5- 3,- Dubbel goud voor Gouden Snaar 0 TJES Soest a/tl Selne SPOED ms^m ^Dogteiüm S S Wijnboer Ilja Gort legt z'n belevenissen vast in boek B6ENEAfo/EEK lob-de-Bouwers bij de Werveling jaar SLAGROOMTRUFFELS SOESfE^COIMAÜf [assagepraktijk Patrizia Galli viert 10-jarig bestaan DEN ON 'Passepartout' exposeert bij restaurant Bauers 10'IAARXT/l 211AART NIEUWE BEZORGERS INGS LOOP kans! RTMAN 7 YOGHURT BOSVRUCHTEN SLOF Audio/video en cd/dvd-winkel viert 50-jarig bestaan ELKE WEEK EEN ns de landelijke de zorg. Voor stellingen bij u i op de website, arte welkom! citeerd Borderline: 'Alsof je op eieren loopt' gs pecialis Gouden s n a a r 6,96 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26,95 anderen helpen meesters en juffen bij de start Lente Zomer - Zon - Levensvreugde PAGINA fi WOENSDAG 10 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 reranderwerk Tel.: 035-5417993 Banketbakkerij ffct {eest h 'ip'/ fa'uf niet aft/dopen! Een (eèfcer fris feestje PER STUK VAN 6,50 VOOR MAAR 200 GRAM VAN €3,60 NU VOOR IN DE BXJS? DEZE AANBIEDINGEN ZON GELDIG VAN MAANDAG 15 MAART T/M ZATERDAG 20 MAART 2004 Het is nu tien jaar geleden dat Patrizia Colli de deuren van haar praktijk aan de Anna Pau- lownalaan 26 in Soest opende. Een bijzondere mijlpaal voor de in Italië geboren masseuse, die zich inmiddels heeft ont wikkeld tot een veelzijdige the rapeute met ruime ervaring en een trouwe clientèle. 10-03 i de Soester Courant l/oningruil •iversen lande! f|n de zomer van 1993 haalde Pa- zia met hoge cijfers haar diplo- la sportmassage. Dat gaf haar een :ondige kennis van anatomie, fy- Sologie en massagetechniek. Kort iarna deed ze examen aromathe- ipie bij 'The International Colle- of Natural Health Sciences' in Jonden. 'Aromatherapie was toen nog niet zo bekend, en er waren geen goede opleidingen in Neder land', legt Patrizia uit. 'Nu zijn de leeste mensen wel bekend met de ;enschappen van weldadige oli- zoals lavendel, eucalyptus of izemarijn. Zelf gebruik ik onge- :r 100 soorten oliën, die in ver- billende combinaties en verdun- fingen aan de individuele behoef ten van de patiënt aangepast wor den. Het is een kunst en een we- lenschap om de juiste oliën te kie zen en daarmee de werking van de massage te versterken'. In 1995 en 1996 hield Patrizia zich tensief bezig met het uitbreiden 'an haar therapieën. Naast een udie in Oud-Indiase voetm'assa- behaalde zij twee diploma's anuele lymfedrainage, wat nu aar specialisme is geworden. Pa- ia is erg enthousiast over de togelijkheden: 'Het klinkt als een :ng woord, maar het is in feite een :eer zachte en ritmische massage ;onder olie. Een geweldige manier >m overtollig vocht en afvalstoffen lit het lichaam te verwijderen, het inuwstelsel tot rust te brengen en iet afweersysteem te versterken. ,r zijn veel toepassingen, van cel lulitis en zware of rusteloze benen tot hoofdpijn en chronische ver- i. Ihoeidheid.'Manuelelymfedraina- j.ge in combinatie met aromathera pie vormt ook de basis van de Schoonheidsbehandelingen die, in tegenstelling tot de traditionele lethoden, de huid niet van buiten, iaar van binnen grondig schoon laken. itrizia's cliëntèle is zeer geva- ieerd, maar de meest voorkomen de klachten zijn rugpijn en RSI. ■jSVooral mensen met chronische EUgpijn hebben enorm baat bij mijn massage. Ze hebben vaak te horen gekregen dat ze met hun pijn moeten leren leven, en groot is hun verbazing als na drie of vier handelingen de klachten aan- [enlijk verminderd zo niet ver enen zijn'. Cursussen atrizia geeft naast behandelingen pk cursussen. Mensen die willen I Patrizia Galli. leren hun eigen partner te masse ren kunnen bij haar