Weg wordt na titel alleen maar steiler BDC loopt over van zelfvertrouwen Bloedeloze 0-0 aan Eemweg S.O. Soest voelt zich bestolen Heren MHC Soest komen nog maar matig uit de winterslaap Red Stars verrast Cangeroes mat- Van Slooten tilt niet te zwaar aan puntverlies Alerte docent stond aan de basis van oprichting Selby PAGINA 14 Jij o.g. H3 9 WOENSDAG 17 MAART 2004 Dames Stam/SoVoCo kunnen zaterdag kampioen worden SOESTER COURANT PAGINA 15 VOLLEYBAL *«2^ BADMINTON 'Teamgeest verbloemt gemis aan kwaliteit' Ilse Vaessen rijgt ketting van successen HAND HAL WZ'49 schiet niet veel op met het behaalde punt VOETBAL- zaterdag 'Bij promotie blijft iedereen' BADMINTON Kok staakt de strijd na steken in hartstreek Scheidsrechter schuldig bevonden aan tweede zeperd VOETBAL- zondag HOCKEY Vrijwel alles klopt bij smalle basketbalploeg BASKETBAL Claroenstekerpad egen, nabij scholen, bos ikels en openbaar ver- i comfortabele U-vorm ungafow met inpandige tiotuin van ca. 110 m2 ekende privacy met een g op het zuidwesten. 6, inhoud 600 m3 en akte 185 m2. rdekt entree, toilet, gar- woonkamer met open ifpui naar de patio, iets aorzien van inbouwap- asmachine en droger, an resp. 26 m2! en twee d, aparte douche, luxe ilet. Voorzien van vloer- lagprijs 445.000,- k.k. Dokter de Voslaari i (9 m2) met toegang tot en water. 1e Verdie- I, slaapkamer (12 m2) ligbad, douche, toilet en aagprijs 445.000,- k.k. Steenhoffstraat n van Soest, op loopaf- ïkels en openbaar ver- t karakteristieke vrij- a met garage en besloten tree, vestibule, hal met lang tot de kelder (sta- jnkamer en-suite met -in-lood deuren en erker ijde, achterkamer met uitedeuren naar serre int. De gehele begane ■net bijkeuken. Verdie- :e kasten waarvan 1 met ligbad, douche, toilet en aansluiting wasmachine ering, twee slaapkamers voorzien van gas c.v. en Ideuren, glas-in-lood aagprijs 445.000,- k.k. Koninginnelaan er. Alle slaapkamers zijn n wastafelcombinatie, op jiting. Vlizotrap naar edeeltelijk dubbel glas. aagprijs 565.000,- k.k. Nassaulaan I ;cte locatie gelegen ro- rakteristieke vrijstaande age, blokhut en diepe het zuiden. De villa is .'I gemoderniseerd (o.a. istallatie, keuken, badka- ar met behoud van de ails. ïervolle entree, hal met oer, kelder, toilet, dichte inbouwapparatuur, bij aansluiting wasmachine i2) met parketvloer, erker jren naar de tuin. Verdie- camers, moderne badka- iat toilet. Vaste trap naar te. Tevens bevindt zich is voorzien van dakisolatie aagprijs 745.000,- k.k. eester Grothestraat ars, twee badkamers met met twee kamers, i/of praktijkvilla!! aagprijs 945.000,- k.k. NVM Tel. 035 - 6030025 I Stam/SoVoCo zal zo goed als zeker zaterdag voor eigen pu bliek voor de tweede achter eenvolgende maal kampioen worden in de eerste divisie. Derk de Saegher gunt en wenst iedereen zijn feestje, maar zal zelf niet uit de band springen. 'Ik ben nog niet klaar. Hoofd zaak is dat we goed door de promotiewedstrijden heen ko men.' In overleg met het bestuur van de Stichting Topvolleybal Soest heeft hij zijn eigen nabije toekomst al vastgelegd. Bij promotie blijft hij aan als trainer/coach, in het ande re geval gaat hij zijn geluk elders beproeven. 'Het lijkt me niet goed om dan voor de derde keer te gaan proberen om te promoveren. Als we het niet redden, weet ik ook niet wat de meiden gaan doen.' Het kampioenschap interesseert De Saegher feitelijk alleen, omdat het nodig is om voor die promotie naar de eredivisie te mogen spelen. In de voorbije vier seizoenen pak te hij met zijn ploeg driemaal de titel. 