'Leve het scharrel varken? Meander en Thuiszorg willen uxaflex_« samenwerken aan Dalplein KBO Soest heeft weer zilver Man hield er naast uitkering appartementengebouw op na Lammetjes kijken bij familie Kuijer aan A.P. Hilhorstweg Weer wijkschouw in de Eng Lezing over homeopathie bij darmaandoeningen Fietsersbond wil veilige fietsroute langs Plantage Theaterproductiehuis zoekt huiskamers in Soest e.o. Eemland heeft 7000 extra woningen met zorg nodig WOENSDAG 24 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA i CDA wil inzicht in naleving van rookverbod Politie trekt pistool bij aanhouding 5 mei ook vlag bij monument Op woensdag 21 april, per fiets .DjViNKEL. ÉW <IOeD£ ZAM. - De kleuren van de wereld Paasstukjes Klaverjassen om Soester kampioenschap Reacties gevraagd In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Ledenvergadering PvdA in de Schoof A/OENSDAG 24 MAAF [nspiration Deale Voor groepen patiënte^ zoals bijvoorbeeld diabetici m Qn ucaK Meisje breekt been bij val AANBIE www.raboban ESU Afgelopen donderdagavond vond onder leiding van Koos Postema de forumdiscussie 'Leve het scharrelvarken?!' plaats in de Emmakerk. De fo rumleden waren H. Veldhui zen, voorzitter GLTO Utrecht, J. Porte, directeur Rabobank Soest- Baarn, A. Hilhorst, vee houder te Soest en J. Huijgen, biologisch veehouder van de Eemlandhoeve in Bunschoten. De leden van het forum hadden verschillende meningen ten op zichte van hun 'rentmeesterschap' en het koopgedrag van de consu ment. Veldhuizen, van de organi satie GLTO Utrecht, behartigt de belangen van alle aangesloten boe ren, zowel de biologische als de intensief werkenden. Porte, direc teur van Rabobank Soest- Baarn gaf aan dat de Rabobank het me rendeel van de boeren in Soest en omstreken tot hun cliëntèle mag rekenen. De boeren zien de bank als een instantie die het product 'geld' levert, in een leverancier-af nemerrelatie. De Rabobank heeft een drieledig standpunt met be trekking tot de landbouw. In de eerste plaats moeten de bedrijven voortgezet worden, zodat er brood op de plank komt. Vervolgens is er een gesloten systeem nodig waar bij mensen niet direct in contact staan met de varkens. Dit in ver band met de voedselveiligheid. In Nederland is het bezoeken door buitenlanders in de stallen verbo den, om risico's te minimaliseren. Ten derde: de Rabobank zal zijn producten steeds beter afstemmen op biologische boeren. Het CDA wil van het college we ten hoe in Soest wordt omgegaan met het rookverbod dat sinds 1 ja nuari jl. van kracht is in alle open bare gebouwen. Het verbod geldt ook in panden die worden gebruikt door clubs en instellingen die door de gemeente worden gesubsidi eerd, zoals sportverenigingen en de Brede Bilbliotheek. Het CDA is benieuwd of er wordt gecontro leerd, of er bezwaren tegen rokers zijn ingediend en of het rookver bod tot problemen leidt. De frac tie van de christen-democraten heeft in een brief aan het college om een overzicht hiervan ge vraagd. Hilhorst heeft gekozen voor een intensieve varkenshouderij. De consumenten willen wel biologisch vlees, maar de consumenten kie zen ook voor goedkoop en dat gaat niet samen. Dat komt door de ongelukkige sturing van de over heid. De overheid stimuleerde eerst de biologische boeren, maar toen bleek dat de afname stagneer de, stimuleerde de overheid juist weer de intensieve varkenshoude rij. Huijgen heeft geen spijt van zijn beslissing om biologisch boer te worden. Hij wil de burger dich terbij het boerenbedrijf trekken door koeien te laten adopteren. Duurzame landbouw Veel varkensboeren zijn gestopt als gevolg van ziekten als de varkens pest en MKZ. De productie van de overgebleven boeren is echter wel toegenomen, wat betekent dat de totale productie op hetzelfde ni veau is gebleven. Nederland wil