2 Visser kwinkel! 'Spitsafsluiting niet opheffen' Zusterhuis slopen of oplappen GEOPEND 1 ACTUEEL! 'Beleid lijkt op rijgedrag automobilist met slok op' 'Je moet alles open laten, zodat je de druk verdeelt' Soester boos omdat politie verkeer kruispunt niet leidt ypm n Vanaf mei ook in Overhees een eigen wijkbeheerteam Beeldbepalende eik blijft Minder laad- en loshavens, maar wel langere stroken Zomerschoon 14 en 15 mei 'Het lijkt me wat sterk' PAGINa~2 WOENSDAG 10 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 iEBODEN: RTEMENT, 4ERAPIE Alternatieven Soest en bewonersvereniging ver uiteen Defecte lichtinstallatie: 'chaos' in zuid Gemeente legt Macéka dwangsom op van 100.000 euro ZONDAG 14 MAART VAN 11.00 - 17.00 UUR MEUBELEN Klassiek, eiken en modern I GEBR. VAN WOERKOM College weigert kapvergunning Voorstellen werkgroep Van Weedestraat Aanmelden kan tot woensdag 7 april Macéka wint juridisch advies in Kwis Geen extra plattegrond Nieuweweg Service voor alle merken O.89 O.89 1.49 1.79 itrum Soest en gestoffeerd; en berging, lift. gas en elektra. Agoed 0969 Bunschoten j Spakenburg schakelen voor: •pleging (AndereZorg) ten-Spakenburg 80 199 46 69 21519. 115955. chting Ring. 'Het verkeersbeleid van de ge meente lijkt nog het meest op het rijgedrag van een automo bilist met een flinke slok op.' Dat zei Martijn Koolhoven maandagavond in een 'gespro ken column' naar aanleiding van het voornemen om de spitsafsluiting op de Foeken- laaii op te heffen. De inwoner van Soest-Zuid, die om statutaire redenen geen be stuurslid meer is van de bewoners vereniging, gaf enkele voorbeelden van zwalkend verkeersbeleid: de zebrapaden op de Van Weede- straat die na de herinrichting nog maals moesten worden aangepast; de afsluiting van de Braamweg die inmiddels is teruggedraaid; de in voering van de 30-kilometerzones, waarvan justitie nu zegt dat er geen capaciteit is om snelheidscon troles uit te voeren. Toegevoegd aan dit rijtje kan worden de beoog de opheffing van de spitsafsluiting. Als dat gebeurt, zal de overlast voor de wijk toenemen, maar voor al de verkeersveiligheid afnemen. De burger heeft recht op een be trouwbare overheid. En een be trouwbare overheid heeft zorg plicht aan alle burgers, vooral voor kinderen die het grootste risico lo pen in het verkeer, meent Koolho ven. In Overhees en de Bóeren- streek komt de gemeente die plicht na, stelde hij, maar niet in Soest- Zuid. Zeker niet als de afsluiting verdwijnt. Koolhoven beseft dat Soest-Zuid een oude wijk is, waar bij de aan leg geen rekening is gehouden met de verkeersintensiteit van vandaag de dag. Maar juist daarom heeft de gemeente in zijn ogen de verplich ting om maatregelen te treffen. Dat kost geld, maar dat is dan beter besteed dan de miljoenen euro's die de gemeente de laatste jaren aan externe bureaus heeft uitgege ven, is vrij vertaald zijn mening. 'Het probleem in Soest-Zuid is dat onze huizen en tuinen te groot zijn en onze auto's te duur. Wij vormen geen probleem en zijn daarom po litiek niet interessant. Politiek wordt gevoerd in wijken als het Sm'tsveen. Het beste wat ons kan overkomen, is dat er een kind wordt doodgereden. Dan is alles ineens geregeld, zonder lange in spraakprocedures. Dat is de harde werkelijkheid.' Bewoner Henk van Veen van het Eerste Heeserlaantje ziet geen heil in omleidingen, snel- heidsremmende voorzienin gen, eenrichtingsverkeer en af sluitingen in Soest-Zuid. 'Van mijn kant van de spoorlijn vinden we de spitsafsluiting niet leuk, maar we hebben ermee leren leven. Het plan van de bewoners vereniging Soest-Zuid betekent dat we 168 uur per week moeten om rijden, nu is dat maar twintig uur per week.' Hij is er geen voorstander van om het verkeer bepaalde richtingen op te dwingen. Als je ergens heen moet, moet je door andermans straatje, dat is nu eenmaal zo, zei hij maandagavond. 