SOESTERBERGSE Speeltoestellen voor Carolusschool t iomeractiviteiten 40-jarige Ijsbaanvereniging van start Ij Soesterberger schuldig aan brandstichting Antonov: buik vol van heli's KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Oranje Comité en VOS slaan handen in elkaar HULPVERLENING affentiv PvdA-vragen over banen- Het 48' pantser infanterie verlies op Soesterberg bataljon opnieuw paraat )35 6019689 Dankzij sponsorloop, vooijaarsmarkt en sponsoring f 1 Het lammetje heet Lieneke Auto in sloot WOENSDAG 7 APRIL 2004 Automobilist rijdt door na ongeluk niet fietser (14) F.P. Prause www.rabobankonline.com ^©[nnKQKö j 10.00-16.00 uur met vruchten, broodsoorten <ker broodfeest ast met klep en I kast eel van een uitgebreid u graag naar de vele -(na 31 mei 3.642,-) ahib l.ïn leder als afgebeeld. 0,- (na 31 mei 875,-) tr als afgebeeld, 4 metalen idusiefgasveer. (na 31 mei 2.050,-) [Een sponsorloop, een voor- jaarsmarkt en bijdragen van [sponsoren hebben de basis school Sint Carolus in Soester- berg in het weekend voldoende opgeleverd voor het plaatsen [van de zo gewenste speeltoe stellen op het schoolplein. Van de gelegenheid werd gebruik [gemaakt om de website van de [school officieel in gebruik te pemen. Wethouder Harry Witte, die onder peer onderwijs in zijn portefeuil le heeft, was op uitnodiging van de Organiserende ouderraad zowel [voor de opening van de voorjaars- parkt als het in gebruik nemen kan de website zaterdagmorgen naar Soesterberg gekomen. In zijn oespraak prees de wethouder de nzet van ouders en vrijwilligers. |Het is belangrijk dat ouders ook pen steentje bijdragen en onder- Steuning geven aan de school. Er wordt tegenwoordig heel veel van He school verwacht. We zijn ook altijd heel erg kritisch tegenover de school. Het moet allemaal pico pello in orde zijn. Het is dan ook prettig om vast te stellen dat de Carolusschool een hardwerkende budercommissie heeft, die een aantal dingen heel goed voor el kaar kan krijgen. Een voorbeeld Waarvan is de website, te beschou wen als een visitekaartje van de school.' Witte stelde vast dat de website 'uitermate klantvriendelijk' fis www.carolusschool.tk Dat de school, die sinds twee jaar in een nieuw gebouw aan de Chr. duygenslaan is gehuisvest, het [goed doet, wordt bewezen door de wachtlijst, aldus Witte. Dat is wel jeen heel andere situatie dan een ■jaar of zes, zeven geleden. Toen was er zelfs de angst dat de school 'door gebrek aan leerlingen de deu- |ren zou moeten sluiten. Nadat de wethouder als eerste de door Jan Pieter Diender, Ed Soesbergen en Peter Vet opgezette website had bekeken, bedankte Toon van Mil fals voorzitter van de ouderraad ie- ■dereen die op welke manier dan look een bijdrage had geleverd aan ■de organisatie van de sponsorloop, Ide vooijaarsmarkt en de website. ■Directeur Anneke Koning zei ten ■slotte 'apetrots' te zijn op wat er ■allemaal op school kan en voor de [school gedaan wordt. Sponsorloop Aan de sponsorloop op vrijdag avond deden niet minder dan 72 [anderen mee. Ze liepen onder *rote belangstelling van ouders en [andere familieleden rondjes op de parkeerplaats van de Chr. Huy- genslaan, luid aangemoedigd door de mensen langs de kant. Kleine valpartijtjes bleven niet uit, maar de gevolgen ervan bleven beperkt tot tranen, die na een aai over de bol al gauw verdwenen waren. Sommige ouders beperkten hun aanwezigheid niet tot enkel het aanmoedigen, maar liepen zelf ook mee! De zaterdag stond in het teken van de vooijaarsmarkt en het in ge bruik nemen van de website. De markt was een gezellig evenement dat boven verwachting slaagde. De opbrengst was hoger dan men had durven hopen. Dat was niet in de laatste plaats te danken aan de leerlingen van de school, die aller lei creatief werk hadden gemaakt. Het werd allemaal door ouders of