ERS irant 'Huidverzorging wordt steeds belangrijker voor de mens' Gezellig oude sfeer opsnuiven SCHIPPER Sfeer weer als vanouds bij vernieuwde AH-Soestdijk Gert Muts en Egbert Roelofsen naar Santiago de Compostela Zonnebrillen Trend 2004 DC Nieuw: walk-bike-walk in Spleasure Centrum Soester Zakenpuzzel 2004 Rabobank deelt proefpasjes uit voor nieuwe pinbox Vreemdelingen v.a. 13 april voor aanvraag bij gemeente Dior MaxMara oucci VERSACE PAGINA 8 WOENSDAG 31 MAART 2004 SOESTER COURANT PAGINA 9 Bianca van der Meer ('Mockainbaai') Afscheid nemen van gebouw De Driesprong SOESrcrê3cOURANTy «KBBiWÖW* Geldautomaat aan Koninginnelaan Supermarkt vandaag weer open Soesters wandelen 1650 km In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Kledingbeurs voor kinderhuis in Suriname VALE NT I NO DIESEL dkny O.89 ..O.89 O.89 ..1.88 ijzondere voorwaarden, i enkele woningen met er. In die gevallen zijn aarden voor die n. Het betreft hier ongerenwoningen, 1 en woningen voor at u niet aan de in de voorwaarden, dan de betreffende woning oek wordt dan niet t uw woonbon? list ingevulde behandeld. Bovendien of u aan alle t. Per woningzoekende i drie reacties mee. ties zijn ingezonden atste drie meegenomen alles klopt worden door azet. Als u bovenaan de t wordt de woning door der aan u aangeboden, ïing dan krijgt u via de vestingsvergunning van waarvoor u leges ad atalen. t voor een woning, dan erkdagen na het eactietermijn benaderd Zonder een het niet mogelijk de te bekijken. Het heeft te informeren naar uw ET IN AANMERKING VOOR EEN WONING EN BERICHT!!! gtoewijzing Ie woningtoewijzingen ■n in een overzicht, legeven hoeveel reacties jn ontvangen en of de aan een t is toegewezen. jekenden i is het mogelijk om op gronden een te verkrijgen. S lechts in antal gevallen zal een ag, die slechts van een flatwoning, worden tie hierover kunt u 5 of op de internetsite: erdelina.nl. at een serieuze,klacht de woningtoewijzing, riftelijk indienen bij b, 3760 AG Soest, ter .chtencommissie. in heeft over het dan kunt u daarvoor erdelina.nl Reactienummer 3 niet in behandeling genomen. Sinds september vorig jaar is Soest een bijzondere schoonheidssalon rijker. Het is de huidverzorgingspraktijk ''Mockainbaai' van Bianca van der Meer, gevestigd aan de Sloothaak 43, aan de rand van de Boerenstreek. Bianca be schikt in het souterrain over een perfecte werkruimte. Ze woont nog maar tweeëneenhalf jaar in Soest en besloot hier haar oude ideaal weer op te pakken: een eigen huidverzorgingspraktijk. Dat heeft ze van kinds af aan ge wild, maar haar ouders vonden het destijds niet zo'n goed idee en daarom werkte ze o.a. als receptio niste in hotels. Ze is inmiddels moeder van een zoontje van 2 en heeft vorig jaar de opleiding afge rond, waardoor ze nu volledig ge diplomeerd is en lid van de AN- BOS, de organisatie van schoon heidsspecialisten die een 'keur merk' genoemd mag worden. Bianca concentreert zich in de praktijk 'Mockainbaai' - de naam is een grapje en in feite de samen voeging van de namen van Bianca en haar man - voornamelijk op de behandeling van gezicht en hals. Daarvoor heeft ze een aantal be handelingen in huis, waaronder die met de CatioVital-apparatuur, uniek in Soest, die als een 'lift' werkt op spieren en huid van hals en gezicht. Het apparaat levert in feite een verjongingskuur die in principe zo'n vier weken duurt (met één behandeling per week) en daarna met eenmaal per maand kan werden 'onderhouden'. Paradepaardje Het CatioVital-apparaat - volgens Bianca haar 'paradepaardje' - werkt met 100 procent natuurlijke stoffen. Ze heeft daarvoor bewust gekozen want met 'genetisch ge manipuleerde rommel en geur- en kleurstoffen' heeft ze weinig op. 