weede titel S0V0C0 tussenstation Collectiviteit wellicht doorslaggevend Schoolkorfbal 'daverend succes' Volleyballers veroveren beker Dames MHC als stoomtrein Renault naart >EST Red Stars houdt niet van werkbasketbal en verliest ^ÏKrrAöËNSPAG 24 MAARÏ2ÖÖ4" SOESTER COURANT PAGINA 15 maker Mleybalsters dwingen herkansing af voor promotie naar eredivisie /OLLEYBAL Sta»' Vakanties symbolisch voor verrassing van succes; BDC gaat voor winst HANDBAL EURO EURO EURO EURO EURO 13.00 18.00 Hopman Koploper pakt tevens volle buit in competitieduel WANDELSPORT VOETBAL- zaterdag VOLLEYBAL ATLETIEK Mart van Hal Slechte weer drukt stempel op wandeltocht Dorrestein van Sparta naar WZ Heren maken het zichzelf moeilijk, maar winnen ook VOETBALzaterdag Van der Hucht Overhees en De Achtbaan winnen SEC voelt zich tekortgedaan in duel met OSO HOCKEY ■ERKENDE ERHUIZERSI FUTSAL DVS sluit af met nederlaag tegen Hercules (vaste bezorgers; SOESTERÊCOURANT BASKETBAL Henk van der Pol beoogd preses golfvereniging 44 957 peelsters en clubmensen vier en het kampioensfeest met tiampagne. Voor de tweede chtereenvolgende keer pakte lam/SoVoCo met overmacht e titel in de eerste divisie A, raar de echte hoofdprijs ligt 0g voor het grijpen. Over ruim eS weken zal bekend zijn of de olleybalsters ditmaal wél pro- loveren naar de eredivisie. )e titel is leuk, voor de meiden, ,or de club. Je moet kampioen orden om promotiewedstrijden te logen spelen, daarom is het be- ingrijk', was het nuchtere com- lentaar van Derk de Saegher. De ainer/coach zou maandagavond, ree dagen na de simpele 4-0-zege p DeVoICo, alweer met zijn leelsters gaan praten over de stra- e voor de komende zes weken. 3jken of je dingen anders of be- rmoet doen dan vorig jaar, of je ingen wel of niet moet doen. Of met z'n allen uit eten gaat of aar de kroeg. Hun stem vind ik k belangrijk. Zij moeten straks |e wedstrijden spelen, ik kan dan Heen maar een time-out nemen of ósselen. Natuurlijk moeten we ge- foon gaan trainen en oefenwed- trijden spelen, maar ik wil wel het evoel hebben dat de meiden heb- ien meegedacht en dat zé hun ei wijt konden.' Ju de titel officieel is binnengesla- >en, is De Saegher niet van plan im de rest van de competitie ach- erover te leunen. Integendeel, de iloeg zal juist elke week optimaal noeten presteren. "We gaan er ;een zootje van maken, we moeten »ewoon sterk spelen.' n de voorbereiding op de allesbe- lissende confrontaties met WC ersfoort Barneveld Bussum Hilversum Huizen Me,,wgei[, 0Km IS. n&seCSSS I. J.3 - yutaBM»: "t -h At/fPtX&V en (hoogstwaarschijnlijk) Donitas is dat van groot belang', doceert De Saegher die elke dag bezig is met de wedstrijden die op 1 mei (thuis tegen WC) en Donitas (uit op 8 mei) worden afgewerkt. 'Nee, ik voel nog geen spanning, maar je denkt er wel elke dag aan, of je wil of niet. Je gaat videoban den bekijken van WC, bezoekt een wedstrijd van WC. WC komt bij ons kijken. Iedereen spreekt je erop aan. Op het werk, binnen de club. Je krijgt sms-jes van 'gefeliciteerd' en 'we komen kijken'. Ja, natuurlijk is dat leuk.' Vorm van de dag De Saegher krijgt van andere trai ners te horen dat zijn ploeg een goede kans maakt om van VVC te winnen. Volgens hemzelf komt het op de dag zelf aan. 