www.rabobankonline.com Rluitin Restauratie 'oude nevel' hervat Verdienstelijk punt voor SEC Niet Selby, maar Badso Gezelligheid troef op markt Soestt doet vaak zeer als je reuma hebt Shot kan vrijdagavond al in sportprogramma eigen huis titel binnenslaan Pim Hoekzema start voor derde keer in de Golf Cup Groenwitten zetten koploper 't Gooi voetballend klem VOETBAL- zondag AUTOSPORT TAFELTENNIS ^Reumafonds f BEZORGERS aarlijkse eco Sportuitslagen Klachten bezorging Soester Courant )uidelijke Door vrijwilligers, ook dankzij steun bedrijven De Soester Courant zoekt met spoed PAGINA VRIJDAG 26 MAART ZATERDAG 27 MAART ZONDAG 28 MAART BOWLING DANSEN VOETBAL Postbus - 3990 68 Houten -Giro 222113 ««w.mHuMte.nt Met voornamelijk in de tweede helft goed voetbal heeft SEC een punt weggesleept bij koplo per 't Gooi in Hilversum. Voor af had trainer Réne Ribberink zeker getekend voor de eind stand van 1-1. 'Er had mis schien wel wat meer ingezeten, maar ik ben tevreden.' De Soesters begonnen, na een mi- nuut stilte in verband met overlij den van prinses Juliana, met Ro- bert Reehorst in de basis en met Mark Boetekees als laatste man. Antek Wojtkowski moest op het middenveld als stoorzender funge ren, een taak die hem op het lijf leek geschreven. Met de wind te gen had SEC de taak gekregen om zo lang mogelijk de nul vast te houden. 'Geen open huis, zoals vorige week tegen WZA', stelde Ribberink. En dat lukte aardig, want de Hil versummers konden geen potten breken en dat was de verdienste van SEC. De verdediging met Ro nald van Dorrestein op links gaf geen krimp. Op Dorrestein (bijna 38 jaar) wordt dit jaar veel beroep gedaan. 'Vorig jaar was ik al aan het afbouwen en trainde ik maar één keer in de week. Eigenlijk wil de ik lager gaan voetballen,j dat kan ik beter combineren met mijn werk. Maar ja je ziet het, ik sta er weer!' Het was mede aan de blon de verdediger te danken dat het halverwege nog 0-0 was. SEC had na de hervatting de wind mee, maar een uitval van 't Gooi na amper twee minuten bracht toch de tegentreffer op. Ribberink: 'We waren zo vlak na de rust niet scherp genoeg, want zo'n bal mag er niet in'. Het doelpunt was de ommekeer, want SEC nam het ini tiatief over en er kwamen kansen. In de 68e minuut kwam de ver diende gelijkmaker. Cihan Sag scoort na een perfect uitgevoerde counter: 1-1. A-junior John Schuiten maakte zijn debuut bij de groenwitten en die mocht toezien dat doelman Fred Kentie met twee mooie red dingen het punt voor SEC veilig stelde. Scheidsrechter Vuyst wens te de kaarten zondag op zak te houden, want een rode kaart voor 't Gooi en de bijbehorende straf schop werden de Soesters onthou den. De opluchting was dan ook groot toen het eindsignaal klonk. Ribberink glunderde nog wat na. 'Ja, een verdiend punt. De inzet was weer goed. En Remon Hoed had ook eindelijk weer eens wat speelminuten en dat is positief. Dit is best lekker voor de ploeg'. Overigens is de creatiefmarkt, als aanloop naar de paasdagen, nooit zo druk als de markt die in het najaar wordt gehouden. 'Dan vin den de mensen hier leuke sinter klaas- en kerstcadeautjes en dat trekt iets meer bezoekers', zegt Irmgard Lensink. Daar kwam dit keer bij dat de televisie-uitzendin gen naar aanleiding van het over lijden van prinses Juliana blijkbaar veel mensen thuis hield. Boven dien was het erg slecht weer. 'Dan gaan de mensen boodschappen doen en gauw naar de warme ka chel thuis', zegt ze. Niettemin was er constante aan loop en door de wat mindere druk te hadden de deelnemers alle ge legenheid een praatje aan te kno pen over hun hobby om ook ande ren ervoor enthousiast te maken. Ze komen dan ook vooral voor de plezierige sfeer en de gezelligheid, meer nog dan voor de verkoop. Zoals de familie Wolswijk uit Vi- anen en Dieneke Banus uit Helpt u mee met onze jaarlijkse nationale collecte? Dit jaar van 23 tot en met 29 mei. Dan gaan we namelijk weer alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te halen voor die 120.000 mensen die moeten leven met epilepsie. Wilt u helpen? Een paar uur tjes maar. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie u heel dankbaar zullen zijn. Net als ik. Alvast bedankt!" Bel: 030 - 63 440 63 Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine Met reuma willen je gewrichten vaak niet wat jij wilt. i op de 10 mensen heeft daar last van, van kleuter tot oudere. Voor hen is er het Reumafonds. tegen reuma. Giro 324 De restauratie in volle gang. De 'oude nevel' ligt helemaal uit elkaar in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg, maar op 12 juni moet hij meerijden in de historische optocht. Foto: Eemland Pers WOENSDAG 24 MAART 2004 SOESTER COURANT Zo zag de eerste nevelspuit eruit die in Soest in gebruik werd genomen. Vrijwilligers zijn met hulp van bedrijven hard bezig met de restauratie om hem op tijd klaar te krijgen. Foto: archief Eemland Pers ges in de grondverf worden gezet en vervolgens de juiste kleur krij gen; Mulder en zoon die het tus- senschilderwerk voor zijn reke ning heeft genomen, alsmede Cel tic Car die de bekleding en de kus sens verzorgt, en Davo (Wetering- pad) die voor de nodige boutjes en schroefjes zorgde. Kwijt... Een kenmerk van de oude nevel was dat over de hele achterbreed te een treeplank was aangebracht. Brandweerlieden die nog mee wil den, konden met een sprintje meestal nog wel op de auto sprin gen. Dat ging niet altijd even soe pel. Oudgedienden die met dit voertuig zijn uitgerukt, herinneren zich dat ze meer dan eens onder weg dingen verloren zoals een hor loge, een laars, een helm of een handschoen. De oersterke wagen werd niet al leen voor brand ingezet. Toen in het bos bij het openluchttheater een grote touringcar tot op de as sen vast stond in het zand, is de bemanning van de nevel een hele zondag bezig geweest om de bus weer op de Soesterbergsestraat te krijgen. Een moeilijke klus on danks het gebruik van diverse lie ren. De bus bewoog echter geen millimeter, in tegenstelling tot drie grote dennenbomen die over de oude nevel kwamen te liggen, zo dat deze niet meer herkenbaar was als een brandweervoertuig. Op 12 juni zal daar evenwel geen enkele twijfel over bestaan! Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Soester Courant elke woensdag een belevenis! Trots stonden en zaten de jeugdkampioenen en finalisten van Badso vorige week op de foto in deze krant. Een kleine schok zal door hen zijn heengegaan, toen hen het artikel onder ogen kwam, want daarin stond vermeld dat het om de kampioenen van Selby ging, de andere badmin tonclub uit Soest. Een fout van de redactie. Sorry. Bij wijze van goedma- kertje daarom nogmaals de foto van de jeugdkampioenen van Badso. Vol enthousiasme zijn leden van de vrijwillige brandweer in Soest met steun van een aantal bedrijven begonnen aan de laatste etappe van een omvang rijke klus: de restauratie van de 'oude nevel', in 1949 de eerste hogedruk nevelspuit van Ne derland met gesloten opbouw. Het is de bedoeling de restauratie, waaraan al een aantal jaren met onderbrekingen is gewerkt, op tijd afgerond te hebben voor deelname aan de historische optocht op za terdag 12 juni als onderdeel van de viering van het 975-jarig bestaan van Soest. Aan het eind van de jaren tachtig kwam de Vereniging Vrijwillige Brandweer van Soest voor het symbolische bedrag van 1 gulden in het bezit van deze bijzondere auto. Het was weliswaar niet de eerste maar de derde nevelspuit in Nederland, maar het unieke was dat het de eerste nevelspuit was met een gesloten opbouw. Nadat hij was vervangen, besloot men ook om deze reden deze auto niet naar de schroothoop te laten ver dwijnen, maar voor het nageslacht te bewaren door te proberen hem helemaal op te knappen. Brandweer Soest