'Met chemisch producten heb je veel sneller kans op huidirritaties.' Aromatische olieën - lavendel, salie, rozemarijn - zorgen ervoor dat de behandeling aangenaam ruikt. Een andere behandeling is bijvoor beeld 'Beauté Aromatique', die met name op de ontspanning van de huid is gericht. 'In deze tijd van stress is dat echt een uitkomst,' al dus Bianca, temeer daar de behan deling ook een gezichtsmassage omvat. 'Na afloop heb je dan 't gevoel dat je de hele wereld weer aankunt...' Bianca gaat zorgvuldig te werk. Eerst maakt ze een uitvoerige huidanalyse, waarbij ze met de cliënt overlegt wat die verbeterd zou willen hebben. De behandeling omvat desgewenst ook epileren, wenkbrauwen en wimpers verven, harsen van de bovenlip en andere kleine 'schoonheidsverrichtingen'. Belangrijk is voor Bianca vooral de persoonlijke benadering. 'Ik werk ook altijd heel rustig en neem ruim de tijd voor iedere cliënt. En na afloop is er ook altijd wat te drin ken, om even bij te komen.' Puur natuur In haar salon gebruikt en verkoopt Bianca de producten van Mary Cahr, een hoog aangeschreven 'schoonheidsmerk' uit Parijs. 'Het Bianca van der Meer beschikt in haar praktijk 'Mockainbaai' over een perfecte werkruimte. Foto: Herman van Dam. is allemaal puur natuur, gebaseerd op de aromatherapie en gericht op totale ontspanning.' Binnenkort start Bianca met een speciale op leiding voor bindweefselmassage, die heel diep op de huid kan in werken en met succes wordt toe gepast bij o.a. huidverslapping, acné en andere vormen van een 'probleemhuid'. Steeds vaker doen ook mannen een beroep op huid verzorging en sowieso neemt het aantal mensen met huidproblemen toe. Huidverzorging wordt daarom steeds belangrijker voor de mens. Volgens Bianca staat die ontwikke ling niet los van de toegenomen spanningen in de samenleving van vandaag. 'Stress is heel nadelig voor je huid. Het kan zelfs leiden tot eczeem. Ook alcohol en roken zijn heel slecht, en het milieu kan eveneens een factor zijn. Daarom is een goede reiniging van de huid, 's avonds én 's ochtends, ook van groot belang...' Gedurende de hele maand april heeft Bianca voor haar cliënten een speciaal aanbod: een inters- sante korting op de klassieke be handeling. Die kost dan slechts 35,00 in plaats van 42,00. 'Mockainbaai' is geopend op maandag, dinsdag en woensdag, maar ook op maandag- en dins dagavond. De behandelingen gaan overigens altijd op telefonische af spraak - via SS 5250647 of per e- mail: mockainbaai@wanadoo.nl. Zeker honderd oud-leerlingen en ouders hebben gebruik ge maakt van de gelegenheid om nog een keertje door het ge bouw van De Driesprong te lo pen en herinneringen op te ha len. Vorige week dinsdagavond snoven ze nogmaals de oude sfeer op van het pand dat vol gende week zal worden ge sloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. Kinderen die onlangs nog naar de Daltonschool gingen, maar ook leerlingen uit de tijd van de KBS Soestdijk en zelfs de St. There- siaschool maakten een laatste ron de door de gangen en de lokalen en kwamen onderweg natuurlijk veel oude bekenden tegen. Oud klasgenoten, maar ook Henk Krops die 31 jaar directeur van de roomskatholieke basisschool was; of Ton de Bruijn die dinsdag pre cies 35 jaar werkzaam was op de 'school; of Truus Gemke die twee jaar geleden afscheid nam na een dienstverband van bijna veertig jaar. Het was een gezellig weer zien, stelde directeur Geert-Jan Wijgergangs. Krops had