'WC heeft ook een goed team. De vorm van de dag is bepalend. Kunnen je top pers het verschil maken? Kunnen de anderen aanklampen en beter gaan spelen?' Hij is blij dat Stam/SoVoCo tegen VVC een thuiswedstrijd in De Bunt speelt. In de tien thuiswed strijden tot nu toe verloor de ploeg slechts twee van de veertig sets. 'In onze eigen hal zijn we moeilijk te kloppen. En ik schat onze kansen tegen WC hoger in dan tegen Donitas.' Maar Stam/SoVoCo is gewaar schuwd. Vorig jaar waren de uit gangspunten vrijwel identiek. Toen verraste de vrijuit spelende under dog Vfevok de plotseling volledig Feeststemming bij onder anderen Linda Ellenbroek (links), Ysabel Maréchal en assistent-trainer Jos Blanken. Foto: Foto Bell verlamde Soester ploeg en werd het in een goed uur 0-3. Tegen alle bedoelingen in promoveerde Vre- vok naar de eredivisie, maar de ploeg uit Nieuwegein staat nu al weer op het punt van degraderen. Stam/SoVoCo krijgt nu een her kansing en zal bij een succesvolle afloop aan de hand van de nieuwe hoofdsponsor ongetwijfeld een basis proberen te leggen voor een langer verblijf in de hoogste klas se. Nog nooit speelde een Soester sportploeg in de eredivisie. 'We gaan de nacompetitie in om te winnen. Dat is misschien een boude uitspraak, maar ik probeer zoals altijd mijn ver stand en gevoelens te laten spreken. Ik merk aan de groep dat ze meer wil.' Trainer/coach Paul van den Deijssel wil maar aangeven dat Smeeing/BDC op het sportieve oorlogspad Zaterdagavond zal hij overigens zelf ontbreken tijdens de eerste van zes duels met de drie andere perio dekampioenen Groene Ster, naamgenoot BDC uit Landsgraaf en DES. De coach viert dan va kantie in Zambia, net zo goed als dat Charles van Kordelaar, Remco Hofstede en Pieter de Vries en mogelijk ook Michel Roest een weekeindje uit zijn en de wedstrijd aan hun neus voorbij zien gaan. Het geeft maar aan dat zelfs de meest positief ingestelde optimist er in zijn stoutste dromen geen re kening mee heeft gehouden dat Smeeing/BDC aan de nacompeti tie zou mogen deelnemen. 'Degra datie ontlopen', was de doelstelling aan het begin van het seizoen, maar de ploeg werd vierde en eve naarde daarmee haar op een na beste prestatie ooit. Voor spek en bonen willen Van den Deijssel en co. niet meedoen. 'We gaan voor de volle winst en dan zien we het wel. Aan de ere divisie moet je niet denken, maar als het gebeurt, zullen we die kans niet laten lopen. Misschien krijg je dan elke week een pak slaag, maar qua beleving en ervaring is een jaar eredivisie natuurlijk geweldig. Je wordt er niet slechter van', aldus Van den Deijssel die zelf met UDSV en het toenmalige ESCA in de eredivisie speelde. Van den Deijssel maakt zich niet al te druk over zaterdagavond wan neer zijn ploeg tegen Groene Ster begint. 'Mijn afwezigheid zal denk ik geen invloed hebben. De groep weet waar het om gaat en met de aanwezigheid van Cleem Diemers en Arjan Roest kan ik met een ge rust hart weg.' Groene Ster was overigens zater dagavond de laatste tegenstander in de normale competitie. In Spleasure Centrum wonnen de Soesters verdiend met 26-21. Voor Robert Wijnen werd het een goe de 'generale'. De linker opbouwer scoorde zevenmaal, clubtopscorer Koen Smeeing en Van Kordelaar, die langzaam maar zeker zijn top vorm weer bereikt, elk vijf keer. Daarnaast bewees de achttienjari ge Dennis Diemers opnieuw dat hij een zeer talentvolle doelman is. Zoet toetje De nacompetitie is een zoet toetje voor de handballers die ondanks een lang en inspannend seizoen nog lang niet zijn volgevreten vol gens hun trainer. 