Hulleman optiek emland Trio bij Muziekkring 20% KORTING zien... Op zoek naar een hoger rendement met een beperkt risico? 7.50 9.50 Pianotrio presenteert zich in Cenakel-kapel NIEUWE BEZORGERS Jongerenclub Rotaract zet zich in voor goed doel Het is tijd voor de Rabobank. ondag in Hilton-Soestduinen 'tHOGhjG 7.50 12.50 7.50 5.75 3.25 rse oesters mosselen Brede Bibliotheek Soest ersfoort Duplex: 'Camping de Stille Storm' lylvia Wardenaar: 'Moeders wil is wet' Film: 'Looney tunes, back in action' Het scheelde' jeen kaArtje-! Jarv utuv Zal, n/uw wie, ouders? Marathon voor klaverjassers in De Klarinet Per motorfiets door Australië The Atlantic Trio, 14 maart Volksuniversiteit Soest Zuid Afrika ...daar word je altijd beter van!" Vlooienmarkt in sporthal Dalweg Toneelavond voor gehandicapten De Speeldoos De Rabobank biedt u de oplossing: De ASSET BACKED OBLIGATIE. Een nieuw product met een looptijd van circa 7 jaar. Dagelijks verhandelbaar via Euronext, Amsterdam. Verwacht rendement van 5% - 6% Voor informatie over dit product kunt u terecht op onze website www.rabobankonline.com of bij één van onze adviseurs op 035-609 63 33 PAGINA 8 WOENSDAG 10 MAART 2004 ereedscha p pen SOESTER COURANT PAGINA 9 talenhoef Belettering jpad 84 Soest 035 - 58 80 425 enhoef.net www.stalenhoef.net IANDEL - Telefoon: 601 84 02 DEZE WEEK ig griet zeebaars heilbotfilet ivelfilet van 3.75 voor i%/0 filet >r gecontroleerde iteit naar 't Hoekje af SlSUÏSU-dealer S O LITAI R e-showroom IERVICEDIENST ?KEND keukenspecialist nhome.nl maandag gesloten p zondag 14 maart, vindt in Beatrix-concertzaal van het Hilton Royal Pare Hotel in estduinen een concert van de Muziekkring Eemland plaats. Het Eemland Trio zal |eze keer een uitvoering ver- irgen. I Het 'Eemland Trio - Jan Hulst, ;ter Heuwekemeijer en Wilhelm illweg - gaf zijn eerste uitvoe ring in mei 2003 tijdens het Cul tuurfestival van Soest als vertegen- lordiger van de Muziekkring imland. Zowel het publiek als de [usici waren zó enthousiast dat ijwel meteen werd afgesproken het optreden te herhalen. Het is vooral de combinatie van klarinet, altviool en piano die het trio zo interessant maakt, want voor deze flpmenstelling zijn niet veel compo sities geschreven. Jan Hulst studeerde viool aan het Amsterdams Conservatorium bij Jan Damen en Jo Juda en orkest directie bij Felix Hupka. Hij was £j>ncertmeester van het toenmali ge Kunstmaandorkest en lid van het Koninklijk Concertgebouw Orkest. Thans is hij dirigent van het Colenso Consort. Peter Heuwekemeijer volgde les sen bij Jan Koene - indertijd solo klarinettist van het Koninklijk Concertgebouw Orkest - en in 1984 behaalde hij het staatsexa men orkestspel. Peter speelt op klarinetten van de beroemde kla- ijmetbouwer Fritz Wurlitzer. Wilhelm Heilweg vormde met de bekende gitarist Pepe Romero ja renlang een duo. Als producer van TIE Willaertstraat 49 S 6095829| Woensdag 17 maart Twee meiden gaan voor het eerst alleen kamperen. Is hun vriend schap wel zo vanzelfsprekend? Wat gebeurt er als er een derde in het spel komt? Samen ruzieën, ij zige stilten om daarna weer in la chen uit te barsten. Ben je altijd eerlijk tegen elkaar? Of mag een leugentje om bestwil best? Vriend schap boven alles. Oftoch niet? Een voorstelling vol humor, dans, zang en spel. Over dansen in je slaap, verliefd zijn op een krokodil en rappen aan het ontbijt. «Leeftijd: 8+. Duur: 55 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Woensdag 24 maart jiMoeders wil is wet' is een flitsen de, muzikale en humoristische fa milievoorstelling met liedjes, dans jes en sketches. Over vuilniszak ken, oetballen, sleutelbossen en JJchoolfoto's. Over K3, SMS, BSO 1 ADHD. Maar vooral over loeders! Want