ongeveer vierhonderd foto's uit het verleden verzameld en die op een cd-rom gezet. Via een beamer werden deze voortdu rend geprojecteerd op een scherm, zodat iedereen ook via het beeld terug in de tijd kon. De cd-rom is overigens te koop voor 5,00 bij Krops. Zijn nummer is verkrijg baar via de school. Krops had overigens alle 'dubbele' foto's uit zijn rijke verzameling op een grote tafel uitgespreid in een van de lokalen. Wie dat wilde, kon de foto('s) van zijn keuze meene men. Anekdotes Er waren vorige week ook enkele bezoekers die op verzoek van de huidige schoolleiding hun eigen herinnering aan de school op schrift hadden gesteld. Het lever de grappige verhalen en leuke anekdotes op, die zullen worden gebundeld in een speciaal boek dat een groep ouders en leerkrachten van De Driesprong zal samenstel len. Verhalen kunnen nog het hele jaar worden ingeleverd. Het schoolteam en de leerlingen uit de groepen een tot en met acht verlaten het schoolgebouw op maandag 5 april. Binnen kunnen ze met een stift hun naam schrijven op de muren die niet veel later de slopershamer zullen tegenkomen. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 De lente komt eraan; Uw 'winterhuid' heeft een opknapbeurt nodig. Lichaam en geest zijn toe aan een moment van rust en ontspanning. oppervlakte reiniging In april van 42,00 voor 35,00 huidanalyse dieptereiniging massage van gelaat, hals en decolleté masker huidverzorging loogcrème, serum en dag./nachtcréme) Huidverzorgingspraktijk Mockainbaai Sloothaak 43 4 035 - 5250647 mockainbaai@wanadoo.nl In de Soester Courant van 10 maart stond voor de 6e maal een grote puzzelactie: de Soes ter Zakenpuzzel 2004. De nieuwe opzet met foto's van zaken - en winkelpanden leek moeilijker dan de logopuzzcl, maar aan de vele foutloze inzendingen die al binnen zijn, blijkt dat de Soesters hun dorp heel goed ken nen. Door een ander systeem van prij- zentoekenning maakt iedere fout loze inzender kans op een prijs. De hoofdprijs van 500.00 gaat naar de beste slagzin met een foutloze oplossing. Over de slagzinnen buigt zich een jury bestaande uit: mw. Neeltje Buitelaar (Filmhuis Artishock), mw. Marianne Groot (VitaNova Gezondheidswinkel) en hr. 'Goe demorgen Soest' Eef van der Horst (Radio Soest). Op maandag 5 april start Spleasure Centrum Soest in sa menwerking met Fysio Fit ness Promotions met Walk- Bike-Walk. Dat is een combi natie van sportief wandelen in de buitenlucht en een pittige fietstraining op speciale spin- ning-fietsen in het fitnesscen trum. Iedereen die van stevig wandelen houdt en ook graag fietst en de combinatie ervan wil proberen, wordt van harte uitgenodigd om aan Walk-Bike-Walk deel te ne men. De deelnemers verzamelen in Spleasure Centrum aan de Dal- weg. Daar kunnen zij zich omkle den en klaarmaken voor vertrek. Om 9:00 uur start de groep onder begeleiding van een instructeur met een stevige wandeling van on geveer 30 minuten langs één van de 4 wandelroutes, met als eind punt Fysio Fitness aan de Van Weedestraat. Iedereen is dan goed opgewarmd. In het fitnesscentrum volgt een pit tige training van ongeveer 30 mi nuten op de spinningficts. Als cooling down loopt de groep on der begeleiding via een korte rou te in 15 minuten terug naar het Spleasure Centrum. Daar aange komen kunnen de deelnemers een verfrissende douche nemen en uit rusten. In totaal is de groep, die maximaal uit 15 personen bestaat, zo'n vijf kwartier actief. De walk-bike-walk is op maanda gen, van 9:00 tot 11:30 uur. De cursus bestaat uit elf lessen en de eerste keer is 5 april 2004. Een