Digitaal Eiland in Brede Bieb (2) Theatercursus Pitch Junior ook in Soest! 'Vanuit Kleur' in Artishock Expo Annet de Langen in de Korte Duinen Q Q ït geeft tel ivlee zingt nsort CULTUUR WELZIJN T SCHRAVEMADE B.V. 2e Cultureel Café staat in het teken van 'promotie' www.rabobankonline.com Byzantijns Kleinkoor oogst succes in Groeneveld De zomertijd in met The Hammerfield Stompers aru6KOCK CultuurPuntSoest onthult logo en team! PAGINA 10 imakerk WOENSDAG 31 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA 11 Sfieuwe mogelijkheden in de bibliotheek I Brede Bibliotheek Soest Piet Pier Heieen van Soest en Joop van Haaften Vanavond in 'Soester Duinen' Nieuw Nederland soestekScourant, Jazz Perron 5B en expositie mgerenplatform Soest. organisaties, verenigingen s zich presenteren aan de bevolking. festival Soest, 8 mei van 11 ur. Je gelooft je oren niet! niet wat je ziet! Cultuur Mstival Soest aak. Het kwartet maakte es over de hele wereld. De 'ork Times roemde het en- als één van de beste kwar- :er wereld. 4 besloot Istvan Parkanyi gen weg te gaan. In 1998 n drie van de vier oor- elijke leden weer samen en sn met een nieuwe cellist, ïl Miiller, het Parkanyi :t. Alle leden van het kwar- verbonden aan grote Ne- Ise Orkesten en zijn tevens aan de diverse conservato- •lederland. t programma van het con- :aan werken van Haydn 33 nr. 5), Kurtag ('Micro- en Schubert ('Der Tod s Madchen'). ig: 20:15 uur, zaal open ïur. Entree: 17,00. Reser- :n: ®0346-332518. k Omvlee. s solist Karei Brester, con- :ester van het Colenso Con- let programma vermeldt ver at Concerto grosso Op.3, an de Italiaanse componist :sco Barsanti en de 'Air' uit de orkestsuite van Bach. Omvlee trad reeds eerder op et Colenso Consort tijdens incert voor de Muziekkring ind. Hij studeerde vorig jaar i het Conservatorium van :rdam en is momenteel lid at Groot Omroepkoor. Het verheugt zich op de her- de samenwerking met hem, s op de samenwerking met aster sopraan Berna Kouse en haar vocale ensemble, latie: Janke Holman, £8 '0, e-mail: arie.janke@hetnet.nl. De bibliotheek van Soest is een centrum voor kennis en cul tuur. In Soest wordt het binnen kort nog gemakkelijker om via de computer informatie te vin den en te delen. Het digitale ei land doet zijn intrede. In de vij verzaal is een speciaal gedeelte ingericht waar men computers met alle interactieve diensten bij elkaar vindt. Men kan daar informatie zoeken in archieven van de bibliotheek, wer ken aan een document en internet ten. De informatiemedewerkers helpen desgewenst bij het vinden van de juiste informatie. De bibli otheek gaat ook cursussen verzor gen. Zo krijgt een breed publiek de mogelijkheid om gebruik te maken van de moderne media. Tot de opening van het digitale ei land, op 17 april, stelt de biblio theek wekelijks nieuwe mogelijk heden van het digitale eiland voor, zoals de nieuwe apparatuur, de zoekmogelijkheden in de digitale archieven en de cursussen op het gebied van de nieuwe media. Deze week: de gratis digitale bestanden in de bibliotheek. Digitale bestanden De bibliotheek stelt speciale digi tale informatiebestanden beschik baar voor haar klanten. Met de komst van het digitale eiland wordt het nu veel gemakkelijker om deze in te zien. Voortaan beschikken de :omputers over een speciale toe- ;angspagina waarop u een keuze ;unt maken uit onze gratis dien- iten. U kunt zien waar bepaalde liensten opvraagbaar zijn, sommi ge artikelen kunt u zelfs direct op "iet scherm krijgen. De diensten die