2.99 n Juliana verlaat Soestdijk Visser (aarderhi 'Regelen o.v. niet onze taak' Knelpunten door rookverbod SPOED °t dU [ACWÊÊfl mm. Auto boort zich in boom ZEEVIS ES SOEST :mkool per stuk nkommers per stuk CE (E)/ ST)ER Meander wijst verantwoordelijkheid van de hand Werkloosheid stijgt marginaal 't Maandelijkse nieuws van uw reinigingsbedrijf reinigingsbedrijf\ Angst voor o.m. ledenverlies en omzetderving Gemeente en CWI gesloten op 9 en 12 april Letsel bestuurder valt mee BEZORGERS Zeecontainer Service voor alle merken PAGINA2 WOENSDAG 31 MAART 2004 P- SOESTER COURANT cces pril irodag! .US 5 EURO e 5 EURO male 5 EURO 5 EURO t. 5 EURO 9.30 TOT 13.00 9.30 TOT 18.00 '101 Michael Hopman ■Cl ALIST ^AASAppels 21 - Tel. 601 24 25 onderdag t/m zaterdag lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven jgsonkrfmd 035-6019954 747 vullen functie, epaald worden, n je klantvriendelijk schrijf dan. Ie Winter st =s ge, enthousiaste en resultaat- (m/v) tact met leveranciers en klanten t u een aanspreekpunt van de .gers bij alle voorkomende et uitwerken van offertes, het :n, het versturen en opvolgen van <zaamheden t.b.v. de directie <waardig ts in woord en geschrift, kennis i tiatief tonend lale handelsonderneming is een pre aarden len een succesvol team te kunnen voldoen, dan komen wij telijke reactie kunt u - binnen twee uren naar: jM de heer R.H.C. de Heus, ID Soest. ertentie wordt niet op prijs gesteld. (scwoi-L w TE KOOP Rietzangerstraat 35 te Amersfoort Op zoek naar een mooi appartement? Wellicht kunt u hier dan eens komen kijken! Dit fraaie 3-kamer appartement (voor heen 2) is ideaal voor starters. Het is gelegen op de 3e verdieping en heeft een berging op de le verdieping en een gezamenlijke fietsenstalling op de tbegane grond. Zeer gunstige ligging ten opzichte van winkels en openbaar [vervoer. Belangrijkste kenmerken gezellige woon- eetkamer met lami- naatvloer en toegang naar loggia moderne open keuken 1 slaapkamer met laminaatvloer en vaste kasten 1 inpandige kamer met laminaatvloer badkamer ligbad/douche, toilet, wastafelmeubel en wasmachine- I aansluiting woonkamer voorzien van kunststof kozijnen gehele woning spachtelputz wandafwerking bouwjaar circa 1965 servicekosten 156,80 per maand incl. voorschot verwarming vraagprijs 129.500,- k.k. Documentatie over dit leuke apparte ment kunt u vrijblijvend bij mij aan vragen. TE KOOP Weegbreestraat 52 te Soest Interesse in een drive-in woning met een heerlijke tuin? Dan is een bezichtiging hier de moei te waard! Deze ruime drive-in hoekwoning heeft een royale zij- en achtertuin op het zuidwesten. Gelegen in een kindvrien delijke en rustige woonwijk met zowel aan de voor- als achterzijde vrij uit zicht. Bovendien zijn winkels, scholen, openbaar vervoer, sporthal en zwem bad op loopafstand te bereiken. Belangrijkste kenmerken inpandige berging uitgebouwde moderne eetkeuken met inbouwapparatuur op begane grond bijkeuken woonkamer met open haard en studeer-/werkkamer op le verdieping balkons aan voor- en achterzijde 1 zeer royale slaapkamer aan achterzijde 1 ruime slaapkamer aan voorzijde moderne badkamer met o.a. ligbad en douchecabine ruime zolder met aansluiting douche, toilet en wastafel inhoud ca. 500 m3 bouwjaar 1969 perceelsgrootte 259 m2 vraagprijs 249.000,- k.k. Collegiaal in verkoop met Van Harde- veld Makelaardij te Baarn De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. -i *§5 PAGINA 3 Voor de laatste keer verliet prinses Juliana woensdag pa leis Soestdijk, waar ze bijna 67 jaar woonde. Haar lichaam werd overgebracht naar paleis Noordeinde in Den Haag, waar ze in 1909 werd geboren. Om (de laatste) eer te bewijzen, afscheid te nemen of misschien gewoon om er bij te zijn, kwamen Foto links: Hendrik-Jan van Beek; foto rechts: Soester