I Mevrouw Hoppenbrouwers 100 Spotted Eagle op Griftland 'Op naar de honderdentwee' 'Kleine rondweg ('lus') is al zo goed als rond!' Soest 50 jaar geleden] Van Breukelen heeft ze op een rijtje... ACTUEEL! In Memoriam N.H. Breedeveld Waterschap is tevreden over watergangenschouw Waterschap zal gemeenten ais bedrijven aanpakken PAGINA 4 irt 2004 WOENSDAG 31 MAART 2004 'Tevredenheid is het geheim' Indiaanse visie op spiritualiteit SOESTER COURANT PAGINA 5 Ingezonden bericht van WD-Soest Pinpas gestolen Fluiten (bamboe) 0800 - 0432 Verkocht Verkocht aan de gemeente Soest 2rleend, worden binnen icatie gekapt. jen het genomen besluit ia verzending van het be- ïdiend bij het college van :rs van de gemeente Soest, ïst. i in het klooster was dan pretje. Tweede Wereldoorlog is ook Duitengewone moeilijke perio- eweest voor de bewoners van s St. Joseph; vooral een ang- tijd met gebrek aan alles t lag een tijd in de vuurlinie. Ie oorlog veranderde er veel in :atholieke parochie Soest. De ;erlijke gemeenschap nam ta ais ouderenzorg over. Voor de e mannen en vrouwen die in iaren overleden, kwamen geen eren in de plaats, maar de 'we generatie ouderen ging bejaardenhuizen. Verder k binnen de katholieke kerk aantal roepingen drastisch te ninderen waardoor de groep ers ook niet meer werd aange- l. Zo werd in juli 1962 afscheid omen van de 25 zusters die 1 nog in Soest werkzaam wa ter Theophilia, de algemeen rste van de congregatie, dank- oor de medewerking die de ers steeds in Soest mochten ervinden. De parochie schonk duizend gulden als dank voor- 94 jaar liefdevolle zorg. Het 1 zou worden besteed aan de iw van een kapel in het missie- ied in Afrika. "innering aan een stukje Ver men Soest. Wij melden nog n dat er geen namen bekend van de meisjes op de foto uit 6. Mocht u uw moeder of tan- •f oma herkennen dan horen wij graag, tel. 6012158. gelope ;n woensdag waren de erikaanse indianen Mala Spotted Eagle Pope en zijn vrouw Sky Young Sparrow (op nieuw) te gast op het Griftland College. Evenals enkele jaren sleden hield de indiaan uit )regon er een lezing over o.a. nritualiteit en omgang met de ituur. potted Eagle - zijn vader was een herokee, zijn moeder een Sosho- Ae - reist de wereld af om te plei ten voor meer vrijheid voor de Oorspronkelijke bewoners van froord-Amerika. Hij vindt dat ze fcun zelfbeschikkingsrecht moeten terugkrijgen en met respect voor hun afkomst en oude waarden be handeld moeten worden. Ook pleit hij voor de teruggave van hun grond en voor het behoud van hun eigen, duizenden jaren oude cul tuur. De Griftlanders van 4-havo maken tijdens de ontmoeting uitgebreid kennis met het imposante echt paar, dat hen met tromgeroffel be groet. Beiden voldoen aan het 'standaardbeeld' dat Europeanen van indianen hebben: hij groot en imposant, met een band om zijn hoofd; zij klein, bescheiden en met lang zwart haar. Hij spreekt met zachte stem, tamelijk monotoon, Foto: Herman van Dam. maar goed verstaanbaar. Er wordt geconcentreerd naar hem geluis terd. Bijzonder is het gedeelte waarin het gesprek over spiritualiteit gaat. Mala maakt de leerlingen opmerk zaam op de basisspiritualiteit die elk mens ervaart als hij in contact komt met de natuur en zich daar door laat verwonderen. Er ontstaat een gesprek over religieuze bele ving, waarin hij alle ruimte laat voor elke geloofsovertuiging en dat ook door de 4H-klassen van het Griftland als zeer waardevol wordt ervaren. 