Licht herstel van voorzichtig Soest BDC raakt ruime voorsprong kwijt iline.nl Titel gloort voor basketbalsters Zorgen VVZ'49 nu nog groter Shot snel terug in hoofdklasse Verrassende zege van Hees SEC wacht nog spannend slot in strijd tegen degradatie Heren SoVoCo morsen niet pagina 14 WOENSDAG 31 MAART 2004 PERFEKT TINTELFRUIT LIGHT Pover Roda 46 kan op Bosstraat-Oost geen potten breken ^VOETBAL - zondag I SOESTER COURANT PAGINA 15 Groene Ster kantelt duel na rust met fysieke kracht HANDBAL Ondanks kansen Red Stars weer alleen aan de leiding krijgt SEC niet DOB op knieën Concurrenten pakken belangrijke punten Tafeltennissers kampioen in voorlaatste wedstrijd Routiniers bieden de helpende hand BASKETBAL TAFELTENNIS VOETBAL- zondag GOLF soesterScoürant Recordpoging golfvereniging VOLLEYBAL Ook concurrent wint met 4-0 loef Belettering Soest 03S-58 80 42S WÉ www.stalenh0ef.ne5 :.net ui ?oo diverse soorten d&uufnI literPak 136 uilHV1 KLAKTEN "NO It BIJ BQHH Jfl VJ WL-. .w. w mttnill g-UUH 'Liever met slecht voetbal de nul houden', mijmerde trainer Hans de Wit voor de aanvang van de thuiswedstrijd tegen Roda'46 voor zich uit. En hij kreeg het gelijk aan zijn zijde. Soest speelde niet goed, maar won wel met 2-1 en blijft daar door meedoen om het kam pioenschap. Dc eerste helft was niet om aan te zien, maar de ruststand kreeg de beoogde nulstand. En dat bracht in de rust de koppies omhoog vol gens de oefenmeester. 'Na de ze perds tegen NVC en Almere kon den de jongens dit goed gebruiken. De neuzen moeten weer dezelfde kant opstaan.' De thuisclub begon zonder de geb lesseerde Michel Broodkoorn en de geschorste Jaap ten Haaf, en met Mark van der Lee verrassend op de bank. Het mooie weer had ruim 350 toeschouwers doen be sluiten om naar de Bosstraat te komen om te zien of de ploeg van De Wit zich zou herstellen van de magere resultaten van de afgelo pen weken. De eerste vijfenveertig minuten kwamen zij bedrogen uit, de thuisclub speelde afwachtend met alleen Gerdo Kuenen in de spits. Zenuwachtig Beide teams konden geen vuist maken. In de 36e minuut viel Ton Edelbroek geblesseerd uit en hij werd vervangen door Mark van der Lee. Na een zenuwachtig be gin ontpopte de na lange tijd weer eens in de hoofdmacht spelende Robbie Werkhoven zich als be trouwbare rechtsachter. Op een paar hele kleine kansen na was er voor rust weinig te beleven. De tweede helft was van een ander kaliber en Soest begon stormach tig. Ali Kocygit trof d.e lat na een goede assist van Kuenen. De kan- XaujisdMB'trs-tt» Osmosjgwlfi sen dienden zich aan. Kuenen be diende Koen Sueters, maar diens zwakke schot trof geen doel. In de 59° minuut was het toch verdiend raak. Richard Pietersen bood Sue ters een niet te missen kans en de bevrijdende treffer was een feit: 1- 0. Alles liep even op rolletjes voor de Soesters, want nog geen twee minuten later schoof Kocygit de 2- 0, na een pass van Jordie Brouwer, achter de Leusder doelman: 2-0. De wedstrijd leek een gelopen koers, maar als zo vaak al dit sei zoen werd het toch weer span nend. Werkhoven speelde de bal terug op doelman Reijer Ran en die pakte het lederen speeltuig doodleuk op. De terechte vrije trap, gegeven door de uitmuntend leidende arbiter De Gooyer, werd door Rick Andeweg feilloos door de slecht opgestelde muur inge schoten: 2-1. Daarna lukte het de gasten niet meer om gevaarlijk te worden. In de 92c minuut kregen Kuenen en doelman Atam Koroglu beiden, een gele kaart, omdat zij een rob bertje aan het uitvechten waren wie nou eigenaar van de bal was. Scheidsrechter De Gooyer vond het hierna wel genoeg en tot ge noegen van de blauwe leeuwen klonk het eindsignaal. Agressiever Hans de Wit had zijn zin. 