Veel gew 'Net stom Kunstuitl vijftig nie WOENSDAG 17 MAART 2004 SOESTER COURANT woensdag 17 maart 2004 PAGINA; WOENSDAG 17 MAAR Plannen voor b< Meningen van lezers I Hangjongeren Spitsafsluiting (1) Spitsafsluiting (2) Koningsweg Wel thuis Vergeten vraag Kattenkwaad of rattendaad? ELKE WEEK EEN Maak je eigen vogelverschrikker! Expositie a.s. za IF vr fw Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl EIND MAART EERSTE GECOMBINEERDE AANSLAG GEMEENTEBELASTINGEN Gespreid betalen mogelijk met machtiging Eind maart ontvangen inwoners van Soest en Soesterberg de aanslag gemeentelijke belastingen 2004. Voor het eerst zijn alle gemeentelijke belastingen gecombineerd op één aanslag, waardoor het totaal bedrag fors hoger kan uitvallen dan verwacht. Daarom biedt de gemeente de mogelijkheid om in negen termijnen te betalen door middel van machtiging. Zo'n 60% van de inwoners heeft de gemeente reeds gemachtigd. Anderen kunnen dit alsnog doen door het inleveren van een machtigingskaart. De gecombineerde aanslag betreft de onroerende-zaakbelastingen, rioolrechten, afvalstoffenheffing en hondenbelasting. Dus één biljet waarop staat vermeld welke belastingen inwoners aan de gemeente verschuldigd bent en hoe hoog deze zijn. Wie de gemeente niet machtigt, moet het hele bedrag binnen twee maanden na de aanslag betalen. Een machtigingskaart is verkrijgbaar bij de gemeente. Meer informatie is te vinden op de bijsluiter bij het aanslagbiljet. Wie vragen heeft kan contact opnemen met de medewerkers van de afdeling Financiën&Belastingen op telefoonnummer (035) 6093506, (035) 6093503 of (035) 6093508. DE VOLGENDE BOUWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS NR REGNR Antonie v Leeuwenhoeklaan 101 040102 Birkstraat 50 040100 Bosstraat 43 030491 Chalonhof 135 040107 Clemensstraat 54 040105 Eigendomweg 99 040099 Gemini 231 040111 Julianalaan 48b 040104 Kerkpad NZ 33 040101 Koningsweg 14 040106 Koningsweg 26 040025 Kostverlorenweg 6 040108 laanstraat 77 040055 Rademakerstraat 22 040097 Soesterbergsestraat 133 040110 Waldeck Pyrmontlaan la 030534 Willem Speelmanhof 3 040113 ONTVANGEN 2-3-2004 1-3-2004 1-3-2004 1-3-2004 BETREFT verbouwen/uitbreiden van een woonhuis verbouwen van winkel tot woonruimte bouwen van een garage vervangen van een garage-kanteldeur door een vast kozijn bouwen van een plantenkas 27-2-20Ö4 verbouwen/uitbreiden van eenwvoonhuis en het 1 -3-2004 bouwen van een garage verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en het 5-3-2004 aanbouwen van een bijgebouw, verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 3-3-2004 bouwen van een carport g|^sa 1-3-2004 bouwen van een parkeervoorziening in 2 bouwlagen 2-3-20Ó4 verbouwen/uitbreiden van een bedrijfsgebouw 27-2-2004 verbouwen van overdekt laadperron tot dockshèlter 3-3-2004 aanbouw van een erker mét luifel aan een woonhuis 2-3-2004 plaatsen van een open fietsenstalling 1-3-2004 plaatsen van een hekwerk 4-3-2004 uitbreiden van een woonhuis, het aanbouwen van 4-3-2004 een bijgebouw en het gebruik van dit bijgebouw als werkruimte bouwen van een dakkapel in het voorgeveldakvlak 5-3-2004 De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND BOUWPLAATS NR REGNR BETREFT VERZEND DATUM Ferdinand Huycklaan 3a 030294 bouwen van een woonhuis en bijgebouw 5-3-2004 Industrieweg (hoek Energieweg) 030249 bouwen van een bedrijfshal 2-3-2004 Kerkstraat 57 030532 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 5-3-2004 Soesterbergsestraat 31-35 030218 bouwen van 4 winkels en 7 appartementen 5-3-2004 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemees ter en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de verzenddatum worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. RECTIFICATIE: WELSTANDSNOTA 2004 Op 12 februari 2004 heeft het college van burgemeester en wethouders ingestemd met de welstandsnota 2004. De nota is bedoeld om diegene die bij het bouwproces betrokken zijn inzicht te verschaffen hoe de welstandscommissie