l75 1 29 4 50 €2 €2. €0 w roma 2004 alweer 1 jaar in Soest Topvermaak op paaskermis Soest 50 jaar geleden Montessorischool kunstproject af met drukbezochte expositie 'Herrie in de keet' op basisschool de Buut SPOED Doe maar gewoon in blijspel van 4De Rietpluim' jk PAGINA m 5AILLONS O STUK lADZAK oo 99 e fe Soest Vanaf vandaag in Den Dolder GRATIS fan week tot week ïn Soest. Klachten bezorging Soester Courant dat verdient een feestje vier dit feest met ons mee. word nu lid en bespaar 50% op het inschrijfgeld voor meer informatie en/of afspraak: 035-6016000 aanbod geldig van 13 april t/m 18 april 2004 www.betterbodies.nl www.rabobankonline.com 'Hoe houd ik de advocaat buiten de deur?' Bob van der Goen verrast de Soester zakenkring (söestekScourawtJ Kinderpraktijk vijf jaar GEVRAAGD VASTE BEZORGERS soester£courant In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden BEZOEK NU ONZE INT. ACTIE WEKEN De Soester Courant zoekt met spoed BEZORGERS Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Ook invalbezorgers zijn welkom. WOENSDAG 7 APRIL 2004 SOESTER COURANT PAGINA 11 eiden, UIT EIGEN KEUKEN ■:035 - 601 34 03 w.prontosoest.nl info@prontosoest.nl Iweg Al.Vrijdag koopavond. BADCOLLECTIE IS BINNEN! Voor de eerste 30 klanten PAREO t.w.v. 49,95 euro bij besteding vanaf 75,- euro Gespecialiseerd in cupmaten At/mG Soesterbergsestraat 47a Soest. Tel. 0356032210 gezellig, betaalbaar en geva rieerd vertier voor jong en oud. ~iet zijn sinds jaar en dag de hoekstenen van de jaarlijkse aaskermis in Den Dolder, die ^anaf vandaag tot en met 2e paasdag plaatsvindt. Op het terrein rond dorpshuis/ sporthal De Delta naast het NS- jstation hebben meer dan 20 attrac ties een plekje gekregen en die zul len zes dagen lang de strijd aan gaan inet tuincentra en meubel- ishows om te dingen naar de gunst van het grote publiek. En met een evenement, dat aan ieder wat wils biedt en garant staat voor een ge- [slaagd middagje of avondje uit, zal dat ook deze keer weer lukken. Het is precies 20 jaar geleden dat in het dorp voor het eerst met Pa sen kermis werd gevierd. Van de eens zo roemruchte Dolderse he- melvaartskermis was niets meer over en de inmiddels opgeheven Stichting Welzijn Den Dolder wil de de kermis van een zekere dood redden. Met de gemeente Zeist werd afgesproken de opbrengst van het festijn te reserveren voor de bouw van een toekomstig dorpshuis. Die planontwikkeling kreeg vorm in 1986 en twee jaar later was de accommodatie reeds gerealiseerd. Op een unieke loca tie in het hart van het dorp open de De Delta in november 1988 haar deuren. Uit de Soester Courant van Dinsdag 6 April 1954 Het is stil rondom ons monument. Het comité tot oprichting heeft haar taak officieel neergelegd en Ihet monument overgedragen aan Ide Burgemeester. Een nieuwe groep mensen, die niet de naam comité willen dragen, heeft zich aangeboden en zal het werk voltooien. In deze groep zou den zich o.m. bevinden de heren Stroband, J. Kruyff, W. Kerkhoff, H.J. Berghege en P. de Vries. Inlichtingen hieromtrent werden ons verder niet verstrekt, zodat we de inwoners van Soest niet kunnen inlichten. Op Braamhage zouden grondbo ringen verricht zijn en er zou ge constateerd zijn, dat een geringe veenlaag de zandlaag bedekt, zo dat er niet geheid behoeft te wor den. Wat er verder gaat gebeuren weten ve niet. Saterdag hebben we de heer Kerk- ioff de hand gedrukt. Hij is zoals nen weet, directeur van ons gas- ledrijf, hetwelk hij meer dan 25 aar met vaste hand en als zaken- nan heeft geleid. Ve hebben hem Zaterdag gefelici- eerd met zijn 50-jarig ambtenaars- ubileum. De Jubilaris kwam als i{15-jarige knaap in overheidsdienst tn is er in gebleven 50 jaren lang. Ja dit jubileum komt zijn afscheid in wordt de gasman-Kerkhoff bur- (er-Kerkhoff. >e Kleuterschool Soest-Zuid heeft laar school gerestaureerd. Op achzelf niets bijzonders als dit niet ;ebeurd was door de ouders der Inderen, vrijwillig en belangeloos, 'aarom de ouders van kleuter- :holen in Soest zelf moeten tim meren en schilderen? Omdat de kleuterscholen een subsidie ont vangen, welke zoals het spreek woord zegt, te weinig is om van te leven en teveel om van