Courant duizenden mensen naar Soestdijk. Druk was het ook langs een van de zijden van de Amsterdamsestraat weg, waar publiek werd toegelaten. Burgemeester Koos Janssen van Soest stond met onder anderen zijn Baarnse ambtscollega Marie Rose Wolterink-Oremus tegen over de Baarnse uitgang, toen de stoet de paleistuin uitreed. Achter de lijkwagen reed de auto, waarin koningin Beatrix en de prinsessen Irene, Margriet en Christina zaten. Zij begeleidden hun moeder naar Noordeinde. Daar liep nog'dezelfde middag het voltallig college van Soest langs de plek waar Juliana lag opgebaard. De Soester delegatie bestond ver der uit notaris R.E. Schippers en B. Huisman, voorzitter van respec tievelijk het Oranje Comité Soest en dat van Soesterberg, ds. Pieter van Winden, voorzitter van de Raad van Kerken van Soest en na mens de gemeenteraad Ellen Hu- berts (WD). Janssen en Wolte- rink waren gisteren ook aanwezig bij de uitvaartdienst in de Nieuwe Kerk te Delft. Vervolg van pagina 1 De Raad van Bestuur van Meander Medisch Centrum begrijpt de zorg van met name ouderen over de slechte bereik baarheid van het Baarnse zie kenhuis, maar wijst verant woordelijkheid daaromtrent resoluut van de hand. Als ziekenhuis moeten wij goede zorg leveren. Het regelen van goed openbaar vervoer zit niet bij de primaire taken van het ziekenhuis. Zo is het nu eenmaal niet in Ne derland geregeld', zegt woordvoer der Jeroen Hurkens. Wat betreft een vervoerregeling naar Baarn schuift hij de verantwoordelijkheid door naar de provincie en vervoer bedrijf Connexxion. Hurkens stelt dat patiënten uit Soest ook in de Amersfoortse zie kenhuizen van Meander terecht kunnen voor de spreekuren en dus niet per se op Baarn zijn aangewe zen. In een aantal gevallen kan dat betekenen dat ze bij een andere specialist op bezoek moeten gaan. Het feit dat Meander de resteren de spreekuren in de polikliniek van Soest per 1 september van dit jaar verhuist naar Baarn, brengt niet met zich mee dat het ziekenhuis dan ook maar een goede regeling moet realiseren, vindt de Raad van Bestuur. De reorganisatie is mede het gevolg van bezuinigingen, ver klaart ze haar besluit. Voor bij voorbeeld een privé-bus is geen budget en volgens Hurkens zal er geen zorgverzekeraar zijn, die de kosten van zo'n voorziening voor zijn rekening wil nemen. Meander geeft wel wat subsidie aan de Se niorenbus die vanwege de bezoek uren tweemaal per dag van en naar het ziekenhuis in Baam rijdt. Daar naast kunnen mensen de Regiotaxi inschakelen om in het ziekenhuis te komen. Lijn 75 Verder rijdt lijn 75 van Con nexxion zesmaal per dag van Soestdijk-Noord naar Bunschoten en daarbij maakt ze ook een halt bij Meander in Baarn. Deze ver trekt om 7:15, 8:15,12:15,15:15, 16:15 en 17:15 uur vanaf het bus overstappunt aan de Koninginnel- Volgens een woordvoerder,van de gemeente is het niet zomaar dat lijn 75 door een klein busje wordt bediend en er slechts een beperkt aantal ritten per dag is. Kennelijk trekt de bus weinig passagiers. Dat zou eventueel na 1 september kun nen veranderen als meer ouderen voor een bezoek aan Meander In februari is de werkloosheid in Soest marginaal gestegen. Het aan tal geregistreerde werkzoekenden nam met zeven toe tot 2382 men sen. Twaalf maanden eerder waren dat er nog 1854, het jaar daarvoor 1366. Het aantal werkzoekenden zonder baan nam in Nederland in februa ri met 1,1 procent toe, laat het Centrum Werk en Inkomen (CWI) weten. In Middenwest nam het aantal zelfs af (-0,7), maar Eem- land vormde in dit district een ne gatieve uitschieter met een stijging van 1,9 procent. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest ||fl|| RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 MIDDEN NEDERLAND Het Is weer lente Nog maar net lente en we genieten al van een extra uur daglicht door invoering van de zomertijd. Voor veel tuin- liefhebbers een mooie gelegen heid om de tuin voor te bereiden op de nieuwe groei- en bloei periode. De planten kunnen wat extra voeding na de winter goed ge bruiken. Gebruikt u hiervoor compost? Dan kent u vast de goede resultaten van deze milieuvriendelijke manier van bodemverbetering. Afval scheiden voor compost In uw gemeente wordt groente-, fruit- en tuinafval (GFT) geschei den ingezameld. Dit GFT gaat naar een composteerinrichting in Wijster, waar er goede en zeer bruikbare compost van wordt gemaakt. Een prima vorm van hergebruik. Om de kwaliteit van compost te waarborgen, mag er geen ander afval in de container dan GFT. Wat mag In de GFT-container? Loof, schillen en resten van groente, fruit en aardappelen Gekookte etensresten en brood Eierschalen en doppen van pinda's en nootjes Snijbloemen en kamerplanten Koffiedik en koffiefilters, theezakjes en theebladeren Mest van huisdieren (uitge zonderd kattenbakkorrels en zand) Klein snoeiafval, resten van tuin- en kamerplanten en klein- gemaakte takken. Gras, stro en bladeren Zelf composteren? Als u zelf wilt composteren kunt u een compostvat aanschaffen bij RMN of bij een tuincentrum of doe- het-zelf zaak. Een boekje met informatie over zelf composteren kunt u aanvragen bij RMN. Veel (grof) tuinafval? Herinrichten van uw tuin leidt vaak tot veel tuinafval. Op het afval- brengstation in uw gemeente kunt u tuintegels, bielsen, takken, stronken, blad, zand, tuinaarde, bloembakken en tuinmeubilair brengen. Raadpleeg uw afvalkalender of bel RMN voor de voorwaarden. Voor het laten ophalen van bijv. gebundelde takkenbossen kunt u de grof afvallijn van RMN bellen. Tuinafval dat wordt aangeboden in zakken kan niet worden gecomposteerd en is voor het milieu een gemiste kans! Goede Vrijdag 9 april Een feestdag waarop scholen en veel bedrijven gesloten zijn. Voor RMN geldt dit als een normale werkdag. Het afvalbrengstation is op de gebruikelijke tijden geopend voor het publiek en het afval wordt net als op andere vrijdagen ingezameld. Dus ook op Goede Vrijdag is RMN actief in de buurt! Vragen over afval en afval verwerking? Voor vragen, opmerkingen en tips kunt u schrijven, e-mailen of bellen naar RMN. Baarn zijn aangewezen op het openbaar vervoer. Het is overigens niet zeker dat lijn 75 volgend jaar nog rijdt. Per 1 ja nuari 2005 worden de buslijnen in de provincie aanbesteed en ligt het in de verwachting dat het bestuur van Utrecht zal kiezen voor de goedkoopste vervoeraanbieder. De gemeenten Soest, Baarn en Bun schoten hebben er bij de provincie Utrecht op aangedrongen om lijn 75 in stand te houden, maar zoals de zaken er nu voor staan zal de toekomstige busmaatschappij daar niet toe verplicht zijn. Het is niet te verwachten dat Soest extra geld pompt in een lijnbus. In het verleden gebeurde dat wel bij het Soester busplan, maar dat kostte tonnen per jaar. Later pen delde er op proefbasis een busje tussen Soest en Soesterberg, maar de kosten wogen niet op tegen het aantal reizigers dat er gebruik van maakte. In verband met onder meer Pasen zijn de openingstijden van de pu- blieksbalie van de gemeente en het Centrum Werk en Inkomen (CWI) op sommige dagen aangepast. Op vrijdag 9 april (Goede Vrijdag) en maandag 12 april (Tweede Paasdag) zijn zowel het gemeente huis als het CWI gesloten. De publieksbalie gaat op dinsdag 6 april al vanaf 15:00 uur dicht. Het CWI is dan op de normale tij den geopend. Angst voor verlies van leden en vrijwilligers, omzetderving, oneerlijke concurrentie. Het zijn enkele knelpunten die het gevolg zijn van de Tabakswet. Het rookverbod roept boven dien veel vragen op, omdat het onduidelijk is. Zelfs de ge meente Soest komt er niet hele maal uit en heeft via de VNG