'Bijna elke af sluiting is een doodlopende weg; je verschuift het probleem naar een andere straat.' Als het aan een bewoner van de Insingerstraat ligt, mogen alle we gen weer worden opengesteld. 'Ik zou ook wel willen dat mijn straat wordt afgesloten, want dan woon ik er lekker rustig. Maar als je je eigen straatje wilt schoonvegen, schuif je het probleem naar een ander.' De Soester kan nu tijdens de spits niet via Soest-Zuid naar de Soes- terbergsestraat, maar moet omrij den via de wijk Overhees en staat daarbij voortdurend in de file. 'Dat noem ik sluipverkeer en milieu technisch is het niet verkoopbaar. Niet alle verkeer kan door de Os- sendamweg. Je moet alles open laten, zodat je de druk verdeelt.' Ook omwille van een snelle be reikbaarheid van de ambulance vindt bij dat alle wegen open moe ten blijven. De Soester W. van Barneveld heeft zich eraan gestoord, dat de politie maandagmorgen heeft nagelaten om het verkeer te regelen op het kruispunt van de Soesterbergsestraat en de Ossendamweg. De verkeers lichteninstallatie was daar sinds het weekeinde buiten werking. Van Barneveld trof naar zijn zeg gen maandagmorgen om half acht een gevaarlijke en onoverzichtelij ke situatie aan op de kruising. 'De gene die het brutaalst was, kon doorrijden. Vele fietsers konden niet oversteken en in alle vier rich tingen ontstond al een lange file.' Vandaar dat hij na thuiskomst meteen de telefoon pakte en de politie belde. Hij kreeg de toezeg ging dat de gemeente, die verant woordelijk is voor de verkeerslich ten, op de hoogte zou worden ge steld. Daarop stelde Van Barne veld dat de politie naar de kruising te gaan om het verkeer in goede banen te leiden, maar zou als ant woord hebben gekregen, dat zulks lastig was in verband met de wis seling van de dienst. 'Ze liet dui delijk merken dat dit gesprek niet wenselijk was en kapte het af met de mededeling dat ze de meldka mer moest bellen', schrijft de Soes ter in een brief aan burgemeester Koos Janssen. Van de burgemeester wil hij weten waarom de politie niet in het weekeinde al actie heeft onderno men. 'Als leek op verkeersgebied ik de problemen al aankomen. Het lijkt mij dat iemand die hier voor is opgeleid, dit ook had moe ten zien aankomen', aldus Van Barneveld die tevens van Janssen wil horen waarom de politie maan dagmorgen niet alsnog naar de kruising is gegaan. Na het telefoontje met de politie was Van Barneveld om tien voor half negen nogmaals een kijkje gaan nemen bij het kruispunt. Ér heerste volgens hem complete chaos. 'Gelukkig was er een ouder van een van de schoolgaande kin deren aanwezig met een klaar-over bord, die de allerkleinsten hielp veilig over te steken.' Van Barneveld laakt de houding van de politie. In de brief aan de burgemeester schrijft hij: 'U be grijpt dat na deze ervaring het extra zuur is voor burgers om straks op een mooie zonnige och tend in mei (als het wel lekker weer is om buiten te zijn) aange houden te worden op de Middel wijkstraat door enkele politieagen ten die een gordelcontrole houden. Daar heeft men dan wel tijd voor, terwijl men voor echt gevaarlijke situaties geen aandacht heeft; ster ker nog, na een melding niet eens in actie komt. Ik hoop dat u snel actie onderneemt en mij ook laat weten wat er aan gedaan is om dit soort situaties in de toekomst te voorkomen.' Het was overigens niet de eerste keer dat de vorig najaar opnieuw ingeregelde lichtinstallatie het liet afWeten. In december viel ze ook al eens uit. Toen ontstond er, zo ver bekend, minimaal één aanrij ding. iDe spitsafsluiting van de spoorwegovergang tussen de Foekenlaan en de Den Bliek laan moet