15 sest.nl (gevraagde kapvergunnin- r. 13 - 1 acacia BEC de plantage - Ie berk, 1 peer, 1 prunus, verdeeld onder de andere bewo ners en de medewerkers van de af deling meerzorg. Tot op 96-jarige leeftijd was me vrouw Van der Voort de helft van een tweeling. Haar zus woonde toen al in Mariënburg, maar die overleed ongeveer in dezelfde pe riode toen de inmiddels 101 jaar oude mevrouw Van der Voort ook haar intrek nam aan de Burge meester Grothestraat. Een dochter van de overleden tweelingzus en een andere nicht waren maandag op bezoek om de verjaardag mee Mevrouw A. F. G. van der Voort kreeg maandag bezoek van onder anderen twee nichten. Ook burge meester Koos Janssen kwam langs. Foto: Foto Bell te vieren. Zelf is mevrouw Van der Voort ongehuwd gebleven en ze had dan ook geen kinderen. Ze is niet dé, maar wel een van de oudste inwoners van Soest. Bij Mariënburg hopen ze haar nog lang te mogen verzorgen. 'Op naar de honderdentwee', riep eergiste ren een van de medewerkers. komende feestdagen gemeentehuis in Soest Ken in Soesterberg gewij. m het in het gemeente- Werk en Inkomen (CVVl) ies gemeentehuis geslo- opend. is en CWI gesloten ehuis en CWI gesloten uis en CWI gesloten ihuis gesloten end tot 12.30 uur. ance Publiekszaken en CWI gesloten jis en CWI gesloten, ehuis en CWI gesloten iUNNINGEN >5 maart een kapvergunning zijn 10 grove dennen •elangen te worden ge- grgunning, kunnen dit en vier weken na deze en bij de afdeling Wijkbe- van de gemeente Soest, t, telefoon (035) 609 36 vier weken liggen de aan- i ook ter inzage op de af- Infrastructuur in het ge- 4INGEN :t 25 maart 2004 ïn, 2 kastanjes, 1 grove erk eende kapvergunning: jrglaan - 1 lijsterbes, 1 els, ie kastanjes kocht. De winkel bleef tot in de jaren zeventig bestaan. Na het overlijden van haar man ging me vrouw Hoppenbrouwers naar Ma riënburg. Haar 100e verjaardag werd daar groots gevierd, o.a. met een enor me taart, waarvan de meegekomen familieleden en de medebewoners ook allemaal een stukje kregen. Mariënburg-directrice Ria Lamé feliciteerde haar namens allen en stelde vast dat mevrouw Hoppen brouwers heel geliefd was bij het personeel. Haar oudste dochter - speciaal overgekomen uit Ameri ka - maakte duidelijk dat me vrouw Hoppenbrouwers het in Mariënburg ook zeer naar de zin heeft. Toen haar gezichtsvermogen destijds nogal achteruit was gegaan zocht ze tijdens een bezoek aan Mevrouw Hoppenbrouwers in ge sprek met de burgemeester tijdens de viering van haar 100e verjaar dag in Mariënburg. Foto: Herman van Dam. haar dochter een Amerikaanse oogarts op, die haar adviseerde zich nog een keer te laten opere ren. Dat leverde haar nog tien jaar 'zicht' op. Het geheim van haar hoge leeftijd is haar tevredenheid, aldus haar dochter, die de compli menten voor de verzorging en be geleiding in Mariënburg vergezeld liet gaan van een fraai boeket na mens de vier kinderen (drie doch ters, een zoon), zes kleinkinderen en inmiddels ook twee achterklein kinderen. Mevrouw Hoppenbrouwers is geen onbekende in Soest. Ze werd ove rigens in Dordrecht geboren, maar kwam na haar huwelijk in 1936, dus ruim voor de oorlog, aan de zijde van haar man naar Soest. Hij had aan de Van Weedestraat - op het rijtje tussen wijnhandel Mets en* slagerij Van Asch - een zeer bekende herenmodezaak, waar la ter' ook damesmode werd ver een diner naar keuze, familiebezoek en geanimeerd gesprek met Koos Janssen. |let kon maandag niet op voor 1 iiievrouw A.F.G. van der Voort. - Zij vierde in Mariënburg haar 101u Berjaardag. Bescheiden als ze is, wilde ze dat op rustige wijze