iedereen komt er gens vandaan (de buik van je moe der) en wil ergens naar toe (liefst zonder je moeder). jÈeeftijd: 7+. Duur: 60 minuten. "Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Woensdag 31 maart D.J. Drake is beveiligingsbeambte in de Warner Bros. filmstudio's. Êigenlijk is hij stuntman van be roep, maar dankzij zijn 'gestuntel' kan hij daar geen werk in vinden. Als Kate Hougthon, vice-president van de afdeling komedie, met fei ten komt waaruit blijkt dat Bugs Bunny geliefder is bij het publiek dan Daffy Duck, stuurt zij hem de laan uit. Het loopt volledig uit de hand! Dan begint het 'echte avon tuur'. Alle leeftijden, Nederlands gespror ken. Duur: 92 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: S 035 609 58 29. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 11:00-18:00 uui en een uur voor aanvang van de voor stelling. Op maandag zijn de theater kassa, receptie en bibliotheek gesloten Philips Classics Productions heeft hij met talloze internationaal be kende artiesten gewerkt aan be langrijke platen- en cd-producties. Onlangs viel hem de prestigieuze 'Grammy Award' ten deel voor een opname die hij maakte voor het jonge label Pentatone van Pro- kofievs 'Peter en de Wolf', waaraan werd meegewerkt door Mikhail Gorbatsjov, Bill Clinton en Sophia Loren. Wilhelm Heilweg zal een monde linge toelichting geven op het pro gramma. Van de volgende compo nisten zullen o.a. werken worden uitgevoerd: Milhaud, Khatsjatoe- rian, Bruch en Mozart. Aanvang: 15:00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Klassieke Vak- handel 'De Gouden Snaar', Steen- hoffstraat 15, waar het programma ook verkrijgbaar is, S8 035- 6012132. De entreeprijs voor be langstellenden bedraagt 14,00 SINDS I9S6 Nieuw Katoenlook, hoogpolige ifcr - 7 i'-W tapijttegels. v.m €10.95 voor €7,25 ciickvanHeugten.nl of bel 0318-571225 voor gratis kleurenbrochure 1000 m2 tapijttegelshowroom Utrechtseweg 4, Renswoude Altijd +200.000 tapijttegels voorradig Nieuw v.a. €2,35 p.t. 50x50 cm a. Stichting De Soester Kring I t Secretariaat: ■Sot5> Krómmeweg 5 Tel. 035-6014403 FOCWA a Jan van ZAL Oostergracht 1 (Industrieterrein De Grachten) Tel.: 035 - 6011018. www.vanzal.nl Het Eemland Trio speelt zondag voor de gelijknamige Muziekkring. incl. een glas wijn na afloop. Vrienden van de Stichting kunnen met voorrang reserveren bij de be kende reserveringsadressen. Doel stelling van de Stichting Muziek kring Eemland is om, voor haar inmiddels 300 vrienden, klassieke muziek van niveau te brengen, waarna er onder het genot van een drankje met elkaar en de musici kan worden nagepraat. >vww.rabobankonline.com In ontmoetingscentrum De Klari net wordt zaterdag 20 maart een klaveijasmarathon gehouden. Deelname is mogelijk voor ieder een van 16 jaar en ouder. De or ganiserende wijkvereniging Over- hees opent om 10:00 uur de deu ren van de Klarinet en inschrijven kan tot 10:45 uur. Om 11:00 uur wordt er begonnen met het kaar ten. De inschrijfkosten bedragen 4,50 voor leden en donateurs van de wijkvereniging en 6,00 voor anderen. In 1990 trok Roland Haagen uit Soest wekenlang per motorfiets en in de daarop volgende jaren per auto door Australië, hét weidse land van kangoeroes, koala's en vogelbekdieren. Hij maakte de tochten samen met vrienden en Australische neven. Van deze rei zen doet hij op woensdag 17 maart voor de Soester Kring verslag aan de hand van dia's. De route die hij volgt gaat ruwweg van Melbourne (de stad van Dame Edna), naar Adelaide, Alice Springs, Darwin, Cairns, Sydney. De nadruk ligt op landschappen en hun flora en fau na. Van de laatste is er nog een verbijzondering, want Haagen mag graag kijken naar 'het kruipend gedierte des