SOEST mmmsodi 'Heeft geloof iets met gevoel te maken?' RADIO i PRIKBORD t miljoen leer KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST PAGINA 18 WOENSDAG 17 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA 19 am Toerisme as Bureau itiekantoren De lopers van de week Overdagkoor Muziekschool Medium PASO Training omgaan met spanningen Concertkoor Baarn: 'Petite Messe Solennelle' Rossini Dierenlief Dierenleed VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 'Burgerlijke stand' Voorjaarseuforie: tentoonstelling bij Scholen in de Kunst Open Ochtend 24 maart Lezing over termen in oude akten Orgel Keyboard Club Eemland Thema-avond NWS over oorsuizen Corien Wortniann bij CDA-Soest Cultuur Festival Soest Zaterdag 8 mei Dilemma's Strijkkwartetten van Joseph Haydn Pianowerken van Max Reger Zet 'm op Soest op Radio Soest acques Slegers, te zien nde. us Craenen. len: donderdag t/m 30-17:00 uur. Info: ide.nl. ybankonline.com ren en agrariërs allerlei inrichtingsmaatregelen natuurbeheer. Met het kunnen agrarische na gingen in de komende >eroep doen op onder- an de Stichting Land- :er Utrecht op het ge- ;rarisch natuurbeheer en lbeheer. Ook kunnen er worden uitgevoerd in e bos- natuurgebieden, ld op de Utrechtse Heu- als de vergroting en on- erbinding van heideter- het uitvoeren van een urlijk bosbeheer. Ie natuurgebieden in i sommige plaatsen nog- perd zijn, is er ook geld ar gesteld om zogenaam- gische verbindingszones verschillende bos- en na den aan te leggen, waar- aorbeeld dieren zich on- kunnen bewegen tussen lillende gebieden. is er extra geld voor het unen van diverse uitvoe- chte projecten op het ge- natuur en landschap. Te valt aan bijvoorbeeld het van nieuwe natuur, zoals g van een natuurgebied. blijf in Amsterdam >ek aan een informa- m Amsterdam ongres Bureau, s terecht voor >eristische informatie, lan hotels en arrange- jrsies, de Amsterdam s voor openbaar iter- en concert- seumkaartjes, i, plattegronden en delroutes, souvenirs en er... eopend) ein. Centraal Station traal Station, in 1, sestraat in Schiphol, haf 2, ourist Information 'urmerend, 11 (zo. gesloten) Zaandam, :e Gracht 76 ten) Beemster ieg 185 (zo. gesloten) ile toeristische i hotelreserveringen ekbeltu: 40 40 0,55 p/m) 3-17.00 t op Internet: amsterdam.nl terdamsurprise.com terdamarchitectuur.nl eldstad.nl rd-holland.com Nieuweweg 97 - Soesf Telefoon 035 - 58 804 72 W Openingstijden- dinsdag t/m vrijdag V van 9.00 uur lol 19.00 uur V zaterdag van 9.00 uur tol 17.00 uur Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Jordi de Haan Freek Kooiman Hanneke Bosloper Arend Jan Nieuwland Corlijn Doedens Rodri Bamsimba Het 'Overdagkoor' van de Muziek school (Scholen in de Kunst) be staat uit een enthousiaste groep dames (50+) die een gevarieerd repertoire zingen onder leiding van dirigent Kees van Zuijlekom. Het is een koor waarin samen zingen, de beginselen van de zangtechniek, plezier en ontspanning de boven toon voeren. Het koor zoekt ver sterking! Belangstellenden die op woensdagochtend graag mee wil len zingen en beschikbaar zijn van 10.00 tot 11.00 uur zijn van harte welkom. De repetities worden ge houden in de Muziekzaal, Muur- huizen 1 in Amersfoort. Informa tie of aanmelding: 033- 4673473. Gertien van der Gracht verzorgt maandag 22 maart de bijeenkomst van PASO. Het medium uit Hoorn belooft spontane helderziende waarnemingen te verrichten. Het programma begint om 20:00 uur in het Vriendschapgebouw aan de Mezenhof. De entree bedraagt 2,50 voor leden en 4,00 voor anderen. Maatschappelijk Werk Eemland biedt in samenwerking met fysio therapie in april een training in het omgaan met spanningen aan in Soest. Te veel spanning kan aanlei ding geven tot lichamelijke en/of geestelijke klachten. Voorbeelden zijn: een opgejaagd gevoel hebben, zich vermoeid en lusteloos voelen, zich niet kunnen concentreren, re gelmatig hoofd- en/of spierpijn hebben, moeilijk slapen, over de eigen grens gaan, zich erg verant woordelijk voelen. Het doel van de tien groepsbijeen komsten is leren spanningen beter te herkennen, te hanteren en in zicht te ontwikkelen in de achter grond van het ontstaan van span ningsklachten. Het eerste uur