u via de bibliotheek kunt berei- :en zijn een echte meerwaarde ten Jopzichte van het aanbod dat via iet gewone internet is te vinden. Boeken van ver Bent u op zoek naar dat ene spe- ]ciale boek, dat niet iedere biblio theek heeft, dan is dat gemakkelijk zelf op te zoeken in Picarta. Hier vindt u de beschikbare boeken die u via het Interbibliothecair leenver keer kunt aanvragen voor 2,25 per boek. Misschien wilt u dat specia le boek over de Beatles en Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band graag lezen. Dan kunt u zelf uitge breid zoeken tussen alle boeken die over de Beatles verschenen zijn. Vervolgens kunt u uw aan vraag doen bij de informatiespe cialisten. Achtergrondinformatie Uittreksels van Nederlandse schrij vers, auteursportretten en recensies vindt u in Literom en de Uittrek- Willaertstraat 49 88 6095829 Woensdag 7 april Poppentheater Cassiopeia: 'Max Knikoor Konijn' In het bos woont Max, een konijn met een knik in zijn oor. Hij wordt er door de andere konijnen mee gepest. Max gaat op zoek naar ie mand die hem van zijn knikoor af kan helpen. Uiteindelijk heeft de oude wijze schilpad de oplossing I voor zijn probleem. Een verhaal over anders zijn, dat leren accep- teren en hoe ermee om te gaan. Leeftijd: 4+. Duur: 55 minuten. I Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. j Woensdag 14 april Theater Kapstok: 'De buik van meneer Hobbema' Meneer Hobbema heeft een hele dikke buik. Elke dag komt er weer een beetje bij. Ik snap er niets van, denkt hij, ik zal toch niet ziek zijn. Hij pakt een dik boek uit de kast. En daar staat bij de B van billen en buiken: 'Je kunt een dikke buik ijgen als je te veel eet'. Hij leest ;nel verder. 'Een dikke buik kan iok betekenen dat er een kindje in je groeit'. En ja hoor, dat moet het zijn: 'Ik ben zwanger'. Leeftijd: 4+. Duur: 50 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Woensdag 21 april Theatergroep Quks: 'Slaap je al?' Het zal je maar gebeuren. Je ouders gaan drie maanden op reis en je wordt samen met je broer ondergebracht bij een verre tante. Ze stopt je op een tochtige zolder kamer, die je alleen mag verlaten om naar school te gaan. Buiten spelen met je vriendjes is verbo den. De zolderdeur zit op slot. Daar zitje dan! Een ontsnappings plan wordt beraamd. Een muzikale theatervoorstelling met als thema: 'Samen sta je sterk!' Leeftijd: 7+. Duur: 55 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: SS 6095829. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 11:00-18:00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Op maandag zijn de theaterkassa, re ceptie en bibliotheek gesloten. selbank. Wie informatie zoekt over Karei Glastra van Loon vindt uitgebreide bibliografische gege vens in de Uittrckselbank en na tuurlijk uittreksels van zijn werken. Ook voor de liefhebbers van een bepaald genre bieden we uitgebrei de informatie in de Fictierom. Zoekt u een historisch verhaal dan krijgt u een uitgebreide lijst met titels en schrijvers te zien in dit genre. Dit maakt het vinden van een boek naar uw smaak nog ge makkelijker. Historisch archief Belangstellenden in de historische ontwikkeling van Nederland vin den veel artikelen in het gratis toe gankelijke Keesing's historisch ar chief. Zoekt u bijvoorbeeld artike len over de watersnoodramp dan vindt u hier een uitgebreide collec tie informatie. De tekst is direct beschikbaar. Consumententesten De tests uit de Consumentengids zijn ook in te zien via de digitale bestanden in de