'eel van steiger weggeblazen TJES Inrichting tijdelijke hangplek staat nog open voor discussie SCHOEMAKER Dertig bromfietsers bekeurd In hoger beroep lagere strafeis voor in water gooien van agent Tijdig profiteren van wereldse aandelen Rabo Wereld Garantiecertificaat ACTUEEL f PHILIPS STOOMSYSTEEM Broers horen celstraf eisen wegens seks met meisje PAGÏNa~? WOENSDAG 24 MAART 2004 Lantal bewoners bejaardenflat uit voorzorg geëvacueerd SOESTER COURANT PAGINA 7 Meningen j van lezers I R. WESTRA 30 Kilometer 30 Kilometer (2) Klaarwater DEMONSTRATIE BIJ BKPerl SCHOEMAKER KOM A.S. ZATERDAG 27 MAART VAN TOT 17.00 UUR aar de DEMONSTRATIE JjfPV Laat u dit geweldige stoomsyteem demonstreren bij: Expert Schoemaker, onder het genot van een heerlijk kopje koffie en beleef dan hoe goed en snel u kunt strijken met dit allernieuwste strijkijzer. U bent van harte welkom! BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344 Soester gepakt wegens inbraak Gordelcontrole Voor TAPIJT (op vorvr, gordijnen. eto.V°°S«l Rietveld Woninginrichtt SteenhoffetraatSO sS?' 035-5238324. Openi"" tijden: ma. 13.00-18.00- 10.00-18.00 en 19.00-21 zat. 10.00-17.00 of 0p10 spraak. H a'" Info-avond HERBALIFE over Afslanken&VitaliteiMc maart 20.00 uur Talmat»?. 29^,035-60353453 PIANOLES, keyboardièTni priveles krijgt u alle aandaï en leert u snel en degelijk»" toetsinstrument bespet Gratis proefles! Ook thuis U krijgt les van een ervar» enthousiaste, gediplomeerd muziekleraar. Bel Peteri»' tel. 035-6027330. W ■ïs AJ.W. Bedrijfshygiëne ook particulieren Ongediertebestrijding tevens HOUTWORM/BOKTOR verdelging Bel. 033-2462248 06-53446804 e-mail:info@ajw,n] Dorresteinweg 60 Soest Telefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. KRAAV=GOEDKOOP Zaterdagmarkt Zeist in Baarn 6 dagen open p/w naast de Aldi Chinese Kool, 500 gram Knolselderij, per stuk 19 ct 19 ct Mooie Prei, 500 gram 29 ct Winterpeen, kilo 39 ct Jumbo Sla, per krop 39 ct Verse Spinazie, 500 gram Holl. Andijvie, 500 gram 49 ct 59 ct Eieren, per doos 59 cl Verse Rabarber, 500 gram 69 ct Komkommers, 2 stuks 69 ct Grote Bloemkool, 5 pers. 89 ct Kiwi, 500 gram 99 ct Rode Bildstar, 5 kilo 99 ct Raapstelen, 3 bos 99 ct Rode-Witte-Spitskool, 2 stuks 99 ct Paksoy 3 voor 99 ct Hollandse Asperges, 500 gram 125 ct NIEUWE OOGST Gala Appels, 17nrt 3 pond 1'"ct RodeGrape, 1QQr, 5 pond 139 ct Elstar, Jonagold of Import Golden 6 pond 250 cl Jaguar Sinaasappels, de beste-3 kilo 275 ct )e bewoners van drie etages an een flat aan de Albert Cuy- liaan zijn zaterdag geëvacu- ierd. Ze moesten hun woning 'erlaten in verband met instor- ingsgevaar van een steiger. Na :en uur of vijf konden ze terug teren naar hun woning. 3c steiger stond, in verband met childerwerkzaamheden, tegen de ;achter)gevel van het flatgebouw :n werd zaterdagmiddag door de vind gedeeltelijk weggeslagen. De chade ontstond nadat de storm- ichtige wind onder de doeken was 'ekomen. Een deel van de steiger verd zelfs over het gebouw 'gebla- en' en kwam aan de voorzijde op le grond terecht. /erschillende ruiten van woningen neuvelden, doordat loszittende stangen of planken er doorheen loegen. Daarom werden, uit voor borg, de bewoners van drie etages lders ondergebracht. Sommigen van hen werden naar het nabijge- egen bejaardencentrum Groot Engendaal gebracht, anderen kon den bij familie, kennissen of buurt genoten terecht. Woningcorporatie Portaal, eigenaar van het gebouw, had zelfs al hotelkamers