'Ik ben er wel blij mee, maar het zegt me niet zoveel. Na de wedstrijd ben ik alweer bezig met de volgende en nu vooral met de p/d-wedstrijden.' Bij een 4-0-zege op DeVolCo is SoVoCo zeker van de titel, anders hangt het er van af of DOK, dat tegelijkertijd speelt, ook een of meer setjes laat liggen. De num mer twee heeft de hoop allang op gegeven en gleed zaterdag uit bij Set Up'65. Stam/SoVoCo werd zaterdag geen strobreed in de weg gelegd door DIO, toch vierde in het tussenklassement. Om discipli naire redenen liet de coach van de gasten twee basisspeelsters buiten het veld. 'DIO bakte er weinig van. Het was niet veel soeps', luidde De Saegher's over de oppositie samen gevat. De cijfers spraken boekde len: 25-14, 25-21, 25-14, 25-19. Net als een jaar eerder mag Stam/ SoVoCo zich ruimschoots van te voren laten kronen tot kampioen, maar daarmee is feitelijk pas de helft van het traject naar hét doel afgelegd. De weg zal alleen nog maar steiler worden, weet De Sae gher. In mei staan de volleybal- sters, net als een jaar eerder, voor de echte krachtproef. Dan kan het verschil worden gemaakt op één dag. Dan mag er niets haperen, maar moet iedereen er staan. Op 1 mei komt WC naar D^. Bunt. Deze Vughtse concurrent kan overigens ook zaterdag kam pioen worden in de andere eerste, divisie. De andere tegenstander wordt de winnaar uit de 'best of five' die Donitas en Vrevok mo-, menteel afwerken en waarin Doni tas nu met 1-0 leidt. De verliezer van deze tweekamp degradeert di rect naar de eerste divisie. Vrevok was vorig jaar de ploeg die Stam/ SoVoCo buiten ieders verwachting uit de eredivisie hield. De drie deelnemers aan de p/d- wedstrijden spelen eenmaal teger elkaar met als inzet twee tickets voor de eredivisie. Stam/SoVoCo begint deze serie thuis tegen WC dat enkele dagen later Donitas of Vrevok ontvangt. Op 8 mei moet SoVoCo naar Donitas of Vrevok. Zes weken heeft Stam/SoVoCo om te werken aan verbeteringen op details. De blokkering, de eer ste tempoballen, er zijn nog vol doende aspecten waarin progressie Meike Martijn, een van de pijlers van Stam/SoVoCo, passeert ogen schijnlijk moeiteloos de blokkering van DIO. Foto: Foto Bell kan worden geboekt. De Saegher: 'maar of dat binnen zes weken lukt, weet ik niet. Het is niet zo dat je daardoor in zo'n korte periode per set vijf punten meer gaat sco ren of tegenhoudt. Het zal toch vooral afhangen van de wedstrijd tegen WC dat ook een goed team is. Het gaat erom wie de zenuwen in bedwang kan houden, wie de eerste set wint. Als bij ons de be langrijke meiden in vorm zijn, kun nen we ze pakken.' Ilse Vaessen uit Soest is bezig een hele lange ketting van suc cessen aaneen te rijgen. De badmintonster werd zondag Nederlands kampioen onder 19 jaar in de gemengd dubbel. In de single en de damesdubbel werd ze pas in de finale een halt toegeroepen. Vorig jaar behaal de Ilse meer titels, maar toen begon ze niet zo vermoeid aan de eindstrijd ais nu. Begin maart deed ze mee aan de Dutch junior. In een interna tionaal sterk deelnemersveld reikte ze toen met haar mix- partner Jorrit de Ruiter tot de kwartfinale. Daarna speelde ze met haar club ELO United uit Hengelo voor promotie naar de eredivisie. Ten koste van Sloter- meer, achtste in de eredivisie, werd die promotie gerealiseerd. Amper daarvan bekomen, stond de NK onder 19 op het programma. Vorig jaar veroverde Ilse in de categorie onder 17 jaar in alle drie categorieën de nationale ti