wordt besteed aan lichamelijk ontspannen en goed leren ademen, onder leiding van een fysiotherapeut. In het tweede uur wordt door een maatschappe-- lijk werker steeds een ander thema behandeld, waardoor meer duide lijkheid wordt verkregen over de oorzaak van spanningsklachten en kunnen ervaringen worden uitge wisseld. Aan ieder thema zijn huis werk-opdrachten verbonden en wordt schriftelijk materiaal meege geven. Kennismakingsgesprekken vinden plaats op vrijdag 19 maart en 26 maart. De eerste bijeenkomst is op vrijdag 2 april, van 9:30 tot 11:30 uur, bij het Maatschappelijk Werk in Soest, Burg. Grothestraat 74. Om de begeleiding van de fysio therapie vergoed te krijgen, dient men aanvullend verzekerd te zijn en is een verwijzing van de huisarts nodig. Er zijn verder geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel ding kan men terecht bij het maat- schap-pelijk werk in Soest, 88 035- 6036800, of bij Maatschap voor Fysiotherapie, Prins Bernhardlaan 43, Soest, 88 035-6019222. Het Concertkoor Baarn verzorgt op vrijdag 23 april een concert in de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat te Baarn. Tijdens dit concert wordt de 'Petite Messe Solennelle' van de Italiaanse componist Rossini uitge voerd. Solistische medewerking wordt verleend door Alice van de Geest - sopraan; Harda van Wageningen - alt; Alex Vermeulen - tenor; Evert Jan Nagtegaal - bas. De be geleiding wordt verzorgd door Wybe Kooijmans op orgel en Ger- rie Meijers op piano. De leiding van het concert is in handen van Thijs Kramer, de vaste dirigent van het koor. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 14,00; Pas 65 en CJP: 12,00. Kaartverkoop in Soest: VW-kan- toor, Steenhoffstraat. Amivedi, 88 035-6015493 VERMIST Kater, wit, vrij groot, 'Japie', Ko- ninginnelaan. Cavia, wit, Ericaweg. Konijn, grijs bruin, wit, Ericaweg. GEVONDEN Kat, zwart, wit puntje staart, wit befje, achter laarsjes, Rubenslaan. Kater, beige en zwarte kat, Ruben slaan. Kip, zwart/wit, dubbelgezoomd, Julianalaan. Lieze van de Pol, Amivedi, tel. 6015493, l.v.d.pol@hetnet.nl Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 4 t/m 10 maart 2004. GEBOREN: Lucienne, dochter van M. Ver braak en M. Blokker. AANGIFTE HUWELIJK PARTNERSCHAPSREG.: André Gerard Willem Frijdal en Jenneke Bleumers. - Michael John Law en Ilona Petra Antoinette de Groot. - Taco Serge Krijtenburg en Barbara Geers. - David Bryan Humphrey en Margaretha Maria Glaasker. - Anthony Harald Kooijman en Theodora Marguérite Emilie Camerling. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: Geen. OVERLEDEN: Johnny Poniman Doehri, echtgen. van Y.M. Ligeon. - Jannetje van Lambalgen, echtgen. van D. van Essen. Zaterdag 20 maart zondag 21 maart Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, ©033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: C.J.J. Dorrestein, Ossendamweg 43, ©6017853. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: J. Meursing, Koningsweg 2-22, ©6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Op veler verzoek zal dr. F.J.S. van Kan, directeur van de Archief dienst van Amersfoort en Eem land, voor de Nederlandse Genea logische Vereniging een lezing houden over bijzondere termen in oude akten. De titel van zijn lezing -'Over zevendalf morgen en huur tot de eerste brand' - klinkt wel vreemd in de oren, maar of de be tekenis ervan nu echt zo bijzonder is, is nog maar de vraag. De lezing is bestemd voor geïnte resseerde (amateur)historici en (beginnende) genealogen die zich willen verdiepen in oude akten. Oude bronnen zijn vaak doorspekt met zaken die je moet doorgron den om ze te begrijpen. Van Kan zal in zijn lezing een aantal termen behandelen die men bij een onder zoek in de archieven regelmatig tegenkomt. De Archiefdienst Amersfoort treedt op als regionaal historisch centrum voor de archie ven van de gemeenten Amers foort, Baarn, Eemnes, Leusden, Soest, Renswoude en Woudenberg en het waterschap Vallei en Eem. De lezing wordt gehouden op woensdagavond 17 maart van 20:00 tot 22:00 uur in een zaal van het conferentiecentrum Onze Lie ve Vrouw Ter Eem, Daam Focke- malaan 22 te Amersfoort. Belang stellenden zijn welkom; de toegang is