikken over virtuo ze solisten van binnen en buiten de stad, hetgeen hem stimuleerde feestelijke soloconcerten te schrij ven. Het uit te voeren concert in C Dur werd geschreven voor twee De solisten van de Nederlandse Cantorij. toetsinstrumenten en orkest en ontstond omstreeks 1730. Meest al wordt het uitgevoerd door twee klavecimbels. Vanmiddag een bij zondere vertolking door klavecim bel en orgel door de Utrechtse or ganist Theo Visser en Maarten Kooij op klavecimbel. Als tweede een prachtig concert in d dur voor fluit en orkest van Ge org Philipp Telemann, waarin Hanneke Provily een kopie van een 18e-eeuwse traverso zal bespe len. Aanvang: 15:30 uur. Voorafgaan de aan het concert, vanaf drie uur, wordt er gratis koffie en thee ge schonken. Toegang naar draag kracht. Op 25 februari jl. stond een arti kel in de Soester Courant met de titel 'Loopgravenoorlogje om kerkblad'. Wij, directie van Druk kerij Practicum B.V., waren over de inhoud van dit artikel zeer ge schokt. Tgn eerste vanwege het feit dat de Kerkbesturen van Samen op Weg Soest kennelijk niet genegen zijn geweest om de geschilpunten die er waren tussen enerzijds de Kerkbesturen en anderzijds onze drukkerij met betrekking tot het drukken en verspreiden van het kerkblad De Soestterkerk buiten de publiciteit te houden. Ten twee de hebben wij moeten constateren dat in het artikel een groot aantal feitelijke onjuistheden staan ver meld. Onder meer merken wij op, dat in tegenstelling tot hetgeen door de heer J. Buning namens de Kerkbe sturen wordt gesuggereerd, wij vanaf het eerste moment dat de Kerkbesturen voornemens waren om op een nieuw formaat over te gaan, hebben getracht om middels een open communicatie te bezien of wij aan de wensen van de Kerk besturen gehoor konden geven. Herhaalde malen is door ons aan gestuurd op een gesprek, omdat wij telkenmale moesten ervaren dat ons woorden in de mond wer den gelegd die door ons niet wa ren gezegd en in ieder geval ook niet zo waren bedoeld. Dit was voor ons een onbekende gewaarwording. Wij drukken en verspreiden immers al sinds 1972 De Soestterkerk. De samenwer king tussen ons en de Kerkbestu ren verliep in onze ogen altijd soe pel. Pas nadat in november 2002 door de heer J. Buning kenbaar was gemaakt dat de Kerkbesturen andere plannen hadden met be trekking tot De Soestterkerk, zijn er tussen partijen problemen ont staan. Deze zijn uiteindelijk, naar wij meenden, op een voor beide partijen acceptabele wijze opge lost, doch gezien de onderhavige publicatie in de Soester Courant en de instructie aan de abonnees om onze factuur over het eerste halfjaar van 2004 voorlopig niet te voldoen, omdat door ons een on juist bedrag in rekening zou zijn gebracht, blijkt dat de Kerkbestu ren hier kennelijk toch anders over denken. Wij betreuren ten zeerste de gang van zaken en wij zullen ons er maximaal voor inspannen om de aangekondigde overname voor het drukken en verspreiden van De Soestterkerk door een andere drukkerij zo soepel mogelijk te la ten verlopen. Om dit te bewerk stelligen dienen echter beide par tijen hiervoor de nodige bereidwil ligheid te tonen. Wij hebben in ie der geval nog steeds goede hoop dat het een en ander zo spoedig mogelijk kan worden opgelost waarna de lucht kan worden ge klaard. Gezien de ontstane commotie bin nen de kerkgemeenschap leek het ons raadzaam de lezers van Soes ter Courant ook onze kant van het verhaal te laten horen, te meer daar thans de indruk zou kunnen ontstaan dat wij een slechte verlie zer zouden zijn. Niets is evenwel minder waar. De keuze van de Kerkbesturen om over te stappen naar een nieuwe drukker wordt onzerzijds gerespecteerd. In dat geval dienen partijen zich echter wel aan de contractuele afspraken te houden. Dit hebben de Kerkbe sturen nagelaten ten gevolge waar van uiteindelijk een vervelende discussie tussen partijen is ont staan die in onze ogen niet nood zakelijk zou zijn geweest. Met vriendelijke groet, Drukkerij Practicum www.rabobankonline.com derwerp erg geschikt voor de och tend.' Deze Open Ochtenden worden tweemaal per jaar georganiseerd door een aantal christenvrouwen uit verschillende kerken. Zij willen eraan meewerken dat iedereen op een ongedwongen manier met el kaar in gesprek kan komen over allerlei levens- en geloofsvragen. De vrouwenochtend vindt plaats in de Schuilplaats aan Parallelweg 1. De bijeenkomst begint om 9:15 uur en duurt ongeveer tot 11:15 uur. De toegang is vrij (wel collec te). Er is kinderopvang aanwezig. Voor meer informatie: 88 035- 6031033. Zaterdag 13 maart: 'Legons de Ténèbres' van Frangois Couperin 'Le Grand' (Parijs 1668-1733), door solisten van de Domcantorij: Christine Jansen en Machteld van Woerden (sopranen), Ralph Meu- lenbroeks (viola da gamba) en Jan Jansen (continuo). Aanvang: 15:30 uur. Vrije toegang, graag 2 na afloop. Op de drempel van de lente kan iedereen een flinke dosis creatieve energie opdoen door op 20 maart deel te nemen aan de Creatieve Verwendag bij Scholen in de Kunst. Bezoekers van de Creatie ve Verwendag kiezen uit één van de inspirerende workshops, omlijst met koffie, lunch en borrel. Ze kunnen kiezen uit de onderwerpen Keramiek, Story Telling, African Wave, Theater, Sieraden of Zang. De kosten bedragen 55,00 per persoon, inclusief materialen, kof fie, lunch en een borrel. Opgave mogelijk tot 12 maart a.s. Inschrijf formulier verkrijgbaar bij Scholen in de Kunst, Muurhuizen 1/Co- ninckstraat 58 te Amersfoort, 88 033-4798014. Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Kerkstraat 7 rwt 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Naam: per keer 5,90 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 x 61,00 per keer 7,30 Jumbo Mega Jumbo 10 x€ 84,00 per keer 9,60 10 x€ 96,00 per keer €10,80 TEVENS VERKOOP VAN Openingstijden: maandag t/m vrijdag zaterdag 09.30 uur tot 22.00 uur 09.30 uur tot 18.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 21