aardbodems': hage dissen en slangen. Wat dat betreft bevindt hij zich daar down under in een paradijs. In Australië leven 's werelds giftigste slangen. Tasma- nië (ontdekt door onze eigen Abel Tasman uit Lutjebroek in 1642/ 43) is door zijn zuidelijker ligging wat minder Australisch. Het heeft ooit vastgezeten aan het continent, wat blijkt uit de buideldieren, maar de flora is evolutionair haar eigen gang gegaan. Ook dat zal de be zoeker van de lezing zien. Voor ons Nederlanders moet alles meteen kunnen als wij dat willen, merkte Haagen eens op. Dat is in dat verre land anders. Als mensen voor de zoveelste keer hun woon plaats niet kunnen bereiken door dat de brug is weggespoeld, heeft dat daar minder aandacht dan een verzakt veendijkje. Op oude kaar ten heet Australië 'Het Onbeken de Zuidland' Terra Australis in- cognita). Haagen zorgt voor meer bekendheid. De lezing wordt gehouden op woensdag 17 maart in de zaal van de Ned. Protestanten Bond, Rem- brandtlaan 20. Parkeergelegenheid bij ingang achterzijde aan de Pie- ter de Hooghlaan. Duur: 10:00 tot 11:30 uur. Zaal open 09:30 uur. Kosten: 3,00 (incl. koffie/thee). HALEAKALA THE ART OF BEAUTY HALEAKALA VIERT EEN FEESTJE OP DONDERDAG 1 APRIL EN DIT IS ECHT GEEN GRAP!! OP HET COMPLETE ASSORTIMENT ZIE VOOR MEER INFORMATIE ONZE WEBSITE www.haleakala.nl ScAorut tuUuwtvleeè I ruw. eiye*i I Exclusief vlees per pakket van 12,5-25 kg of meer (voor uw vriezer) I B.S.E. vrij GERDATUPKER TEL. 035-6016991 www.schoonnatuurvlees.nl I Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Zuid-Afrika, ook wel het 'regen boog-land' genoemd, trekt steeds meer Nederlandse bezoekers. Op dinsdag 30 maart, van 19:30 tot 22:00 uur, wordt bij Volksuniver siteit Soest een diapresentatie ge geven over dit immense en interes sante land door Dick van Toorn van reisorganisatie Wereldcontact. U maakt een virtuele reis van de hoofdstad Pretoria, door het land van de Ndbele-stam, naar het theegebied van Tzaneen. Dan: de fascinerende Drakensbergen, op safari in het Krugerpark. maakt kennis met de cultuur van de Zu- lu's. De diapresentatie gaat langs de Oostkaap, het fascmerende land van de Xsosa en geboorte grond van Nelson Mandela, de wonderschone Wilde Kust. Vervol gens de provincie Westkaap en de ruige Swartberge. Via de schitte rende Tuinroute naar de walvissen bij Hermanus, de wijnstreek bij Stellenbosch en het Kaapse Schier eiland, met de Tafelberg. Ten noorden van Kaapstad maakt u kennis met de unieke cultuur van de San (Bosjesmensen) in het Kagga Kamma reservaat (West kaap). Verder ziet u het Rooibos- gebied, de woestenij van de Noordkaap en het zeer afgelegen Kalahari Gemsbok Park met z'n unieke wildbestand. Tenslotte krijgt u, na de bronnen van Kuruman en het wondermooie Pilanesberg Wildpark in de provin cie Noordwest, nog een spectacu laire toegift te zien! U maakt op deze avond kennis met vele facet ten van het land en de bevolking. Daarnaast ontvangt u vele nuttige tips en reisdocumentatie. Prijs: 7,50. Nog plaatsen vrij De komende weken zijn er nog verschillende activiteiten bij Volks universiteit Soest waarvoor kan worden ingeschreven. Bijvoor beeld: op woensdag 17 maart geeft kleurenconsulent Marion van Kerkhof persoonlijk kleuradvies tijdens de workshop 'Kies je kleur'. Er zijn dit seizoen nog twee culi naire workshops: op woensdag 24 maart Thais koken en op woens dag 7 april wordt een Paasbuffet gemaakt. Op 31 maart kan met bloeiende voorjaarsplantjes een Paaskrans worden gemaakt. En op vrijdag 26 maart, van 10:00 tot 16:30 uur, kan men nog deelne men aan een workshop Creatief denken. In deze workshop leert u spelenderwijs op een nieuwe ma nier naar oude dingen te kijken. Theorie en praktische