mag dan nu over het modernste materieel beschik ken, modern was het korps ook al kort na de oorlog dankzij de aan koop van dit voertuig. Het was een legerauto van de Amerikanen, van oorsprong een zandauto die later werd gebruikt voor personentrans port. Hij werd achtergelaten bij de landing in Normandië. Na de oor log kwam hij op een sloperij in Oostenrijk terecht. Daar werd hij ontdekt door Soester brandweer lieden die op vakantie waren, on der wie wijlen Jelle Luijben van de gelijknamige sloperij. Deze wagen werd blijkbaar geschikt bevonden om als brandweervoertuig te die nen. Het werd in opdracht van de ge meente Soest aan de hand van een schets bij de firma A. Boudewijn opgebouwd en gereedgemaakt in Geldermalsen, compleet met een speciale hogedrukpomp van het Amerikaanse merk BEAM. De wagen beschikt over 6X6 aange dreven wielen. Grote draaicirkel De watertank aan boord kan niet minder dan 3.000 liter bevatten. Dat was destijds een gigantische hoeveelheid en uiteraard vooral zeer welkom in de natuurgebieden waar toen meer dan eens brandjes voorkwamen, onder meer doordat bezoekers er picknickten met bran- dertjes. De wagen werd overigens niet alleen bij brandbestrijding in gezet, maar deed ook dien&i. deed als leswagen voor de chauffeurs van het korps. Hij heeft namelijk een zeer grote ruimte nodig om te kunnen draaien (draaicirkel), zoals menige bestuurder heeft ervaren, zoals de chauffeur die vanaf de Nieuweweg de Molenstraat in wil de rijden. Hij kwam met de voor bumper tegen de winkeldeur van de toenmalige slagerij Bakker (nu vishandel 't Hoekje) net op tijd tot stilstand voordat hij de winkel bin nen zou rijden... De komende viering van het 975- jarig bestaan van Soest is voor een twintigtal vrijwilligers aanleiding geweest om de restauratie opnieuw energiek aan te pakken. Wekelijks beginnen ze op zaterdag 's och tends al om 6:00 uur en zijn dan tot 11:00 uur in touw. Dat voor die tijd de restauratiewerkzaamheden niet echt vlotten, was naast gebrek aan geld vooral ook te wijten aan stallingproblemen. De oude nevel heeft in de loop der jaren een zwerftocht door de gemeente ge maakt. Hij stond gestald bij T.B.S. Soest aan de Beckeringhstraat, in de B.B.- ruimte onder de flats aan het Saenredamplantsoen, bij Druk kerij ESED aan de Braamweg, bij ziekenhuis Zonnegloren, en buiten de oude kazerne onder een groot zeil. Die problemen zijn opgelost nu de wagen een plekje heeft ge kregen in de moderne kazerne aan de Lange Brinkweg. Niet in de laatste plaats door de spontane en belangeloze medewer king van of sponsoring door enkele bedrijven wordt nu de laatste hand gelegd aan de restauratie Dit is mogelijk gemaakt door de bedrij ven Van den Dijssel Soest, carros- seriebouw; Van der Valk en De Groot, rioolspecialisten (deze heeft de pomp gerestaureerd, de eige naar is een liefhebber van BEAM- pompen); Wildenburg uit Rhenen die originele onderdelen leverde; Jan van Zal van de Oostergracht die naast een zeer deskundig ad vies ook het gehele plaat- en spuit werk verricht; Straal Totaal, ook van de Oostergracht, die op vak kundige wijze roestige plekken bn verflagen heeft verwijderd van een groot aantal onderdelen; Midcoat, Nijverheidsweg, die ervoor zorgt dat alle materialen zoals slang haspels en de pomp met appenda- Voor het eerst dit seizoen heeft Shot een maximale zege ge boekt. Mede door het goede spel van invaller Jos Prinzen won de koploper met 10-0 van Almeerspin. Omdat Hans van Gooi en Paul Roest beiden verhinderd waren, werd Prinzen gevraagd mee te doen. Daar kregen Martin Fransen en Marcel Jansen geen spijt van, want de zeventienjarige jeugdspe ler deed het uitstekend. Hij won zijn eerste twee partijen in vier ga mes en had alleen tegen de taaie Erik Ouweneel een beslissende vijfde game nodig. 