Nu 2,6% rente op de Rabo Beschermings hypotheek. 'Franse' Boekenweek slaat aan e5r Sterren van Antares stralen 4 BETALEN arushocK iCULTUURf ADVOCAATSLOF GEVULDE KOEKEN Jan Brokken morgen bij de SLAS over Frankrijk Griftland voor elfde keer in de ban van muziektheater hm? Het is tijd voor de Rabobank. PAGINA 8 l/OEN 'OENSDAG 17 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA 9 Uitverkochte lezing Ankie Nolen krijgt vervolg 5 HALEN 'Soest aan de Seine' Korte cursus koorscholing Schatzoeken De Klarinet jf- Creatiefmarkt Klaverjassen en bingo bij wijkvereniging Nabij Natuur Wandeling Film: 'Oasis' Todonada: 23 t/m 27 maart (and der fcttl»' in h,Mivi«hc «aa'Js geheel Nederland - d of Waterbeds ■gsestraat 28 EJ Soest 602 42 94 601 60 76 ofwaterbeds.nl ondere voorwaarden, nkele woningen met In die gevallen zijn rden voor die Het betreft hier igerenwoningen, :n woningen voor u niet aan de in de lorwaarden, dan Ie betreffende woning :k wordt dan niet irdelinq.nl. uw woonbon? t ingevulde ehandeld. Bovendien f u aan alle Per woningzoekende Irie reacties mee. ;s zijn ingezonden »te drie meegenomen les klopt worden door et. Als u bovenaan de wordt de woning door sr aan u aangeboden, ig dan krijgt u via de ïstingsvergunning van 'aarvoor u leges ad alen. 'oor een woning, dan -kdagen na het actietermijn benaderd donder een et niet mogelijk de bekijken. Het heeft :e informeren naar uw T IN AANMERKING /OOR EEN WONING N BERICHT!!! toewijzing i woningtoewijzingen i in een overzicht. ;geven hoeveel reacties n ontvangen en of de aan een is toegewezen. ekenden is het mogelijk om op gr'onden een :e verkrijgen. Slechts in ntal gevallen zal een g, die slechts van en flatwoning, worden ie hierover kunt u of op de internetsite: rdelinq.nl. t een serieuze klacht de woningtoewijzing, iftelijk indienen bij 3760 AG Soest, ter :htencommissie. n heeft over het dan kunt u daarvoor Boekenweek 2004, die in pst het motto 'Soest aan de ne' heeft meegekregen maar idelijk wordt gepromoot met term 'Gare du Nord', is vori- yveek goed begonnen met de •sentatie van de reisgids 'Het d der katharen' van de Soes- auteur Ankie Nolen. Dat leurde voor een uitverkoch- saal in Artishock. •qr belangstelling had de Soester trijfster, die zich de afgelopen zeer grondig heeft verdiept in tragische geschiedenis van het tharenvolk', niet te klagen, arafgaande aan haar lezing, on- steund met fraaie plaatjes van lallerlei Franse kasteelruines op een of andere manier iets üe katharen te maken hadden, id ze haar zonen Harald en Casimir als trotse moeder de ;te exemplaren aan van het zo- (werschenen boek. Dat was bij :e van spreken nog 'warm' van fiukker. i'aar lezing gaf ze een voor bui- ièanders bijna duizelingwek- de hoeveelheid informatie over katharen, daarbij soms onder ken door presentator/intervie- Jan Visser, die haar vragen over 'hoe het allemaal zo omen was'. Hoewel de myste- ize geschiedenis van de katha- fflaartoe alle aanleiding geeft, ls ook tijdens de lezing bleek e reacties op de tribune, is de jfster allerminst gecharmeerd allerlei wilde veronderstellin- over de katharen en hun ver- ;rstelde betrokkenheid bij de ige Graal, de groepering der enkruizers en andere van der- ke nogal ongrijpbare fenome- Huit verleden en heden. Nolen lü zich bij datgene wat inmid- ls wetenschappelijk is aange- bnd of waarschijnlijk wordt ge- i de pauze werd er kathaarse wijn erkocht, hoewel de auteur zich .ogal schamper uitliet over de toe- isfenindustrie die zich inmiddels 3ok van de katharen heeft meester laakt en allerlei 'authentiek- laarse' voorwerpen aan de man Deert te brengen. Ze maakt .