O I A pdagen artfóhocK Digitaal Eiland in Brede Bieb (3) CultuurPuiitSoest staat ook voor promotie Een nieuwe lente, een nieuw geluid Extra pianorecital in kapel van het Cenakel Lustrum koor Tourdion met nieuwe dirigent CULTUUR WELZIJN T Paasconcert Ned. Cantorij 39.95 69.95 BEZOEK NU ONZE INT. ACTIE WEKEN WOENSDAG 7 APRIL 2004 SOESTER COURANT PAGINA 13 Cursussen in de bibliotheek Brede Bibliotheek Soest «j/ Theater Kapstok: 'De buik van r meneer Hobbema' ïsumenten- nternet ips per email Veerkamp al 50 jaar uw beddenspecialist.. Kussens tegen nek- en schouder klachten (latex) 2e kussen 50% korting Film: Disney's 'Brother Bear' Cultureel Café, website, Culturele Agenda AUTOSCHADE Roderigo Robles de Medina Veerkamp al 50 jaar uw beddenspecialist.... Bij kussens vanaf €25.- GRATIS moltonsloop Concert op zondag 18 april, Oude Kerk De Klarinet ff- Speksteen Veerkamp al 50 jaar uw beddenspecialist.... Dekbed overtrekken 79.95esu 'Pronkstukken' bij Scholen in de Kunst 'Jeux d'enfants' Rondreizen DataDidact tad-Haven igerwal 11 "De Koeweide" isse ;ramen. Bezoekers kunnen op tapdagen dus ook terecbi bijvoorbeeld toebehoren, sche accessoires en water- leding. Zowel in Heeg als in d is de reddingbrigade en rolitie aanwezig. Niet alleen t evenement en alle activitei- het water in goede banen te maar ook om belangstellen- tleg te geven over hun dage- rerkzaamheden. aar De bibliotheek van Soest is een centrum voor kennis en cul tuur. In Soest wordt het binnen kort nog gemakkelijker om via de computer informatie te vin den en te delen. Het digitale ei- land doet haar intrede. In de vijverzaal is een speciaal ge- deelte ingericht waar u compu ters met alle interactieve dien sten bij elkaar vindt. Men kan informatie zoeken in ar chieven van de bibliotheek, werken aan een document en internetten. De irSbrmatiemedewerkers helpen desgewenst bij het vinden van de juiste informatie. De bibliotheek gaat ook cursussen verzorgen. Zo krijgt een breed publiek de moge lijkheid om gebruik te maken van de moderne media. Tot de opening van het digitale eiland op 17 april, stelt de Brede Bibliotheek weke lijks nieuwe mogelijkheden van het digitale eiland voor, zoals de nieu we apparatuur, de zoekmogelijk heden in de digitale archieven en de cursussen op het gebied van de nieuwe media. Deze week: de cur sussen in de bibliotheek. In de tijd van nieuwe mogelijkhe den worden ook de mogelijkheden in de bibliotheek uitgebreid. De bezoeker krijgt gemakkelijker en gratis toegang tot digitale bestan den, er komt nieuwe apparatuur en de bibliotheek gaat een aantal trai ningen verzorgen op het gebied van de digitale media. De biblio theek is een centrum voor kennis en cultuur. Informatie is niet alleen meer in boeken en tijdschriften te vinden, maar ook via het internet, op cd-roms en via televisie. Het van een boek is eenvou- middels is er een schat aan ,atie via internet te vinden ichikken veel mensen over •mail adres. Wie bij wil blij- Willaertstraat 49 6095829 Woensdag 14 april Meneer Hobbema heeft een hele dikke buik. Elke dag komt er weer een beetje bij. Ik snap er niets van, denkt hij, ik zal toch niet ziek zijn. Hij pakt een dik boek uit de kast. En daar staat bij de B van billen en buiken: 'Je kunt een dikke buik krijgen als je te veel eet'. Hij leest snel verder. 