V.l.n.r. de heren Porte, Hilhorst, Veldhuizen en Huijgen tijdens de discussie in de Emmakerk. vaak het beste jongetje van de klas zijn en roomser dan de Paus. Wan neer er ziekten opduiken, wordt het vlees in andere landen vaak nog rustig geëxporteerd. In Neder land is dat onmogelijk. De Neder landse wet- en regelgeving wordt door de forumleden als te zwaar ervaren. Duurzame landbouw is landbouw die nog vele eeuwen op dezelfde wijze kan doorgaan, volgens Porte. Volgens Hilhorst gaat het erom dat de landbouw doorgaat op de wij ze zoals die geaccepteerd wordt door de maatschappij en Huijgen ziet het liefst de boerentrots terug keren. Onder de bezielende leiding van Koos Postema zijn de hersens van de aanwezigen flink gescherpt en was het een geslaagde avond. Op de boerderij van de familie Kuijer aan de A.P. Hilhorst weg worden momenteel dage lijks lammetjes geboren: 50 zwangere ooien moeten deze weken lammeren! Om ouders en vooral kinderen te laten genieten van deze vooijaars- explosie wordt open huis gehou den op de zondagen 28 maart, 4 april, 12 april (2C Paasdag) en 18 april, van 11:00 tot 16:00 uur. Het krioelt van nieuw leven op de boerderij. Sommige ooien hebben zelfs een drie- of vierling. Voor kinderen bestaat de mogelijkheid om leblammeren zelf een flesje melk te geven. Leblammeren kun nen niet bij de moeder drinken en moeten dus gevoed worden met een flesmelk. Verder zijn er schaapjes om te beschilderen en er kunnen kleurplaten gemaakt wor den. De entreeprijs bedraagt 3,50 in clusief thee, koffie of limonade met iets lekkers erbij. De boerderij van de familie Kuijer is te vinden aan de A.P. Hilhorst weg 5 en is telefonisch bereikbaar onder nummer 6014133. www.rabobankonIine.com Omdat een verdachte met een breekijzer op hem afkwam, heeft een politieman vrijdagmorgen vroeg zijn pistool getrokken. De agent voelde zich bedreigd door de 22-jarige Soester die daarna met- een kon worden aangehouden. Op Voortaan op het bureau werd hij opgeborgen in - een cel. De man was, met nog twee ande ren, rond halféén 's nachts betrapt toen ze probeerden een pompsta tion aan de Weegbreestraat via de achterzijde binnen te dringen. De politie, die was getipt, ontdekte het drietal, maar twee personen wisten te ontkomen. Naar hen wordt nog onderzoek gedaan. Bewoners van de Eng die be paalde plekken als onveilig er varen, niet mooi vinden of iets anders in hun wijk veranderd willen zien, kunnen op woens dag 21 april hun wensen ken baar maken. Dat kan natuur lijk altijd, maar op die dag wordt er een wijkschouw ge houden. Met vertegenwoordigers van het wijkbeheerteam (WBT) en de ge meente kunnen ze per fiets een rondje maken door hun wijk en ter plekke aanstippen wat er vólgens hen zou moeten gebeuren. De wijkschouw start om 18:45 uurbij het wijksteunpunt (WeSP) aan het Saenredamplantsoen, flat 1-79, garagebox 101. Wie een klacht heeft en die op 21 april graag wil bespreken, of een idee wil aandragen voor de leef baarheid van de wijk, kan dat op uiterlijk maandag 5 april kenbaar maken bij Jolanda Dijkman van de Stichting Balans. Zij is te bereiken onder nummer 6017615 of per e- mail: diiki@stichtinghalans.nl Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Op dinsdag 6 april houdt de Soester homeopaat Guus Kruis een lezing over de home opathische behandeling van darmaandoeningen, o.a. als ge volg van de ziekte van Crohn, Colitis Ulcerosa en het 'prik- kelbare-darmsyndroom'. Er zijn in Nederland 35.000 men sen die leiden aan een ontsteking van hun dikke en/of dunne darm. Daarnaast heeft 1 op de 5 Neder landers min of meer regelmatig last van prikkelbare darmen. Dat er goede resultaten zijn behaald met de klassieke homeopathische be handeling van deze aandoeningen is nog niet zo bekend. Guus Kruis zal hierover in een lezing meer ver