ïenkort opnieuw een reis naar :citanië' en heeft met uitgeverij .pekt inmiddels een contract af sloten voor twee nieuwe boeken, [arvan er een in elk geval over heime genootschappen' zal an. »t de katharen ondanks hun dra stische ondergang nog volop 'le- n' (althans in Soest) bleek wel het feit dat de organisatoren - AS en Artishock - niet minder n 37 bezoekers teleur moest ■llen omdat er eenvoudig geen lats meer in de zaal was. Die ij gen overigens allemaal een her- nsing op woensdag 28 april, nvang 20:00 uur, opnieuw in rtishock (entree: 5,00 of r 4,00 voor Vrienden van de lS). Zaterdagmiddag signeer de schrijfster haar boek boekhandel Jongerius aan de n Weedestraat, waar tientallen implaren van 'Het land der kat ten' grif van de hand gingen. buellebecq 1 lezing die vertaler Martin de an zondagmiddag, eveneens in «shock, over de Franse schrij- soesterbergsestraat 53 DEZE AANBIEDINGEN ZIJN GELDIG VAN SOEST MAANDAG 22 MAART T/M ZATERDAG 27 MAART 2004 ver/filosoof/dichter/essayist Mi- chel Houellebecq hield, trok wel heel wat minder bealngstelling, maar volgens Visser - ook hier presentator - vormden de bijna 20 aanwezigen dan ook een 'kleine elite'. Ze hoorden De Haan, die helaas geen al te vlot spreker bleek te zijn, het werk van Houellebecq nader analyseren, waarbij hij zich ruim bediende van citaten uit boe ken als 'Elementaire deeltjes', 'De wereld als markt en strijd', 'De koude revolutie' en zijn laatst ver schenen werk: 'Platform'. De Haan wees o.a. op de talrijke tegenstrijdigheden in het werk van de in Frankrijk en daarbuiten zeer omstreden schrijver, maar ook op de zeer uiteenlopende waardering die hem ten deel is gevallen, ook van de zijde van de officiële kri tiek. Sommigen beschouwen Houellebecq als een prulschrijver, anderen zien hem als de grote ver nieuwer van de ingeslapen Franse literatuur, aldus De Haan. Een van de opmerkelijkste eigenschappen van Houellebecqs schrijverschap is zijn neiging tot 'pastiche' en zijn vermogen tot 'tweedegraads schrij ven', wat een ironiserend effect oplevert. Daardoor weten de meeste lezers niet of nauwelijks wanneer ze de schrijver serieus moeten nemen, maar volgens De Haan houdt Houellebecq zijn le zers een lachspiegel voor. Jan Brokken De Boekenweek is - na de lezing die ds. Ruud Bartlema gisteravond in Artishock zou houden over Mare Chagall - nog niet voorbij. Morgenavond (donderdag 18 maart) treedt de bekende en zeer gewaardeerde schrijver Jan Brok ken (geb. 1949) in het theater van de Brede Bibliotheek voor het voetlicht. De aandacht zal onge twijfeld vooral uitgaan naar zijn nieuwe boek: 'Zoals* Frankrijk was'. Jan Brokken, zoon van een Nederlands-hervormd predikant, getrouwd met een Frangaise en in 2002 met zijn roman 'Voel maar' genomineerd voor de Libris-litera- tuurprijs. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 7,50, of 5,00 (Vrienden van de SLAS, Artis- hockers, CJP en 65+). Reserveren: Boekhandel Van de Ven: SS 6012419, of Brede Bibliotheek: S 6095811. Vervolgens staat vrijdagavond 19 maart (21:00 uur, entree 4,50/ 6,50) de Belgische zangeres Mari- na Stockx op de planken in Artis hock met haar Edith Piaf-pro- gramma, op zaterdag 20 maart ge volgd door het Franse eetcafé in Artishock, met als gast de Soester/ Franse wijnboer Ilja Gort, die zijn 'Katharen-schrijfster' Ankie No len bood in Artishock de eerste exemplaren van haar boek aan haar beide zonen aan. Foto: Soester Courant. boek 'Leven als Gort in Frankrijk' zal presenteren. En tenslotte is er op zondag 21 maart nog een extra (derde!) voorstelling van de be roemde Franse film 'Etre et Avoir', waarmee de Boekenweek in Soest wordt afgesloten. 