mm SCHIPPER id in huis ÜDONOR^ft 1 PRIKBORDT KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Helpt U mee? Geef bloed word RODE KRUIS WOENSDAG 10 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA 27 d$14nkel Ea/qoemzAAjc Hoe 'eerlijk' is een artikel? Mysterievogels bij iet Rozenkruis Volksdansinstuif Dierenlief Dierenleed De lopers van de week ^Burgerüjk^tandJ profilz 1 i Ledenvergadering Dierenbescherming maandag 22 maart Psychosynthese: weg naar bevrijding Kinderkledingbeurs in De Klarinet Friese avond ïit Algra: dilemma's EZ3S3E1SH Koor en orkest van Maarten Kooij Alexander Borodin Radio Soest verslaat! alles Boekenweek Goed geboekt Gewoon :te olièrebewoners ink kaakje gel ekje nsoorten meeuwtje sonnetje 1 astrilde grijs roodstaartje Amadine Soest/Soesterberg rkiet Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank ema's Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 emen en tsjilpen, het zijn t het merendeel van deze rd door slechts één dier en over hun glanzende lijfje, iet alleen het beluisteren laar zeer zeker ook het bekij- g de meeste diertjes die it nspeciaalzaken worden aan- n nakweek dieren, it dat ze hier in Nederland of landen bij liefhebbers getogen zijn. en stuk regenwoud in huis u dan voorlichten in jeciaalzaak met mafdeling. TOU RIST 0 FFICE iw verblijf in Amsterdam iet een bezoek aan msterdam Tourist Office iij ons terecht voor up-to- ristische informatie, reser- an hotels en arrangemen- irsies, kaartjes voor open- voer, theater- en concert- museumkaartjes, rond- plattegronden en gidsen, outes, souvenirs en nog r... latiekantoren ijks geopend) spiein, tegenover )l Station Centraal Station, ïlein 1, aidsestraat dam Airport ol, aankomsthal 2 d Tourist Information »r Purmerend, aatll g gesloten) >r Zaandam, ipte Gracht 76 g gesloten) toeristische informatie 'oekingen vóór vertrek 400 40 40 (€0,55 p/m) '.00-17.00 uur. :oek op Internet: itamsterdam.nl isterdamsurprise.com reldstad.nl ord-holland.com Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 Mysterievogels vormen het onder werp van een bezinningsbijeen komst die de Internationale School van het Gouden Rozenkruis op woensdag 17 maart houdt in de tempel te Hilversum, Koninginne- 41. Tijdens deze samenkomst wisselen gesproken woord, muziek en momenten van stilte en bezin ning elkaar af. Is hebben in de symboliek en in de mythologie vaak een positie ve functie. Zoals vogels door hun veren in de lucht verheven worden, kan de ziel van de mens door het denken en door zelfkennis ver leven worden. De duif, de raaf of de feniks, ze vormen maar een >reep uit de mysterievogels die de evue zullen passeren. Voor Ro- lenkruisers is bij voorbeeld de dassieke feniks of vuurvogel - als symbool voor de ware zielenge- loorte - een belangrijke inspiratie- iron. De feniks met zijn schitte- ende veren woonde in de woes- ijn. Om de paar honderd jaar meerde hij zijn vleugels in met oirre en ging hij in vlammen op. Vervolgens kwam hij verjongd uit djn as te voorschijn. )e bijeenkomst begint om 20:00 ïur en duurt ongeveer drie kwar- ier. Bezoekers worden gevraagd »m stil te zijn en om een kwartier erder aanwezig te zijn. De toe- jan g is vrij. edereen die zich in de stilte en in de reine atmosfeer van de tempel cvil bezinnen op de diepere symbo- iek van mysterievogels is welkom. )e tempel is voor Rozenkruisers liet alleen een gnostiek brandpunt naar ook een werkplaats, waarin nen actief werkt aan zichzelf. Nadere informatie: §2 (035) >916486 of op Internet: vww.rozenkruis.nl. Natuurlijk heeft de Wereldwinkel het vertrouwen dat er met de pro ducten in de winkel niets mis is. De klanten hebben daar ook weer vertrouwen in en dat hopen we niet te beschamen. Om het ver trouwen waar te maken voert de landelijke vereniging van Wereld winkels elk jaar steekproefsgewijs een controleonderzoek uit. Er wordt goed gekeken naar het pro ductieproces om te kijken of het product 'eerlijk' is. Men kijkt naar de werkruimte, het afzuigsysteem en de werktijden. Ook wordt geke ken naar de betaalde lonen en of er een ziekteverzekering is, enz. Een probleem geeft het als er geen of (te) weinig orders zijn. Het is dan zaak om een nieuwe afzet markt te vinden. Belangrijk is ook het ontwikkelen van nieuwe ont werpen. De producten die in de Wereld winkel te zien zijn geven aan dat men er heel vaak in slaagt met nieuwe artikelen te komen. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, §86028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. De maandelijkse instuif van volks dansvereniging Terpsichore wordt gehouden op vrijdag 13 maart van 20:00 tot 23:00 uur. Iedereen kan weer komen dansen in gymzaal Het Middelpunt, Spinetpad 2 in Amersfoort (zaalschoenen ver plicht). De avond wordt geleid door Wim Feddes. Toegang: 4,50 voor niet-leden (leden: 3,50). Op zaterdagmiddag 17 april houdt Terpsichore een workshop debka's. Een debka is een Israëlische dans stijl. De workshop wordt gegeven door Theo Koster en vindt even eens plaats in gymzaal Het Mid delpunt. De middag begint om 13:00 uur. Toegang voor niet-le- den: 8,00. Informatie: Wil Verweij, §2 033- 4551566. Amivedi, SB 035-6015493 VERMIST Kater, wit, donker petje, zwarte staart, Birkstraat. Kater, zwart, helft hoofd wit, Van Weedestraat. Poes, zwart/wit, kan lopen richting Schaepmanstraat. Poes, rood, wit op bef, buik en pootjes, blauw bandje, Kerkpad ZZ GEVONDEN Poes, zwartwit, paars halsbandje, Kornet. Kater, roodwitte bef, buik, pootjes, Soestdijkerweg. Kater, cypers rood, onderkant wit, Burgemeester Grothestraat. Poes, cypers gestreept, Biltseweg. Informatie: Lieze van de Pol, Amivedi, tel. 6015493, l.v.d.pol@hetnet.nl Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Tom Hilhorst Joënne Garcia Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 23 februari t/m 5 maart 2004. GEBOREN: Jer Mikell, zoon van U.E. Visch en C.P. Knotters. - Carly Janiek, dochter van P. van Zanten en S.N. de Vries. - Koen Adrianus Huber- tus Maria, zoon van J.W. Verhoof en A.A,J.M. van Gooi. - Quinten, zoon van T.H. Klomp en M.B. van Dijk. - Juara Sandy Louise, doch ter van S. van Someren en P.Y.N. Ruyssenaers. - Roan Milo, zoon van H.G.M. Tersteeg en S.M.M. Duwel. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG. Hubert Joseph Peter Veldmeijer en Sandra Lamboo. - Antonius Cor- nelis Petrus Maria Willems en An- gelina Suzanna van Stuijvenberg. - Vincent Marcel van Haren en El len Wilhelmina van den Breemer. - Paul Dreef en Ten Seldam. - Anthony Kooijman en Theodora Marguerite Emilie Camerling. - Eble Johannes Mink en Irene Hes ter Konnen. - Michael de Ruiter en Barbara Wilhelmina Jalink. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: Willem van Vulpen en Wijmpje van Homsveld. OVERLEDEN: Antonia Verhoef, echtgen. van C. Vaessen. - Ar ie Willem Dogter- om, wed. van S. Kooyman. - Joan- na Maria de Lange, wed. van H.J. Ansinger. - Gerritje Gerarda van den Hoorn, wed. van J. van den Arend. - Sijtje Goede, wed. van A.M. Redelijk. Zaterdag 13 maart zondag 14 maart Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 88033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: H. Oosterveen, Dalplein 11-13, 886014148. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, 885415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8806-54337407. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden dinsdag t/m vrijdag digitaal Zuidpromenade 15 3768 EM Soest www.rabobankonline.com Keukens, Maatwerk-kasten, Parketen Lamelplafonds Voor sfeer, ontwerp, aandacht en kwaliteit Industrieweg 12 Soest 035-6029468 www.schipper-soest.nl iNDUSTRIEWEO ij KONINGSWEG - De afdeling Soest van de Dieren bescherming houdt maandag 22 maart haar algemene ledenverga dering. Deze begint om 19:30 uur in gebouw De Rank, achter de Wilhelminakerk aan de Soester- bergsestraat. Na de gebruikelijke jaarstukken staat de bestuursverkiezing op de agenda. Dirk Keetbaas is aftre dend, maar hij stelt zich herkies baar. Verder worden er jaarversla gen besproken van het Dierente huis en de Vogelopvang, beide ge vestigd aan de Eemweg. Teus van Vulpen doet verslag van de inspec tie. Na de vergadering begint om on geveer 20:30 uur een lezing over vlinders, door Jaap Bouwman. Ook wordt er