familieleden gekocht. Toppers wa ren ook de paasbloemstukjes, vooijaarsplantjes, cadeauartikelen, de eieren en het door ouders ge maakte gebak en de andere etens waren. Ook voor speelgoed en boeken bestond veel belangstel ling. Dat gold eveneens voor het rad van avontuur. De prijzen hier voor waren beschikbaar gesteld door winkeliers in Soesterberg. Met de bijdrage van de Rabobank en enkele andere sponsors leverde de markt zelfs al voor de beoogde sluitingstijd het streefbedrag op. Behalve op de kramenmarkt zelf kon de jeugd zich ook vermaken op de mini-kinderboerderij met kippen en een lammetje dat op gezette tijden de fles kreeg. Het ponyrijden was ook een flinke trekpleister. Wie even rust wilde, kon zich uitleven in het beschilde ren van eieren of gewoon door spelletjes te doen. Kortom, de Ca rolusschool kan terugkijken op een geslaagd weekend, waarin bereikt Terwijl Toon van Mil, voorzitter van de ouderraad, toekijkt en Ed Soesbergen, een van de makers van de website een toelichting geeft, stelt wethouder Harry Witte de website van de Carolusschool officieel in gebruik. Foto: Eemland Pers. werd wat men bereiken wilde: vol doende geld bijeenbrengen voor het plaatsen van speeltoestellen op het speelplein. Lieneke, zo heet het jonge lam metje op de minikinderboerde rij. De naam is verzonnen door Danique Alfrink. Als onderdeel van de vooijaars markt mochten de kinderen een leuke voornaam verzinnen voor de jonge ooi. Henny van kin derboerderij Abrona heeft uit alle verzonnen namen besloten het lammetje voor de rest van haar leven Lieneke te noemen. Danique heeft met de mooie naam een prijsje gewonnen dat morgen op haar tafeltje ligt te wachten. Gefeliciteerd! finds afgelopen weekend is het Irrein van de IJsbaanvereni- Bng Soesterberg, die dit jaar par 40-jarig bestaan viert, aan Kampweg/ Banningstraat jeer volop te gebruiken voor |iaten, rolschaatsen, skeeleren li andere activiteiten. Be vele vrijwilligers hebben de af- llopen maanden niet stil gezeten. Te hebben hard gewerkt aan de ptimalisering van het evenemen- pterrein. Het is nog niet helemaal L maar wat wel gebruikt kan wor- fen is de jeu de boulesbaan. Lief- Ibbers van dit spel kunnen zich "van komen overtuigen dat er een Jachtige baan is aangelegd. Het terrein is open in de maand fcril: 's middags op de zondag, woensdag en zaterdag van 14:00 It 17:00 uur. In mei gelden de- felfde tijden, maar daarnaast is het Jok 's avonds beschikbaar op de woensdag- en zaterdagavond van 19:00 tot 21:30 uur. Vanaf 1 ok- pber wordt het terrein weer ge- Jchikt gemaakt voor ijsplezier. Het is te hopen dat er de komende ginter meer te schaatsen valt als 'gelope^. winterperiode. Attributen Op vrijdag 23 en zaterdag 24 april stelt een daarin gespecialiseerd bedrijf op het terrein een flink aan tal grote attributen op waarvan de jeugd gratis gebruik mag maken. Het zijn nieuwe vormen van springkussens, trampolines enzo voort. Een ieder die dat wil kan hier zowel op de vrijdag als zater dag terecht tussen 10:00 en 19:00 uur. Op vrijdag 30 april houdt het Oranjecomité al zijn activiteiten op het evenemententerrein (dus niet op het Dorpsplein). Het jubileumfeest van de ijsvereni- ging ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan wordt op grootse wij ze gevierd in samenwerking met scholen, de gemeente, de politie enzovoort. Er zal gedurende een klein deel van de dag een beroep worden gedaan op de medewer king van de inwoners. In welke vorm wordt tijdig bekend gemaakt. Iedereen die tastbare herinnerin gen heeft aan de oude ijsbaan wordt gevraagd contact op te ne men met het bestuur. Het wil graag een tentoonstelling organise ren op 10 september in de kanti ne en alle belangstellenden hier voor uitnodigen. Naast deze activiteiten biedt de ijs baanvereniging de mogelijkheid