'Zoals Frankrijk was' heet het nieuwe boek van Jan Brokken (1949). Het nieuwe boek van deze auteur, gehuwd met een Fran^aise, bevat artikelen en verhalen over Frankrijk. Hij is morgenavond te gast bij de SLAS. Als schrijver debuteerde Brokken met verhalen in het literaire tijd schrift Maatstaf. In 1984 verscheen zijn eerste roman 'De provincie', in 1991 verfilmd met Thom Hoffman en Pierre Bokma in de hoofdrol len. Voor 'De zee van vroeger' kreeg hij in 1988 de Lucy B. en C.W. van der Hoogtprijs. Een be kend boek van hem is 'De regen- vogel'. In 1992 verscheen 'Goe denavond, mrs. Rhys' en in 1993 de verhalenbundel 'Vulkanen van af zee'. 'De blinde passagiers' haal de de HP-de Tijd top-10 en werd genomineerd voor de Gouden Uil 1995. Zoals zijn roman 'Voel maar' in 2001 werd genomineerd voor de Librisprijs 2002. Eind 2003 kwam de autobiografische roman 'Mijn kleine waanzin' uit. Tedere stad heeft een lucht', zegt Jan Brokken, de francofiel, over zijn Franse jaren waar hij regelma tig te vinden was in het bruisende Saint Germain-des Pres, trefpunt van intellectueel en literair Parijs. Brokken houdt voor de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) een lezing over zijn nieu we boek 'Zoals Frankrijk was' in het kader van de 69SIC Boekenweek 'Soest aan de Seine'. Morgenavond (donderdag 18 maart) om 20:00 uur in de theaterzaal van de Bre de Bibliotheek aan de Willaert- straat. Reserveren is niet nodig. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 7,50 euro; 5,00 voor de Vrienden van de SLAS. Binnenkort begint er weer een kor te cursus koorscholing bij Scholen in de Kunst. Die is niet alleen leuk voor mensen die in een koor wil len gaan zingen of dat al doen, maar ook voor mensen die veel in het openbaar moeten spreken. De basisvaardigheden van de stemvor- ming komen aan bod, zoals hou ding, ademtechniek, klankvorming en articulatie. Daarnaast ook de beginselen van het notenschrift, zodat van blad zingen mogelijk wordt. Tijdens de cursus wordt gewerkt met veel leuke en originele oefe ningen die tijdens de lessen wor den uitgedeeld. Voor diegenen die na afloop van de cursus de smaak te pakken hebben, bestaat de mo gelijkheid om door te stromen naar de jaarcursus koorscholing. Docent is Reinier Bavinck. Cur susdag en -plaats: maandag avond, Coninckstraat 58, Amers foort. Vraag een inschrijffor mulier via 38 033-4673473 of info@scholenindekunst.nl. www.rabobankonline.com Kinderparadijs I De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Op woensdag 24 maart gaan we als echte piraten schatzoeken op de Kinderboerderij! Dus heb jij zin om een middag als piraat door het leven te gaan? Kom dan rond 13:45 uur naar de Vrije Teugel om je in te schrijven! De kosten zijn 2,50. De piratenmiddag start om 14:00 uur en duurt tot 16:00 uur. Kinderparadijs De Vrije Teugel bevindt zich aan Vedelaarpad 53, S 6018136. Klarinet 39, lel. 6023139 Op zaterdag 27 maart wordt in De Klarinet een creatiefmarkt gehou den. Cadeautjes voor Pasen, moe derdag of voor zomaar worden te koop aangeboden tussen 10:00 en 14:00 uur. De artikelen zijn aUe- maal zelfgemaakt. Het is de twee de keer dat er een creatiefmarkt in het ontmoetingscentrum plaats vindt. Muziek 'Gewoon Gezellig' is een muziek- en zangduo dat op dinsdag 30 maart optreedt voor 55-plussers. Het duo brengt veel meezinglied- jes ten gehore. Alleen luisteren mag natuurlijk ook, gezellig wordt het in elk geval, belooft de werk groep De Klarinet van de SWOS. In de zaal van De Klarinet wordt om 14:00 uur begonnen en het programma duurt tot 16:30 