~T 1 'Todonada' was vooral 'alles' cholieren weer 'opgeladen' ST an\§ Talent op Baarnsch Lyceum Desmond Tutuschool houdt reünie op zondag 18 april NTJES Wie van Soest houdt, leest de Gehandicapten genoten van speciale toneelavond Drie inschrijfavonden voor Oranje Vrijmarkt \ftrersfoort Kennismaken met water U HEEFT NET EEN HUIS GEKOCHT PAGINA 6 WOENSDAG 31 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 Theater Griftland weer een daverend succes nergieproject op Van der Hucht O verhees TELEFOON (035) 601 41 52 Activiteit van Rotaract Soester Kring heeft website Oproep aan oud-leerlingen en fans Diverse activiteiten Spleasure Centrum Ja. CU Nee. ÖS Ja. CC Ja. Nee. CE Ja. Öfl Nee. CE Ja. ÖD Nee. CE ISWERKCURSUS. geleiding bij het schooi' irk en schoolproblemen I Tramei, 035-6017089 asiel Steitner= Woninp OFFEREN op z'n bes? Dnen in stijl. De winkel met irvice waar u altijd slaaqt inge Brinkweg 38. euwe computer nodiq? oblemen met uw oude? ?mputer upgraden? WH 3MPUTERS tel. 6O90443 an Breukelen, vast goed' akelaardij, hypotheken en jsurantiën. Ook voor ver- >op van uw woning, gega. .ndeerd bespaard u op de aste kosten (soms wel düi- anden euro's). Bel, mail of ,aakt u een afspraak, voor an vrijbl. gesprek 6017962 fo@vanbreukelenvastgoed.nll ww.vbo.nl (om alvast een lee te krijgen). oor TAPIJT (op voorraad) ordijnen, etc. Michel' rietveld Woninginrichting teenhoffstraat 50, Soest. Tel 35-5238324. Openings- jden: ma. 13.00-18.00; vrijd 0.00-18.00 en 19.QO-21.Oo' at. 10.00-17.00 of op af- praak. COMPUTERCURSUSSEN Vord, Exel, PowerPoint access, FrontPage, Internet, Vindows, typen, introductie! tursussen, fotobewerking,. ;indercursussen! DataDidact; Computeropleidingen: 035- 5022826; www.datadidact.nl Scene uit Todonada, een muziek theaterstuk over het verhaal van Don Quichote in een hedendaags jasje Foto: Herman van Dam ij het muziektheaterstuk op et Griftland College is het Ike keer hetzelfde liedje, aandenlange voorbereidin- en, stijgende spanning voor de remière en verbazing over hoe nel de vijf voorstellingen ach r de rug zijn. moeilijk te zeggen, feit is. dat de ruim honderd betrokkenen weer een hele prestatie hebben neerge zet Sommigen van hen zullen in de afgelopen week in een roes hebben geleefd, maandag gingen ze over tot de orde van de dag. Geen aan gepaste roosters meer, maar leren voor repetities en proefwerken die nog moeten worden ingehaald. Om de twee jaar wordt op de school voor voortgezet onderwijs aan de Noorderweg een muziek theaterstuk bedacht, ingestudeerd en uitgevoerd. Elke keer is het een daverend succes. En dat geldt ze ker ook voor Todonada, het ver haal van Don Quichote in een he dendaags jasje. De toeschouwers zullen er zeker met plezier aan te rug denken, de acteurs, muzikan ten en medewerkers achter de schermen houden er een onverge telijke herinnering aan over. Todo nada was vooral 'alles'. et Todonada, alweer het elfde in twintig jaar, ging het niet ders. Vijf keer een met scholie (groot)ouders en andere be- gstellenden gevulde aula en veel pplaus. Hoeveel plankenkoorts er oor moet zijn overwonnen, is Nationaal Epilepsie Fonds van het Kleine tst in de Soester Courant 7. woningruil Diversen 9. Handel 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26.95 ister Courant, ontant te worden betaald Vari Weedestraat 227- 3761 CD Soest Op woensdag 17 maart waren ruim 500 gehandicapten en hun begeleiders getuige van een speciaal voor hen georga niseerde toneelavond. Zang en dansvereniging The Lucky Boys and Girls uit Hilversum traden toen op. Zij brachten vele nummers