vrij. Informatie: 033- 4611474. Het vooijaar aan de muur, dat is het thema van de tentoonstelling die vanaf 19 maart te zien is bij Scholen in de Kunst, Conin- ckstraat 58, Amersfoort. Cursisten van alle niveaus hebben hun inter pretatie van dit thema gegeven in ca. 45 doeken, geschilderd met acrylverf. Het enthousiasme waar mee is gewerkt is zeer herkenbaar in de kleurige en vrolijke schilde rijen. Margo Fretz, van Galerie de Ploegh opent de tentoonstelling op vrijdag 19 maart, 17:00 uur. De opening wordt muzikaal omlijst met een speciaal voor de gelegen heid door Cees Sleeuwenhoek ge componeerd voorjaarsliedje. De Orgel Keyboardclub Eem land heeft voor haar clubavond op vrijdag 19 maart een muzikaal trio uitgenodigd, bestaande uit Tom Janus op elektronische piano, Hans Kantebeen op bas en Henk Rinzema op drums. Deze muzi kanten, in onze regio bekend van o.a. het orkest Blue Train, zullen een optreden verzorgen. Wie be langstelling heeft voor toetsinstru menten of zelf een toetsinstrument speelt, is welkom om te luisteren en de ongedwongen sfeer te proe ven van de club. De bijeenkomst wordt gehouden in het ontmoe tingscentrum Klaarwater, Wiardi Beckmanstraat 475 (naast super markt Hoogvliet). Toegang gratis. Alle vrouwen van Soester berg) worden uitgenodigd om na te denken over het onder werp 'Geloof en gevoel', waar over ds. Dick van Keulen op de Open Ochtend van woensdag 24 maart komt spreken. De bij eenkomst vindt plaats in De Schuilplaats, het kerkgebouw aan de Parallelweg 1. Juist vrouwen zijn vaak gevoels mensen en de organisatoren den ken dat het thema daarom ook veel vrouwen zal aanspreken. Zij organiseren deze bijeenkomsten al ruim 13 jaar en het blijkt dat ze nog steeds in een behoefte voor zien; elke keer zit de zaal vol vrou wen vanuit verschillende kerkge nootschappen en vrouwen die niet gelovig zijn, maar nieuwsgierig naar wat er gezegd wordt. Juist deze laatste groep is van harte wel kom, omdat de boodschap van le vensbelang is. Ds. Van Keulen was jarenlang pre dikant en geeft nog steeds verschil lende spreekbeurten in het land, heeft meegewerkt aan program ma's van de Evangelische Omroep en heeft al enkele boeken geschre ven die allemaal met het geloof te maken hebben. Koffie en thee staan klaar om 8:45 uur; het programma start om 9:15 uur en zal duren tot ongeveer 11:30 uur. Er is een crèche aanwe zig en tevens een boekentafel. De toegang is gratis; wel is er een col lecte om de kosten te dekken. Op elke Open Ochtend wordt vrouwen de Agapè-cursus 'De Mens, Die het leven inhoud geeft' aangeboden, die aan de hand van het Lucasevangelie de grondbegin selen van het christelijke geloof wil leren. Deze cursus spreekt mensen erg aan. Ook zijn belangstellenden welkom in de twee 'Hart en Hand- groepen' en de twee 'Groeigroe- pen'. Informatie: Annelies Polder man, (035) 6031033, of Germa van Stralen, (035) 6021809. www.rabobankonline.com Sommige mensen worden ge plaagd door uiterst hinderlijke ge luiden in het hoofd die nooit op houden'. Het kan klinken als flui ten, piepen of ruisen. Ook andere geluiden komen vaak voor. Het kunnen hoge of lage, harde of zachte tonen zijn. 'Tinnitus Au- rium' is de officiële naam voor deze aandoening. Een ernstige Tinnitus kan aanleiding geven tot slaapstoornissen, concentratiepro blemen, angsten en depressies. De patiënt moet zelf leren ontdekken hoe hij zijn Tinnitus de baas kan worden. Lotgenotenhulp is daarbij heel belangrijk. Op donderdagavond 18 maart zal Henk Kei, spreker van de NWS (Nederlandse Vereniging Van Slechthorenden), deels uit eigen ervaring, een inleiding houden over oorsuizen en het werk van de Commissie Tinnitus Hyperacu- sis van de NWS. De lezing vindt plaats in een zaal van 'De Herberg van Paulus', Stationsweg 16, Baarn, van 19:30 tot ca. 22:00 uur. De entree is gratis en er is een ringleiding aanwezig. Informatie: 035-5415091,033-4943686 en 033-4722145. Zaterdag 20 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; Cantate Domino Zondag 21 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 mgr. J. de Korte, pastores pastor R. Bouwman en H. Jurriaan- se; eucharistieviering (vormsel); Toont