uur. De toegang is gratis. Klaverjassers kunnen zich nog op geven voor de marathon die de wijkvereniging Overhees zaterdag 20 maart houdt in OC De Klari net. Dat kan telefonisch bij Koos Frans (tel. 6033244) of zaterdag tussen 10:15 en 10:45 uur in de zaal aan de Klarinet. Er wordt van 11:00 tot 23:00 uur gespeeld vol gens de Amsterdamse wijze. Deel name kost 4,00 voor leden en donateurs en 5,50 voor anderen. Voor de winnaar staat een dvd- speler klaar. Ook wordt een lote rij gehouden. Bingo De wijkvereniging houdt zaterdag 27 maart vanaf 20:00 uur een bin go in hetzelfde ontmoetingscen trum dat daarvoor om zeven uur open gaat. Een speelkaart kost 3,50 voor leden/donateurs en 7,00 voor anderen. Ook op 27 maart vindt een loterij plaats. Kampioenschap Klaverjassen om het open Soester kampioenschap kan op vrijdag 16 april (aanvang 20:00 uur). Deelna me in De Klarinet staat open voor mensen van 16 jaar en ouder. Be halve de wisselbeker gaat de win naar met een dvd-speler naar huis. _Wie met het kaarten geen prijs wint, heeft wellicht meer geluk bij de verloting van de wijkvereniging. De zaal gaat open om 19:00 uur en inschrijven kan tot 19:45 uur (of telefonisch bij Koos Frans: 6033244). Deelname kost 3,50 (4,50). IVN Eemland houdt zaterdag 20 maart een vroege vogelwandeling. Om 6:00 uur staan natuurgidsen klaar op de hoek van de Wiek- sloterweg en de Insingerstraat. Zij trekken met de deelnemers de bossen in en zullen zoveel moge lijk uitleg geven over de uitbundi ge zang van vogels in de paartijd. Deelnemers wordt aangeraden een kijker mee te nemen en stevige schoenen aan te trekken. Voor meer informatie, tel. 6020920. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Vrijdag 19 maart Marina Stockx zingt Edith Piaf Op vrijdag 19 maart vertolkt de Belgische actrice en zangeres Ma rina Stockx de beroemde chansons van de grote dame van de Franse muziek, Edith Piaf, in Artishock. Veertig jaar na haar dood ontroert de prachtige muziek van Piaf nog veel mensen. Marina Stockx, die de hoofdrol speelde in de mu ziektheaterproductie 'Edith Si- mone', is ook een kleine vrouw met een mooie stem in een zwar te jurk. Ze wordt aan de piano be geleid door de getalenteerde pia nist Jo Braet. Aanvang: 21:00 uur. Toegang 6,50. Reserveren aanbevolen: 88 6024951 of 6019577. Zondag 21 maart Klassiek: t'Amuze Muziektheater t'Amuze Muziektheater is een ini tiatief van zangeres Pieternel van Amelsvoort. Zij staat voor vocale, klassieke muziek in een eigenzin nige, theatrale omgeving. De voor stellingen van t' Amuze Muziek theater kenmerken zich door een originele muziekkeuze in combina tie met een verrassende presenta tie. In een poëtische stijl, genuan ceerd en met humor wisselen mo menten van intimiteit en uitbun digheid elkaar zonder schroom af. 'tAmuze heeft in januari met veel succes 20 voorstellingen gegeven. Pieternel van Amelsvoort (so praan) volgde haar zangstudie aan het Utrechts Conservatorium. Bij haar afstuderen werd zij als 'thea terpersoonlij kheid' onderscheiden Met haar eigen programma's trad zij onder andere op in 'De Veree- niging' te Nijmegen en het Vondel park te Amsterdam. Daarnaast zong zij rollen in opera's van onder meer Purcell, Mozart, von Gluck en Puccini. Tijdens een operamas- terclass bij Wilma Driessen werd haar op grond van haar oorspron kelijke voordracht en expressieve uitstraling de AFH-prijs toege kend. Oksana Ivashchenko (piano) stu deerde aan het Tchaikovski Con servatorium te Kiev (Oekraïne). Zij sloot haar studie cum laude af met kwalificaties als concertpia nist, concertmeester en solist ka merensembles. Tevens volgde