iprikbord! Gevraagd: BEZORGERS voor de Soester Courant IPOED lortprogramma KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST www.rabobankonIine.com Slavisch Koor Byzantium zondag in de Oude Kerk PAGÏNAIq jyÓÉNSDAG 31 MAART2ÖÖ4' Soester Courant >ekt met spoed EZORGERS vlers vallen rijzen OP OP Museumweekend jn Flehite Intuïtief schilderen in De Bereklauw SOESTER COURANT PAGINA 17 Pasen en verder in Groeneveld Dierenlief Dierenleed GEVRAAGD VASTE BEZORGERS soestekScourant Johannes Passion NBE in Amersfoort 'Burgerlijke stand'Ij Piet Schelling in de Emmakerk Wie vergelijkt leest de Soester Courant AANMELDEN: Tel. 035 - 601 41 52 De Kloof Pianoconcerten van Camille Saint-Saens Componisten pianist Nikolai Medtner Radio Soest verslaat! alles Soest actueel 9.00 uur winnaar lieybal Ace-Stam/SoVoCo i ndbal Smeeing/BDC (H)-Swift ipetitie (Beukendal) :key Zoetermeer-MHC Soest Huizen-MHC Soest (H) •(bal Kon. HFC-Soest (Haar- SEC-Veenendaal fling Competitie Soester Bow- ereniging (Bowling Over- snel 035-6014152 ir meer informatie, k invalbezorgers zijn welkom. iditionele paastoernooi van ;ster Bowling Vereniging is gewonnen door Bart Breu- en Daphne Southy. Het scoorde in de finale 1050 daar kon niemand aan tip- ok Bart Sukel en John Tee- ;t die tot een totale pinfall 4 kwamen. Harry Klok en an Vulpen bleven steken op )e zes tweetallen die zich n voor de eindstrijd, begon- ndag weer op nul. Vierde Adri Moolenaar en Hen; -hristenhuis, vijfde Esther i en Johan ter Beek en zes- ard den Enting en Danny y. Breunesse was in vorm, et een score van 235 zorg- /oor de hoogste game van mooi en verbeterde hij het op baan 6. Knolselderij, per stuk 19 ct Mooie prei, 500 gram 25 ct Verse raapstelen, p. bos 39 ct Grote jumbosla, per krop 39 ct Paksoy, per pak 39 ct Komkommers, per stuk 49 ct perstuk Super witlof, Wasset 500 gram Hollandse Andijvie," 500 gram Eieren, per doos 49 ct 59 ct 59 ct 59 ct 500 gram Grote kiwi, 500gram_ Rode Bildstar. 5 kilo 69 ct 99 ct 99 ct Hollandse bloemkool, per stuk 99 ct C/emenfina's, kilo 125 ct Citroenen, 2 kilo 149 ct Alpha's 2 kilo 169 ct 5 pond voor hand e 3 kilo 199 ct 250ct tsal IMGT/WBV-SEC (Amersj feitennis 1 Shot-Over 't Net 2 (Orla 30UW) sketbal Red Stars (D)-BuU's (Beu- d) I Red Stars (H)-Lokomotiel cendal) rfbal Eemvogels-MIA 4 (Sta an) etbal Geinoord-VVZ'49 (Nieu- n) i Hees-De Meern (V.O htsewg) 1 SEC-VVA'71 (Bosstraat- lleybal /SoVoCo (D)-Armixtos lunt) Op zaterdag 17 en zondag 18 april ,s het Nationaal Museumweekend 2004. Dit jaar is het thema van het Museumweekend 'de Kunst van het vertellen'. In het kader van dit ihema is in museum Flehite in Amersfoort binnen de tentoonstel ling 'Een nieuw bestaan met het graan' een 'prehistorische boerin' aanwezig die bezoekers meer kan vertellen over het leven in de steentijd, op zaterdag en zondag lussen 13:00 en 16:30 uur. In de Mannenzaal is Levende Historie. Bezoekers kunnen zien - en van de bewoners zelf horen - hoe het leven was in een Oude Mannen huis rond 1900, eveneens op zater dag en zondag tussen 13:00 en 16:30 uur. Belangstellenden kunnen het mu seum het hele weekend gratis be zoeken. Voor houders van een museumjaarkaart ligt er bij de ba- lie een boekje klaar met verhalen van bekende Nederlanders. Openingstijden: dit weekend van 12:00 tot 17:00 uur. i Kunstzinnig therapeute Mary Zit man uit Soest geeft in De Bere klauw een korte lentecursus (vier lessen) intuïtief schilderen. Er zul len eenvoudige oefeningen worden aangereikt, die je dichter bij jezelf brengen en je leren ontspannen. Op luchtige wijze worden thema's uitgewerkt: vertrouw op je kwali teiten en word je bewust van je mogelijkheden; wat wil je in leven vormgeven, en wat staat je in de weg dit te realiseren? enthousias me, spontaniteit en humor; inves teer en haal het beste uit jezelf. Elk schilderwerk dat intuïtief geschil derd is geeft inzicht in jezelf en zal er toe kunnen bijdragen je doel te bereiken. Data van de cursus: 13, 27 april 4, 8 mei, 14:00-16:00 of 19:30-21:30 uur. Verdere infor matie bij Mary Zitman, 6032716. De workshop transparanten ma ken o.l.v. Nicole Drontman