geregeld voor een aantal huurders, ma ar dat bleek uiteindelijk niet nodig te zijn geweest. Steigerbouwers moesten uit Zwol le komen om de schade zo goed mogelijk te verhelpen en ervoor zorg te dragen dat er geen gevaar meer dreigde. Ook de brandweer en de firma Talen BV hielpen mee bij het treffen van maatregelen. Achter het gebouw werd de directe omgeving afgezet met roodwitte linten. Omstreeks elf uur 's avonds was de situatie weer onder contro le en mochten de bewoners naar hun huis terug. De storm van zaterdag velde op verschillende plaatsen bomen. Op het Minstreelpad viel er eentje op een huis, maar de situatie was niet zodanig dat de brandweer in actie hoefde te komen. Die schiet in dit soort gevallen alleen te hulp als er gevaar bestaat. Veel stangen en planken van de steiger kwamen zaterdagmiddag naar beneden. Een deel werd zelfs over het flatgebouw geblazen. Foto: Soester Courant Een deel van de steiger stort naar beneden. Foto: Bert van Ee Een zeecontainer wordt het be slist niet, haast de gemeente zich nu te zeggen als het gaat over de tijdelijke hangplek op de hoek van de Vrijheidsweg en de Industrieweg. De inrichting van deze locatie zal mede af hangen van het overleg met be trokkenen. Deze week zouden de wethouders Bert Krijger en Bart Krol met on dernemers van industrieterrein Soestdijk overleggen, ook de hang jongeren komen aan het woord. Zodra er een schets is, krijgen omwonenden (van onder meer de Jan de Rooystraat) eveneens de kans hun zegje te doen tijdens een informatieavond die op een nader te bepalen datum zal plaatsvinden. Op dit moment staat dus nog veel open, want er wordt bijvoorbeeld ook nog gesproken over de vorm van de overkapping. Maar het is niet zo, dat er eenvoudigweg een container wordt geplaatst. De gemeente gaat de gesprekken in met een overdekte hangplek die qua vorm wel doet denken aan een container. Deze is echter aan een lange zijde voor bijna de helft open. Binnen zijn er bankjes tegen de wanden geplaatst en er is tevens gedacht aan een bartafeltje. In Bunschoten is onlangs zo'n over dekte voorziening geplaatst. Het kan dus nog even duren, voor dat een definitieve keuze is ge maakt. Bovendien vergt ook de noodzakelijke procedure, die de gemeente moet volgen, meerdere weken. Daarom is de gemeente van plan om zo snel mogelijk en kele bankjes en prullenbakken te plaatsen op het huidige uitlaatter- rein voor honden. De jongeren kunnen er dan alvast terecht, is de achterliggende gedachte. Ontmoedigen Om jongeren nu al te ontmoedigen toch rond te gaan hangen op de Willem Speelmanhof, zal dit woonerf anders worden ingericht. De gemeente verwijdert de beton nen bakken, zodat er geen zitmo- gelijkheid meer is. Verder past ze de groenvoorziening aan, maar volgens Soest is er geen ruimte om te voldoen aan de vraag naar meer parkeerplaatsen. Bewoners van de Willem Speel manhof en directe omgeving heb ben al zo'n twee jaar last van hang jongeren. Intimidaties en vernielin gen waren de laatste maanden veelvuldig aan de orde. Sinds de politie er elke dag controleert, is de overlast afgenomen, maar nog niet verbannen. Met een tijdelijke hangplek hoopt de gemeente de hangjongeren naar de Vrijheidsweg te lokken. Met hen zal worden af gesproken aan welke regels ze zich dienen te houden op de hangplek. De politie en de Stichting Balans gaan daarop controleren. De tijdelijke voorziening kan maxi maal vijf jaar in stand worden ge houden, maar zo lang zal