deelnemerskaart voor elf keer Walk-Bike-Walk kost 70,00 per deelnemer. Dit is inclusief inschrij ving, begeleiding, instructie en materiaal. Informatie is verkrijgbaar bij Spleasure Centrum Soest aan de Dalweg 181, tel. 602 73 63, of bij Fysio Fitness Promotions aan de Van Weedestraat 211, tel. 6023106. Er ligt een speciale Walk-Bike-Walk-folder klaar. Keukens, Maatwerk-kasten, Parket en Lamelplafonds Voor sfeer, ontwerp, aandacht en kwaliteit I Industrieweg 12 Soest 035-6029468 www.schipper-soest.nl INDUSTRIEWEG O j KONINGSWEG f SINDS 1956 w' Nieuw Katoen look, -• hoogpolige Ltf&T' tapijttegels. van €10,95 voor €7,25 dictcvanHeugten.nl of bel 0318-571225 voor gratis kleurenbrochure 1000 m2 tapijttegelshowroom Utrechtseweg 4, Renswoude Uit alle foutloze inzendingen, on geacht de kwaliteit van de slagzin, zal Schippers Netwerk Notarissen de overige 17 prijswinnaars trek ken. Loten dus. Dat is eerlijk, ie dereen een kans. We hopen op nog véél meer inzen dingen! Denk s.v.p. aan de datum: 8 april moet alles bij mij binnen zijn. Veel puzzelplezier en veel succes! Olga Goezinnen-Slagter. De omvangrijke renovatie van Albert Heijn-Soestdijk heeft geleid tot een grotere en een meer eigentijdse winkel. De su permarkt is nu een derde groter dan voorheen, ruim van opzet en biedt een groot assortiment. 'We wilden graag de vertrouwde, gemoedelijke sfeer handhaven,' zegt supermarktmanager Erwin Steendam. 'En dat is gelukt!' De vernieuwde supermarkt is vandaag weer open gegaan voor het pu bliek. Over de gehele linie is het Tussen 9:00 en 11:00 uur zijn morgenochtend bij het Rabo- bank-hoofdkantoor aan het Kerkplein proefpasjes verkrijg baar voor de nieuwe 'pinbox', die de bank deze week in ge bruik neemt aan de Koningin nelaan (bij het busstation). Vanaf 11:00 uur donderdag kun nen belangstellenden met behulp van dat pasje zelf vaststellen of de betaalautomaat wel 'hufterproof' is, zoals de bedoeling van de op drachtgevers is. De pinbox zelf wordt in de loop van volgende week feestelijk geopend. Wie be langstelling heeft voor een proef- pasje dient morgen bij de Rabo bank aan het Kerkplein te vragen naar de heer Jan Porte, die ze gra tis verstrekt. Kerkstraat 5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Buiten zingen de kinderen een af scheidslied, terwijl ze een laatste rondje om het gebouw lopen. Daarna trekken ze in een lange stoet naar de Koninginnelaan, waar ze achter het pillenpad hun tijdelijk onderkomen zullen vin den. Het is de bedoeling dat ze onderweg fiets-, koe- en andere bellen bij zich hebben om een oude periode uit en een nieuw era in te luiden. Eind dit jaar zullen ze terugkeren naar de St. There- siastraat, waar dan een modern schoolgebouw zal klaarstaan. Op het terrein worden tevens twee woningen gebouwd. Met de op brengst van de verkoop wordt een deel van de nieuwbouw gefinan cierd. Zijn sympathieke maat Egbert Roelofsen is wat rustiger maar heeft ook een fasvol reisbe- scheiden bij zich. Ze zijn van hetzelfde bouwjaar: 1942. Gert Muts, cantor-organist van de WiJhelminakerk, en Egbert Roelofsen. Ze hebben zich grondig voorbereid op hun pel grimage naar Santiago di Com postela. Na de kerkdienst op Palmpasen (4 april) zal Gert de gemeente vertellen over zijn pelgrimage. 