'Ik geef toe: de eerste helft was matig, maar het tweede deel was veel be ter, er werd agressiever gespeeld en er kwamen kansen voor ons en we Van achter gadegeslagen door Gerdo Kuenen probeert Ali Kocy git te scoren in het duel met Roda'46. Foto: Foto Bell gaven ook geen kansen weg. Een groot compliment wil ik maken voor Gerdo Kuenen, die heeft vooral de eerste helft in zijn een tje de Roda defensie bezig gehou den.' Kuenen zelfwas blij met het resul taat. 'Zo'n wedstrijd vreet energie. Ik heb een hoop moeten verzetten en slopen, maar dat doe ik graag in het belang van het team', lachte de lange zichtbaar vermoeide spits breeduit. In de eerste van zes wedstrijden van de nacompetitie heeft Smeeing/BDC in het stof gebe ten. De handbalploeg kon een voor rust genomen voorsprong van 12-16 niet consolideren en verloor met 29-27. Groene Ster paste in het tweede deel meer fysieke kracht toe en kantelde daarmee het verloop van het duel in Zevenbergen. De Soesters misten enkele spelers en coach Paul van den Deijssel, maar namen toch het voortouw. Guus Tourné opende met twee, treffers, Robert Wijnen knalde er' alleen voor de pauze al acht in. De voorsprong varieerde van drie tot vijf doelpunten, omdat Smeeing/ BDC vanaf de opbouw met scherp schoot, de systemen goed draaide en ook verdedigend zijn zaakjes goed voor elkaar had. De top schutter van Groene Ster kon nau welijks in stelling worden gebracht. Hij bleef na de rust aan de kant en Groene Ster zette in de opbouwli- nie het een en ander om. Smeeing/BDC had daar niet een pasklaar antwoord op en gaf te veel ruimte weg. Maar de omwen teling kwam vooral doordat Groe ne Ster in de eigen defensie over al bovenop zat en het contact niet schuwde. Zodra een systeem werd ingezet door de Soesters, lag een van hen al op de grond. Ook daar wisten ze geen raad mee en na ze ven minuten werd ook nog eens Jos Lans weggestuurd. Hij was ge torpedeerd door twee tegenstan ders, lag op de grond, zag een der de op zich afkomen en maakte een trapbeweging: rood. Op dat moment had Groene Ster de achterstand al ongedaan ge maakt, maar het vertrek van nog een basisspeler brak Smeeing/ BDC op. Voor het eerst kwam Groene Ster op voorsprong en via 23-21 werd het zelfs 28-22. In de laatste zeven minuten hielden de Soesters een fraaie inhaalrace, maar het was spijtig voor ze dat ze een strafworp misten (de derde in deze wedstrijd) en een break-out vergaten te scoren. Via 28-26 werd het 29-27. Thuisvoordeel De andere wedstrijd tussen DES'72 en Swift werd gewonnen door de laatste, dat de plaats mocht innemen van het Land- graafse BDC dat zich op het laat ste moment had teruggetrokken. Swift trok het thuisduel met 28-26 naar zich toe. Tot dusver wordt dus de stelling onderschreven dat het thuisvoordeel van grote invloed zal zijn, net als dat het geval was in de reguliere competitie. Kortom, er is nog van alles mogelijk in de extra serie wedstrijden, waarin een twee kamp met de nummer elf uit de eredivisie te verdienen is. Smeeing/BDC moet zondag de geschorste Lans missen, maar is verder weer op volle oorlogssterk te, inclusief coach Van den Deijs sel voor wie de assistenten Cleem Diemers en Paul van den Deijssel de honneurs waarnamen. De ploeg speelt om 15:30 uur in Sporthal Beukendal tegen Swift, waarvan in de competitie tweemaal werd ge wonnen. Scores Smeeing/BDC: Robert Wijnen 12, Koen Smeeing 7, Guus Tourné 3, Bas Tolboom 2, Jos Lans, Jordi Kemme, Richard van den Hoef allen 1. SEC kon in de thuiswedstrijd te gen DOB een sprongetje maken in het klassement, bij winst de tegen stander passeren en de negende plaats