'Nee, het is niet te veel van het goede, zo ver ik kan peilen. We zitten juist op een op waartse lijn.' Dat Smeeing/BDC kans heeft om de nacompetitie ook te winnen, is volgens de Soesterberger geen grootspraak. De onderlinge krachtsverschillen zijn klein, zoals de resultaten in de reguliere com petitie laten zien. Smeeing/BDC pakte drie van de vier punten te gen DES en van zowel Groene Ster als het andere BDC werd thuisgewonnen en uit verloren. Het thuisvoordeel speelde dit sei zoen in de eerste divisie toch al een zeer grote rol. Smeeing/BDC won elf van de dertien duels die het in Spleasure Centrum, Beukendal en de Banninghal afwerkte. Valse start Het verschil in de nacompetitie zal, verwacht Van den Deijssel, waar schijnlijk worden gemaakt door de collectiviteit en juist op dat vlak schat hij zijn formatie zeer hoog in. 'Wat dat betreft starten we natuur lijk slecht en lijkt het op een valse start. Maar als we daarna compleet zijn, denk ik dat we ver kunnen komen.' Programma In de nacompetitie speelt Smeeing/BDC de thuiswedstrij den op zondagmiddag, aanvang 15:30 uur, in sporthal Beukendal. Het programma van Smeeing/ BDC in de nacompetitie ziet er als volgt uit. Zaterdag 27 maart 21:00 Groene Ster-Smeeing/BDC Zondag 4 april 15:30 Smeeing/BDC-Kempen/ BDC 17/18 april DES-Smeeing/BDC Zondag 25 april 15:30 Smeeing/BDC -Groene Ster 1/2 mei Kempen/BDC-Smeeing/ BDC Zondag 9 mei 15:30 Smeeing/BDC-DES In de weekeinden van 15/16 mei en 22/23 mei speelt de winnaar van de nacompetitie een uit- en thuiswedstrijd tegen de nummer elf van de eredivisie. De winnaar daarvan komt volgend seizoen in de eredivisie uit. Voor de tweede maal in drie jaar hebben de heren van Stam/SoVoCo de rayonbeker gewonnen. In de eindstrijd ver sloegen ze vorige week Almere- Haven met 3-2 (21-25,25-18, 24-26,25-17,15-6). De tegenstanders spelen in de re guliere competitie een klasse lager, maar toonden zich een zeer lastig te omzeilen klip, vooral doordat een van hen ervaring heeft opge daan in de eredivisie. Stam/SoVoCo begon, na een zwak optreden in de competitie, nerveus aan de finale en leverde de eerste set in. In de tweede was het spel niet veel beter, maar werd er wel gewonnen. Daarna maakten de Soesters een achterstand goed, maar lieten ze het op 24-24 toch weer lopen. Vanaf dat moment bereikte de ploeg van Jutjan van SIooten een hoog niveau en werd uiteindelijk adequaat afgerekend met Almere-Haven. De dinsdagavond was niet bepaald een ideaal tijdstip voor het spelen van een bekerfinale, maar niette min was er aardig wat publiek af gereisd om de volleyballers te on dersteunen. Wat Van Slooten stak, was dat niemand van het bestuur getuige was van de wedstrijd. 