een loterij gehou den. Op vrijdag 26 maart geven Maai ke ten Hagen en Mieke Goossens een lezing over psychosynthese in Het Horusoog, Birkstraat 101A. Psychosynthese is een optimisti sche, transpersoonlijke psycholo gie, ontworpen door.de Italiaanse psychiater Roberto Assagioli. Een wegwijzer naar de essentie in je zelf. Deze essentie noemt psy chosynthese het Hogere Zelf: je innerlijke levensbron. Zijn we met deze bron verbonden, dan kunnen kwaliteiten als liefde, schoonheid, creativiteit en humor in ons doorstromen. In ons leven raken we die verbinding soms kwijt door wat we meemaken, we zijn dan bezig met overleven in plaats van te leven. We voelen ons onvrij. Psychosynthese biedt de mogelijkheid ons te bevrijden van alles wat ons vasthoudt en belem mert. Het is een weg naar innerlij ke bevrijding. In de lezing wordt ingegaan op de essenties van psychosynthese en worden enkele oefeningen gedaan. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 7,00. Informatie: SS 033- 4622576. Tot uiterlijk 27 tnaart kunnen be langstellenden een verkoopnum mer aanvragen voor de kinderkle dingbeurs die op zaterdag 3 april wordt georganiseerd in de grote zaal van De Klarinet, Klarinet 39. De verkoop begint om 10:00 en duurt tot 12:00 uur. Wie kinder kleding, speelgoed en babyspullen als badjes, boxen, wandelwagens wil aanbieden kan dat op vrijdag avond 2 april tussen 19:00 en 20:30 uur afgeven bij De Klarinet. Ook positiekleding is welkom. De vooijaars- en zomerkleding, het speelgoed en de babyartikelen die nen schoon en in goede staat te zijn. Er mag kleding in maat 74 t/m 176 ingeleverd worden. Per persoon mag men maximaal 50 kledingstukken en 15 andere artike len inbrengen. Een verkoopnummer kan nu al telefonisch of via e-mail aangevraagd worclen bij Lianne of Manuel van den Berg, §8 6025534, of lianne.vandenberg@wanadoo.nl, en bij Marion of Michel Bloemen dal, 38 6024646, marion@micmar.nl. Mensen met een verkoopnummer krijgen een brief met de spelregels voor de kledingbeurs. De 'inbren gers' krijgen 60% van de op brengst. Een deel van de opbrengst gaat naar kindertehuis Suuk-dhaam in Suriname, waar op de beurs ook meer informatie over zal zijn. De Friese vereniging 'Frysk en Frij' (Gooi en Eemland) organiseert op vrijdag 19 maart de laatste Friese avond van het seizoen in de aula van s.g. Groot Goylant, Van Lin- schotenlaan 501, Hilversum. Het Kritetoaniel Grou, uit de gelijkna mige Friese plaats, brengt het blij spel 'Skroei' van Alan Ayckbourn op de planken in een Friese bewer king van Janneke Dalstra. Ook zijn er weer 'diskes' met Friese culinai re en literaire producten. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: leden 3,50; niet-leden 7,00. Woensdag 10 maart (Biddag) Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 15:00 ds. A. v.d. Zwan, Sliedrecht; 19:30 ds. J.P. Boiten, Sliedrecht Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 19:30 ds. R. ter Beek Zaterdag 13 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor F. Overbeek; communieviering; Cantemus Domino Zondag 14 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; Cantemus Domino Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor R. v.d. Vring; eucharistieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communieviering (parochianen); jongerenkoor Papendrecht Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. M. Koole Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. A.J. Kunz, Groot Ammers; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. J.P. Boiten, Sliedrecht Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. G.E. Geerds, Ómmen; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. L. Blok Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil en dhr. H. van Kampen; meditatieve dienst Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 R. van der Poll; 19:30 Karsten van Slooten, Time Out jeugd dienst Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Louis Boer Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A.A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondeilaan 2 10:00 