innemen. Het zag ernaar uit dat de groenwitten in die opzet zouden slagen, maar ondanks een groot aantal kansen werd tegen alle verhoudingen in met 0-1 verloren. VOETBAL- zaterdag Met vier wedstrijden op het programma verkeert WZ'49 nog steeds in een zorgelijke po sitie. Op de voorlaatste plaats dreigen de Soesters, net als in 2002 en 2000, na één seizoen uit de eerste klasse te duikelen. Tegen subtopper Beursbengels slaagden ze er niet in voor een verrassing te zorgen. Het duel was nog geen kwartier oud, toen WZ'49 al tegen een 2- 0-achterstand aankeek. Eloy Kok zal zich de beginfase langer heugen dan hem lief is. De onfortuinlijke verdediger kreeg in de vierde mi nuut de bal tegen zich aan, die ver volgens meteen in het doel caram boleerde. Nog geen tien minuten daarna raakte hij zijn tegenstander die ten val kwam en een strafschop kreeg: 2-0. Vanaf de strafschopstip had WZ'49 zich terug in de wedstrijd kunnen schieten, maar Gijs Schaap wist zich nu eens geen raak met een buitenkansje. Beursbengels vergrootte de voorsprong naar 3- 0 en de koers leek gelopen. Niets was minder waar. Maurice Eijpe was de eerste die iets terugdeed namens de groenwitten en via Stephan de Koning werd het zelfs 3-2. De Koning had zijn faam als goal- tjesdief kunnen oppoetsen door ook de gelijkmaker te scoren. De spits stond vrij voor open doel en had de bal bijkans voor het intik ken. Tot ontsteltenis van alles wat WZ'49 was en tot grote opluch ting van de thuisclub maaide de( doorgaans trefzekere aanvaller vol ledig over de bal heen. In plaats van 3-3 werd het enkele minuten na de misser 4-2 voor Beursbengels en dat werd tevens de eindstand. Op de nederlaag viel eigenlijk niets af te dingen, maar in het Soester kamp leefde het besef dat de wedstrijd momenten had gekend, waarop WZ'49 een beter resultaat had kunnen afdwingen. Omdat ook hekkensluiter HSCS verloor (4-0 van middenmoter Zwaluwen), handhaafde WZ'49 zich -met een punt voorsprong- op de elfde plaats. Omdat de Me- rino's en Swift onderling de punten deelden (1-1), liepen deze twee ploegen een punt uit op WZ'49. Dat verschil bedraagt nu respectie velijk drie en vier punten. LRC liep dankzij een 1-O-zege op DCG ook uit op de Soesters die toe zijn aan een klinkende overwinning, maar alleen daaraan waarschijnlijk niet genoeg zullen hebben om het vege lijf te redden. De ploeg van Ronald Heerschop gaat zaterdag op bezoek bij Geinoord dat de middenmoot aanvoert. De thuiswedstrijd tegen deze ploeg werd in november met 2-6 verlo ren. Geinoord kwam toen door twee handsballen van 2-2 op 2-4. Het duel had sowieso een donke re rand, omdat in de ontmoeting tussen de tweede elftallen van bei de clubs Robin Duit ernstig werd geblesseerd bij een elleboogstoot. De boosdoener van Geinoord werd door de clubleiding op non- actiei" gesteld en kreeg in januari van de KNVB een schorsing van_ vier jaar opgelegd. VOETBAL-zaterdag al de eerste dertig minuten een krankzinnig verloop. De gasten uit Zeist zochten de aanval en Hees kwam nauwelijks over de middel lijn. De 80 toeschouwers zagen dan ook de Hees-verdediging on der zware druk komen, en het was aan de voortreffelijk keepende Rick van den Bosch te danken dat de nul lang op het scorebord bleef. In de 26e minuut moest hij toch zwichten: 0-1. De roodwitten waren op dat mo ment rijp voor de sloop. Maar op zulke momenten bewijst Danny Brandenburg zijn waarde, met een afstandschot van zo'n vijfentwin tig meter tekende hij de 1-1 aan. Nog geen 90 tellen later mocht Brandenburg op randje buitenspel doorgaan en omspeelde hij de zwakke Zeister doelman: 2-1. Even later leek de wedstrijd op slot te gaan, doordat de goed mee gekomen Tim Baars de ruststand op 3-1 bepaalde. Na rust leunde Hees achterover, maar toen de 3-2 door de gasten werd gemaakt, besloot het weer te gaan aanvallen. Peter de Jong maakte aan alle onzekerheid een einde: 4-2. Jan Bos was in zijn nopjes met de drie punten. 