tot haar oordeel komt en hoe men vooraf kennis kan nemen van welstandscriteria. Welstandscriteria hebben betrekking op de plaatsing, vorm, maatvoering, detaillering, materialen en kleuren van bouwwerken waarvoor een bouwvergunning nodig is. Wanneer een bouwplan voldoet aan de omschre ven welstandscriteria, voldoet het plan daarmee aan redelijke eisen van welstand en zal een positief advies van de welstandscommissie het resultaat zijn. De welstandscriteria hebben vooral betrekking op veranderin gen van bestaande gebouwen. De welstandsnota wordt op 6 april 2004 in de raadscommissie RVM behandeld en ligt voorafgaand hieraan ter inzage bij de balie van de afdeling Planologie en Bouwen. De balie is dagelijks geopend van 8.30 - 16.30 en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. De welstandsnota treedt in werking nadat deze door de gemeenteraad is vastgesteld. VERLEENDE VERGUNNINGEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1 het vergroten van een overkapping t.b.v. de ijsvereniging, Banningstraat (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruim telijke Ordening); 2. het uitbreiden van de entree van een woonhuis, Honingbij 47 (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Or dening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, van donderdag 18 maart tot en met woensdag 14 april 2004, eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen ter inzage gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 -16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend donderdag van 9.30 12.30 uur. v AFSLUITING CHRISTIAAN HUYGENSLAAN TUSSEN PROFESSOR LORENTZLAAN EN ANTHONIE VAN LEEUWENHOEKLAAN Burgemeester en wethouders van Soest overwegende, dat de ouderraad van de Carolusschool een sponsor loop wil organiseren om geld in te zamelen voor de school; dat in verband met de veiligheid van de deelnemers aan de sponsorloop het wenselijk is om de Christiaan Huygenslaan gedeeltelijk af te sluiten; dat men de sponsorloop wil organiseren op de openbare weg; dat een dergelijke aanwijzing in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer is; overwegende dat genoemde weg in de gemeente Soest is gelegen en bij deze gemeente in beheer is; voorts overwegende dat overleg is gepleegd met de politie, Regio Eemland Noord, overeenkomstig artikel 24 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (BAWB); gelet op het besluit van de raad van deze gemeente van 20 april 1995, nummer RB 95-36, waarbij hun colle ge de bevoegdheid werd overgedragen tot het nemen van besluiten als bedoeld in artikel 18, lid 1onder d, van de Wegenverkeerswet (WVW); mede gelet op de betreffende artikelen van het RW 1990 en het BABW; besluiten: op vrijdag 2 april 2004 tussen 17.00 uur en 20.00 uur door middel van bord Cl van bijlage I van het RW'90 de Christiaan Huygenslaan tussen de Professor Lorentzlaan en de Anthonie van Leeuwenhoeklaan af te slui ten voor alle verkeer. Op maandag 22 maart wordt gestart met het herstraten van de Heuvelweg. De werkzaamheden duren tot en met 26 maart, tenzij onvoorziene omstandigheden het proces vertragen. Tijdens de uitvoering wordt de Heu velweg afgesloten voor het doorgaande autoverkeer. WIJZIGING VERORDENING KINDEROPVANG De verordening kinderopvang van de gemeente Soest is gewijzigd. Aanleiding hiervoor is een aantal ontwik kelingen zowel binnen als buiten de kinderopvang. Be sloten is om bij wijze van proef de inzet van BBL-ers (BBL staat voor Beroepsbegeleidende Leerweg) in de kinderopvang toe te staan. Deze proef is binnen de ge meente Soest geëvalueerd. Naar aanleiding van de be vindingen uit deze evaluatie is voorgesteld om de inzet van BBL-ers in de kinderopvang onder bepaalde voor waarden toe te staan. De gewijzigde verordening is te vinden op www.soest.nl AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 5. maart tot en met 11 maart De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Plesmanstraat 108 - 2 coniferen - Middelwijkstraat 7 - 1 conifeer, 1 taxus - Choristenpad 17-2 coniferen - Soesterbergsestraat 114-2 douglasspar, 4 coniferen Degenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze be kendmaking kenbaar maken bij de afdeling Wijkbe heer, Groen en Infrastructuur van de gemeente Soest Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoon (035) 609 36 74. Binnen deze termijn van 4 weken liggen de aanvra gen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afde ling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur in het ge meentehuis van Soest. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 5 maart tot en met 11 maart Datum verzendingl7 maart 2004 - Ossendamweg 51-2 populieren - Stadhouderslaan 47 - I berk - Troelstrastraat 9 - 1 conifeer - Valeriaanstraat 51 - 1 prunus - Noorderweg 20 - 1 den, 1 conifeer - Plasweg 34 - 1 spar - Soesterbergsestraat 76 - 1 haagbeuk verleend, 1 eik geweigerd Aan de gemeente Soest'verleende kapvergunning: - Achter Pijperpad 3—2 Acer Campestre - Rabatstrook Birkstraat tussen nr. 2 en 4 - 1 eik Gemeentebomen waarvoor aan de gemeente Soest een kapvergunning wordt verleend worden binnen 3 maanden na deze publicatie gekapt. Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bif het collége van burge meester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest. De politie bekeurt niet chauf feurs die hun vrachtwagen op de rijbaan van de Van Weede- straat parkeren. Ze vindt dat onredelijk, omdat er onvol doende mogelijkheden zijn om te laden en te lossen. Volgens directeur J. van Gent van de ge meente heeft de politie dat tij dens regulier overleg kenbaar gemaakt. Dit 'gedoogbeleid' schiet bij velen in het verkeerde keelgat, omdat uitgerekend het laden en lossen vanaf de rijbaan door hen als voor naamste oorzaak wordt gezien van de verkeersproblemen in de win kelstraat. ten buurtbewoner rea geerde woensdagavond tijdens een inspraakavond over maatregelen in de Van Weedestraat verontwaar digd. 'Ik begrijp het gedrag van de politie niet. Ze moet handhaven. Regels zijn regels, het kan niet zo zijn dat de politie haar eigen regels bepaalt.' Van Gent: 'u mag van de gemeen te aannemen, dat ze de politie erop zal aanspreken om te handhaven als de voorwaarden zijn geschapen om fatsoenlijk te kunnen laden en lossen. Maar de politie heeft haar eigen verantwoordelijkheid.' Nee! Met deze jongeren moet je zeker niet meer praten. Waarom niet? Er wordt toch niet meer naar deze jongeren geluisterd! We moe ten ze maar heel hard aanpakken, zoals de volwassenen en de ge zagsdragers beweren via de media. Bang moeten we voor deze jonge ren zijn en uitroeien met alle (on wettige) middelen die we hebben. Conclusie: iedereen laat zich bang maken en opjutten om met oneer lijke en gevaarlijke methoden de jongeren op te jagen als zware criminelen. Moeten we onszelf niet hard aan gaan pakken en corrigeren? Zijn de jongeren niet een product van ons eigen ge drag en houden wij hen niet een spiegel voor? Mogen de volwasse nen ongestraft agressief gedrag vertonen: kokend water van de flat over jongeren gooien, ze hardhan dig van een rijdende scooter sleu ren, of de jongeren opjagen met een knokploegetc? Blijven de-volwassenen te hard en agressief rijden in het verkeer, ver zekeringen frauderen, motorolie in de put laten lopen, spiegels afbre ken wanneer de buurman te dicht bij geparkeerd staat, kwaadspreken en bedreigen wanneer iemand een andere mening heeft. In Nederland en ook in Soest is een jongere vogelvrij verklaard, daar mag je alle middelen tegen gebruiken. Schande! Zij horen ner gens bij en mogen nergens zijn. In Soest worden jongeren te pas en te onpas aangehouden, wegge stuurd en vals beschuldigd. Er wordt geen onderscheid meer ge maakt tussen de goede en degene die echt wat uithalen. Wie durft de uitdaging aan te gaan en uit de grote 'kliek' te stappen en het op te nemen voor de jongeren, en ze door een eerlijke benadering, een toekomst te bieden die veilig is voor de jongeren en de volwasse nen? Probeer eens een normaal contact met zo'n jong mens te maken om te zien dat het stuk voor stuk kin deren zijn, die op zoek zijn naar erkenning; om er gewoon bij te mogen horen en zeker bereid te zijn om rekening te houden met een ander. Ja! 