ds. C.A. Versluis, Ermelo Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. L. van den Berg Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. D. Soeteman fedesie ciuxe*tdd<zy t*t de &U4. ooor ttuiasi INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 straat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl P+R Transferium lij is actief lid van Milieudefensie loest. Is een gelovig mens maar ;een lid meer van het CDA. Zet :ich in voor een kinderopvangver- ilijf in het door oorlog geteisterde 'uzla, Bosnië-Herzegowina, Pi- lokkio. Hij probeert samen met iet Vredesplatform geld in te za- nelen voor een nieuw project in iet ook door burgeroorlogen ver roeste Mozambique. Maakt voor ladio Soest "Rondje om de terk". Vredesplatform daar werk ik aan mee. We heb- >en een stichting Steun Kinderdag- 'erblijf in Bosnië opgericht. Pinok- rio, dat wordt door ons financieel ondersteund. En nu zijn we bezig net een nieuw project, Fietsen roor wapens. Fietsen voor wapens? n Mozambique miegeit het van de vapens. Als mensen die komen nleveren krijgen ze een fiets. Wiskunde a, ik was leraar wiskunde. Het nakkelijkste vak uit het pakket, in met een grote belangstelling 'oor astronomie. Da's fascinerend, ds ik in een nieuw leven terugkom >a ik dat studeren, astronomie. Hoe verhoudt zich dat tot de reli- ie? k ben een verwoed kerkganger, naar naar mate ik meer te weten rom via de astrologie ga ik aan ^paalde zaken steeds meer twijfe- en. Toch boeit de bijbel me nog teeds, vooral door de ethiek, met ds grote voorbeeld Jezus met rijn aandacht voor en omgang met te zwakkere. feligie een soort politiek? Soms wel, ja. Het CDA, en dan pedaal het tweede kabinet Lub- 'ers heeft de sociaal zwakkeren op ichterstand gezet. Onverteerbaar 'oor mij. Voor mij het einde, afge ven. Zowel in de politiek als in Ie religie kom je steeds voor di- -mma's te staan. Dat boeit me en laar probeer ik iets mee te doen. fodio Soest ^aar werk ik graag aan mee, aan verschillende programma's. Stam tafel met Jan Visser en ik doe ook ;en programma dat heet Een rond- o om de kerk. daarin behandelen we dan met een aantal deskundigen de dilem ma's waar het geloof je soms toe 'rengt. jezag 'a> in de bijbel staat dat je het ge zag moet volgen, maar je moet ook handelen naar je eigen geweten. En dan stuit je op die dilemma s. Wat dacht je van die asielzoekers. Moet je nu blindelings het gezag volgen of je eigen geweten laten spreken? Daar ben ik nog niet uit. VRIJDAG 12 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie: Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio h Uitgaanstips naar musea en theaters, redactie Ad van Wijngaarden, presen tatie: Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie: Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse hits Presentatie: Thari Schröder 14.00 Operetteland My Fair Lady - deel 1 Paul Sparnaaij en Ben Ver schoor nemen u mee met het verhaal van Bernard Shaw. Het toneelstuk 'Pyg- malion' was de basis voor een muzikaal spektakel. Theater Carré kende 1100 opvoeringen met Wim Sonneveld als professor Higgins, Paul Storm als Pickering, Johan Kaart als de vader van Elize de fan tastische rol van Elize, die werd vertolkt door de toen 22 jarige Margriet de Groot. De Nederlandse teksten werden geschreven door Seth Gaaikema. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Joop van Haaften Omdat de Boekenweek als thema La douce France heeft, aandacht voor dit mooie land. Inske de Duik ontvangt Joop van Haaf ten. Hij is met recht een franconel. Joop is werk zaam geweest op de afde ling Groen en Milieu van de Gemeente Soest. Nu is hij actief lid van Artishock en schrijft in Soest Nu. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 12 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie: Kees Vroon 10.00 Goed Geboekt Deze maand staat het boe kenprogramma 'Goed Ge- boekf helemaal in het teken van de boekenweek. Het thema is dit jaar: 'Gare du Nord, ontmoetingen met Frankrijk'. 