'Daar kunnen we mee door, ik ben blij met de terugkeer van De Jong, hij brengt rust in de ploeg.' Het was zaterdag goed toeven aan de Verlengde Oude Utrechtseweg. De lentezon no digde uit voor een lekkere pot voetbal en beide teams gingen voor de winst. Hees was de ge lukkigste ploeg en pakte de drie punten tegen het hoger ge plaatste FZO: 4-2. Trainer Jan Bos had weer de be schikking over de ervaren, van een blessure herstelde, Peter de Jong die onlangs zijn rentree maakte. De rijzige verdediger speelde zijn eerste thuiswedstrijd na een bles sure van ruim anderhalf jaar. 'Ik brak mijn been in augustus 2002 tijdens de training, maar nu kan ik weer, en dan nog scoren ook, nou dan gaat er wel wat door je heen. Noem het maar een soort bevrij ding. Angst in de duels heb ik niet, anders ben ik zo weer aan de beurt. Ik ben nu 32 en ik wil best nog een paar jaartjes doorgaan'. Met De Jong had Bos zaterdag de beschikking over vijf routiniers en dat was maar goed ook, want er waren nogal wat jeugdspelers ge blesseerd. De wedstrijd had voor- Zoals verwacht heeft Shot vrij dagavond het kampioenschap van de eerste klasse gepakt. De 7-3-overwinning op Laren 2 was ruim voldoende om de spoedige terugkeer naar de hoofdklasse te bewerkstelligen. De Soester ploeg had in de zaal van het Orlandogebouw twee pun ten nodig voor de titel. Hans van Gooi gaf het voorbeeld, maar doordat zowel Paul Roest als Mar cel Jansen zijn openingspartij ver loor, viel de beslissing pas in de dubbel. Jansen en Van Gooi trok ken die in drie games naar zich toe en daarmee was het kampioen schap een feit. Blij waren de Soesters wel, maar uitbundige taferelen waren er aan de Di Lassostraat niet te zien. De viering beperkte zich tot wat 'handjeklap' en het nuttigen van champagne uit een plastic bekertje. 'Omdat het zo duidelijk was dat we kampioen zouden worden, was de ontlading niet zo grdfct. We hadden twee wedstrijden om twee puntjes te veroveren', verklaarde Jansen. De gelegenheidsonderbreking duurde een kwartier en dankzij onder meer een knappe overwin ning van Roest op Peter van de Hulst kwam Shot met 5-2 voor. Het werd uiteindelijk 7-3 voor Shot dat de competitie vrijdag 2 april afsluit met een thuiswedstrijd tegen Over 't Net 2. Al in de voorlaatste wedstrijd kampioen worden en als 'slechtste' resultaat een 6-4-overwinning, Jansen moest toegeven dat hij niet had verwacht dat het zo eenvoudig zou gaan. 'We waren veel te sterk voor de rest. Het ging makkelijker dan we hadden gedacht.' Foto: Foto Bell Hans van Gooi, Paul Roest en Marcel Jansen (en de afwezige Martin Fransen) stelden de titel in de eerste klasse veilig. SEC wacht een spannende slotfa se met thuiswedstrijden tegen de mededegradatiekandidaten Veen- endaal (dat verrassend koploper 't Gooi klopte) en De Zebra's (de vorige club van Ribberink), een uitwedstrijd tegen Achterveld (koploper in derde periode) en nog een thuisduel met HVC dat strijdt om het kampioenschap. Het zijn allemaal wedstrijden, waarin beide teams wat te winnen en te verliezen hebben. Maar: SEC heeft het dus nog wel in eigen hand. Of het feit dat SEC driemaal op de Bosstraat-West speelt, een voor deel is, moet worden afgewacht. 'Uit hebben we dit seizoen meer punten gepakt', aldus Ribberink. De stand onderin: 7. SCH 18-22, 9.. HDS 18-20, 10. 