tellen. Zij zal een algemene toe lichting geven op de werking van de homeopathie. Daarna zal zij uitgebreid ingaan op de werking van de verschillende homeopa thische middelen en zal zij een aantal voorbeelden uit de praktijk bespreken. Guus Kruis heeft al een aantal ja ren een praktijk voor Klassieke Homeopathie in Soest. In haar Guus Kruis. praktijk behandelt zij kinderen en volwassenen met uiteenlopende klachten. Zij vindt het belangrijk dat de homeopathie en de werking ervan een grotere bekendheid krij gen en geeft daarom regelmatig lezingen en cursussen. Aanvang: 20:00 uur, in het ge bouw Smitsweg 44a. De kosten zijn 4,00. Opgave bij de prak tijk: Prunuslaan 28, SS 035- 5881222. tmoeringscentrum Wixtili Beckiuaiutnut 475 3762 GN Soc« Telefoon 035-6010607 Op dinsdag 6 april worden in ont moetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat paas stukjes gemaakt. Iedereen van 55 jaar en ouder kan daaraan mee doen tegen betaling van 5,00 (inclusief materiaal). Opgeven voor de creatieve middag (aanvang 14:00 uur) kan tot vrijdag 2 april, 12:00 uur. Op Tweede Paasdag (maandag 12 april) wordt vanaf 11:00 uur in het centrum aan de Wiardi Beckman straat een brunch geserveerd. Op het menu staan soep, salade, diver se broodjes, eieren, cake en bowl. Mee-eten kan voor 4 euro. Opge ven voor de maaltijd kan tot woensdag 7 april, 12:00 uur. Op vrijdag 16 april wordt er gekla verjast om het open Soester kam pioenschap. Dat betekent dat ook mensen van buiten Soest zich kun nen inschrijven, mits ze 16 jaar of ouder zijn, want dat is een van de spelregels. De wijkvereniging Overhees heeft de grote zaal van ontmoetingscen trum De Klarinet afgehuurd voor de titelstrijd. Voor de winnaar staan de wisselbeker en een dvd- speler klaar. Wie bij het kaarten niets wint, kan in de herkansing bij de loterij die dezelfde avond zal worden gehouden. De zaal gaat 16 april open en in schrijven kan dan nog tot 19:45 uur. 'Ongeduldige' Idaveijassers kunnen zich nu ook al telefonisch aanmelden bij Koos Frans, tel. 6033244. Deelname kost 3,50 voor leden en donateurs van de wijkvereniging en 4,50 voor an deren. Op 3 maart heeft de Fietsers bond Soest van gedachten ge wisseld met de wijkbeheer- teams Smitsveen en de Eng over een goede fietsverbinding vanuit de Eng via de Molen straat, Smitsweg en Overhees naar de Wieksloterweg. Direc te aanleiding is het besluit van de gemeenteraad om voor het Breed Educatief Centrum 'de Plantage' een plein te realise ren en de Smitsweg af te sluiten voor doorgaand autoverkeer. De Fietsersbond is van mening dat fietsen een goed alternatief is, met name naar de scholen (aan de ge plande fietsroute liggen 6 basis scholen), naar openbare voorzie ningen (bibliotheek/C-drie; ROC; kinderdagverblijven; Vluchtelin genwerk) en twee winkelcentra. De Fietsersbond vindt dat de knel punten in deze route dan wel op gelost moeten worden. Zij stelt de volgende maatregelen voor om deze fietsroute sneller, veiliger en dus aantrekkelijker te maken: veiüge oversteekmogelijkheid maken vanaf Molenstraat naar overkant Nieuweweg; veilige oversteek voor fietsers door op- en afritjes vanaf Nieuwe weg naar Smitsweg overzichtelij ker te maken en/of aanbrengen van middèngeleiders; idem vanaf Smitsweg naar over kant Nieuweweg; doorgaand fietspad Smitsweg langs Veenbesflats naar Konings weg; dus huidige voetpad ook toe- - gankelijk maken voor fietsers Op 5 mei gaat de gemeente voortaan ook vlaggen bij het be vrijdingsmonument aan de Inspec teur Schreuderlaan. Dat gebeurde soms al, maar niet formeel. Buurt bewoners klaagden er bij de ge meente wel eens over, dat er bij het monument niet werd gevlagd op bevrijdingsdag. Er werd dan soms alsnog een vlag gehesen. Nu heeft het gemeentebestuur formeel vastgelegd dat er voortaan op die dag zal