bibliotheek. Hierin staan alle tests van de Consumen tenbond sinds 1998, tot en met de voorlaatste Consumentengids. Handig als u een wasmachine, te levisie, dvd-speler enzovoort wilt aanschaffen. U leest waar u bij de aankoop op moet letten en kijkt in de tabel welk apparaat het beste bij uw wensen en eisen past. In totaal gaat het om ruim 300 tests. Iedere maand wordt het be stand met nieuwe tests uitgebreid. Jeugd Voor de jeugd hebben we veel in formatie over kinderboekenschrij vers en jeugdboeken. Via de Gou den Muis en Leesplein sites is uit gebreide informatie te vinden over bekende kinderboekenschrijvers. Een paar keer per maand is het zelfs mogelijk om te chatten met de kinderboekenschrijver van de maand. Van tevoren is te zien met wie er gechat kan worden, dus er is nog tijd om een boek van deze schrijver te lezen. De jeugd heeft haar eigen over zichten van schrijversportretten, recensies en uittreksels in Literom en de Uittrekselbank voor de jeugd. Hier zijn de levensbeschrij vingen van heel veel bekende jeugdboekenschrijvers te vinden, uittreksels en enorm veel recensies van jeugdboeken, van Amel tot De zwarte vulkaan. Ook voor spreekbeurten en werk stukken kan de jeugd terecht bij de digitale bestanden. In het bestand dat de Documentenbank heet, zijn op onderwerp actuele artikelen en krantenberichten te vinden. Deze bestanden gaan in dc toekomst de documentatiemappen zoals ze nu in dc bibliotheek te vinden zijn vervangen. Op deze manier is het natuurlijk veel gemakkelijker om alle informatie continue te verver sen. Wie bijvoorbeeld meer wil weten over vulkanen hoeft het on derwerp maar aan te klikken om bij specifieke artikelen te komen over dit onderwerp. Bijkomend voordeel is dat digitale bestanden nooit uitgeleend zijn. Ook de krantenbank biedt een schat aan informatie. Hiér zijn enorm veel artikelen te vinden die de afgelo pen jaren in de zes grote kranten verschenen. Het inzien van de digitale bestan den is gratis. Met de intrede van de nieuwe apparatuur is het heel ge makkelijk om pagina's uit te draaien. Deze uitdraaien kunnen voortaan via de centrale betaalau tomaat afgerekend worden. Ge bruiksgemak en service staan voor op. Natuurlijk kan het publiek ook vragen blijven stellen aan de infor matiespecialisten. Cultuur Cultuurpunt Soest biedt informa tie over het cultuuraanbod van Soest. Het Cultuurpunt Soest krijgt een eigen informatiepunt in de bibliotheek. Zo komt de infor matie nog dichter naar het publiek. De dagelijks bijgehouden cultuur agenda op internet van het Cul tuurpunt Soest is gratis te raadple gen in de bibliotheek. In deze agenda staan alle muziek- en thea tervoorstellingen, films, exposities en excursies in Soest. Zo heeft ie der klant toegang tot de informa tie over hetgeen er speelt in Soest... en wat er te zien is. Het digitale eiland wordt op 17 april feestelijk geopend met ver rassende activiteiten. Tegelijkertijd opent ook Cultuurpunt Soest haar informatiecentrum. Voortaan vindt u de bibliotheek, de kunstuitleen, Cultuurpunt Soest, het theater en de kunstcursussen samen in één gebouw. De Brede Bibliotheek Soest is uitgegroeid tot een cen trum voor informatie, cultuur en kunst. Daar hoort een nieuwe naam bij. Op 17 april wordt de nieuwe naam onthuld. Volgende week staan cursussen in de schijnwerpers. Meer informatie over de Brede Bibliotheek Soest leest u op www.obsoest.nl rf~Y*) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Kijk je naar Goeie Tijden en denk je 'dat kan ik ook!'