'Het gebeurt toch niet vaak dat er prij zen worden gepakt. Misschien geeft het wel de verhoudingen bin nen de club weer.' Toevalligerwijs moest Stam/SoVo- Co maandagavond weer tegen Al mere-Haven aantreden, ditmaal in het kader van de regiobeker. De tegenstander belde zondagavond echter al af wegens een tekort aan spelers, zodat de Soesters via een walk-over de kwartfinale bereik ten. Daarin zullen ze op een nader te bepalen datum uit spelen tegen AMVJ, de nummer drie van de derde divisie. Competitie Belangrijker dan dat alles was dat Stam/SoVoCo donderdagavond in Amstelveen de volle buit pakte en derhalve geen puntverlies leed in de race naar het kampioenschap in de regioklasse. Het deed Van Slooten vooral deugd dat zijn ploeg goed volleybalde. ASVU, negende op de ranglijst, had geen schijn van kans en in een uur en enkele minuten was de klus ge klaard. De cijfers spraken boekde len: 16-25, 17-25, 14-25, 8-25. Concurrent Unicornus liet vrijdag wel een set en dus een wedstrijd- punt liggen. De voorsprong van koploper Stam/SoVoCo op de nummer twee bedraagt nu zes punten, maar de Bunschoters moeten nog viermaal in actie ko men, terwijl het team van Van Slooten nog drie duels voor de boeg heeft. Omgerekend heeft Stam/SoVoCo één verliespunt minder dan Unicornus en heeft het alles in eigen hand. Mart van Hal van AV Pijnenburg heeft zondag bij de veteranen 2 de Goilberdingenloop in Culemborg gewonnen. Voor de 15 kilometer had ze een uur, elf minuten en 53 seconden nodig. Bij de dames ve teranen 1 werd haar clubgenoot Petra Martens tweede in 1.08.02. Ook Ad van de Kar (heren vetra- nen 2) eindigde als tweede: 57.40. Andere Pijnenburgers die mee liepen waren Hans de Goede (1.01.01), Gerard Klifman (1.02.19) en Edgar Cukier (1.04.20). www.rabobankonline.com Het slechte weer heeft zaterdag zijn stempel gedrukt op het deel nemersaantal van de derde en laat ste winterwandeling van Olympia. De Soester vereniging mocht slechts .238 mensen inschrijven, het een na laagste aantal in de serie van negen tochten Alleen Huizen trok op 13 decem ber minder wandelaars, maar snoepte daarnaast in. februari het uit 1997 daterende dagrecord van Olympia af. Toen gingen 812 men sen op pad, Huizen telde er on langs eentje meer. Dit seizoen de den er in totaal 3719 wandelaars mee aan de Winterserie, aanzien lijk minder dan vorig jaar toen een record van 4550 lopers werd ge boekt. De afsluiting van de Amsterdam sestraatweg in verband met het overlijden van prinses Juliana le verde problemen op voor wande laars uit onder meer Medemblik. Zij konden maar moeilijk het start punt aan de Oostergracht berei ken. 'Olympia houdt op zaterdag 8 mei voor de 47* keer de Natuurwan- deltocht. De leden hebben nieuwe parkoersen uitgezet. Startpunt is dan het clubgebouw van AV Pij nenburg aan de Wieksloterweg. Zaterdag eersteklasser WZ'49 kan volgend seizoen op de dien sten rekenen van de 33-jarige Pa- trick Dorrestein. De linkshalf die nu nog bij de hoofdklasser Sparta Nijkerk speelt, kan zijn werk steeds moeilijker combineren met het voetbal in Nijkerk. Soest had gehoopt op een terugkeer van haar voormalig jeugdlid, maar Dorres tein gaf de voorkeur aan het zater dagvoetbal. De keus was snel ge maakt en Patrick verkoos de groenwitte kleuren. Voor zijn pe riode bij Sparta speelde Dorrestein lange tijd bij Spakenburg. Het bewijs stond volgens SEC op de zelfgemaakte videobeelden. Er was beslist geen sprake van buiten spel toen de groenwitten vlak voor tijd scoorden tegen OSO. De scheidsrechter keurde de treffer echter op aanraden van de club- grensrechter van de Bussummers af, net als een ander doelpunt van SEC. De Soesters voelden zich dan ook te kort gedaan, want het duel met de hekkensluiter van de vijfde klasse eindigde in 1-1. Dan- ny