doen, maar van alle kanten werd ze toch in het zonnetje gezet. De jarige sneed zelf de taart aan, die ze van het Woonzorgcentrum had gekre gen cn waarvan de stukken werden Afgelopen vrijdag vierde me vrouw A.C.M. Hoppenbrou- wers-Zwijsen haar 100e ver jaardag, waarmee zij tot de oudste inwoners van Soest be hoort. Burgemeester en me vrouw Janssen zochten haar op in Mariënburg, waar ze al veer tien jaar woont. Op 16 maart jl. overleed de heer N.H. Breedeveld op bijna 90-jarige leeftijd, na een liefdevolle verpleging in het verpleeghuis Sint Elisa- beth te Lage Vuursche waar hij gedurende vijf en een halfjaar verbleef. De heer Breedeveld was beslist geen onbekende in Soest. Hij heeft veel voor de Soester ge meenschap gedaan. In 1954 werd hij benoemd tot directeur van het gemeentelijk gasbedrijf, welke functie hij op een maand pa 25 jaar heeft ver vuld. In die tijd maakte hij tal van ontwikkelingen mee in de gasdistributie. Het voornaamste hiervan was ongetwijfeld de overgang van kolengas op aard gas. Daarvoor was o.a. noodza kelijk de ombouw van alle gas- toestellen, om deze geschikt te maken voor de ontvangst van aardgas. De gemeente Soest maakte in deze periode een sterke ontwikkeling door, het geen ook tot uitdrukking kwam in het aantal aansluitingen: 4.300 in 1954 en 13.500 in 1975. Dat leverde natuurlijk wel veel werk op. De heer Breedeveld was ook directeur van het gemeentelijk slachthuis en heeft de afbouw hiervan be geleid. Een nieuwe uitdaging vormde de opkomst van de kabeltelevi sie. De heer Breedeveld werd directeur van het CAI-bedrijf en moest zich derhalve deze materie snel eigen maken. Be langrijke functies, maar nog be langrijker is te benadrukken dat hij bij de invulling hiervan het met iedereen goed kon vinden: een uitstekende verhouding met het gemeentebestuur, met zijn medewerkers en met de instal lateurs. Buiten deze hoofdtaak was de heer Breedeveld ook actief op verschillende terreinen van het maatschappelijk leven. Bij zijn afscheid als directeur van het gasbedrijf kreeg hij de onder scheiding Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zeer ver dienstelijk was zijn inzet als voorzitter van de S.B.B.S. (toen Stichting Bouwactiviteiten in de Bejaardensector Soest). Hij was betrokken bij de bouw van De Drie Eiken in Soesterberg en nog meer bij de bouw van Honsbergen, de Vijverhof als mede het Medisch Centrum Overhees. Voorzieningen voor de huisvesting voor ouderen die niet meer weg te denken zijn. Ook op het terrein van het Kruiswerk heeft de heer Breedeveld goed werk verricht. Aan de fusie van de drie Kruis verenigingen heeft hij met veel enthousiasme gewerkt. Aan de totstandkoming van de huisart senpraktijk 'De Bundeling' heeft hij ook al een zeer belang rijk aandeel gehad. In 1972 nam de heer Breede veld ook nog de uitnodiging aan voorzitter te worden van de scholengemeenschap voor lager beroepsonderwijs; geen gemak kelijke functie, gelet op de vele en snelle ontwikkelingen op het gebied van het onderwijs. Het deed hem pijn dat deze zo be langrijke school niet voor Soest behouden kon blijven. Ook het verzoek van de burge meester, voorzitter te worden van de Oranjevereniging heeft hij ingewilligd. Bij zijn afscheid van de S.B.B.S. ontving hij de Erepenning van de Gemeente Soest. Naast deze 'publieke' functies is de heer Breedeveld voor veel mensen een raadsman, een hulp en steun geweest in moeilijke omstandigheden. Steeds was hij bereid de helpende hand te bie den en hen met raad en daad