worden gevlagd op deze locatie. Bij het gemeentehuis en op de toren van de Oude Kerk was dat al veel langer geregeld. In het jaar 2004 laat Fair Trade de kleuren van de wereld aan ons zien. De producenten van de kunstnijverheidsartikelen hebben vaak een kleurrijke blik op de we reld. Aan hun producten is dat dikwijls te zien. Fair Trade brengt daarom dit jaar de kleurigheid van de producten onder de aandacht van de consument. De kleurigheid zit in veel producten zelf, maar natuurlijk ook in de grote verschei denheid aan culturen waar ze van daan komen. Kleur speelt ook een belangrijke rol bij de ontmoeting tussen men sen: rood voor de liefde, passie en geluk; oranje voor energie; blauw voor zuiverheid; geel voor hoop. Bij feesten, religie en tradities speelt kleur vaak ook een grote rol. Soms is het land bepalend voor een kleur. De bekende heldere kleuren van Guatemala, oranje bij het Boeddhisme, saffraangeel voor India. Naast de Fair Trade-producten heeft de Wereldwinkel in Soest nog vele andere producten van andere leveranciers uit de ontwik kelingslanden. Een bezoek aan de Wereldwinkel zal dat duidelijk, maken. U bent van harte welkom. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, S86028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Voor haar eerste theaterpro ductie 'Stofmijt 93' zoekt het theaterproductiehuis Colline huiskamers om in te kunnen spelen. 'Stofmijt 93' bestaat uit twee voorstellingen die zich in een huis afspelen: 'Krapp's laatste band' van Samuel Beckett en 'Emily' van Emily Dickenson. Theaterproductiehuis Colline is speciaal opgericht om oudere (50+) professionele acteurs nieuwe kansen te bieden en de horizon op hun vak te verbreden. Het publiek bezoekt twee complete voorstellin gen van elk 45 minuten. Samuel Beckett schreef 'Krapp's laatste band' in 1958. Dit klassiek geworden meesterwerkje bevat volgens kenners veel autobiografi sche elementen. Acteur Kees Campfens maakte hiervan, spe ciaal voor theaterproductiehuis Colline, een bijzondere bewerking. In deze eenakter voor een persoon en een bandrecorder zien we aller eerst een 69-jarige schrijver die in zijn gesproken dagboeken op zoek is naar herinneringen. Op spoel 5 uit trommel 3 klinkt dan de zelf verzekerde stem van diezelfde, maar dertig jaar jongere Krapp, bezig met een serieuze poging de boel eens op een rijtje te zetten en met de ambitie nieuwe wegen in te slaan. Beckett speelt deze twee stemmen van dezelfde figuur su bliem tegen elkaar uit. Daarmee schildert hij de oude Krapp als een grotesk toekomstbeeld van de jon gere Krapp en als een uitvergroting en voortzetting van zijn onhebbe lijkheden en latente angsten. 'Emily' is een mooi, intiem stuk over een vrouw die afscheid neemt van haar leven en haar dromen. 'Emily' is bewerkt door regisseuse Martine van As. 'Emily' is oor spronkelijk een monoloog. In de versie van Colline spelen de actri ces Anja Jansen Schuiling en Ros- marie Blaauboer ieder een stem van die ene personage. Zij vertol ken beide een bepaalde gemoeds toestand van Emily. Hierdoor wordt het innerlijke conflict waar Emily mee kampt, pijnlijk duide lijk. In beide stukken ligt de gekozen thematiek vanzelfsprekend dicht bij de acteur en actrices. Immers, om ouder worden draait het bij theaterproductiehuis Colline en bij de voorstelling 'Stofmijt 93'. De voorstellingen gaan over grote dro men over een leven met de kunst. Als men de balans opmaakt, blij ken dromen niet helemaal uitgeko men en zijn zaken anders gelopen. De cast van Stofmijt 93 bestaat uit Rosmarie Blaauboer, Anja Jansen Schuiling en Kees Campfens. Re gie: Martine van As. Productieme dewerker: Cathelijn Thijssen. De productie wordt gemaakt met steun van de gemeente Arnhem, de provincie Gelderland en het Prins Bernhard Cultuurfonds. Theaterproductiehuis Colline is gevestigd in Arnhem, Beau- lieustraat 18, 6814 DV Arnhem, 88 (026) 4438234 en e-mail: info@colline.nl. Men kan zijn of haar huiskamer aanmelden bij Theaterproductiehuis Colline. Vraag naar de voorwaarden. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders mede werking. Redactie De PvdA-Soest/Soesterberg houdt op woensdag 21 april (20:00 uur) haar ledenvergadering in de Schoof, Molenstraat 142. Na het formele deel - waarin o.a. de ver kiezing van een secretaris en een afgevaardigde naar het gewest - volgt een discussie over de onder werpen 'Beter betaalbaar wonen in Soest en Soesterberg, de wijken in, herinrichting vliegveld Soester berg, werk maken van werk en de verkiezingscampagne 2006. (twee hekjes bij Veenbesflats en bruggetje verwijderen); voetpad vanaf Koningsweg langs sportveld verbreden en toeganke lijk maken voor fietsers (zodat de gevaarlijke oversteek Dorpsstreek/ Di Lassostraat vermeden kan wor den door fietsers); aansluiting maken (langs basis scholen de Wegwijzer en de Buut) naar fietspad tot Wieksloterweg; realisering van goede fietsenstal lingen bij scholen, voorzieningen en winkelcentra langs deze route. Mensen die willen reageren op de voorstelde maatregelen worden van harte uitgenodigd te mailen of bellen met leden van de Fietsers bond: Ammy Langenbach (88 6026837, na 19:00 uur), Martien van Vliet (S 6032242), Bert Zuurke (88 6016329). Mailen kan ook: soest@fietsersbond.nl. Campagne Om het daadwerkelijk gebruik van deze en andere fietsroutes door ouders en kinderen te stimuleren zal de Fietsersbond, zo gauw de route gerealiseerd is, een campag ne voeren om vaker dan nu de fiets te nemen voor afstanden tot 7,5 km. Immers, de gemeente Soest loopt 'achter' op dit gebied. Uit een landelijke inventarisatie blijkt dat slechts 27% van de Soesters voor deze afstanden de fiets neemt, terwijl het landelijk gemid delde voor vergelijkbare gemeen ten op 36 ligt! In het fietsbe- leidsplan, dat onlangs door de ge meente is aangenomen, staat dan ook vermeld, dat het fietsgebruik zou moeten toenemen met mini maal 7% voor afstanden tot 7,5 km. Meander Medisch Centrum en Stichting Thuiszorg bestuderen de mogelijkheden tot samen werking in het gebouw van de huidige polikliniek aan het Dalplein, die per 1 september zal worden gesloten. Gedacht kan worden aan een centrum waar diabetespatiënten te rechtkunnen. Een gespecialiseerde verpleegkun dige van Meander en een mede werker van Thuiszorg, die bekend is met diabetes, zouden er dan spreekuur kunnen houden. Dat mag beslist niet worden vergeleken met een polikliniek, want voor be handelingen waarbij de aanwezig heid van de specialist vereist is, zullen de patiënten toch naar het ziekenhuis in Baarn of Amersfoort moeten gaan. Dit concrete voorbeeld is momen teel onderwerp van een onder zoek. Van belang is vooral of de groep diabetici groot genoeg is. 'We willen er graag menskracht voor inzetten. Maar als we er een ochtend twee mensen stationeren en er komen maar twee patiënten, is dat niet efficiënt', zegt Jeroen Hurkens, woordvoerder van Meander. Ook wordt nagedacht of een der gelijke samenwerking kan ontstaan voor andere groepen patiënten, die regelmatig moeten worden gecon troleerd, maar niet per se voor consult bij de specialist hoeven te zijn. Als voorbeeld noemt Hurkens in dat verband mensen die lijden aan astma. Als blijkt dat er bijvoorbeeld een dagdeel per week of per maand kan worden volgeboekt met deze vormen van planbare zorg, dan is het goed denkbaar dat Meander en Thuiszorg gaan samenwerken aan het Dalplein. 