tel. Een leeftijdsgroep hoger be reikte ze afgelopen weekeinde telkens de finale, maar in de single en de damesdubbel werd de strijd in drie games beslist in het voordeel van haar opponen ten. Met De Ruiter sloot ze een drukke periode wel winnend af in de mix. In de finale had het tweetal weinig moeite met Yvonne Sie en Lester Oey: 15- 4, 15-9. Vaessen en De Ruiter houden er uitzending naar de Europese kampioenschappen aan over, die begin april in Zweden zullen plaatsvinden. Daar zal Vaessen ook in het enkelspel een gooi doen naar de-Europese" titel. Smeeing/BDC heeft zich defi nitief geplaatst voor de nacom- petitie, waarin voor de winnaar een startbewijs voor de eredivi sie klaarligt. Zover zal het wat de Soesters betreft niet komen, maar ze kunnen in stijl een on verwacht succesvol seizoen af sluiten. Vijfentwintig wedstrijden geleden werd gevreesd voor degradatie uit de eerste divisie, zaterdag kunnen de handballers in het laatste regu liere duel nog zelfs de vierde plaats bemachtigen ten koste van Groe ne Ster dat om 20:10 uur in Spleasure Centrum tegenover de Soesters staat. Dat laatste is overi gens om het even, omdat de be langrijke kaarten zijn geschud. Het kan eventueel hooguit van invloed zijn op het speelschema in de na- competitie. Teamgeest gaf zaterdagavond in Doetinchem de doorslag in het duel met De Gazellen (21-27). De Soesters ontbeerden Jos Lans (werk) en Paul van den Deijssel gaf aan de achttienjarige Dennis Diemers de voorkeur boven doel man Manasse Wisse die met lich te blessures kampte. Diemers ran selde de bal herhaaldelijk weg, maar werd zelf zeven minuten voor tijd uit de wedstrijd gegooid. Bij een steenharde kogel werd de zoon van assistent-trainer Cleem Diemers vol in het gezicht geraakt, zodat Wisse nog even mocht op draven. De wedstrijd was toen al lang beslist. Overigens was het leeftijdverschil tussen Diemers en zijn veertigjari ge collega van De Gazellen opmer kelijk. De laatste had 'geen schijn van kans tegen de kanonschoten van Koen Smeeing die met elf doelpunten opnieuw topscorer werd. Ook tegen de befaamde on derhandse worpen van Charles van Kordelaar (achtmaal raak) was de Doetinchemse sluitpost niet bestand. Via 3-6 en 6-11 ging Smeeing/ BDC rusten met een dikverdiende voorsprong van 10-16. De ploeg liep verder uit naar 10-18, kreeg toen weer even tegengas van de fysiek sterke tegenstanders (16- 19), maar toonde vervolgens dat zé overloopt van zelfvertrouwen en klaar is voor de nacompetitie. Der tien minuten voor tijd had ze de wedstrijd in haar zak: 17-24. Daar: na kwam de formatie van Van den Deijssel niet meer in gevaar. De nacompetitie van de eerste di visie wordt gespeeld door de vier periodekampioenen. Als kam pioen is UDSV uit deze ranglijsten geschrapt, terwijl de tweede teams' van Aalsmeer en Volendam er geen aanspraak op mogen maken. Zij kunnen niet naar de eredivisie promoveren, omdat de hoofd macht van deze clubs daar al in uitkomt. De deelnemers aan de nacompeti tie ontmoeten elkaar allemaal een keer uit en thuis. Na afloop van deze extra competitie van twaalf wedstrijden spelen de nummers een en twee een 'best of three'. De nacompetitie begint in het week einde van 27 en 28 maart. Smeeing/BDC krijgt daarin con currentie van DES, Groene Ster en vermoedelijk BDC'90 uit Lands- ELKE WEEK EEN .SOESTERSCdURAMTy IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,-per halfjaar! tel. (035) 6014152 Het herenteam van Stam/ SoVoCo zal geen belangrij ke spelers verliezen als dit jaar promotie naar de derde divisie wordt bewerkstelligd. Ook trainer/coach Jurjan van Slooten plakt er dan nog een (vijfde) seizoen aan vast Dat is de uitkomst van interne gesprekken van de volleybalse lectie. In dat geval zal wel ge zocht worden naar versterking op een of twee posities. Wat Van Slooten zelf betreft moet het bestuur nog wel aan de voorwaarde doen, dat er voor het tweede herenteam een tweede weektraining wordt ge regeld, maar daar wordt inmid dels aan gewerkt. 