oefeningen wisselen elkaar af. Een speelse en inspirerende ontdekkingstocht. Voor meer informatie en aanmelden voor cursussen van de Volksuniversi teit kan men terecht bij Volksuniversi teit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, SS 6022195 (inspreken kan altijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag t/m don derdag 9:00-12:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest. De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdagmiddag wat tijd over om een krantenwijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. d® "Ik laat regelmatig mijn ogen testen. Dat zou trouwens iedereen moeten doen want goed zien, daar word je altijd beter van!" Doe de gratis oogtest en maak kans op fantastische prijzen op www.nlvision.nl. <i> VOOR OOGZORG BURG. GR0THESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL. 601 38 59 's Maandags gesloten In de sfeervolle kapel van het voormalig klooster Cenakel in Soesterberg zal The Atlantic Trio zich op zondag 14 maart voor het eerst aan het concert publiek presenteren. Het ka- mermuziekensemble bestaat uit Bas Verheijden (piano), Vegard Nilsen (viool) en Ansf- ried Plat (cello). Alle drie hebben ze hun sporen in de kamermuziek verdiend. Het bij zondere aan The Atlantic Trio is ,dat de leden niet alleen in triobe zetting optreden, maar ook solis tisch of als duo. Bas Verheijden studeerde aan het Conservatorium van Amsterdam bij Jan Wijn en ontving voor zijn, eindexamen een 9,5 met onder scheiding. In 1999 werd hij als eer ste Nederlander aangenomen aan de beroemde Accademia Pianisti- ca incontri col Maestro in Imola (Italië) waar hij twee jaar studeer de. Hij won het Steinway Con cours, het Prinses Christina Con cours, het Internationale Muziek concours Scheveningen en het Vriendenkransconcours van het Concertgebouw. In Spleasure Centrum aan de Dal- weg wordt zaterdag 14 maart een grote vlooienmarkt gehouden. Tussen 10:00 en 17:00 uur worden ongeveer 110 kramen bemand. Te koop zijn onder meer boeken, glaswerk, curiosa, meubelen, an tiek en gereedschap. De entree bedraagt 2,50 2,00 voor 65- n plussers). The Atlantic Trio. De Noorse violist Vegard Nilsen studeerde bij prof. Arve Tellefsen aan de Noorse Hogeschool voor Muziek en bij Lex Korff de Gidts en Viktor Liberman aan het Utrechts Conservatorium waar hij met onderscheiding afstudeerde. Hij was aanvoerder tweede viool van het Nederlands Kamerorkest en is sinds 1995 als hoofdvakdo cent viool verbonden aan het Koninklijk Vlaams Muziekconservatorium te Antwerpen. Hij speelde kamermu ziek met o.a. Gil Sharon, Philippe Entremont en met leden van het befaamde Orlando Kwartet. De cellist Ansfried Plat studeerde aan de Conservatoria van Gronin gen en Den Haag. Onder leiding van Jean Decroos studeerde hij aan het Koninklijk Conservato rium Den Haag met onderschei ding af. Hij is als cellist verbonden aan het Radio Filharmonisch Or kest Holland. Ansfried Plat is een veelgevraagde kamermusicus en zijn carrière heeft hem door de meeste Europese landen geleid. Dit seizoen is hij solist met het San Francisco Sinfonietta in het dub belconcert van Brahms. Het Atlantic Trio brengt een geva rieerd programma, dat er als volgt uitziet: L. v. Beethoven - Trio op. 11 in Bes; M. Ravel - Sonate en quatre parties pour violon et vio- loncelle; S. Rachmaninov - Cello sonate, langzame deel; D. Sjosta- kovitsj - 4 Préludes uit op. 34; P. Tsjaikovski - Trio op. 50. Aanvang: 15:00 uur. Entree: 15,00/€ 13,00 (CJP en Pas65). Kaartverkoop: SS 0346-332518 of aan de zaal op de dag van het con cert. Rotaract Eemvallei-De Heu velrug, gevestigd in de regio Amersfoort, is onderdeel van de landelijke jongerenorgani satie Rotaract, die