het niet duren, zegt burgemeester Koos Janssen. In samenwerking met Ba lans en de politie gaat de gemeente zoeken naar een structurele oplos sing voor de problemen door hangjongeren. Het zogenoemde speelruimteplan, waaraan momen teel wordt gewerkt, moet daarbij een handleiding zijn. Bij de ontwikkeling van het plan voor een duurzame voorziening kan volgens Janssen worden ge dacht aan het buurpark Konings varen, dat onlangs tussen de Ko ningsweg en de Valeriaanstraat is gerealiseerd en waar kinderen, jon geren en volwassenen kunnen re creëren. Ook de uiteindelijke voor ziening in Klaarwater zal voor ie dereen toegankelijk zijn. 'Want niemand heeft het monopolie in de openbare ruimte', aldus Janssen. De Soester Courant van vorige week vermeldt de presentatie van de jaarcijfers over 2003 van de dis trictsleiding politie Eemland- noord. Ook andere kranten gaan in op deze presentatie. In de Gooi en Eemlander van donderdag 11 maart jl. lezen we daarover de vol gende passage: 'Uit verschillende controles in de dertig-kilometerzones in Soest blijkt dat gemiddeld vijf procent van de bestuurders iets te hard rijdt. Top was 39 kilometer per uur. En de meeste overtreders zijn nog altijd omwonenden zelf.' O ja? Gaat dat werkelijk over het zelfde Soest waar ik woon? Bewoners die, uit wanhoop voor de veiligheid van hun kinderen, hun 30-kilometerstraat hebben trachten te blokkeren; automobilis ten razen er met 50 tot 60 km doorheen. Ernstige ongelukken in 30-kilome- terzones gebeuren. Zoals op de hoek van de Schrikslaan/Vinken- 'weg. Een auto die van rechts komt krijgt geen voorrang; de auto wordt op zijn kop in een tuin ge worpen. De bestuurster houdt er ernstig blijvend letsel aan over. Je ziet overal mensen die in hun zorg voor hun kinderen 30 kilometer stickers op hun vuilcontainers plakken. Ikzelf ben in woongebieden me nigmaal ingehaald door geërgerde automobilisten die 50 tot 60 rij den. Eenmaal stopte ik om voor rang te geven aan een fietsend meisje dat van rechts kwam. Nijdig zwenkte een automobilist snel om me heen. Het kind wist gelukkig door snel te stoppen een ernstig ongeluk te voorkomen. De resultaten van de politie komen geenszins overeen met hetgeen we als burgers ervaren. Alleen de laat ste zin kan ten dele waar zijn: vaak gaan inderdaad bewoners van de wijk zelf (ook) in de fout. Verder is het een ongeloofwaardig verhaal - op onbegrijpelijke wijze wordt hier een onrealistisch en veel te rooskleurig beeld gepresenteerd. Slechts 1 op de twintig automobi listen rijdt iets (NB) te hard? Was het maar waar! 39 km. p.u. de hoogste snelheid? Eerder ruim 60! Ik wil de politie graag serieus ne men. Maar dan géén sprookjes s.v.p.; zéker niet als het over de veiligheid van ons en onze kinde ren gaat. Alfred Febenvee Met trots presenteerde de politie van Eemland de jaarcijfers van vorig jaar. Men heeft dan wel niet de beoogde 25000 bekeuringen gehaald maar slechts 16.239. Dat komt volgens mij in de cijfers 2004 wel weer goed. Maar wat mij op viel dat er in de 30-kilometerzones voorlopig geen snelheidscontroles meer worden gehouden, dus voor een ieder die dit vernomen heeft: karren maar! Volgens politiekorpschef mevrouw Acton rijdt slechts vijf procent te hard. Ook zouden het bewoners van die wijk zijn. Ik woon op de Braam weg, een .straat met onge veer honderd auto's, dus dan rijden er volgens mevrouw Acton vijf te hard, en dat zijn mij er vijf te veel. De snelheidsoverschrijding in de 