te sterven. Een nieuw comité is gevormd ter viering van Koninginnedag. Het zal ons op 30 April een goede feestdag bereiden. De Sportweek vraagt eveneens onze belangstelling. Groots opge zet als vorig jaar door een Federa tie-bestuur, dat in 1953 een schat van ervaring opdeed, zal ook deze Sportweek zeker slagen. Sport mensen, de hand aan de ploeg. Doch we krijgen ook nog Bevrij dingsdag. Men tracht op die dag een muziekcorps van het Canade se leger naar hier te krijgen, muzi kanten van het leger dat Soest be vrijdde. De Bevrijdingsmars, een voetbalwedstrijd en gymnastiek- demonstraties zullen een vrije jeugd tonen in een vrij land. Neen, het is niet waar, dat ons V.V.V.-huisje dient tot rijwielstal ling, al staat er ook vaak éen fiets in de etalage. Laten we weer even eensgezind de handen ineen slaan. De autotocht voor Onze Ouden van Dagen is weer op komst. Het is een jaarlijks evenement geworden, waarnaar velen uitzien. Niet alleen 70-jari- gen en ouder die mee mogen, doch ook de vele automobilisten die mee willen, hebben weer heel veel zin in deze dag. Het ijverige comité organiseert weer dat het een lieve lust is, doch zolang geld nog de ziel van de ne gotie is, is er nog alle reden om de huis-aan-huis collecte, welke het comité mag houden, aan te bevelen. Kom, laten we ook in dit opzicht de ouderdom eren. U begrijpt wat we bedoelen. Zorg Uw portemon- naie bij de hand te hebben. Toen de kermis in 1991 naar de zelfde locatie verhuisde, vestigde zij definitief haar naam. De Pie- kenkermissen van het vorige de cennium verwierven regionale faam en lokten bezoekers uit de hele provincie. De gulden ver dween, de euro kwam, maar de aantrekkingskracht bleef intact. Ook bij de kermisexploitanten die de Dolderse kermis verkiezen bo ven grote Paaskermissen zoals in Amsterdam, Enschede, Deventer en Drachten. Het dorp mag trots zijn op een kwalitatief zo hoogwaardige ker mis, die menig grote gemeente het water uit de mond doet lopen. En terecht, want met de duizelingwek kende Love Machine, de superso nische Vulcano Power en de swin gende Beach Party heeft de kermis prachtige trekpleisters in huis, die ook passen in de filosofie vermaak te bieden voor een zo breed moge lijk publiek. Scherpe, aan een maximum gebonden ritprijzen hel pen daarbij en de geregelde bezoe ker weet inmiddels dat de kermis op Goede Vrijdag extra aantrekke lijk geprijsd is als er voor de grote vermaakzaken, de draaimolen en de vliegtuigjes twee kaartjes ge kocht kunnen worden voor de prijs van één. Een dag later, op zaterdag, ont vangt de kermis twee 'hooggeëer de gasten': Pipo de Clown en zijn onafscheidelijke Mameloe. SapperdeflapVanaf drie vieren zij twee uur lang feest met alle kin deren. Kom verkleed als clown, want voor de mooiste, leukste of grappigste clown is er sowieso een leuke verrassing. De kermis is dagelijks geopend van 14:00-23:00 uur (op donder dag vanaf 16:00). Rond het ker misterrein aan de Dolderseweg 150 a is volop gratis parkeergele genheid. Meer informatie over de kermis is telefonisch verkrijgbaar onder nummer 030-2292068 of 06-22181951. Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (iSi 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoord apparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namid dag bezorgd. 'Hoe houd ik de advocaat bui ten de deur?' Zo luidde de ver rassende titel van de inleiding die onze plaatsgenoot, de be kende advocaat mr. Bob van der Goen, hield op uitnodiging van de bedrijvenkring van Soest, de Soester Zakenkring. Nog verrassender was het voor de aanwezigen dat de inleiding begon met een vertoning van de foto vanSadam Hoessein. In het verhaal verschenen behalve deze achtereenvolgens in beeld, tot grote hilariteit van de aanwezigen, de filosoof Jean Jacques Rousseau, de aan het kantoor van Van der Goen verbonden prof. dr. Bob Smalhout en tal van ander illuste re figuren. Tevens vertelde hij over een ballonvaart boven Engeland, een claim die een cliënt tegen een ziekenhuis wilde indienen omdat hij bij zijn operatie een nier van een Duitser getransplanteerd had gekregen en hem deze nationaliteit niet beviel, en vele andere waarge beurde