zich in team verband inzet voor goede doe len. Sinds oktober 2003 is deze Rotaractclub actief. Zij zet zich o.a. in voor gehandicapten. De eerste actie - 'Een banketlet ter voor een toneelavond voor ge handicapten' - was direct een groot succes: meer dan 1200 ban ketletters werden verkocht, en daarnaast waren er een flink aan tal giften. Met het ingezamelde geld wordt op 17 maart in Theater Gooiland te Hilversum een bijzon dere toneelavond gegeven. Zang en damvereniging The Lucky Boys and Girls uit Hilversum treden dan op voor 400 gehandicapten van de Philadelphia-stichting. Naast dit eerste grote project staan inmiddels ook nieuwe projecten voor de deur. Een voorbeeld daar van is het project 'In ieder huis een muis', waarbij oude computers worden ingezameld, opgeknapt en onder gezinnen met een minimaal inkomen verspreidt. Ook wordt er hard aan gewerkt om een dagje naar de dierentuin te realiseren voor verstandelijk en lichamelijk gehandicapten. Naast de inzet voor deze en vele andere goede doelen is er ruim aandacht voor persoonlijke ontwikkeling dankzij verschillende trainingen, en is het ook gezellig. Nieuwsgierig geworden? Kijk eens op de website www.rotaract.nl/ amersfoort. Daar vind je nog meer informatie over de mensen achter de club en de doelstellingen. Ro taract is voor iedereen tussen de 18 en 30 jaar, die zich graag wil ont wikkelen en zijn of haar steentje wil bijdragen aan de maatschappij. De Klarinet j Klarinet 39. tel. 6023139 Lentebingo Op vrijdag 12 maart kunnen 55- plussers meedoen aan de lentebin go in ontmoetingscentrum De Kla rinet. Vanaf 14:00 uur worden er acht ronden gespeeld en tussen door vindt een verloting plaats. De zaal is vanaf 13:30 uur open en de toegang is gratis. Een speelkaart kost 3,00 inclusief een kopje koffie/thee. Paasstukje Tot en met 31 maart kunnen oude ren zich opgeven voor de work shop 'Paasstukjes maken' die op dinsdag 6 april (14:00-16:00 uur) zal worden gegeven in de Klarinet. Deelname kost 5,00 inclusief materiaal. Er is plaats voor vijftien personen. Tijdens de workshop wordt van bloemen en groen een paasstukje gemaakt dat bijvoor beeld op de eettafel kan staan. programma maart Vrijdag 12 maart, theatercon cert: Julya Lo'ko, Angela Groothuizen, Mildred Douglas - 'Message in a Bottle'. Uitbun dig zangtalent samen in dit con cert. Zaterdag 13 maart, muzikaal fa milieprogramma: 'De Band Krijgt Kinderen - ...en daarom zijn we hier.' Aanvang: 19:00 uur. Swingende beeldpop. Dinsdag 16 maart, literaire avond: Liselore Gerritsen - 'Het jaar van de Kaapse Viool'. Puur literair, er komt geen noot aan te pas! Woensdag 17 maart, film: 'Peter Pan II'. Nederlands gesproken animatiefilm. Aanvang: 14.00 uur. Nederlandse titel: 'Terug naar Nooitgedacht'. Donderdag 18 maart, toneel: Het Nationale Toneel - 'Blauw/ Oranje'. Een intelligent en span nend kamerdrama. Donderdag 25 maart, cabaret: Hans Dorrestijn Martin van Dijk - 'Het naakte bestaan'. Een aangename verrassing: Hans Dorrestijn en Martin van Dijk gaan weer samen het toneel op! Zondag 28 maart, familievoor stelling vanaf 4 jaar: Theaterma kerij Mens - Arthur, koning voor eens en altijd'. Aanvang: 15:00 uur. Een solovoorstelling met poppenspel. Dinsdag 30 maart, toneel: Re- nee Fokker, Tom Jansen, Dries Smits, Oda Spelbos, Louis van der Waal - 'Met grote blijd schap'. Een tedere vertelling van een bikkelhard verhaal. De Speeldoos, Rembrandtlaan 35, 3741 TA Baam, SS 035-5418050, kassa geopend van maandag t/m vrij dag 10:00-13:00 uur en vanaf een uur voor aanvang van elke voorstelling. Zie ook: www.speeldoosbaarn.nl. In het verleden behaalden resuitaten bieden geen garantie voor de toekomst. 1

Soester Courant | 2004 | | pagina 9