in stand worden ge houden. Volgens de bewoners vereniging Soest-Zuid is dat de enige manier om het verkeers beleid 'Duurzaam Veilig' te waarborgen. Zij voorziet an ders de terugkeer van sluipver keer door de wijk. In dat geval vreest de vereniging voor nog meer snelheidsovertre ders in het woongebied, waar 30 mag worden gereden, maar vol gens de bewoners snelheden tot 60, 70 kilometer worden bereikt. De ledenvergadering van Soest- Zuid, die 220 leden telt, ervaart dat als een groot probleem. Maar, een ruime meerderheid van de politiek heeft opgeroepen om - in overleg met de bewoners en onder bepaalde voorwaarden- de afsluiting van de overweg op te heffen. De afsluiting zou veel weerstand oproepen aan de noord westelijke zijde van de spoorlijn. De ontsluiting van vooral Over hees en de bereikbaarheid van de parkeerplaats aan de Foekenlaan zouden ermee gediend zijn, aldus de gemeente. Daarom heeft de bewonersvereni ging een .alternatief bedacht, dat maandagavond werd ingebracht tijdens een bijeenkomst, waarop burgers hun zegje mochten doen. De Den Blieklaan wordt ter hoog te van het waterpompstation afge sloten. Het verkeer uit Overhees moet dan via de Bosstraat, de Wieksloterweg en de Dolderseweg omrijden naar de Foekenlaan. Dit ontmoedigingsbeleid dient te wor den ondersteund door snelheid- remmende maatregelen en voor zieningen om het auto- en fietsver- keer van elkaar te scheiden. Ook op het vervolgtraject Foeken laan, Èsdoornlaan, Heideweg en Dennenweg moeten fysieke ingre pen worden verricht, die de auto mobilisten dwingen zich aan de li miet van 30 kilometer te houden. Om de route voor het sluipverkeer nog meer te verlengen, zou (even tueel) gedacht kunnen worden aan het afsluiten van de Dennenweg, ter hoogte van de Heideweg. Tot slot gaat het alternatieve sce nario van de bewonersvereniging uit van eenrichtingsverkeer op de Van Beuningenlaan (in de richting van de Bartolottilaan) en dezelfde maatregel op de Hildebrandlaan (van de Van Beuningenlaan tot de Vosseveldlaan). Omrijden Verkeerskundige Ad van Wanroij van de gemeente is niet blij met het omrijden via de Bosstraat, omdat daar veel sportverenigingen zijn gevestigd. Dat argument snijdt geen hout, meent de bewonersver eniging, omdat er met uitzonde ring van de woensdagmiddag tij- Voorjaar 2000: controle bij de spoorwegovergang. De spitsafslui ting moet worden opgeheven, vindt realiseert •macéka vastc-ogo De Paleistuin tiweekessay lijk verhaal over het de metropool, enweekprijsje: 2,50.* -v.boekenweek.nl In navolging van de Eng, het Smitsveen en recentelijk Klaar- water krijgt ook Overhees een wijkbeheerteam (WBT). De gemeente Soest wil de leefbaar heid in de wijk op deze manier een positieve impuls geven. Het is de bedoeling dat de be volking van deze wijk zo breed mogelijk wordt vertegenwoor digd. Later volgen ook de reste rende wijken van Soest. Een belangrijk element van de wijkaanpak is het vergroten van de participatie van bewoners. Daar naast wil de gemeente een betere samenwerking met onder andere de politie, de woningcorporaties en de welzijnsstichting. In het WBT zullen allerlei leef baarheidzaken worden besproken en zo mogelijk worden aangepakt. Het gaat om zowel sociale als fy sieke zaken. Voorbeelden zijn ac tiviteiten voor jongeren of een vei lige wijk voor fietsers en voetgan gers. Ook kunnen de WBT-leden beslissen over het wijkbudget 11.000 in 2004) dat de ge meente beschikbaar stelt. Ook stelt de gemeente 1500 euro beschik baar voor een wijkinformatiepunt. Bewoners die willen deelnemen aan het WBT moeten uiteraard zelf in Overhees wonen en zich breder voor de wijk in willen zet ten dan vanuit eigen belang. Waar schijnlijk komen de leden in mei voor het eerst bijeen. Voor meer