terecht. In een aantal praktijkgerichte lessen wor den de basishandgrepen, de be langrijkste noties van de anatomie en de opbouw van een ontspan ningsmassage uitgelegd en geoe fend. En voor wie dat toch liever aan deskundige handen wil overla ten zijn er cadeaubonnen in alle prijzen te koop. Wie meer wil weten of een af spraak wil maken kan Patrizia Gal li bereiken op 88 035-6025404. Riagg Amersfoort Omstreken start op 13 april met een onder steuningsgroep voor ouders van mensen met een borderlinestoor- nis. De borderlinestoornis is een ziekte die een diepe impact heeft op zowel het leven van de persoon met de stoornis zelf als op zijn di recte omgeving. Veel ouders heb ben het gevoel dat zij constant 'op eieren lopen'. De uitingen van de stoornis, zoals stemmingswisselin gen, zwart-wit denken, somber heid, impulsiviteit en zelfbeschadi ging hebben grote invloed op de verstandhouding tussen ouder en kind. Ook roept het gedrag vaak veel vragen op waarop moeilijk een antwoord te vinden is. De afdeling Preventie van Riagg Amersfoort Omstreken biedt een ondersteuningsgroep voor ouders van mensen met een bor derlinestoornis. Binnen deze groep staat de ouder centraal. Het doel van deze groep is het aanreiken van handvatten aan ouders met betrekking tot het omgaan met de bordeline-problematiek en de ge volgen ervan voor het dagelijks le ven. Belangrijk thema is het zoe ken van evenwicht tussen afstand en betrokkenheid^ De groep komt zes keer bijeen op dinsdagavond, telkens twee uur. De bijeenkomsten vinden plaats in het gebouw van het Riagg aan de Westsingel 41 te Amersfoort. Kos ten: 12,00. Informatie en aanmelding: mevr. R. Kasander, afdeling Preventie, 8 033-4603500. Het jaar 2004 is een bijzonde re mijlpaal in de geschiedenis van de bekende audio/video- zaak en cd/dvd-winkel de Gouden Snaar aan de Steen- hoffstraat. In oktober zal het vijftig jaar geleden zijn dat Jac. Meeder aan de F.C. Kuiper straat de winkel met die inmid dels zo vertrouwde naam start te, waar hij o.a. muziekinstru menten en grammofoonplaten verkocht en muzieklessen gaf. Inmiddels is Michael Sajet, die de zaak in september 2000 overnam, de eigenaar van dit in alle opzichten 'toonaangeven de' Soester bedrijf. Het halve-eeuwfeest geeft de 'Snaar', zoals de zaak door veel Soesters kortheidshalve wordt aan geduid, als het ware 'dubbel goud'. In oktober zal er ongetwijfeld nog uitvoeriger worden stilgestaan bij het vijftigjarig bestaan, maar door het hele jaar heen krijgt het jubi leum o.a. gestalte met feestelijke aanbiedingen, waarbij elke maand een andere 'productgroep' centraal staat. Denk de ene keer aan dvd- spelers en -recorders, de andere keer aan bijvoorbeeld platte (LCD- of plasma-) televisiescher men. Alle acties voor de consu ment staan in het teken van het getal '50', en dat gaat telkens op een andere manier, legt Michael Sajet uit. 'De ene maand geven we bijvoorbeeld 50 euro korting op de aanschaf van een apparaat, de an dere keer krijgt elke 50e klant een gratis dvd, en zo bedenken we het hele jaar door wel wat.' De Gou den Snaar doet niet flauw als ie mand van de klanten toevallig een bijzondere aanbieding heeft ge mist; hij kan daarvoor doorgaans een weekje later ook nog wel te recht. In de loop van het jaar krijgt de Snaar ook een nieuw uiterlijk. Het interieur wordt grondig opgefrist, met o.a. nieuwe displays in de cd- afdeling, nieuwe vloerbedekking, verlichting en schilderwerk. 'De winkel wordt meer een eenheid,' aldus Michael Sajet. 