? Kun je rappen, ben je goed in acte ren of wil je het leren? Pitch Ju nior is een theatercursus voor jongeren vanaf 16 jaar met een multiculturele achtergrond. Gastdocenten van de faculteit Theater van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht geven les op het gebied van acteren, bewegen, dans, schrijven en drama. Op woensdag 19 mei start een nieuwe cursus in het Theater van de Bre de Bibliotheek Soest. Wat i$ Pitch Junior? Pitch Junior is acteren, zingen, dansen, schrijven en drama. Pitch is een initiatief van de faculteit Theater van dc Hoge school van de Kunsten Utrecht en een ontzettend leuke mogelijkheid om de vele onderdelen van thea termaken onder de knie te krijgen onder begeleiding van professione le docenten. Monica Lasonder is als dramadö- cente verbonden aan een aantal scholen en opleidingen in en om Utrecht en als regisseur betrokken bij een aantal jongerentheatergroe pen. Monica heeft het Pitch Ju nior-project tot nu toe in Utrecht opgezet. Ook in Soest is Monica betrokken bij de opstart van de cursus. De Pitch Juniorgroep werkt op woensdagavond van 19:00 tot 20:30 uur in het theater van de Brede Bibliotheek aan de Willae rtstraat 49. De lessen zijn op de woensdagen 19 mei, 26 mei, 2 juni, 9 juni en 16 juni. Op maan dag 21 juni wordt de cursus afge sloten met een optreden in Foutje: in de vorige Soester Cou rant stond het blijspel dat toneel vereniging de Rietpluim op 23 en 24 april gaat opvoeren in de Rank aangekondigd als 'Baron Piet'. De juiste titel is echter: 'Baron Pier'. Waarvan akte. 'Vanuit Kleur' is de alleszeg gende titel van de expositie in Artishock van de maand april. Het is werk van kunstenares Heieen van Soest en van haar man Joop van Haaften, die nog niet zo lang schildert. Wat ze gemeen hebben is hun fascina tie voor 'het beleven van kleur'. Het echtpaar is geboeid geraakt door wat kleuren met je kunnen doen door workshops te volgen bij Dick Meeldijk, die met zijn cursis ten dagenlang de essentie van een bepaalde kleur onderzoekt. Hei een: 'Kleuren zenden onafgebro ken dezelfde signalen uit, een kleur is trouw aan zichzelf, maar je rea geert er steeds anders op. Ik be moei me als het ware niet met waar mijn handen heengaan en hoe de kleuren zich mengen. Ik kan ook niet herhalen wat ik ge daan heb. De kleuren zijn me te slim af en vertellen hun eigen ver haal'. Het was Joop die Heieen op het spoor van de kleur beleving zette. Hij volgde in Frankrijk als eerste de workshops van Dick Meeldijk. 'Toen ik terugkwam zag ik alleen maar kleuren. Ik dacht: ik ben ziende blind geweest'. Hoewel hij nooit een schildercursus volgde, heeft hij inmiddels enkele tiental len schilderijen gemaakt. Joop: 'In het begin schilderde ik heel doel gericht en moest alles logisch zijn. Een boom maken, boven aan de blauwe lucht en onderaan het groene gras. Dick verlangt geen enkele techniek. Hij vraagt je al leen maar in te gaan op de energie en het plezier dat een kleur of tint jou geeft. Om de controle los te laten en als een onbevangen kind te spelen, te knoeien en te ontdek ken. Hoe meer me dat lukt, hoe beter ik het resultaat vind'. Joop is gehecht aan wat hij heeft gemaakt. De belevenis die hij met de schilderijen heeft gehad, zit nog in het schilderij. Anders dan Hei een verkoopt hij dus ook niets. Heieen: 'Mijn werk vertegenwoor digt een zuivere vorm van concen tratie. Ik wil mensen graag de er varing meegeven dat hier een aspect van het leven beleefd wordt, dat doorgaans veronachtzaamd