informatie over deelna me aan het WBT Overhees kun nen bewoners terecht bij de wijk coördinator Carrien Eenhoorn, tel. 6093483, e-mail: eenhc@soest.nl Wijkschouw Een ander onderdeel van de wijk aanpak is het houden van een wijkschouw in 2004. Dit is een rondgang door de wijk, waarbij be woners knelpunten in de wijk kun nen laten zien aan ambtenaren, politie en eventueel de woningr bouwvereniging. Daarnaast zullen in het najaar wijkavonden worden gehouden. Het voormalig zusterhuis aan de Noorderweg moet worden gesloopt of worden opgeknapt, en wel binnen zes weken. Een boete van honderdduizend euro riskeert Macéka Vastgoed Baarn als het niet aan deze eis van de gempente voldoet. Bo vendien zal Soest dan opdracht geven het vervallen pand te slo pen en de kosten daarvan ver halen op de projectontwikke laar. Het geduld van de gemeente is op. De bouwval, in volume veel grotei dan de goed onderhouden wonin gen in de buurt, is de gemeente (en omwonenden) een doorn in het oog. Kans op verbetering is voorlopig niet te verwachten en daarom is de gemeente tot actie overgegaan. In mei is het drie jaar geleden dat een vergunning werd afgegeven voor de realisatie van Bassecour, een complex van 16 luxueuze ap partementen van vijfhonderddui zend tot een miljoen euro. Dat moest Soest wel doen, omdat het project past in het bestemmings plan. Projectontwikkelaar Modulus kreeg het project bij gebrek aan kopers echter niet van de grond en verkocht het binnen een jaar door aan Macéka. Die doopte het om tot De Paleistuin, wijzigde met toe stemming van de gemeente het oorspronkelijke bouwplan en bracht het aantal appartementen terug tot veertien, met elk een prijskaartje van een slordige mil joen euro. Nu, bijna twee jaar la ter, is er nog geen één van ver kocht. In al die tijd is het leegstaande ge bouw er niet mooier op geworden. Het feit dat er niemand woont, er geen onderhoud wordt gepleegd en vandalen er naar hartelust te keer konden gaan, heeft het uit zicht van de omwonenden en voor bijgangers geen goed gedaan. Op de bovenverdieping zijn alle ramen ingegooid, die op de begane grond zijn allemaal dichtgetimmerd mét platen en planken. Het eenvoudi ge bouwhekwerk, dat ongenode gasten op afstand moet houden, maakt het er ook al niet fraaier op. Dat zijn dan ook de redenen dat een groot aantal buurtbewoners regelmatig zijn beklag deed bij de gemeente. In de zomer van 2003 vroeg de gemeente al aan Macéka hoe de stand van zaken was met betrek king tot het nieuwbouwproject, maar een antwoord hebben ze op het gemeentehuis nooit onder ogen gezien. Uit de krant werd wel vernomen, dat Macéka pas wilde gaan bouwen, zodra 75 procent van de appartementen zou zijn ver kocht. Ruim een halfjaar later is voor het college van burgemeester en wet houders de maat vol. Het vindt dat het oude zusterhuis in een 'deplo rabele staat' verkeert. De gemeen telijke welstandscommissie was eerder al tot de conclusie geko men, dat de huidige situatie het daglicht niet kan verdragen. Macéka moet het gebouw nu bin nen zes weken slopen, het terrein egaliseren en inzaaien met gras en het hekwerk verwijderen. Soest biedt Macéka het alternatief aan om het pand op te knappen. Dat betekent dat er nieuwe ramen De impressie van De Paleistuin staat in schril contrast met de rea liteit van de bouwval van het voor malig zusterhuis. moeten worden ingezet (en van enige raambekleding voorzien), dat de deuren vervangen dienen te worden dat het bouwhekwerk moet plaatsmaken voor een fat soenlijke afrastering. Om verniel zuchtige personen op afstand te houden, suggereert de gemeente dat Macéka bij deze optie maar moet overwegen om tijdelijk huis bewaarders in het gebouw te ves tigen. 