het terrein te gebruiken voor een zogenaamde kofferbak-verkoop. Wie hiervoor belangstelling heeft, kan contact opnemen met het be stuur. Een 37-jarige inwoner van Amers foort is in de nacht van vrijdag op zaterdag in beschonken toestand met zijn auto in een sloot geraakt. Nadat de bestuurder vermoedelijk een lichtmast raakte kwam zijn auto in de sloot naast de Peter van den Breemerweg terecht. Twee getuigen zagen de man even later naast zijn auto in het gras liggen. Toen de politie bij de plek aan kwam was hij al door een vriend naar huis gebracht. Toen ze hem later thuis opzochten bleek dat hij teveel had gedronken. Ademanaly se op het politiebureau wees uit dat hij driemaal de toegestane hoe veelheid alcohol in zijn lichaam had. De verdachte ontkende dat hij zijn auto in de sloot had gereden. De politie onderzqjpkt de zaak. COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Meer Soesterberg op Seniorenvaria In Zeist is vorige week een 14-ja- rige jongen uit Soesterberg op zijn fiets aangereden door een auto. De bestuurder ervan reed door. De automobilist verleende op de ro tonde Boulevard/Antonlaan/Ver- lengde Slotlaan geen voorrang aan een jongen uit Soesterberg. De auto tikte de fietser aan de achter zijde aan, waardoor deze ten val kwam. Vervolgens reed de auto mobilist over het achterwiel heen en reed door over de Antonlaan. De fietser liep een pijnlijke linker zijde van zijn lichaam en letsel aan een hand op. De automobilist reed in een vrij nieuwe zilvergrijze Mercedes (ver moedelijk E-serie), sedanuitvoe ring (4-deurs). De bestuurder was een blanke man van ongeveer 38 jaar, breed postuur en lang. De auto heeft mogelijk lichte schade aan de rechtervoorzijde opgelopen. Getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie van district Binnensticht op telefoon nummer 0900-8844., Donderdag 8 april t/m maandag 11 april Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Donderdag 19:00 pastores B. Tieman en R. v.d. Vring; eucharistie viering; dameskoor Vrijdag 15:00 ds. R. Zandstra en pastor B. Tieman; Kruisweg; ge mengd koor Vrijdag 19:00 zie Vredekerk Zaterdag 21:00 pastores P. van Hooijdonk en B. Tieman; eucharis tieviering; gemengd koor Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; eucharistieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zaterdag 23:00 pastores P. Denneman en Joke Litjens; paaswake, tv-uitzending; schola Samen op Weg (PKN), Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 Donderdag 19:30 ds. M.A.A. Nawijn; avondmaal Donderdag 19:30 ds. R. Zandstra; avondmaal (De Drie Eiken) Vrijdag 19:30 ds. M.A.A. Nawijn, ds. R. Zandstra en pastor B. Tie man; oec. viering; gemengd koor Zondag 10:00 ds. M.A.A. Nawijn en ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide Vrijdag 19:00 ds. H. Henstra Zondag 10:30 ds. H. Henstra; avondmaal World Outreach Church (info locatie: ©0346-350458) h n nnwth Een vrijwillig brandweerman uit Soesterberg is vorige week door de Utrechtse rechtbank schuldig bevonden aan brand stichting. De 35-jarige man kreeg een jaar gevangenisstraf, waarvan acht maanden voor waardelijk, en 240 uur werk straf opgelegd. De man stichtte brand in een wo ning op het terrein van een instel ling voor verstandelijk gehandicap ten in Huis ter Heide, waar hij bij de technische dienst werkte. Nadat hij 's avondsin een depressieve bui een rondje was gaan fietsen, had hij naar zijn zeggen een sigaar ge rookt op een bed in een slaapka mer op de eerste verdieping van de leegstaande woning. De rechtbank vond het 'niet aan nemelijk' dat de Soesterberger zijn brandende sigaar per ongeluk had laten liggen. Op de eerste verdie ping waren twee brandhaarden ge vonden. De rechtbank nam het de verdachte extra kwalijk dat hij als lid van de vrijwillige brandweer geen rekening had