van oud en nieuw ten gehore met een wer velende dansshow voor een uit zinnig publiek. Ook de geno digden genoten met volle teu gen. De avond werd mogelijk gemaakt door Rotaractclub Eemvallei- De Heuvelrug. Deze club is gevestigd te Amersfoort omgeving en is onderdeel van de landelijke jonge renorganisatie Rotaract, die zich in teamverband inzet voor goede doelen. Het benodigde geld werd ■ingezameld door de verkoop van meer dan 1200 banketletters. Naar verwachting zal volgend jaar dit project wegens het enorme succes worden herhaald! i woensdag >kt eitje? Kom voor 3 Dieren' In DierenPark hoe het dierenpark 'Pjespyama uittrekt wrijft Je ogen ultl buffet klaar in erenPark elke dag open. rk al om 7,30 uur café de Berenhof en roepen onder leiding t Berenplein.' met een uitgebreid it. gen gelegenheid Amersfoort imersfoort. De leerlingen van de Van der Huchtschool Overhees kunnen er voorlopig weer tegenaan. Na het energieproject van de afge lopen weken zijn de basisscho lieren aan de Libel helemaal 'opgeladen'. Aangepast aan de leeftijd van de kinderen werden gedurende twee weken elke middag activiteiten ge daan. Aan de hand van proeven en technieken kwamen duurzame, voorraad- en lichaamsenergie in al hun facetten aan de orde. Op die manier werd de leerlingen spelen derwijs het een en ander bijge bracht over dit belangrijke item. Een project zonder afsluiting is geen project en daarom werd vo rige week op actieve wijze een punt gezet achter de themalessen over energie. De kinderen van de a Stichting De Soester Kring I Secretariaat: li Krom me weg 5 Tel. 035-6014403 Sinds kort heeft ook de Soester Kring een eigen informatiestand aan de elektronische snelweg met als adres: www.soesterkring.nl. De stand is versierd met frisse Hol landse tulpen en verschaft de lezer algemene en actuele informatie over de aard van de in 1992 opge richte Soester Kring, bestuur, adressen, plaats der samenkom sten, activiteiten en het daarbij be horende programma. De activitei ten, waarover regelmatig in deze krant iets te lezen staat, strekken zich uit over de maanden januari t/m mei, september t/m decem ber, terwijl voor de maanden juni, juli en augustus een zomerpro- gramma wordt samengesteld waar over binnenkort nadere medede lingen verschijnen. De activiteiten zijn drieërlei: lezingen (kunst, ge schiedenis, meteorologie, enz.), excursies (oa. educatieve natuur wandelingen, kasteelbezoek, ed.) en de leeskring (met de te lezen boeken en data). De website wordt geregeld gevoed met actuele infor matie en blijft zo up to date. Men kan ook gebruik maken van het e- mailadres: info@soesterkring.nl. onderbouw deden dat door aller lei spelletjes te spelen en die van de middenbouw bezochten een windmolenpark. In de groepen 6, 7 en 8 weten ze inmiddels heel wat meer over lichaamsenergie. Hoewel Better Bodies normaal gesproken verbo den terrein is voor kinderen, mochten leerlingen van deze groe pen vorige week dinsdag wel naar binnen bij het healthcentrum aan de Koningsweg. Tijdens het be zoek werd hen duidelijk gemaakt hoeveel energie het kost om bij voorbeeld een lamp te laten bran den of een televisietoestel te laten functioneren. De kinderen mochten meteen spanning op hun spieren zetten door plaats te nemen op een fiets of in een 'roeiboot'. Op basis van hun inspanningen kon meteen de opgewekte energie worden geme ten. De Van der Huchtschool in Over hees besteedt overigens ook buiten het project om aandacht aan ener gie en hoe daar zuinig en verant woord mee moet worden omge gaan. Ook het milieu wordt erbij betrokken. Zo zamelt