4 ETAGES MEUBELEN met lift De dealer in uw regio voor fitform-fauteuiis 'Al BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS Steenhoffstraat 61 - Soest035-601 32 80 Foto: Soester Courant dens de spitsuren geen sport wordt bedreven. De verkeersambtenaren van de gemeente vinden verder dat het alternatief van de bewonersvereni ging veel aanpassingen vergt. Zelf denken ze het probleem van sluip verkeer te tackelen met twee fysie ke afsluitingen; op de kruisingen van de Sparrenlaan/Heideweg en de Braamweg/Bonifaciusstraat. In een eerste reactie zegt Paul Frij- ling, voorzitter van de bewoners vereniging Soest-Zuid, dat dit veel onrust in de wijk teweeg zal bren gen en dat er dan juist veel verkeer (ook uit de wijk zelf) naar de over volle Ossendamweg zal worden geleid. Het college heeft nog geen stelling ingenomen en wacht eerst het ambtelijk advies af, dat het binnen twee weken zal krijgen voorgelegd. Dat plan kan daarna nog worden gewijzigd of aangevuld. Pas in mei komt het college met een voorstel dat op dinsdag 11 mei door de raadscommissie verkeer zal wor den besproken. Burgers kunnen er bij die gelegenheid op reageren. Een week later vindt de besluitvor ming plaats in de gemeenteraad. De eik bij het voormalig tank station van Jurriëns hoeft niet te wijken voor de bouw van een nieuw pompstation. Het colle ge heeft geweigerd een vergun ning af te geven voor de kap van de karakteristieke boom met een diameter van een meter. De aanvraag was ingediend door Via Tankstations bv die vindt dat de bomen nieuwbouw in de weg staan. Twee omwonenden klom men in de pen en dienden bij de gemeente zogenoemde zienswijzen (bezwaren) in. Zij vinden dat de eik beeldbepalend is. Verwijdering van de boom zou de waarde voor de leefbaarheid en het aanzien van de omgeving aantasten. Daarop liet de gemeente een bo- mendeskundige onderzoek doen en deze kwam tot de conclusie dat het belang om de eik te behouden zwaarder weegt dan het belang van Via Tankstations. Het college heeft dit advies overgenomen en wijst er bovendien op, dat er vanuit de ge meente aandacht zal worden be steed aan de wijze waarop de be strating rond de eik wordt gereali seerd. Verder wordt wel, onder voor waarden, een vergunning afgege ven voor de kap van een kleinere haagbeuk die elders op het terrein staat. Het is de bedoeling dat er een on bemand tankstation wordt gereali seerd. Dat lijkt op zich niet te stui ten op problemen, al hebben som mige omwonenden bezwaar tegen het aantal pompen en het feit dat men er 24 uur per dag terecht kan. De grootste moeite hebben ze ech ter met de geplande wasstraat die naar hun mening veel meer over last zal veroorzaken. Vanavond, aanvang half acht, vindt er in het gemeentehuis een inspraakavond plaats over de Van Weedestraat. Onder werp van gesprek zijn de aan bevelingen die een werkgroep van acht winkeliers en vijf be woners op schrift hebben ge steld. Het gaat daarbij om kleinschalige, kortetermijnmaatregelen die als advies aan het college zullen wor den gezonden. Vanavond kunnen belanghebbenden hun mening ui ten over deze voorstellen die even tueel op basis van de discussie kunnen worden aangevuld, aange past of geschrapt. De werkgroep wil een aantal laad- en loshavens, die nu amper wor den benut, opheffen. De andere havens zouden moeten worden verlengd, zodat chauffeurs hun vrachtwagen er makkelijker kun nen in- en uitrijden. Dat laatste is nu nog wel eens een probleem, met als gevolg dat de chauffeurs de wagen op de rijbaan parkeren en zodoende het verkeer hinderen. Bij de laad- en loshavens die ge handhaafd blijven, moeten perrons komen, meent de werkgroep. Het is dan eenvoudiger voor de chauf feurs om rolcontainers en pallet wagens het fietspad en het voetpad op te rijden. De havens zijn in