'De intentie is er om te blijven, maar promo veren we niet, dan zal een aan tal spelers vertrekken. En ik heb zelf geen zin om nog een jaar in deze klasse te blijven', al dus de trainer/coach die wel elders aan de slag kan, maar de voorkeur geeft aan een seizoen met SoVoCo in de derde divi sie. Het ziet er ook naar uit, dat de volleyballers de gang van zaken in eigen hand hebben. Daarom was de 2-3-zege op Nederhorst geen goed nieuws, want die uit slag betekent het verlies van twee wedstrijdpunten. Unicor- nus, dat vanwege een bruiloft uitstel kreeg, kan in principe dus weer op gelijke hoogte ko men met de koploper als het de inhaalwedstrijd (in april) wint. Voor dat soort berekeningen haalt Van Slooten zijn calcula tor niet uit z'n zak. 'Ik til hier niet zo zwaar aan, wist dat zo iets een keer kan gebeuren. Het lag niet aan de druk van het kampioenschap, maar we heb ben gewoon moeite met het spelletje van Nederhorst. Als je dan een mindere dag hebt, ver lies je punten. We moeten er niet te lang bij stilstaan en naar ons eigen spel blijven kijken, niet naar de voorsprong op Unicornus.' Zijn ploeg had vrijdag een of fday, vond de trainer die een uitzondering maakte voor Geerlof Verstoep en Marcel Swart. Met hangen en wurgen werd nog een nipte overwinning uit het vuur gesleept: 26-24, 17-25, 21-25, 25-22, 14-16. Stam/SoVoCo speelde gistera vond, na het ter perse gaan van deze krant, de finale om de dis trictsbeker tegen Almere-Ha- ven. Dezelfde ploeg is maandag in Spleasure Centrum tegen stander in de tweede ronde van een ander toernooi, dat om de regiobeker. Tussendoor spelen de volleyballers morgenavond de belangrijke competitiewed strijd tegen ASVU. Met de kreet 'maar we hebben vandaag eens niet verloren' reageerde trainer Ronald Heerschop op het eindsignaal. Maar of de oefenmeester echt wel blij was met de 0-0 tegen Odin'59 is te bezien, aangezien de degradatieproblemen met de week groter worden voor de groenwitten. Het Testprogram ma met vier zware uitwedstrij den en nog maar één thuisduel tegen koploper Volendam biedt weinig perspectief. Heerschop trad aan tegen Odin'59 met dezelfde ploeg die een week eerder van Zuidvogels verloor. 'Dit om het zelfvertrouwen te kweken bij de jongens', lichtte Heerschop toe. Op de bank zat de familie De Koning (Stephan, Saddy en Rick). Vanaf het beginsignaal werd er door beide ploegen afwachtend gespeeld. WZ'49 met weer Gijs Schaap alleen in de spits, kon geen gevaar stichten in de Heemskerk- se verdediging. Op een doelpoging van Wobbe Jan Reitsma in de achtste minuut na, konden de groenwitten in de beginfase niet :imponeren. De gasten kregen wel wat kleine kansen, maar typerend voor de wedstrijd was dat doelman Pascal Kamerbeek pas in de 22e minuut handelend moest optreden. Aan de overkant had Remco Veenen- daal even later de pech dat zijn schot van de doellijn werd gehaald. De laatste vijftien minuten voor het rustsignaal waren de aantrek kelijkste van de wedstrijd, er kwa men kansen