is een enorm succes. Een transparant is een lichtdoorlatend tafereel, uitge zaagd uit berken triplex, verfijnd m.b.v. bijenwas, vlieger- en zijde vloeipapier. Het resultaat is een bijzonder lichtpunt. Nicole geeft de cursus op maandagavond 5,19, 26 april (drie avonden per lamp je) of op een hele zaterdag van 9:30 tot 16:00 uur (29 mei). Er zijn nog enkele plaatsen open voor de cursus schilderen met ver schillende technieken, gebruik makend van mineralen en planten- verf. Deze cursus wordt gegeven door Mieke Fielmich op de eerste zaterdag van de maand. Opgave en inlichtingen: mevr. W. Hakvoort, Steenhoffstraat 63, SB 6019176. Nteuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: llnsdag vrijdag Zowel met de Pasen (11 en 12 april) als tijdens het museumweek end is het feestelijk in Kasteel Groeneveld. Met Pasen zijn er vele extra activiteiten en tijdens het museumweekend mag iedereen gratis naar binnen. Tijdens het paasweekend is in Kas teel Groeneveld een aantal extra activiteiten voor kinderen gepland. Op beide paasdagen kunnen kin deren om 12:00 uur paaseieren zoeken in de kasteeltuin. Ook wor den er verhalen voorgelezen en is er in de boomkamer mogelijkheid voor kinderen om te knutselen. Voor kinderen met een diepzinni ge inslag is er op 12 april een workshop, waarin zij samen met Charley Werff nadenken over vraagstukken als 'Is het heelal on eindig?, Wat is geluk?, Wat is een begin? en Waar begint de zee?' Charley Werff wil in deze work shop samen met kinderen leren nadenken over het denken en over vragen die tot nadenken aanzetten. Tijdens het museumweekend (17 en 18 april) zijn alle tentoonstellin gen in Kasteel Groeneveld gratis toegankelijk. Een unieke gelegen heid om met het hele gezin te ge nieten van bijvoorbeeld de familie tentoonstelling 'Het begin van de zee', naar verhalen en illustraties van Annemarie van Haeringen. Deze prentenboekenmaakster is bovendien het hele weekend zelf aanwezig om met kinderen te teke nen en haar boeken te signeren. Op 18 april geeft kunstenares en kunstdocente Karin Wins een te kenworkshop 'Dier in beweging'. In deze workshop (kosten: 25,00) gaat het niet in de eerste plaats om een natuurgetrouw por tret van een dier te maken. De be doeling van de workshop is om door middel van snelle, levendige schetsen iets van de beweging, de kracht en het karakter van het dier te vangen. Er zal gewerkt worden met houtskool, krijt en inkt. Kasteel Groeneveld is geopend: dinsdag t/m zondag, 11:00-17:00 uur. Toegang: 3,50 voor volwas senen; 1,50 voor kinderen. Tij dens het museumweekend is toe gang tot het kasteel gratis. Deel name aan de paasactiviteiten is gratis, met uitzondering van de workshop van Charley Werff 6,50). Informatie/reserverin- gen: 38 5480994 of e-mail: reserveringsbureau@minlnv.nl. Amivedi, 88 035-6015493 VERMIST Kater, rood, 'Guusje', Molenschot. Kater, zwart, zilver glitterbandje. Burgemeester Grothestraat. Lapjespoes, 'Kruimel', mist rech- terachterpoot, Beetzlaan. GEVONDEN Buil terrier, reu, beige, Weegbree- straat. Kater, zwart, onderkant wit. Op rechter voorpoot zwart vlekje, roze bandje, Gemshoorn. Kanarie, geel, Stadhouderslaan Voor informatie: Lieze van de Pol, Amivedi, tel. 6015493, in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Koor en orkest van het Nederlands Bach-Ensemble brengen onder lei ding van Krijn Koetsveld op woensdag 7 april in de St. Francis- cus Xaveriuskerk, 't Zand 29 te Amersfoort traditiegetrouw de Jo hannes Passion van J.S. Bach ten gehore. Als solisten werken mee: Selma Harkink - sopraan, Elsbeth Gerritsen - alt, Geraint Roberts - tenor (aria's), Harry van Berne - Evangelist, Wiard Witholt - bas (aria's) en Michiel Meijer - Chris tus. De aanvangstijd is 20:15 uur. De entree is 18,00; CJP/65+: 13,00. Op zaterdag 10 april is er een tweede concert in de Grote Kerk te Loenen aan de Vecht. De aan vangstijd daar is 19:30 uur en de entree is 17,50; CJP/65+: 15,50. Kaarten voor de uitvoering in Amersfoort kunnen telefonisch gereserveerd worden bij het NBE, 030-2521644; voorverkoop bij Van Hooien Muziek en Theater de Flint te Amersfoort. Kaarten voor Loenen aan de Vecht reserveren bij sigarenmagazijn de Beurs, 8® 0294-231436 (op volg orde van binnenkomst). Ook is er een gecombineerde toegangskaart voor de uitvoering en een speciaal concertdiner (voor of na de uitvoe ring) in een viertal restaurants in de gemeente Loenen, met reduc tie op de entreeprijs voor het con cert. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode: 10 maart t/m 26 maart 2004. GEBOREN: Jewel Michelle, dochter van R. Hendriks en W.C. Hols. - Laetitia Miryea, dochter van B.H.J. Mets en N.A.M. Sprengers. - Tom Adriaan Sint, zoon van G.J. de Vries en G.M. Groeneweg. - Lu cas Olivier, zoon van A.L. van Ste- veninck en M. Wensing. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Cornelis Josephus Hendrikus Fei ten en Linda van Haren. - Eric Jorgen Geluk en Hermina Gezina Hindriks. - Hendrikus Johannes Eerkens en Janny Drost. - Itse Henri August Timmermans en Maria Johanna Andriessen. - Vin- centius Petrus Janssen en Caroline Jagtenberg. - Joost Hendrik Roe- lofs Heyrmans en Inge Griesen. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: Karin Elly Marijke Meijnen en Joost Poort. - Laetitia Veronique van der Vlies en Bartholomeus Kooij. - Anthony Harald Kooij- man en Theodora Marguerite Emilie Camerling. OVERLEDEN: Johannes Vitalis de Leede, echt- gen. van G.C.M. Huurdeman. - Bertha Neeltje Kersten, wed. van T.J. de Ruiter. - Guurtje Anna van der Poel, wed. van W.T.W. Kooiman. - Geertruida Anthonia Janmaat, wed. van van A. van der Weij. - Pieter Pronk, echtgen. van F.J. Horstman. - Bertus Snijders, echtgen. van B. van 't End. - Cor- nelia van der Lee, w.v. J. van Das- selaar. - Grietje Schekkerman, e.v. J. Fekkes. - Adolphine Louise Persijn, w.v. C.K. Kampmeindert. - Melchior Woud, e.v. A. Schip per. Zaterdag 3 april zondag 4 april Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 88033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.R.M. Verstraten, Albert Cuyplaan 98A, SS6037902. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, S8033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, SS 6019633; drs. E. Klein-Benes: 88 6014211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 88 6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8806-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Ds. Piet Schelling komt op don derdag 1 april in de Emmakerk spreken over zijn boek 'Een huis met vele kamers; inleiding in het christendom', dat door een groep dertigers van de Emmakerk be sproken wordt. Schelling is gerefor meerd predikant en functionaris bij Kerk-in-actie van de landelijke SOW-kerken. Hij is auteur van di verse boeken op het gebied van bijbel en spiritualiteit. Hij laat zien dat het christelijk geloof van groot belang is in zijn leven. De bijeenkomst vindt plaats in de Emmakerk, Park Vredehof 2, en begint om 20.00 uur. Informatie: Janke Holman, 886468370, arie.janke@hetnet.nl. Op palmzondagavond, 4 april, om 19:30 uur zingt het Slavisch Koor Byzantium in de Oude Kerk een bijzonder program ma van liederen uit de liturgie van de Russisch-Orthodoxe Kerk. Evenals vorig jaar mar keert deze avond met de in drukwekkende liturgische ge zangen het begin van de zoge naamde Stille Week, de dagen die voorafgaan aan het Paas feest. Ook op deze avond worden de lie deren afgewisseld met poëtische teksten en gedichten, gezegd door ds. Ruud Bartlema. Er zullen lie deren te horen zijn uit de Vespers, gezangen uit de grote liturgie en uit de liturgie van Pasen. Het koor, dat dit jaar zijn eerste lustrum viert, heeft zich in de af gelopen jaren een bijzondere plaats verworven in het muziekleven van onze regio en zelfs ver-daarbuiten. De concerten in het voormalig klooster Cenakel te Soesterberg vormen telkens weer een hoogte punt. Maar ook met de Oude Kerk is er een band gegroeid, zodat ve len op 4 april weer kunnen genie ten van de geheel eigen koorklank van de Slavische liturgie. De leden van het koor, dat bestaat uit zo'n 35 zangers en zangeressen, komen uit de regio Gooi en Eemland. Sinds augustus 2003 staat het koor onder leiding van een Russische dirigente, Irina