het ministerie om opheldering gevraagd. In openbare gebouwen mag niet meer worden gerookt. Hetzelfde geldt voor gebouwen, waarvan clubs en instellingen gebruik ma ken, die door de gemeente worden gesubsidieerd. Deze laatste groep vindt dat er sprake is van oneerlij ke concurrentie, omdat er in de niet-gesubsidieerde sector wel een rokertje mag worden opgestoken. Er zijn clubs en verenigingen die aangeven, dat van vrijwilligers niet mag worden verwacht, dat zij toe zien op naleving van het rookver bod. Sommigen zouden een apar te rokersruimte willen creëren, maar hebben daar geen financiële middelen voor. Tevens wordt ge meld dat eventuele boetes niet kunnen worden betaald. Bij een geconstateerde overtreding moet 300 euro worden neergeteld, bij elke volgende zelfs 2400. Hand having van het rookverbod berust niet bij de gemeente, de controle wordt uitgevoerd door de Voedsel en Warenautoriteit. De gemeente heeft vorig jaar ver enigingen en instellingen op de hoogte gesteld van de aange scherpte Tabakswet en gevraagd om eventuele knelpunten aan te geven. Hen zijn stickers ter be schikking gesteld, waarmee het rookverbod kan worden aangege ven. Zijn er twee kantines in een gebouw, dan mag in de kleinste daarvan wel een sigaret, sigaar of pijp worden opgestoken. De knelpunten en vragen zijn aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) gestuurd die deze op haar beurt op het minis terie heeft laten bezorgen. Door de kabinetswisseling van vorig jaar is een en ander blijven liggen. Vol gens de gemeente Soest is het de bedoeling van de overheid dat de oneerlijke concurrentie wordt op geheven,. maar dat de niet gesub sidieerde verenigingen en instellin gen wat langer de tijd krijgen om aan de voorwaarden te voldoen. Ook de verpleeg- en verzorgings huizen hebben wat langer respijt gekregen. In de tussentijd zullen er geen boetes worden opgelegd. Deze informatie is door het colle ge verwoord in een brief aan de Soester CDA-fractie. Namens deze fractie had raadslid Els de Waard gevraagd hoe de lokale stand van zaken is rond de Tabakswet. Soest zegt verder onder meer dat van verschillende clubs is vernomen, dat ze een rookverbod hebben in gesteld. Dat de genoemde knel punten daadwerkelijk tot proble men zou hebben geleid, daarvan zijn bij het college geen voorbeel den bekend. De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Klachten bezorging Soester Courant Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (S 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoord apparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namid dag bezorgd. Een sereen groepje gelovigen heeft de hangjongeren die de Wil lem Speelmanhof in Soest terrori seren uitgekozen tot onderwerp van hun gebeden. Dat meldde vo rige week de Gooi- en Eemlander. Deze trouwe gebedsgenezers van de Christengemeente maken deel uit van de landelijke gebedsketting 'Op de bres', die verschillende ker ken omvat. Elke 20e van de maand bidden de Soesters 24 uur lang - gewoon thuis - voor allerlei onderwerpen, ook voor de burge meester en de wethouders. Afgelopen zondag heeft een ha- giotherapeute in het Radio Soest- programma 'De Kloof' uitgelegd hoe dat werkt. 'De burgemeester weet ervan. Hij vindt het geweldig. Zelf is hij katholiek. Wij bidden dat hij wijs zal zijn, de goede be slissingen neemt en goede contac ten zal hebben met politie en justi tie'. Aldus meldde de Gooi- en Eemlander. Het initiatief van 'Op de bres' in spireerde 'iemand' in het gemeen tehuis om morgen, donderdag 1 april, een openbare bidstond te organiseren op het groene hon- denuitlaatterrein aan de Vrijheids- weg, waar binnenkort een zeecon tainer wordt geplaatst als verlos sende hangplek voor de jeugd in Klaarwater. Een lid van de gemeenteraad zal tijdens deze