'Mijn vrouw brengt ons tweede Paasdag naar Vézelay in de Bour gogne,' vertelt Gert, 'en vanuit Vézelay beginnen we onze tocht.' Hij laat de klassieke wandelroute zien, beschreven door de 'Vereni ging van Vrienden van Sint Jacob'; die vereniging verzorgt ook de be wegwijzering. Vézelay ligt in het oosten van Frankrijk, iets ten zuiden van Auxerre, niet ver van de Zwitser se grens. De pelgrims wandelen dan dwars door Frankrijk naar het plaatsje Saint Jean Pied de Port, tegen de Atlantische Oceaan, aan de westkant van de Pyreneeën. Ze lopen zo ongeveer 875 km door Frankrijk en gaan dan Spanje in. Van de Spaanse grens tot Santia go de Compostela, in de provincie Galicië (iets ten noorden van Por tugal), is het nog eens 765 km. In totaal zijn Gert en Egbert dus van plan om ongeveer 1650 km te lo pen. Ze willen zes dagen per week lopen en één dag rust houden en ze hopen zo ongeveer 150 km per week af te leggen. Een kleine drie maanden wandelen dus. Gert Muts: 'Ja, waarom doe je het? Kijk, het wordt een beetje dé prestatie van mijn leven, hè? Op je 62e dit volbrengen, dat heeft toch wel iets aparts, vind ik. Wie ben ik en wat kan ik nog?' En hij ver assortiment uitgebreid. 'Onze klanten houden van de Hollandse, mediterrane en de Oosterse keu ken. Verse en houdbare producten voor deze maaltijden zijn daarom flink in soorten en aantallen toege nomen.' Ook een andere wens van de klant ging in vervulling. 'Voortaan behoren alle ingrediën ten voor de gerechten uit de Aller- Hande tot ons aanbod,' aldus Er- win Steendam. Thema De wijnafdeling is compleet veran derd, en vindt - volgens Erwin Steendam - vast en zeker gretig aftrek bij de klant. 'We bieden nu nog meer wijnen, uit bekende en onbekende wijnlanden. 'Het mid den van de wijnafdeling heeft een speciale bestemming gekregen. Daar wordt een maandelijks wisse lend thema gepresenteerd. De ene keer heeft dat betrekking op een bepaalde druif, de andere keer wordt een land of een streek be licht. 'Veel van onze klanten zijn echte wijnliefhebbers. Via de the mapresentatie kunnen ze kennis maken met bijzondere wijnen.' Gezellig Albert Heijn-Soestdijk staat be kend om de gemoedelijke sfeer. Die gezelligheid moest ook na de verbouwing weer aanwezig zijn, vond Erwin Steendam: 'Daarin zijn we geslaagd. De winkel is nu een stuk groter, maar de vertrouw de sfeer is gebleven,' zegt hij. 'In het midden vind je voortaan een grote koffietafel waar je uiteraard een kopje koffie kunt drinken, maar waar je ook even de krant en de AllerHande kunt lezen. Dat wordt absoluut dé ontmoetings plek van de buurt!' Albert Heijn aan de Burgemeester Grothestraat 2 is open van maan dag tot en met zaterdag van 8:00 tot 20:00 uur, op vrijdag sluit de winkel om 21:00 uur. De winkel beschikt over ruime parkeergele genheid; parkeren is gratis. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders mede werking. Redactie volgt: 'Vroeger deden pelgrims het als een boetedoening. Dat zei ik onlangs tegen een klant van me en die zei: 'Nou Gert, als je het voor de vergeving van je zonden doet, dan moet je nog wel een paar ki lometertjes lopen hoor. Als ik kijk naar de prijzen die jij me bere kent...' en hij lacht bulderend. Ondertussen heeft Egbert een fo toalbum open gedaan. Op één van de foto's wijst hij een geel busje aan. 'Ik ga wel voor boetedoening. Want jaren geleden stond ik fout geparkeerd in Santiago en ik kreeg een bon. Die heb ik toen ver scheurd en nooit betaald. Dus dat ga ik nu rechtzetten.' En beiden schateren van de lach. 'Ja, hij is katholiek,' zegt Gert. 'Niks mis mee, natuurlijk, maar die hebben het boete doen uitgevonden hè. En ze zijn daar aardig handig in ge worden.' En weer buldert Gert van de lach. Het zijn me een paar pel grims hoor, die Gert en Egbert. 