Gorvanko, die af komstig is uit Oekraïne en bijna tien jaar in Nederland woont. Zij studeerde zowel in Rusland als ook in Nederland koormuziek (Brabants Conservatorium in Til burg). Sinds 1996 leidt Irina Gor vanko verschillende koren in ons land. Ze is bovendien als tweede dirigent verbonden aan het Rus- sisch-Oekraïens zang- en dansen semble 'Kalinka' in Rotterdam en repetitor van het beroemde Utrechts Byzantijns koor. Zij legt in haar werken met het koor een bijzondere nadruk op de emotio nele expressie en op een correcte, duidelijke uitspraak van de liede ren. De bijeenkomst in de Oude Kerk begint om 19:30 uur, duurt een uur en is vrij toegankelijk. Wel is er aan de uitgang een collecte voor een diaconaal project van de Vas tenactie en het bestrijden van de onkosten. Iedereen is van harte welkom! Zaterdag 3 april Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; samenzang Zondag 4 april Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; gemengd koor Rooms-katholiek. Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; kinderkoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; kinderkoor Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communieviering (parochianen); kinderkoor Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. M. Koole Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. Joh. Post, Putten; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 ds. A. den Boer, Elspeet; 16:00 ds. C. Agterhof, Baarn Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. A. Buursema, Amersfoort; 17:00 ds. A.M. de Hullu, Bun schoten Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 ds. A. Moerkerken; 15:00 leesdienst Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. G.A. Reinholt, Maarssen Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 M. Rotman; avondmaal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnessenveg 63B 10:30 ds. A. Breet Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 student C. de Winter, Hoogland Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. J.P. Dam-Oskam Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. M. van de Pol Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Een tiental rotjochies maakt her rie, pest omwonenden en trekt zich niets van de politie aan. Het hoofd van het welzijnswerk in Soest zegt dat er meer met de rot jochies gepraat moet worden en dat hij daar nog wel een paar uur tjes voor heeft. Uiteindelijk wordt besloten: er moet een hangplek komen. En u neet net zo goed als ik wat voor succes hangplekken in het verleden in onze gemeente ge weest zijn... Aldus Peter Ensdorff met zijn po litieke commentaar in De Kloof, het maandelijkse discussiepro gramma van Radio Soest. Een programma waarin wordt ge probeerd maatschappelijke en po litieke tegenstellingen te overbrug gen. Donderdagmiddag kunt u luisteren naar het programma waarin in het eerste uur de hangjongeren onder werp van de gesprekken zijn. De directeur van de Stichting Balans, weet u wat Balans allemaal doet, komt vertellen hoe het eigenlijk zit, wat een werk zij allemaal doen en soms achterwege moeten laten. Een optimistische man. En wat te denken van de landelij ke Gebedsketting Op De Bres, die op geheel eigen wijze aandacht vraagt voor hangjongeren en be stuurders. Nee, dan Muhammet Baskaya, opgegroeid in Soest, zelf nog een hangjongere. Student aan de hogeschool in Utrecht: Management Economie en Recht. Weet je, er wordt teveel gepraat. Werkgroep zus, werk groep zo. Alles moet op papier, maar dat doe ik niet, ik ben ge woon begonnen met die mannen bij elkaar te halen en we doen leu ke dingen. Hij heeft wel een oplos sing voor het probleem, maar zo'n hangplek? Die jongens, en ik ken ze bijna allemaal, die jongens laten zich niet wegstoppen op een plek die bedacht is door grijze pakken. En in het tweede uur hoort u de gasten aan de Stamtafel, Eveline Korthuis, Eit Algra en Jan Poste- ma discussiëren over actuele on derwerpen. Donderdagmiddag 12.00 uur DONDERDAG 1 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 SoestActueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio h Wetenswaardigheden uit musea en theaters. Redac tie Ad van Wijngaarden, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal 16.00 De Kloot h Een programma waarin geprobeerd wordt maat schappelijke en politieke tegenstelling te overbrug gen met Muhammet Bas kaya, Roy Sheldon, Peter Ensdorff's politieke co lumn, De drie minuten van... Janine van Zeiand en De Stamtafel. Redactie en presentatie Werner Paans en Jan Visser Zie toelichting eerste kolom 14.00 Operetteland De musical We nemen u mee op een muzikale reis langs diverse musicals. Omdat het over herinneringen gaat, begin nen we dit programma met VRIJDAG 2 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senio ren en andere ouderen. Presentatie Karen de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Inske den Duik 13.00 'n Luisterrijk verleden Piet Ekel en de KRO 'Vww.rabobankonline.com 'Memory' uit de musical Cats, 'One more angel in heaven' uit Joseph and his amazing dreamcoat en na tuurlijk laten we u 'My heart will go on' uit de musical Titanic horen. 'Hopeless devoted to you' uit de musical Grease roept vast de nodige ro mantische herinneringen op als Olivia Newton John haar liefde voor John Tra volta bezingt. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. 15.00 SoestActueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Lonneke Meijer ontvangt een bekende Soester en stelt hem aan u voor. En de gast neemt zijn eigen platenkeuze mee. Altijd weer een verrassing. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur Aandacht voor het amuse ment van de KRO, de Katholieke Radio Omroep, met aandacht voor Negen heit de klok, de uitzendin gen voor zieken, kopstuk ken met Godfried Bomans en muziek die vooral bij de KRO hoorde zoals het Orkest zonder naam met La petite valse, Charles Trenet en een stukje uit het programma Kopstuk ken. Presentatie Thari Schröder 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het Sportcafé Actueel sportprogramma, presentatie Rob Dekker 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie Frans Kingma en Rosamint Faas 19.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 3 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig, ge presenteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassieke muziek op de zondagmiddag Camille Saint-Saens was een Fran se componist, organist en pianist, die leefde van 1835 tot 1921. Hij was een echt wonderkind: - begon op 7-jarige leeftijd te com poneren; - gaf op 10-jarige leeftijd een uit voering van het 3e pianoconcert van Van Beethoven; - werd aangenomen als leerling van het Conservatoir de Paris en behaalde als 14-jarige een 2e prijs voor orgel; - als 18-jarige componeerde hij zijn eerste symfonie; -in datzelfde jaar werd hij be noemd tot organist aan de Saint Mairy te Parijs; - hij schreef zijn eerste pianocon cert op zijn 23e jaar. Luister naar zijn pianoconcerten. De Rus Nikolai Medtner was een componist en concertpianist uit de romantische periode. De Russen hebben eigenlijk geen barok, roco co en klassieke muziek. Zij hebben wel de volksmuziek. Nikolai was een tijdje professor aan het Con servatorium te Moskou maar hij verliet Rusland en reisde naar Frankrijk, Engeland en de Vere nigde Staten als Concertpianist. Hij was bevriend met de compo nisten uit de romantische school, vooral met Rachmaninov. Sergey Rachmaninov heeft een zijn wer ken aan Nikolai Medtner opgedra gen. De pianoconcerten van Medtner lijken op die van Rachmaninov. Ze hebben dezelfde sfeer en dezelfde oprechte en verdrietige inslag. Wij laten u het tweede pianocon cert in zijn geheel horen. Van het derde pianoconcert hoort u een gedeelte. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 4 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje Natuur en Milieu h Gonnie van Wandelen ver telt over onderhoud van houtwallen. Een belangrijk element in onze natuur. Maar veel zijn er verdwe nen. Presentatie Ina Aan- geenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de burgemeester 12.00 De Vrijwilliger Schadee en Wester Maas Schadee en Giel Wes ter zijn lid van het Soester mannenkoor Apollo. Een koor met 102 mannen dat wekelijks repeteert. Echte vrijwilligers, die om de kas te spekken jaarlijks oliebol len bakken, tonnen papier ophalen, boeken verzamelen voor de boekenmarkt. Pre sentatie Nel Pelzer, techniek Huib Ghijsen en Lydia Steendelaar. 