van Oostrom had de ploeg op een 0-1-voorsprong gezet, maar de thuisclub maakte later gelijk. mpleet verzorgd© huizingen tionaal en ernationaal JeHjke opslag erzeeverhuizmgen Jjectverhuizingen BEL GRATIS 022,31.91 id van het In Utrecht sloot DVS de competi tie af et een 6-3-nederlaag tegen Hercules. Omdat de thuisploeg al verzekerd was van deelname aan de nacompetitie en de Soesters handhaving in de eerste klasse hadden gerealiseerd, stond er niet meer op het spel dan de zege in het duel. DVS moest drie spelers uit een ander team optrommelen en be schikte niet over wissels. Ook de spelende coach Michel Vlaswinkel was geblesseerd, maar hij zag zijn counterende ploeg viermaal de paal of lat raken. Hercules zette de Soesters wel van meet af aan on der druk en leidde na achttien mi nuten met 3-0. Op slag van rust werd het 3-1 door Arwin Hofker. Nadat Hercules was uitgelopen naar 6-1 was Hofker nogmaals succesvol en werd daarna een voorzet van hem door een Utrech ter in eigen doel gewerkt. Het jaarlijks korfbaltoernooi voor basisscholieren is zaterdagmiddag een 'daverendsucces'geworden. Datstellen de organisatoren van De Eem- vogels. Bijna 400 kinderen kwamen in Beukendal in actie. Jubelende kin deren, coachende leerkrachten, ondersteunende toeschouwers en fluiten de scheidsrechters zorgden voor een kakofonie in de sporthal die uitpuil de. Aan het eind van elke wedstrijd werden luidkeels met de klok de laat ste seconden afgeteld. Bijna tien scholen hadden gezamenlijk 37 teams samengesteld die met veel inzet streden om de toernooizege. Bij de groepen 5 en 6 ging de eindzege naar de Van der Huchtschool Overhees, terwijl bij de twee oudste groe pen De Achtbaan als winnaar uit de bus kwam. Deze twee teams mogen op een later tijdstip deelnemen aan de provinciale kampioenschappen voor scholieren. Eem vogels zette met het geslaagde en sportieve toernooi een punt achter het zaalseizoen. De activiteiten van de club spelen zich vanaf nu weer af op het terrein aan de Staringlaan. Foto: Foto Bell GEVRAAGD Soest voor de^ Aanmelden: fel. 6014152 Niet meer te stoppen zijn de dames van MHC Soest. Ten minste, in de competitie wek ken de hockeysters de indruk dat ze net als een stoomloco motief op gang zijn gekomen en gestaag en doelgericht hun weg vervolgen. Bennebroek, dat zeven punten meer had, werd zondag ook geslachtof ferd: 3-0. De gasten begonnen aan de Bos straat wat feller, maar brachten Soest niet in verlegenheid. Na een kwartier werden de rollen omge draaid en rond de 22e minuut scoorde Anne van 't Wout uit een strafcorner de openingstreffer. In de tweede helft was het dezelf de speelster die voor 2-0 zorgde. Merion van Asch stuitte na een actie op de keepster, maar Van 't Wout was attent in de rebound. Er waren toen nog zestien minuten te spelen en Soest was eigenlijk geen moment in gevaar geweest. Met een doelpunt uit het boekje sloten de hockeysters de wedstrijd in stijl af. Julie Corsmit brak door op rechts, haalde de achterlijn, sloeg links af naar binnen en leg de de bal panklaar voor Britt Dor- restijn die vanaf enkele meters kon uithalen. Door de zege verkleinde MHC het verschil met Bennebroek tot vier punten. Met nog zeven duels voor de boeg is het, gezien de vorm waarin de ploeg verkeert, niet on denkbaar dat Soest nog verder klim top de ranglijst. Heren Ook het herenteam klopte op de Bosstraat een hoger geplaatst team en vergrootte de kloof tot de de gradatiezone daardoor tot elf pun ten. Coach Paul Jonker sprak dan ook van een belangrijke overwin ning. 