wordt. Er is zo veel waar we ons bewustzijn op kunnen laten vallen. Ieder mens heeft nog laatjes vol feilloos weten en voelen, die graag geopend willen worden en die wachten om te mogen deelnemen aan het leven'. Joop van Haaften is coördinator van de werkgroep Exposities van Artishock en correspondent van Soest Nu. Heieen van Soest geeft cursussen én workshops vrije dansexpressie. De feestelijke ope ning van de expositie is op zater dagavond 3 april om 20:00 uur in het verenigingsgebouw, Steenhoff- Vanavond zal in het Amster dams café Klinkhamer van res taurant De Soester Duinen om 20.00 uur het tweede Cultureel Café worden georganiseerd (café open om 19:30 uur). Ie dereen die een warm hart voor de kunst en cultuur in de ge meente Soest heeft is van harte welkom. Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 Utrecht! Iedereen die belangstel ling heeft kan gerust eens komen kijken op de woensdagavond. Omdat Pitch gesubsidieerd wordt, kost de cursus slechts 15 euro voor 5 lessen en een eindpresentatie! Ben je geïnteresseerd, neem dan contact op met Karen Jong van de Brede Bibliotheek in Soest: 88 035 6095829, of kijk op www.pitchjunior.nl. Het Nieuwe Nederland is onder werp van gesprek tijdens de the ma-avond die het Katholiek Vrou wengilde op dinsdag 6 april houdt. Gastspreker is Tuna Prekpalaj die zal ingaan op de cultuur, de tradi ties en de gewoontes van zijn ge boorteland. Hij werkt in de Brede Bibliotheek en schreef drie ro mans. De bijeenkomst wordt ge houden in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat 46 en begint om 20:00 uur. Voor introducés be draagt de entree 2,50. Mensen die vervoer nodig hebben, kunnen contact opnemen met Ria Hil- horst, 88 6010856 of Martha van de Breemer, 88 6022429. Het vrouwengilde heeft de mode show (gepland op 11 mei) en de lezing van fysiotherapeut en hap- tonoom Ineke de Jager (gepland op 7 september) omgewisseld. Op dinsdag 20 april is de eerste fietstocht van de vereniging. Het vertrek is om 9:00 uur vanaf de Petrus en Pauluskcrk aan het Kerkplein. In restaurant de Korte Duinen aan de Birkstraat is een aqua rellenexpositie te zien van An net de Langen uit Soest. De werken blijven er hangen tot medio juli. Annet de Langen groeide op in Hilversum. Op het lyceum daar werd zij door haar tekenleraar ge stimuleerd om met tekenen en schilderen door te gaan. Zij koos echter voor een carrière bij de omroep, waar ze 30 jaar voor zo wel radio als televisie werkte voor respectievelijk AVRO, TROS en NOS. Sedert enkele jaren heeft zij palet en penseel weer ter hand ge nomen. Naast het uitbeelden van bloemen en landschappen heeft Annet een voorliefde voor het schilderen van o.m. de Afrikaanse olifant, die haar gedurende diverse verblijven in Kenia sterk intrigeerde. Overi gens schildert zij ook in opdracht; bijvoorbeeld portretten, bruidsboe ketten, etc. Haar figuratieve werk kenmerkt zich door het gebruik van zowel zachte als felle kleuren, waardoor levendige beelden ont staan. De ca. 20 schilderijen in de Korte Duinen zijn ook te koop. Annet de Langen. Acryl op papier van Heieen van Soest (l.) en idem van Joop van Haaften. straat 46a. Artishocks Jazzforma tie Perron 5B speelt ditmaal in de grote zaal en er is gelegenheid tot dansen. De expositie loopt t/m 30 april en is op dinsdag-, woensdag- en vrij dagochtenden van 10 tot 12 uur te bezichtigen. Op Koninginnedag van 14 tot 18 uur. Voorts op film huisavonden ('s maandags van 21:30 tot 22:30 uur). Iedereen is