'Een dikke buik kan ook betekenen dat er een kindje in je groeit'. En ja hoor, dat moet het zijn: 'Ik ben zwanger'. Leeftijd: 4+. Duur: 50 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: €4,50. rw.keurmerk.nl) bevat een n producten, diensten en en niet-levensmiddelen). jecten bieden praktische re goedgekeurde: s; bedkruiken); ties. J onderzocht, en ze voldoen JUt. >men op www.keurmerk.nl indere plaatsen op internet dpleeg bijvoorbeeld de zeer de catalogus van etikette- (eurmerkinstituut is dé toe ver de kwaliteit van produc- sument. sumenteninformatie? Het per email drie gratis con- trouwbare informatie op diensten en accommoda- 1 "Consumententips"). Uw gebruikt, en u kunt heel Veerkamp Recor Bedding 54.- Laanstraat 91 - BAARN Tel. (035)5413521 I E-mail: veerkamp@xs4all.nl ven met de kennis over het com putergebruik, het vinden van infor matie, veilig internetgebruik en e- mailen, kan een cursus volgen in de bibliotheek. De komende tijd wordt het aanbod van cursussen steeds verder uitgebreid. Een van de eerste cursussen die u kunt ver wachten is een cursus e-mail. Wie zelf niet over een computer beschikt kan toch berichten ver zenden en ontvangen. Dat kan door middel van webmail. Zo is het mogelijk om vanuit de biblio theek, een vakantieadres of de computer van vrienden berichten of foto's te verzenden en te ont vangen. Tijdens deze cursus wordt vooral aandacht besteed aan het aanmaken van een Hotmail-adres en het verzenden en ontvangen van berichten en foto's met Hot mail. Ook het openen van een webmailadres om de binnengeko men post te bekijken wordt stap voor stap uitgelegd. Kinderen en internet Kindeten zijn dol op internet, ze leren razendsnel nieuwe mogelijk heden. Internet is enorm leuk maar brengt ook gevaren met zich mee. De jeugd krijgt al op jonge leeftijd te maken met de minder leuke kanten van het wereldwijde web, omdat internet een open structuur heeft. Ouders kunnen hun kinde ren wegwijs maken in de risico's en oplossingen, door zelf betrokken te zijn bij wat de kinderen op internet doen. Lang niet alle ouders weten echter wat hun kinderen doen op internet. En waartegen ze hun kind kunnen beschermen. Als kinderen op het internet sur fen, komen ze soms vervelende plaatjes en teksten tegen, waar ze niet om gevraagd hebben. Of ze Woensdag 21 april Theatergroep Quks: 'Slaap je al?' Het zal je maar gebeuren. Je ouders gaan drie maanden op reis en je yvordt samen met je broer JHfergebi acht bij een verre tante. Ze stopt je op een tochtige zolder kamer, die je alleen mag verlaten ®£naar school te gaan. Buiten spelen met je vriendjes is verbo den. De zolderdeur zit op slot. Daar zitje dan! Een ontsnappings- plüi wordt beraamd. Een muzikale tfigatervoorstelling met als thema: 'Samen sta je sterk!' Leeftijd: 7+. Duur: 55 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Woensdag 28 april Tegen de schitterende achtergrond van de natuur van Noord-Ameri- ka vertelt de film het verhaal van de jonge indiaan Kenai, wiens le ven een onverwachte wending neemt wanneer de Grote Geesten hem veranderen in het dier waar hij de grootste hekel aan heeft: een beer. Leeftijd: 6+. Duur: 87 minuten. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: 4,50. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: 38 035-6095829, dinsdag t/m vrijdag 11:00-18:00 uur, en een uur voor aan vang van de voorstelling. Op maandag zijn de theaterkassa, receptie en bibli otheek gesloten. Op tweede paasdag (12 april), 's middags om half vier, geeft de Ne derlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooi) een feestelijk paasconcert in de H. Familiekerk aan de St. Wiï- librordusstraat 19. Aan het concert wordt meegewerkt door koor, so listen en renaissance-blazers van Het CultuurPuntSoest heeft promotie hoog in haar vaandel staan. Collectieve promotie vormt daarvan een onderdeel. Het gezamenlijk naar buiten treden geeft de cultuurgebrui ker een overzicht in wat er alle maal te doen is. Maar collectie ve promotie kan een synergeti sche uitwerking hebben. Als instellingen van elkaar weten wat ze doen, waarin ze samen kun nen werken, wat ze voor elkaar kunnen betekenen, kan er een 1+1 3 situatie ontstaan. Het Cultuur PuntSoest kan hierin een coördi nerende, rol spelen. Woensdag 31 maart was er het 2e Cultureel Café. Deze keer in Café Klinkha mer van restaurant De Soester Duinen. In samenwerking met het Cultuurplatform Soest organiseert het CultuurPuntSoest drie tot vier keer per jaar een avond waar cul- tuurminnend Soest wordt uitgeno- Iedereen die een muziekinstru ment bespeelt, lijkt het wel eens leuk om gezamenlijk met andere muzikanten te spelen. Soms om de eigen vaardigheid te vergelijken, maar veel meer om het gevoel dat samen oefe nen en spelen oplevert. Het te- vredenheidsgevoel is dan ook veel sterker dan bij het solo oe fenen en spelen, waardoor de eigen motivatie groter wordt. Het Soester Muziekgezelschap is een zittend blaasorkest dat gezel ligheid hoog in het vaandel heeft staan. Elke maandagavond wordt er in de zaal van het Gilde onder leiding van een deskundige diri gent gezamenlijk geoefend op het repertoire. Het zelf oefenen wordt ook gestimuleerd, want daarmede wordt de oefenstof sneller eigen en ontmoeten mensen die niet zo aar dig zijn als ze in eerste instantie lij ken. Zo kunnen ze te maken krij gen maken met spam, dubieuze chats en scheldmail. Ook is het mogelijk dat kinderen met surfen of chatten een virus, worm of trojaans paard binnen halen, waardoor de computer he lemaal niet meer werkt of vreem de verschijnselen gaat vertonen. Dit kan volwassenen trouwens net zo goed overkomen. Tijdens de cursus worden de risico's en de oplossingen behandeld. Ouders brengen tijdens deze cur sus de ervaring in van hun inter nettende kinderen. En de deelne mers leren wat de jeugd eigenlijk doet op internet. Op welke sites ze surfen, waar ze chatten, waar ze hun eigen homepages maken en hoe ze zich bekend maken op in ternet. Het is een kwestie van goed uitkijken en alert blijven. De ouders die weten wat er leeft op het internet kunnen hun kinderen wegwijs maken in het veilig inter netten. Het digitale eiland wordt op 17 april feestelijk geopend met ver rassende activiteiten. Tegelijkertijd opent ook Cultuurpunt Soest haar informatiecentrum. Voortaan vindt u de bibliotheek, de kunstuitleen, Cultuurpunt Soest, het theater en de kunstcursussen samen in één gebouw. De Brede Bibliotheek Soest is uitgegroeid tot een cen trum voor informatie, cultuur en kunst. Daar hoort een nieuwe naam bij. Op 17 april wordt de nieuwe naam onthuld. (Vorige artikelen over de nieuwe mogelijkheden in de Brede Bi bliotheek Soest leest u op www.obsoest.nl.) STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 Op zondag 18 april zal de pia nist Roderigo Robles de Medi na een recital geven in de kapel van het Cenakel Amersfoort- sestraat 18 in Soesterberg. Hij speelt werken van Beethoven en Liszt. Roderigo Robles de Medina werd in 1964 in Utrecht geboren. In Ne derland studeerde hij piano bij Mila Baslawskaja waarna hij zijn studie voortzette in Engeland on der leiding van Sulamita Aranovs- ky aan het Royal Northern Colle ge of