'Stichting Balans' Geef jonge mensen maar wel een kans en büjf met ze praten. Zodat ze betere mensen zullen worden dan die oneerlijke volwas senen. Mevrouw M. Moll In reactie op de geschreven stuk ken over de opheffing van de spits afsluiting, willen wij steun betuigen aan het pleidooi van Henk van Veen. Als bewoners van de Foe- kenlaan zo'n last hebben van sluip- verkeer en vinden dat er een on veilige situatie ontstaat, kun je nog vele wegen in Soest afsluiten. Het is weggebruikers nu eenmaal ei gen, de kortste of de gemakkelijk ste weg te kiezen om van A naar B te komen. Een voorbeeld van sluipverkeer en een onveilige situatie is de Dorres- teinweg, tussen de Koningsweg en de Wieksloterweg. Vanaf de afslag ter hoogte van de firma Strumpel verkeert de weg in een zeer slech te staat. De weg is smal, zodat je bij het passeren van tegenliggers gebruik moet maken van de berm. Deze zit vol gevaarlijke gaten. De snelheden die, ondanks de slechte staat van de weg, door automobi listen gehaald worden, liggen op deze 30-km zone tussen de 50 en 100 km per uur. Fietsers en voet gangers zijn op dit stuk vogelvrij. Sluipverkeer is er in de spits in overvloed, want het is de snelste manier om vanaf de Koningsweg op de Biltseweg te komen. Op de Koningsweg staat men al in de file en op de Biltseweg rijdt het ver keer stapvoets. Als je vanaf de Wieksloterweg de Biltseweg op wil rijden, kan dat zomaar, want je wordt er altijd tussen gelaten. De gemeente doet aan verbetering van de weg niets, want er is geen geld, zo is ons door een medewerker van de gemeente verteld. Wij vin den dat men vrij moet zijn om deze route te nemen, maar dat de gemeente moet zorgen voor een veilige situatie door goed onder houd en b.v. snelheidsremmers. Als er sluipverkeer over de Dor- resteinweg komt, zijn dit ook men sen uit Soest-Zuid. Zij sluipen wel bij een ander, maar willen het zelf niet hebben omdat ze rustig willen wonen. Hypocrisie ten top. De af sluiting van de Foekenlaan moet verdwijnen, onderhoud en vol doende veiligheid moeten door de gemeente worden verzorgd. Familie Rijnja Als eerste wil ik opmerken dat ik tot voor kort lid was van de bewo nersvereniging Soest-Zuid. Een van de redenen van mijn opzeg ging van het lidmaatschap was het standpunt van de vereniging ten opzichte van de spitsafsluiting. Ik kan mij niet aan de indruk ont trekken dat een groot deel van onze wijk heel blij zal zijn met de opheffing van de afsluiting, want het is al jaren ook binnen deze wijk een heet hangijzer. Ik ben in het verleden bij bijeenkomsten met de gemeente geweest, waarop duide lijk naar voren kwam dat veel be woners van Soest-Zuid zich aan de spitsafsluiting stoorden, aangezien dat weer elders tot overlast en minder verkeersveilige situaties leidde. Waarschijnlijk zijn die te genstanders van de spitsafsluiting geen leden van de bewonersvere niging? Ik ben een voorstander van de op heffing van de spitsafsluiting zodat men, als men toevallig eens met de auto tijdens de zogenaamde 'spits' naar de Bosstraat of Overhees moet, niet over de Ossendamweg hoeft te gaan. Ik vind het wel be langrijk dat er flinke verkeersrem- mende maatregelen worden geno men, want op de betreffende we gen in de wijk wordt (trouwens ook door wijkbewoners zelf) veel te hard gereden. Waar ik mij zeer over opgewonden heb in het artikel, is de reactie van de heer Martijn Koolhoven, met name over het volgende, ik citeer: 'Het probleem in Soest-Zuid is dat onze huizen en tuinen te groot zijn en onze auto's te duur. Wij vormen geen probleem en zijn daarom po litiek niet interessant. Politiek wordt gevoerd in wijken als het Smitsveen', einde citaat. Ik vind zo'n opmerking gênant en zielig. Als de heer Koolhoven denkt dat het in