de school batterijen in voor de Stichting Bat terijen (Stibatt). Tijdens het ener gieproject werd daar een wed strijdje aan verbonden en ging het erom welke groep de meeste kilo's batterijen vergaarde. Groep 8 won met 35,2 kilo; in totaal werd er tij dens het project 118,3 kilo aan batterijen opgehaald. De inzamelingsactie gaat onver minderd voort, want voor elke kilo krijgt de school één punt van Sti batt. Die punten kan ze bij de stichting inruilen tegen speeltoe stellen voor op of rond het school plein. En daar kunnen de kinderen hun energie dan weer kwijt. Foto: Herman van Dam, Op de dinsdagen 13 en 20 en woensdag 21 april kan men zich inschrijven voor de Oranje Vrijmarkt die op Koninginne dag wordt gehouden op het eve nemententerrein de Eng. Die wordt ook dit jaar georgani seerd door de Hopman Mas- selmangroep (HMG). De inschrijving vindt alle drie keer plaats in het internationaal vrou wencentrum dat is gevestigd in het gebouw van de Desmond Tutus- chool aan de Molenstraat 8a. Aan melden kan telkens tussen 19:00 en 21:00 uur en uitsluitend tegen contante betaling. Voor een grondplaats van onge veer 12 vierkante meter moet 3,50 worden betaald alsmede 5,00 borg. Een marktkraam van vier meter kost 25,00 (borg 20,00) en voor handelaren 50,00 (30,00). Wie op 30 april nog een grondplaats wil bemachti gen, moet dan -mits nog verkrijg baar- 5,00 huur betalen. De borg wordt terugbetaald, zodra de plaats of de kraam schoon is opge leverd. Niet verkochte spullen moeten door de huurder worden meegenomen. Er is geen vuilnis wagen, waarin overbodige spullen kringloopcentrum SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Zie ook: www.spullenhulp.nl Traditioneel is er jaarlijks een artistiek treffen tussen de vier oudste lycea van Nederland. Het Baarnsch Lyceum was dit jaar gastheer van de Artistieke Interlyceale. De leerlingen van het Kennemer Lyceum uit Overveen, Het Lorentz Casi- mir Lyceum uit Eindhoven en het Amsterdams Lyceum zaten al vroeg in de bus en arriveer den, ondanks de files, netjes op tijd. Geheel in de lijn van het thema 'Water en vuur' werd de dag om half negen feestelijk geopend door een vuurspuweract. De nietsver moedende rector werd naar voren Soester Courant elke woensdag een belevenis! geroepen om deel te nemen aan dit spektakel. Gelukkig voor het Baarnsch Lyceum toonde hij zich een ware meester. Na deze vurige opening gingen de vier lycea de strijd met elkaar aan. Het publiek in de aula werd de gehele dag ver maakt met originele toneelstuk ken, prachtige muziekstukken en scherpe betogen. Zeer opvallend was het cabaretduo Moustafa Duygulu en Peter Pernet van het Lorentz Casimir Lyceum uit Eindhoven. Zij slaagden erin het publiek met de openingsgrap al voor zich te winnen: 'Een op de drie mensen is lelijk. Kijk naar de gene rechts van je, kijk naar dege ne links van je. Als die het niet zijn, dan ben jij het.' Het optreden was gewaagd, snel en vooral erg grappig! Ook op het gebied van handvaardigheid, tekenen, fotogra fie, literatuur en verschillende bordspellen zijn er door de leerlin gen geweldige prestaties gelevérd. Naast dit eerste grote project staan inmiddels ook nieuwe projecten voor de deur. Een voorbeeld hier van is het project 'In ieder huis een muis', waarbij oude computers worden ingezameld, opgeknapt en onder gezinnen met een minimaal inkomen verspreidt. Meer infor matie hierover is binnenkort te vin den op www.iniederhuiseenmuis.nl. Ook wordt er hard aan gewerkt om een dagje naar de dierentuin te realiseren voor verstandelijk en li chamelijk gehandicapten. Naast