'We moeten goed de ontwikkelingen in de ge zondheidszorg in de gaten hou den.' Volgens Meander is de sluiting van de polikliniek omwille van een ef ficiënte werkwijze onvermijdbaar. Daarom wordt nu al geruime tijd met tal van partners overlegd over een nieuwe invulling van het ge bouw in Soest. Aan tafel zitten vertegenwoordigers van de ge meente, huisartsen, verpleeghui zen, cliëntenraden, organisaties als Thuiszorg en verzekeraars. Geen witte rook De afgelopen maanden zijn tal van ideeën geuit, maar witte rook is er nog niet opgestegen uit de denk beeldige schoorsteen van de medi sche voorziening. De raadscom missie sport, onderwijs en wel zijnszaken vindt de uitkomsten tot nu toe mager, zo bleek vorige week bij een presentatie door Meander over de stand van zaken. Hurkens beklemtoont dat de inzet van de besprekingen niet is om zo veel mogelijk medische activiteiten in het gebouw onder te brengen. 'Er is van alles geopperd, zelfs de vestiging van de hospice (een voorziening voor patiënten in hun ïrandsma Verf Wand, de he tende verf- en behangwinkel in laatste levensfase red.), maar bij ;oest 2uid, is onlangs door zoiets denk je toch aan een ge- j| uitgeroepen fot Inspi- bouwmet een geheel andere sfeer. 1 i»r 91104 in deze re- Sommige mensen denken dat de rtt'on Dea er 2tK 4 n deze re polikliniek een huisartsenpos, fjo. Het betekent daOn de spe- wordt of dat er zich fysiotherapeu- :|ale Luxaflex-shop pas inge ten gaan vestigen, maar dat is ze- 'icht in het vernieuwde souter- ker niet de bedoeling. Dan zouden ain van de zaak - de complete we als ziekenhuis niet meer zijn ^uxaflex-collectie verkrijgbaar dan een kamerverhuurder.' s en da( Brandsma beschikt De gesprekken met de lokale zorg- ,ver vereiste kwaliteit, be- aanbieders hebben volgens Hur- rouwbaarheid, serviceniveau kens de Raad van bestuur wel een vakmanschap ruimer inzicht gegeven. Maar tege- vakm P lijkertijd is gebleken dat aan een groot aantal activiteiten geen of Volgens Sven Spiekerman var onvoldoende behoefte is. 'Het is Vezelenburg, die sinds drie jaar de niet een doel op zich om de vloer- iagelijkse leiding over de zaak aar oppervlakte van het gebouw te le Soesterbergsestraat heeft, ïsdc vullen. De zorg die er komt, moet ervolle Luxaflex-onderscheidinj nuttig zijn en toegevoegde waarde in vorm van ee,n „.aa,e 0 0" hebben. En nogmaals: de specia- 'e) een belangrijk ïjkpunt in d< list blijft in het ziekenhuis.' .ntwikkeling naar een complet. Ook na de sluiting van de polikli- zoningdecoratiewinkel. Tot voo niek kunnen Soesters nog wel aan ;ort draaide het bij ons vooral on het Dalplein terecht voor een er^en behang. Als je_ verf riej bloedprik. Hetzelfde geldt voor n Soest, riep je "Brandsma" daar we richten ons steeds mee gezonde zwangere vrouwen die AAn Ien echo willen laten maken en >ok ?P raam"' e" patiënten die door hun huisarts :oratie'. Plu?„ all ,eiA J worden doorverwezen naar radio logie voor een röntgenfoto. Verder staat vast staat dat er hoe dan ook veel ruimte in het gebouw vrij zal blijven. Meander is daarom We hebben alles in huis, van A tc r; ipiekerman wil Brandsma graa ;xtra profileren met de Luxafle ihop-in-a-shop, die in het soutei (r- ain een volledige wand beslaa moet dan denken aan planbare zorg die je efficiënt kunt invullen, aloezieën, maar ook de vertica lamellen, vouw- en rolgordijne raties na elkaar doet.' Tijdens de Algemene Leden Vergadering van de KBO op 19 maart werd aan mevrouw Riet Groen-van Hofwegen de zilve ren KBO-speld uitgereikt. Deze onderscheiding krijgen personen opgespeld die grote verdiensten hebben voor de KBO in het algemeen en de af deling in het bijzonder. Mevrouw Groen heeft aan de wieg gestaan van de afd. KBO Soest/ Soesterberg. Zij heeft ruim 25 jaar leidinggegeven aan de KBO-soos, (voorheen Sint Jozefsoos). In 1960 werd gestart met soosbij eenkom sten voor de ouderen, aanvankelijk als initiatief vanuit de Soester pa rochies. Dat bleek een groot suc ces te zijn en al snel was er team van dertig gastvrouwen