'Goed Geboekt' heeft als speciale gast de schrijver Ilja Gort uitgeno digd. Ilja heeft pas een boek gepubliceerd onder de naam 'Leven als Gort in Frank rijk'. Verder is er uiteraard aandacht voor alle andere activiteiten rond de Boeken week, zowel landelijk als in Soest, de vaste column gaat over Parijs, de muziek is Frans, kortom, de hele sfeer van 'Goed Geboekt' is Frans deze maand. De pre sentatie is in handen van Ad van Veen, techniek Fredy Timmer. 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senioren, presentatie: Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie: Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met- Frans Krom In 1984 werd in Amersfoort het toneelgezelschap Teatro Obstinato opgericht. Zij brachten stukken in 'Com media dellarte-stijl' zoals De Liefde van Don Perlim- pin van Garcia Lorca, een bewerking van de Faust van Goethe en De Driekoningen van Shakespeare. Frans Krom en zijn spelers leggen zich nu toe op kleine stukken die geïnspireerd zijn op gebeurtenissen in stad en regio. Vrijdagavond 19 maart spelen zij in Comme dia delT art stijl: II Dottore en Pantalone in cafétheater Bora aan de Hof in Amers foort. Presentatie: Lonneke Meijer 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 HetSportcafé Aktueel sportprogramma, presentatie: Rob Dekker 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie: Rosamint Faas Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M. tot zaterdqr 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig, ge presenteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassieke muziek op de zondagmiddag Maarten Kooij treedt op met zijn koor en orkest, De Nederlandse Cantorij. Hij koos niet de massale werken zoals de symfonie en het pianoconcert, maar de intieme re ligieuze werken voor koor, solisten, orkest, orgel of harmonium. Enke le werken zijn rechtstreeks, uit de Bibliotèque Nationale te Parijs ge haald en zijn tot voor kort niet in druk verschenen. Maarten Kooij verzorgt de opna me zelf en hij leidt de werken met een kort woord in. Deze uitzen ding is vooral bijzonder, omdat Maarten Kooij het eigenhandig verzorgt: het dirigeren van het koor, de solisten en het orkest, de opname en de toelichting! Symfonieën van Alexander Borodin, een Russisch componist, studeerde aanvankelijk medicijnen en scheikunde en hield van muziek. Dat houden van mu ziek loopt uiteindelijk daaruit uit dat hij zich in de muziekgrondsla- gen verdiepte en 'vanzelf' werd hij autodidact. Luistert u maar zijn symfonieën (waarvan wij er twee draaien), dan ontdekt u wat een geniale compo nist aan het Russische firmament verscheen. Alexander Borodin staat aan het hoofd van het 'Mach tige Hoopje', een klein groepje ro mantische componisten, die de ro mantiek op grote hoogte houden en zich daadwerkelijk met de orga nisatie van de concerten bezig houden. Borodin is in feite een westerse componist en de invloe den van Chopin en Liszt zijn dui delijk waarneembaar. Dat het Rot terdams Filharmonisch Orkest olv Valerie Gergiev zijn le en 2e sym fonie op het repertoire neemt is tekenend! Zondagmiddag 14,00 uur ZONDAG 14 MAART MAANDAG 15 MAART DINSDAG 16 MAART WOENSDAG 17 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie: Maria Drost 10.00 Ommetje Natuur en Milieu h Gera Berends vertelt over de maandelijkse IVN-wan- deling die vanmiddag wordt georganiseerd in het gebied van Boswachterij de Hooge Vuursche, ook wel de kruis- vijverwandeling genoemd. De startplaats is op de par keerplaats van de Boswach terij aan de weg van Baarn naar Hilversum. De wande ling begint om 14.00 uur en duurt ongeveer 2 uur. Pre sentatie: Ina Aangeenbrug 11.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma met o.a. Het Soestgevoel, de column van de Burgemeester 12.00 Waar blijft de tijd Mevrouw Van Doorn-Kaats U gaat luisteren naar het levensverhaal van mevr. A. van Doorn-Kaats woonach tig aan de Plasweg. Ze is geboren en opgegroeid aan de Laanstraat waar haar va der een slepersbedrijf had. Ze is de vierde uit een gezin van veertien kinderen. Zelf heeft ze in haar huwelijk 6 kinderen gekregen die blijk hebben gegeven van opmer kelijk veel ondernemings zin. De interviewer is Wim de Kam 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon, techniek Elèna