over en weer. Lankmoedig Saddy de Koning en Alistair Alexander vervingen in de rust Johan Walen en de geblesseerd geraakte Eloy Kok die te kampen had met steken in de hartstreek. Met de wind tegen probeerde WZ'49 de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar de eerste grote kans kwam voor Odin'59. Kamer beek blokkeerde de doorgebroken spits, scheidsrechter Van Beek rea geerde lankmoedig en liet gewoon doorspelen. Intussen liep Alemdar Kurt geel op wegens aanmerkingen op de leiding. Heerschop zette nog Step han de Koning in voor Paul Hil- horst. De wissel werd een 'gele' wissel in plaats van een gouden, want binnen twee minuten liep de spits tegen een kaart aan wegens onbesuisd inkomen. Even later had WZ'49 geluk, Alistair Alexander haalde de bal van de doellijn waar Kamerbeek al de ge slagen man was. Odin'59 doelman Barry van Dijk moest geblesseerd het veld verla ten en een veldspeler nam zijn plaats over. De gasten zaten er doorheen, op dat moment hadden de Soesters het moeten afmaken, maar een treuzelende Maurice Eijpe en een onbesuisd schot van Stephan de Koning hoog over het doel konden de brilstand niet ver anderen. Heerschop vond de uitslag terecht. 'Maar ik had liever gewonnen, het wordt nu wel heel erg moeilijk. We krijgen nu nog alleen maar goed voetballende ploegen, maar dan spelen wij ook beter.' Verbaasd is de oefenmeester over het niveau van de eerste klasse. 'Ik zag van daag in beide teams enkele jongens spelen die tien jaar terug nog niet in het vierde zouden spelen.' Leen Hilgers viel op als er tij dens de gymnastieklessen werd gebadmintond. Zijn sportdo- cent van het Baarnsch Lyceum adviseerde hem daarom zich verder te ontwikkelen in deze sport. Dat was in 1969. Leen sprak eens daarover met zijn vader, een ambtenaar van de ge meente Soest, en niet veel later had Soest haar eigen badminton club. Gekozen werd voor de naam Selby, vernoemd naar de Engelse kolonel die het spel rond 1870 uit India 'meenam' naar Europa en het introduceerde op het landgoed badminton in het Graafschap Glouchestershire. Het waren vooral collega's van va der Hilgers die zich in de beginpe riode als lid aanmelden. Nu, 35 jaar later, is dat anders. 'We waren de eerste badmintonclub van Soest en ondanks onze hoge leeftijd zijn we nog steeds springlevend', zegt voorzitter Arthur Rietkerk. 'Voor al het jeugdfundament wat in de loop der jaren is neergelegd, is ste vig. Bijna een derde van de ruim 150 leden bestaat uit jeugdleden.' Voor de viering van het zevende lustrum gaat Selby terug naar de tijd, waarin ze werd opgericht. Op vrijdag 20 maart wordt een feest gegeven en de dresscode is 'flower power'. Oud-leden die willen meevieren, kunnen zich aanmelden bij Hen- riëtte Topper, tel. 6029613, of Anne-Ties Kooman, tel. 6035288. Eloy Kok verliet zaterdag vroegtijdig het veld nadat hij re gelmatig steken in zijn hart streek had gehad. Hij meldde dat tijdens een blessurebehan deling aan verzorger Lex Drop die meteen trainer Ronald Heerschop verwittigde. Die twijfelde geen moment en haal de de kleine rechtervleugelver dediger direct naar de kant. 'Ik heb in het verleden één keer zoiets meegemaakt en dat vind ik wel genoeg.' Eloy Kok zelf verklaarde: 'ik heb er al twee maanden last van, maar de frequentie neemt toe. Ik ga eerst maar eens naar de dokter voordat ik weer aan voetballen denk.' Alle vingers bij Soest wezen zondagmiddag in de richting van scheidsrechter Ligtvoet. Hij was de hoofdverdachte na de 4-0-nederlaag die de vorige week onttroonde Blauwe Leeu wen tegen hekkensluiter Alme- re opliepen. Ligtvoet zou de twaalfde man zijn geweest die de polderlingen een handje had geholpen. Driemaal negeerde hij een vlagsig- naai voor buitenspel, eenmaal wees hij naar de stip toen Nick Crouse over het been van Jaap ten Haaf viel. 