zij een opleiding in de Russische en Oekraïense volksmuziek. In 1996 vestigde zij zich in Nederland en heeft zij zich, via lessen bij Bert van den Brink, verder bekwaamd als improviserend pianiste. In au gustus jongstleden trad zij op in het NCRV-programma 'Brok in de keel'. Maarten Vonk (regie) studeerde kleinkunst en regie aan de Amster damse Hogeschool voor de Kun sten. Vervolgens studeerde hij ver der bij Gennadi Bogdanov aan het GITIS te Moskou. In zijn 'theater kunst' zijn zang, dans, toneel en beeldende kunst in een voortdu rende dialoog. Deze theaterkunst wordt gekenmerkt door muzikali teit en een grote (ver-)beeldende zeggingskracht. Zijn theatertaal baseert zich op fysieke uitgangs punten, poëzie en humor zijn on losmakelijk verbonden met zijn theatrale belevingswereld. Lenie van Noort (décor en kos tuums) heeft een achtergrond als modeontwerpster en legt zich toe op theatervormgeving en kos tuums. Zij werkt regelmatig samen met regisseur Maarten Vonk. Aanvang: 15:00 uur. Entree: 7,00; kinderen 2,50. Een pro grammaboekje met uitgebreide gegevens is aan de zaalingang te verkrijgen. iideren met bochels, elfjes, *Westside story', het was al- maal aanwezig tijdens de arlijkse presentatie van ugdtheaterschool Antares, ►rige week dinsdag in De Kla- net. Alle bezoekers werden elkom geheten door een gast eer van zeker twee meter die jor de ingang stond. Dat luid- e al meteen een leuke avond iijj |l|j kwart over zeven startte de mgste groep en het stuk 'Elf'. Een M^okje, bewerkt door docente Jaxine Davelaar, waarin kinderen |ffl een bochel op hun rug door ïlfjes geholpen worden. De kin- ren worden erg gepest en beslui- weg te lopen. Als ze in het bos gen te slapen worden ze verrast door vijf elfjes die hen met een ri tuele dans van hun bochel af hel pen. Maar bij twee gemene kinde ren loopt het minder goed af. De elfjes zijn alleen bereid de bochel weg te nemen als de twee kinderen hun leven zullen beteren. Gelukkig doen ze dat en loopt het verhaal goed af. Na de pauze is het de beurt aan de oudste groep. Zij brengen het stuk 'Bende', dat in oorsprong geba seerd is op de Westside Story. Twee rivaliserende bendes komen elkaar tegen op een dorpsfeest waar ze beiden niet voor uitgeno digd zijn. Een confrontatie kan dan niet uit blijven. De bendes treffen elkaar later voor een ge vecht. Een jongen en een meisje uit rivaliserende bendes die ver liefd op elkaar worden. De op dracht 'we gaan herrie schoppen' en niet begrijpen wie Herrie is, het waren de ingrediënten die leidden tot het uiteindelijke treffen tussen de bendes. Het gevecht dat in be weging en op afstand werd vorm gegeven knalde van het podium af. Na de schrik dat een van de ben deleden 'gewond' raakt, besluiten de beide bendes dat vriendschap Hen meer op levert dan dat eeuwi ge vechten en zo heeft ook dit ver haal een goed einde. Na de optredens werden er weer gretig opgaveformulieren ingevuld en ingeleverd. Informatie over Antares of opgaveformulieren zijn nog verkrijgbaar bij Carine Dave laar (88 06-51979909). Op 8 april presenteert de tienergroep van Antares hun stuk 'Nachtwakers' in het theater van de Brede Biblio theek. Aanvang: 20:30 uur; entree aan de kassa: 3 euro. t'Amuze. Zondag 21 maart 'Être et Avoir' Voor de derde keer draait filmhuis Artishock deze ontroerende film. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 88 6029367. Meer informatie op internet: artishock-soest.nl Maandag 22 maart 'Verliefde outcasts in een confor mistisch Zuid-Korea.' Gong-hu is een jonge, zwaar spastische Kore aanse. Ze leeft in een appartement met haar zus en zwager, die nau welijks naar haar omkijken. Dan loopt ze toevallig Jong-du tegen het lijf, een simpele, impulsieve ziel die overal maling aan heeft. Aanvankelijk ziet Jong-du in Gong-hu alleen een gemakkelijke seksuele prooi. Zijn poging haar tot seks te dwingen mislukt. Gong- hu kan over de aanranding heen stappen: Jong-du is de eerste man in haar leven die niet met afschuw, maar met begeerte naar haar kijkt. Sterker nog, er bloeit tussen de twee iets moois op. Maar de fami lie van Jong-du walgt van zijn re latie met de spasticus. Vooral het idee dat hij seks heeft met een ge handicapte, stuit ze tegen de borst. In romantische drama's zijn de hoofdpersonen meestal mooi, slim of aardig. Zo niet in OASIS, waar in de twee geliefden mensen zijn die door hun omgeving worden veracht. Lee schildert zijn hoofd personen niet af als zielige slacht offers, maar als mensen die van binnen verhard zijn door het isole ment waarin ze al jarenlang verke ren. De film draait om hen, om hun onhandige overlevingsstrate gieën, om hun hopeloosheid. De toeschouwer weet dat hun wereld er niet anders op wordt - de ap partementen blijven even kaal en armoedig, de familieleden nog even intolerant - maar voor de twee geliefden telt dat niet. Hun broze liefde vormt een oase in een treurig bestaan. Toch vermijdt Lee elke vorm van valse sentimentali teit, daarbij steunend op het knap pe acteerwerk. Vooral Moon So-ri (Gong-hu) is prachtig: de actrice is als spasticus volstrekt geloofwaar dig, maar ook geestig en ontroe rend. 'Oasis' trok in Zuid-Korea zelf zo'n twee miljoen bezoekers en won in 2002 de vermaarde Fipre- sci-Award op het filmfestival van Venetië. Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 88 6029367. Meer informatie op internet: artishock-soest.nl. Scène uit 'Oasis'. Rabobank Voor de elfde keer zijn onge veer honderd leerlingen, do centen en ondersteunende me dewerkers van het Griftland College druk in de weer met een muziektheaterstuk. Todo nada (Alles? Niets) is de titel van de voorstelling die van dinsdag 23 tot en met zaterdag 27 maart dagelijks zal worden opgevoerd in de aula van het schoolgebouw aan de Noorder- weg. Todonada is geïnspireerd op het verhaal van Don Quichote van Miguel de Cervantes Saavedra, maar de tachtig leerlingen die er aan meedoen hebben er in de af gelopen maanden hun eigen idee ën en invalshoeken op losgelaten. 'Geen gelikt toneelstuk, maar een oorspronkelijke voorstelling waar het enthousiasme en de saamho righeid uit spreekt', verklapt het persbericht. Todonada is creativi teit, gebracht door jongeren die duidelijk maken dat ze niet nada zijn, maar dat we in hun aanstor mende kracht moeten geloven. Het verhaal: Don Quichote is het televisiekijken zat en trekt de we reld in om te strijden tegen on recht, als een echte dolende ridder. Zijn buurman Sancho Panza wil wel optreden als zijn knecht. De verleiding dat hij ooit macht zal krijgen, zorgt er voor dat Sancho onbekommerd het avontuur tege moet gaat. In tegenstelling tot het boek zal de voorstelling het twee tal langs euvels van deze tijd voe ren. Maar is Don Quichote wel echt of bestaat hij slechts in ver beelding? Mag het ideaal nog wel bestaan? Op deze vragen probeert de crew in deze voorstelling ant woord te geven. Todonada wordt opgevoerd van dinsdag 23 tot en met zaterdag 27 maart, telkens vanaf 20:00 uur, in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg. Voor de dins dag en de woensdag kost een en- treekaart 4,00 voor leerlingen en 5,00 voor volwassenen, en op donderdag, vrijdag en zaterdag res pectievelijk 6 en 7 euro.

Soester Courant | 2004 | | pagina 9