Music in Manchester. In 1988 behaalde hij het 'Graduate Diplome' en het 'Professional Per formance Diplome'. In 1992 stu deerde hij af bij Jan Wijn. In de jaren erna volgde hij masterclasses bij onder meer Bella Davidovich, Joaquin Soriano, Georgy Sebok en Eugene Indjic. Hij was laureaat bij diverse internationale concoursen. Roderigo Robles de Medina be hoort tot de toonaangevende jon ge pianistengeneratie. Als solist geeft hij concerten in binnen- en buitenland en speelt daarnaast veel kamermuziek. Tevens is hij als do cent verbonden aan het Rotter dams Conservatorium. Op het programma staan twee so nates van Beethoven en een aan tal werken van Liszt. De Beetho ven-sonates demonstreren het ex- De Renaissance-blazers van de Nederlandse Cantorij. de Nederlandse Cantorij. Op het programma staat de Missa Gau- deamus van Josquin des Prez. Ontvangst met koffie of thee van- af kwart voor twee. Veerkamp t.w.v. 8,50 (m.u.v. aanbiedingen) Laanstraat 91 - BAARN Tel. (035)5413521 E-mail: veerkamp@xs4all.nl Roderigo Robles de Medina. perimenteren van de componist met de vorm en de muzikale in houd: de 'Sonate quasi una Fanta sia' uit 1800 is één van de vroeg ste romantische sonates en kijkt heel erg vooruit naar de cyclische werken van Liszt en Wagner. De vier jaar later gecomponeerde 'so nate in F' kijkt daarentegen weer terug naar Bach met versieringen in het eerste deel en toccata-ach- tige pianistiek in het tweede deel. Van Liszt zullen werken worden uitgevoerd uit verschillende perio des van zijn leven: de Première Valse Oubliée, de drie sonnetten van Petraca uit de Années de Pélérinage Deuzième Année en de Tweede Legende, St. Frangois de Paule marchant sur les flots. De Valse Oubliée uit 1881 zou een denkbeeldige wals met een vroege re liefde kunnen zijn. De sonnetten zijn geschreven in 1838 en zijn zo als de titel al zegt geïnspireerd op de bijbehorende gedichten van Pe- trarca en geven de stemmingen weer Van de dichter tijdens zijn liefde voor zijn onbereikbare scho ne, Laura. 'En zijn roem groeide met zijn liefde voor Laura' heeft Liszt als motto bij de stukken ge zet. De Tweede Legende stamt uit 1866 en vertelt over de heilige Franciscus die naar men zei over de golven liep van de Straat van Messina, nadat vissers hadden ge weigerd hem over te zetten. Aanvang: 15:00 uur. Toegang: 15,00; CJP en Pas65+: 13,00. Kaartverkoop: §20346-332518 of aan de zaal op de dag van het con cert. digd om elkaar te ontmoeten. Op iedere bijeenkomst zullen gastspre kers een specifiek thema behande len. De sprekers worden afgewis seld door live-muziek. De website www.cultuurpuntsoest.nl, is een ander collectief promotie middel. Momenteel kan men er de actuele versie van de Culturele Agenda en diverse nieuwtjes uit Soest en omstreken opvinden. Het CultuurPunt werkt momenteel aan een nieuwe website welke actief gebruikt zal kunnen worden door het culturele veld. Het derde, reeds uitgevoerde col lectief promotiemiddel is de Cul turele Agenda. Deze komt maan delijks uit en bevat een overzicht van de culturele activiteiten van die maand. Gratis is zij verkrijg baar en wordt vooralsnog over ruim zestig locaties in Soest en Soesterberg verspreid. Meer informatie over het Cul tuurPuntSoest: www.cultuurpunt soest.nl. versterkt de kwaliteit. Hier en daar ontstaan ook gelegenheidsgroepjes die door de week ook nog wel eens samen oefenen. Jaarlijks worden er drie tot vier uitvoeringen gegeven, waaronder een winter- en zomerconcert, waarbij de bezoekers