'Ook de balie wordt veranderd; die wordt wat kleiner en schuift wat meer op naar de cd's.' Ook aan de buitenkant komen er veranderingen, o.a. in de balk met lichtreclames. De achter wand van de etalage gaat ook ver dwijnen, zodat er ook van buiten af meer 'doorzicht' in de winkel ontstaat. Ook wordt binnenkort een nieuwe spaarpas geïntrodu ceerd, waarop stempels verzameld kunnen worden die weer korting geven bij. de aanschaf van een nieuwe cd. Marco Borsato De Gouden Snaar geeft, met het oog op het jubileum, veel aandacht aan de uitgave van de nieuwe dvd van Marco Borsato ('Zien'), die op 18 maart uitkomt. De klanten kun nen nu al een exemplaar reserve ren, en dat is verstandig, want-Sa jet verwacht een stormloop. De eerste vijftig klanten krijgen de dvd tegen een heel speciale, scherpe jubileumprijs. En wie in de actie periode een nieuwe dvd-speler aanschaft ter waarde van minimaal 149,00 krijgt 'm zelfs gratis, maar: op is op! Kwaliteit en service - daar draait alles om bij de Gouden Snaar. Dat was al zo in de jaren van Jac. Mee der, dat is onveranderd zo geble ven in de jaren van Michael Sajet. Dat geldt in het bijzonder ook voor de cd-winkel, waar muziek kenner-bij-uitstek Henk Wegewijs inmiddels al meer dan 25 jaar de scepter zwaait en de klanten weg wijs maakt in de wereld van de muziek. Klassiek, jazz, pop, het maakt niet uit - Henk beschikt over een fabelachtige, bijna ency clopedische kennis en weet feilloos de beste uitvoeringen aan te wij zen. 'Ook buiten de Top-40 is ei- zo veel moois te koop,' zegt hij. Audio-Video SPECIALIST IN ALLE GENRES Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035)6014152 Henk is, net als Michael Sajet, een vurig pleitbezorger van kwaliteit, ook in het cd-repertoire. 'Er wordt her en der maar raak gekopieerd, maar je verliest daarmee zoveel luisterkwaliteit.' Hij wijst erop dat deze ontwikkeling grote schaduw kanten heeft: 'Sommige platen maatschappijen beginnen niet eens meer aan opnamen van nieuwe ar tiesten en zelfs van gerenommeer de orkesten, zoals het Concertge bouworkest, worden geen nieuwe opnamen meer gemaakt.' Met de komst van de 'super-audio-cd', kortweg de 'sa-cd', is er weer spra ke van een kentering, want deze nieuwe ('duale') schijfjes zijn niet te downloaden. Ze bevatten een dubbele 'informatielaag',. wat ze ook op de 'gewone' cd-speler af speelbaar maakt. Maar de kwaliteit is zeker 30 a 40 hoger dan die van de traditionele cd. Er zijn in middels zo'n 1500 titels leverbaar en dat getal groeit zeer snel. 'Luistertips' Henk laat de klanten graag profi teren van zijn kennis. Zo maken velen inmiddels gebruik van zijn 'luistertips', een beperkt kwaliteits repertoire van om en nabij de 15 titels dat regelmatig wisselt, hoewel sommige uitvoeringen er ook wel heel lang in blijven staan. Een van de belangrijkste tips is bijvoorbeeld 'Motherland, de cd van Natalie Merchant, waarvan er - uitsluitend op advies van Henk - al veel zijn verkocht. De Gouden Snaar volgt de techni sche ontwikkelingen op de voet. Ook in de audio/video-afdeling staat kwaliteit voorop. 'Onze me dewerkers,' aldus Michael, die naast Henk Wegewijs de namen noemt van Frans Thomassen en Richard Prior, 'staan garant voor een goed en eerlijk advies. Bij ons merken-assortiment kijken we niet alleen naar het gewin, maar voor al ook naar de wensen van de klant. We testen ook alles grondig voordat het hier de winkel uit gaat. De kracht van de Gouden Snaar, door de jaren heen, is ook altijd de persoonlijke service geweest, en dat is onder Sajet niet anders dan onder Meeder. De eigen technisch dienst functioneert snel en ade quaat, en de onderzoekskosten zijn volgens Sajet 'de laagste van het universum' met een standaardbe drag van 22,50 voor alle pro ducten. De voorrijkosten voor re paratie, af- en instellling, bedragen 