die om beurten zorgden voor een natje en een droogje op deze middagen. De bedoeling van deze soosmiddagen was ontspanning te bieden en het leggen en onderhouden van sociale contacten. De locaties van de bij eenkomsten wisselden regelmatig, van de Ludgerusschool via het St. Jozefgebouw en het EHBO-ge- bouw naar de Vijverhof (nu de Klarinet). In 1991 schaarde de St. Jozefsoos zich onder de vleugels van de KBO. Door de betere accommo datie werden ook de activiteiten uitgebreid, o.a. deed het bridgen zijn intrede. Naast de soosactivitei- ten verzorgde Riet Groen, met an deren, de vier jaarlijkse vieringen van de KBO in de Mariakerk (de opening van het seizoen, kerst- en paasvieringen en de Mariaviering in de meimaand). H™0^d±le™ifheraia0Pe- Iwuten en kun.tstof jaloezieë paneelgordijnen, horren, plisségc dijnen en speciale dakraamprodu ten. Ook de fraaie, 'voile-achtig Silhouette en Luminette-luxafl zijn er te zien. Kwaliteit en service nemen 1 Brandsma een voorname plaats i maar ook aan de betaalbaarhe van de producten wordt niet ac teloos voorbijgegaan. 'Sommi klanten denken wel eens dat grootschalige bouwmarkten f Een tienjarig meisje uit Soest he woensdag haar been gebrokt toen ze ten val kwam. Ze fietst, middags met een vriendin door Boerenstreek. De twee botsten r hun tweewieler tegen elkaar. I slachtoffer werd in eerste instar naar de huisarts gebracht, maar verwees haar door naar het ziek huis. In locatie De Lichtenberg1 Meander Medisch Centrum w een breuk geconstateerd. Na haar ben in het gips was ge: mocht ze weer naar huis. Op 19 december 2003 beeft me vrouw Groen haar activiteiten voor de KBO-Soos en de kerkelijke vie ringen op gedenkwaardige wijze afgesloten, zoals zij zelf in het Soester Venster schreef. Dat ge beurde na afloop van de kerstvie ring, waar zij werd toegesproken door Co Kagenaar, de voorzitter van de KBO, en door mevrouw Lieze Kuiper, haar rechterhand bij de soos. Riet Groen is als leidster van de soos opgevolgd door me vrouw Bep Koelink-van Velsen. Mevrouw Bolta van de KBO- Utrecht speldde Riet Groen (l.) de onderscheiding op. Het is om al haar verdiensten voor de KBO dat zij uit handen van de provinciale voorzitter van de KBO Utrecht, mevrouw W. Bolta, deze zilveren speld kreeg uitgereikt. Daarna werd zij door het KBO- bestuur gefeliciteerd en nam zij een bos bloemen in ontvangst. Na de vergadering werd de middag afgesloten, zoals gebruikelijk, met een grote bingo. Schoonheidsbehar - Huidanalyse - Behandeling - Thalgo presentje 3 maanden fitness: Onder begeleiding Vithalgo Angela van Middelwijkstraat 29 03 Wegens bijstandsfraude is te gen een 57-jarige man uit Soest gisteren bij de rechtbank in Utrecht 240 uur dienstverle ning en vier maanden voor waardelijke gevangenisstraf geëist. Officier van justitie R. Eigeman achtte bewezen dat de verdachte de Gemeentelijke Sociale Dienst in Soest in ieder geval voor 85.000 euro heeft opgelicht. De dienst werd getipt dat de ver dachte, die al sinds 1987 een uit kering kreeg, onroerend goed zou bezitten in Turkije. Via de Neder landse ambassade werd er navraag gedaan bij het kadaster in de plaats Arakli in Oost-T\irkije. De politie ontdekte dat er sinds 1990 een ap partementencomplex van vier ver diepingen met winkels en wonin gen op naam van de verdachte stond. De winkeliers huurden van de Soester vertelden ze. Verder wilden ze niets verklaren. Ook de plaatselijke makelaar wilde niets verklaren over de waarde van het appartementencomplex. De verdachte gaf tijdens een ver hoor door de sociale recherche toe dat hij twee verdiepingen bezat en winkels verhuurde. Dinsdag op de rechtszitting vertelde dat hij slechts één klein appartementje in het ge bouw bezat. Hij bleek jarenlang op onderzoeksformulieren van de so ciale dienst consequent te hebben