'Door de trage zaal had ik wat moeite met de timing, maar toch ging het goed. Ik vond het een eer om mee te mogen spelen met het eerste team', aldus Prinzen. Jansen, die eindelijk aan het her stellen is van zijn ziekte, was in vorm, want hij stond geen game af. Fransen had alleen moeite met Ouweneel. Het dubbel leverde evenmin problemen op. Shot kan vrijdagavond in de thuis wedstrijd tegen Laren 2 het kam pioenschap binnenslaan. Dat duel begint om 20:15 uur in de gymzaal van het Orlandogebouw aan de Di Lassostraat. Tafeltennis Shot-Laren 2 (Orlandogebou* In het weekeinde van 3 en 4 april wordt de eerste race om de Golf Cup gereden. Soester Pim Hoekzema is voor het der de seizoen van de partij en kijkt na de laatste tests optimistisch vooruit op de reeks van zeven races. Die begint in Assen en brengt de deelnemers verder op de circuits van Zandvoort, Zolder in België en de Duitse Nurburgring. De or ganisatie probeert nog een achtste wedstrijd aan de kalender toe te voegen. Hoekzema eindigde vorig jaar in het algemeen klassement op een gedeelde tweede plaats. Toch merkte ook de coureur dat de eco nomie een stapje heeft terugge daan, want het was moeilijk voor hem en Teamwork Racing om de eindjes aan elkaar te knopen. Dat lukte uiteindelijk dankzij de steun van lokale bedrijven, verenigd in een Club van Honderd, en de sa menwerking met het team van Rienst Postma, de winnaar van 2003. Alle coureurs uit de Golf Cup rij den in gelijkwaardige Golfs GTI die ongeveer 950 kilogram wegen. De motor levert rond de 190 PK en de auto is zowel qua veiligheid als snelheid aangepast voor ge- Voor Pim Hoekzema is op 3 april de eerste van zeven en moge lijk acht races in de Golf Cup. bruik op circuits. 'Er is bijna niets meer hetzelfde als bij de normale straatversie', zegt Hoekzema. 'Het mooiste is dat alle Golfs zo gelijk mogelijk zijn. De laatste race stonden in de kwalificatie de eer ste zeven wagens binnen 0.6 se conden. Dat geeft wel aan dat het allemaal vrijwel gelijk is en dat biedt garantie voor veel strijd op de baan', aldus Hoekzema. Met de motor van zijn eigen wagen zit het wel snor. Bij een test op Assen realiseerde de Soester onlangs de snelste tijd. 'Ik had liever natuurlijk gehad dat het hele dorp gekomen was, maar ik ben toch tevreden', was de reactie van Irmgard Lensink na afloop van de door haar voor de vijftiende keer opgezet te creatiefmarkt. De deelne mers daaraan dachten er netzo over. Het was weliswaar niet bijzonder druk, maar het was gezellig en bovendien verkocht iedereen wel wat van de huis vlijt waarmee hij of zij zaterdag naar de ontmoetingsruimte van De Drie Eiken was geko men. Amersfoort, die alle vijftien crea tief markten hebben meegemaakt. Zij werden door Irmgard Lensink dan ook in het zonnetje gezet en kregen een bos bloemen. Vast staat dat er een zestiende creatiefmarkt komt, want het con cept ervan is ijzersterk, zo blijkt telkens weer uit de reacties van deelnemers en bezoekers. 'Ik hoop wel dat er dan wat meer bezoek komt. Ik heb nog steeds het idee dat veel mensen denken dat de Basketbal 20:30 Red Stars (H)-BC Utr< 2 (Beukendal) 14:00 Crackerjacks-Red Stars (Amersfoort) Korfbal 15:30 Eemvogels-Woudenber, (Staringlaan) Voetbal 14:30 Beursbengels-WZ (Amsterdam) 14:30 Hees-FZO (V. Utrechtseweg) 14:30 SEC-DOB (Bosstra West) Volleybal 14:30 Alterno-Stam/SoVo^1^ (D) (Apeldoorn) 17:00 Stam/SoVoCo (H)-H zen 2 (De Bunt) et vertrek van de heliko] in de vliegbasis Soester aar Gilze-Rijen is een f reun voor de regionale ec iie. Hat zei voorzitter F ,ieck van de Kamer van K andel (KvK) Gooi- en ind aan het begin van dt entatie van de resultatei et onderzoek naar de eff an het vertrek van de hel Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Bcnr. broek (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Strawb^ ries (Bosstraat) Voetbal 14:00 Soest-Roda'46 (Bosstraa Oost) 14:30 DEV-SEC (Doorn) Soester Bowling Verenigir Maandag: Rode duif- SNS 