welkom. De toegang is gratis. Na dere info: 88 6019577. Zondag jl. gaf het Soester By zantijns Kleinkoor onder lei ding van dirigent Frans J. Wertwijn een concert in Kas teel Groeneveld te Baarn. Dat gebeurde in het kader van de jaarlijkse Kamermuziekdag voor Amateurs onder auspici ën van de Stichting Baarnse Muziekkring in zaal 'Ma- muchet'. Met veel succes vertolkte het en semble voor een volle zaal met aandachtig en enthousiast publiek liturgische gezangen uit de Russi sche traditie. Er klonken composi ties van Archangelskyh, Toertsja- ninov, Balakirev, Stetsenko, Bort- niansky en Titowa. Veel succes oogstte de sopraansoliste Janna Wertwijn-Berends met de solopar tij van 'Wo Tsartswii Twojem' (Za ligsprekingen) van de Bulgaarse componist Dobri Christov. Op zondag 4 april zal het Soester Byzantijns Kleinkoor medewer king verlenen aan de Paasdienst in de Emmakerk. Er zal dan tevens een doop plaatsvinden, waar het SBK een passend dooplied uit de Russisch liturgische traditie bij zal zingen. De dienst begint dan om 10:00 uur. Tweede diligente Sinds enige tijd kan het SBK ook beschikken over een tweede diri- gente in de persoon van Elena Sji- manskaja. Zij is 'stand-by'-diri- gente voor wanneer zich daartoe noodzakelijk een situatie mocht voordoen. Elena Sjimanskaja is ge boren en getogen in de Oekraïne. Zij studeerde aan het Conservato rium te Oemanj en gaf daar enige jaren les aan een school, Vervol gens ging zij naar Leningrad, het huidige Sint Petersburg, waar zij haar muziekopleiding voltooide aan de Geestelijke Academie van de Russisch-Orthodoxe kerk. Daar leerde zij ook haar echtgenoot, de Nederlander Sergi (Rob) Merks kennen, die daar toen Orthodoxe theologie studeerde en thans pries ter is in de Russisch-Orthodoxe kerk te Rotterdam. Vader Sergi Merks celebreerde een aantal jaren geleden een Vesperdienst met me dewerking van het Soester Byzan tijns Kleinkoor in de Mariakerk te Soest. Elena Sjimanskaja zal het ensemble voor een programma- deel dirigeren tijdens het eerste lustrumconcert dat in het voorjaar van 2005 gegeven zal worden. Het eerste Cultureel Café was een groot succes met een grote op komst. Met name de formule bleek aan te slaan. Eerst een belangwek kend thema en vervolgens elkaar ontmoeten onder het genot van een gezellig drankje. Een en ander afgewisseld met live muziek. Van avond zijn rond het thema 'promo tie' van de kunst en cultuur Kees Waagmeester, voorzitter van Artis hock en Mariëlle Pais, projectlei der Culturele zondagen in Utrecht, uitgenodigd. Semmy Prinsen en Arthur Rombouts treden op en spelen live-jazz. Semmy Prinsen. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Voor de vijfde keer hebben The Hammerfield Stompers in Soest de zomertijd ingeluid met gezellige traditionele jazz muziek. Gratis! Zondag jl. klonk hun geluid in full swing door het Artishock-gebouw voor een goed gevulde zaal. De band bestaat uit Bas Toscani (cornet, trompet), Siebe Overeem (trombone), Nick van Vulpen (banjo), Jaap Kruijt (slagwerk), Aad Overeem (klarinet, saxen) en Jan Beukelman (tuba). Na het openingsnummer wees Jan Beu kelman erop dat Soest ook Soest- dijk is en dat de band 'met gepast respect' ter gelegenheid van het re cente overlijden van prinses Julia- na zou spelen Tm confessin' that I love you'. Siebe Overeem heeft begin jaren tachtig eens met een band in de paleistuin gespeeld op een feest als dank voor de inspan ningen van de Oranjeverenigingen Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Zaterdag 