'Schwalbe', schreeuwde alles wat blauw was. En zo waren de vier tegentreffers van Soest ver klaard. Ligtvoet en niemand an ders was hoogstpersoonlijk verant woordelijk voor de tweede achter eenvolgende zeperd. Niet de voetballers van Soest die te ver waren opgerukt, zodat Alme- re bij balovername naar hartelust kon counteren. Niet diezelfde voetballers die in negentig minuten nauwelijks een kans konden creë ren. Ook niet Ali Kocyigit die de enige kans, vlakbij de doellijn, ver prutste. Nee Ligtvoet was de boos doener bij de blauwwitten. De ellende begon na ruim een kwartier. De eerste gevaarlijke si tuatie werd door Reijer Ran on schadelijk gemaakt, maar in de 22c minuut had hij geen antwoord op Erwin Hasselbekke die vanuit bui tenspelpositie mocht doorstomen: 1-0. Twee minuten daarna werd trainer Hans de Wit wegens her haaldelijk commentaar wegge stuurd (hij moest achter de afras tering plaatsnemen) en niet veel later kende Ligtvoet een discuta bele strafschop toe die door Roy Brattinga onberispelijk werd ver zilverd. Het is dat Jelle Huizenga vlak voor rust op de doellijn paraat stond, anders was Soest al k.o. ge weest voor het nuttigen van de thee. Genadeklap Nu hoopte de ploeg op een snelle aansluitingstreffer. Bijna halverwe ge de tweede helft had Kocyigit die op zijn voet, maar hij schoot van zeer dichtbij over. Kort daar voor was Soest wederom door het oog van de naald gekropen, toen Huizenga opnieuw op de lijn red ding bracht, kort erna viel de ge nadeklap. Die werd toegediend door Danny Murphy op een mo ment dat Soest alweer aan buiten spel dacht. Zelfs de aanhang van Almere keek vreemd op toen Jordie Brouwer een rode kaart kreeg voorgehou den. Bij een keihard schot be schermde hij zijn gezicht met z'n handen waar de bal tegenaan kwam. Ligtvoet gaf opnieuw een pingel en stuurde Brouwer naar de kleedkamer. Doelman Ran zorgde voor gerechtigheid door ditmaal de elfmetertrap te keren. Maar een kwartiertje voor tijd werd hij nog maals gepasseerd. Door Ike Jo hnson. Vanuit buitenspelpositie, dat wel natuurlijk. Ligtvoet mocht dan een zware stempel op de wedstrijd hebben gedrukt, de opwinding daarover verbloemde wellicht intern dat het bij Soest ook allemaal niet meer zo lekker gaat. Al valt dat vanuit het oogpunt van scorebordjournalis- tiek allemaal best wel weer mee. Nog steeds staat Soest op de (ge deelde) tweede plaats met slechts een punt achterstand op NVC dat in de topper tegen HFC met 3-1 ten onder ging. DCG kwam bij het laaggeklasseerde De Meern verras send genoeg niet verder dan 2-2, zodat het bovenin reuze spannend blijft: 1. NVC 17-31, 2. Soest en HFC 17-30, 4. DCG 15-28. Als een complete verrassing "'kwam de 5-1-nederlaag tegen Haarlem niet voor de heren van MHC Soest. In de aanloop naar de competitiehervatting had Paul Jonker nooit met een volledige groep kunnen trai nen. Vakanties, blessures, sneeuwval en andere vormen van absentie speelden de ploeg parten. Door het vertrek van Maarten Weijburg (studie in Italië) en een aantal kwetsuren moest de trainer/ coach een beroep doen op enkele A-junioren. Jonker was tevreden over hen, maar moest tevens vast stellen dat ze tegen het hoogge- klasseerde Haarlem meteen voor de leeuwen werden gegooid. De wedstrijd was binnen een kwar tier beslist. Toen hadden de Noord-Hollanders driemaal een persoonlijke fout afgestraft. Voor namelijk in de passing en bij te ver doorgevoerde individuele acties, zonder rugdekking, ging het mis. Na de rust liep de thuisclub uit naar 5-0 voordat Rogier van der Meer de eer mocht redden. 