2-3, i Splitters - De Keuntjes 4-1, Fysio Fitness - Formule Chicken 4-1, Teau work - Oma en de zware jongens 2-j Pinshakers - Briljantjes 5-0, Strajk Outsiders 1-4. Dinsdag De Missfits No Name 0-5, Toverbal - TNT 4- Just Us - BB'tjes 2,5 - 2,5, Hepp^ Hoekers - Big Brothers 4-1, One Pii Oniy - B4 2-3, Man bijt hond - Noten 1-4. Sepp NADB-wedstrijd Badhoevedorp. klasse standaard: 1. Hans en Colctt» Alma, 2. Johan en Wilma van de Wei] 3. Toon en Roellie Schrijvers. NVAD-wedstrijd Hilversum. Dick eg Mieke van Kuijck: 2C 60+ standaa Theo en Ciska van Galen: 3C deb. standaard; Toon en Roellie Schrijver^ 4e open klasse standaard; Walter en Roos Hofman: 6C deb. 4° klasse sta daard en 3' deb. 4 latin. SO Soest A-junioren meisjes: SO Soest MAl - WU MAl 0-3; B-junioren: SO Soesfl BI - Argon B2 gest. (1-1); C-juniol ren: Hoogland Cl - SO Soest Cl gest! (0-3); WZA C2 - SO Soest C2 gest.] (2-2); SO Soest C3 - SO Soest Dl 74 1; D-pupillen: SO Soest Dl - SOl Soest C3 1-7; SO Soest D3 - Nieuw-J land D3 0-4; Roda'46 D9 - SO Soesfl D6 4-3; D-pupillen meisjes: MDl -| Maarssen MD3 3-0; E-pupillen: SCM Soest El - TOV El 5-2; SO Soest E2J - TOV E2 5-0; SO Soest E7 - Nieuwl land E8 0-0; SO Soest E8 - HVC E8| 10-0; F-pupillen: SO Soest F1 -j KWA F1 9-0; SO Soest F2 -I Roda'46 F3 5-2; SO Soest F4 3-0; SO Soest F6 - SO Soest F7 4-2; KWA F5 - SO Soest F8 3-1; SO Soest F10 - SO Soest F9 0-1; Hoogl'veen F7 -I SO Soest F11 3-7; SO Soest F12 - TOV F3 0-5; SO Soest F13 - KWA F7 1-8. Belangstelling voor het aanbod op de vijftiende creatiefmarkt in De Drie Eiken in Soesterberg. Foto: Eemland Pers. creatiefmarkt alleen bedoeld is voor bewoners van De Drie Eiken omdat die hier gehouden wordt. Maar iedereen is welkom. Dat wil ik volgende keer nog eens extra onder de aandacht brengen,' aldus Irmgard Lensink. Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (88 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoord apparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namid dag bezorgd. laardoor verdwijnen, op h< ient dat het al slecht gaat r conomie en nog afgezien i evolgen voor de toeleven n dienstverleners waar 50 p de tocht staan, 1.100 i .000 arbeidsplaatsen (90< élikopter gerelateerde ban en behouden). Bovendien :gio een economische sch? miljoen euro per jaar, z ^ureau STEC uit Nijmegei [erd. Het voerde een onder; opdracht van onder n [Cvk's Gooi- en Eemk (trecht, de Soester Zake 4e Verenigde Ondei Soesterberg (VOS) en de [ie Utrecht. Dm de negatieve effecten t (een, vindt het Eemlandse leven dat de rijksoverhi noet inspannen om dit ve loogwaardige arbeidspla zeel mogelijk tegen te g: nept de meest betrokken [ebesturen, van Soest en le provincie op om ge2 ïaar Den Haag op te tre eomen sowieso bedrijve pasis. De provincie heeft in het Streekplan 18 ha 1.000 ha. grote vliegbasis Op initiatief van de lijke ouderenbonder KBO en PCOB, verer Centraal Overleg Ss kende Bonden van (COSBO), was vorig De Drie Eiken een tl gen belegd naar aanl de aangekondigde sl de gemeentesecre Soesterberg. Bur Koos Janssen was ui om duidelijkheid t< fen over het hoe en waarom. De burgem gezeld werd door hoofd publieke za welkom geheten do zitter van het COSI genaar. Burgemeester Jansser betoog over de slui dependance gemeent dorpshuis Burgstede werp dat vooral bij nogal zwaar weegt, om weer eens hier te bij te praten', aldus direct het begrip 'sl secretarie wijzigde in Elke donderdagmo geopend. Een tellinj zoeken per week. D< sis ongeveer 1.2C Daarvan is een dei poorten, dus zo'n t per week; een derd betaalde zaken zoa invalidenkaarten en registers e.d. Een d< wordt besteed aan 1 van informatie ove muiieren of zo maa tact Een dienstve Soesterberg wordt met plezier wordt v personeel van de g aldus de burgemec Er zijn evenwel p staan met als voorr vraag van paspoor' regering nieuwe i

Soester Courant | 2004 | | pagina 16