de huidige situa tie van maandag tot en met zater dag tussen 9:00 tot 11:00 uur ge reserveerd voor vrachtwagens. De werkgroep wil het begintijdstip vervroegen naar zeven uur 's mor gens. Dat betekent dat bijvoor beeld bewoners, die niet voor die tijd de deur uit zijn, hun auto's de voorafgaande avond niet meer in de laad- en loshavens kunnen ach terlaten. Oversteken Ook de mogelijkheden voor over steken moeten worden verbeterd, vindt de werkgroep. Ze stelt voor om verlichte borden aan te bren gen boven de Voetgangers Over steekplaatsen (VOP's). Voor een betere toegankelijkheid van de zuid-oostelijke toegang van het winkelgebied zou een extra zebra pad geen overbodige luxe zijn, al dus de werkgroep. Tevens wil ze dat de regeling van de verkeerslichten op de kruising niet de Stadhouderslaan en het Nassauplantsoen wordt gewijzigd. Dat moet zo worden gedaan, dat de wachttijden voor voetgangers worden verkort. De werkgroep oppert tot slot het idee om een kiosk te realiseren tus sen de Lidl en de Lindenhof. Op deze locatie bij de Dillenburglaan wordt nu een aantal dagen in de week ambulante handel gedreven door een groenteboer en een bloe mist. Individuen en groepen kunnen zich tot 7 april bij de gemeente aanmelden voor Zomer schoon. Deze jaarlijkse actie vindt plaats op vrijdag 14 mei voor scholieren en op zaterdag 15 mei voor inwoners van Soest en Soesterberg. Doel van Zomerschoon is dat de buurt, waarin men woont, groener, gezelliger, schoner en of veiliger wordt. Iedereen mag zelf bepalen wat hij doet. Zwerfvuil prikken, bloembakken plaatsen, struiken plantën, planten inzaaien, maar ook een buurtfeest organiseren of bijvoorbeeld een anti-honden poepactie opzetten behoort tot de 'Het lijkt me wat sterk wat ze allemaal willen. Slopen en tot het inzaaien van gras aan toe. Dit is een hele zware brief, ik denk een beetje te.' Directeur G. van Barneveld van Macéka Vastgoed geeft niet zomaar toe aan de ge meente Soest. Vandaar dat hij een jurist in de arm heeft genomen, die voor zijn bedrjjf gaat onderzoeken of de eis van de gemeente wel grondslag heeft. Pas na het ad vies neemt Van Barneveld een besluit over wat hij gaat doen. Hij vermoedt dat hij niet tot actie hoeft over te gaan. 'Want dan kan ik nog wel een paar gebouwen opnoemen.' Mocht de gemeente in haar ge lijk staan, dan zal Van Barne veld kiezen voor sloop en niet voor de dure en ingrijpende optie om het pand aan de Noorderweg op te knappen en deels her in te richten. De directeur van Macéka be aamt dat er momenteel nog geen enkel appartement van De Paleistuin is verkocht, maar hij denkt er helemaal niet over het project af te blazen en te ver vangen voor een ander plan. 'Er zijn nog steeds gesprekken gaande. De huizenmarkt trekt weer aan, de situatie wordt weer beter. Ik zie geen aanlei ding om dit in te trekken.' mogelijkheden. Wie op een idee wil worden gebracht, kan surfen De gemeente probeert de deelne mers zoveel mogelijk te ondersteu nen bij hun acties. Daarbij kan worden gedacht aan het beschik baar stellen van materiaal. Met enthousiasme is vaak al veel voor elkaar te krijgen, meent de ge meente. De eerste jaren lag de nadruk bij Zomerschoon voornamelijk op het schoonmaken van de buurt. Te genwoordig is het belangrijker dat buurtbewoners samen initiatieven ontplooien en elkaar beter leren kennen. 