Goed Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; Cantemus Domino Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; herenkoor (greg.) Rooms-katholiek, Joamteskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor R. v.d. Vring; eucharistieviering Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. R. van Haeringen Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. A.J. Schalkoort, Lunteren; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 leesdienst; 15:00 ds. M.J. Kater, Zeist Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. B. Schaaij, Dronten; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 ds. J.M. Kleppe; 15:00 ds. G. Pater Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. A.E. van Blooys, Bilthoven Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 F. Blok Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 dienst bij Evangeliegemeente Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. J. Keuning, Culemborg; avondmaal Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. M. van de Pol Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. L. van den Berg Aansluitend aan de besloten le denvergadering van het CDA- Soest/Soesterberg op 23 maart komt Corien Wortmann uit Zeist spreken over wat Europa betekent voor de Utrechtse regio op het ge bied van werkgelegenheid en ar beid. Corien Wortmann is met haar vierde plaats de hoogste bin nenkomer op de CDA-lijst. Voor heen was ze fractieleider van het CDA-Zeist en nu is ze werkzaam als plaatsvervangend directeur transport en infrastructuur van het ministerie van Verkeer en Water staat. De bijeenkomst wordt gehouden in de recreatiezaal van Mariën- burg, achter de Mariakerk, Burge meester Grothestraat 80. De le denvergadering begint om 19:00 uur. Corien Wortmann komt aan het woord vanaf 20:00 uur. Ook dit jaar zal het Cultuurplat form Soest een groots opgezet Cultuur Festival organiseren. Tal van orkesten, solisten, beeldend kunstenaars, dansgroepen en pop groepen zullen van zich doen spre ken. En vooral ook te horen zijn. En Radio Soest, die zal de gehele dag rechtstreeks verslag doen van alle optredens. Hoe de dag er precies gaat uitzien zullen wij u later uitvoerig melden, maar onze medewerkers staan klaar voor de gesprekken met ar tiesten en bezoekers, muzikanten en kunstenaars. Radio Soest heeft niet voor niets de Cultuurprijs 2003 van de ge beente Soest gewonnen! Noteer datum vast in uw agenda: DONDERDAG 18 MAART VRIJDAG 19 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ins- ke den Duik 10.00 Cultuur in de regio Wetenswaardigheden uit musea en theaters. Redactie Ad van Wijngaarden, pre sentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland My Fair Lady - deel 2 In en rondom het Raadhuis van 12.00 tot 23.00 uur en bij de Wit te Boerderij op de Engh van 12.00 tot 17.00 uur. Let op de berichten in deze krant. Cultuur Festival Soest, jc kijkt je ogen uit! Vorige week stond op deze plek een interview met Eit Algra. Oud leraar wiskunde. Met een grote belangstelling voor de astronomie, en niet zoals wij schreven astrolo gie want dat werpt hij verre van zich. Excuses Eit Algra, ik hoop dat uw wens over vele jaren in ver vulling mag gaan: in een volgend leven Sterrenkundige. Inmiddels kunt u deze week bit Algra als gespreksleider horen in bet programma: Rondje om de kerk. bat heeft niets met de Spoorwe gen noch met wielrennen te ma- Ken. In Rondje om de kerk praten deskundigen onder leiding van Algra over de dilemma's waarvoor gelovigen zich gesteld zien. Welke. Wat dacht u bv van de uitzetpro- cedures van vluchtelingen? Luister vrijdag of dinsdag naar Rondje om de kerk. In dit tweede deel vervolgen wij de musical met het leu ke, uitdagende lied 'Doe iets', waarin Elize haar vriendje Freddy ontmoet. Als tegenhanger van dit lied zingt Elize 'Zonder jou'. Maar ook ik voel, dat ik haar mis' waarin Higgens moet bekennen dat hij meer voor Elize voelt, Elize ver telt dat zij Henry Higgens toch wel mist. Verder hoort u de vergelij king tussen de liederen in de oorspronkelijke Engelse versie en de Nederlandse uitvoering. Met Audrey Hepburn als Elize en Rex Harrison als professor Higgens en dan daarna Margriet de Groot en Wim Sonneveld. Met de musical 'My fair Lady' besluiten de serie uitzendingen bedoeld als een hommage aan chan sonnier en cabaretier Wim Sonneveld. Paul Sparnaaij presenteert, Ben Verschoor zorgt voor de techniek. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Deze keer aandacht aan het schilderscollectief "Passe- partout", Dit collectief be staat uit zeven creatieve da mes die zich bezig houden met tekenen en schilderen. Karin de Lange praat met enige leden. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie Kees Vroon 10.00 Rondje om de kerk Het geloof geeft je houvast. Maar het plaatst je ook voor dilemma's. Een discussie programma over geloof en ongeloof, over waar en waarheid olv Eit Algra 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senioren, presentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Inske den Duik 13.00 'n Luisterrijke verleden Piet Ekel vertelt In deze aflevering: de draadomroep en de macht van de radio en de tv. Het groot deel van de uitzending gaat over de NCRV. Piet vertelt over de koren, zan gers, zangeressen en orkes ten die bij deze omroep te horen waren. Herinneringen aan Johan Bodegraven, de bedelaar voor goede doelen. En de Steravonden waar Piet Ekel de productie van deed. Muziek van Sweet Sixteen - Medley, Max Woiski - Mi iobbi Paramari bo, Metropole Orkest - NCRV tunes, Marcel Thie- lemans - De jaren 30/40, Wiener Philharmoniker - Perpetuum mobile. Presen tatie: Thari Schröder. 14.00 Brassbandtime Aandacht voor de King of Brass, Harry Mortimer. Als dirigent bekend door zijn optreden met zijn Men o'brass tijdens het VARA Brassbandfestival in 1977. De band speelt o.a. muziek van Sullivan, Rimmer en Elgar. Techniek Jaap Bijl, samenstelling en presentatie Kees Vroon. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het Sportcafé Actueel sportprogramma, presentatie Rob Dekker 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 20 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig ge presenteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassieke muziek op de zondagmiddag Joseph Haydn's faam komt voort uit Het Strijkkwartet. Hij heeft het strijkkwartet uitgevonden, hij schreef er 83. Het componeren van een strijkkwartet is de hoogste vorm, die zich een componist kan stellen. Het is kiem voor een groot orkest, waarbij de componist zich tot het uiterste moet zien te beper ken: de vier strijkinstrumenten. U kunt luisteren naar de strijk kwartetten opus 64 de nummers 1, 3 en 6. Zij worden gespeeld door het Quator Mosaiques Kwartet, zij spelen op authentieke instrumen ten. Max Reger tvas een Duits compo nist, organist, pianist en dirigent. Hij werd docent compositieleer aan het conservatorium van Leip- zig. In 1911 werd Reger aangesteld als dirigent van Hofkapel in Meinin- gen, dat zich onder zijn leiding tot een van de beste en meest ge vraagde orkesten van Duitsland ontwikkelde. Reger kan worden beschouwd als voortzetter van de klassieke lijn van zijn voorbeelden Beethoven en Brahms. Geheel eigentijds is Reger in zijn harmonieën, die hij, uitgaande van de chromatische stijl van Wagner, tot aan de uiterste grenzen van de tonaliteit voerde. M.a.w. hij speel de met de toonsoorten! In zijn voorliefde voor de ingewikkeld contrapunt kon hij Bach niet ver geten. In zijn Variationen und Fu- gue uber ein Thema van J.S. Bach staat een stuk waarin Reger al zijn kwaliteiten ten toon spreidt. Max Reger moeten we in ere hou den. De presentatie van het middagcon cert is in handen van Inske den Duik. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 21 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje Natuur en Milieu h Piet Korver van het Natuur en Milieucentrum in Baarn vertelt wat we in de komen de maanden aan program ma's en projecten kunnen verwachten. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Het Soestgevoel Zondagmorgenmuziekpro gramma met daarin o.a. de Column van de Burgemees ter, Het Soestgevoel. 