30-kilometerzone is van grotere invloed op de verkeersveiligheid dan dat ik op de Koningsweg per ongeluk 54 kilometer rij, en ter stond op de bon wordt geslingerd. Maar dat is kassa, want die weg is veel verkeersintensiever en dus ook lucratief voor onze ordebe waarders. En bij mij in de straat zou zo'n controle niet kostendek kend zijn en dan wordt die 25000 bonnen schrijven per jaar helemaal een moeilijke zaak. Feit blijft voor mij dat er in de 30- kilometerzones veelvuldig te hard wordt gereden. En of dat nou be woners zijn of doorgaand verkeer maakt mij niets uit. Ik ben toch niet veroordeeld tot een onveilige woonsituatie, omdat mijn buurman misschien te hard rijdt? Nou ik hoop voor onze predikers van nor men en waarden dat er in 2004 de grens van 25000 bonnen bereikt wordt, misschien ga ik mij er een stuk veiliger door voelen. Ton van Zoeren 'Wir haben es nicht gewusst.' Nooit geweten dat het in Klaarwa ter zo erg was, is nu de kreet uit de politiek. Het lijkt wel of alle par tijen op zijn Hollands gezegd hun kont er proberen uit te draaien. Met name 'Stichting Onbalans' probeert met nog meer praten zijn bestaan van ons belastinggeld te rekken. Meer dan een jaar geleden is er al bij allerlei instanties aan de bel ge trokken, dat de situatie uit de hand zou lopen, en nu komt de sterke arm heel trots melden dat er al 18 bekeuringen (21-red.) uitgedeeld zijn. U leest dit goed, al 18 in 2 jaar tijd. Hulde daarvoor. De sterke arm zal nu wel geheel verkrampt zijn. Als ze elke avond daar aanwezig is, komt ze gemak kelijk aan de 160 bonnen per jaar en is het probleem misschien op gelost. En als meneer Janssen nog vakan tieplannen heeft, moet hij eens naar Limburg of Rotterdam gaan, daar is een paar burgemeesters van wie hij nog wat kan leren. Al zetje een pracht van een jeugd honk op het industrieterrein, de jongeren zoeken toch hun eigen plek om dwars te liggen.' J.V. ten Haaf Een geschrokken moeder uit Soest deed vorig jaar tenslotte aangifte dat er ontucht werd ge pleegd met haar 13-jarige dochter in een huis aan de Smifsweg in Soest. Het meisje werd vorig jaar compleet onwel gevonden voor de woning. In het ziekenhuis bleek het meis je ernstig onder invloed van de drank. Twee broers van 18 en 19 jaar uit Soest moesten er vrijdag bij de rechtbank in Utrecht voor te rechtstaan. De officier van justitie achtte bewezen dat ze in het huis van een 46-jarige kennis, seks had den gehad met minderjarige meis- in de Soester Courant I Woningruil Diversen Handel 6,96 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26,95 SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS Courant, tnt te worden betaald. artsdag incl. BTW jés. De jongste broer hoorde tien maanden jeugddetentie eisen, waarvan vier voorwaardelijk. Te gen zijn 19-jarige broer eiste de officier van justitie vier maanden cel maar dan geheel voorwaarde lijk. Officier van justitie Y. Hopman nam het de 46-jarige verdachte bij zonder kwalijk dat hij zijn huis be schikbaar had gesteld voor dit soort praktijken. Hopman achtte ook bewezen dat de man gepro beerd heeft ontucht te plegen met een 13-jarige meisje. Deze ver dachte verklaarde dat hij onschul dig was, dat hij geen alcohol had geschonken en dat de meisjes al dronken waren toen ze bij zijn huis kwamen. De officier achtte ook bewezen dat een van de mannen de meisjes, die tussen de twaalf en veertien jaar oud waren, hebben bedreigd toen er eenmaal aangifte was