17,50, inclusief BTW. Bij repa ratie wordt ook altijd eerst zwart- op-wit een prijsopgave verstrekt. V.l.n.r. Henk Wegewijs, Frans Thomassen en Michael Sajet van de jubilerende Gouden Snaar. Foto: Foto Bell. Merken Dat bij de Gouden Snaar alles om kwaliteit draait wordt ook bewezen door het merken-assortiment, waarmee de zaak zich onder scheidt van de 'conculega's, zoals Michael de vakbroeders aanduidt. Hij noemt o.a. Denon, NAD, Ma- rantz en Sony QS - 'de betere hi fi' - en op speakergebied o.a. Bo- wers Wilkens, KEF, Canton, Piega. 'En met die merken slagen we er altijd in een uitstekend 'pak ket' samen te stellen, dat is toege sneden op de beste geluidskwali teit en de wensen van de klant.' En ten slotte: ook op het gebied van televisie heeft de Gouden Snaar een grote naam opgebouwd als Loewe Vision-dealer, ook toon aangevend wat betreft kwaliteit en design, en het enige audio/video- merk met drie jaar garantie. Wie geïnteresseerd is in het jubi leumaanbod van de Gouden Snaar moet dit jaar vooral letten op de speciale aanbiedingen, o.a. in deze krant, of beter nog: een kijkje gaan nemen in de zaak aan de Steen- hoffstraat 15. Van twee tot vijf uur op zater dagmiddag 10 april signeert oud-Soester, thans Maartens dijker, Ilja Gort in Albert He- ijn aan de Burgemeester Gro- thestraat zijn boek 'Leven als Gort in Frankrijk'. Volgende week zaterdag (20 maart) is hij gast in Artishock. Naast zijn werk als reclamecompo nist (in Maartensdijk) en wijnboer (in Frankrijk) heeft de veelzijdige Gort een nieuwe bron aangeboord waarin hij zijn creativiteit kwijt kan: het schrijven. Hoewel zijn boek gemakkelijk leest en dus zon der hoogdravende taal is geschre ven, is het toch geen tussendoor klusje geweest: 'Schrijven is zwe ten', schreef hij in de uitnodiging voor de officiële boekpresentatie. In Ouderkerk aan de Amstel, in het bekende restaurant Groot Paardenburg van topkok Herman den Blijker, nam tv-programma- maker Rik Felderhof vorige week in aanwezigheid van tal van ande re bekende gasten het eerste exem plaar in ontvangst. Samen met couturier Sheila de Vries haalde hij herinneringen op aan Rome. Fel derhof maakte er een portret van De Vries en ook Gort en zijn 'Passepartout' bestaat uit een aantal creatieve mensen die zich al heel lang bezig houden met tekenen en schilderen. In 2000 hebben zij het schilders collectief opgericht. Wekelijks komen ze bij elkaar om de indi viduele creativiteit te ont plooien. Van het collectief zijn tot juli 2004 schilderijen te zien bij restaurant Bauers, Bur gemeester Grothestraat. Ieder lid van Passepartout werkt voor zich en regelmatig wordt met een model gewerkt. Om zich te blijven vernieuwen nodigen ze af en toe een tekenleerkracht uit. Het werk verschilt erg van elkaar en ook de voorkeur voor materiaal is bij iedereen weer anders. Dat zorgt er wel voor dat we elkaar enorm inspireren in ons werk. Op dit moment bestaat het collectief uit acht personen. Joke Bresser-Aarsen (1949): 'In 2000 is het schilderscollectief 'Passepartout' opgericht door le den met wie ik vanaf 1990 schil der. Creatieve hobby's vullen een groot deel van mijn vrije tijd van af mijn jeugd; schilderen vind ik het leukst. Naast mijn hobby's werk ik als docente Nederlands bij het ROC De Amerlanden in Soest. Ik schilder met diverse technieken en materialen. Het werken met een bepaald materiaal en een bepaalde techniek levert zo zijn verrassende eigen stijl op.' Hil Medema: 'Ik ben in Drenthe geboren en sinds eind 1974 zeer tot genoegen woonachtig in Soest. Van mijn vader heb ik wat creati viteit geërfd. Naast schilderen en tekenen zijn fotografie en beeld