verhalen. Dit alles was de inleiding tot het onderwerp, waarbij Van der Goen aantoonde dat je door gebruikma king van een uniek systeem, de door hem - in navolging van wat in Amerika gebruikelijk is - ont wikkelde Legal Audit, veel proble men kan voorkomen. Dit systeem wordt door Van der Goen op rui mere schaal in Nederland in licen tie gegeven en het bedrijfsleven maakt hier reeds volop gebruik van. Dit alles onder het motto: voorkomen is beter dan genezen. Ook grote ondernemingen, waar onder vele multinationals, maken gebruik van het systeem, dat door Van der Goen 'De Praktijkjurist' is gedoopt. Dit is voor ondernemin gen van levensbelang: bij een fail lissement moet je te biecht bij een curator en dat is niets anders dan een advocaat die dan voor de ge legenheid een andere pet heeft opgezet. Door juridische proble men te voorkomen kunnen in zeer vele gevallen faillissementen wor den vermeden. Het is, zo betoogde Van der Goen, voor elk bedrijf van levensbelang niet af te wachten tot er problemen zijn, maar een juridische strategie te ontwikkelen om deze te voorko men. Hij gaf nog een paar tips mee: je kon natuurlijk proberen bij incassos de debiteur te overtuigen om te betalen door een fotootje bij te sluiten van je liefste werkneem ster met als tekst: 'lieve debiteur, als u nu niet betaalt, dan moet mijn baas me ontslaan en dat wilt u mij toch niet aandoen?' Betaalt de debiteur dan nog niet dan stuur je zonder verder commentaar de foto van een bars kijkende Van der Goen in toga. Verscheidene aanwezige onderne mers meldden zich spontaan aan om voor de Legal Audit en De Praktijkjurist in aanmerking te ko men. Zakenkring-voorzitter Kees Boerkoel bedankte de spreker en zijn zoon, mr. Joël van der Goen, die voor de technische ondersteu ning had gezorgd, en beloonde hen met een fles wijn die zij in hun spaarzame vrije tijd op hun kan toor maar eens moesten opdrin ken. Met een spetterende voorstel ling werd afgelopen donderdag het project 'Herrie in de keet' afgesloten. Onder grote be langstelling van de ouders tra den de kinderen van de basis school de Buut op in wat de laatste voorstelling zou zijn van een succesvol schoolproject. Vorige maand ging het project van start. Twee medewerkers van Kunst Centraal, het steunpunt kunsteducatie van de provincie Utrecht, zijn van tevoren op school geweest om de leerkrachten te in strueren. Ze kregen het hele team van basisschool de Buut enthou siast om met de kinderen aan de slag te gaan. De kinderen zijn met de leerkrachten een aantal weken bezig geweest met het instuderen van liedjes, dans, toneel en het bouwen van decors. De uiteindelijke voorstelling was een duidelijk voorbeeld van het enthousiasme dat bij de kinderen en de leerkrachten heerste. Voor al voor de tweede kleutergroep die net van start is gegaan was het erg spannend, omdat zij nog niet ge wend waren om op te treden. Ter afsluiting van het kunstpro ject 'Een lastig portret' vond er afgelopen donderdag een over zichtstentoonstelling plaats in de Montessorischool. Ouders, grootouders en kunstliefheb bers konden hun hart ophalen bij portretwerk van de leerlin gen. Enkele honderden (zelf portretten, portretten op ware grootte en schilderijen van lie velingsknuffels sierden de klas lokalen van de school op de Dalweg. Zowel de kleuters van de onder bouw als de leerlingen van de mid den- en bovenbouw konden via het project kennismaken met por tretkunst van oude meesters en ei gentijdse kunstenaars. Het ging daarbij niet alleen om een stukje kunstgeschiedenis, maar vooral ook om het anders leren kijken naar een schilderij of portretfoto. De kleuters kregen lessen waarin ze onder meer op een andere ma nier naar hun lievelingsknuffel leerden kijken. Natuurlijk knuffelt hij lekker, maar hoe groot is hij, wat voor vorm heeft je knuffel en wat voor een kleuren? Vervolgens hebben de kleuters een stilleven met hun knuffelbeest na geschil derd. Verder maakten de kinderen een zelfportret op ware grootte. Liggend op vellen papier werden de omtrekken van de kinderen en de juffrouw getekend en vervol gens ingekleurd. De leerlingen van de hogere klas sen bekeken en bespraken onder