het Smitsveen zoveel beter Js, zou-hij daar misschien eens een tijdje moeten gaan wonen. Er is vast wel iemand die wil ruilen van wijk (en woning). Ik heb toch niet het idee dat wij het in deze wijk zo slecht hebben, ook niet als het de aandacht van de gemeente betreft. Er is inderdaad heel wat verspild in Soest met diverse verkeerd uit gevallen verkeersmaatregelen. Ik denk echter dat de kosten van deze maatregel en helemaal van het op heffen ervan wel meevallen, des noods wil ik zelf de borden rond de afsluiting gratis verwijderen. Ineke Oorthuijs (Ingekort door de redactie) Hierbij mijn reactie op het artikel 'File van knelpunten op de Ko ningsweg' in de Soester Courant van 10 maart. Met een juiste af stelling van de verkeerslichten zou den de files op de Koningsweg te gen minimale kosten een heel stuk korter kunnen zijn. Ter hoogte van het kruispunt met de Clemensstraat/Vrijheidsweg bijvoorbeeld moet het doorgaande verkeer richting Soest-Zuid regel matig wachten op linksafslaand verkeer van de andere kant dat er helemaal niet is. Het doorgaande verkeer richting Biltseweg rijdt dan al geruime tijd voordat het door gaande verkeer richting Soest Zuid mag gaan rijden. Gevolg: een enorme rij auto's richting Soest Zuid, vaak zelfs vanaf de rotonde bij de Dorresteinweg. Als dit verkeer begint te rijden is het doorgaande verkeer vanaf de andere kant net weg, maar het licht blijft daar wel groen. De auto's die bij het verkeerslicht op de Dalweg stonden te wachten, kunnen dan weer mooi door groen rijden, ter wijl er vanaf de andere kant weer niets aan komt. Het verkeer op de zijwegen staat gedurende die tijd natuurlijk geduldig te wachten, want daar blijft alles op rood staan totdat er op de Koningsweg van beide kanten geen verkeer meer is. Met een beetje geluk mogen er dan weer zo'n vijf auto's door, want zo snel gaat het vanaf de Cle- mensstraat weer op rood. En dan, tja dan begint het hele gedoe weer opnieuw. Dick Wielinga Gelezen in Op 't Hoogt? De pro vincie heeft een nieuw project op gezet, Wel thuis geheten, speciaal om ouderen beter in de samenle ving te plaatsen. De gemeente Soest heeft daar Klaarwater voor uitgekozen. Als er één wijk is die niet levensloopbestendig is, dan is het Klaarwater wel. Rauwe eieren tegen de ramen bij ouderen - wel thuis. Sneeuwballen tegen de ramen - wel thuis. De straat in brand - wel thuis. La waaioverlast - wel thuis. En als je pech hebt en je gaat een keer van huis, is je auto ook nog gesloopt, dan ben je helemaal wel thuis. Hoe hoog zijn de ivoren torens van bestuurders die hun eigen APV niet kennen en zulke toepasselijke namen verzinnen? En Balkenende maar balken, normen en waarden, normen en waarden, normen en waarden... J.V. ten Haaf Visser is in zijn column een vraag vergeten en wel deze: Wie is de hufterige ex-wethouder die: 1. zijn kleindochter gebruikt als ex- cuus-Truus voor zijn eigen frus traties; 2. denkt dat hij Onze Lieve Heer is; 3. kritiek omtrent zijn persoon niet kan verdragen; 4. de splinter in andermans ogen ziet en niet de balk in zijn eigen ogen. Henk Kettenis Naschrift: Zo is 't wel weer mooi genoeg geweest, dachten wij. Dis cussie gesloten. (Red.) Ik ben boos, heel boos; zo boos ben ik nog nooit geweest! En ie dereen mag weten waarom, omdat ik wil dat de dader gepakt wordt! Nu worden jullie nieuwsgierig: wat is er dan gebeurd? Vertel, vertel... In de nacht van dinsdag op woens dag j.I. is het een onverlaat gelukt om mijn meestal optimistische kijk op het leven aan flarden te snijden. Jullie weten vast wel dat ik een auto heb, die volledig aan mijn handicap is aangepast. Die staat keurig geparkeerd op een invali denparkeerplaats bij de hoofdin gang van de flat, voorzien van een algemene invaliden parkeerkaart. De meeste bewoners kennen mij, in ieder geval van gezicht en be groeting in de lift. Ik heb met nie mand problemen. Tot nu toe! Want op woensdagochtend be merkte ik tot mijn afgrijzen dat de linkervoorband van mijn auto ge fileerd