gehouden met gevaar voor anderen. De uitge brande woning stond leeg, maar het naastgelegen deel van de twee onder-een-kap werd wel bewoond. De buurvrouw rook een brand lucht toen zij ging slapen, maar kon de oorzaak niet vinden. Tegen de Soesterberger was twee jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, geëist. De rechtbank hield bij het opleg gen van de straf rekening met het blanco strafblad van de man en het feit dat hij volgens een psycholoog volledig toerekeningsvatbaar is. De Soesterberger komt binnenkort vrij. Hij heeft het onvoorwaardelij ke deel van de opgelegde celstraf bijna uitgezeten. Hij zit sinds de cember vast. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ©0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ©030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, ©352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer:© 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, ©06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658 of 351346. Er was ook een mini-kinder boerderij op de voorjaarsmarkt van de Carolusschool. Een lammetje kreeg op gezette tijden flesvoeding. Foto: Eemland Pers. De start van de sponsorloop op het parkeerterrein van de Chr. Huygenslaan bij de Carolusschool. De deelnemertjes liepen rondjes van 250 meter. Uw persoonlijk financieel adviseur Ook voor uw bromf ietsverzekering! 0346 - 33 15 34 Montgomeryweg 23-C te Soesterberg Na een voorzichtige start in 2003 gaan het Oranje Comité en de Verenigde Ondernemers Soesterberg (VOS) dit jaar de samenwerking verder uitbrei den. Aangezien de ervaringen van vorig jaar als zeer positief zijn ervaren, vinden beide dat ze in het belang van Soester berg samenwerking moeten optimaliseren. De resultaten van deze samenwer king waren vorig jaar al merkbaar doordat toen ook gecombineerde activiteiten plaatsvonden. Dit jaar is er tijdens de voorbereiding voor Koninginnedag 2004 al uitvoerig overleg geweest hoe de activiteiten worden ingevuld, zodat die opti maal op elkaar kunnen worden af gestemd. Er is al een activiteit vol ledig gecombineerd zodat ook de kosten hiervan kunnen worden ge deeld. Om welk programmaonder deel het gaat willen de organisato ren nog niet kwijt. Door deze acties zijn beide vereni gingen in staat om de uitgaven zo gering mogelijk te houden, wat door de stijgende kosten uiterst noodzakelijk is. Het is in sommi ge gevallen nauwelijks haalbaar om kostendekkend tc blijven wer ken. Het Oranje Comité heeft de activiteiten geconcentreerd op het ijsbaan- en skeelerterrein op de hoek Kampweg-Banningstraat. Hierdoor zijn de verschillende on derdelen zoals de jaarmarkt en de kermis beter met elkaar verbon den, wat de sfeer alleen maar ten goede komt. Het comité gaat ervan uit dat ie dereen weer enthousiast naar de viering van Koninginnedag in Soesterberg toe zal komen om er een geslaagde dag van te maken. Het staat overigens open voor sug- eesties. HUISARTS afwezig van: maandag 19 april t/m zondag 25 april De patiënten waarvan de achter naam begint met de letters A t/m M waarneming door: Dhr. P. Creutzberg, huisarts N t/m Z waarneming door: Dhr A. Mohazzab, huisarts Op 11 september biedt 's-Her- togenbosch plaats aan de grootste reünie van de Neder landse strijdkrachten ooit in Nederland gehouden. Op dit spectaculaire evenement zul len het verleden, heden en de toekomst van het in deze stad gelegerde 48e Painfbat van Heutsz centraal staan. Bij dit bataljon dienden ook militai ren uit Soesterberg. Hun aan wezigheid op deze reünie wordt op prijs gesteld. Ruim 25.000 voormalig dienst plichtige militairen en hun kader die in de periode 1966 tot en met 1992 in de Generaal Spoor en de Koning Willem 1 kazerne gelegerd waren, zullen oude herinneringen doen herleven. Hoewel de dag voornamelijk bedoeld is om her