3 april Perron 5B, onder leiding van Sem my Prinsen (tenorsaxofoon), speelt in wisselende samenstelling, het geen iedere maand weer zorgt voor een muzikale verrassing. De JazzClub-avonden zijn altijd gezel lig en zeer de moeite waard om bij te wonen. Op dezelfde avond vindt tevens de opening van een expositie plaats in de grote zaal. Deze keer is dat een heel bijzon dere opening (zie het artikel elders in deze krant, over de expositie 'Vanuit kleur'). Aanvang: 20:30 uur. Entree: gra tis. Perron 5B. Maandag 5 april 'Intolerable Cruelty' In 'Intolerable Cruelty' strijdt een succesvolle advocaat in echtschei dingszaken met een vrouw die door haar achtereenvolgende hu welijken rijk hoopt te worden. Dc gebroeders Coen hebben op de hun eigen wijze een klassieke echt scheidingskomedie gemaakt. Ge- orge Clooney steekt Gary Grant naar de kroon. Advokaat Mike Massey weet te verhinderen dat Marilyn Rexroth een cent alimentatie krijgt terwijl ze zelfs een video heeft waarop haar man overspel pleegt. Dat kan niet ongewroken blijven en ze be sluit om met Massey te gaan trou wen. De bizarre personages van de Coen Brothers zijn weer volop aanwezig met de kenmerkende flit sende dialogen, maar 'Intolerable Cruelty' is toch minder verrassend dan hun eerdere films (Fargo, The Big Lebowski). Hoewel, als je niet zou weten dat het een film van de Coen Brothers is, zou je er ver moedelijk zonder meer volop van genieten. 'Intolerable Cruelty' is gebaseerd op een al langer be staand script dat zij bewerkt heb ben, en uiteindelijk toen er niets mee gebeurde dan maar zelf ver filmd hebben. Misschien hadden ze even niets te doen, of was er een andere reden. En al mag 'In tolerable Cruelty' dan wat minder verrassend zijn dan de eerdere films van de Coen Brothers, er blijft nog genoeg over, dat vele malen interessanter is dan de ro mantische komedies die gewoon lijk te zien zijn. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, £8 6029367. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. Scène uit 'Intolerable Cruelty'. in Nederland. Het begon wat te regenen en de koningin kwam er aan met een papaplu met daarop de woorden 'Ha fijn regen!'. In het eerste blok trad zangeres Iris Geitel op. Ze ging van start met 'Please don't talk about me when I'm gone' en zong in het derde blok 'Fly me to the moon' en het populaire 'Route 66', het lied van Bobby Troup, bekend geworden door Nat King Cole, over de lan ge weg van Chicago naar Los An- geles ('Get your kicks on route 66'). Uit de zaal kwamen twee gasten naar voren: Peter Visser (trompet) en Cees Ruigh (banjo). Er werd even overlegd cn hup de muziek spoot weer tegen het plafond. Met even groot gemak trokken Visser en Toscani gaande een nummer het mondstuk uit hun trompet en ruilden hun instrument. Ze waren er weer, The Hammerfield Stom pers. Jan Postema Bij het CultuurPuntSoest kan men terecht voor alle informa tie en advies over het culturele leven in en rond Soest en Soesterberg. Wat nu nog de re ceptie van de Brede Biblio theek is, wordt vanaf 17 april tevens de balie van het Cultuur- Punt. Om een aantrekkelijke plek te worden om rustig te snuffelen aan dit culturele leven, ondergaan de huidige receptie en centrale hal van de Brede Bibliotheek een ware metamorfose. De ontwerpers en makers stellen wij graag aan u voor. Ook willen wij u voorstellen aan de mensen die het Cultuur PuntSoest gaan bemannen en het culturele leven van Soest, Soester berg en omgeving zichtbaar maken