houwen geliefde tijdsbestedingen. In 1991 ben ik met schilderen be gonnen bij C-drie en heb daarna lessen gevolgd bij Ineke Talen. In de beginjaren heb ik veel stillevens gemaakt, daarna volgde een perio de van model schilderen.' Ankie Blommesteijn: Ankie schildert met aquarel, acryl en olie verf. Ze werkt graag snel en ge bruikt daarom het liefst aquarel of acryl, afhankelijk van het onder werp. Bij modelstudies is dat meestal acryl. Belangrijk zijn be weging en kleur, lijnen en vormen. Voor landschappen gebruikt ze voornamelijk aquarel omdat dit medium bij uitstek geschikt is om tere kleuren en lichtschakeringen van noordelijke landschappen vast te leggen. Clara Bos: 'In 1992 heb ik me aangemeld bij C-drie voor een be ginnerscursus tekenen en schilde ren. Ik kreeg de smaak te pakken en heb daarna nog verschillende andere cursussen gevolgd waaruit bleek dat ik het liefst met acryl of olieverf op doek werk.' Ienke Elsinga-van Scheijen: 'Via een vriendin kwam ik in contact met de tekenles van Ineke Talen. Daar leerde ik in verschillende technieken te werken. Dat waren voornamelijk stillevens. Jaren later begon ik met model tekenen .Toen Ineke aangaf te willen stoppen hebben we een schilderscollectief opgericht waar we één maal per week actief bezig zijn.' Gré van Calck: 'In 1991 ben ik bij C-drie begonnen met een cur sus tekenen. Dat was onder leiding van Eveline Paalvast. Na enkele jaren stapte ik over naar een mo- dellencursus bij Ineke Talen. De laatste cursus was in Amersfoort bij Roel van Eerden. Natuurlijk werk je met diverse materialen, maar het liefst werk ik met pastel, houtskool of Oostindische inkt.' Henriëtte Lamers (1944): 'Crea tieve hobby's vullen een groot deel van mijn vrije tijd vanaf mijn jeugd. Met tekenen ben ik begon nen, boetseren en poppen maken heb ik ook een poos gedaan. Alle materialen vind ik leuk om mee te werken. De materialen die ik ge bruik zijn; acrylverf, aquarelverf, conté, houtskool, pastelkrijt, olie verf, op papier, linnen en hout. Realistisch in aquarel, in acryl figu ratief. Olieverf en pastel zijn: meestal realistisch.' Voor informatie over het collectief of over de kunstwerken kan men con tact opnemen met het secretariaat: Hil Medema, 88 035-6023559; e- mail: hil.medema@wanadoo.nl. Lezingen, voordrachten, schrijvers, muziek in de Brede Bibliotheek en Artishock ZIE DE SPECIALE BOEKENWEEKFOLDER courant, int te worden betaald. ensdag |en grote groep kinderen van de Werveling, de christelijke basisschool aan de Oude Utrechtseweg, heelt maandag- j middag, gewapend met een I schep, flink geholpen bij de start van de nieuwbouw. Ook jde meesters en de juffen droe- gen hun steentje bij. I Met kleine kraiwagentjes verplaat- sten ze als ware Bob-de-Bouwers fr- waarvan het bekende lied over J het schoolplein schalde - de eer- I ste kubieke meters zand voor de uitbreiding van de school, die daar- I. mee officieel van start is gegaan. De meesters en juffen deden, luid- kecls aangevuurd door de school- I Bevolking, onderling een wed- Itrijdje wie de meeste kruiwagens ;ol kreeg, en dat werd gewonnen oor meester Chiel van der Sluis I met maar liefst 6 kruiwagens. I >e Werveling krijgt er ruim 150 incl. BTW rierkante meter bij: een teamka- ïer (volgens juf Thari Schröder et allerbelangrijkste deel, omdat le meesters en de juffen daar lek- ;er koffie kunnen gaan zitten drin- :en - wat haar een algemeen boe!' opleverde) en een ruimte 'oor 'remedial teaching' op de be- ;ane grond, en daarbovenop een lieuw groepslokaal. vrouw Turf kwamen voor in zijn programma. Gort leest op zaterdag 20 maart in zijn vorige woonplaats, Soest, in Artishock, aanvang 19:00 uur, en kele van de in zijn boek beschreven 'vrolijke belevenissen van een Ne derlandse wijnboer'. Zijn bijdrage aan de avond is onderdeel van een uitgebreid menu, uiteraard bege leid door een passende wijn. Het zal niet verbazen dat zijn eigen wijn van het merk La Tulipe vol op geschonken zal worden. 