kunnen ge nieten van de resultaten van het langdurig studeren. Verder is er enkele malen een uitstapje naar een muziektent of instelling waar men graag wil luisteren hoe de muzikanten van het Soester Mu ziek Gezelschap hun muzikale hobby beoefenen. Jong en oud maakt niet uit, want alle leeftijdsgroepen zijn aanwezig. Binnenkort houden zij weer een open repetitieavond, waar iedereen die interesse heeft, kan komen kij ken en luisteren. Let op de aankondiging en maak gebruik van deze kans. Nu al inte resse? Bel dan 88 6022731. Na een jaar met de nieuwe diri gent Ernst Vermeulen is Tour dion weer genoeg in vorm om een groot jubileumconcert te geven. Dat gebeurt op zondag middag 18 april om 15:30 uur in de Oude Kerk. Ruim tien jaar geleden werd Tour dion opgericht door enkele en thousiaste zangers. Inmiddels heeft het koor een goede reputatie op gebouwd in en om Soest. Na acht jaar met een vaste dirigent te heb ben gewerkt brak een moeilijke periode aan, waarin er door om standigheden vaak van dirigent gewisseld moest worden. Tot een klein jaar geleden Ernst Vermeu len als invaller voor het koor stond. Toen was het snel duidelijk dat het 'klikte' tussen hem en het koor. Vermeulen (1970) besloot, na een universitaire studie Frans en een fulltime baan in de 1T, om orgel te gaan studeren aan het Utrechts Conservatorium. Ais zanger deed hij intussen veel ervaring op in di verse project-, kerk- en kamerko ren. In het tweede jaar van zijn or gelstudie ging hij, als tweede hoofdvak, zang studeren bij Hen- ny Diemer en Harry Peeters. Hij volgde tevens steunvakken koordi rectie en ensembleleiding bij Krijn Koetsveld en Henk Alkema. In middels, in de laatste fase van zijn orgelstudie, kan hij als zanger bo gen op een ruime ervaring als so- Ernst Vermeulen. list, en is tevens werkzaam als or ganist en dirigent van diverse kerk en kamerkoren, waaronder het Soester kamerkoor Tourdion. Het jubileumconcert bevat o.a. de 'Missa Ad majoram Dei gloria' van Campra, 'Zes nocturnes' van Mo- zart en 'Cantique de Jean Racine' van Fauré. Kaarten a 5,00 reserveren via SS 035-6011719 (van 17:30-19:30 uur) of u stuurt even een e-mail naar tourdionkaarten@hotmail.com. Klarinet 39, tel. 6023139 23139 B Speksteen snijden staat op de dins dagen 11 en 18 mei op het pro gramma in OC De Klarinet. Men sen van 55 jaar en ouder die aan deze workshop willen deelnemen, kunnen zich nu al opgeven bij de bar van het ontmoetingscentrum aan de Klarinet. De lessen zijn 's middags en deelname kost 15,00 inclusief materiaal. Het is de bedoeling dat de deelne mers met kleine, handzame ge- reedschappenfiguren gaan snijden in speksteen, een zachte steensoort die zich gemakkelijk laat bewer ken. Veerkamp Vandyck Phlox en Rosea 140/220 van 49r§5'voor 200/220 van voor 240/220 van €j99r§5' voor Laanstraat 91 - BAARN Tel. (035)5413521 E-mail: veerkamp@xs4all.nl Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Zaterdag 10 april Jazz: Joost Lijbaart Group of Friends Opnieuw een klapper van Jazzpo- dium Artishock. Ditmaal heeft men de veelzijdige drummer/com ponist Joost Lijbaart naar Soest weten te halen. Met zijn 'Group of Friends', waarin o.a. Benjamin Herman (altsax) meespeelt, voegt hij iets toe aan de jazz uit de pe riode 1964-1970. Joost Lijbaart begon al op zeven jarige leeftijd met drums, in navol ging van zijn vader. Tijdens zijn studie aan het conservatorium in Hilversum is hij ook in Senegal (West-Afrika) geweest om lessen te volgen in Afrikaanse percussie. Zijn