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon, techniek Elèna de Hollan der 14.00 Soest Klassiek Pianoconcerten Camille Saint-Saens was een Franse componist, organist en .pianist, aie leefde van 1835 tot 1921. Hij was een echt wonderkind. Compo nist en pianist Nikolai Medtner. Samenstelling Jac- ques v.d. Griendt, presenta tie Berna Kousemaker 16.00 Muziek Aeterna Muziek uit de Renaissance en de Barok, voor u uitge zocht en gepresenteerd door Liesbeth Gankema. MAANDAG 5 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie: Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn muziek h DINSDAG 6 APRIL FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Lonneke Meijer in gesprek met een bekende, maar voor ons nog onbekende Soester. De gast brengt zijn eigen muziek mee. Laat u eens verrassen en luister naar de Soester en zijn muziek 11.00 De straat van... Ruud van Zomeren bij zo maar een inwoner in zo maar een straat. Maak kennis met een gewone Soester. 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie Loes Moraal 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken met sporters en commentaar op de prestaties. De sport van de afgelopen weekeinde, presentatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 SoestActueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 'n Luisterrijk verleden h Piet Ekel en de KRO Het amusement van de KRO. De Katholieke Radio Omroep. Zie ook vrijdag 11.00 Senioren vragen WOENSDAG 7 APRIL 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 SoestActueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje Natuur en Milieu Ad van de Herik, enthou siast vogelaar, vertelt hoe levendig het in deze perio de in het vogel wereldje al is. Presentatie Ina Aan- geenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein 13.00 Vandaag twee humoristische cantates van Johann Sebas- tian Bach: de Kaffeekantate en de Baucrnkantate, uitge voerd door de muziekkring De Nederlandse Cantorij. 18.00 Kerkdienst 19.00 Religieuze Muziek 20.00 Naar Pasen Presentatie Ans Nederlof en Elly Sterk 21.00 Radio M. tot maandag 08.00 uur Luister naar maandagmorgen naar met nieuws uit Soest en Soesterberg Met kabel 107.9 Zonder kabel 105.9 Verzoekplaten aangevraagd door bewoners van bejaar den- cn verzorgingshuizen in Soest cn Soesterberg. Sa menstelling Atie Derksen, presentatie Mirella Wiegers 12.00 Lunchroom Middag Magazine 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h De musical Een muzikale reis langs di verse musicals. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. Zie ook donderdag 15.00 SoestActueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Soest in bedrijf Presentatie Henk de Jong 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, pres: Joke Almirante 18.30 Weg met Hobbels, pres: Menno Schuit 19.00 De Verrekijker, Kinderprogr. pres: Caren Zwarteveen en Marieke Boer 19.30 Het Kompas, jongerenprogr. 20.00 Het Boek het Bin nenste Buiten, pres: Her man Spoor e.a. 20.30 Bij belverzen van Johan van Maarlant, pres: Herman Spoor 21.00 Zingenderwijs, pres: Elly van Tol 21.30 Avondsluiting, pres: Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 14.00 15.00 16.00 17.00 Nieuws uit het gemeente huis met o.a Het Soestge- voel, en de column van de Burgemeester Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ria Hilhorst Over 't voetlicht Musical en Cabaret Samenstelling Ad van Wijngaarden Soest 55+ h Nieuws voor senioren en andere ouderen. Presentatie Karin de Lange Soest Actueel h Lunchroom h Cultuur in de Regio Nieuws uit museum en theater. Redactie: Ad van Wijngaarden, presentatie: Lonneke Meijer Radio M tot donderdag 08.00 uur Radio Soest van de Cultuurprijs 2003 doet verslag van het Cultuur Festival op 8 mei Je kijkt je ogen uit! Je gelooft je oren niet!

Soester Courant | 2004 | | pagina 17