de inzet voor deze en vele andere goede doelen is er ruim aandacht voor persoonlijke ontwikkeling dankzij verschillende trainingen, en is het ook gezellig. Nieuwsgierig geworden? Kijk eens op de website www.rotaract.nl/ amersfoort. Daar vind je nog meer informatie over de mensen achter de club en de doelstellingen. Ro taract is voor iedereen tussen de 18 en 30 jaar die zich graag wil ont wikkelen en zijn of haar steentje wil bij dragen aan de maatschap pij. kunnen worden achtergelaten. Bij een beperkt aantal kramen is het gebruik van stroom mogelijk. Hiervoor moet men van te voren opgeven hoeveel kW men nodig heeft en deze dienstverlening kost 30,00. Wie etenswaren wil ver kopen, dient dit eveneens bij de inschrijving te melden. Op de vrijmarkt mogen geen alco holische dranken worden verkocht. Tevens is het verboden activiteiten te houden, die in strijd zijn met de wet op de kansspelen of de open bare orde. Voor meer informatie over de Oranje Vrijmarkt en de drie in schrijfavonden kan men kijken op www.hmg-soest.nl/vrijmarkt Drin- gende vragen kunnen worden ge zonden naar vrijmarkt@hmg- soest.nl Het is niet mogelijk plaat sen te reserveren via internet. Hier voor moet men op 13, 20 of 21 april naar de inschrijfavond ko men. De HMG verzoekt mensen dringend om niet voor 18:45 uur naar de inschrijvingen te komen. De Desmond Tutu-school aan de Molenstraat zal tegen het einde van dit schooljaar sluiten en zal samen met de Klimop aan de Weegbreestraat met in gang van augustus opgaan in de nieuwe brede school De Ege lantier in het Smitsveen. Daar mee verdwijnt de enige open bare basisschool op de Eng, een school die een zeer grote rol heeft gespeeld in de wijk en zeker niet alleen op onderwijs gebied. Enige oud-leerlingen van de 'DT' hebben het initiatief genomen voor een reünie in het gebouw aan de Molenstraat. 'Het zou toch prach tig zijn als dat zou kunnen voor de school definitief de deuren sluit en dan graag op de plek waar het al lemaal gebeurde,' aldus opperden zij. Deze wens is opgepakt door oud-directeur Ans Mann, de leer krachten Rudo Bakker, Mehmet- Ali Yalvag, Lily de Schipper en Bernadette Postma. Zij vormden met mevrouw Sevinc Hasangebi en de oud-leerlingen Mustafa Kurt, Baris Dagdeviren en Yusuf Altun- tas een reünie-feestcommissie en die ging aan de slag, in samen spraak met de huidige directeur Dirk Schuiling. Foto's en video's Alle leerlingen uit de periode 1985-2003 worden uitgenodigd en ook alle anderen die professioneel, als vrijwilliger of sympathisant nauw betrokken waren bij het wel en wee in en om de Desmond Tütu-school. Als datum van de reünie is zondag 18 april vastge steld, van 14:00 uur tot 18:00 uur in de school aan de Molenstraat. Er komt een zeer uitgebreide foto tentoonstelling en videovoorstel ling. De tentoonstelling geeft een veelzijdig beeld van de indertijd spraakmakende projecten over water, voeding, vervoer, techniek, de jaarlijkse herdenking van de '33 van Soesterberg' en het bezoek van Desmond Tütu zelf in 1990. Voorts wordt een beeld gegeven Spleasure Centrum Soest heeft een breed en veelzijdig water aanbod, waardoor er voor jong en oud een passende activiteit is. Zo leren baby's en peuters samen met hun ouders in de lessen van het Ouder Kind- zwemmen wennen aan water en het bewegen erin. Vanaf 4 jaar kunnen kleuters zelf leren zwemmen tijdens de zwem lessen voor het nationale zwemdi ploma, het Zwem-ABC. In de schoolvakanties zijn er altijd speel se en spetterende waterspelen voor de jeugd. Volwassenen kunnen hun conditie verbeteren door mid del van