was! Dat betekende een heleboel geregel en inzet van Frans om nieuwe banden om de auto te krijgen. Eén lekke band betekent wel dat je er twee nieuwe om moet Ik zal niet eens zeggen wat dat al lemaal kost; daar kun je leuk een weekendje weg van. Natuurlijk heb ik aangifte gedaan van deze laffe daad. Het opzettelijk vernielen van andermans eigendom valt niet on der kattenkwaad. Ik vind het rat- tenkwaad! Ik krijg braakneigingen bij het idee dat iemand uit deze flat het op zijn geweten heeft. Hoe laaghartig is het om autobanden door te steken. Hoe laaghartig is hetrom een auto van een gehandicapte te nemen. Voortaan bedek ik niets meer met de mantel der liefde; elke daad van vandalisme zal ik aan de grote klok hangen. Het wordt hoog tijd dat dit virus bestreden wordt Groet, Madeion de Graaff P.S. De gouden tip die leidt tot aanhouding van de dader wordt niet beloond, want ik ben inmid dels platzak. ySOESTERÈÜCOURANTy IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 Voor kinderen (10-16 jaar) die van beesten houden, of juist niet, wordt op zaterdag 3 april in Kasteel Groeneveld in Baarn de workshop vogelverschrikkers maken georga niseerd. Tijdens de workshop bou wen de deelnemers aan effectieve veijagers van vogels, insecten en andere dieren voor in hun eigen tuin, op het balkon of terras of misschien wel voor in de moestuin van Kasteel Groeneveld. En daar bij zullen ze tot de ontdekking ko men dat een vogelverschrikker niet alleen praktisch is, maar ook heel artistiek kan zijn. De workshop geschikt voor jongeren van 10 tot 16 jaar en wordt begeleid door kunstenares Olga van Rhede van der Kloot. Vogelverschrikkers kwam je vroe ger overal tegen in het Nederland se landschap. Ze bestonden in alle soorten, maten en vormen en wa ren bedoeld om de vogels te ver jagen, zodat zij de lekkere vruch ten niet opaten. Sommige vogel' verschrikkers waren eng, andere juist vrolijk en kleurrijk. Inmiddels weten we dat vogels zeker niet de enige dieren zijn, die ons voedsel bedreigen. Reeën, konijnen en vooral insecten, torretjes en slak ken knagen aan onze sla en andij vie en aan onze kruiden en bloe men. Deelnemers aan de work shop kiezen zelf welke dieren zij wensen te verjagen met hun kunst werk. Of dat zij er juist dieren mee gillen lokken. Aan het eind van de bijeenkomsten heeft iedere deelne mer een eigen kant-en-klare vogel- of dierenverschrikker voor in de tuin of op het balkon. De work shop wordt gegeven op zaterdag 3 april van 11:30 tot 15:00 uur. Kos ten: 15,00. In verband met het beperkte aantal plaatsen graag tij dig reserveren: 035-5480994 ot reserveringsbureau@minlnv.nl. Parkeren op de rijbaan, nota laad- en loshaven, dat mag niet! L vijf minuten eerder moeten kome twee auto's geparkeerd Daarom naast gezet, maarzo dat die auto Een maand geleden was hier geei pen er elke ochtend surveillanten het weer hopeloos. Ik ken de ptvl kom hier elke dag. Controleren L Ik probeer hier altijd voor elf uur Er is op zaterdag 20 maart vj 11:00 tot 15:00 uur een te toonstelling van 50 aanwinst» te zien in Kunstuitleen Soe: gevestigd in de Brede Bibli theek aan de Willaertstraat 4 De aanwinsten, onder ande een schilderij van Erik Olde hof, zijn vanaf deze dag ook leen. Erik Oldenhof werd in 1951 gel ren in Nijmegen. Hij volgde 1974 tot '77 de studie grafiek schilderen aan de Gerrit Rietve academie in Amsterdam en 1977 tot '81 een studie schildei bij prof. H.F. ten Holt aan Rijksacademie van Beelder Kunsten te Amsterdam. Hij we en woont in Amsterdam. Een schilderij van Erik Oldenl is een bouwwerk van verf o verf. Je kunt aan zijn kunstwerl goed zien hoe ze gemaakt zijn. zijn systematisch opgebouwd, lagen olieverf over elkaar. Door bovenste laag blijf je gedeelten 1 de lagen daaronder zien. Hel alsof je door het wateropperv van een meer heen kunt kijl naar de bodem. De stroperige substantie van verf wordt puur en onverdund o de eerste grondlaag aangebra» Het mengen van kleuren gebc

Soester Courant | 2004 | | pagina 4