gedaan. Deze verdachte bleek, in de woor den van zijn advocaat A. van Har- develd, een geïsoleerde man die in Soest maar één gezin kende, dat van de twee jongens, dat regelma tig bij hem over de vloer kwam. De man vond het goed dat de jon gens meisjes naar zijn woning brachten. Hij vond het ook goed dat ze die meisjes dronken voerden of hasj lieten roken en er vervol gens mee naar de slaapkamer ver trokken. Een van de meisjes had geen pro blemen gehad met de geslachtsge meenschap. En de 19-jarige ver dachte die een keer met een meisje naar bed was geweest in het huis aan de Smitsweg, vond dan ook eigenlijk niet hij iets fout had ge daan. Hij vertelde aan de rechter dat hij dacht dat het meisje veer tien of vijftien was. Toch begingen de broers een straf baar feit, omdat het verboden is seks te hebben met iemand onder de 16 jaar. Justitie vervolgt in dat soort gevallen wanneer de ouders aangifte doen. De zaak tegen de jongste broer werd verder achter gesloten deuren behandeld. De officier zag in hem de belangrijk ste verdachte. De rechtbank doet op 2 april uit spraak. ELKE WEEK EEN SOESTEK^COURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,-per halfjaar! tel.(035)6014152 Bij een grootschalige bromfietscontrole heeft de po litie donderdagmiddag dertig bekeuringen uitgeschre ven. Twee bromfietsers werden aangehouden, één van wege een vals framenummer, de ander omdat hij een mes op zak had. De controle vond plaats bij het poli tiebureau in Soest, maar motoragenten reden in de omgeving rond om brom- en snotfietsers aan te hou den en te begeleiden naar het Raadhuisplein. De actie van de politie leidde tot tien boetes voor een te hoog vermogen. Daarnaast werd zesmaal een te hoge geluidsbelasting gemeten. Drie mensen werden op de bon geslingerd omdat ze geen helm droegen. Van twee voertuigen functioneerden de remmen onvoldoende en vier keer was er iets mis met de gele of oranje plaat. Vijf bestuurders deden ter plaatse afstand van de uitlaat van hun brommer. Foto: Herman van Dam Vijftig uur taakstraf voor de Soester café-eigenaar die in de nacht van 6 op 7 mei 2000 een agent in een bak met water gooide, dat werd vrijdag in ho ger beroep voor het Amster damse gerechtshof geëist. De eis omvat ook het feit dat de 36-jarige man op 27 februari van dat jaar, nadat hij met zijn auto in de tuin van de buren be landde, het voertuig daar ach terliet en naar huis ging. Door de politierechter in Utrecht werd hij destijds veroordeeld tot acht weken gevangenisstraf, waar van vijf weken voorwaardelijk en een boete. Burgemeester Koos Janssen had de horecaman kort na' het voorval ook op het matje ge roepen. De Soester verklaarde voor het hof nu te beseffen dat hij 'ontzettend dom was geweest' in die nacht van de 7e mei. De temperatuur was die dag boven de dertig graden ge weest en het terras van café 't Hartje zat dan ook nog goed vol. De hele dag door waren tot groot plezier van iedereen allerlei men sen in het waterbassin bij het ter ras gegooid. Op het moment dat een hem bekende agent het terras opliep om melding te maken van een klacht wegens geluidsoverlast, besloot hij dan ook met de agent hetzelfde geintje uit te halen. Als getuige verklaarde deze man voor het hof de actie van de 36- jarige helemaal niet als een geintje te hebben beschouwd. Het ver trouwen dat hij in de café-eigenaar had, werd hierdoor erg geschaad, net als zijn algehele vertrouwen in de mensheid. Daarnaast voelde hij zich