'Want als zij elkaar een maal beter kennen, ontstaat van zelf meer betrokkenheid met de buurt en durven mensen elkaar eerder aan te spreken op bepaalde zaken', aldus een gemeentewoord voerster. Om de burgers te stimuleren, wordt elk jaar een straatstuntprijs uitgeloofd door de gemeente. Alle deelnemers dingen mee naar de prijs van honderd euro en de win naar mag zelf bepalen wat hij met dat bedrag doet. Zo kocht een groep bewoners uit het Smitsveen enkele jaren geleden een picknick tafel Het aanmeldingsformulier voor de actie Zomerschoon staat afgedrukt in de gemeentelijke informatie krant Op 't Hoogt Actueel die vandaag als bijlage in de Soester Courant is bijgevoegd. Het for mulier is tevens te vinden op de website van de gemeente: Belangstellenden kunnen ook con tact opnemen met Benike van der Ploeg van de gemeente Soest, (035) 6093715 of e-mail: LUl Na vijf jaar Soester Logopuzzel presenteert Olga Goezinnen-Slag- ter vandaag in deze krant een nieuwe zakenpuzze! onder de naam 'Hoe goed kennen de Soes- ters Soest?'. Een uitdaging voorde 21.800 huishoudens die de huis- aan-huis-editie van de Soester Courant ontvangen. Ik wil daar graag een keer op inha ken met een kwis over onze Soes ter gemeenschap, onder de noe mer: 'Hoe precies kennen de Soes- ters maatschappelijk hun dorp?' Goede oplossingen inzenden aan de redactie t.a.v. deze columnist. 1. Hoeveel jaar bestaat Soest in 2004? A. 974 jaar B. 975 jaar C. 976 jaar 2. Een man en een vrouw pleeg den in Soest - door stiekem samen te wonen - een uitkeringsfraude van resp. 10.000 euro (taakstraf 120 uur) en 15.000 euro (taakstraf 60 uur). Hun leeftijd was A. 23 jaar en 33 jaar B. 43 jaar en 53 jaar C. 63 jaar en 73 jaar 3. Hoe heet het nieuwe, prestigieu ze bestemmingsplan in Soest Mid den? A. Spoordal B. Wethouder Krol Boulevard C. Klompweg 4. De tweede brief van accountant Verhoef over de ondoorzichtig heid van de begroting van de ge meente Soest wordt A. binnenkort beantwoord B. nooit beantwoord C. alleen ter inzage gelegd voor Gerard van den Deijssel 5. Hoeveel 'veelplegers' lopen er in Soest rond volgens burgemees ter Janssen? A. 10 B. 18 C. 27 6. Waar fietste Harry Witte in ja nuari 2004 tijdens zijn vakantie? A. op de fietsbrug over de Eem B. langs de Veenplas in de Boe- renstreek C. op Cuba 7. Volgens Ellen Huberts, fractie voorzitter van de WD, is bet ex periment 'burgerparticipatie' in Soest van burgemeester drs. Jans sen en professor Tops A. een desillusie B. te duur geweest C. goedgeslaagd 8. Wat is de nieuwe slogan van wet houder Krijger voor de dienst 'Werk Inkomen'? A. Safetyfirst B. Women and children first C. Workfirst 9. Welke politieke partij in Soest weigert zich het lot aan te trekken van schrijnende gevallen van uit geprocedeerde asielzoekers bij Vluchtelingenhulp Soest? A. Soest 2002 B. ChristenUnie C. WD 10. De mislukte poging van het college van B W om het gemeen tehuis in de oranje schijnwerpers te zetten bij de geboorte van Ama- lia heeft een schadepost opgele verd van A. 10.000 euro B. niemand weet het C. 20.000 euro 11. Wel knuffeldier werkt als vrij williger in het kinderparadijs te Soest? A. de slang B. de gefrustreerde brulaap C. de vastgelopen windhond. Bijna dagelijks, zegt hij, wordt hij gevraagd mensen de weg te wijzen in Soest. Daarom wil de heer Bos huis van de Fietsspecialist aan de Nieuweweg dat de gemeente in de nabijheid van zijn winkel een plat tegrond van Soest plaatst. Hij hoopt dat hij dan niet meer zal worden gestoord tijdens verkoop gesprekken met klanten. De noodzaak van een extra platte- grondkast ziet het college niet in. Burgemeester en wethouders wij zen erop dat er langs alle invalswe gen van de gemeente al een kast met plattegrond staat. Soest is vol gens hen nu ook weer niet zo groot, dat er binnen de bebouwde kom nog meer moeten komen. Daarnaast vraagt plaatsing van zo'n kast langs de Nieuweweg lo catie ook weer om een verwijsbord en alleen al vanwege alle kosten (kast, borden en bestrating) ziet de gemeente het dan ook niet zitten om het verzoek van Boshuis te honoreren. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2004 | | pagina 3