professionele loopbaan begon in 1993 en sindsdien speelt hij met zeer uiteenlopende groepen en musici, waaronder het Michiel Borstlap sextet, de Lydia van Dam Groep, en Yuri Honing met wie hij in 1989 het Yuri Honing Trio oprichtte. Zijn grote kennis en be heersing van diverse muziekstijlen, variërend van Afrikaans etnische muziek tot Pop en Jazz, maken hem een veelzijdig drummer. Na ruim 10 jaar actief te zijn ge weest als 'side man' komt Joost nu met een eigen groep. Hiermee gaat hij terug naar zijn eigen Toots' (eind jaren '60), een periode waar in muzikaal een hoop veranderde, zoals het steeds vrijer omgaan met bepaalde vormstructuren, experi menteren met andere ritmes en meer uit te gaan van klank en me lodie. Door de overstap van vele jazzmusici naar de pop- en jazz- rock bleef een interessante perio de onderbelicht. Het verder ont wikkelen van deze stijl was het startpunt voor deze groep. Dit heeft inmiddels al een duidelijk ei gen groepsgeluid opgeleverd met veel eigen composities. De inten se hereniging van misschien wel de twee bekendste Nederlandse saxo fonisten van de jongere generatie Yuri Honing en Benjamin Herman zorgt voor een krachtige en inten se 'front line'. Daarbij weten Joost Lijbaart en Mats Eilertscn zowel in als uit tempo een boeiende sfeer neer te zetten. Benjamin Herman zal ook op 12 juni te horen zijn in openluchttheater Cabrio bij New Cool Collective. Bezetting: Yuri Honing - tenorsax; Benjamin Her man - altsax; Mats Eilertsen - contrabas; Joost Lijbaart - drums. Aanvang: 21:00 uur. Entree: 7,00; leden 5,00. Joost Lijbaart Group of Friends. Foto: Jasper Heijstek. De 15e Enige Echte Amersfoort- se Kinderkunsttentoonstelling 'Pronkstukken' gaat over de pronkstukken uit de Nederlandse geschiedenis. Vanaf 7 april heerst bij Scholen in de Kunst, locatie Coninckstraat, de sfeer van de Oude Hollandsche Meesters in een jong jasje: de 15e Enige Echte Amersfoortse Kinderkunstten toonstelling gaat terug in de tijd met de Nachtwacht, huiselijke ta ferelen naar Jan Steen en Vermeer, stillevens, landschappen a la Ruys- dael en pronkpotten uit de bloei tijd van de Verenigde Oostindische Compagnie. 'De Nachtwacht' is te bewonderen en 'De Magere Compagnie' van Frans Hals. Beide schilderijen zijn gemaakt door kinderen van 5 tot 7 jaar. Heel bijzonder is dat de figu ren (van klei) uit het schilderij ge stapt zijn. Oude meesters uit de gouden eeuw zijn nageschilderd door de cursusgroepen van 8 tot 12 jaar: huiselijke taferelen van bij voorbeeld Jan Steen, Frans Hals en Vermeer. Het schilderij 'Het Paradijs' van Jeroen Bosch was het voorbeeld voor de maskers van papier-maché. In de Nederlandse traditie kun je niet voorbijgaan aan echte vanitas- stillevens, door kinderen geschil derd met soms een voorwerp uit onze tijd. Er zijn zelfs sieraden ge maakt als stillevens. Kettingen met schelpen, colliers die het leven van begin tot eind laten zien, bloemen- colliers en verzamelingen die een speciale vriendschap verbeelden. De landschappen in de sfeer van Ruysdael en Seegers zijn bijna he lemaal op de oude manier met olieverf geschilderd, waarbij de kinderen eerst het doek opgespan nen en geprepareerd hebben. De gouden eeuw bracht niet alleen beroemde schilderijen voort. Door de zeescheepvaart (VOC) en bloeiende handel met verre exoti sche landen werden bijzondere voorwerpen verzameld door de Nederlanders. Kinderen hebben in deze sfeer allerlei pronkpotten ge maakt en heel kunstzinnige klok ken met een echt