bij te staan. De heer Breedeveld heeft al deze functies met veel enthousiasme verricht. Hij vond het vanzelfsprekend zijn talen ten mede te gebruiken ten dien ste van de gemeenschap. Hij genoot er van als alle inspan ningen succes hadden. Door de hem gegeven talenten optimaal te gebruiken heeft de heer Breedeveld voor de ge meenschap van Soest en ook elders, veel betekend. De veelbesproken rondweg in Soest - in de volksmond wel 'het kleine lusje' genoemd komt er toch, zegt de WD- Soest. Onverwachte ontwikke lingen hebben bijgedragen tot een snelle realisering van de plannen die de provincie in het vigerende streekplan voor de nieuwe rondweg als optie had aangegeven. De plaatselijke WD is zeer actief geweest om de plannen van de rondweg toch te kunnen uitvoeren. WD-afdelingsvoorzitter Hans Gerretsen: 'Het zat ons - en tallo ze anderen - niet lekker dat die rondweg op de lange baan is ge schoven. De weg is echt noodzake lijk, iedereen kan toch zien dat de Van Weedestraat vol loopt?' De WD heeft volgens Gerretsen con tact gezocht met particuliere inves teerders die erin zijn' geslaagd de 'gewraakte' stukjes grond aan te schaffen die nodig zijn om de aan leg te realiseren. 'Óp hun beurt hebben die investeerders diezelfde stukjes voor een prijs die ver on der de werkelijke waarde ligt ver kocht aan de gemeente. Wel werd met de gemeente overeengekomen dat zij als risicodragers het eerste recht hebben om op de grond langs de nieuwe rondweg kantoren en woningen te realiseren.' ELKE WEEK EEN (SOESTERfcOURANTy IN DE BUS? tel.(035)6014152 Van een zestigjarige Soester is za terdagmorgen de pinpas gestolen. Rond elf uur was hij aan het pin nen bij een geldautomaat aan de Van Weedestraat. Terwijl hij bezig was, werd hij afgeleid door een man en een vrouw. Een van hen zag kennelijk kans de pas te ont vreemden, waarna het tweetal uit het zicht verdween. Later op de dag werd met deze pas geld opge nomen in Soest en Amersfoort. Steenhoffstraat 9\ tel. 602 8132 Al eeuwenlang worden fluiten ge maakt. Volgens de mythologie be speelde Krishna de fluit om zijn geliefde Radha te bekoren. De fluit wordt voor allerlei religieuze en sociale doeleinden gebruikt. De fluiten worden van een dunne soort bamboe gemaakt. Eerst wordt de bamboe op maat gesne den. Dan worden de stukken in vuur gebakken om ze recht te ma ken en van vocht te ontdoen. Met behulp van een ronde metalen bei tel maakt men de ronde gaten. De vierkante gaten bij het mondstuk worden met behulp van een scherp mes en een hamer gemaakt. Ten slotte wordt de bamboe aan één kant tot een hoek gesneden. Hier op wordt een stukje bamboe gezet en dat vormt het mondstuk. Behalve bovengenoemde fluiten zijn ook de panfluiten nog steeds in gebruik. De traditionele muziek van de panfluit is bij de Inca in Peru b.v. nog steeds te horen. In de Wereldwinkel zult u vaak fluiten van bamboe aantreffen. Daarnaast uiteraard ook verschillende ande re muziekinstrumenten. Allemaal ambachtelijk vervaardigd. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, §26028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. De controle van de watergan gen die door de aangrenzende eigenaren moeten worden on derhouden verliep vorig jaar soepel. Wel moesten enkele sloten in het najaar nogmaals worden gemaaid omdat het erg groeizaam weer was. Dat staat in de evaluatie over de schouw in 2003 van Waterschap Vallei Eem. Door de droge zomer zijn alle ei genaren van de percelen die langs schouwsloten üggen in de gelegen heid geweest om de watergangen tijdig schoon te maken. Het water schap heeft in het najaar geen be stuursdwang hoeven toepassen. In het voorjaar moest het waterschap in één geval het onderhoudswerk laten uitvoeren. De rekening van de loonwerker en de kosten die het waterschap maakte waren voor de aanliggende eigenaar. In 2004 vindt de vooijaarsschouw plaats in de week van 5 juli en de najaars schouw in de week van 1 novem ber. Waterschap Vallei Eem gaat lozingen door gemeenten niet anders aanpakken dan lozin gen en calamiteiten bij bedrij ven. Dat staat in de nota 'Handhaven vergunningen ge meentelijke rioolstelsels', die Dijkgraaf en Heemraden heb ben vastgesteld. Gemeenten zijn verantwoordelijk voor de aanleg en het beheer van riolering. Het waterschap verleent vergunningen voor de aansluiting van de riolering op een persriool. Persriolen worden door het water schap beheerd. Omdat een riool stelsel niet al het regenwater dat erin terechtkomt kan bergen en af voeren zijn er riooloverstorten. Ook voor die riooloverstorten ver leent het waterschap vergunnin gen. In een vergunning zijn voorschrif ten opgenomen om de waterkwa liteit te beschermen tegen vervui ling. Zo mag een overstort meest al maar een paar keer per jaar in werking treden. Gemeenten moe ten voorzieningen hebben getrof fen voor extra waterberging in het riool. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Volgens Gerretsen heeft de gede puteerde zich positief uitgelaten over de laatste ontwikkelingen: 'Een geweldige opsteker voor Soest.' Het was echter tegen het zere been van de verantwoordelij ke wethouder toen de gedeputeer de zelf aangaf de eerste spade in de grond te willen steken. Inmid dels hebben ambtenaren van grondzaken ter plekke al de nodi ge metingen verricht. Nu het rond wegprobleem is opgelost kunnen de voorbereidende (egalise- rings)werkzaamheden snel begin nen. Men spreekt zelfs over eind april. Dat is mogelijk omdat de grond nu 'particulier' bezit is er men op die stukjes grond in over leg met de gemeente mag doen wat de eigenaar goeddunkt. Protest Er is nog een (formele) laatste mogelijkheid om protest tegen de aanleg aan te tekenen en dat is morgen (donderdagavond) voor aanvang van de vergadering van de commissie RVM, die om 19:30 uur in de raadszaal aanvangt. Van af 19:00 uur zal gelegenheid wor den gegeven om schriftelijke be zwaren in te dienen bij de speciaal daarvoor geplaatste balie bij de in gang van de raadzaal. Het is over bodig om te zeggen dat de rond weg een speciale plaats op de agenda van die avond heeft, aldus Gerretsen. 'Zo zie je maar weer wat je met burgerinitiatieven kunt bereiken. Iedereen hield het eigen lijk voor onmogelijk en als het een beetje meezit rijden we over een half jaar met z'n allen over die nieuwe lus. Een prachtig resultaat, waar wij als WD trots op zijn. Ook de liefhebbers van de tyto alba (kerkuil) en de athene noctua (steenuil), die naast en op het be treffende grondgebied wonen, hoeven zich geen zorgen te maken. Om hun natuurlijke habitat te be schermen zullen er afdoende ge- luidswerende maatregelen worden getroffen. Het voortbestaan van de tytonidae (uilensoorten) en ande re spreidtenige carnivoren blijft ondanks de aanleg van de rondweg gegarandeerd,' aldus Gerrtsen, die in dat verband de Soester plastisch bioloog en natuurfilosoof J. Jacobs citeert. Die zou volgens Gerretsen ook geen problemen zien in het kader van mogelijke milieuafbraak. Al met al een mooi stukje burger initiatief c.q. burgerparticipatie, aldus WD-voorzitter Gerretsen. 