'Want we waren toch ge dwongen een beetje naar onderen te kijken, nu is de doelstelling om in het linker rijtje te eindigen.' Soest kwam via Rogier van der Meer op 1-0, maar stond in de beginfase wel onder druk. Dat leidde tot de gelijkmaker, maar gaandeweg kregen de withemden vat op de wedstrijd. Pepijn Goed hart en Van der Meer maakten er nog voor rust 3-1 van. Daarna kreeg de ploeg een serie kansen en corners, maar ze verzuimde het karwei voortijdig te klaren. Het werd daarom nog spannend. Strawberries kwam een kwartier voor tijd terug tot 3-2 en de laat ste tien minuten moest MHC we gens een gele kaart met tien man verder. Op enkele hachelijke mo- Lisanne Sudmeijer probeert de bal in Soest bezit te houden. MHC kwam tegen Bennebroek geen mo ment in gevaar. Foto: Foto Bell menten na kwam de ploeg van Jonker die ongeschonden door. 'We hebben het onszelf overbodig moeilijk gemaakt door niet direct na rust de 4-1 te maken. Strawber ries was toen rijp voor de slacht', aldus de trainer die echter met het resultaat diktevreden was. ckers met 66-48 te verslaan. Het gat werd al vrij snel in de wedstrijd geslagen door. de ploeg die einde lijk weer eens compleet was. Het duel van de waarheid vindt evenwel zaterdag plaats in Amers foort (aanvang 14:00 uur). Dan speelt Red Stars tegen medekoplo per Crackerjacks. De winnaar van deze wedstrijd kan zich zeer waar schijnlijk gaan opmaken voor het kampioenschap in de eerste rayon klasse. Tegen teams met meer basket ballend vermogen komen de heren van Red Stars beter uit de voeten dan tegen slechte ploegen, zoals Leiden. Tegen deze hekkensluiter werden de Soester gedwongen werkbas ketbal te spelen en dat lag hen niet. Het gevolg was een 66-62- nederlaag. Robert Oosterhof miste motivatie in zijn ploeg. 'We waren niet in staat onszelf over het dipje heen te trekken. Het was slap, de passing was niet goed, er was te weinig dreiging. Alles moest van buiten worden opgelost en het schot viel niet.' In normale doen had Red Stars gewoon moeten winnen, stelde de trainer/coach. Op basis van de in zet concludeerde hij dat de Lei- denaren het meeste recht op de eindzege hadden. Op slag van rust stond het nog ge lijk (27-27), maar daarna werd Red Stars op een achterstand van twaalf punten gezet. De Soesters kwamen terug tot een punt of drie, maar vervielen daarna weer in het maken van domme fouten. Dames De dames herstelden zich van de nederlaag tegen Argon door Dun- Henk van der Pol wordt door het bestuur van de golfvereniging Soestduinen voorgedragen als de nieuwe voorzitter. Hij was in de jaren negentig ook al preses van WZ'49. Van der Pol moet Bob Bremer gaan opvolgen die van avond tijdens de algemene leden vergadering na drie jaar zal aftre den. Bremer stelt zich niet herkies baar, net zo min als Mieke van Bodegom. Het huidig bestuur zal ook Jan Daamen en Thom Hoedemakers naar voren schuiven. Welke func tie zij krijgen, zal door de vergade ring worden besproken. Marianne van Halen en Armand Trippaers blijven aan als respectievelijk se cretaris en penningmeester. t

Soester Courant | 2004 | | pagina 15