publieke bezinning de beroemde oud-perzische parabel voordragen van het Gebroken Glas. In deze gelijkenis wordt de Spakenburgse zeecontainer verge leken met een tijdelijke plank, die voor het kapotte venster wordt ge timmerd als de ruiten zijn inge gooid. Het Byzantijns Matrozenkoor 'Geen zee te hoog' zingt vooraf de Joodse hymne 'Ruwe stormen mogen woeden...' Ds. Zuidwester spreekt een stich telijk woord naar aanleiding van Jona 1 vers 7: 'Komt, laat ons het lot werpen, opdat wij te weten ko men door wiens schuld dit onheil ons treft'. Gerekend wordt op de aanwezig heid van alle fabrieksdirecteuren, managers en arbeiders van het Soester bedrijventerrein die de zeecontainer niet zo zien zitten. En op de bewoners uit de naaste om geving, die de bui zien hangen. 'Geen nood', zei een van de hang jongeren die zondag in hetzelfde radioprogramma 'De Kloof werd geïnterviewd, 'die jongeren laten zich niet sturen. Kijk maar hoe het gegaan is met die betonnen hang plek op de hoek van de Konings weg'. Om over na te denken. De kosten van de plechtigheid, die morgen om klokslag 5 voor 12 (vijf minuten later barsten de sire nes los!!) begint, bedragen slechts 3000 euro. Dat is voor het College van B W slechts een druppel op een gloeiende plaat. Komt allen! ELKE WEEK EEN ^SOESTCEélcOURANTU IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Postbus 203, 3760 AE Soest Telefoon 035 - 603 92 22 E-mail: info@rmn2000.nl Een voor de alarmcentrale on duidelijke melding over de juis te plaats van een verkeersonge luk heeft er donderdagavond toe geleid dat het brandweer korps van Soest uitrukte naar de Van Weerden Poelmanweg in plaats van het korps Soester berg waartoe dit verzorgingsge bied behoort. Later werd Soesterberg alsnog gealar meerd, maar toen was bijstand niet meer nodig. Het ongeluk gebeurde omstreeks 21.45 uur ter hoogte van restaurant 't Hoogt. Daar reed een bestelbus, bestuurd door een 45-jarige inwo ner van Soest, door onbekende oorzaak in volle vaart tegen een boom rechts van de weg. De klap was zo hevig, dat de hele voorkant van de auto werd ingedrukt. De bestuurder moest, nadat een portier was verwijderd, door de brandweer uit de cabine worden gehaald. Hij had onder meer ern stig letsel in zijn gezicht. Het slachtoffer werd per ambulance naar het Universitair Medisch Centrum in Utrecht gebracht. Terwijl ambulancepersoneel zich om het slachtoffer bekommert, neemt de brandweer maatregelen om de bestelauto te stabiliseren. Foto: Brandweer Soest Daar werd een bloedproef geno men omdat de politie een alcohol- lucht had vastgesteld. De uitslag hiervan laat nog even op zich wachten. Volgens de politie vielen de verwondingen van de man uit eindelijk mee. Een automobiliste die achter de bestelbus had gereden, was getui ge geweest van het eenzijdig onge val. Doordat zij ter plaatse niet bekend is, gaf zij een locatie in de gemeente Soest door. De alarm centrale schakelde daarop de brandweer van Soesi in, hoewel de plaats van het ongeval tot het ver zorgingsgebied van Soesterberg behoort. Nadat het slachtoffer was afge voerd, nam de regionale verkeers dienst van de politie de situatie in ogenschouw om te trachten het ongeluk te reconstrueren en de oorzaak ervan te achterhalen. De bestelbus moest zwaar beschadigd worden weggesleept. Het nieuwe seizoen is begonnen, dat kun je wel zien bij 't Vaarderhoogt!! Kom langs en maak er .maar een gezellig dagje uit van; dwalen door de decorie langs de oogverblindend mooie col lectie paasdecoraties, door de kas langs het binnengroen of de rijk gevulde potterie. Of kies op het buitenterrein uit het immens grote aanbod van lentefrisse planten, heesters en bomen. U komt ogen tekort. TUIN ADVIES CENTRUM Dorresteinweg 72 b Soest 035 - 6012883

Soester Courant | 2004 | | pagina 3