'Schandelijk' De door Gerretsen aangehaalde natuurfilosooof Jacobs blijkt ech ter een tamelijk genuanceerde op vatting over de plannen te hebben. Hij wil dat meteen rechtzetten. 'De heer Gerretsen heeft mij onjuist geciteerd. Hij doet het voorkomen alsof ik geen problemen zou zien in het kader van mogelijke milieu- afbraak. Met name noemt hij dan de tyto alba en de athene noctua, die in hun natuurlijke habitat be schermd zouden worden door af doende geluidswerende maatrege len. Deze uilensoorten (tytonidae) hebben weliswaar een gezichtsver mogen dat 15 keer sterker is dan dat van de mens; daarentegen is hun gehoororgaan bijzonder slecht ontwikkeld, waardoor geluidswe rende maatregelen nauwelijks ef fect zullen hebben op de bescher ming van hun natuurlijke habitat, m.u.v. de uhu pontificalis die men voornamelijk kan waarnemen langs drukke landingsbanen.' Jacobs verder: 'lk ben er dan ook niet trots op dat de WD, onder oneigenlijke voorwendsels, de sug gestie heeft gewekt als zou ik mij achter haar plannen scharen. Bij de milieuorganisatie waar ik werk zaam ben als plastisch bioloog heeft men mij te kennen gegeven dat dergelijke publicaties veel schade kunnen berokkenen aan het imago van de natuurbescher mingsorganisaties. Het hoeft geen betoog dat ik mij behoorlijk in de wiek geschoten voel,' aldus Jacobs, die een ieder die zich met natuur bescherming bezighoudt oproept om morgenavond acte de présen- ce te geven in het gemeentehuis. Uit de Soester Courant van Dinsdag 30 Maart 1954 SOESTER SPORT FEDERATIE BIJEEN. Vrijdagavond hield de Soester Sport-Federatie in „Eemland" haar jaarvergadering, o.l.v. de heer W. v. Schaffelaar. In een schrijven van de Vereniging voor Internatio naal Jeugdverkeer was de wense lijkheid geuit tot een sportuitwis- seling met Engeland. Tevens was er een verzoek uit Soest (Duitsland), om ook dit jaar weer een sporttreffen tussen de jeugd van het Hollandse en Duit se Soest te organiseren. De voor zitter deelde mede, dat de Sport- Federatie aan het gemeentebestuur heeft bericht, dat de S.S.F. de sportuitwisseling Soest-Soest niet gecontinueerd wil zien, zonder uit wisseling met andere landen. De Burgemeester heeft daarna aan het Duitse Soest bericht, dat de Soester Sport-Federatie niet offici eel belast is met deze sportuitwis seling, doch dat particulier initia tief mogelijk blijft. In het jaarverslag van de secretaris werden de activiteiten van 1953 gereleveerd. De voetbalvereniging S.E.C. bleek haar lidmaatschap opgezegd te hebben. Na de heer Ten Broeke bracht de heer H. Scholtmeijer het financieel jaarverslag, zulks wegens afwezig heid van de penningmeester, de heer W. Groart, die later ter verga dering kwam. Hieruit bleek, dat de kas een om zet van rond f 2000,- heeft gehad en dat er 'n batig saldo was van f 15,-. De Sportweek 1954 zal gehouden worden in het tijdvak van 2 tot en met 10 Juli. Het voorlopig pro gramma omvat: Vrijdag: Openingsmars, gevolgd door een attractieve sport-activi- teit. Zaterdag: K.P.S.