'We hebben in de winterstop dui delijk een achterstand opgelopen', legde Jonker de vinger op de zere plek. Voor degradatie hoeven de hockeyers zich vooralsnog geen zorgen te maken, maar Jonker hoopt dat het beslissende gaatje snel wordt geslagen. Hij heeft overigens aangekondigd het na één jaar voor gezien te hou den in Soest. De belangrijkste re den is dat hij zijn werk niet kan combineren met driemaal in de week klaarstaan voor de club. selectie staat', aldus de trainer die heeft aangeboden desgewenst zo veel mogelijk mee te werken om dat doel te bereiken. De dames kwamen heel wat frisser uit de winterslaap en zetten de eind vorig jaar ingezette stijgende lijn onverminderd voort. Na de pauze van drie maanden moesten ze op bezoek bij Kraaien dat de voorlaatste plaats inneemt. Geen moment kwam MHC Soest in de problemen. 'Het was vooral eenrichtingsver keer. Zij hebben twee goede speel sters, van wie er een niet bij was. Ik denk dat ze één schot op doel hebben gelost', zei Jaccomijn Hil- ligenhekken die zelf het derde doelpunt (uit een strafcorner) voor haar rekening nam. Daarvoor had den Anne van 't Wout (strafcor ner) en Julie Corsmit (tip-in) ge scoord. In de tweede helft had MHC Soest ook oppositie van de tegenwind, maar van Kraaien had het niets te duchten. In de eindfase van het eenzijdige duel bepaalde Mariëlle van Rensen met een velddoelpunt de eindstand op 0-4. het duel goed uit. De bal werd tel kens zo snel mogelijk naar Ren- zenbrink aangespeeld, op wie Can geroes vervolgens een fout maak te. Vanaf de vrije worplijn toonde de spelbepaler zich ijzig koel en omdat ook Thomas Kok en Dik kers de vrije pogingen benutten, kon Red Stars de voorsprong aan het eind omzetten in de vierde zege. In de eerste rayonklasse is van alles mogelijk, zo blijkt uit de wekelijkse uitslagen. En dus kan ook Red Stars verrassen en dat deed het zaterdag in Beu kendal door Cangeroes te ver slaan. De nummer twee ging in Soest met 86-76 onderuit tegen een ploeg die verre van com pleet was. 'Ik heb gezegd: ga ontspannen bal len en zorg dat je met opgeheven hoofd van het veld stapt. We heb ben niets te verliezen.' Robert Oosterhof zag vervolgens dat zijn team een van z'n beste wedstrijden afwerkte en eigenlijk van meet af aan de Utrechters op achterstand hield. In de aanval schoot Frank Renzen- brink met scherp en was Christi- aan Glerum onder het bord attent en trefzeker. Manfred Dikkers was een rots in de branding in de de fensie en Ischa Lamot en Sander van Lith, die doorgaans voorna melijk op de bank zitten, scoorden een dikke voldoende. En zo leek alles te kloppen bij de basketballers die lange tijd een marge van zes, acht punten koes terden en Cangeroes eenmaal tot op een punt zagen naderen. Om dat opnieuw een iets groter gaatje ontstond, moesten de gasten gaan forceren. Tot grote tevredenheid van Oosterhof speelde Red Stars Foto: Foto Bell Cangeroes heeft z 'n handen vol aan Sander van Lith (rechts). Bij Red Stars klopte bijna alles en dat was voldoende voor een verrassen de zege op Cangeroes.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15