de Hollander 14.00 Soest Klassiek Koor en orkest van De Ne derlandse Cantorij olv Maarten Kooij en de Russi sche componist Alexander Borodin. Samenstelling Jac- ques v.d. Griendt, presenta tie Inske den Duik Zie toelichting hiernaast 16.00 Musica Aeterna Presentatie: Liesbeth Gan- kema en technisch onder steund door Jaap Gankema 17.00 Het Praattheater h Een programma gemaakt door en voor mensen met een verstandelijke handicap heeft deze maand als thema "De Natuur". Presentatie: Gerda van Empelen 18.00 Kerkdienst 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Samen de Bijbel lezen Presentatie: Joke Almirante 21.00 Radio M. tot maandag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie: Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn Muziek h Joop van Haaften Omdat de Boekenweek als thema La douce Fran ce heeft, aandacht voor dit mooie land. Inske de Duik ontvangt Joop van Haaften. Hij is met recht een francofiel. Joop is werkzaam geweest op de afdeling Groen en Milieu van de Gemeente Soest. Nu is hij actief lid van Artishock en schrijft in Soest Nu. 11.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 12.00 Lunchroom Middag Magazine, pre sentatie: Ruud van Zo meren 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie: Loes Moraal 14.00 De jaren 50 - 60 Met ook vandaag aan dacht voor Cliff Richard. U hoort oa "All I Do Is Dream Of You", bijna 43 jaar geleden opgeno men - 4 mei 1961 - in de bekende Abbey Road Studio's in London met The Shadows, toen nog bestaande uit Tony Mee- han drums, Jet Harris basgitaar, Bruce Welch ritmegitaar en Hank Mar vin sologitaar. Eind zestig begin zeventig kwamen twee leden van The Sha dows van het allereerste uur - Hank en Bruce - sa men met de Australische John Farra vocaal naar voren als "Marvin, Welch and Farrar" Van hen hoort u 'Lady of the Mor- ning'. Presentatie: Kees Pels 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitsla gen, gesprekken en com mentaar, de sport van de afgelopen weekeinde, presentatie: Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie: Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met Frans Krom, toneelspeler Frans Krom en zijn spelers leggen zich nu toe op kleine stukken die geïnspireerd zijn op gebeurtenissen in stad en regio. Presentatie: Lonneke Meijer Zie ook vrijdag 11.00 Senioren vragen Samenstelling Atie Derksen, presentatie Mirella Wiegers 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Radio Soest non-stop Muziek programma 14.00 Operetteland h My Fair Lady - deel 1 Ontroerende en humoris tische scènes en liedjes wis selen elkaar af. 'Salig sijn', 'As 't effe kan.ja dan', het onvergetelijke 'Het Spaanse graan...'. Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Goed Geboekt h Helemaal in het teken van de boekenweek. 'Gare du Nord, ontmoetingen met Frankrijk'. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Presentatie Ad van Veen, techniek Fredy Timmer. Zie ook vrijdag 18.00 Religieus programma pres: Joke Almirante 18.30 Weg met Hobbels, pres: 18.00 Van psalm tot pop, sAJ "s, pi Menno Schuit, 19.00 De Verrekijker, Kinderprogr. pres: Caren Zwarteveen en Marieke Boer 19.30 Het Kompas, jongerenprogr. 20.00 Het Boek het Bin nenste Buiten pres: Her man Spoore. oa. 20.30 Bij belverzen van Johan van Maarlant, pres: Herman Spoor 21.00 Zingender wijs, pres: Elly van Tol,21.30 Avondsluiting presentatie: Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Piet Korver van het Na tuur en Milieucentrum Baarn vertelt wat we de komende maanden aan ontwikkelingen en projec ten kunnen verwachten. Presentatie: Ina Aangeen brug 11.00 Het Soestgevoel Muziekprogramma met daarin o.a Het Soestge voel, de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ Nieuws en wetenswaardig heden voor senioren, pre sentatie: Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Uitgaantips en nieuws uit de musea. Redactie: Ad van Wijngaarden, presen tatie: Lonneke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur Het is Luister naar op vrijdagmorgen of dinsdagmiddag FM 105.9 of via de kabel FM 107.9

Soester Courant | 2004 | | pagina 25