zeer vernederd, omdat het gebeurde voor de ogen van alle terrasbezoekers. De man bleek te lijden aan een post traumatische stressstoornis, waardoor hij een halfjaar arbeidsongeschikt raakte. Inmiddels heeft hij gekozen voor een politiefunctie waarvoor hij niet meer de straat ophoeft. Ook het ongeval dat de Soester veroorzaakte, beschouwde hij ach teraf als een 'foute actie'. Volgens getuigen reed hij met zijn Buick hard over de Koninginnelaan, waarna hij door een klapband in de tuin van de buren belandde., Omdat die niet thuis waren, be sloot hij zijn auto in de tuin te la ten staan, zodat de buren deze konden herkennen en bij hem ver haal konden halen voor de schade. De advocaat-generaal meende dat het weglopen van de plaats van het ongeval nu juist strafbaar is gesteld om te voorkomen dat de slachtof fers zelf achter de veroorzaker aan moeten gaan. In tegenstelling tot advocaat E. de Groot vond zij het achterlaten van de auto als identi ficatie niet genoeg. De advocaat pleitte echter voor vrijspraak om dat hij vond dat voor de slachtof fers duidelijk was bij wie ze terecht konden. Ook voor de gebeurtenissen in mei achtte de raadsman straf niet toe passelijk: dit was ten laste gelegd ais mishandeling en daarvan was volgens hem geen sprake geweest. De agent had schaafwonden en een bloeduitstorting opgelopen en volgens de advocaat-generaal had de 36-jarige moeten en kunnen weten dat het gooien in de water bak dergelijke verwondingen kon veroorzaken. Volgens De Groot was dat juist niet het geval, alie anderen die die dag in de bak be landden, hadden hieraan niets overgehouden. Het hof doet 2 april uitspraak. Een achttienjarige Soester is in Baarn aangehouden op verdenking van inbraak in een pand aan de Brinkstraat. De politie traceerde hem, mede op basis van een signa lement van een getuige. Die had gezien hoe de jongeman en een handlanger op de eerste verdieping een raam hadden opengebroken en naar binnen waren gegaan. Hij had ze even later ook naar buiten zien komen. Naar de tweede inbre ker werd een onderzoek ingesteld. Uit het pand wordt niets vermist. Elf automobilisten zijn woensdag bekeurd, omdat ze geen veilig heidsgordel droegen. Ze werden betrapt tijdens een controle op de Beukenlaan. De hoogte van de boete bedraagt 45,00. Het lijkt u zeer interessant wereldwijd te investeren, maar u wilt zeker zijn dat u voor de juiste regio en sector kiest. En u wilt zeker zijn dat uw inleg geen waarde ver liest. Met het Rabo Wereld Garantiecertificaat kunt u volledig profiteren van de stijging van een wereldwijd en sectorgespreid mandje van drie toonaangevende indices en bovendien weet u zeker dat u aan het einde van de looptijd minimaal uw volledige inleg terugkrijgt. U kunt kosteloos inschrijven op dit aantrekkelijke beleg gingsproduct van 15 maart tot 2 april 2004, 15.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw beleggingsadviseur bij de Rabobank. Iedere lokale Rabobank en onderdelen van de Rabobank Gioep die als effecteninstelling zijn aan te merken, zijn geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten te Amsterdam Uw beslissing om te beleggen in het Rabo Wereld Garantiecertificaat dient u uitsluitend te baseren op het volledige raamprospectus, de daarvan deeluitmakende beschrijving van risicofactoren en vooi waarden en de prijsbijlage, die vanaf 15 maart 2004 kosteloos verkrijgbaar zijn bij uw Rabobank, Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 7