nieuwde contacten te realiseren van de oud kamer- en compagnie genoten, zal de dag opgesierd wor den door een groot aantal activitei ten en demonstraties. Het programma wordt ingeluid door muzikaal onthaal in diverse vormen en een welkomstwoord van de Bataljons adjudant buiten dienst Van Ee. Verder geven tal van historische voertuigen en au thentiek geklede militairen met originele uitrustingen en rekwisie ten acte de présence. Het Koning Willem 1 college stelt tevens de oude kazerne open voor oud-mi litairen die de legerplaats nog eens van binnen willen bezichtigen. Naast het verleden is er ook volop aandacht voor het heden en de toekomst. Leden van het (SFIR) 12c Bataljon Infanterie Luchtmo biel van Heutsz, dan net terug uit Irak, tonen bijvoorbeeld hun hui dige voertuigen en uitrustingen. Stork-Fokker presenteert op deze gelegenheid het nieuwste pantser wielvoertuig 'de Boxer', bestemd voor de landmacht. De bijeenkomst begint om 10:00 uur, duurt tot 18:00 uur en vindt grotendeels plaats in de Brabant hallen te 's-Hertogenbosch. Ook de traditionele rijsttafel zal ook op dit evenement niet ontbreken. Op 10 en 12 september is de tentoon stelling in de Brabanthallen tevens geopend voor andere geïnteres seerden. Aanmelden voor deze manifesta tie is mogelijk op de website van de organiserende stichting 'Ouwe- stomp', www.ouwestomp.nl. Hier staat tevens meer informatie over het evenement. Ook telefonische opgave/informatie is mogelijk: 06-30470812, Co van der Steen. De kort geleden gepresenteer de resultaten van een in op dracht van de Kamers van Koophandel voor Gooi- en Eemland en Utrecht, de Soes- ter Zakenkring, de Vereniging Ondernemers Soesterberg (VOS) en het VNO-NCW Mid den uitgevoerd onderzoek zijn voor de PvdA-fractie in de ge meenteraad aanleiding ge weest tot het stellen van vragen aan het gemeentebestuur. Het Nijmeegse bureau STEC deed onderzoek naar de economische effecten van het vertrek van de helikopters van de Soesterberg naar Gilze Rijen. Volgens het STEC-onderzoek ver dwijnen met het vertrek van de he likopteractiviteiten van de vliegba sis Soesterberg op termijn 1.100 ar beidsplaatsen en een verlies aan omzet van ca. 9 miljoen. Naar aanleiding daarvan stellen de PvdA-ers Paul Lemmen en Cees Verkerk namens de PvdA-ffactie de volgende vragen: - Onderschrijft u de conclusies van het rapport STEC? - Welke acties onderneemt het college naar aanleiding van de uit komsten van het rapport? - Is het college bereid een plan te maken, dat leidt tot vervangende werkgelegenheid, met name in Soesterberg? - Is het college bereid een wijzi ging in het streekplan te bepleiten, zodat bij het verdwijnen van de vliegbasis meer hectares beschik baar komen voor werkgelegenheid dan nu gepland? - Kunt u toezeggen, dat het voor noemde plan in de loop van 2004 wordt gepresenteerd? U Uautobedrijf v de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 45,- (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 351 530 HMUI MBS Vorige week zijn drie Apaches van het 1 NL Helo- det Afghanistan ingeladen in een Antonov 124. De Apache gevechtshelikopters worden naar Kaboel Inter national Airport gevlogen. Daar worden ze ingezet ten behoeve van de International Security and Assistance Force (ISAF). In totaal zijn zes Apaches naar Kaboel overgebracht. DeAntonovs worden voorbelde vluch ten ingehuurd. De kosten, in totaal 356.000 dollar, ko men voor rekening van de regering van IJsland. Deze NAVO-bondgenoot beschikt zelf niet over land- of luchtstrijdkrachten en vervult op deze wijze haar ver plichtingen aan het bondgenootschap. Het IJslandse hoofd van de permanente militaire vertegenwoordiging bij de NAVO, Vestmann, was aanwezig bij het inladen van de Apaches. Foto: Koninklijke Luchtmacht. 4

Soester Courant | 2004 | | pagina 17