voor iedereen. Bij zo'n start hoort ook een nieuw logo. Zaterdag 17 april wordt het nieuwe logo van het CultuurPunt onthuld. Dinsdag tot en met vrijdag (11:00- 17:30 uur) en zaterdags (11:00- 15:00 uur) kunt u het CultuurPunt binnenlopen. Daar kunt u Coco Michels, Anita Vreugdenhil of Trina Prekpalaj aantreffen. Coco Michels is cultuurconsulent van Soest. Na eerst als cultuurconsu lent werkzaam te zijn geweest voor zowel Baarn als Soest is ze sinds februari alleen voor Soest werk zaam. Haar belangrijkste taak is het culturele leven van Soest, Soesterberg toegankelijk en zicht baar maken voor iedereen. Een eerste concrete uiting hiervan is de uitgave van de Culturele Agenda. Elke maand staan hier de culturele activiteiten op en is ze op vele plaatsen in Soest gratis door belangstellenden mee te nemen. Deze informatie is ook te vinden op de eigen website: www.cultuurpuntsoest.nl. Een an dere activiteit is het Culturele Café dat, in samenwerking met het cul tuurplatform, deze maand voor de tweede keer georganiseerd wordt. Eerst een aansprekend thema, gastsprekers, live muziek cn ver volgens elkaar ontmoeten. En dan nu een eigen balie binnen de Bre de Bibliotheek waar iedereen zo maar langs kan komen en met alle vragen over cultqur in Soest en dc regio terecht kan. Een ander die u in de balie kunt aantreffen is Anita Vreugdenhil. Sinds februari werkt zij mee aan het realiseren van het CultuurPunt. Vanuit haar achtergrond als kun stenares vindt zij het zeer belang rijk dat mensen actief of passief betrokken zijn bij het culturele le ven in de eigen woonplaats. Het CultuurPunt is een prima laag drempelige plek voor mensen om alvast te komen ruiken aan het cul turele leven. Het laatste gezicht dat u wellicht al kent is Trina Prekpalaj. Hij bemant nu al ruim 24 jaar de receptie van de Brede Bibliotheek en zal dat op deze plek blijven doen. Tuna is fi losoof en schrijver en meent dat het CultuurPunt bezoekers kan sti muleren zelf ideeën te ontwikkelen voor het Soester culturele leven. Ontwerpers De CultuurPunt balie is een ont werp van Arnoud Spork uit Maarssen. Arnoud maakt deel uit van het creatief samenwerkingsver band 'Helder' samen met Joshua Lindeman en Mark Oosterhof uit Soest. Lindeman ontwerpt siera den, veelal uitgevoerd in roest- vrijstaal in combinatie met andere materialen. Mark Oosterhof maakt meubelen van duurzame materia len, waaronder roestvrijstaal, be ton, cem-art en natuursteen. Voor de balie van het CultuurPunt kiest Spork voor hout. Hout biedt vol gens hem de mogelijkheid om ei gentijds en klassiek in organische vormen te combineren. Door ge bruik van kleur wordt de combina tie duidelijk zichtbaar. Oosterhof ontwerpt de nieuwe tafel voor de centrale hal van dc bibliotheek. Deze tafel maakt onderdeel uit van de totale re-styling van de hal die door Eva Zegers wordt ontwor pen. De hal zal van een onsamen hangende en kille ruimte getrans formeerd worden naar een origi neel, intiem en warm geheel met bijzondere details. Eigen logo Een eigen gezicht wordt niet alleen bepaald door een eigen balie maar ook door een eigen logo. Het logo dat nu al gebruikt wordt, heeft ook een metamorfose ondergaan. Za terdag 17 april zal het nieuwe Cul tuurPunt logo onthuld worden. Een tipje van de sluier kunnen we al oplichten: het sluit goed aan bij het kleurrijke culturele leven van Soest! Meer informatie over het Cul tuurPuntSoest leest www.cultuurpuntsoest.nl. op wwAV.rabobankonIine.com

Soester Courant | 2004 | | pagina 11