'Ik ben nog opgevoed door pastoor Lommerse, hè, en die leerde je wel om penitentie te doen,' voegt Eg bert met nauwverholen humor toe. Met rugzakken en tassen reisbe- scheiden rijden ze naar de Eng, Gert Muts (l.) en Egbert Roelof sen. want daar wil Gert de foto maken. 'Daar op de grafheuvel ziet het er echt een beetje pelgrimsachtig uit,' vindt de cantor. Net als we de foto maken breekt de zon door. Gert en Egbert staren in de verte. Want dat doen pelgrims, weet u. En de zon omringt de twee met een zacht lentelicht. Een goed voorteken? Vanaf 13 april vragen vreem delingen, die langer dan 3 maanden in Soest en Soester- berg verblijven, hun verblijfs vergunning niet langer aan bij de Vreemdelingendienst, maar bij het vreemdelingenloket van de afdeling Publiekszaken van de gemeente. Dit is het gevolg van ingrijpende (landelijke) wijzigingen in de administra tieve processen die samenhan gen met het verstrekken van verblijfsvergunningen en visa. De medewerkers van Publieksza ken identificeren de vreemdelin gen, nemen de aanvragen in ont vangst, verstrekken verblijfsaan te keningen en reiken het verblijfsdo cument uit aan de vreemdeling. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) verzorgt de administratieve verwerking en de beoordeling van de aanvragen en voert alle corres pondentie met vreemdelingen. Vreemdelingen die reeds een regu liere verblijfsvergunning hebben," ontvangen sinds 1 december 2003 automatisch bericht van de IND als de geldigheid van de vergun ning verloopt en verlenging moge lijk is. Om voor verlenging in aan merking te komen, moet een bij de brief gevoegd aanvraagformulier worden teruggestuurd. Wordt ver lenging toegekend, dan kunnen vreemdelingen het nieuwe ver blijfsdocument afhalen bij de afde ling Publiekszaken van de gemeen te. Informatietelefoon Met alle vragen kunnen vreemde lingen terecht bij de informatiete lefoon van de IND: 0900-1234561 0,10 per minuut). De informa tietelefoon geeft niet alleen ant woord op alle vragen over ver blijfsdocumenten. Ook kunnen via dit nummer voorlichtingsmiddclcn en aanvraagformulieren worden besteld. De informatietelefoon van de IND is op werkdagen bereik baar van 09:00 tot 17:00 uur. In De Klarinet wordt zaterdag 3 april een kinderkledingbeurs ge houden. De verkoop is van 10:00 tot 12:00 uur. Op de beurs in het ontmoetingscentrum bij de Vijver hof is kleding te verkrijgen in de maten 74 tot en met 176. Ook worden positiekleding, speelgoed, wandelwagens, wipstoeltjes, boxen en andere babyspullen te koop aangeboden. Van de opbrengst vloeit zestig pro cent naar degenen die de spullen te koop aanbieden. Het restant omt ten goede aan een kinderte huis in Suriname. Op de beurs is informatie verkrijgbaar over dit goede doel. Verder is er gelegen heid tot koffiedrinken. Op 2 oktober zal er weer een kle dingbeurs worden gehouden en op 6 november is er in De Klarinet, met het oog op de feestdagen, een speelgoedbeurs. Voor meer infor matie kan contact worden opgeno men met Lianne van den Berg, SS 6025534, of Marion Bloemendal, 88 6024646. De zonnebrillen trend 2004 valt uiteen in diverse sferen: van modieus en sportief tot klassiek. De wrap-around vormen, afkomstig uit de sport, blijven in allerlei variaties in beeld. Acetaat is dit jaar een zeer populair materiaal, vooral de toepassing van de krachtige kleuren. Er is een groeiende trend naar oversized, weldadige vormen. De glaskleuren harmoniëren met de monturen, vaak hot colours in dégradé of licht gespiegelde glazen. De nieuwe collectie 2004 is binnen. Kom langs en profiteer van het grote aanbod Zuidpromenade 14 035-6022212 www.wildschutoptiek.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 9