verschillende aquasporten van het Aqua Sportief of door ba nen te zwemmen. Voor senioren zijn er speciale waterlessen van het Meer Bewegen voor Ouderen, waarbij door gerichte oefeningen gewrichten en spieren bewegelijk en krachtig blijven. Gratis Spleasure Centrum Soest nodigt belangstellenden van harte uit om in de maand april kennis te komen maken met de wateractiviteiten Ouder Kind-zwemmen, Aqua Sportief en Meer Bewegen voor Ouderen. Voor nieuwe klanten die in de maand april een 11-Iessen- kaart kopen, is de eerste kennis makingsles gratis. Spleasure Centrum is gelegen aan de Dalweg 181. Voor meer infor matie, tel. 602 73 63. V. Een deel van de feestcommissie van oud-leerlingen en vroegere en huidige leerkrachten die zich en thousiast inzet voor een Desmond Tutuschool-reünie. van de talrijke buitenschoolse ac tiviteiten, als meedoen aan ver lengde schooldag, aan weten schapsweken van de Universiteit Utrecht tot sportwedstrijden. Ook op dat laatste gebied was de 'DT' heel succesvol, onverschillig of het nu ging om voetbal, zaalhandbal, korfbal, basketbal of volleybal, zo als de overvoUe prijzenkasten in de schoolgangen getuigen. Opvallend hierbij is ook de grote betrokken heid van personen en organisaties die met vele vrijwilligers als het ware een fanclub van de school vormden. Programma en aanmelden Het programma voor de reünie vermeldt een welkomstwoord door directeur Dirk Schuiling. Ceremo niemeesters zijn Ans Mann en Rudo Bakker. De Turkse volks dansgroep van de Stichting Balans en de volksdansgroep Soest MGT Akgabat Folklor Ekibi zullen op treden. Het Desmond Tütu-Iied onder leiding van meester William Kersten zal gezongen worden. Tra ditiegetrouw komen de vele hapjes en drankjes uit diverse privé-keu- kens op de Eng. Ook op culinair gebied had de 'DT' een luisterrij ke reputatie. Een deel van de adressen van oud leerlingen zijn door omstandighe den verloren gegaan. Daarom vraagt de reünie-feestcommissie aan hen die (nog) geen uitnodiging hebben ontvangen, maar wel van de partij willen zijn zich op te geven op het e-mailadres reunie_tutu@hotmail.com (met onderliggend streepje) of te bellen met §8 (035) 6014605. Aangezien de reünie-feestcommissie graag wil weten op hoeveel mensen zij kan rekenen, is vooraf aanmelden heel belangrijk. Een van de muzikale optredens tijdens de Artistieke Interlyceale in het Baarnsch Lyceum. Foto: Herman van Dam. Het niveau was dit jaar erg hoog en de juryleden hadden het erg moeilijk. De uitslag was verras send. In de voorgaande jaren ging de strijd om de eerste plaats meestal tussen het Lorentz Casimir College en het Baarnsch Lyceum. Dit jaar ging echter het Amster dams Lyceum met slechts twee punten verschil met het Lorentz Casimir Lyceum en met één punt verschil met Het Baarnsch Lyceum er met de felbegeerde wisselbeker vandoor. Tijdens de Artistieke Interlyceale is het altijd weer grandioos om te zien dat leerlingen niet alleen op schoolse wijze presteren, maar ook op het gebied van cultuur hun mannetje staan. Vindt u dat niet een beetje spannend L/f deze tijd? Dus u maakt zich geen zorgen over de maandelijks terugkerende lasten? Ja, dan kunt u wel steeds nee zeggen, t/eeft u soms geld teveel? Ja. CE Nee. Dan heeft u zeker een hypotheek die u beschermt tegen de gevolgey/van ontslag of ziekte? Die je nu/egen een extra lage rente kunt afsluiten? Hebben we het hier misschien over de Rabo Beschermings- hypotho/k? Kijk opifibob<ink.nl vooi de.» tic op deze lémng/loelsincj en registratie bij BKR to I iel. Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 7