uurwerk. Er zijn Delfts Blauwe mozaïeken met zelf portretten en schatkistjes met een grote eigen munt. De Vogelkooi tjes die zo vaak in de schilderijen van Vermeer en Jan Steen te zien zijn hangen ook op deze prachtige tentoonstelling. Hopelijk blijven de vogeltjes de hele tentoonstelling lang zingen. De tentoonstelling aan de Conin ckstraat 58 is te zien t/m 15 mei en is doordeweeks te bezichtigen van 9:00 tot 20:00 uur en op za terdag van 10:00 tot 13:00 uur. Van. Goede Vrijdag tot en met tweede paasdag en in de meiva kantie is Scholen in de Kunst ge sloten. Maandag 12 april Zo magisch als 'Mary Poppins', zo sprookjesachtig als 'Amélie' en zo zuur als 'Dangerous Liaisons'. De brutale Sophie en de hyperac tieve Julien zijn allebei acht jaar. Sophie wordt gepest omdat ze Pools is en Juliens moeder is erg ziek. Omdat ze beiden buitenbeen tjes zijn voelen ze zich tot elkaar aangetrokken. Als ze bij elkaar zijn spelen ze altijd een spelletje met een koekblik, dat al snel bijna ob sessieve vormen aanneemt. Het spelletje lijkt op Doet ie het of doet ie het niet: durft de een de uitdaging die de ander voorlegt aan of niet? Zo plast Julien in bij zijn van de schooldirecteur op de grond, zodat hij wint en het blikje weer in handen kan hebben. Julien en Sophie zijn maatjes voor het leven, maar zelfs jaren later komt het maar niet tot een serieuze re latie. Het lijkt of de twee moeite hebben volwassen te worden; het spelletje met het blik, met steeds vérgaander uitdagingen, lijkt wel het enige wat ze bindt. 'Jeux d'enfants' is Yann Samuells speelfilmdebuut. De kracht van het originele verhaal en de romanti sche beelden en muziek worden ondersteund door het spel van de hoofdrolspelers, zowel van de 8- jarige Sophie en Julien, als hun oudere versies. Samuell verwijst overduidelijk naar het megasucces 'Le fabuleux destin d'Amélie Pou- lin', maar de toonzetting is toch heel anders. Waar de naïviteit van Amélie tamelijk ongevaarlijk was, vraag je je af of de weigering van Sophie en Julien om eindelijk eens volwassen te worden, ten slotte niet op hun beider ondergang zal uitdraaien. Toch is 'Jeux d'enfants' geen zware film. Met zijn origine le aanpak houdt Samuell zijn film tot Ket einde toe boeiend, grappig en meeslepend. (Frankrijk 2003, 93 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, §8 6029367. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. Scène uit 'Jeux d'enfants'. Kinderparadijs I De Vrije Teugel Yedelaarpad 53, tel. 6018136 In kinderparadijs De Vrije Teugel kan woensdag 14 april een reis rond de wereld worden gemaakt. Het thema van de wekelijkse in loopmiddag is 'landen'. Via allerlei spelletjes en opdrachten doen de deelnemers verschillende landen aan. De inloopmiddag aan het Ve- delaarpad is van 14:00 tot 16:00 computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Internet, Windows, fotobewerking, introductiecursussen, typen, kindercursussen tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl uur en bestemd voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Deel name kost 2,50. Open up to a new experience Bang 8t Olufsen presenteert met trots de nieuwe BeoCenter 2. Bescheiden en elegant van vorm. Met cd- èn dvd- èn radiofuncties opent dit systeem een nieuwe wereld van muziek en film. BeoCenter 2 Pincodebeveiligd. CHALLENGE YOUR SENSES Expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9, Soest Telefoon 035-6010344 www.expert.nl BANG S. OLUFSEN

Soester Courant | 2004 | | pagina 13