12.00 De vrijwilliger Waar zou je zijn zonder de trein? Maar waar zouden we zijn zonder vrijwilliger? Vele duizenden steken dagelijks een handje toe. Vanmiddag kunt u weer kennismaken met zo'n vrijwilliger. Presen tatie Nel Pelzer 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon, technisch verzorgd door Elèna de Hollander 14.00 Soest Klassiek MAANDAG 22 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn Muziek h Deze keer aandacht aan het schilderscollectief "Passe- partout", Dit collectief be staat uit zeven creatieve da mes die zich bezig houden met tekenen en schilderen. Karin de Lange praat met enige leden. 11.00 Van Heuvelrug tot Uiterwaar den De oude radioman kon het niet laten en trok er weer op uit om voor u de mooiste plekjes te ontdekken en aan te prijzen. Luister naar Frans van Dusschoten 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 14.00 In de Link Over zon, maan en sterren. Elke maand hebben we een wisselend onderwerp wat de muziekkeuze betreft. Vorige keer was het thema 'Vriendschap'. In deze uit zending muziek waarin de zon, de maan of de sterren een rol spelen. DINSDAG 23 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 'n Luisterrijk verleden h Piet Ekel vertelt In deze uitzending oa de NCRV, opgericht in 1924. Presentatie Thari Schröder Zie ook vrijdag 11.00 Senioren vragen FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Foto Joseph Haydn Strijkkwartetten van Joseph Haydn en composities van Max Reger. Samenstelling Jacques v.d. Griendt, pre sentatie Inske den Duik Zie toelichting hiernaast 16.00 MusicAetema Een programma met klas sieke muziek, samengesteld door Liesbeth Gankema en technisch ver zorgd door Jaap Gankema 17.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 18.00 Kerkdienst 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Het Boek open Presentatie Herman Spoor 21.00 Radio M. tot maandag 08.00 uur i Zo kunt u bijvoorbeeld luis teren naar 'Here comes the sun' van the Beatles, 'Moonlight Serenade' van het orkest van Glenn Miller en 'Good morning starshi- ne' uit de musical Hair uit de jaren zestig. Kortom, 'In de Link' is een programma om eens lekker voor te gaan zitten. Techniek Rik van Drie, samenstelling en pre sentatie Ad van Veen. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commentaar, de sport-van de afgelopen weekeinde, presentatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur Al een bloemetje gehad van Radio Soest? Luister naar Lunchroom Vrijdagmiddag 12.00 uur Verzoekplaten aange vraagd door bewoners van bejaarden- en verzor gingshuizen in Soest en Soesterberg. Samenstel ling Atie Derksen, pre sentatie Mirella Wiegers 12.00 Lunchroom Middag Magazine, Inske den Duik 13.00 Radio Soest non-stop Muziek programma 14.00 Operetteland h My Fair Lady - deel 2 In dit programma hoort u oa de vergelijking tussen de liedjes in de oorspron kelijke Engelse versie en de Nederlandse uitvoe ring. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Rondje rond de kerk h Presentatie Eit Algra Zie ook vrijdag 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, pres: Joke Almirante 18.30 Weg met Hobbels, pres: Menno Schuit 19.00 De Verrekijker, Kinder- progr. pres: Caren Zwarteveen en Marieke Boer 19.30 Het Kompas, jongerenprogr. 20.00 Het Boek het Binnenste Bui ten, pres: Herman Spoor e.a. 20.30 Bijbelverzen van Johan van Maarlant, pres: Herman Spoor 21.00 Zingenderwijs, pres: Elly van Tol 21.30 Avondsluiting, pres: Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Een programma over alles wat leeft en bloeit en altijd weer boeit, om maar te spreken met de beroemde Groningse bioloog dr. Fop I. Brouwer, presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Het Soestgevoel Muziekprogramma waarin opgenomen De column van de Burgemeester: Het Soestgevoel 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret Leuke liedjes en vrolijk ca baret uit de serie 'Ik zou je het liefste in een doosje willen doen...' Samenstel ling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ h Wat zijn de problemen voor ouderen in een snel veranderende samenleving. Karin de Lange zoekt voor u het antwoord. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio En dan heb je een Mu seumkaart kreeg je een theaterbon voor je veijaar- dag, en dan? Luister naar: Lonneke Meijer. Zij weet raad. Redactie Ad van Wijngaarden 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 19