meer portretwerk van beroemde kunstenaars als Van Gogh en Rembrandt. Aan de hand van tien tallen reproducties leerden ze ver schillende schilderstijlen herken nen en konden ze zien dat de schil der een bepaald beeld geeft van de geportretteerde. Ook hebben de leerlingen aan de hand van een eenvoudig tekenschema een zelf gekozen kunstwerk nagetekend. In het kader van dit project kregen de kinderen uit de bovenbouw ook les van de Soester portretschilder Mitzy.Renooy. Zij legde de basis principes van het portretschilde ren uit en begeleidde de kinderen vervolgens bij het naschilderen van elkaar. Ook mochten de kinderen met behulp van een spiegel een zelfportret maken. De kunstzinnige weken op de Monresmrischool resulteerde in een enorme hoeveelheid schilde rijen. tekeningen en foto's die af gelopen donderdag werden geëx poseerd in de gangen en klasloka len van de school. Trotse kinderen leidden hun ouders, opa's, oma's en andere familieleden rond. De avond werd muzikaal omlijst door bovenbouwleerlingen Hidde Hof stede, Fuuk van de Scheer en Die- de Wieman. ELKF, WEEK EEN IN DE BUS? tel. (035)6014152 De Toneelvereniging 'De Riet pluim' speelt op 23 en 24 april in gebouw De Rank het toneel stuk 'Baron Pier' van Jan Schokker. Het stuk is een blij spel in drie bedrijven met als thema: doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg. De gescheiden baron Pierre en zijn ex-vrouw Truus hebben door hun drukke werkzaamheden geen tijd voor hun volwassen dochter. Als die dan ook thuis komt vertellen dat ze plotseling is getrouwd, breekt er lichte paniek uit en krij gen de beide ouders een schuldge voel voor het verwaarlozen van hun dochter. Binnen de familie van de ouders wordt er ook nog schande van gesproken en met De cast van 'De Rietpluim name het oudste familielid, tante Eickje, is niet van plan het erbij te laten zitten. Dan beginnen de meest dwaze ontwikkelingen en misverstanden. Toneelvereniging 'De Rietpluim' nodigt dan ook iedereen uit om het verloop van deze dwaze ge schiedenis te zien in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat 18 in Soest. Om 20:00 is de zaal open en kaartjes kosten vijf euro per stuk. Kaarten zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar bij: Henk Hagen, Lange Brinkweg 25 tel. 6011416; Helma Starink, Ha- zepad 74 tel. 6022070; Marion Posthuma, Eikenlaan 81 tel. 6020073; Ton Ruizendaal, St. Jo zefstraat 2 tel.. 6010490. De Kinderpraktijk in Soest heeft onlangs haar eerste lus trum gevierd. Vijfjaar geleden opende ze haar deuren aan de Wilhelminalaan 8. Dat heuglij ke feit werd gevierd met een kinderfeest, waar de kinderen een echt schilderij mochten maken. Omdat, het logo van de Kinder praktijk een vlinder bevat, werd aan alle gasten op het feest ge vraagd een vlinder te schilderen. Het resultaat is een bonte verza meling vlinders, de één nog mooier dan de ander. Alle kunst werkjes zullen worden opgehangen in de praktijk. Veel kleuters, schoolkinderen en pubers hebben de weg al gevonden naar de Kinderpraktijk. Zij worden vaak doorverwezen door de school, maar hun ouders kunnen ook zelf de website bezoeken (www.dekinderpraktijk.nl) of in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 rechtstreeks contact opnemen. Kindertherapeute Anita Matheij biedt hulp en ondersteuning bij emotionele problemen als faal angst, pestgedrag of gebrek aan zelfvertrouwen. Ook bij slaappro blemen, angsten en depressieve klachten kan de Kinderpraktijk uitkomst bieden. Sinds kort is het pakket uitgebreid met een nieuwe methode, die verbetering kan bie den bij leerproblemen en gedrags problemen. Info: Si 035-6028931. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders mede werking. Redactie So small yet so big Er was een tijd dat een groot geluid uit grote luidsprekers kwam. Die tijd is voorbij: de nieuwe BeoLab 3 is klein genoeg om in de palm van uw hand te passen, maar toch groot genoeg om een kamer met een puur geluid te vullen. BeoLab 3 Expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9, Soest Telefoon 035-6010344 www.expert.nl BANG OLUFSEN Bel snel 035-6014152 voor meer informatie.

Soester Courant | 2004 | | pagina 11