verklaard dat hij geen onroerend- goed bezat. Dat was per ongeluk gebeurd, vertelde hij op de zitting. Hij was analfabeet, sprak geen Nederlands en de persoon die het voor hem invulde wist van niets. Waarom er dan niet per ongeluk ja was ingevuld, wilde de rechter we ten. De verdachte wiens uitkering in middels is stopgezet, vertelde ook dat hij het appartement in 2002 voor vijfduizend euro heeft ver kocht. Van het geld had hij schul den betaald. Hij vertelde dat hij vierendertig jaar lang een keurige burger is geweest in Nederland, die dacht dat hij zo'n klein appar tementje wel naast een uitkering mocht hebben. Officier Eigeman benadrukte dat een bijstandsuitkering alleen be doeld is voor mensen op het laag ste bestaansminimum. De verdach te kon zich er in de ogen van de officier niet achter verschuilen dat hij niet kon lezen en schrijven. De officier wees erop dat de gemeen te Soest de afgelopen jaren 192.000 euro heeft uitgekeerd aan de verdachte. Daarvan wordt 85.000 euro teruggevorderd door de gemeente. Volgende maand bepaalt de bestuursrechter hoeveel de verdachte moet terugbetalen. Op 6 april doet de strafrechter uit spraak. re mensen van wie de gemiddelde leeftijd ook nog eens zal stijgen. Omdat deze senioren het liefst thuis blijven wonen, zullen wonin gen moeten worden aangepast. Ook de zorg aan huis is iets dat geregeld dient te worden. Hetzelf de geldt overigens voor jongere mensen met een beperking. Het gaat daarbij niet alleen om (medische) zorg, maar ook is het van belang dat er voldoende voor zieningen zijn voor het brengen van warme maaltijden aan huis. Daarnaast zal de behoefte toene men aan vrijwilligers die af en toe eens bij de ouderen op bezoek gaan om te kijken hoe het met hen gaat. Onderzoek heeft uitgewezen dat er in 2010 zevenduizend extra wonin gen met zorg moeten zijn. Per ge meente moet dit nog verder wor den gespecificeerd. De stuurgroep hoopt dat volgend jaar op een rij tje te hebben. Over zes jaar moeten er in Eemland zevenduizend extra woningen zijn gerealiseerd, waar zorg kan worden geboden aan ouderen; in 2020 nog eens zevenduizend. Daarom hebben de gemeenten uit het gewest, zorg- welzijnsinstellin- gen, woningcorporaties, cliënten en de provincie de handen ineen geslagen. Er is een stuurgroep sa mengesteld die gaat bekijken hoe de zorg voor ouderen in de toe komst kan worden gewaarborgd. Vertegenwoordigers van de be trokken instanties ondertekenden daarvoor vorige week de bestuur lijke overeenkomst woonzorgzone. 'Het startschot is gegeven, nu moe ten we aan de slag', aldus gedepu teerde Kamp. De vergrijzing zal de komende ja ren alleen maar toenemen en zelfs verdubbelen, laten de prognoses zien. Er komen steeds meer oude- TOTAAL 1 JAi Bestaande uit 6 maanden I garantie op motor, versnel Volvo S60 2.4 auL Cosmos blue mei., ecc.cc, 16 Volvo S60 2.4T AllT. maya yellow mei. Ecc, cc, Volvo S401.8 Desert wind met., ecc, cc, I6"-Irro Volvo S401.9D Blauw met., airco,cc, 15"lmv Volvo S40I.9D groen-met, airco, half leder, ele Volvo 940 23 CL grijs-met, stuurbekr, lm.velg Opel Verin CL groen-met, radio cd, stuurbekr, Peugeot 4061.8 groen met. ecc. Imv, misllampe Peugeot 406 1.8 SR LPG Blauw met. airco WV Golf 2.0 GTI blauw met. Licht metalen vel Volvo V70 2.4 zwart-met, ecc, cc, Im.velgen, tl Volvo V70 2.4 rood-met, airco, 15" lm.\elgen Volvo V70 2.4T Automaat, grijs met, ecc, lede Volvo V70 Cross country 2.5T aut. Silver met. Volvo V401.8 grijs-met., ecc, cc, a.spoiler Volvo 850 2.5 rood met. ecc, stof/leder Volvo V40 2.0 gnjs mei ecc, cc. 16 ilmv Volvo V40 2.0 zwait-mét, roofrails, 16" lm.\c Volvo V40 T4 Rood mei, Spotts Line, Airco, I Volvo V40 102 PK diesel Grijs met. airco. CC ecc: automatische klimaatregeling cc: cru' KONINGSWEG 18B, www.ser

Soester Courant | 2004 | | pagina 8