-sportdag en mo torsport. Maandag: Volleybal-finale. Dinsdag: Wielersport. Woensdag: Loop door Soest, kinderwedstrijden en Korfbal. Donderdag: Voetbalwedstrijden. Vrijdag: Zwemwedstrijden. Zaterdag: Concours Hippique van Nationale allure en daarna een sluitingsavond. In het raam van deze week worden nog sportde- monstraties handbal, tafeltennis e.d. ingelast. Het concours hippi que zal van grotere opzet zijn dan vorig jaar. O.m. zullen de landbou wers met hun paarden beter aan bod kunnen komen dan vorig jaar. Op 5 Mei zal de jaarlijkse Bevrij dingsmars weer worden georgani seerd. Naast de deelname van alle Soes ter verenigingen (ook niet Federa tie-leden) aan de mars, is de deel neming verzocht van een grote militaire band van het Engelse of Canadese leger. Tevens zal op die dag een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen K.RS. en Spaken burg. In de pauze van deze wed strijd zullen gymnastick-demon- straties plaats vinden door de ver enigingen „Crescendo" en „Olym- pia". RV.O. zal ook ditmaal niet ontbre ken en in boeren costuum meewer ken.. De route van de mars zal on geveer dezelfde zijn als voorgaan de jaren. EERSTE SOESTER KIEVITSEI GEVONDEN. Zondagmiddag is het eerste Soes ter kievitsei gevonden door J. Nieuwenburg, die het vond op het land van zijn baas, de heer H. But- zelaar, aan de Grote Melm. De eersteling werd de Burgemeester aangeboden. 249.000,- k.k. Valeriaanstraat, Soest In rustige en gez. woonorng. gel. midden drive-in woning met extra gr. achtertuin (25 m). Ind.: gang, m k., inp. gar, ruime tuinkamer Ie Verd hal, toilcv-ruimte, woonk met balk aan achterz.. mod. keuken (Am. Kitchen) met balkon aan voorz. 2e Verd overl., drie slaapk., en badk. met ligbad en 2e toil Alg.. deze woning verkeert in goede st. v. onderh. en is o.a. v.v. nwe kozijnen met dubb. glas, plavuizen vl. woonk., houten vloe ren, ged. stoff., diepe achtertuin op het zuiden'. Aanvaarding in overleg 239.000,- k.k. Korte Hartweg, Soest In rust. en gez. woonorng. gelgemod. middenwoning (jaren '30) met berging, tuinhuisje en mooie aangel. voor- en ach tertuin Ind.. gang, kelderk., toil,, woonk met open h grenen vl., schuifpui en spec balkenplaf., ruime hoekkeuk. met inb.app. (vaatw., koelk,, vriesk 4-pits kookpl.) en bijkeuk. (met aansl. wasm./ drog. en c.v-ketel). Verd.. ruime overl., 2 roy. slpk badk. met ligb. en 2e toil Zold.: vaste tr. naar voorz. en 3e ruime slpk. met dakk. Alg deze woning verk. in goede st. v. onderh. en is o.a. v.v. dubb. glas, inbouwk extra bergr. Aanv. in overl. 395.000,- k.k. Van Weedestraat, Soest Pal in het centr gel., op de Ie woonl zr luxe maisonnette met zr ruim dakterras en berg. in de onderb. (bj '02). Ind hal, m.k., toil., luxe keuk. met inb.app. (o.a. combi- magn koelk., vriesk., afw.mach., afz.kap, gran aanr.blad) en opensl. deuren naar ter ras Gr wnkmr m. erker (ca. 46 rrr). Verd. overl., r. ouderslpk. m. erker en v. kastenw., 2 slpkzr luxe badk. met 2e toil., whirlp., wtcomb., ap. douche met mass -unit. Alg.: deze maisonnette is afgew. met zr luxe mat. o.a. plav.vl., spachtelputz, decorwan- den, luxe san. en tegelwerk, dubb. glas etc. Goed.-/pers.lift aanw. Serv.k. 75,- p.m. 135.000,- k.k. Van Goyenfaan 186, Soest Op één van de mooiste plekjes aan de van Goyenlaan gelegen, 3 kamerapparte ment (voorh. 4 kamers) op de 2e etage met berging in de onderbouw. 147.500,- k.k. Colenso 10, Soest Nabij paleis Soestdijk, in rustige woon omgeving gelegen, zonnig 2-kamerpar- terre-appartement (ca. 50 m') met grote tuin. 212.000,- k.k. Gareel 15, Soest Aan de rand van de gez. nieuwb.loc Boerenstreekin rust. woonorng. gel., mod. middenw. met berging, roy. aangel. tuin op het zuiden (15m) en vrij uitzicht. 279.000,- k.k. Haagwinde 23, Soest Nabij winkels, scholen en o.v. in een rus tige woonwijk gel. mod. hoekwoning met garage en vrije zonnige achtertuin, perceel opp. 275 m; www.vbo.nl Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 5