'Leven als Gort in Frankrijk' is een met humor en in een gemakkelijk leesbare stijl geschreven boek. Zo als zijn wijn lekker wegdrinkt, zo leest dit boek lekker weg. Wie zich gemakkelijk in een ander kan ver plaatsen, in dit geval in de auteur, beleeft als het ware zelf een deel van zijn leven. Zijn boek leest als een spannend jongensboek. Tussen de regels door ontkomt men toch niet aan de indruk dat het lang niet altijd eenvoudig is geweest om zijn droom te bereiken: een eigen wijn gaard in Frankrijk en een eigen wijnkasteel. Nu voelt hij zich er net zo thuis als hij zich ooit in Soest voelde en nu afwisselend in Maar tensdijk. Na veel mislukte, ma ar vaak wel zeer lachwekkende bezichtigingen van een aantal gebouwen koos hij ten slotte voor Chateau de la Gar de in het dorpje Saint Romain La Virvee. Het is een 13C eeuws kas teel op de top van een heuvel. Van hieruit heeft men een schitterend uitzicht op de Dordognevallei. Hier geniet hij van Frankrijk, waar hij van is gaan houden, net als van de Fransen, al zijn er ook een paar... Hoge eisen Het heeft jaren geduurd, veel lan ger dan de vijfjaar die hij aanvan kelijk zelf had gedacht, voordat hij een wijn op de markt kon brengen die zijn eigen toets van kritiek kon doorstaan. Dat hij hoge eisen aan de kwaliteit stelt, blijkt wel uit de talrijke internationale prijzen die hij inmiddels met zijn wijnen heeft behaald. Daarover schrijft Gort uiteraard met enige terechte trots in zijn boek. Ook zoon Klaas (ontwerper van het etiket van de La Tulipe- wijnflessen) speelt daarin hier en daar een rol, die begint met de wel heel speciale manier waarop hij werd verwekt... Gort heeft dit wei nig verhullend, maar juist daarom zo humoristisch geschreven, zoals eigenlijk het hele boek niet zonder glimlach gelezen kan worden. Met een goed glas wijn erbij is het nog leuker! 'Leven als Gort in Frankrijk. De vrolij ke belevenissen van een Nederlandse wijnboer'. Uitgeverij Tirion, 1 ISBN 90 4390 542 9. De Soester Courant zoekt met spoed- voor diverse wijken. Heb je op woensdagmiddag wat tijd over om een krantenwijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Directeur Bas Uyland van bouw maatschappij BMU, die het werk uitvoert, was blij met zo veel hulp. Hij hoopte dat veel kinderen in de toekomst nog eens voor het bouw- vak zullen kiezen. Met zijn mede- Foto: Soester Courant werkers trakteerde hij de hele school op lekkere spekkies. Kinderparadijs I De Vrije Teugel Yedelaarpad 53, tel. 601 8136 Op woensdag 17 maart staat De Vrije Teugel alvast in het teken van de lente. Tijdens de inloopmiddag voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar worden dan allerlei activiteiten gehouden, waarin het voorjaar centraal staat. Zo worden er bloe men geknutseld en als het weer het toelaat, kunnen de deelnemers plaatsnemen in de huifkar voor een ritje door de wijk. Het pro gramma is van 14:00 tot 16:00 uur en deelname kost 2,50. Boutique Uno presenteert vol trots haar voorjaar/zomercollectie 2004 Sprankelend - Veelzijdig - Draagbaar Een kleurige collectie waartn raffinesse en smaak elkaar tegenkomen. Lekker sfeertje proeven? vrijdag 12 maart 1900 tot 22°° uur zaterdag 13 maart 1200 tot 16°° uur ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 6024314 www.boutiq_ueuno-soest.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 7