't Goy 18-17, 10. SEC 18-16,11. De Zebra's 18- 16, 12. Veenendaal 18-13 Door de directe confrontatie met medekoploper Cracker jacks te winnen (44-54) heb ben de vrouwen van Red Stars een optie op het kampioen schap genomen. De zege, op Amersfoortse bodem, was zaterdagmiddag dikverdiend. Met overigens opnieuw een zeer kleine bezetting moest Red Stars keihard knokken, maar tegelijker tijd het risico mijden dat het in de foutenlast zou komen. Cracker jacks, dat veel meer wisselmoge lijkheden had, werd gedwongen terug te vallen in een zoneverdedi ging, maar moest in het laatste kwart toch weer de persoonlijke dekking van stal halen in een po ging de achterstand ongedaan te maken. Dat lukte niet, omdat Red Stars meer kwaliteiten herbergt, over een betere conditie beschikt en bo vendien een surplus aan snelheid kon ontwikkelen. De Amersfoor- ters waren te veel afhankelijk van twee speelsters, zodat de wissels niet altijd gunstig uitpakten. Het duel werd beslist in het twee de kwart, waarin Red Stars van 8- 12 naar 17-32 sprong. In het der de kwart verzuimde Red Stars de wedstrijd op slot te draaien. Het miste zeker vier, vijf vrije pogin gen, pal onder het bord, waardoor het 34-45 werd. Eenmaal werd het verschil teruggebracht tot negen punten, maar ondanks dat het in middels vermoeide Red Stars af en toe vergat een versnelling terug te schakelen, kwam de overwinning niet echt in gevaar. Tessa de Bruin, aangemoedigd door haar Amers foortse leerlingen, werd topscorer met 20 punten. Namens Red Stars, dat een voorbeeldige inzet toonde, scoorden Suzanne Visser, Vanessa Vis en Monique de Bruin samen 28 punten tegen hun oude club. De resterende zes punten kwamen op naam van Antoinette van Eet- en die verdedigend een puike pot speelde. Heren Eén punt verschil. Als verliezer kun je het niet beter doen, maar de 76-77-nederlaag tegen BC Utrecht Gespannen gezichten bij v.ln.r.) Suzanne Visser, Yvonne Smink, Antoinette van Eeten en Tessa de Bruin (in witte shirts). Foto: Foto Bell bracht een wrang gevoel teweeg bij de heren van Red Stars. Wisselval ligheid was troef bij de Soesters en daarmee speelden ze de gasten in de kaart. Red Stars had fases van twee, drie minuten, waarin het ij- zersterk verdedigde en doelgericht overschakelde. Maar net zo mak kelijk stapelde het de minuten daarna fout op fout. Kort na rust werd het 32-36 voor de Utrechters die dit seizoen al drie keer eerder te sterk waren, maar het verschil daarin wel steeds kleiner zagen worden. Red Stars kende weer een goede periode en kwam met 44-40 voor, maar gooi de de bal daarna weg alsof 'ie de handen schroeide: 44-54. In de laatste vijf minuten kwam de span ning nog even terug, maar toen voer Utrecht op routine de veilige haven in. Met gemengde gevoelens inha leerde René Ribberink het ge lijkspel van SEC tegen DEV. De 2-2 leverde een punt op, maar gezien de penibele posi tie van de Soesters was er te vens sprake van het verlies van twee punten. Het was alweer de zevende keer dat de ploeg re miseerde. Onoplettendheid aan de rechter flank leidde tot een 1-0-achter- stand en het was aan doelman Fred Kentie te danken dat het daarbij bleef. Na een slechte tien minuten was Jeffrey Hoed vlakbij de gelijkmaker, maar SEC moest wachten totdat Rinco Bos vanaf elf meter mocht aanleggen: 1-1 na dertig minuten. In de tweede helft koos SEC voor meer druk naar voren. Ribberink had daarom Michael van der Laan en Remon Hoed ingebracht. An- tek Wojtkowski groeide in zijn vrije rol uit tot beste man en zette zijn spitsen aan het werk. DEV had niet veel meer te vertellen, maar kwam bij een tegenaanval uit een vrije trap wel op 2-1. Wojtkowski bekroonde zijn goede spel met een schot vanaf 25 meter dat doel trof. In de slotfase liet SEC, zoals al vaker gebeurde, een uitgelezen kans op de winnende treffer liggen. De ploeg mist nu eenmaal een genadeloze schutter en telt momenteel een stuk of vijf topscorers die er dit seizoen alle maal twee in mikten. Voor Jeffrey Hoed zit het seizoen erop. De speler was zondag ge blesseerd geraakt bij een botsing met de DEV-doelman. Maandag bleek dat hij daarbij zijn kuitbeen had gebroken. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Over drie dagen hoopt de golf vereniging Soestduinen een vermelding in het Guinness World Book of Records af te dwingen. Leden van de club gaan dan proberen een be staand wereldrecord te verbre ken. De poging staat in het teken van het vijfjarig bestaan van de club die hulp krijgt van de gemeente Soest die dit jaar de 975° verjaar dag viert. De golfers gaan er van uit dat hun opzet zal slagen, want zaterdag 3 april zal burgemeester Koos Janssen om 13:00 uur het record onthullen. Ook directeur H.L. Heyster van de Nederlandse Golf Federatie is van de partij en 'buurman' E.S. Raatjes haalt zijn grootste mobiele carillon ter we reld van stal om een en ander mu zikaal op te luisteren. Belangstellenden zijn welkom een kijkje te komen nemen bij de re cordpoging. De negen holes baan is te vinden op het voormalig ter rein van het Soester Natuurbad aan de Van Weerden Poelmanweg. Golfvereniging Soestduinen zal in de maand april nog meer activitei ten houden om het eerste lustrum te vieren. inhaalwedstrijden voor de boeg, waarin de marge weer kan worden teruggebracht tot één punt. In de laatste competitieronde ac teert Unicornus op vrijdag 16 april. De dag erna speelt Stam/SoVoCo thuis tegen US, dat derde staat. De Soesters weten dan precies waar ze aan toe zijn en hoeveel sets ze moeten pakken om de titel en di recte promotie naar de derde divi sie af te dwingen. Tussen die bedrijven door speelt Stam/SoVoCo op woensdag 7 april in Amstelveen tegen AMVJ. Die ontmoeting staat in het teken van de kwartfinale van het toer nooi om de regiobeker. Dames Voor het damesteam van Stam/ SoVoCo geldt dat ze scherp moe ten blijven en waar mogelijk de vorm aanscherpen in de aanloop naar de promotiewedstrijden. De ploeg is al kampioen van de eerste divisie en kan zich dus volledig daarop focussen. Daarom wil de teamleiding zoveel mogelijk oefen wedstrijden tegen clubs uit de ere divisie gaan spelen. De formatie vervulde de sportieve plicht door Alterno met 1-3 te kloppen. Het was alweer een poosje geleden dat dc volleybal- sters een set hadden afgestaan. De setstanden in Apeldoorn waren 21-25, 20-25, 25-23 en 18-25. Als lijstaanvoerder moest Stam/SoVoCo winnen van de 'rode lantaarndrager' Huizen 2 en gezien de geringe voor sprong op achtervolger Unicor nus bovendien met 4-0. De vol leyballers deden dat dan ook, zaterdagmiddag in de Bunt. Huizen kreeg aanvankelijk geen moment het idee dat er in Soest wat te halen zou zijn. Zonder par don hamerde Stam/SoVoCo de ene na de andere set in het eigen telraam. Met 25-10, 25-11, 25-14 was er sprake van meer dan klas senverschil. Het nadeel daarvan was dat er concentratieverlies optrad bij de thuisploeg. Juijan van Slooten zag tot zijn schrik zijn team met 3-10 achter komen en trok aan de bel. Binnen een mum van tijd was de averij verholpen (12-10), waarna het scoreverloop gelijk opliep en Stam/SoVoCo met 25-23 won. Omdat ook Unicornus met 4-0 won bleef het onderlinge verschil zes punten dat gelijk staat aan zes sets. Stam/SoVoCo kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Ace het verschil uitbouwen tot elf punten, maar dan heeft Unicornus twee

Soester Courant | 2004 | | pagina 15